Geldleening1. GELDLEENING, BILJARTS;- Katholieke Ouders Coupeuse en Costumière, «DE HOOP» Gepasteuriseerde Roomboter J. A. Dekkers, NISUWS ÏÏIT HEÏÏSBM. Gemengd Nieuws. Advertentiën. A. P.C. R00THAERT KNIPPEN Beste Edammer Kaas Nieuws uit kaatsheuvel Laats to Perichten. Handelsberichten Roomboterfabriek Kaehelfabrikant. Koperslagerij. Kachels en Haarden. K EU KENFORN ÜIZEN TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Ballen, Laken, Queuën enz Vraagt Prospectus bij de Eerw. Overste der Zusters van liet H Hart van Jesus te Moerdijk (N.BO HAARSTEEG. a 38 Cent per pond. WEDERVERKOOPERS RABAT. Aanbevelend. Leien en Mastiek dakbedekking. Nortonpompen, Bliksemafleiders. Magazijn van in grooten voorraad. ALLE METAALWAREN. Ie huo vriend in de ge en, een woord ven dank •w. Heer Smolders pastoor bijzonder weldoener van als altijd een krachtige je tot de leden. door de liedertafel en natige van hel program itond klaar om voor de L'en. rij yNaar de roert als het zoo vertolkt kor nog lachen en [era jongen' kunnen rot slot het verzet een voordracht die ,'tuige het luide an den WelEerw. s bemoeiingen wij hebben. Ook aan ooneelisten onzen gerucht en thans hn, dat door de P. Elshout en J. d en de noodige voor een schoen- Ins waarheid zijn. [sgenoot Adr. van als polilie-agent it a.s. Donderdag Wij hopen, dat voor hem in den moge zijn weg- '.sbessen is in de genoege der telers i de vorige week Jloopt men in onze cent terwijl iu het 9 cent geplukt kan pnze dorpsgenoot dh. Maandag benoemd de Chr. School te benoemde onze feli- ,r herhalingsoefeningen vapens komen de verlof- i' apen der infanterie op 16 .lerie op 8 Augustus en p.ie op S Augustus 's, dat da hooioogst heel wat in verleden jaar, kan dienen perceel hooiland waarvan de ïden jaar f 350 was, deze edraagt Van de werf der firma Gebr. is met goed gevolg te water {leren sle.epkaan ^Hendrina', 150 last. Abalclub jfNooit Gedacht' zal deelnemen aan den medaille- n de *B. V. C.' te Besoijen. teilen deze vereeniging het beste hooigras belooft een rijke oogst, de oude hooiprijzen zeer dalen. ,i gaat er weinig om en zoo blijft iet gering gewas van 't vorige jaar rschot. Men besteedt f 14 6 f 16 kilo en voor schraal pershooi f 8 )ok van stroo bestaat hier en daar irraad, waarvoor bij geringen handel 'd f 12 wordt betaald. Van het muziekgezelschap 0Ven V.' lhier zal zoowel de harmonie als de lieder- t.itel deelnemen aan 't festival, uitgeschreven door de liedertafel te Waalwijk. OOSTERHOUT, In de op heden ge houden zitting van den gemeenteraad werd met 9 van de 14 stemmen to gemeente ontvanger alhier benoemd de heer Ch. C. van der Maden. De heer A. W. Schets bekwam 5 stemmeD. KAATSHEUVEL, 15 Juni 1910. Bestuurskeuze. Thans is door het Bestuur van ouzeu R. K. Volksbond bepaald, dat op 19 Juni a.s. de candidaatstelling zal plaats hebben voor i :n nieuw bestuurslid, wegens ontslagname als zoodanig door den Voorz. J. v. d. Hoven. De stemming zal plaats hebben den daar- i-pvolgenden Zondag 26 Juni in de school bij do Eerw. Zusters. Alsdan moet uit het udtallig bestuur een Voorzitter worden ge- L zen door al de leden. Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1, i:< door onze Marechaussee ten schoone vangst •redaan. Doordat iu de fabriek van den heer M. v. Beurden diefstal werd vermoed, hadden twee Marechaussees zich verdekt opgesteld. Omtrent half 3 ontdekten zij, nabij de fabriek, i\i 33-jarige Mar. P., een oude bekende der justitie. Hij was ouder een haagje bezig met hot inpakken van zolen en schaften. Hoogst* w iarschijnlijk was dit op die plaats verborgen. lij werd natuurlijk ingerekend en naar de kazerne gebracht. Door de Heer M. v. B. e i het personeel die het gevondene herkenden als afkomstig uit hun fabriek en door een nieuwe manier van bewerking van het boven- tnig, kon men ook vaststellen dat dit de laatste 14 dagen uit de fabriek is wegge- i omen, daar voor dien tijd