Geen bluf// Langstraatsche Rijwielhandel. Reclame Thalia, Gebrs. SCHOEP. Th. VAN DER SANDEN maximum van kwaliteit voor het minimum van pijs- BIERGLAZEN MET VOET Prijs per stuk ct 6 stuks 30 ct, 100 stuks f 4 50 Goedkoope Winkel, Bliksem. GEBRs. KLIJN, PALESTINA WIJN KRUIRI1ER OF ÊOWESTIBLESIHHDELAAR, Firma Verbunt van Overbeek. [IïUWS UIT HIÏÏSDEN. Gemengd Nieuws. Advertentiën. J. Sikkers en Zonen, Merk „THALIA" der Gebrs. Schoep. f45.-- HET KLEEDINGMAGAZIJN tiemmwT ©i beste, schoonste en sterkste kleederen Komt de etalage etea ea U aalt oeeetaisd sljn. AANGEKOCHT KUNSTMEST en KRACHTVOEDER, Kerknieuws. IIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rechtszaken. H andelsbericht en Heerenhoeden en Petten UNIFORMPETTEN, GROOTESTRAAT. WAALWIJK. staanbaar zijn de bewijzen dat door den Eersten Heus- densche Rijwiel-, Automobiel- en Motorenhandel van A. SWAGEMaKERS te Heüsden alle artikelen op 't gebied van Rijwielen en Onderdeelen 't goedkoopst worden verkocht. Alvorens U een rijwiel gaat aan schaffen, bedenkt dan dat het in uw welbegrepen >elang is eerst daar een kijkje te gaan nemen. Al mijne Rijwielen loopen zoo snel als de Importeurs van speciale artikelen voor Landbouw en Veeteelt. bij uwen aeep te Capelle brak 27 dezer bij Drim- elen de schroefas/ waardoor de acbroef irloren ging. Het gelakte den kapitein og met behulp van de fok de haren alhier bereiken, waar de boot door voerlui der rma Sneep gelost werd. De motorboot is ;rvolgens hier op de werf gebracht. RAAMSDONKSVEER. Navolgenswaar- 'g. Naar wij vernemen heeft de Heer C. Kommers alhier, aan de ouders van C. ieboom, welke tijdens een on weder, indertijd )or bliksemslag werd gedood oene lijfrente in f 50.toegezegd. Aanbesteding. Vrijdag j.!. had door urgemeester en Wethouders alhier de aan- ;steding plaats van het verbouwen van het aadhuis. Ingeschreven werd als volgt G. J. van Dongen, Raarasdonk f 195, H. P. Spuij broek P. Leijten H. de Graauw P. Mutsaers J. H. Leijten id id id Waspik Raamsdonk In plsats van den heer Dingeman iinmermans, te Raamsdonk(veer) die, wegens ■nkke werkzaamheden, als zoodanig bedankt Pieft, is benoemd tot voorzitter van de Vereeniging tot verbetering van het paai- :;nras in den Biesbosch en Omstreken', ij verkorting genaamd Associatie Bies- >sch'), gevestigd te Werkendam, de heer F. Kommers, mede te Raamsdonk(veer). DUSSEN. Gisteren speelde de alhier is opgerichte voetbalclub y Hercules' een atch tegen uPrinses Juliana' uit Hank het terrein van laatstgenoemdewelke ird gewonnen met 82 in het voordeel in ,/P. J.' IIEUSDEN, 27 Juni 1910. Bevordering. Onze oud-stadgenoot, de Heer E. M. J der Ven, werkzaam bij het Hoofdbestuur 3r Posterijen en Telegrafie is bevorderd m Commies 3e tot 2e klasse bij genoem- ;n dienst. N. 0. G. In de j.l. Zaterdag gehouden vergadering »n de afdeeling Heusden van het N. O. G. 3rd tot bestuurslid gekozen de Heer M. Ier zijl, Hoofd der school te Drongelen, in laats van dhr. II. Bos (Eethen), die zijn itslag genomen had als Voorzitter. Boven- jen werden respectievelijk als afgevaardigde plaatsverv. afgev. ter Algemeene Vergs- ïriug, die einde Juli in Arnhem wordt ïhouden aangewezen de Heeren H. Dammers leeuwen) en J. Heesbeen (Haarsieeg). Leerplicht. Ten bewijze, dat de scholen alhier zeer ouw worden bezocht, dient, dat de Commis- tot wering van schoolverzuim in de af- bloopen week pas voor den eersten keer idurende dit jaar behoefde te vergaderen. druk bezoek hebben, en het voorgestelde succes niet missen, waaraan wij dan ook geen oogenblik twijfelen. Concert „Euphonia". Het voorgenomen concert dat yEuphonia' zou geven