Voorjaar 1910. Kinder- en Promenadewagens, Gemeenteraadsvergadering, E E i. D, A, v, d, Woude, Zwartsluis GOKSTANT TRIM. W. LIII IS ZUIIORF. V erzamelt - gebruikte Postzegels Bureau Betlehem TH. A. VAN WIJCK ÏI1ÏÏWS VIT HBÏÏSPBE. Gemengd Nieuws. Advertentiën, TE KOOP Lizzie van Putten, Het ideaal HU IS VERMAAK Overijselsche Beddenfabriek. Biljartfabrikan naansï wmm WAALWIJK. Vaals (Limburg.) «IEUWS U!T KAATSHEUYEL Ingezonden Stukken. Meubelhandel, 0 andelsbericht en VEEREN8ED slechts f 3.50. Voor slechts f32.- ilöMURIIS li iiiOFlin Dames-P or tmonnaies f 1, H. van der Woude Rz. Dagelijks te spreken. lieer C. Roestenberg te Kaatsheuvel, voor ster van den N. R. K. L. A. B., voor de irbeiders albier op met het onderwerp jedwongen winkelnering. Hij was hiertoe vooral aangezocht door ;le verschillende personeelen, wier patroons tr nog zoo'n winkel op na houden. Op luidelijke wijze somde hij achtereenvolgens le nadeelen op aan dit stelsel verbonden, lij wees verder op de ingevoerde coöpera- ieve inkoopeu der patroons en hoe zij met land en tand vastbonden aan dit systeem. )e heer Roestenberg besloot ziju rede met len vurigen weusch, dat ook in Oisterwijk e gedwongen winkelnering spoedig tot het erleden moge behoorendaartoe moesten 1 de arbeiders alles in het werk stellen. KAATSHEUVEL, 20 Juli 1910. Kermis. En zoo staan wij weer voor de dagen an kermis, waarnaar dpor allen zoowel door ud als jong, eu rijk of arm met ongeduld uitgezien. Het kermisterrein is er ook op ïgericht ora iedereen te vermaken. Bioscoop, luchtschommel, schiettent be- evens een groot getal gebakkramen. Ook e verschillende gezelschappen hebben er op erekend om hunne leden gezellig bezig te ouden. De Harmonien geven a.s. Donder- ag matinee, waarbij bekende karakter omieken zullen optreden. Vrijdag geeft I Amoenilas* een matinee en Zaterdag alweer 3 Harmonie Euphonia. Verder is op 8 of 0 tal plaatsen gelegenheid tot dansen, )odat er voor allen op verschillend gebied ïlegenheid is om zich te ontspannen. Moge 1 jor allen op eene eerzame en gepaste wijze iervaD worden gebruik gemaakt en deze igen van ontspanning door geen enkelen anklank worden verstoord. Ongeluk.; Gisteren had in de Peperstraat een treurig igeluk plaats. Het 4 jarig dochtertje van Jansen dat aldaar speelde, werd door n fietser A. S. omver gereden. Het meisje el en brak haar been. Juist waren de brieken uit, zoodat dit ongeval een ware iloop van volk veroorzaakte. Door den dokter het noodige verband gelegd. Naar wij vernamen had de fietser geen huid en reed heel langzaam. Processie Kcveluar. Op Zondag 7 Augustus zal van hier de oce8sie naar Kevelaar vertrekken. Een atal muzikanten van de Harmonie yAp- llo* zullen de reis meemaken. De pelgrims keeren Maandags 8 Augustus rug. Moge een zonnig weer deze schoone e vaart gunstig zijn. Door zeer velen wordt keu jaren dc reis meegemaakt. Nieuw leven. Gisteren hield de voorzitter van de N. K. L. A. B. de heer C. Roestenberg, lier, eene vergadering te Dongen, ten einde gingen in het werk te stellen om de daar vestigde afdeeling voor dengBoud te be uden. Een 60 tal leden waren opge- men, die verklaarden de vereenigiug te tien trouw blijven, wat er ook mocht ge uren. Moge spoedig het oude vuur in de leeling Dongen weer oplaaien en evenals oeger een parel zijn aan den kroon van a N. R. K. L. A. B. R. K, Vukrerceniging. Tot afgevaardigden voor de jaarvergadering Drunen ziju voor onze Vak vereenigiug Icozen de heeren: J. Roesteüberg, H. Balvers P. Broeders. den gemeld die gepleegd zijn te Bat- tersea, Cromer en Newcastle. Te Battersea, in Clifton-gardens, werd Zaterdagavond de 50-jarige tooneelspe- ler Wildon Anderson, wonende Percy- street, Kingscross te Londen, doodge