3i)4STE STAATS LOTERIJ. Ed. van Tilburg f&ALWIIl. HISÏÏWS ÏÏIT HEÏÏSDEN. Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL KERKNIEUWS. Handelsberichten Confis ;ur, Cuisinier, Veigadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Raamsdonk Processie Kevelaar. Politie Hond. Aardige attentie. Gemeenteraadsvergadering. Vergadering van den raad der gemeente rleusden op Donderdag, den 11 Aug. 1910 des namiddag te 7 ure, teu raadhuize dezer gemeente. donk(Dorp), op Zaterdag den 18 Aug. 1910, e9 avonds oui 7 uur, ten huize van Mej. M. Floris te Raam9donk(Dorp.) DOEL: 1. Notulen van vorige vergadering. 2. Opname najaarsbestelling hulpmeat- vermdd te teffen, als Thomasslakkenmeel, Kaïuiet, I z*ch heel Superphosphaal enz. 3. Idem lijnkoek, grondnotenkoek, gebro- en lijnkoek, lijnmeel enz. 4. Bestelling andere veevoedermiddeleD, ils erwten, boonen, enz. i 5. Bestelling zaaigranen, en alles dat jthans nog meer voor gezauienlijken aanklop kan in aanmerking komen. 0. Rondvraag en Sluiting, B. en W. onzer gemeente zulleu op Woensdag 17 Aug. a.s. om 4 uur ten ge- ■neentehuize alhier aanbesteden het afbreken i*n wederopl ouwen eener veldwachterswoning le Raamsdonk(Veer). Nu voor de behoeftigste gezinnen, die ingevolge van den Veerschen brand op 8 ug. 1908 dakloos werden, de tijd van rblijf (1 jaar) in de planken keeten tus- heD Dorp en Veer verstreken is, zijn die ezinnen thans genoodzaakt een behoorlijke •vouing te zoeken en worden de keeten van ïe wei verwijderd. EINDHOVEN, 7 Aug. Iu de gisteren gehouden raadsvergadering heett het •aadslid Weijers fcijne verontwaardiging, jitgesproken over de onhebbelijke wijze waarop de Eindhovensche Courant ver slag had gedaan van de jongste raads sitting en acht spreker het beneden allen jijl toen dit blad beleedigend krenkend chreef aan 't adres van twee leden van en raad die beide door ziekte tijdelijk ifwezig moeten zijn, wethouder Raupp n de tijdelijke wethouder van Moorsel De burgemeester, dit beamend, zegt, dat laar zijn overtuiging deze redactie als iet toerekenbaar moet worden be- chouwd De wethouder Mr Passtoors /raagt of 't niet noodig is, te besluiten n 't vervolg gemeente-advertenties aan iit blad te onthouden. De burgemeester egt dat in een zitting van B. en W. te kullen te tafel brengen. De heer Mignot 1/raagt of men den verslaggever van ztflk ;en blad wel verplicht is tot de zitting foe te laten. De burgemeester zegt. dat le toegang tot de zittingen niet kan worden geweigerd doch wel een plaats tan de perstafel. En gaat dit blad zoo /oort, dan zal dit ook geschieden en <an zijn verslaggever zich dan in een ïoek nederstellen. N. R. C. De raad heeft benoemd tol leeraar n aardrijkskunde en geschiedenis de leer H. J. P van Alphen te Maastricht ta tot leeraar in 't teekenen de heer J. H. Stuiver te 's Bosch. Verder werden /oor een jaar benoemd tot leeraar in het Fransch de heerj. F. Kakebeke te 'sHage n het Duitsch de heer P. B. Jansen te ^evenaar, in het Engelsch de heer J. R. /an Dijck te Stratum. BAARDWIJK. Als een bijzonderheid cunnen wij mededeeleo dat door den ïeer v. D. alhier een achildpad is gevangen van een tamelijke grootte, 't Is le vraag hoe zoo'u dier hier komt verzeild, locals men weet ziju deze dieren zeer nut- ,ig in tuiueu, daar z i vooral belust zijn op die ongedierte. DRUNEN. Dat vindt ge in de steden niet, Noch