deze manier van bewerken niet werd toegepast. De gesnapte beweert dit *tuig' van een hem onbekende te hebbeu gekocht. Op welke wijze of wanneer dit geatolene daar werd neergelegd, ligt uog in het duister. Hij is heden Dinsdagmorgen zwaar geboeid naar 's Bosch getransporteerd. Moge het onze wakkere politiemannen gelukken om in deze duistere zaak meer licht te brongen. Baidudfgheden. Gewoonlijk hoort men Zondag of Maandag avond van vlegelstreken. Zoo ook nu weer. Bij G. G. werden verleden Zondagavoud een 4-tal ruiten ingeworpen. Bij U. v. B. een heining ouiver gehaald. Bij de Wed v. d. B. is me» in den tuin bezig geweest en heeft men d aardbeien- bedden nagezien en ook vernield. Jammer dat zulke laagheden ongestraft moeten blijven, daar de laffe daders onbekend ziju en blijven. Het is voor de veiligheid wel te bejammeren. Ongeluk. Zaterdagnamiddag geraakte zekere H., werkzaam op de fabriek van den heer M. v. Nieuwstadt, zoodanig met de hbnd onder een stanz geklemd, dat dit lichaamsdeel letterlijk werd verpletterd. Onmiddellijk moest genees kundige hulp worden ingeroepen. St. Jan. Ouzö scherpschutters-vereeniging Sl. Jan behaalde Zondag te Loonopzand den eersteu prijs met 18 van de 18 punten. De heer W. de Jong behaalde ook nog een personeele prijs. Onze vereeniging heeft zich weer kranig gehouden. Gefeliciteerd. N. O. U. Tot afgevaardigde ter Alg. Verg. te Arnhem op 28, 29 en 30 Juli a.s. werd door de aid. Waalwijk' van het N. O. G. gekozen de, heer M. van Gennep, alhier. Tot diens plaatsvervanger werd gekozen de heer P. Bisselink, alhier. Stemming. De stemming voor 4 leden van de Prov. Staten zal hier plaats hebben op Donderdag a.v. In al de plaatsen van ons kiesdistrict hebbeu de middenstanders eu arbeiders zich verbonden om deu heer Puyenbroek uit het college te weren We zijn benieuwd naar den uitslag. LOONSCHENDIJK. De Eerw. Heer Ds. P. Zandt alhier heeft voor beroep te Hedel bedankt ÏIEUSDEN, 15 Juni 1910. Zomerconcert. Begunstigd door uitgezocht zomerweer had Zondag het eerste zomerconcert plaats der z/Panfare der H. Familie' in den tuin der vereeniging en gezegd moet worden, dat het. talrijk opgekomen publiek, zoowel als de muzikanten met hun bekwamen Directeur, met genoegen op dezen avond kunnen terug zien de verschillende nummers werden op keurige wijze ten gehoore gebracht. Hoewel men niet altijd even gelukkig was hij het oplaten der luchtballons, bracht dit toch een aangename afwisseling in de pauze's vooral bij de jongeren. Begin vuu brand. Zondag avoml ontstond op een slaapkamer bij den Heer v. d. B. waar twee knaapjes van drie en vijf jaar ter ruste gelegd waren een begin van brand, een bed stond n.l, in volle vlam en dank zij de hulp van de Heereu II. en J. die toesnelden en zeer tactvol optraden, wist men spoedig erger te voorkomen, waarvoor genoemd tweetal een welverdiend woord van dank toekoml. Postduif uangekoiuen. Bij den heer Eewijk alhier is Dinsdag een vreemde postduif aangekomen, op de peunen gemerkt Oranjeboomstraat R'dam eu op een ring aan den poot 60 u 1331 en 625. De eventueele eigenaar kan de duif aldaar terugbekoraen Schadepostje. De stalhouder v. d. B. kwam deze week tot de minder aangename ontdekking, dat een zijner paarden iu de wei verdronken was. Naar men verneemt dekt assurantie de schade. i»*-" iiiL'üaL'uia.