Loting Nat. Militie. ,Ï!IFE STAATS LOTERIJ. II. M. Baardwijk. RAGETLIE. Waalwijk. 1 Gemengd Nieuws. MI1ÏÏWS UIT HEUSDBW. Dit u slB£ Laatste berichten CONFLICT. Handelsberichten Handel in 'LA defect aan het metselwerk zal dus de oorzaak wel zijn. Gelukkig werd het vuur gauw gedoofd, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. Immers dit groot huis met rieten dak, midden in een volle straat, zou bij een uitslaande brand een groot gevaar geweest zijn voor de belendende perceelen. Gelukkig kwam het zoover niet. LOONOPZAND. De officiëele opening z van de nieuwe zaal der Sopbi&'s-vereeniging heeft Zondagnamiddag onder de oBdubbel- zinnigste blijken van belangstelling en sym pathie plaats gehad. Keurig netjes was het lokaal door eenige jonge dames en jonge lui versierd. Deze hadden ook gezorgd voor een kleinen, netten optocht, waarin een drietal praalwagens, eene met lieve bruidjes. Om half zes werd hij opgesteld en met de Sophia's-Vereeniging en Echo der Duinen trok men, vergezeld van een drom volks, naar het kasteel, waar de eere.voorzitter Jhr. A. Verheijen, Jhr. Mr. E. Verheijen en Jhr. E. Verheijen in een landanwer plaats namen. Nu ging het onder het blazen van een fikschen marsch naar de harmoniezaal. Schier alle huizen, die de stoet voorbijtrok, waren bevlagd. In de zaal waren ook aanwezig Mevrouw E. Verheijen, de freules Verheijen, Jhr. Mr. F. II. Verheijen, mijnheer en mevrouw van Kolfs3hoten, de dames Ver- straeten, ja heel de hoogwelgeb. familie Verheijen alhier met haar gasten. Zoodra allen gezeten, of liever binnen waren, want vele moesten zich met een 8taanplaatsje behelpen, zoo overvol was de zaal, werd door alle aanwezigen met geest drift het feestlied gezongen. Daarna nam de president der Soph. ver. de heer A. II. Verster, het woord en hield een kranige, goed gestyleerde feestrede, die ook een kort historisch overzicht gaf van het verleden der feestvierende vereeniging, waarin bijzonder werd aangestipt, wat de hoogeachte eere-voorzitter, medeoprichter der fanfare, voor haar was en nog isterwijl dezen ter opluistering der zaal, uit diepe vereering werd aangeboden zijn mooi salon portret en een in geteekende bloemen ge schreven kernachtig gedicht van de hand van den Z.Eerw, pater B. Vermeer, rector te Vugt, oud inwoner van Loonopzand, heide in een sierlijke lijst gevat. Vervolgens speelde de fanfare en zong de liedertafei bij beurte. Beide vereenigingen zetten har» beste beentje vooruit en werden na elk nummer hartelijk toegejuicht, ze hadden eer vau huu optreden. De heer v.d. Wildenberg zong met gloed een mooi, toepasselijk lied ter eere van Jbr. A. Verheijen, wat veel bijval oogstte. Ook hield de heer J. B. van den Heuvel jr., commissaris der Soph. ver. eeu geest driftige toespraak, bracht war», hulde aan den Eere-voorzitter en herdacht daarin ook den instructeur, den heer V. d. Abeele, en directeur en leden van het feestvierend ge zelschap. Hartelijk dank werd aan de liedertafel Echo der Duinen gebracht voor hare wel willende medewerking om het feest glansrijk te doen slagen. een woord van diepgevoelden dank en was daarbij zichtbaar bewogen, die edele grijsaard voelde dat hij als een vader onder zijne kinderen verkeerde en werd vereerd. Die kinderen, die groote schare aanwezigen, waren opgei ogen van blijdschap, uitgelaten van vroolijkheid. Men kon het hun aanzien, dat het hun zoo goed deed, dat de feest viering zoo'n schoon verloop had. Het enthousiasme, zelfs bij de oude van dagen, was ten top gestegen, het uitte zich dikwerf in warme spontane ovaties. Het was een eenig feest. Met gouden letteren mag dan ook de Sophia's-Vereeniging den dag van 21 Aug. 1910 in hare gescbiedrollen