in de marmeren koningzalën Wat gij in bosch en veld Op weide en akker ziet. Aldus mijmerende wandelde dezer da- jen door Drunens velden een zekere ^Jico van de Wiel toen zijn vriend en )uur onverwachts uit de struiken school :n onfcen wandelaar zoo'n geduchten •lag in het aangezicht gaf dat de omtrek /an een zijner oogen, gelukkig aan die tijde waar zijn glazen oog stond, de deuren van den regenboog aannam. De politie bemoeit zich met het geval ïn hoopt de vriend f van Klaas, den slag getaald te zetten. Gisteren voormiddag kreeg de Firma Boom en Vesters schoenfabrikanten alhier le heugelijke tijding dat hun inzending Heerenschoeisel handwerk op de Brusselsclie Wereldtentoonstelling mat goud bekroond vas. Een bewijs dat Druncn nog hand-werk- ieden bezit die voor niemand ter wereld lehoeven terug te staan. Aan bekroonden onze hartelijke felicitatie. VLIJMEN. Zijn in tal van plaatsen /oor en na inbrekers aan het werk, ook n onze gemeente is de vorige week bij ;en landbouwer ingebroken en nog .vel in een varkenshok, waarin een ge neste dikhuid verblijf hield. Droevig ontwaken voor den opvoeder van het jeest, toen hij 's morgens het erf in specteerde de kooi leeg vondeven droevig ontwaken voor zijne wederhelft :oen haar door den onthutsten echtge noot van de vermissing werd kennis gegeven, 't Kon natuurlijk geen uitstel ijden, den slager die het varken gekocht lad, moest ook mededeeling worden jedaan van deze verdwijning. Fluks liep daarom de pleegvader van den krul- itaart naar den eewusten slager en.... ïoorde daar tot zijne verbazing en mede :ot zijne ge-uststelling; dat de vermiste eeds schoon aan de ladder hing. De dager, vroeg moetende slachten, aad zich genoodzaakt gezien zich op de boven aangegeven wijze iu het bezit van zijn eigendom te stellen na ver geefs pogen om de slapende bewoners van het huis van de daad te verwittigen- Als bijkomende omstandigheid dient nog worden, dat sinjeur knor gewillig liet grijpen en ter slachtbank voeren, aan geen tegen weer heeft gedacht en volstrekt geen burengerucht heeft gemaakt. Waarschijn lijk heeft het dier, dankbaar voor de tijdens zijn leven ondervonden goede behandeling den slaap zijner weldoeners niet willen storen. Het bestuur der dranbestrijders- vereeuiging in onze gemeente heeft tot haren voorzitter gekozen den weled heer Joh. Van Wagenberg en tot se cretaris de heer J. van Vlijmen. Zondagmiddag hield de St Paulus vereeniging in 't patronaatgebouw eene vergadering. Verschillende zaken werden bespraken. Er werd o. m. eene keuze gedaan van een insigne voor de leden en besloten tegen de aanstaande kermis strooibiljetten te verspreiden, waarin tegen de drankmisbruik zal gewaarschuwd worden SPRANG. Dezer dagen wondde zich eeu inwoner onzer gemeente zich dermate aan een scheermes, dat hij bijna den vinger verloor en door Dr. Vermeulen alhier ver bonden moest worden. DONGEN, 5 Aug. Door de gebroeders Brenders is gisteren in een haverveld in de Goeie een hert gezien, welk zeer schuw was en over een heg van ongeveer 3 M sprong Een zeldzaamheid in deze streken. Met ingang van 1 September is mej. Marie lansen benoemd aan de bijzondere school te Oosterhout, thans in gelijke betrekking aan de bijzondere school alhier. Vergadering van do Kamer van Koophandel en Fabrieken op Vrijdag 5 Augustus 1910 des n. m." ten 7l/a ure in de