Provinciaal Nieuws. NIIÏÏWS ïïïT ÏÏSÏÏSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL le 2e 3e 4e 5ê 6e 4. uur l Leijteri, Il'dorp f1785 Vreemde looimiddelen onveranderd vast. KAATSHEUVEL, 19 Augustus. Heden was de prijs der boterHoogste prijs f 1.42 Middelprijs f 1,40. Laagste prijs f 1,34. WASPIK 19 A igustus. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,36 per Kilo. DUSSEN, 12 Augustus. Boterprijs per K.G. f 1.45 a 1.57 Middelprijs f 1.54. Aanvoer 87 K.G. Eieren t 1,00 per 26 stuks. umm Waalwijk 20 Aug. 1910. Concours Illppique. Het Programma van het Concours- Hippique te Waalwijk, op Woensdag 7 en Donderdag 8 September 1910 luidt als volgt Woensdag J September iqio. Concours van aangespannen Merriën en Hengsten. De Provinciale Regelings-Commissie voor paat denfokkerij in Noord-Brabant maakt bekend, dat een Concours van aangespannen Merriën en Paarden zal gehouden worden te Waalwijk, op het terrein der aldaar te houden Landbouw tentoonstelling op Woensdag 7 Septem ber 1910, aanvang 2 uur n m Uitgelootd worden voor Merriën koudbloed f 75, f 50, f 40, f 25, en f10. Merriën, warmbloed f 75, f 50, f 40, 125, en f10. Hengsteu, koudbloed f 75, f 50, f 40, f25 en f 10. Hengsten, warmbloed f75, f50, f40, f25 en f 10. Bij tijdige aanvrage zal .voor stalling worden gezorgd tegen f 1.50 per dag (hooi en stroo inbegrepen). Het Comité van het Concours-Hippique stelt beschikbaar voor Sauts couplés, ge reden door officieren en heerrijders 2 eerste prijzen elk van f.25. 2 tweede f 10. Comi'é voot het Concours-Hippique. Pu. TIMMERMANS Voorzitter. J QUIRIJNS Secretaiis-Penningm. B. SMELT 2e Secretaris. F. VAN BAAL. J. VAN RIEL B. VAN SCHIJNDEL. H. WIESMAN. V ertegenwoordiger CenOaal-Comité voor de concoursen hippique in Nederland. D. J COUVÉE. H. G. MOS (Plaatsvervanger). Donderdag 8 September igio. Groot concours voor luxe en spring paarden. Programma. 2 uut. Concours Eenspannen, (warm bloed paarden), toebehoorende aan land bouwers, waarbij alleen het paard zal worden beoordeeld. Ie Prijs f502e Prijs f25.— 3e Prijs f 154e Prijs f10.5e Prijs 5. 2 uur jo. Concours voor Tweespatmen, toebehoorende aan particulieren of han delaren. Ie Prijs f 100.Koetsier f5 2e f 60 - f2.50 3e f 40 - f2.50 4e f 25— f2.50 j uur. Concours voor Springpaarden die in 1909 of in 1910 geen le of 2e prijs in een concours voor springpaarden of jachtpaarden gewonnen hebben. (Ge reden door officieren of heerrijders). le Prijs f 75.2e Prijs f 50. 3e Prijs f25.— 4e Prijs f 15.— j uur jo. Concours voor Eenspannen toebehoorende aan particulieren of han delaren. Koetsier t 5. -2.50 -2 50 - 2.50 -2 50 - 2.50 voor Spri?igpaar den. Prijs f 125 - 75. - - 50 - 40.— 25.— - 15.— Concours (Gereden door officieren of heerrijders) le Prijs f 150.2e Prijs f 100.3e Prijs f60.4e Prijs f40.5e Prijs f25. 4 uur jo. De commissie van bet Con cours-Hippique stelt beschikbaar voor Sauts couplés, gereden door officieren of heerrijders 2 eerste prijzen elk van f 25 2 tweede f 10. De combinaties kunnen op het terrein gemaakt worden. Elk paard kan maar eens mededingen. De hindernissen voor No. 1 Groene haag hoog 1 M. 2. Schuinstaand hek hoog 1 M. 3. Muur hoog 1 M. 4. Triple bar hoog 0.60 0.80 1 M. 5. Afsluithek hoog 1 M. Het parcours tweemaal te nemen De hindernissen voor No. j. 1. Groene haag met boom van 1 M. hoog er achter. 2. Dubbelsprong, boomen op afstand van 8. M. hoog 1 M. 10. 3. Muur hoog 1 M. 20. 