boekstaven. HEUSDEN, 24 Aug. 1910. Zomsreonert. De fanfare der H. familie gaf j.l. Zondag middag haar 2de Zomerconcert. Geen plaatsje in den grooten tuin, of het was bezet en dat de hoorders genoten hebben, bewees hun applaus na elk nummer, dat soms onbedaarlijk scheen. Voorwaar een compli ment voor de werkende leden en niet min der voor don Directenr, den Heer Kerkhofs. Fietsongcval. Even bulten de Herpsche poort werd de Heer v. d. V. en zijn zoon aangereden door een voerman, zoo men zegt, doordat de laatste zijn paard den verkeerden kant uit stuurde. Beide rijwielen werden dermate gehavend, dat ze geheel onbruikbaar werden. Gelukkig liep de aanrijding zonder persoon lijke ongelukken sf. Scheepstimmerwerf. Werd de werklieden aan „de Rijn en de Maas' de vorige week aangekondigd, dat zij vooreerst slechts konden werken van half negen tot half vijf; in dien toestand Is verbetering gekomen, doordat de firmanten is opgedragen het maken van een schip metende 850 ton, zoodat er vooreerst werk in overvloed is. Soirée Amusante. De nieuwe eigenaar van het hotel „Het wapen van Amsterdam' heeft tegen a. s. Zaterdagavond aangekondigd het optreden vau Papa Bamberg illusionist etc. Ook voor de kleintjes heeft hij gezorgd, deze kunnen des middags reeds genieten van een kiuder- voorstelling tegen minimum prijs, terwijl zo op den koop toe worden onthaald. Uitstapje. Het gezamenlijk personeel van den Heer V. alhier, deed Zaterdag haar jaarlijksch uitstapje. Ditmaal was het doel der reis Amsterdam. Na een dag van veel genoegen, keerde men des avonds in opgeruimde stem ming weer. Koninginnedag. Ook de vereeniging „Buiténsocieteit' zal den jaardag onzer Koningin niet ongemerkt laten voorbijgaan, dank zij de vrijgevigheid vau sommige barer leden. Het plan is ge bouw en tuin der sociëteit een feestelijk aanzien te geven, terwijl den leden een con cert wordt aangeboden. De Eere-voorzitter sprak meer dan eens Dr. Crippen. De »Montrosse,« het schip dat dr. Crippen en Le Neve naar Canada bracht, is weer in Engeland teruggekomen. Een verslaggever van de Daily Chronicle* had een onderhoud met kapitein Kendall, den gezagvoerder. Uit wat deze vertelde blijkt wel, dat de kapitein een uitnemend politiespeurder zou zijn. Zijn verdenking tegen zijn beide passagiers werd opgewekt toen hij den ouderen man (dr. Crippen) en den jongen man (miss Le Neve) bij het vertrek van Antwerpen op het dek zag staan. De beide mannen* hielden el kaar bij de hand, zooals twee mannen, zelfs al zouden ze vader en zoon zijn niet doen. Dat wekte verdenking en nu ging de kapitein verder speuren. Hij nam portretten van Crippen en miss Le Neve, schrapte de snor weg van het portret van Crippen, bedekte met papier de buste van miss Le Neve, vergeleek toen de portretten met de beide passa giers en kwam tot de overtuiging, dat hij de lang gezochten aan boord had. Per draadloos telegram waarschuwde hij toen de directie van den Canadian Pacific te Liverpool. De kapitein verklaarde niet geweten te hebben, dat er een belooning voor het ontdekken van Crippen was uitge loofd. Hij vertelde verder hoe hij op reis zeer vriendschappelijk met Crippen en miss Le Neve omging, hen in zijn kajuit ontving, met hen lachte en schertste, zoo dat geen enkel kwaad vermoeden bij zijn passagiers opkwam. »It was like a game of poleer*. Veel Sollicitanten. Voor de twee no tarisplaatsen te Velp hebbeu zich naar wij vernemen, ruim zestig sollicitanten aangemeld. Hevige brand. Hedenmorgen om 5 uur is een hevige brand uitgebroken in de groote schuur met woning, behoorende aan P. de Wilt, te Dussenpolder. On geveer 100,000 K.G. hooi en boerenge reedschap ging in de vlammen op. De oorzaak is onbekend alles