schoten. Een politieagent die het schot hoorde, snelde toe en vond den man liggen in den tuin van een huis. Hij leefde nog, maar stierf weldra. De zoon van mr. Anderson, die in het huis was had uit een venster gezien, dat in den tuin een man werd neergeschoten door een anderen man, die daarop over den tuinmuur klom eu verdween. Hij ging naar beneden en vond daar den politie agent bij den vermoorde, in wien hij toen eerst zijn vader herkende. Twee kogels hadden hem het hoofd doorboord. Het is tot dusverre niet gelukt den moordenaar in handen te krijgen en elk spoor van hem ontbreekt. In het CHftonville hotel de Cromer kwam Zaterdagavond een aannemer van waterbouwwerken uit Londen, Nunn genaamd met zijn vrouw. Zij soupeerden en gingen naar hun kamer Zondag morgen verschenen zij niet aan het ontbijt. Toen de hotelbedienden op hun kloppen geen antwoord kregen, klommen zij door een venster in de kamer en vonden het echtpaar dood. De man lag te bed met twee schoten in het hoofd, de vrouw geheel gekleed, lag voorover op den grond voor het bed. Een kogel was haar in den linkerslaap gedrongen en zij hield een revolver in de hand. Vermoedelijk heeft dus mevr. Nunn haar man en zichzelf gedood. Wat de aanleiding tot dit drama kan geweest zijn ligt nog in het duister. Te Newcastle heeft een 19-jarige jonge man, Harold Eastbury genaamd, iü de ouderlijke woning op Loraine-crescent, Zaterdagmiddag zijn stiefzusje, 3Vs jaar oud den hals afgesneden. De moeder miste het kind en verzocht den vader, een muziek-onderwijzer, eens naar boven te gaan om te zien of het daar was. Op den trap ontmoette de man zijn zoon, wien hij naar het kind vroeg, waarop de jongen een revolver trok en op zijn vader afschoot, die aan het hoofd werd getroften. De moeder, die op het schot toesnelde, vond haar dochtertje op den zolder dood, met afgesneden hals. De vader was slechts gewond, men heeft den kogel met goed gevolg kunnen ver wijderen en bestaat er alle hoop op herstel. De jeugdige moordenaar is nog niet gevat. waterschap >de Groote Oude Straat* in zake overweg over de Groote Oude Straat. De Raad besluit accoord te gaan met den eisch eener jaarlijksche vergoeding van tien gulden, ingaande 1 Januari 1910, en nog tien gulden schadeloosstelling over 1909. IX Vaststelling comptabiliteitsveror- deningart. I14bis gemeentewet. Een ter tafel gebracht concept wordt met algemeene stemmen onveranderd vast gesteld. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) GeacJite Redacteur De landbouwtentoonstelling begint te naderen. Men heeft reeds gelezen van publieke aanbesteding van dit en van dat, ja van alles, behalve van het be- noodigde verfwerk. Heeft hiervan geen aanbesteding plaats, of is dat onderhands gegund In het laatste geval is dat wel te betreuren, daar alle ververs m. i. daarop gelijke rechten hadden, gelijke aanspraken konden doen gelden. Aangenaam zou het ons zijn, zoo hierop een voldoend antwoord gegeven werd. Dankend voor de verleende plaats ruimte, Uw Dr. X. Waalwijk, 20 Juli 1910. onwaarheid, dat in 't algemeen gesproken juist genoemde gezelschappen hebben uitgemunt boven alle andere. Als uw verslaggever dit niet met mij eens is, dat hij dan voor den dag kome en zijn uitspraak door degelijke bewijzen motiveere. Doch zoolang hij dat niet doet, moeten wij het beschouwen, dat hij meer werd geleid door gevoelens van partijdigheid, dan geinspireerd door mu zikale kennis een partijdigheid, die aan de eene zijde geen waardeering zal vin den, want wie vleit zich met een mis- plaatsten lof en aan de andere zijde een rechtmatigen wrevel wekt. Wellicht zijn er meer Heeren, die on bevooroordeeld eenige nummers van 't festival bijwoonden, en zich gedrongen