4 Double bar parallel 1 M. 10, afstand 1 M. 5- Afsluithek hoog 1 M. 20. Het parcours tweemaal te nemen. De hindernissen voor Sauts couples 1. Groene haag hoog 1 M- 2. Schuinstaand hek hoog 1 M. 3. Muur hoog 0.80 M. 4. Boom of hek hoog 0.90 M. Het parcours tweemaal te nemen. Minister Talma 'naar de tentoonstelling. Naar wij tot ons groot genoegen kun^ nen mededeelen, deed Z.Exellentie den minister van Landbouw. Talma op eene audiëntie 11. Woensdag, den Voorzitter van het comité de toezegging dat Z Ex. op een nader te bepalen dag onze ten toonstelling een bezoek zal brengen. Mr. J. Loeff. Onze afgevaardigde, de oud-minister J. Loeff, vertrekt dezer dagen met een der stoombooten der maatschappij »Ne- derland5 ter aanvaarding eener reis van verscheidene maanden naar Oost-Indië Moge deze prachtige zeereis der ge zondheid van onzen eniinenteu afgevaar digde ten goede komen, en de eigen aanschouwing onzer heerlijke koloniën, de uitgebreidde kennis van mr. Loeff, ook op dit gebied nog verrijken. Inlijving. Inlijving op Woensdag 21 Sept. 1910 ten gemeentehuize te Waalwijk N A. van Wel no 18 H J A. M Verschuren no. 20 D. van Zeist no 21. J. Neijssen no. 22 J C. Pullens no. 25. P. M. Smolders 35. W J. van Delft no. 36. P. F. Span no 37. H. H. G. Velt man no 38. Vaste brug over lieltcrgsche Maas Door den burgemeester van Dussen zijn verzonden aan een 14 ta' burgemees ters van belanghebbende gemeenten uit- noodigingen tot het bijwonen eener ver gadering. te houden op 24 dezer, ter bespreking van de middelen, die behoo- ren te worden aangewend ter bevorde ring van de totstandkoming eener vasie brug over de Bergsche Maas te Keizers veer. Vliegen te Rijen. Na het ongeval der vorige week bij de proefvlucht welke de aviateur Archer deed op het vliegterrein de Molenheide nabij Rijen, is het ijverige bestuur der Eerste Nederlandsche Vliegvereeniging hier te Breda gevestigd met de noodige kracht en energie aan 't werk gegaan om de geleden schade aan het Blériot- vliegtoestel zoo spoedig mogelijk te doen herstellen en om maatregelen te nemen dat zoo spoedig mogelijk vliegfeesten gehouden zullen kunnen worden Naar we hooren is het bestuur bij dit streven op loffelijke wijze geslaagd en heeft het nu bepaald dat op Zondag 28 Augustus en volgende dagen gevlogen zal worden. Behalve Archer, de aviateur der vereeniging zal zeer waarschijnlijk ook nog door een ander worden gevlo gen en wel door een Rus, die op het oogenblik in Frankrijk vertoeft en even als Archer gebreveteerd is. Levering van Courage cn (urfstrooiscl Op Vrijdag 2 September e. kdes middags te 12 uur, zal door of namens den hoogsten of oudsten in rang der commandeerende officieren van de be reden corpsen op korpsgedeelten te Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Ber gen op Zoom, Breda, Deventer, Ede, 's Gravenhage, Haarlem, 's Bosch, Leiden Roermond, Utrecht, Venlo en Zutphen, in het openbaar worden aanbesteed de levering van hooi, van stroo, van haver en van turfstrooisel, ten behoeve van de paarden bij de troepen, die gedurende het tijdvak van 1 November 1910 tot en met 31 October 1911 ter plaatse aan wezig zullen zijn. W. V. V. Waalwijk Vooruit. Morgen zal op het terrein van »W. V.5 de eerste wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen gespeeld worden. Het le elftal der Ztossche Fbetbal Club, komt alhier op bezoek en zal trachten W. V. de le nederlaag toe te brengen Ot hen dit lukken zal Hieromtrent durven wij ons niet aan een voorspelling wagen, daar het W V. team totaal ongeoefend en de opstelling van het elftal veel gewijzigd is. Doch ook B. V. C- zal wellicht in dezelfde positie verkeeren en verwachten wij daar om een gelijk opgaanden strijd. De wedstrijd begint ten half drie Keuring en Demonstratie van Roode Kruis honden. Begunsiigd door heerlijk zomerweer had