is verzekerd. Internationale vliegwedstrijd. Het Pa- rijsche dagblad >Le Journal* deelt mee, dat het in den zomer van het volgende jaar, op een nader vast te stellen tijd stip een grooten internationalen wedstrijd voor vliegtuigen zal inrichten. Het zal weer een z.g. kringvlucht worden en wel van Parijs over Berlijn, Brussel en Londen weer naar Parijs terug. Het »Journal« looft 200,000 frank aan prijzen uit. Speelhuizen Men schrijft aan de Tel. uit Scheveningen Nu de clubs" gesloten blijven, dag en nacht versterkte politie posten de ingangen streng bewaken, hebben eenige vreemdelingen het plan opgevat en daar aan ook onmiddellijk uitvoering gegeven, bijeen te komen in hun pensions en tijdelijke woningen, waar zij thans on gedeerd hun speelzucht botvieren. Eeni ge losloopende croupiers zijn zelfs door hen geëngageerd. Tot laat in den nacht wordt er in deze privé speelholen, waar van eenige van verdacht allooi, gespeeld, zonder dat de politie bij machte is hiertegen op te treden. De 54 jarige mijnwerker Witlems, die, naar we gemeld hebben, Zondagavond te Geleen bij Sittard in een vechtpartij ernstig werd gewond, is Maandagnacht overleden. Door den bliksem gedood. Volgens een telegram uit Innsbriik is in de Alm- hiitte bij Lubern in Zuid Tirol de blik sem ingeslagen, waarbij vier mannen getroffen werden. 3 hunner u a'en op slag dood. De vierde beliep zware kwetsuren. Een goudmijn geërfd. Een arme werk- looze arbeider te Lewisham bij Londen, heeft dezer dagen met blijde verrassing vernomen, dat bij eigenaar is van een goudmijn in Zuid-Afrika. Kort na den Transvaalschen oorlog had de man daar een stuk grond ge ërfd waarvan hij, door ziju armoede, geen voordeel had kunnen trekken. Maar nu heeft hij vernomen, dat men bij onderzoek ontdekt heeft, dat het hem behoorende stuk grond een zeer belangrijke goudader bevat- Verduistering bij Krupp. De kanonnen- fabriek van Krupp te Essen, heeft voor een niet onaanzienlijk bedrag schade geleden door de ontrouw van een harer beambten. De beambten aan de loonkas, Adolf Schreiber, die zichzelf reeds heeft aan gegeven, heeft sommen verduisterd, die nu reeds op een 100.000 mark becijferd worden het in gang zijnde onderzoek doet echter voorzien, dat dit bedrag nog veel hooger zal worden. De on trouwe beambte gebruikte het verdui sterde geld voor dure reizen en verma ken en vooral om te kunnen spelen. Een trakteer end raadslid. Uit Meers- sen schrijft men aan het Hdbl., dat een nieuw gekozen raadslid aan den avond van zijn verkiezing te zijnen huize aan degenen, die hem kwamen gelukwen wenschen en aan hen, die een boom voor zijn huis plantten, onder meer an dere dranken, verschonken heeft 600 L. bier en 19 fiesschen cognac. Brand. Te Tilburg is gisterochtend een timmerinrichtiog met aanzienlijken voorraad hout van Van Berkel in Den Besterd door onbekende oorzaak afge brand. Alles was verzekerd. Zaterdagavond is te Usselo, ge meente Lonneker het café van den heer H. Asveld, waar juist bruiloft werd ge vierd, in asch gelegd, waarschijnlijk ten gevolge van een gebrek aan den schoor steen. Bewoners en bruiloftsgasten kon den nog bijtijds het perceel verlaten, echter met achterlating van lijfgoed. Het vee werd gered Verloren gingen land bouwgereedschappen, 500.000 KG. hooi en een partij rogge. Verzekering dekt de schade. Weer een moord in Marokko. De Pa- rijsche ochtendbladen publiceeren het volgende telegram uit Larasche Óp den weg van El-Ksar naar Fez werd den 18den dezer het lijk van een Europeaan gevonden, dien de Duitsche consul als een Oostenrijksch onderdaan heeft erkend. De moord moet van bij zonder afschuwelijken aard zijn geweest. Het slachtoffer werd als een stuk wild