oude O. L. School te Itaam8donkveer. Tegenwoordig 5 leden t. w. de heeren. W. F. Simonis, voorzitter, C. W. d9Jong, W. A. Martens, M. de Bruijn, D.v.d. Waals en de heer A. van Israel, secretaris. De voorzitter opent de vergadering, waarna voorlezing geschiedt van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vast- gesteld. De voorzitter doet mededeeling dat zijn in gekomen de navolgende drukwerken Verslagen over 1909 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Hengelo en te Amersfoort. Staten van de in uit en doorgevoerde voor naamste handelsartikelen. Verslag 1909 van de Algemeene Maatschappij van Levensverz. en Lijfrente te Amsterdam. Welke drukwerken in het archief zullen worden gedeponeerd. Verder zijn ingekomen. Schrijven van Ged. St. van N. B. d d. 11 Juli 1910 houdende toezending van het provin ciaal verslag over 1909. Adres door de K. van K. en F. te Hengelo aan de 2e Kamer der Staten Generaal gezonden in verband met het ontwerp tot wijziging der Arbeidswet. Schrijven van den Minister van Landbouw, N. en U. dd. 23 Juli 1910, houdende toe zending van een uittreksel uit het verslag van den Hoofdingenieur v. h. Stoomwezen over 1909. Schrijven van de R K. Handelsreizigers— vereeniging jjColumbus", houdende toezending afdruk van eeu adres, betreffende de pry/.en van de groepkaarteu bij abonnement, aan den minister van Waterstaat en aan de maatschappij tot Exploitatie van S S gezonden met ver zoek voor 1 Augustus adhaesie te betuigen. Schrijven van B. en W. van Raamsdonk, dd. 28 Juli 1910 houdende toezonding ter inzage van de ontwerpen winterdienstregeling 1910/11 H. IJ. S. en de N. C. S. van de S. S. de Welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Schrijven van de K. von K. en F. te Tilburg d.d. 9 Juli 1910, houdende toezending van een adres door deze Kamer aan de lie Kamer der Staten Generaal gericht, daarbij verzoekende het daarheen te willen leiden, dat nit het thans aanhangige ontwerp der Arbeidswet die bepa lingen worden gelicht, welke niet noodzakelijk zijn geworden door de Berner Conventie en speciaal uit het ontwerp te verwydereu die bepalingen, welke voor personen van dertien tot zeventien jaar en voor vrouwen, den ar beidstijd van elf op tien uur verminderen. Wordt besloten aan het adres der Kamer te Tilburg adhaesie te betuigen. Schrijven B en W. van Raamsdonk, dd. 18 Jali 1910, houdende toezending van de kie zerslijst voor de Kamer van Koophandel, met verzoek voor 20 Augustus van advies te willen dienen, welke der daarop vermelde personen aan bet vereischte bij art. 6 sub. B. van bet Algemeen Reglement voor de Kamers van K. en F. voldoen. Na inzage der lijst wordt besloten aan B. en W. te berichten, dat alle der op de lyst ver melde personen, naar het oordeel der Kamer, aan het vereischte, gesteld bij art. 6, sub. B. van gemeld reglement voldoen. Daarna wordt op voorstel van den voorzitter besloten, B. en W. van Raamsdonk uit te noodigen op een nader te bepalen datum met de Kamer bijeen te komen, teneinde oene be spreking te houden over eene eventneele verandering in de wijze van vervoer aan het Keizersveer, in welke byeenkomst dan ook de ingekomen antwoorden op de desbetreffende circulaire der Kamer zullen worden nagezien. KAATSHEUVEL, 10 Aug. 1910. Vaandeloptoeiit, Het vaandel voor onze R. K. Vakver- eeniging, ve/vaarJigd