de keuring en demonstratie plaats voor Roode-Kruishonden, op de Hoeve Duin en Dal aan den Waalsdorperweg te 's-Hage. In Afd I werd door de meeste honden goed gewerkt. Moeilijker was Afd. II, het eigenlijke »zoeken van gewonden.5 Als zoodanig waren op verzoek van het Bestuur door den Luitenant van de Putte uit Brussel een tiental jagers in het terrein geplaatst. De heeren Bungartz, Richardson en van de Putte, waren eenstemmig van oordeel, dat het terrein der oefening zeer lastig was voor het werken der honden, iets dat met opzet gedaan was, om geene schijnvertooningen van alles, te maken. De prijzen werden als volgt verdeeld 1. Zilveren medaille van het Hoofd- Comité der Vereeniging het Nederland sche Roode kruis voor den hond, die 1 het best voldoet aan het »opsporen van gewonden5 aan Breston. 2. Zilveren medaille, uitgeloofd door de Militaire Geneeskundige Vereeniging aan de hond, die op 1 volgt Nelly. 3. Emaille kruis, uitgeloofd door de Raad van Gedelegeerden voor de belan gen van den diensthond, voor den hond, die in Afd. 1 het meeste aantal punten behaalde en voldeed aan afd 2, aan Breston. 4. Zilveren medaille, ui-geloofd door Mevr. Jhr. Meijer, voor de raszuivere hond, die he.t meeste aantal punten be haalde in Afd. 1 en 2 aan Breston 5. Zilveren medaille, uitgeloofd door Mevr. Steenberghe voor den hond die volgt op 4, aan Nelly. 6 Zilveren medaille, uitgeloofd door Mevr. Jhr. Wittert van Hoogland voor de hond, die het meest aantal punten behaalde in 1 en 2 en afgericht werd door den eigenaar, aan Breston 7. Zilveren medaille, uitgeloofd door de N. H C. voor de meest raszuivere Hollandsche Herdershond, die voldeed als Roode kruishond, aan Breston De bekende hond »Breston5 die ook onlangs te 's Hage zulk een groot aan tal prijzen behaalde, zal ook uitkomen op 't politie honden concours alhier op Zondag 4 September. BAARDWIJK. De Synode heeft uit de Generale Kas aan de Ned. Her*. Gemeente alhier voor den bouw eener nieuwe kerk j.l. Woensdag een bedrag van f 4500 toegestaan. Het is te begrijpen dat dit bericht groote vreugde verwekte en bijzonder den WelEerw. heer Da. Louwe, aangenaam is geweest, wijl hij met liefde en ijver voor dit doel al enkele jiren gelden verzameld heeft. Moge de bouw der nieuwe kerk thans spoedig ondernomen worden en tot een goed einde gebracht worden. BAARDWIJK. Van wege het Kruisver- bond zullen door den propagandist L van Mier 100 exemplarpn van de Volksvriend Kermisblad voor .1910 verspreid worden. Moge zij het nut siicMten dat het bestuur ermee beoogt. Morgen ten 51/3 uur geeft de Waal- wijksche Harmonie" ten tuin-concert bij den lieer J. v. Mierlo. Mocht het weder medewerken, dan zijn wij verzekerd dat velen van deze uitvoeriug zullen profiteeren. N1EU VVKUIJK. Een w aardig feest heeft het door onze harmouie te Helmoi d behaalde succes op ten schit erende wijze besloL-n. Den volgenden middag waren alle leden van het bekroonde gezelschap om 3 uur in hun vereonigingslokaal present waar zij feestelijk werden onthaald. Daarna maakten zij eau muzikale wandeling door het dorp en brachten een tegenbezoek aan hunne zustervereeniging de liederfafcl, die hun gisteren zoo spontaan had verwelkomd. Hier sloten de gezelschappen na wat gebruikt te hebben, zich bij elkander aan eu begaven zij zich naar de harmonie zaal, waar het veraer gedeelte vau den dag op de meest aangename wijze werd doorge bracht. De hindel in snijboonen i9 thans in vollen gang. Op de meeste plaatsen is het beschot zeer slecht. De prijzeu uijn dien tengevolge hoog en varieeren tnsschen 18 h 26 cents de 100 booue.D. VLIJMEN 19 Aug. Zondagavond 28 