V v Tweede Blad .25 66 Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Nummer 65. Donderdag 25 Augustus 1910. 33e Jaargang. >EN, uit- DEN. oeden Waalwijk 24 Aug. 1910. W. V. V. „Waalwijk Vooruit.* Zondag j. 1. had op het terrein van bovengenoemde Vereeniging de aange kondigde oefenwedstrijd plaats tegen de B. V. C. v's Bosch). Het W. V.-team bestond uit een com binatie van le en 2e elftal-spelers, terwijl B. V. C. met een hechter le elftal ver schijnt. In 't begin komen de laatsten dan ook overweldigend opzetten en ontsnapt het geel-zwarte doel nauwelijks aan een zeker doelpunt. Allengs komen echter de W. Vers tjieer in vorm en wordt B. V. C. terug gedrongen. Alhoewel ook het blauw-witte doel zeer dikwijls in groot gevaar verkeert, komt het niet tot doel punten. Na een half uur spelens openen de Bosschenaren de score en brengen zij den stand vóór rust op 30 in hun voordeel. Direct na de hervatting een opdringen van W. V. de rechts buiten zet voor de midden vangt den bal op en depo neert deze met een magnifiek schot in het Bossche net. Dit was het mooiste doelpunt gedurende den strijd. Door dit succes aangemoedigd, blijven de geel-zwarten aanvallen en brengt de midden-voor na enkele minuten den stand op 32. Plotseling zet B. V. C. op, de achter back mist en de Bossche rechts-buiten heeft geen moeite den stand op 4—2 te brengen. Nu gaat het spel een tijdje gelijk op, totdat zich een zeer onaangenaam inci dent voor doet. Een der Bossche spelers geraakt dermate in vuur, dat hij zijn tegenstander een slag geeft. Onmiddellijk zijn er de overige spelers en scheidsrechter bij en gelast laatstgenoemde den bewus- ten Bosschenaar, het veld te verlaten. Nu begaat de B. V. C.-captain echter ;!de groote fout, hier tegen op te komen en verlangt deze verwijdering der beide spelers in kwestie. Anders het gansche B. V. C. elftal van het veld. Zeer terecht echter, blijft de scheids rechter bij zijn eisch en daar hieraan door B. V. C niet wordt voldaan, wenscht hij den wedstrijd niet verder te leiden- O. i. was het optreden van den scheids rechter zeer correct en was het een lout van den B. V. C.-captain zich hier tegen te verzetten. Wij hopen echter, dat dit de eerste len eenigste keer blijft, dat zich zulk een incident voordoet, daar dergelijke ge vallen, ongetwijfeld ten nadeele van het voetbalspel in 't algemeen en van W. V. in 't bijzonder werken. Kinderherstellings- en Vaoaptiekolouies. De opbrengst der busseh in de ver schillende café's en localiteiten alhier gedurende het laatste halftaar is als Jite teid eu oor gen het volgt f 1.93V3 en 2 Frs. Ant. Gerris-Simons Firma Holtgrefe 18lVs P. Verwiel 1.17 Station 1.121/* Sociëteit 112 H. van Drunen 82 Va A. Kemperman 59 U J. Botermans 507a G. Bogaerts 42Va v. d. Pluijm 30 J. Fransen 26 J. Mahieu 21 A. v. Vugt 18 Wed. Boni's 13 v. Velthoven 11 Th. v. Loon 10 A. v- d. Werff 10 J. v. Drunen 81/a A- v. d. Broek 8 1 Wed. Moonen 6 v. Helvoirt 6 Th. de Leeuw 1 f 11.20 2 Frs. a 47 .94 Totaal f 12.14 Waalwijk, 20 Aug. 1910. J. F. MARKS. C. M. DONKER. Vergadering der Kumer van Koophandel en Fabrieken. Vergadering der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Waalwijk, gehouden op Donderdag 18 Augustus 1910 des r avonds ten VU uur. Alle leden zijn tegenwoordig. Bij af wezigheid van den Secretaris wordt deze functie waargenomen door den Heer Antoon van Liempt, Ambtenaar ter Gemeente-Secretarie te Waalwijk. Na opening der vergadering worden de no tulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt ter tafel a. Verslagen van verschillende Kamers van Koophandel en Fabrieken, waaronder ook enkele uit het buitenland. b- Eenige statistieke verslagen, van regeeringswege uitgegeven. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen en ter inzage beschik baar gesteld voor de leden en belang stellenden, terwijl de voorzitter kennis neming van den inhoud met nadruk aanbeveelt. Aan de orde a- Adressen der Kamers van Koophan del en Fabrieken te Deventer, Oldenzaal, Hengelo en Tilburg in verband met het wetsontwerp tot wijziging der Arbeids wet. Na breedvoerige discussiën daar omtrent wordt besloten geene dier adres sen te steunen, omdat in elk dier adressen uitsluitend is rekening gehouden metde locale belangen. Onze Kamer zal zich afzonderlijk omtrent deze aangelegenheid tot de Regeering richten. b Agenda voor de vergadering der gecombineerde algemeene vergadering van de Kamers van Koophandel en Fa brieken in Limburg eu Noord-Brabant, op 13 September a. s. te 's-Hertogen- bosch te houden- Wordt besloten dat alle leden met den Secretaris deze ver gadering zullen bijwonen en dat alsdan nadere toelichting zal worden verstrekt omtrent het vanwege de Kamer op de agenda geplaatste onderwerp »Reorga- nisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken.4 c. Adres der Handelsreizigersvereeni- ging »Columbus4 te Tilburg,gericht aan den Minister van Waterstaat, houdende verzoek vermindering der tarieven voor abonnementskaarten te willen bevorderen. Dit adres is door onze Kamer gesteund. De Kamer de vragenlijst der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dor drecht in zake spoorweg-aangelegenhe den beantwoordende, heeft er met nadruk opgewezen, dat een in te leggen avond trein, die omstreeks 9 uur uit 's Posch in de richting Zwaluwe, door de Lang straat, ook zeer in belang zou zijn van Dordrecht en mitsdien den gewaar- deerden steun dier Kamer gevraagd, onder toezending van verschillende af drukken van adressen aan de Regeering en andere autoriteiten en aan de Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen. De vergadering wordt daarna gesloten- Ongeval. Een zoontje van H. van Zeist, in de 2e Zeine werd Zondagmiddag door een wielrijder overreden en dermate door den trapper in den hals gewond dat Dr. Vermeulen te Sprang het kind moest verbinden. Koningsckieten. Zondagmiddag had het jaarlijksch koningschieten der kruisboogschutterij >de Eendracht" plaats. Tot koning werd uitgeroepen de heer A. de Graaf alhier. Vakschool. 1.1. Maandag werd ten raadhuize alhier de eerste vergadering gehouden van de Commissie van advies voor de rijksvak school voor het Schoenmakersbedrijf en Leerlooiersbedrijf en het rijksproefstation. Een huishoudelijk reglement werd vast gesteld om aan den Minister ter goed keuring te worden opgezonden de werkzaamheden kunnen alsdan flink be ginnen De vergadering koos tot Vice-voor- zitter, den heer C. L. Bressers te Dongen en tot Secretaris den heer Th. de Surmont de Bas Smeele te Waalwijk- Vllegwcck in Noord-Brabant. Georganiseerd door de Eerste Nederl. Vlicgvereeniging te Breda. Voor de vliegdemonstraties, welke op Zondag 28 dezer en volgende te Gilze Rijen nabij Breda zullen plaats hebben, zijn groote toebereidselen gemaakt. De terreinen door het Ministerie van Oorlog daartoe welwillend afgestaan aan de Ned. Ver. voor luchtvaart, te 's Hage en de Eerste Ned. Vliegvereeniging te Breda zijn voor het doel in gereedheid gebracht en voldoen naar het oordeel deskundigen volkomen aan alle eischen. Voor wat bij andere vliegvertooningen te wenschen overlietbuffetten, bewaar plaatsen van automobielen, rijtuigen en fietsen, is