op Zondag 11. bij dea heer Jac. v. d. Assem-van Berkel is ter elfder ure uitgesteld tot a.s. Zondag 8 Juli. Dit is te bejammeren, daar reeds verschillenden een vergeefsche reis deden, en teleurgesteld moesten terugkeeren. Alsdan zal ook de Liedertafel enkele nummers ten beste geven. Moge het weer dan ook meewerken. Z D. H. de Bisschop van 's Bosch, heeft benoemd tot Deken van het de kenaat Druten den Z.Eerw. Heer A. J. f 198,aj. Vermeulen, pastoor te Horssen tot f 304,pastoor te 's Bosch (H. Catharina) den f 341,Z.Eerw. Hooggel. Heer A. F. M. Sweens f 387,tot pastoor te Druten den Weleerw. Heer f 388,E. C. L. M. van Waesberghe tot Pro fessor (D Theol- moralis) aan het Semi narie te Haaren den W Eerw Z Gel. Heer J. M. C. Castelijns; tot Kapelaan te 's Bosch (Kathedraal van St. Jan) den W.Eerw. Heer W. J. van den Houttot Leeraar aan het Instituut voor Doofstom men te St. Michiels-Gestel den W.Eerw. Heer A. J. Michels tot Kapelaan te Uden den Eerw. Heer M. Wassenberg en tot Kapelaan te Kerkdriel den Eerw. Heer W- J J. J. de Klijnde twee laatsten Priesters van het Seminarie. KAATSHEUVEL, 27 Juni 1910. Ultkeerlng. In de gisteren gehouden vergadering van B R. K. Vakvereeuigiug is o.m. met alge- leene stemmen besloten het bedrag der uit- eering bij werkeloosheid harer leden afhan- elijk te stellen van den tijd, dat men lid Deze maatregel is vooral genomen om aplooperij te voorkomen. Kruisverboud. Onze drankbestrijdersvereeniging mag zich een bloeiende gezondheid verheugen, echts eukele weken geleden opgericht, telt j toch reeds meer dan 100 kruisverhon- ers. In de gisteren gehouden vergadering eldden zich weer 13 als lid aan. Flink zoo Duurte. Het is opmerkelijk, dat er dit jaar hier wel als in de geheele omgeving zoo weinig rkens worden gevoudeu. De alagers open stad en land af en betalen zelfs tot 0 c. per pond. De verkoopsprijs is op som- ige plaatsen reeds gestegen tot 50 cent en 1 Dog hooger worden. Landweer. Door B. en W. werd ter kennis van be- nghebbenden gebracht dat degenen welke it jaar volgens de lijst van inlijving bij de <audweer, uit den dienst worden ontslagen un uitrusting behooren in te leveren op 3 Juli a.s. des namin. om half 2. De plaats 'aar de inlevering moet geschieden is het enedenlocaal van het Raadhuis. Duivenwedstrijd. Voor de massa daivenliefhebbers lateu ij hier volgen den uitslag van de vlieg— edatrijd, welke de leden van ^Columbia' 1. Zondag hield van uit Amsterdam 1ste rijs, G. BerchmaDs 2e pr. 3e en 4o pr. au Balkom 5e pr., J. Opperman, oe pr., Klis 7e pr., J. v. Dongen 8ste pr. Cor- tanje 9e pr., J. Opperman 10e pr., Cor- tanje, lie pr. J. v. Dongen, 12e pr. orstanje. Aanstamden Zondag wederom prijsvlucht an uit Roode School. Moge deze vereeniging, waarin de twee estaande zijn opgelost, groeien en bloeien. K. S. A. A.s. Woensdag (H.H. Petrus en Panlns) al onze R.K. Vakvereeniging eene propa- anda-vergadering houden in den tuin van Ypollo bij Alph. Snoeren, 's nam om 5 uur. Yls spreker zal optreden de heer Beaudoux, Secretaris van den Nederl. R.K. Tabaka- jewerkersbond. Moge deze vergadering een De rechtbank te Breda veroordeelde gisteren, overeenkomstig den eisch, J. J. B. B. M 27 jaar, architect te Teteringen, tot 3 maanden en Th. J. B., 25 jaar, bouwkundige te Princen- hage, tot 2 maanden hechtenis, wegens dood door schuld van twee werklieden bij het inator- ton van een huis, waar de eerste als architect en de tweede als aannemer de leiding en uit voering hadden, en bij welken bouw zij zeer onvoorzichtig en onbedachtzaam een viertal grove verzuimen en overtredingen hebben gepleegd of doen