Aug. zullen de herren Cornelissen en Boereu, hu moristen uit *8 Hertog nboscb in het calé van Mej. Wed. W. van Falier optreden Het zal ons ten zeerste verwonderen zoo deze heeren, die op tal van plaatsen reeds door huu optreden veel bijval oegstten, ook in onze gemeente niet met groot succes werkzaam zullen zijn. De uitvoeriug begint om 8 uur. Voor de vacaUre in den Raad der gemeente Hedikhuizen ontstaau door het overlijden van den heer Ant. Vugts waren caudidaat gesteld de heeren P. Vugts en H. Vugts. Bij de heden plaats gehad hebbende stemming bekwam eerstgenoemde de meeste stemmen. HERPT. De uitslag van de gehouden prijsverschieting door de haudboogschutterij „Ons Genoeg' n" alhier was als "olgt Personeele prijzen le prijs P. Fitters met 41 puulen. 2e prijs M. Fitters met 40 punten. 8e prijs G Diron m»t 40 punten. 4e prijs Adr. v. Bokhoven met 89 pnuten. Op gelukspapier was de uitslag le prijs G. Diron met 53 puuten. 2e prijs P. Fitters met 45 punten. 3e prijs P. van Gestel met 41 punten. 4e prijs W. v. Oudheusden met 39 punten. 5e prijs Jac. Kuipers met 39 punten. 6e prijs Adr. de Hart inet 38 punten. 7e prijs H. Fitters met 86 punten. 8e prijs Adr. Diron met i^5 punten. 9e prijs Jac. Knijs met 35 punten. De harmonie „De Eundracht"gaf een goed geslaagd concert. Er was veel belang stelling en alles liep in de beste orde af. SPRANG. Te Ameide en Tienhoven is beroepen onze leeraar Da. van Toorn. VRIJH.-CAPPEL. De 14-jarige C. v. D., alhier, reed gepasseerde week naar het weiland om aldaar koeien te gaan melken. Gekomen bij H. H. N. te Labbegat, sprong er onverwachts een jongen van gelijken leeftijd van achter een hooikar en sloeg hem zonder de minste aaufeiding met een deksel van een kan op zijn hoofd, waardoor een gapende wonde ontstond. Al door blijven er op de provinciale wegen personen rijden zo» der rijkaart en zonder de ver;i?chte rijkaart. De gemeente veldwachter toch hekeurde j.l. Zondag in ruim uur tijds 5 personen wegens over treding ter zake: 2 zonder rijkaart en 3 zonder de vereischto i ij kaart. H-t is blijkbaar gelukt een commissie voor de leestviering op 31 Aug a.* tecon- stitueeren. De drukke vergaderingen duiden ongetwijfeld op het ernstige voornemen, dien dag waardig te vieren. De aflevering der lotelingen deaer ge meente, M. Klootwijk en A. P. Wagema- kers (lichting 191 0) heeft plaats te Waalwijk op Woensdag 21 September a. s, De uitslag der loting voor de Nat. Mil. is als volgt A. J. Snijders, no. 1 M Hommel no. 5 j J H. de Bruijn, no. 6 B. Th. Wit- tebol, no. 7; 1). de Jong, no. 10; K. vau d r Schans, no. 14W. F. Rueb, no. 16; P. van den Hoek, no. 19. WASPIK. De kleine A. v. G. geraakte bij 't spelen tusschen den wal en een schip in de haven. Gelukkig waren zijn kame raadjes zoo wakker, dat ze hem wisten te redden, zoodat de jongen met de schrik vrij kwam. Een les echter om de jongens van water te hoqden. De knecht van den heer A. P. alhier kreeg bij 't vangen van het paard van dit dier zoo'n geduchten slag, dat hij bewus teloos neerviel. Met veel moeite, kwam hij weer bij, maar was dieu dag niet meer in staat zijn werkzaamheden le verrichten. Terwijl een voerman met een zwaren wagen hooi, over 't Vaartje alhic-r reed, zag hij een span paarden in razende vaart na deren, met ledigen wagen en zonder be stuurder. Vlug sprong onze voerman van zijn zitplaats, deed zijn eigen gespan stil staan en greep een der hollende paard n zoo krachtig bij den kop, d.t de dieren kort daarop tot stilstand kwamen, 't Was een kranig stuljo. Naar we vernemen worden er pogit- gen in 't werk gesteld om de beide eerste klas voetbalclubs „De