üi-Hj-.!.1!Jüiuwui j OntploffingGisterenavond omstreeks kwart voor acht heeft te Amsterdam een hevige ontploffing plaats gehad in de fabriek van de naamlooze vennootschap Electro Zuurstoffenfabriek, gelegen in de Zeeburgerpolder, tusschen het loozings- kanaal en het spoorwegbassin, nabij het Merwedekanaal tegenover de Oranje sluizen. De slag was zoo hevig, dat hij in den omtrek tot op vei ren afstand, ook aan den overkant van het IJ werd gehoord. Doordat de dagploeg was vertrokken, waren er slechts 4 personen in het fa brieksgebouw aanwezig, te weten de 56-jarige baasmachinist Zaagsveld, de 46 jarige stoker Van Noort, de 33-jarige machinist H- Wilfiert en nog een vierde persoon. Eerstgenoemde gehuwd en vader van 3 volwassen kinderen, was on- middelijk een lijk. Hij had hevige ver wondingen aan het onderlijf. Van Noort, gehuwd en vader van 4 nog jeugdige kinderen, wonende Willemstraat 123, werd levensgevaarlijk gewond. Hij heeft een dubbele schedelfractuur. Wilfiert werd opgenomen met een gebroken been. De vierde persoon kwam met den schrik vrij. Bijgeloof. Men schrijft aan het Huis gezin Gebeurd te L. in de Meierij. Een meisje is met haar broer en vader op 't veld aan 't werk en steekt bij ongeluk met de riek in haar voet. De riek wordt er uitgetrokken en de boer als de wind met de riek naar huis, waar hij er een stuk spek aansteekt. Het meisje op het veld kon voelen, vertelde ze, dat het spek er aangestoken werd, want toen was de pijn verdwenen. De riek moet nu met het spek er aan blijven staan, tot de wond geheel genezen is, anders komt de pijn weer terug. Deze geneeswijze wordt toegepast in de Meierij in het jaar 1910 en is ook in andere gevallen, die mij ter oore zijn gekomen, deugdelijk gebleken. Hel ongeluk op de Jungfernheide. De nadere bijzonderheden, die thans bekend worden omtrent het ongeluk op de Jungfernheide tijdens een zwaar onweder, en waarbij een groot aantal (33) personen werden gedood en gewond, doen nog meer het diep-tragische van het ongeval gevoelen. Een groot aantal personen bevond zich op den onheilvollen dag op de Jungfernheide, toen zware wolken zich samentrokken en spoedig een ge weldig onweder losbrak. Velen zochten een schuilplaats in de café's in den omtrek anderen in naburige huizen en weer anderen onder de hooge beomen. Een veertigtal personen had zoo een toevlucht gezocht onder de hooge pijn- boomen die langs een haag stonden voor het nieuwe Johanneskerkhof. Plotseling donderden twee hevige donderslagen en onmiddelijk daarop had het ongeluk plaats. De bliksem was namelijk inge slagen in het oude schuttershuis te Moabit, was langs een gasleiding naar beneden geslagen, had daar een gas kroon vernield en bereikte toen weder langs een gasleiding de open lucht, waar hij oversprong op een prikkeldraad van de haag, die langs het Johanneskerkhof loopt. Langs dien draad sloeg de blik sem midden in de menigte, die onder de boomen beschutting had gezocht. Allen werden door den schok ter aarde geworpen. Onmiddellijk werd om hulp gevraagd in het Virchowhospitaal en een onderzoek ingesteld. Daarbij bleek dat zes personen waren gedood en dertien zwaar gewond, die in het hospitaal wer den verpleegd. Een aantal andere personen, die even eens waren gewond, konden na te zijn verbonden het hospitaal verlaten. Moord. Tijdens het melken in de weide van den heer J. N. te De Wijk bij Meppel is daar nen vreeselijke moord gepleegd. De dienstbode Hendrika Dekker en de knecht L. v. d. B. bij genoemden heer in dienst, waren samen op de weide. Langer dan gewoonlijk bleven zij weg, en toen men op onderzoek uittrok, vond men Hendrika met messteken in borst en hals dood in het gras liggen. Als de dader is genoemde knecht gearresteerd. Moordaanslag te Breda De kermis- reiziger Ch ten Hooge, afkomstig uit Dordrecht en werkzaam in dienst van de stoomcaroussel van Anton Benner, staande op de kermesse d'été te Breda, bezocht Zondagmiddag de wouing van Ch. G B., in de Keizerstraat. Daar kreeg Ten Hooge ruzie met den bewo ner, die hem te lijf ging met een mes. Kort daarna werd Ten Hooge in de straat gevonden, badend in zijn bloed. Verscheidene messteken waren hem in kaken, rug en hals toegebracht. Hij werd naar het R. K. gasthuis overgebracht. B. naar wien de politie zocht, bleek gevlucht te zijn. De ramp in het Ahr-dal. Bij een wolk breuk in het Ahr-dal zijn een groot aantal menschen omgekomen. Een keet Italiaan- sche werklieden is weggespoeld. Onge veer 15 zijn als lijken aangespoeld. Men