door de dames WageD makers, belooft een stuk te worden, waarop dd Vakvereeniging mag trotsch gaan. Ge noemde dames hebben alle eer vau hun werk. In den a.s. optocht zal het veel belangstelling trekken, daar ziju we verzekerd vau. Columbia. A.s. Zondag zal de postduiven vereeniging Columbia alhier, een groote wedvlucht houden naar Rocheforl. Een 75-tal dniven zullen meevliegen. Het belooft een mooie vlucht te worden. Oageluk. Gisteren reed een fietser bet 7 jarig zoontje van P. omver. Meende men eerst, dat het zijn armpje gebroken had, bij nauwkeuriger onderzoek bleek dit toch gelukkig niet het geval. Aan het hoofdje is 't zwaar gewond, Een geneesheer werd ontboden. Begunstigd door prachtig weer vertrok j.l. Zondag de processie Kaatsheuvel-Kevelaar en keerde Maandagavond huiswaarts onder plechtig klokgelui en vergezeld van een massa nieuwsgierigen. In de kerk werd met her „Te Deum Landamus* en den zegen van het Allerheiligste deze pelgrimstocht be- sloten. In alle opzichten mag deze bedevaart geslaagd heeten, daar het mooi weer, de orde en godsvrucht der omstreeks 300 deel nemers voorbeeldig was een viertal deel nemers ontvingen het Diploma voor 25ste maal deelname, de Heeren M. Hamers, Opperbroedermeester, C. v. Rooi, Broeder- meester M. Damen en de Wed. Krieken. Feestvierend personeel. Verleden Zaterdagmiddag werd het heele personeel (vrouwelijk en mannelijk) van de schoenfabriek des heeren van Dordmont- Pennock feestelijk onthaald, bij gelegenheid van diens Zilveren Huwelijksfeest. De zaal van Euphonia was voor deze ge- legenheid afgehuurd en had men dos een mooie gelegenheid om te feesten, hetgeen dan ook terdege werd gedaan en waartoe een gul onthaal ook veel toe bijdroeg. Door heel het personeel werd ook nog een wandeling door het dorp gehouden waarbij door 'n 6 tal leden van het personeel, als mu zikanten van Euphonia van hunne instru menten werd gebruik gemaakt en enkele marschen lieten weerklinken. Verder werd de dag en avond recht gezellig doorgebracht. Door het personeel werd den patroon een prachtig eikenhouten schrijfbureau met koper gedenkplaat aangeboden als feestgave en door deze daukbaar als zoodanig aanvaard. Moge de goede verstandhouding fusschen patroon en personeel steeds blijven heerschen en ook eenmaal de gouden Huwelijkskroon hun hoofden siereD. De gem. veldwachter de Rooij te Kaats heuvel, heeft een goedgekeurde Airedale Ferrier. Gp de 24 Mei j.l. te Breda ge houden Tentoonstelling van de N. P. V. Afd. N. B. behaalde hij het hoogste aantal punten in Raszuiverheid. Gemeenteraadsvergadering. Hedenmorgen hield de raad der gemeente eene openbare vergadering. Het kardinale punt vau de agenda was de lichtkwestie. Na langdurige bespreking werd een voor stel van het Dag. Bestuur aangenomen, be - palende, dat men voorloopig tot het oude zal blijven. De commissie echter zal met haar onderzoek blijven voortgaan. Iu eeu volgend nummer geven wij een uitvoerig verslag. plaatse en achten geestelijke hulp terstond noodzakelijk. Hoewel verschillende per sonen reeds werden verhoord, zijn de eigenlijke daders nog onbekend. Het slachtoffer stond in een vrij kwaden reuk te Zevenbergen. Een inval gedaan. Te Maastricht is gisterochtend door den inspecteur der belastingen, 20 ambtenaren, den com missaris van politie en 6 agenten een inval gedaan in de distilleerderij