Sprinkhanen" van 's Bosch e» //De Non vlinders" vin Breda nog eens hier te krijgen op het terrein van „Nooit Gedacht". We hopen, dat deze vereenigingen daarvoor te vinden zullen zijn en rekenen op een spannenden match Zondag en Maandag hadden op het terrein der voetbalclub „K. II. M. K." alhier de aangekondigde medailL-wedstrijden plaats Den eersten dag werd h eraan deelgenomen door „Hollandia" en „de Sprinkhanen" van 's Bosch, „de Nonvlmderf." Breda en een Waalwijk» elttal onder de naam „de Vesting" van Waalwijk, Uitslag van dezen dag wis „Hollandia"- „de Vesting" 70; „de Sprinkhanen"-„de Nonvlinders" 52. In de finale „Hollandia"-„de Sprinkhanen" bleven de laatstgenoemde m t41 de meer deren, waardoor zij zich den eers en en „Hol- landia* den tweeden prijs zag toegekend. Maandag den tweeden dag werd deelge nomen door „Nooit Gedacht" Waspik „Velucitas" 's Bosch, „Prin« Hendiik' uit Waalwijk en „B. V C." Besoijen. In de wedstrijd „Nooit Gedacht".„Velo- citas" wisten laatstgenoemde met 40 zegevieren. Toeh mag onze jeugdige groen zwarten „N.G.era" wel een woord van lof gebracht worden voor hun kranig spel in dezen wedstrijd. in de wedstrijd „Piins Hendrik"-„ B. V. C." was eerstgenoemde d-1 sterkste en wi*t dit met 32 uit te drukken. Gedurend-- dezeu wedstrijd heeft raeo bier weer eens kunnen genieten?? van brt heerlijke spel der „B. V. C.ers" die den gebeelen wedsirijd een woest en gevaarlijk spel vertoonden, waar tegen zelfs het opgekomen publiek erg pro testeerde, De beslissingswedstrijd werd door P. H. met 53 gewonnen en werd haar den eersten prijs en Velocitas 's Bosch den 2en prijs toegekend. Naar wij uit goede bron vernemen kunnen wij raededeeleo dat „K II. M K." voor nemens is binnenkort weder een paar wed strijden te orgaoiseeren, voor hier nog on bekende vereenigiugen. Wanneer men nog niet voldoende ge oefend in het fietseD is, doet m°n het best wegen te kiezen, waarlangs geen slooten loopen. Mej. M. Z. alhier, ofschoon nog volstrekt niet vertrouwd op haar fiets, waag de zich echter toch langs een breede sloot, met het gevolg, dat ze hals over kop te water getaakte. Gelukkig wist zij zich te redden, zoodal ze met de schrik en een nat pak vrij kw&m. Woensdag 11. moesten onze jongens te Raamsdonk loten. Van top tot teen met papieren rozen versierd kwamen ze in ons dorp terug, waar ze te zamen de ronde de den bij de ouders van de gelukkige „hooge uummers". Ook de cafe's werden op de rij bezocht. Tegen den avond waren er reeds verschillen 'e, die „dronken mannetje" speelde. Ofschoon bij deze gelegenheden de schijn erger is dan wel de daad, meenen we toch wel, dat de jongens op zoo'u dag te veel drinken. Groote drukte is er in den hooihandel nog Diet.; alleen uaar goed gewonuen hooi is redelijke vraag aan f 13 d f 14 per 500 KG, terwijl voor overjarig hooi nog t 17 d f 18 wordt betaald. Het nagras staat over het geheel goed en voor ket vee is er steeds volop gras. Dc rogge en tarweoogst is geëiudigd dit laatste gewas viel niet tegen. Thans volgt de haver, die een goede schoof beloof'. RA VMS DONK. Bij Kon. Besluit zijn goedg'-keuid de statuten der Broodbakkers- vereenigiug „Ondeiling Belaug." RA AVIS DONK (Dorp). Op de 17 dezer gehoudrn aanbesteding voor ren veldwach- ter-jwoning te R'reer werd al« volgt inge schreven P. de Grauw, Waspik f 1580 G. van Dbngen, R'dorp f1640 Roovers, Waspik f 170) Kleijn,'R'veer f1745 Vermeer, Ooslerhoat f1895 Ligtvoet, 2090 De levering van het armeubrood werd gisteren aangenomen door G. v. d. Westen voor het Dorp en door J. Simonis voor het Veer, RAAMSDONKSV EER. Door den Bur gemeester is tot uachtwaker