e. Nummer 49 Zondag 19 Juni 1910 33e Jaargang Tweede Blad LANDBOUW. Burgerlijke Stand. ïïitipraksn Kantongerecht I Kunst en Letteren. Correspondentie. Ingezonden Stukken. Onderwijs. Kerknieuws. Handelsberichten. BINNENLAND. ill 1; Groenbemesting. Heide -ontginning. Uitsluiting te Veldhoven. WAALWIJK. WAALWIJK. \1 1> 1 t'l van Iu Juli eu Augustus is het de beste tijd voor de groenbemesting, tenminste als men de groenbemestingplant, alsstoppelvrucht zaait. Zooals de landbouwers tegenwoordig reeds vrij algemeen weten, verstaat meu door groenbemesting het zaaien van vlinder bloemige gewassen, zooals erwten, lupine, wikken, klaver enz. met het doel deze onder te ploegen. Daardoor verkrijgt men 'n hoe veelheid humus in den grond en een niet te versmaden hoeveelheid stikstof, daar de vlinderbloemige planten de stikstof uit de lucht in den bodem vastleggen. Om den humus en de stikstof te verkrij gen en beide zoo groot mogelijk te doen zijn, is noodig dat de groenbemestiugsgewaa- een zoo groot mogelijk beschot maken en dus weelderig groeien. Het is, dunkt mij, een zeer verkeerde meihode om dezen oogst te willen verbouwen zonder bemesting. Wil men met die groenbemesting een groote winst maken, dan kan men niet anders dan zich ook eenige uitgaven getroosten, dan moet men den bodem voorzien van phosphorus en zeer zeker ook van kali. Het is over de kalibemesting bij sommige vlinderbloemige gewassen, dat ik ditmaal een enkel woord wil zeggen. Veronderstel dat gij een zandgrond hebt, waarop gij lupine wilt zaaien als stoppelvruchl dan moet gij de lupineboontjes maar niét zoo op 't omgeploegde stoppelland zaaien, zonder dat dit bemest is. Om een rijken oogst aan lupine te hebben is het noodig, dat het land 400 it 500 K.G. kaniet per H.A. krijgt. Deze kalimest wordt onmiddelijk Da het maai en van het koren uitgezaaid. Wanneer dit niet gebeurt is alle moeite te vergeefs en zijn alle andere gebruikte meststoffen als het ware weggeworpen. Wij moeten om dit te verklaren, wijzen, op de reeds door talrijke proeven bewezen zoogenaamde mini mum-wet, volgens welke de oogst zich schikt maar die stoffen, welke in de geringste hoe veelheid in den grond zijn. Veronderstel dus. dat de grond overvloedig voorzien is van stikstof en phosphorus, maar de kali is afwezig of slechts in geringe hoeveelheid aanwezig, dan komt de stikstof en de phos- phorusmest niet tot haar recht. Alleen dus dooi het aanwenden van kali, worden de Andere meststoffen iu werking gebracht Men bedenke daarbij ook, dat wanneer de lupine ondergeploegd wordt en er dus niets van het land verwijderd wordt, men al deze meststoffen in den grond behoudt en dat deze dus alle ten goede komen aan het volgende gewas. Het kan gebeuren dat de transportkosten voor kainiet nogal groot zijnmen neme dan in plaats van kainiet 200 K. G. gezuiverde kalimagnesia (in den handel onder den naam van patent kali bekend). Deze bevat pl.m. 26 pOt. zuivere kali. Verder hebt gij bij het ge bruik van kainiet tevens te zorgen voor een ruime hoeveelheid kalk in den grond. jWaï de lupine is voor de zandgronden, is de wikke voor zwaardere gronden.* Op lichtere kleigronden vermenge men 100 K. G. erwten en 100 K. G. wikken per H.A. Zaait men enkel wikke dan kan men volstaan met 150 K.G. zaad. Ook op deze gronden, op zwaardere kleigronden, op leem- achtig zand enz. is een voorafgaande be mesting met kali en phosphorzuur noodig. Het is een verkeerd denkbeeld, dat de planten op de klei geen kali gebruiken. Even goed als op andere gronden. Wel bevat de klei naar evenredigheid meer Kali, maar het is toch vrij duidelijk, dat bij de heerschende gewoonte van kaliroovende ver bouwing (bieten, aardappelen, enz.) ook deze voorraad op de meeste gronden uitgeput wordt. Op lichte kleigronden kan meu voor de groeubemesting van wikke, erwten enz. volstaan met 300 K.G. kainietop zwaardere gronden geve men 100 h 150 K.G. chloorkalium, terwijl meu op leemach- tige bodems goed doet, behalve kalk een grootere hoeveelheid kalimest te geven b.