den Engel, van den brander M., daar vermoed werd, dat er een geheime afvoerbuis bestond voor gedistilleerd. De buis werd ontdekt en was aange bracht in den muur en eindigde in den kelder, waar gedistilleerd voor de slijterij aanwezig is. Gedeelten van de buis zijn in beslag genomen, evenals de kraan. De administratie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Verdronken. Hedenmorgen om 9 uur is te Veenendaal de jonge J. G. bij het zwemmen in de vaart verdronken. Na vele vergeefsche pogingen werd de on gelukkige eerst na drie kwartier opge haald, zoodat de ontboden geneesheer niets dan den dood kon constateeren. Het jongmensch, zoon van een beambte aan de gemeentegasfabriek te Maastricht, had in de vorige week juist eindexamen afgelegd voor de H. B. S. met 5 j. c en was te Veenendaal met zijn moeder bij familie te logeeren. Drama. Enkele dagen geleden werd de klompenmakersvrouw D. te Vaesrade- Haersbroek zoodanig door haar echtge noot mishandeld, dat zij bewusteloos neerviel, en haar leven in gevaar was. "•Ünmiddelijk na de misdaad vluchtte de dader. Thans is de vrouw na hevig lijden overleden. Uit het gerechtelijk onder zoek bleek, dat er een schedelfractuur was ontstaan. De moordenaar is nog steeds voortvluchtig. Hij maakte veel misbruik van drank. Omtrent de oorzaak van deze plotse linge sterfgevallen verkeert men nog in het onzekere. De directeur van het Bin nengasthuis deelde ons mede, dat het knaapje dat in het gasthuis overleed, vermoedelijk gestorven is aan een gewone zomerziekte, een soort maagdarmcathar. De gemeentelijke gezondheidsdienst is echter van het geval in kennis gesteld en heeft reeds de gebruikelijke voor zorgsmaatregelen genomen. Het huis is ontsmet en de uitwerpselen wordeu onderzocht. Uit een briefje van schoolverzuim „Bij dezen bericht ik u, dat Heintje met het oog op zijn rug niet school kan komen. Ongeluk.Zondagmiddag gebeurde te Hterlen, op een uithoek van het terrein, waar de R. K. Mijnwerkersdag gehouden werd, een treurig ongeluk met doodelijkeu afloop. Een 8-jarig jongentje stond bij een zeer mak paard, dat voor een bierkar gespannen was- Plotseling sloeg het paard op hol en het jongentje kwam te vallen; eeu rad der bierkar ging dwars over het onderlijf, waardoor het ongelukkige kind zware inwendige kneuzingen kreeg en na eenige minuten den geest gaf. Het knaapje werd opgenomen door zijn doodelijk verschrikten vader, die zijn zoontje naar het hospitaal droeg, waar men slechts den dood kon constateeren. IIEUSDEN, 10 Aug. 1910. Benoeming. Met ingang vau 16 Aug. a s. zijn benoemd tot ouderwijzer in de Nederlaudscbe taal aan de R. Norm. lessen alhier de Heeren P. Weela (Veen) en II. Prinsen (Haarsteeg), respectievelijk voor de eerste en tweede klasse, ter vervanging van den Heer P. van Woerkom, die alsdan genoemde inrichting inet pensioen verlaat. Dinsdag avond gaf de Heusdensche Harmo nie een concert in (Ipü tuin van Weled. Gestr. leer Zeger Verhagen, haren beschermheer, bij gelegenheid van de verjaring van diens echtgeuoote. Te Behandelen onderwerpen 1. Notulen vorige vergadering. 2. Voorstel van de Heeren van Andel c.b, tot oprichting eener school voor M. U. L. Onderwijs. 8. Aanbieding gemeente-rekeniug 1909. 4. Voordracht zetters (gewoD<? aftreding van de Heeren van Everdiugeu eu van der leijden.) 