goed gezorgd. De ingangen 3e, 2e en le raDg zijn slechts 5, 15 en 15 minuten gaans van het station Gilze- Rijen verwijderd. Des middags zullen in aansluiting aan de treinen, welke uit Zeeland en Limburg loopen, extra treinen heen en weer rijden van Tilburg en Breda naar Gilze-Rijen- Bij gunstig weder zullen de ariateurs Archer en Lewkowicz reeds voor 4 uur hunne vliegtocht aanvangen. Het vliegterrein heeft eene uitgestrektheid van circa 300 H A. en munt uit door zijne prachtige ligging en drogen bodem. Eene groote hangar, waarin de 3 vliegtoestellen ge borgen zijn, is zoodanig geplaatst, dat het publiek de vliegtuigen kan zien, zonder daarbij de aviateurs in hunne werkzaamheden te hinderen. De aviateurs Archer en Lewkowicz zullen trachten eenige records te verbeteren, waarbij Jhr. van den Berg van Heemstede zijn tegenwoordigheid heeft toegezegd, ten einde officieel de tijden op le nemen. BAARDWIJK. Zondag gaf de Waal- wijksche Harmonie in den tuin van den heer v. Mierlo een goed geslaagd concert. De tuin was goed bezet en het publiek toonde zich dankbaar door na ieder nummer luid te applaudiseereD. Vooral Les campagnards concert polka voor twee pistons (door de heeren Jan van Rijen en Jos de Folter) viel bijzonder in den smaak. DRUNEN. De uitslag der loting voorde Nationale Militie was als volgt. 18. Cornelis Brok. 17. Petrus Brok. 4. Hendrikus Cales 9. Antonius Coenraad. 1. Michiel van Dommelen. 3. Petrus van Drunen. 14. Jacobus van Gorcum. 18. Cornelis M. van Helvert. 5. Andries C. van den Hoven. 8. Petrus H. Korthout. 15. Petrus Smits. 11. Carolus M. Spee. 16. Johannes A. Timmermans. 2. Willem de Vaan. 6. Adrianus Er. Vesters. 10. Johannes van Weert. 7. Adrianus van de Wetering. 12. Johannes B. van de Wiel. Van Maandag op Dinsdagnacht om streeks 2 uur brandde alhier af de woning van den landbouwer A. van Drunen, staande op de Drunensche heide. Gewekt door hei geloei der koeien, spoedde de man zich naar den stal en ontwaarde dat heel het achterhuis in lichte laaie stond. Hy zelf zijn vrouw eu kind en de knecht moesten in nachtgewaad vluchten. De koeien en varkens zijn gered, doch hooi en de pas bianen zijnde oogst is ver brand. In het dorp had niemand iets van den brand gehoord of gezien. De Wolfshoeksche brandweer was er nog op afgetrokken, doch kon niets meer reddeD. Huis en inboedel zijn verzekerd. Oorzaak onbekend. Maandag was het hier lotingsdag. Was deze dag voorheeu een dag van dronkenschap en woest getier, sinds enkele jaren is dit niet meer het geval. De herbergen zijn dien dag gesloten, dus geen dronkenschap meer. Br. Aloysius zorgt dat zij iets beters hebben Ook dit jaar heeft hij weer zijn best gedaan. Omstreeks 6 uur kwamen zij in de jongenscongregatie bijeen waar een goed voorziene tafel hen wachtte, want broodjes met ham en daarbij een fleschje bier zijn niet te versmaden. Om acht uur concert van de Harmo nie met medewerking van eenige heeren voordragers, en daarna een gratis ver loting, waarbij eiken loteling een prijs bekwam. In de beste orde en hoogst voldaan keerden de lotelingen en de vele genoodigden en belangstellenden omstreeks 10 uur naar huis. P^en woord van lof en dank aan Br. Aloysius en allen die aan deze zaak hebben medegewerkt en bijgedragen. NIEUWKUIJK. Met genoegen dee- len wij mede dat het alhier ten huize van den heer G de Routh gevestigde kaartgezelschap »de Volharding4 bij den Zondag jl. te Heusden gehouden wed strijd den 2e Prijs heeft behaald. Bij de te Heusden gehouden loting werden de nummers getrokken aks volgt 5 C. A. v. Baardwijk. 3. M. B. Bertens. 