*. 200 K.G. chloorkalium. in 1704 te Waalwijk met Jacoba du Bois. Hun zoon Jacobus heeft daar een Fransche kostschool gehouden. Van Vondel's kleinzoon leest men bij Brandt, dat hij ,,bij een schoenmaker wrocht'. Dit zal hem naar het land der schoenmakerij, Waalwijk en Besoijen, getrokken hebben. Althans kan men vermoeden dat hij er wel gereisd hebben zal. Zich er vestigen deed hij niet, want de mr. schoenmaker verbond zich in December 1686, om »voor adelborst met het schip de Ridderschap naar Oost-Indië te varenc, in dienst der O-I Compagnie. Op de terugreis naar Nederland stierf hij. Maar niet onmogelijk oefende zijn zoon, in 1681 geboren en gehuwd te Waalwijk in het genoemde jaar, het vak zijns vaders uit. In verband met de omstandigheid, waarvan men in ieder geval zekerheid heeft, dat afstammelingen van Vondel in Noord-Brabant zijn terechtgekomen, ves tigt de heer Sterck er de aandacht van letterkundigen en geschiedvorschers op, dat in de laatste jaren enkele niet onbe langrijke documenten, betreffende de naaste omgeving van den grooten dichter juist uit deze provincie zijn voor den dag gekomen, stukken die slechts door zijn afstammelingen daarheen kunnen zijn gebracht. In het eerste verslag van het Vondel-Museum werden bekend gemaakt »Drie brieven van Willem van den Vondel4 aan den dichter door zijn broeder ge schreven in 1625, toen deze een leis door Italië maakte. Deze belangwekkende correspondentie werd den heer Sterck gezonden door den heer mr A, Verheyen van Estvelt te Boxmeer (een nicht van Vondel, Tebacca Bruyniug, was gehuwd met jhr. Reynier van Estvelt, een Gel- dersch edelman Vondel bezong hun huwelijk in een >Lantgezang«). Wellicht zijn de brieven uit deze nalatenschap in handen der familie Verheyen van Estvelt gekomen. Voor eenige jaren ontving prof. G. Kalff te Leiden van den heer J. van der Hammen Nz. te Besoijen, een afschrift van een bij hem berustenden schepenbrief uit 1640, waarvan 't orgineel sedert aan 't Vondelmuseum geschonken is. en waar in aan Hans De Wolff, den zoon van Vondels gelijknamigen zwager, een huis in de Warmosstraat verkocht wordt, genaamt Keulen4. Dus weer een document uit Vondels omgeving, dat uit de buurt van Waal wijk terecht komt. De secretaris van het Vondel-Museum verzoekt aan belanghebbenden in Noord- Brabant, in hun omgeving na te gaan of zich onder oude familiepapieren of in archienen documentie bevinden, van verre of van nabij op Vondel en zijn afstam melingen betrekking hebbende. Men zal met de opzending van zulke papieren of afschriften ervan, de Vondel-studie zeker veel nut kunnen doen. kanunnik van het kathedraal kapitel van 's Hertogenbosch. Een trouzv lezer van Uw blad, >IIaan die geen Koning zal kraaien4 te Drunen. Ten eerste geeft u de naam van den inzender niet op, en ten tweede is den inhoud van zoo'n persoonlijken, hatelijken inhoud dat het heel vlug naar de snip- permand is verwezen. RED. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Het weer leende er zich in de afgeloopen week uitstekend voor om m'n voorgenomen tochtje naar onze beide te maken hetgeen ik dan ook gedaan beb. Bij het inrijden der Hei trof m'n oog al dadelijk iets wat men voor jaren hier niet zag. Hier en daar duiken groene plekjes op. En wanneer men nader bij komt ontdekt men dat het omgewerkte heidegronden zijn herschapen in bouwland. Men kan steedB meer en meer waarnemen dat de boeren hun voordeel beginnen te begrijpen.de hand aan den ploeg slaan en de grond vrucht baar maken. Mijn weg leidde mij ook naar de z.g. «Honderd bunders" en ook daar was eern aanmerkelijk verschil met vroeger waar te nemen. Onwillekeurig schoot mij een gedicht te binnen, een opwekkingswoord^van de Genestet waar ook in voorkomt. «Uw sluimerende heidegrond Ontwake nieuw en blijd Sluit' moeder Aarde een schoon verbond, Met moed, vernuft en vlijt 1 Gij trek partij van 't woeste land Natuur is mild genoeg, Als maar de mensch zijn trage h&nd Wil strekken naar den ploeg." En ik dacht daarbij dat het niet altijd aan de trage band ligt van den mensch, waar de dichter waarschijnlijk den landbouwer bedoelt maar dat 't 'em wel eens zit in de trage werking der hersens van degenen die het werk kunnen laten uitvoeren. 't Ging hier vroeger ook zoo. Bunders met woeste gronden is onze gemeente rijk, doch profijt er van trekken en daardoor vermin dering van belasting en verbetering van toe standen te weeg brengen, neen dat gebeurde niet. 't Is in den laatsten tijd aanmerkelijk aan 't veranderen gegaan. Waarschijnlijk voorgelicht door deskundigen en aangespoord door het voorbeeld van parti culieren zijn onze vroeden er langzamerhand toe overgegaan de Gemeentegronden te ont ginnen en tot m'n genoegen bemerkte ik dat thans op groote schaal de werkzaamheden worden voortgezet. Wat is het toch jammer dat hier mede niet reeds veeleer is begonnen, wanneer men hoort vertellen dat particulieren 10 a 12*/0 winst maken. Met het beste vertrouwen, dat men zoo zal voort gaan peddelde ik naar huis. Vondellunu in Noord Brabant. De heer J. F. M Sterck, secretaris van het Vondel-Museum, vestigt in het blad Taxandria de aandacht op de mogelijk heid dat zich op Vondel betrekking heb bende papieren, in Noord-Brabant be vinden. Dat afstammelingen van den dichter zich in Brabant gevestigd hebben, is een bekend feit- Vondels achterklein zoon, evenals hij Joost genaamd, trouwde In het Eindexamen van h£t R K. Gymnasium te Roermond, gehouden op 13, 14 en 15 Juni slaagden Voor diploma A Geurts Nico van Roermond, en Reijnen Herman van Meerlo. Voor diploma B Van der Marck André van Roermond, en Strijkers Martin van Urmond. f Pasteer J U. van Welle, f Gisteravond om half negen overleed vrij plotseling de Hoogeerw. Heer J. H. van Welie, kanunnik en pastoor der pa rochie van St. Catharina te 's Hertogen bosch. Sinds lang was ZEerw lijdende aan eene hartkwaal. Gistermiddag had hij nog gewandeld in den tuin en bracht om vijf uur nog een bezoek aan het Nieuwe patronaatsgebouw Om kwart over vijven overvielen hem hevige be nauwdheden, welke zoozeer verergerden dat mgr. Pompen hem te half zeven de laatste H. H Sacramenten toediende Om acht uur begon de doodstrijd en om half negen was ZEerw reeds overleden. De Hoogeerw. Heer J. H. van Welie werd 10 October 1845 te Dreumel (Geld) geboren en 3 Juni 1871 priester gewijd. In 1872 werd hij benoemd tot kapelaan der parochie van den H. Dionysisus te Tilburg en in Januari 1890 tot pastoor te Vierlingsbeek. In Aug. 1892 volgde zijne benoeming tot pastoor der parochie van St. Catharina te 's Hertogenbosch, waar hij 12 Aug. 1892 in functie trad. In 1895 werd de overledene benoemd tot In het jongste raadsverslag van 10 Juni is er weer 1 500 op de begrooting bij gebracht, voor de ontginning. Dat is nn eens iets wat ik hier met genoegen aanhaal. Ik las ook met verbazing de noot der Redactie onder 't verslag. Wat ze nou weer uitgehaald hebben is ge woonweg belachelijk. Jammer dat ze de menschen niet het Raadhuis afjagen zooals onlangs in een onzer