gevoelen in deze een woordje mede te spreken. Uw. Dr. C. KERKHOFS. directeur Harmonie Herpt. WAALWIJK. ONTVANGEN Een mooie collectie IIEUSDEN, 19 Juli 1910. Loting Nationale Militie. De loting te dezer plaatse zal geschieden »r de gemeenteuHeosden, Genderen, ougelen, Meeuwen, Wijk en Veen en unen op Maandag 22 Augustus e. k. en i daaraanvolgenden dag voor de gemeenten rpt, Oud-Heusden, Hedikhuizen, Vlijmen, Nieuwknik. Stierenkeuring. Dp de nakeuring, albier Vrijdag gehouden rden vier fokstieren gepresenteerd, waar i er twee werden goed bevonden eu wel i van den stal Oerleroans-v. d. Schans te mgelen en de ander, eigendom van M. Wilt te Harpt. Uitstapje. iondag maakte de Fanfare der H. Familie uitstapje naar Waalwijk, teneinde dtel nemen aan het Festival. Dat het goed allen is, blijkt uit de opgeruimde stem- ig, waarin het gezelschap des avonds hier veerde op het plein, vanwaar het onder tonen van vroolijke marechmuziek door stad ging naar het verenigingslokaal. Vermeld kan nog worden dat de Fanfare geluk had den derden prijs ad f 25 te non. Een mooi buitenkansje I Klasse verhoogd. Sraar we veruemen is de jongeheer H. Eggelen, leerling van het R. K. Gym- iura te Nijmegen bevorderd van de 2e r de 8e klasse. ien misdaden-epidemie schijnt tegen einde der vorige week in Engeland /oed te hebben. Terwijl men nog :ds zoekt naar dr. Crippen, den ver- edelijken moordenaar van zijn vrouw, zangeres Belle Elmore, worden moor- VRIJHOEVEN-C APPEL. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag, 15 Juli 1910, des nam. te V/a uur. Tegenwoordig de Burgemeester en de leden Voor de Poorte, Van der Waals, Stam en Van der Hoeven De Voorzitter opent de Vergadering, waarna de Notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. AAN DE ORDE 1. Mededeeling proces-verbaal van kasopneming, dd 22 Juni 1910 waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden en vereischte bedrag in kas werd bevonden. 2. Het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1910, voorzien van het bewijs van goedkeuring, dd. 25 April 1910. 3. Het besluit tot onderhaudsche ver huring van het voormalige tolhuisje, voor zien van het bewijs van goedkeuring, dd. 14 April 1910. Alle deze stukken voor kennisgeving aangenomen. 4. Drie reclames hoofdei omslag, dienst 1910, waaromtrent besloten wordt die in geheime vergadering te behandelen. 5 Vaststelling staat oninbare en nog te verhalen posten over 1909. Deze wordt vastgesteld tot een bedrag als on inbare van f 78,41. 6 Aanbieding en voorloopige vaststel- ling gemeenterekening, dienst 1909 Deze word vergezeld van de- daarbij be- hoorende bescheiden en de verantwoor ding van Burgemeester en Wethouders met het ontwerpbesluit, bedoeld bij art. 220 gemeentewet aangeboden en na onmiddellijk onderzoek door de daartoe benoemde leden Stam en Van der Hoe ven, van wie eerstgemelde rapporteert en adviseert tot onveranderlijke voor loopige vaststelling, met inachtneming van art. 220 der gemeentewet, voorloopig vastgesteld, zonder dat alsnog een der leden het woord verlangt, op in ontvangst f. 6407. 08s en uitgaaf f. 6213,65/ al- zoo met een batig slot van f. 193, 43. 7 Het opmaken eener opgave, bevat tende het dubbel der te benoemen leden iu college van zetters, ter aanvulling der vacaturen, welke daarin 31 December a.s. zullen ontstaan, wegens het periodiek aftreden van de heereu A. P. de Bruijn en M. voor de Poorte. Voorgedragen worden Voor de vacaturen A. P. de Bruijn als le. candidaat A P. de Bruijn en als 2e- candidaat, P. van der Schans. Voor de vacature M. voor de Poorte als le. candidaat M. voor de Poorte en als 2e. candidaat G. J. Heijmans. 