9. A. v. Bladel. 10. G. Brok. 1. V. v. d. Oord. 2. M. Pulles. 8. A. v Son. 4 L. v. Son. 7. J. Trommelen. 6. W. Venus. V RIJ B.-C APPEL. Een vorige maal melden we, dat uit een weide in den polder „Nederveen Capelle" een hokkeling-vaars van de Wed. P. Huijsman, Heistraat, ver mist werd. Thans kunnen we mededeelen, dat bij ouderzoek gebleken is, dat zij Zater dag 13 Aug j.l. door iemand uit Lage Zand- schel bij vergissing uit die weide is gehaald en Woensdag daaraanvolgende te 's-Bosch op de markt it verkocht, aangezien hij in de meening verkeerde, dat de vaars hem in eigendom toebehoorde. Geen wonder dus, dat alle zoeken zonder resultaat bleef. De zaak is in der minne geschikt. Ds. P. 't Zaudt, predikant bij de Nederlandsch Hervormde Kerk te Loo schendijk, heeft een beroep van de gemeen ten Brakel en IJsselmuiden ontvangen. Bij Kon. besluit van 28 Juli 1910, no. 35, is aan onze gemeente ex art. 53 lager onderwijswet^ over 1910 een buiten gewone subsidie van t 600.— toegekend. Langs de huizen dezer gemeente wordt gecollecteerd voor d* feestviering op 31 Aug. a.8. Ons muziekcorps //Sirena*, zal deze week bij haar beschermheer den Hoogwel geboren Heer Jhr. Mr. B. de Rooij van Zuidewijn een serenade brengen. In het nummer v. d. Echo van het Zuiden* van 1.1. 14 Aug. komt voor een bericht uit Capelle waarin meluiug gemaakt wordt, dat op initiatief van den heer v.d. Waals alhier, de heer Staalman, de in deze omgeving reeds bekende euqcteur, een lezing zou houden om zoo mogelijk te geraken tot oprichting eener Chr. Vakvereeniging. Waar nu ook in verschillende bladen als„Het Nieuws v.d. Dag*, #Het Nieuwsblad voor Nederland,* hetzelfde onjuiste bericht voor komt, willen we hier het jniste, door ons van goede, welingelichte zijde gcmeldt, mededeelen. Hoewel van den heer v. d. Waals als velen dit pogen de volle sympathie wegdraagt is dit niet op zijn verzoek nog van eenig ander, doch de afdeelingen van //Patrimo nium* te Sprang en Vrijhoeven-Cappe), hebben in combinatie den heer Staalman hiertoe uitgenoodigd, hetwelk genoemde heer heeft aangenomen en binnen enkele dagen op nader te bepalen datum zal worden volvoerd. Wij achten het niet kwaad even op dit misverstand te wijzen en mede te deelen aan de lezers van dit blad dat niet op verzoek of //het gaarne willen* van som mige personen doch uit den boezem der vereenigingen zulks opkomt en geschiedt, want aldaar wordt sok mede alles gedaan wat tot welzijn van den werkman dienen kan. Kleine kinderen onbeheerd te laten loopen, bleek j.l Dinsdagmiddag heel ge vaarlijk te zijn. Een kind van A. v. Z. werd door zekere M. K. te Capelle, alhier omver gereden, het liep dwars den weg over liep recht onder de fiets van genoemde K. Het kind ernstig bezeerd aan het hoofd, de fietser aan de becnen, waren de gevolgen van dit ongeval. Het wordt eens tijd wal beter op de kleinen te passen. Allerwege wordt door de feestcom missie alles iu 't werk gestelt een flink feest te organiseeren. Zoo we reeds vernemen zullen er in den namiddag van 31 Aug. volksspelen gehouden worden, waaraan ver bonden flinke prijzen. Het fanfarecorps Sirena* studeerde reeds lang te voren om een concert te geven terwijl de Zangver- eeniging ^Hallelujah* hare medewerking ook verleende om n.l. eenige gepaste liede ren ten gehoore te brengen. CAPELLE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Woensdag 24 Augustus 1910 des namiddags 21/» ure Onderwerpen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel vast te stellen bestek en voorwaarden vernieuwing havenbeschoeiing. 3. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning over 1909. 4. Goedkeuring rekening van het algem. armbestuur over 1909 en begrooting van dat College voor 1911. 5 Voorstel op te zeggen subsidie beurt schipper. 6. Aanbieding gemeente-begrooting voor 191'. Verleden week had de knecht van A- v. B. alhier het ongeluk met zijn paard aan het hollen te gaan. Op 't laatste oogenblik wilde hij uit de kar springen met het treurig gevolg, dat hij zijn arm brak. Dr. K. verleende genees kundige hulp. WASPIK. Zondag l.l hield de Waspik- sclie Drankbestrijdersbond //St. Bartholeuieus' eene vergadering bij de Eerw. Zusters alh. Bijna al de leden waren tegenwoordig. Dc voorzitter, de heer H. Conradi, opende om 5 uur de vergadering met den Christe- lijken groet. Hij heette de aanwezigen har telijk welkom en dankte hen voor de trouwe opkomst. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de Bisschoppelijke goedkeuring was ontvangen en dat tot adviseur was benoemd den ZeerEerw. Heer Teurlings, welke mededee- lingen met aplaus werden begroet. Een woord van dank door den voorzitter gebracht aan den Z.Ecrw. Heer Teurlings, die zooveel heeft gedaan om deze vereeniging op te jichten, was wel op zijn plaats. Insignes, statuten en geloftekaarten werden verder uitgedeeld. Nog werd besloten met de a.s. kermis jDe Volksvriend* in onze gemeente te ver spreiden, waarna de vergadering weder met den Christelijken groet werd gesloten. 21 Dezer speelde het 2de elftal van z/Nooit Gedacht* eene match tegen lfK. H. M, K.* alhier op het terrein van laatstge noemde vereeniging. Het 2de van jN.G.* bracht den stand 32. Op Zondag 28 Ang. zullen door onze voortvarende voetbalvereniging #Nooit Ge dacht* weder groote seriewedstrijden gehouden worden. Vier prachtige prijzen worden uit geloofd, waarvan de eerste is aangeboden door den beschermheer, den WelEd. Heer D. de Roon en de 2de door den Heer Schroot. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen fHollandia* I van 's Bosch. ^Sparta* I Geertruidenberg. »D. E. V. O.* I u 's Bosch. //Excelsior* 1 u Tilburg. Een eu ander zal worden opgeluisterd door muziek, die, behalve verschillende mooie nummers, nog ten gehoore zullen brengen de nog niet in den handel zijnde z/Voetbalmarsch* gecomponeerd door den be kenden musicus den heer L. de Moreé van 's Bosch. Het bestuur van ffN. G. heeft kosten noch moeite gespaard om het publiek van Waspik en omstreken de primeur geven van deze opgewekte marscb. Op Maandag, 29 Augustus, zal de Vereeniging ^Volksvlijt en Volksvermaak* alhier een matinée geven met medewerking van de heeren A. van Ierland humorist te Tilburg en Joh. Heerkens pianist. Het programma ziet er zeer goed uit en we twijfelen dus niet, of het matineé der harmonie en liederlafel zal weder een der grootste aantrekkelijkheden der a.s. kermis zijn. Zekere P. de R. werkzaam op den scheepstimmerwerf der fit ma Gebr. v. d. Rijken alhier, hakte met een dissel zoodauig in zijn voet, dat terstond geneeskundige hnlp moest worden ingeroepen. De R. zal de eerste weken zyne gewone bezigheden wel niet kunnen verrichten. Onze kermis staat weder voor de deur Of 't er druk zal zijn, staat te bezien. De verschillende gezelschappen doen hun best om de menschen deze dagen zoo prettig mogelijk te amuseeren. Intusschen vreezeu we, dat de vliegweek bij de Rijen, die 28 dezer, en de tentoonstelling te Waalw k, die 4 Sept. begint, de kermisdrukte geen voordeel zullen doen. Hoe het ook zij, we hopen slechts, dat zooals andere jaren de kermis zonder een enkelen wanklank zal voorbijgaan. Wanneer allen de matigheid