5. Circulaire Ged. Staten wijziging gem. wet (gemeente bedrijven en subontvaugers.) 6. Ingekomen stukken. Levensgevaarlijke verwonding. Den geheelen avond waren reeds kleine vecht partijen te Zevenbergen aan de orde geweest, waarin zekere A. D. uit Ter- heijden een werkzaam aandeel genomen lad naar het schijnt. Omstreeks half twaalf kwam A. D. in aanraking met een troepje laffe vechtlustigen uit Zeven bergen, die hem talrijke messteken toebrachten. Zwaar gewond werd D. bij Van Sprun- del, kastelein alhier ondergebracht. Dr. Cock en dr. de Lint waren spoedig ter De moordaanslag te Groningen. Tus- schen den student N uit Deventer en de 18 jarige Annie Y te Groningen be stond sedert ongeveer anderhalf jaar een liefdesbetrekking. De ouders van den student waren tegen die betrekking en verkeerden in de meening, dat zij nu drie maanden geleden afgebroken was. Uit een bij toeval door de moeder van den student ontvangen brief, gericht aan haar zoon, bleek het tegendeel. Dezen brief zond mevrouw N. aan haar echt genoot, die toevallig te Groningen ver toefde waarheen ook de zoon zich hei melijk begeven had. De vader, daarvan telegrafisch verwittigd, trof zijn zoon in oggewonden toestand aan en trachtte hem te kalmeeren. Daarna ging de vader aan zijn werkzaamheden, na afgesproken te hebben, dat zij 's middags naar De venter zouden terugkeeren. De zoon echter luisterde niet, zocht het meisje op en ging met haar uit. Toen moet hij haar herhaaldelijk ver zocht hebben, met hem mee te gaanen met hem te sterven, wat hij haar 3 maanden geleden ook reeds had gevraagd Zij wilde dat niet en toen haalde hij ter hoogte van het Boschhuis een revolver te voorschijn en schoot die op haar af. Zij vluchtte. Hij achtervolgde haar en loste nog drie schoten, die haar in den rug en in de zij troffen. Twee werklieden wilden hem grijpen. Hij schoot weer, eerst op zijne vervolgers, toen op zich zelf en joeg zich een kogel door den rechterslaap Kort nadat hij in het aca demisch ziekenhuis was opgenomen, stierf hij. Gisterenavond tien uur was den toe stand van juffrouw V. nog zeer zorg wekkend. De kogel in de zijde is ver wijderd kunnen worden, die uit den long nog niet. Juffrouw V- is bij kennis en kon ver hoord worden. Het verhoor gat den indruk, dat het drama van Rijswijk in vloed heeft gehad op den student. Ernstig ongeluk. Te Middelburg heeft Zaterdag, den laatsten kermisdag, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 18- jarig dienstmeisje uit Veere afkomstig en nog slechts enkele weken te Middel burg in betrekking, geraakte 's avonds in de stoomcaroussel bekneld tusschen een schuitje en een der houten paarden. Zij werd bewusteloos opgenomen en bij een der omwonenden binnengebracht. Daar overleed zij kort daarop, zonder tot bewustzijn gekomen te wezen. Besmettelijke ziekte. De bootwerker Dijkshoorn, woonachtig in de Foeliestraat te Amsterdam, kwam Zaterdagmiddag zeer ongesteld thuis. Hij was plotseling ziek geworden en zulks onder verdachte omstandigheden. Kort daarop werden ook vijf kinderen van hem onwel. Een dier kinderen zelfs zoo hevig, dat het spoedig overleed. Een tweede werd in hoogst ernstigen toestand naar het Bin nengasthuis vervoerd en stierf daar in den nacht van Zaterdag op Zondag De man wordt thuis verpleegd. Thans bevinden twee der kinderen zich redelijk wel, terwijl het vijfde kind zeer licht ongesteld