8. Brief van den Voorzitter van het Mijnheer de Redacteur Mag ik een kleine plaatsruimte in Uw blad voor 't volgende. Verleden Zondag werd in onze pa rochie het feest der H. Kindsheid ge vierd daartoe was een gecostumeerde optocht der kinderen georganiseerd. Tot 't opluisteren van den optocht was uitge- noodigd de harmonie van Waspik. Het nog kortstondig bestaan der H. Kindsheid in onze parochie in aanmer king genomen, moeten wij dezen eersten optocht schitterend noemen. Een woord van hulde past hier aan den weleerw. heer kapelaan Van der Wee, die vanaf zijne komst hier met onverdroten ijver heeft gewerkt voor deze kindervereeni- ging. Een woord van dank ook aan de Eerw. Zusters en aan de dames zelatrices, die zoo lang en met zooveel opoffering hebben medegewerkt. En eindelijk een woord aan de harmonie van Waspik. En dat kan slechts zijn een woord van afkeuring over hare handelwijze. Ze was uitgenoodigd om het feest op te luisteren en ze heeft alles in wanorde gebracht. Ik wil er haar nog geen verwijt van maken, dat ze zoo weinig ten gehoore gafde drukkende hitte moge haar eenigszins eene verontschuldiging zijn Maar de plaats volgens het program ma aangegeven, te verlaten, zich van de stoet te verwijderen, een anderen weg in te slaan dan de kinderen en deze bij het punt van terugkeer toevallig de plaats van ontmoeting nog alleen te laten vertrekken ziedaar even zoo vele feiten, die zich hebben voorgedaan, evenzoovele fouten, die we van een net gezelschap niet hadden kunnen verwach ten. Aan wie de schuld Aan de werkende leden of aan de bestuursleden die hen vergezelden? 't Kan ons niet behagen daar een onderzoek naar in te stellen in beide gevallen zouden we concludee- ren, dat we te doen hebben met men- schen, die, hoe net zich elders en op andere tijden ook voordoende, weinig gevoel van plicht hebben. Den weinigen, die misschien een gunstige uitzondering maken, treft dit verwijt niet, doch het gros heeft zich aangesteld ver beneden elke eisch, de goede naam van Waspiks Har monie heeft veel geleden. Al moge men misschien onverschillig zijn en minach tend de schouders ophalen over dit oordeel, wij kunnen thans geen achting of sympathie meer gevoelen voor zulk een gezelschap. U mijnh. de Red dankend voor de plaatsruimte. J. A. N. Raamsdonkdorp. Den heer C Kerkhofs, die naar 't ons voorkomt, zeer op lofspraak schijnt ge steld te zijn, kunnen wij medèdeelen dat ook zijn harmonie, zeer goed heeft vol daan. In ons verslag schreven wij dan ook dat allen (en daar was de harmonie van Eendracht van Herpt ook bij) naar best vermogen het hunne ten beste gave Dat wij de Liedertafel Souvenir des Montagnards van Tilburg en Volksvlijt en Volksvermaak van Waspik, benevens de harmoniën van Vlijmen, Drunen en Nieuwkuijk een afzonderlijk pluimpje ga ven, is wij hebben nog eens verschillende bekende musici daarnaar gevraagd ten volle gerechtvaardigd De heer Kerkhofs schrijft dat het niet tot de goede persmanieren behoort om over een festival resencies te schrijven. Wij merken den heer Kerkhofs op, dat 't geen wij schreven toch allerminst op een recensie aanspraak kan maken en ook dat het allerminst aan den heer Kerkhofs is om te oordeelen wat niet of wat wel tot de goede persmanieren behoort »Om de schoone harmonie van dit feest niet te verstoren*, zullen wij niet verder op dit schrijven ingaan. Onze lezers oordeelen zelf. RED. bekroonde Iersche Setter, stamboom in 5 geslachten, zonder eenig gebrek voor spotprijs. Te zien in de buurt van Waalwijk. Brieven onder letter K., bureau van dit blad. voor jong en oud. uit de bekende gerenommeerde Koninklijke Fabriek van L. W. v. DELFT uit Tilburg. Eenig verkooper hiervan voor Waalwijk en Omstreken. Verder bericht hij dat wel den handel in Behangselpapier is opgeheven, maar dat de handel iu Behangseldoek, hard zink, verlinde nageltjes, blijft vportduren tegen coucur- reerende prijzen. Groote sorteering in Glazen Deurplaten, Deurplaat- schroefjes, TEGEN LAGE PRIJZEN. Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld Een degelijk en solied 2 persoon3 Peluw en 2 kussens, Ilnnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Vecren, 1 Wollen, l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met Matrassen. de nieuwste sluiting en 2 met Bloemhooru kost Overtreft elke verwaching. Zeer geschikt voor de huiskamer. francovrij zicht, naastbijgelegen station. Een veel betere kwaliteit voor f 39.- Beslist iets extra voor f 49.— Meer dan 1600O stuks verkocht. Kapokbedtcllen, 2 persoons met deze d toebehooren f26.—, f 32.—en f36. Prima dubbel Guttaper^halinnen f2.— de vierkante meter. Wlndkueben f5 f6.—, f6.75, f 7. 50- In 't gairuik in vele gestichten. Bes'ist erkend be fabrikaat. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT met bodem, eigen fabi i- kaaf f 14 Dito IJZEREN LEDIKANT f6,50 zeer zwaar f7,50. Prima graslinnen LAKENS 2 pers.fo 160 c/M. breed fl.50 per stuk. Dito CONGO-LINNEN fl,25. Zeer fiine kwaliteit SLOOPEN met over slag f3.30, met overslag en feston f3,60 per 6 stuks. Goedkoopste soort f2,70. Rijke keuze io WIEGEN en KINDERSTOELEN. IJzereu en Houten LedikantenClosets Bidets, Matrassen, SpreienTouw- en Rust- stoelenLuiermandsartikelen enz. Kerkstraat 187-140. Interc. Telefoon No. 4. Overijselsche Beddenfabriek. Vraagt Geïll. Prijscourant.. Karrenstraat B 358, 's-EOSCF Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. Geachte Redaetie. Mag ik beleefd voor het onderstaande een plaatsje verzoeken in Uw blad In het verslag van het festival te Waalwijk op Zondag 10 Juli troffen mij de woorden «Souvenir des Montagnards Waspik, Vlijmen, Drunen en Nieuwkuijk verdienen wel een afzonderlijk pluimpje* als een wanklank, die wel in staat is de schoone harmonie van dit feest eenigs zins te verstoren. De zin 'der aangehaalde woorden zal wel deze zijn de vereenigingen (muziek of zang van genoemde plaatsen hebben betere muziek geleverd dan die van an dere plaatsen. Ik meen recht te hebben dit de woorden van den Echo bedoel ik een grove onbeleefdheid te noemen. Het behoort toch de goéde manieren, dat op een festival, dat nu eenmaal geen con cours is, de muziek niet becritiseerd wordt, doch erger, ik noem het een f 13— f 17,— f 22 met rijk versierde kasten. Iu prijs beneden elke concurrentie. Rijke keuze in Religeuze en andere zang muziek of ernstige en komische voordrachten. ROLLEN voor de Phonograph 60 cent per nummer. met onze Gramophone Platen, dubbel bespeelbaar. Zeldzaam mooi, groot Hol- landsch llepertoir f 1.50, alzoo slechts 75 cent per nummer. Bij bestelling voldoend op te geven muziek- zang of voordracht. Als koopje bied ik aan voor Heeren f 1.10. IJzersterke kwaliteit, prima leer, mooi en doelmatig model. Zeer geschikt voor cadeau. Lyra—Climax potlood 50 cent. Met een Etui losse aanvullings-potlooden 15 cent meer. Voor een ieder onmisbaar. Door er op te dru keu opent en sluit zich het potlood. Zeer gemakkelijk in 't gebruik. Kerkstraat 187-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No..4. PRACTIZIJN Ook steeds voorhanden GEBRUIKTE BILJARTEN Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imitatieballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatien geschieden spoedig, net eu billyk van alle Landen zelts de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het BESOIJEN, 19 Juli. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs t 1,52. Laagste prijs f 1,46. De prijs der eieren was 4 en il/3 ct

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6