plegen. Vreeselijke. misdaad. Uit Wozniensk, Russisch Polen, wordt een vreeselijke misdaad gemeld. De koopman Baikal is door zijn buren met zijn vrouw eD vijf kinderen in zijn woning vermoord gevonden. De moordenaars hadden de lijken op beestige wijze verminkt. Geen spoor van de daders. Brand op de Brusselse he tentoonstelling. Zondagmiddag om kwart over drieën werd brand ontdekt in het café-restau rant >Métropole«, staande in een straat van paviljoens, die langs de Fransche tuinen loopt en den weg vormt van de Italiaansche naar de Duitsche afdeeling. De brandweer van de tentoonstelling wendde terstond al haar bluschmateriaal aan, maar dit bleek niet bij machte om den brand te blusschen. De vlammen grepen steeds heviger om zich heen en toen om halfzes de brandweer uit Brussel kwam, woedde het vuur over een oppervlakte van een 50-tal M2. Het paviljoen van Monaco, dat aan de »Métropole« grensde, brandde mede en een aan de andere zijde belendend pa viljoen liep ook ernstig gevaar. Dank zij den machtigen bluschmiddelen van de stedelijke brandweer was men nu evenwel het vuur spoedig meester. De >Métropole« is geheel verbrand, van het paviljoen Monaco is de bene denverdieping uitgebrand en een toren vernield, terwijl in het andere paviljoen Veel waterschade is aangericht. Men vermeldt dat de brand ontstaan is door kortsluiting in den koepel. Een kellner, die zijn middagslaapje deed, werd door het vuur verrast. Hij kon nog vluch ten, maar heeft ernstige brandwonden bekomen zoodat zijn toestand zorgwek kend is. Straatgevecht. Te Lynn in den A- merikaanschen staat Massachusetts heb ben 15 Polen op klaarlichten dag en op straat een fabrikant aangevallen, die 4000 dollars bij zich had, bestemd voor de betaling van zijn arbeiders. De fabrikant werd gedood en de bandieten maakten zich meester van het geld, maar de politie overviel hen en er ont stond een hevig gevecht, waarin een dief gedood en een andere gewond werd. De overigen wisten echter met den buit te ontkomen. Aardbeving in Algiers. Volgens me- dedeelingen van hoofden van inlandsche douars zouden Vrijdag tengevolge van de aardschokken een tiental inlanders gedood en een groot aantal anderen gewond zijn. Een wanhopige toestand. Twee toe risten, Allimand en mevr. Baronnat, ver trokken uit Grenoble om de nabijgelegen bergen van Dauphiné te beklimmen en keerden niet terug. Op het vermoeden, dat hug een ongeluk was overkomen, trok een expeditie Alpenjagers uit om hen op te sporen en na lang zoeken vond men de beide toeristen onderaan een steilen bergwand, waarlangs de beek Roize stroomt- Allimand was dood,r mevr. Baronnat leefde nog, maar was den dood nabij. Op een draagbaar werd zij naar Grenoble teruggebracht en, nadat haar geneeskundige hulp was verleend en zij weer wat bij krachten was geko men, vertelde zij als volgt haar weder varen Door mist overvallen trachten zij nog het dorp Pommier te bereiken waartoe zij den loop van de Roize volg den. Daarbij vielen zij in een IOmeter diepe rotskloof op een klein plateau dat door de Roize wordt bespoeld. Uit deze natuurlijke gevangenis was geen ontkomen mogelijk. Aan alle kanten werden zij omringd door honderden meters hooge, bijna loodrechte rotswan den. Bovendien had Allimand zijn knie gebroken, terwijl zijn reirgenoote er met eenlge ontvellingen was afgekomen Zij hadden slechts weinig mondvoorraad bij zich en brachten 48 uren bijna zonder voedsel door. De kans op redding was des te geringer doordat deze plaats zeer afgelegen was. Allimand had vreeselijke pijnen te doorstaan. Ten slotte kwam hij op de gedachte zijn stroohoed in de Roize te werpen, na er