is. Bij de moeder deden zich geen verschijnselen voor welke zich bij de andere zieken voordeden. Dr. Klntz heeft het gezin in behande- ling. f Mgr. Ch. Terwindt. Gisterochtend circa half zeven is in het Instituut voor Doofstommen te St. Michiels-Gestel zacht en kalm overleden de hoogeerw. heer Mgr. Christianus Joannes Antonius Terwindt, oud directeur van het Instituut, kanunnik van het kathedraal kapittel, ridder iu de Orde van Oranje Nassau, provissor van het Seminarie in Spiritualibis, geheim kamer heer van Z. H ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Mgr. Terwindt is slech;s één dag ziek geweest. Toen Z.hoogeerw. Maandag ochtend om 9 uur wilde opstaan, voelde hij zich niet goed. Onmiddellijk werd de geneesheer gehaald en deze beval, den hoogeerw. lijder zoo spoedig mogelijk de laatste H. H. Sacramenten toe te dienen. Maandagmiddag één uur werden Mgr. de Sacramenten der Stervenden toegediend. Van nu af ging Mgr zien- deroogen achteruit Bijna den geheelen namiddag bracht Mgr. Terwindt slapende door en gisterochtend halt zeven ontsliep Z. hoogeerw. heel zacht, zonder doods strijd. Longontsteking maakte een einde aan dit verdienstvol leven. 2e Klasse. Trekking 9 Auguctus. Gelrokken prijzen. Prijs vau f 5000 No. 13630 2000 No. 8551 r 1000 No. 3414 8117 9902 400 No. 20013 200 No. 8308 100 No. 2841 9157 BBSOIJEN, 9 Augustus. De piijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1,52. Laagste prijs f 1,38. De prijs der eieren wa9 4 en 4!/j ct ROTTERDAM 9 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 34 paarden O veulen. 0 ezel, 1341 magere en 574 vette rnnderen 135 vette 127 nuchtere en 375 graskalv. 6 schapen of lammeren 0 varkens 153 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 a 41 ct., stieren 30 4 36 ct., kalveren 50 tot 60 ct., vette export kalveren ct., alles per 1U kilo. Melkkoeien f 170 4 l 280, kalfkoeien f 200 u 330, stieren 160 a 300 pinken 70 a 120 graskal- veren 30 a 45 vaarzen f 90 a 160 alles muger vee; biggen f12.a 18.— paarden 1 GO a 120. Nuchtere kalveren fok- 15.i 25slacht.- 10.- A 15.— Biggen f 1.60 a 2.00 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 99/8^et 25/16 vn. en 238 stukken a '/i kilo. Prijs le| qual 55, 2e qual f 52 3e qual. f42 Per '/s kilo 72 77»/s ct. ROTTERDAM 8 Augustus. Tarwe f7.— a 9.per 100 K.G. Rogge aondei vraag Gerst. Winter per 100 kilo f9.— t0.—Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.~ 4 0.— Haver per 100 k. i 0.a 0. Bruine boonen van 0.— f 0. GOR1NCHEM, 8 Augustus. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe I 8.25 a 9.roode dito i 8,a 8,50 witte dito 1 8.25 a 8.75 inl. rogge !5,— a 5,50 Buitenl dito 5.50 4 6.gerst 4,20 a 5.60 haver 3,25 a 4.(iuivenboonen 10,a 0.— blauwe erwten 0.4 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 2':. runderen 13 nuchtere kalveren, 21 vette var^ 686 biggen. le qual. Kalfkoeien 1240 Kalfvaarzen 1140 Guiste vaarzen f 110j Melkkoeien 1200 l1/» jarige ossen f Pinken 1 80 Graskalveren I 20J Nuchtere kalv. t' 14 Aangevoerd 21 vette vaikens -«au 27 per half kilo, biggen vso 19—, 4 18—""per •tuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha- en f0 4 en lammeren f0 4 foer stuk Kippen f 0.40 a 0.80 per stuk. Eieren 11.00 i 1.10 per 26 stuks. Boter 70 73 ct. per '/a kilo.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 4