weet nog niet, waar de anderen gebleven zijn. In het geheel worden 87 menschen vermist. Het is echter niet onmogelijk, dat er nog verscheidene levend terecht komen. Gisterenavond is het water 2 M. gevallen. (Later telegram). Tot nu toe zijn 34 lijken aan land gebracht Het water zakt nerg altijd. De bladen schatten het aantal slacht offers, dat bij ramp in het Ahr-dal om gekomen is, op tusschen de 100 en 150 Vier personen verdronken. In het even over de Noordbrabantsche grens gelegen Belgisch dorp Lommei zijn vier kinderen die over een op een plank wipten, die over een put was gelegd, in de put ge vallen De ouders kwamen toegesneld en slaagden er in twee kindereu te redden. Toen zij ook de andere twee kinderen wilden redden, vielen de vader en de moeder zelf in put en verdronken met de beide kinderen. Gruwelijk. Naar de Daily Chronicle uit New-York verneemt, is te Lake Char les in Louisiana een rijk planter, met name James Perkins, op een open plek in een bosch naakt aann paal gebonden gevonden, terwijl om hem heen een vuur aan hem lekte. De man leefde nog, maar is aan zijn brandwonden bezweken, zonder te kunnen uitbrengen wie hem zoo had den behandeld. De brand van de Daily HeraldMaan dagmorgen brak een hevigebrand uit in het gebouw van de „Daily Herald" in Montreal waarbij minstens vijftien perso nen het leven verloren en een dertigtal werden gewond, waarvan sommigen zoo ernstig, dat zij er waarschijnlijk aan zullen bezwijken. Het .geheele blok huizen aan de An- toinesstreet en VictoMasquare werd ern stig door het vuur beschadigd, terwijl het gebouw van de „Herald" geheel werd verwoest. Tijdens den brand ontplofte een enorme watertank in het gebouw en door het instorten van muren en trappen werden velen vrouwen en meisjes alle hoop op ontsnapping benomen. Eenigen sprongen uit de ramen, waar bij een tweetal werd gedood, terwijl anderen den dood vonden in gebouw of onder instortende muren werden be graven. Van de personen, in de meer binnenwaarts gelegen vertrekken werk zaam, kon geen enkele worden gered alleen slaagde men er in met hooge lad ders, eenige die zich aan den voorkant vertoonden, te redden. Kort na het uit breken van den brand stortte een der muren in, alle die toen nog in het ge bouw waren, medesleurende. Reeds zijn 10 lijken gevonden, terwijl 30 vrouwen iu het hospitaal zijn opge nomen. Een nader bericht meldt, dat 40 meisjes bij den ramp zijn omgekomen. Spoorwegongeluk. Door de nalatigheid van den betrokken beambte, die vergeten had (1e afsluithekken van den overweg te sluiten had gisteren een ernstig spoor wegongeval plaats. Bij Nocera in het zuiden van Italië passeerde een wagen met een aantal groentenhandelaars, die zich naar de markt begaven den overweg, toen juist de trein uit Napels aankwam. Een on geluk was niet te vermijden. De wagen werd door den trein gegrepen en ver nield. Van de inzittenden werden een vrouw en een kind op slag gedood, terwijl een ander zoo ernstig werd gewond dat alle hoop op herstel is uitgesloten. Al de andere inzittenden werden meer of minder ernstig gewond. Een moordenaar van ió jaar. Te Parijs heeft een jongen van 16 jaar een moord aanslag gepleegd op een meisje van dertien jaar Renée Boyer toen zij op weg naar school de rue de Clisson pas seerde. Na het plegen van zijn daad, snelde de jongen den winkel binnen waar hij werkzaam was, plaatste de revolver in deu mond en schoot zich dood. Het meisje werd naar het Cochin hospitaal overgebracht, waar zij kort na haar op neming overleed. Men weet niet waarom de jongen tot deze misdaad is gekomen, daar hij het meisje niet anders kende dan dat hij haar dagelijks langs den winkel zag gaan op haar weg naar school. Men vermoedt daarom, dat hij de daad in een vlaag van waanzin heeft gepleegd. Verdronken. Te Maastricht is Zondag bij het baden in de rivier de Maas ver dronken de 14 jarige P. Peeters, aldaar. In het Reitdiep te Groningen is Zondagnamiddag de 16-jarige H. L. E. verdronken. Zonnesteek. Te Leimuiden (Z.