betrachten, kunne» we hieromtrent zeer gerust zijn. Voor de booneu was de zomer on gunstig, overvloedige regen en wind plaagden deze gevoelige plant zeer. De opbrengst is dan ook slechts middelmatig. Men besteedt voor snijboonen 16 20 ct. de 100 stuks en voor princesseboontjes f 1.tl f 1.15 per mandje. RAAMSDONK(Dorp.) Onze dorpsgenoot A. v. Loon is met ingang van 28 Aug. ais arbeider-telegrafist verplaats', naar 't station Beugen-Rijkevoort. Naar wij vernemen zal de ve. jaardag van H. M. de Koninging door de jeugd der Openbare School feestelijk worden herdacht. RAAM8DONKSVEER. Diefstal. Iu den nacht van Maandag op Dinsdag ziju alhier uit eene weide ten nadeele van de landbouwers E. Zijlmans en A. Sterrenburg twee beesten ontvreemd. Van de daders geen spoor. Scheepsbouw. Heden vertrok vau de werf der Wed. van Suijlekotn alhier het stalen klipperschip fZeeland* ge bouwd voor rekening van den Heer J. de Rech te Kortgene, welk schip een inhoud leeft van 260 ton. DRONGELEN, Op den driesprong voor de kerk is door den A. N. W. B. een wegwijzer geplaatst. Door deze plaatsing is in eene reeds lang gevoelde behoefte voor zien, daar velen steeds in twijfel stonden welken weg bij den driesprong in te slaau. Dat de A. N. W. B veel voor de wiel rijders in deze streek doet blijkt wel hieruit, dat sinds Maart j.l. in het Land van Hens- den en Altena en de Langstraat geplaatst zijn 14 nieuwe wegwijzers en 1 waarschu wingsbord terwijl nog meerdere zullen volgen. De wielrijders in deze streek kunnen niet beter hunne ins'emming hiermede betuigen dan door als lid van den A. N. W. B. toe te treden, die behalve het plaatsen van weg wijzers nog tal van andere dingen doet in 't belang van zijne leden. te KAATSHEUVEL, 24 Aug. 1910. Verplaatst. Onae kranige maréchauséa Sijsteiman is verplaatst naar de brigade te 's Bosch. Veel zullen we dezen ijverigen politieman hier missen. Coöperatie. Een tijdje geleden hield de heer C. Roes- lenberg te Oisterwijk eene lezing over de gedwongen winkelnering. Verschillende der toen aanwezigen patroons zagen zelf de na- deelen van dit stelsel in. Toch richtten de fabrikanten aldaar een coöperatie op, die ten doel had gezamelijk inkoopen van kruide nierswaren voor de knechts te doen. Thans hebben ook de knechts besloten eene coöperatieve bakkerij te beginnen. De middenstand is natuurlijk alles behalve ingenomen met deze maatregelen. Duiven. Zondag hield de poBtduiven-vereeniging Columbia eeu wedvlucht vau Arton uit. Losgelaten om 6 u. bij W. wind. Aankomst v. Balkom 9,45,20 llavermans 9,49,45 C. Brokken 10,00,59 Opperman» 10,31,31 Snaphaan 10,48,00 v Balkom 10,55,05 Corstanje 11,01,25 De Witt ll,06,5o De Witt 9,55,03 Oppernians 10.05,40 Snaphaan 10,45,00 ld. 10,54,20 De Witt 10,58,00 v. Balkom 11,03,20 Opperman 11,09,30 Onderling concours le pr. v. Balkom, 2e pr. Ilavermaup, 3e pr. Snaphaan, 4e pr. De Witt, 5e pr. Brokken, 6e pr. OppermaD, 7e pr. Opperman, 8e pr. Snaphaan, 9e pr. Snaphaan. Concert. Door de Koninklijke Harmonie//Euphonia* zal op Zondag 11 Sept. a.s. een concert gegeven worden op het terrein der Land bouwtentoonstelling te Waalwijk. Een flink programma zal worden uitgevoerd, en zal Euphonia zijn ouden roem zeker handhaven. Moge een mooie zomeravond het welslagen in de hand werken. Veel succes zij Euphonia toegeweuscht. Brand. Zaterdagmiddag ontstond eeu begin van braod bij C. v. d. Z. bode van Kaatsheuvel naar Tilburg. De brand werdt ontdekt aan de zoldering nabij den schoorsteen. Een De Echo Tim het üniden. i—m

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 5