benoemd, W. Waas, alhier. T y p h u r. Alhier heeft zich een ge val van Typhus voorgedaan. De lijder is per brarcard naar het R. K. Ziekeuhuis vervoerd. Alhier heeft zich een comité gevormd, tot viering der verjaard-ig van H. M. de Koningin. Het comité is saamgesteld als volgt F. M. A. J. ridder de van derSchucren, Burgeuicevier, Eere- Voorzitter. W. van Raamsdonk, Voorzitter. Henri Simonis, Secretaris. C. A. Ockers, Penningm. G. van Aalst; J. de Kleijn, Joh. Klijn en J. van Gent, Commissarissen. Hedenmiddag bad het dochtertje vau Antonie van S'.rien het ongeluk in een pot met kokend water te 9tappen. De hevig gebrande voet en been werd door Dr. Smits verbondeu. DUSSEN, 18 Aug. Voetbal. Zondag 14 Augustus 1.1. speelde de voetbalclub „Her cules" alhier een maich tegen „1 liana" uit Hank, op het terrein vau genoemden. Hoewel de „P. J ers" zich hevig weerden, bleek ioch ten slotte dat onze jeugdige „H.ers" de, sterkste waren en eindigde dezen wedstrijd met 21 in het voordeel van Hercules, welke ook steeds een mooi samen spel te zien gaven* 1910. Prinses Ju* eerst- HEUSDEN, 19 Aug. 25 Jarig jubileum. Maandag jl. herdacht de heer M. v. d. Ven den dag, waarop bij voor 25 jaar als organist verbonden werd aan de R. K. Kerk terwfil het toen juist ook zoo lang geleden was. dat de hoer C. Markx als lid tot het zangkoor St. üecilia toetrad. Concert Fanfare. A.s. Zondag half zes, biedt de Fanfare der H. Familie iu den tuin van haar Vereeoi gingsloknal aan de ledun wederom een concert aan. Moge het weer meewerken 1 Kind te water. Toen do lOjarige D. ter hoogte aan de Bromsluis aan 't visscheu was, had hij het ongeluk iu 't water te recht te komen en veel kaïiR wan er, dat het met hem slecht zou zijn afgeloopeu, zoo dein de nabijheid vertoevende A. v. d O. niet onmiddellijk was toegesneld eu het genoegen smaakte hem op hot droge te brengen. Illoement >ntoonsteiling. üp 31 Aug. zal de vereeniging Floralia een tentoonstelling organiseeren iu 't hotel Con cordia van de dezen zomer aan da liefhebbers verstrekte «Stekken". Rectificatie. De naam «Frieburg" voorkomende in het nummer van Woensdag haudelnnde over een 'cursus tot vorbatering Van het rundvee moet zijn Hilwig, rijksveearts alhier. KAATSHEUVEL, 20 Aug. 1910. Ziekenfonds. I11 het Bestuur van ons R.K. Ziekenfonds zal een pliats vacant komeo. De Heer Frans Verriel die sedert de oprichting van het fonds, de, functie van lassier waarnam, zal zich te Breda metterwoon vestigen, en dus ontslag nemen als bestuurslid dpzer veree niging. Moge spoedig een waardig opvolger in zijD plaats gevonden worden voor dezeu post van vertrouwen. Stoomgemaal. In de par. S Joachim'moer waar voor twee maanden het aldaar gevestigde stoom gemaal afbrandde, en de eigenaar als verdacht van brandstichting werd gearresteerd en zich hedeu nog in a/rest bevindt, zal opnieuw een zelfde onderneming gevestigd worden. Dooreen Waspiksch ingezetenen worden in do Paalstraat een huis gebouwd en de noo dige machioen geplaatst voor de stoommaal- derij. Moge deze nieuwe onderneming, die daar zeer goed rendeeren kan, roet succes bekroond worden. Den ondernemer zij dit van harte toegewenscht. Voor deze parochie een schoone aanwinst» Festival. Ooze welbekende harmonie Apollo" zal a. 8. Zondig 21 Aug. deelnemen aan het Festival tc 's Bosch. Met een tweetal flink bestudeerde nummers zal zij daar de eer van Kaatsheuvels goeden naam op muzikaal gebied hoog houden. Geen oogenblik twijfelen wij daaraan. Het beste succes zij „Apollo" te 's Bosch toegewenscht. Politie-honden. Van enkele politiemannen uit onze buurt

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6