Meierijsche dorpen gebeurde. En niemand vraagt waarom er van den gewonen regel afgeweken moet worden maar allen makeD een vooren achterwaartsche beweging met bun hoofd als teeken van goed keuriDg ze weten zelf niet waaromen 't voorstel om eerst in geheim comité te gaan is met een algemeens ja knikken of pantomine aangenomen. De rest leverde weinig interessants op 't is allemaal punten van behandeling met toor— stellen en direct volgt zooals gewoon algemeenc goedkeuring. Maar nog iets, onze gemeente ontvanger zal dan f 25 als belooning krijgen. Zegge vyf en twintig guldens of twee kwartjes per week verhooging van salaris krijgen omdat hg 25 jaar lang voor niets als administreerend armmeester heeft gefangeerd. Dat is non eens willen hé 1 En van Dal kwam royaal voor deD dagDe ontvanger mag den raad dankbaar zijn voor het voorstel waarmede hij mee uit den hoek moest komen en dit zal den lezer duidelyk worden als ik zeg dat Elshout f 50,betaalt, Hedikhuizen f 60,— en Vlijmen en Waalwijk f 100,— Willemse merkt nog op dat hij dat moest doen. Ja in dat «moeten" daar zit 't 'm eigenlijk in. Als je tusschen de keus gesteld wordt twee zaken waarnemen en maar voor een betalen en je wilt graag iets verdienen non ja dan moet 't wordt een soort dwaDg niet waar men moet toegeven. En met de jaren wordt het onbetaalde baantje veel moeilijker en omslachtiger als het betaalde en na 25 jaren komt duidelijk de belooning in den vorm van f 25,— per jaar. Ten slotte vernemen we nog hoe ving ze een genomen besluit kan uit voeren. Het is tien jaren geleden en nog niet uit gevoerd. Men zal nou nog eens de notulen gaan opscharrelen. Van Son mng wel oppassen dat ze wat vlugger «den drnksten verkeersweg" in orde maken, anders heeft bij er weinig succes mee en zou zijn reputatie sterk gaan vallen. Tot zoc ver. I. KNOWALL. Reeds 6 weken dnnrt de uitsluiting van 5 arbeiders bij de Gebr. Eisen, Schoenfabrik. te Veldhoven (bij Eindhoven). Op Zondag 2 Mei deed aldaar de R K- Vakorganisatie haar intrede en werd eene afdeeling van den Ncderl. Jl. K. Lederbewerkers arbeidersbond opgericht. Onverwijld kregen 5 arbeiders der Gebr. Elzen ontslag, nadat zij zich bij den Bond hadden aangesloten. Moest het HoofdbeBtnnr van den Bond nu maar tegen die arbeiders zeggen«Bedankt maar gauw voor den Bond Dat gaat toch niet. Wekelijks kost die willekeurige handeling der firma Gebr. Elzen rnim f35 aan den Bond. En hoelang kan dat nog duren? De firma Gebr. Elzen lacht gewoonweg met den Bond, en zijn voorbeeld werkt reeds aan stekelijk op andere patroons te Veldhoven, zoodat de R. K. organisatie te Veldhoven, die met zooveel moeite is tot stand gebracht, groot gevaar loopt doodgedrukt te worden. Krachtige maatregelen nemen, waarvan wij Btèeds met terughouding moeten spreken, gaat niet, vooreerst ontbreekt de noodige discipline, tweedens de noodige sterkte in die jonge ver eeniging. Wat moeten wij dan doen? De arbeiders maar ledig laten rondloopen en tot in eeuwigheid blijven steunen Men is er zoo spoedig bij, om aan de leiders van Katholieke vakorganisaties de noodige tact en voorzichtigheid te ontzeggen. Maar men bedenke het wel, in hoe groote moeilijkheden de organisatie wordt gebracht en op hoe geniepige wijze die dito hier dun daar wordt tegengewerkt, terwijl de leiders van den anderen kant der arbeiders voor alles wat de orde- en vredelievendheid kan verstoren moeten waarschuwen en doen wachten. Er wordt aldus van hen meer dan gewonen tact en beleid gevergd 1 Welnu, laat men hen ~t dns niet zoo lastig maken.! Wij vragen steun aan allen, die ons knnnen steunen, vooral aan de heeren Schoenwinkeliers in Nederland, Bpeciaal de afnemers der Gebr. Elzen. Mogen zy deze firma tot rechtvaardiger begrippen brengen Voor Het Hoofdbestuur. O. Roestenberg, Voorzitter. A. Lom harts, Secretaris. Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. 2 maal gepleegd 2 maal 1 1 of 2 maal 1 d. H. G. te Veen eu H. J. te Oss, beiden overtr. alsvoor, ieder f 1 of 1 d. N. P.; J. v. d. V. en H. K. allen te Kaatsheuvel, overtr. gem. verord. ieder f 3. of 1 d, L. v. B., A. v. R., A. d. N. en N L. allen te alsvoor, burengerncht, ieder f 5 of 3 d. A. v. d. O. te Nieuwkuik en A. M. aldaar, ijkwet, overtr. ieder f 1 of 1 d. G. L. te Kaatsheuvel overtr. Leerplichtwet f 3 of 3 d. B. v. d. W. te Waalwijk, overtr. olsvoor f 2 of 2 d. A. B. te Capelle, straatschenderij, f 3 of 3 weken tucht school. M. M. M. te Kaatsheuvel, strooperij, teruggave aan ouders. J. F. te Besoijen, overtr. motor cn rijwielwet, teruggave aan ouders. A. S. te Rijen, P. d. N. te Kaasheuvel, A. v. G. te Baardwijk en A. d. W. te Drunen, allen v reet zaken, vervallen verklaard. F. P. V. te Kaats heuvel, dronkenschap, verzet f 6 of 3 d. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK te 's-HER TOGEN BOSCH. Zitting van Donderdag 10 Juni 1910. Uitspraak in zake het O. M. tegen N. v. R. te Tilburg beklaagd vun jachtover— treding, vonnis van het Kantongerecht te üirschot vernietigd en veroordeeld tot 2 maal 7 dagen hechtenis J. W. te Moergestel, 9 maal jachtovcr- treding, niet ontvankelijk verklaard in het door hem ingestelde hooger beroep tegen negen von nissen van het kantongerecht te üirschotN. v. R. te Tilburg, wcderspannigheid, 14 dagen ge vangenisstraf; H. C. V. ie Dussen, overtr. honden belasting, f 8 boete of 1 dag hechtenis. GEBOORTENGhristianus Antonius z, v. P. v. d. Leur en E. van Son. Simon z. v. J. D. Versteeg en A. Roomer. Franciscus z. B. F. de Graalï en J. Waas. Johannes Jacobus Maria z. v. J. van Engelen en J. A. Staal. Joscphiua Walthera Anselda d. v. A. A. van den Broek en M. J. H. Hoefnagels. OVERLIJDEN: jaren. Ilendrikus vbd Genechten 70 WAALWIJK, 17 Juni 1910. Beesten weinig aanvoer en weinig handel. Kalfkoeien f 160 f 230. Vaarzen f 140 130. Varkens 40 stuks f 10. --- 1 15. Boter aangevoerd 480 KG. Boter prijzen f 1,30 tot f 1,42. Eieren 3l/a 4l/j cent. De voorraad Iulandsche huiden en vellen is overal toegenomen, verkoop gaat moeielijk althans aan geschikte prijzen. Huidenhan delaars zoowel als leerlooiers nemen eene afwachtende honding aan eu men maakt zich bevreesd dat de daling nog verder zal gaan, daar Amerika' dat de Europeesche markt gernimen tijd beheerscht heeft, thans ook volstrekt niets koopt. Prijzen zijn zeer verschillend, er is geen vastheid, in geen enkel artikel. Paardehuiden liepen fl. f 1.10 per stuk terog. Kalfsvellen vooral flauw. In een woo'd er heerscht eene ongeanimeerde stemming die zich ook uitstrekt toi exotische huiden. Voor O. I. runder en buffelhuiden is de stemming over 't geheel ook flanw, alleen in zware buffelhuiden ging nog al wat om. Bij nominale prijzen is de handel in La Plata en soortgelijke huiden zeer kalm. Te Antwerpen en Havre o.a, waarbij de Nederl. looierijen en lee-rfabrieken het meest gein- lereseerd zijn is de markt stil, door impor teurs worden voor vele soorten concessies verleend. De leermarkt verkeert evenmin in gun stige stemming, hoewel prima zwaar en dito licht zooileder tamelijk prijshoudend blijft. Tusschensoorten en inféiieure waar ver laten. Alles te samen genomen is de markt dus niet in 't voordeel der leerlooiers en leer- fabrikanteo, maar men moet wel in aanmer king nemen, dat we thans in 't slapste seizoen verkeeren van geheel 't jaar. KAATSHEUVEL, 17 Juni. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.37 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs f 1,29. WASPIK 17 Juni. De priis der boter is hier thans gesteld op 1,32 per Kilo. DUSSEN, 17 Juni. Boterprijs per K.G. f 1.32 a 1.36 Middelprijs t 1.34. Aanvoer 113 K.G. Eieren t 0,90 per 26 stuk». L. v. D. te Tilburg, dronkenschap f 2 of 2 d. H. S. te Nieuwkuik, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d. W. v. B. te Kaatsheuvel, G. R. te Overechie, S. R. te Vrijh.-Cappcl, M. H. d. J. te Loonopzand en J. H. te Haarsteeg, alle overtr. motor en rij wiel regl. ieder f 1 of 1 d. A. M. K. te Capelle, ove«*tr. alsvoor f 3 of 3 d. H. A. M. en J. D. L. Z. beide te Kaatsheuvel, P. V. te Veen eu M. v. D. te Drunen, allen overtr. prov. regl. ieder tl of 1 d. M. v. B. te Rotterdam, overtr. en boete alsvoor. A. d. N. te Baardwijk, overtr. veldpol, f2 of 2d. J. M. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol, 2 maal f 1 of 2 maal ld. J. B. B. en L. II. B. beiden te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, vrij. A. J. B., Th. BC. v. d. L. en J. D. alles te Vlijmen, f U.50 of 1 d. A. S. te De Statenverkiezingen. De Prov. Statenverkiezingen zijn achter den rug. In alle Provinciën heeft de rechterzijde overwinning behaald. In Zeeland won de rechterzijde in Middel burg een zetel, terwijl iu Hulst alJe per- soneu in herstemming komen. Goes zag twee onzer mannen dadelijk herkozen, terwijl twee onzer mannen met de altredende liberalen in herstemming komen. 't Staat er met Zeeland das gunstig voor. Zuidholland bracht ook zegen 23 zetels zijn reeds door de rechterzijde ingenomen. In Rotterdam zijn twee aftredende liberalen gevalleu, zoodat bij de herstemmingen nog kans op' overwinning bestaat. In de andere provinciën is de overwinning der rechterzijde voortgezet. Van Friesland is nog weinig bekend, maar Noord-Holland geelt overwinningen. Iu Haarlem heelt men voor 't eerst een rechterman in de Staten gekregenmr. Frank van Lennep. En iu andere districten komeuj leden de rechter zijde met goede kansen iu herstemmiug. Op te merken is ook in deze provincie, dat liberalen op meerdere plaatsen dreigen ver drongen te worden door de socialisten. In Gelderland hebben de liberalen al zetels aan de rechterzijde verlortn, en er komen ook daar nog herstemmingen met goede kansen. Ook Utrecht en Overijssel waren zeer gunstig. De samentrekking der rechterzijde op het gemeenschappelijk beginsel heeft zich ver sterkt overal zijn de liberalen veel iu stemmental gedaald. liet bezoek vun President Falllères. De correspondent van de N. R. Ct. seint De Figaro schrijft vanmorgen, in tegen spraak met hetgeen men gemeld heeft, dat president Fallières dezen zomer of den komenden herfst geen reis naar Nederland zal ondernemen Nedcrlandsch—Belgische commissie. De 3e Nederlandsch-Belgische confe rentie zal plaats hebben op 27, 28 en 29 Juni, te Brussel. De 26e zal senator Wiener een feest maal geven ter eere der Nederlandsche Eerste en Tweede Kamerleden, De 27e openingszitting in den Senaat daarna vergadering van het bureel. Te half zeven feestmaal, aangeboden door den staatsminister Beernaert en opge luisterd door muziek van het le gidsen te 9 uur ontvangst ten stadhuize van Brussel. De 28e te 10 uur 's morgens voort zetting der werkzaamheden te 1 uur ontbijt, aangeboden door het inrichtings comité der tentoonstelling, 's avonds gala-voorstellingin den Muntschouwburg* De 29e te 1 uur, ontvangst ten stad huize van Antwerpen en ontbijt van 100 deelnemers in het stadhuis De N. V. Aot. Jurgens' Vereen. Fabrieken. De N. V. Ant. Jurgens' Vereen. Fa brieken te Osch hebben besloten tot v I 1

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 5