met potlood in geschreven te hebben: »Wij zijn op een rotsplateau over de Roize, red ons De hoed werd gevonden, maar na het te rugvinden der vermisten. Allimand stierf den tweeden dag van uitputting en pijn in zijn gebroken knie. Muiterij aan boord. Aan boord van het Engelsche s,s. »Highland Monarch*, dat te Philadelphia lag, viel een Chi- neesche matroos den eersten officier met een mes aan omdat deze hem verlo:' weigerde om aan wal te gaan. Hij werd ontwapend en in de boelen gesloten. Daarna wilden alle andere Chineesche matrozen het schip verlaten, maar zij werden door de Engelsche matrozen teruggedreven. Toen het schip naar Australië vertrok sprongen 7 Chineezen over boord, waarvan er 3 verdronken. De anderen bereikten met moeite den wal. Een giftmenger. Te Minsk, in Rus land, werd gisteren een zekere dr. Ra witsch gearresteerd, als verdacht van giftmoord De dokter had een paar jaar geleden ten gunste van een zekere Rait- mann een levensverzekering ten bedrage van 25.000 roebel afgesloten en betaal de daar geregeld de premie voor. On langs nu gaf dr. Rawitsch een zijner pa tiënten tegenover derden uit voor Rait- mann, en vergiftigde dezen, om aldus in het bezit te komen van de verzekerings som. De maatschappij echter twijfelde aan den natuurlijken dood van den ge- waanden Raitmann en liet nasporingen doen, die leidden tot de ontdekking, dat Raitmann in uitstekende gezondheid te Witegsk leefde. Dure hoffelijkheid. Onlangs, verhaalt de Evening Standard, doorwandelde de Hertog van Marlborough met een jong meisje de tuinen van een bloemist, toen zij vol verrukking voor een buitengewoon fraaie roos bleef staan De Hertog plukte die en bood haar hoffelijk aan Tot zijne verbazing ontving hij den volgenden dag voor die eene roos eene rekening van 150 pond sterling. Hij weigerde te be talen, werd in rechten vervolgd en ver oordeeld daar de bloemist het bewijs leverde tien jaar gewerkt te hebben om bedoelde roos te kweeken. BESOIJEN, 28 Juni. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs f 1.42. Laagste prijs f 1,34 De prijs der eieren wa9 4 tot 4!/j ct GETROUWD Gijsbertus M. van Wordragen Adriana J. Verweij, die mede namens wederzijdsche fainiliën, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hnn Huwelijk ondervonden. Vlijmen, Juni 1910. Overtuigt U door collectie op zicht te vragen. Het beste adres voor is de Langstraatsche Hoeden- en Pettenhandel. Ontvangen in nieuwe stoffen Heeren-en Jongenspetten Vraagt eventueel prijsopgave van reeds verschillende geleverd. Hooge Zijdenhoeden vanaf f3.00 tot de fijnste soorten. Aanbevelend, DRUNEN. o Ook aan huis te ontbieden met collectie. Sterk concurreerende doch beslist vaste prijzen. Wacht U voor NAMAAK van het nog jonge, doch reeds wel bekende eerste klasse En- gelsch machine, nikkelen velgen met bies naar verkiezing, vrij wiel en stuur met dubbele remmen, voor den spotprijs van Voorradig onderdeelen van allerlei aard. REPARATIE BILLIJK, VLUG EN NETJES- Minzaam Aanbevelend, voor Mannen, Jongelingen en Kindenren- Het Heerenkleeding magazijn geelt het Wij kochten deze week eenige duizenden welke wij om plaatsgebrek binnen eenige dagen moeten opruimen. Aanbevelend, Stationstraat, WAALWIJK Haast U 1 want zoo iets komt beslist niet meer terug. DRUNEN. WOLFSHOEK. Fabrikanten van alle soorten Handel in Ontsmettings— en Veeartsenij middelen. Advieskantoor voor Landbouw en Veeteelt. N.B. Heeren afnemers genieten gratis advies inzake bemesting enz Bovenstaande wijnen zijn verkrijgbaar bij de I L ULL .1 I 'S-gggBg UJ.L-X.Jgg» EN Onweer

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6