-H.) is Zaterdag in het hooiland J. de Vos door een zonnesteek getroffen en gedood. De man laat een vrouw en 3 kleine kinde ren na. TWEEDE KAMER. Men seint ons Het lid van Doorn vroeg en verkreeg verlof om vragen te richten tot de re geering over de Boromeus-encycliek. De interpellatie zal de volgende week plaats hebben. BESOIJEN, 14 Juni. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs f 1.47. Laagste prijs f 1,30 De prijs der eieren wa9 3!/j tot 4 ct ROTTERDAM 14 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 33 paarden 1 veulen, 0 ezel, 1054 magere en 520 vette runderen 190 vette 423 nuchtere eD praskalv. 0 schapen of lammeren varkens 108 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 a 41 ct., stieren 28 36 ct., kalveren 40 tot 50— ct., vette export- kalveren ct.. alles per '/a *"1°. Melkkoeien f 155 b f 310, kalfkoeien f 165 a 320, stieren f 100 a 315 pinken 80 a 115 graskal- veren a vaarzen f 115 a 145 allés mager vee; biggen flla 19.paarden f 80 a 200. Nuchtere kalverem fok- 14.4 24elacht.- 7.- i 12.— Biggen f 1.60 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 117/8 en 37/16 vn. en 222 stukken a '/a kilo. Prijs le qual 52, 2e qual f 49 Se qual. f46 Per '/a kilo 70 a 75 ct. ROTTERDAM 13 Juni. Tarwe f6.50 a 9. per 100 K.G. Rogge zondei vraag Gerst. Winter per 100 kilo f9.— 10.—Zomer per 100 kilo 0.a f 0.en Chevalier per 100 kilo f0.— 0.— Haver per 100 k. f 0.a 0. Bruine boonen van 0.f 0. GORINCHEM, 13 Juni. De aanvoer van granen was heden gering me gewonen handel. Ristarwe 1 8.a 8.50 roode dito t 8,a 8,52 witte dito 1 7.75 a 8.50 lnl. rogge '.4,75 a 5,25 Buitenl dito 5.a 5.75gerst 4,30 a 6.haver 3,25 a 4.— duivenboonen 10,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. 'p de veemarkt waren heden aangevoerd Zlti runneren 14 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 727 biggen. le qual. Kalfkoeien f260 d 320 Kalf vaarzen f 140 a 200 Guiste vaarzeD f 100 4 140 Melkkoeien i 180 220 l'/s jarige ossen f a Pinken f 60 a 90 Graskalveren f Nuchtere kalv. f 10 4 16 Aangevoerd 20 vette vaikens van 26 a 26'/j ct per half kilo, biggen van I per Stuk. Aangevoerd 2 schapen en 99 lammeren; scha- en f 14 a 18 en lammeren f8 4 f 14 per stuk. Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. Eieren 10.95 4 1.— per 26 stuks. Boter 68 4 70 ct. per >/s kilo. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk maken bekend, dat de door Gedeputeerde Staten goedgekeurde vastgesteld, br; gemeenteraadsbesluit van 27 Mei 1910, groot f 17.000,ter inschrij ving wordt opengesteld. De rente bedraagt 4°/0 van het nominaal hedrag, terwijl inschrijvingen beneden 98% niet worden aangenomen. De leeuing is verdeeld in 2 serien Serie A groot f 10.000.ter uitvoeriug van openbare werken Serie B, groot f 7,000,tot uitbreiding der gasfabriek. Inschrijvingen, voor elke serie afzonderlijk, worden ingewacht bij den Burgemeester voor 2 Juli 1910. De storting van het bedrag der aangeno men inschrijvingen moet geschieden vdór of op 15 Juli aanstaande ten kantore van den gemeente-ontvanger van Waalwijk. Kassiers en commissionnairs in effecten genieten provisie van de door hunre tusschenkomst aangenomen inschrijvingen. Waalwijk, 14 Juni 19J0. Burgemeester eu Wethouders voomd. Th. DE SURMONT de BAS SMEELE. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Reparatiën en levering -an Opleiding voor Jonge Dames tot met Diploma, door verschillende Leeraressen, gediplomeerd aan de Europeesche Mode- Academie. Vooral grondig onderricht in het in Weener, Parijzer, Engelache en Dmtsche Dames-Coupe, Costume- eu Mantelvak. Desverlangd ook ondergoed. Kost, Leergeld en Wasch f85.— Vereischte goed kunnende naaien. Leertijd 2 maanden. LEVERT PRIMA TEGEN MARKTPRIJS. CAPELLE (N B.)

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6