gewurgd, nadat de ongelukkige door stokslagen zijn bewustzijn had verloren. Men vreest, dat dergelijke gruweldaden zich zullen herhalen, als er geen ener gieke en strenge maatregelen tegen Rai- soeli en zijne roovers genomen worden. Een drama aan boord. E;n passagier van de stoomboot >Buckman«, die gis teren te San Francisco arriveerde, heeft den kapitein gedood, terwijl een tweede passagier in de machinekamer wilde drin gen, doch werd gearresteerd. Daarop deed de moordenaar een reddingsgordel om, sprong over boord en verdween. Loterij. Eeu tijd lang bleef de hoogste prijs uit de loterij der Brusselsche ten toonstelling 200 000 frank onop- gevraagd. Nu kwam eenige dagen voor de trekking een jong Belgisch mijnwer ker om het leven. Naar gebruik werd hij in zijn beste kleeren begraven. De familie herinnerde zich later, dat hij een lot in die loterij bezat. Zij verzocht en verkreeg ten slotte verlof om het lijk te laten opgraven en in zijn vestjeszak zoo zegt het verhaal vond men inderdaad het hoogste lot uit de loterij. Hevige brandeu. Een brand heeft de helft der stad Wallace (Idaho) ver woest. Er zijn 24 personen verbrand. De schade wordt geschat op 21/3 milli- oen. Andere steden worden bedreigd. De bevolking vlucht langs den spoorweg, maar men vreest dat de houten spoor- bruggeu verbrand zullen zijn vóór de menschen ze hebben kunnen passeeren. Een telegram uit Missoula (Montana) meldtBranden hebben groote uitge strektheden bosch verwoest en de ver liezen zijn zeer belangrijk. Duizenden personen zijn dakloos. 180 beambten van het boschwezen worden vermist. Men vreest dat zij levend verbrand zijn. Uit Bourges wordt geseind, dat de bliksem gisteren-avond is ingeslagen in den toren van de kerk van Melun-sur- Yèvre De klokken smolten en de ge- heele kerk is afgebrand. Moordaanslag. Zaterdagmorgen von den de werklieden te Laroche een man op den oever der Chiers liggen, met het hoofd in het water. Een koord was om zijn hals gewonden en hij gaf geen teeken van leven meer. Aan het hoofd was hij gewond met een stomp werktuig. Een dokter bracht den onbekende tot het bewustzijn, doch hij kan geen woord uitbrengen en zijn toestand schijnt wanhopig. In zijne zakken vond men slechts een brief van een vrouw, geschreven uit Brussel en onderteekend Flora. Men denkt, dat het slachtoffer een handelsreiziger is. Diefstal was onge twijfeld de oorzaak van den misdadigen aanslag, want men vond geen geld op den man Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Ontploffing. Een geweldige ontploffing heeft gister plaats gehad in een labora torium van de Krupp-fabrieken te Essen Het geheele gebouw vloog de lucht in. Drie personen werden gedood. Gezonken. Buiten Croyde, bij Woola- combe, is een pleizierboot gezonken. Men vreest, dat 7 personen verdronken zijn. Overstrooming. De Wolga is buiteu hare oevers getreden- Twee steden en verscheidene dorpen nabij Mouskou zijn overstroomd. 4 37 54 39 17 31 40 3 46 25 16 11 13 23 1 7 52 55 14 57 38 36 43 20 49 27 6 80 29 41 19 51 53 44 45 42 12 32 47 15 24 28 50 18 5 58 59 22 26 48 21 2 35 10 33 56 34 11 3 6 14 12 13 4 8 10 1 7 2 5 9 7 2 12 9 6 10 3 11 1 8 22 23 27 26 1 9 6 20 2 24 13 8 28 10 25 29 12 WAALWIJK. Marinus van der Aa. Ant. Joh. Biekens. Ant. Joh. de Bont. Petrus Theodorus Botermaus. Petrus Antonius de Brouwer. Petrus van Brunschot. 8 Joh. Cornells Buitenkamp. gebr. 9 Joh. van Delft. Joh. Baptist van Delft. te klein Petrus Adrianus van Delft. Ger. Th. Dollekens. Ant. Joh- van Draanen. br. Ludovicus Nic. Jos. Dumouliu. gst. Jac- Marinus Duquesnoy br. Jos. Mart. Adr. de Folter. Joh. Rud. Fransen. Joh. Jac. van Gestel, Ant Joh. van Ginneken. br. Corn. Willem Hoevenaar. Franclscus Joh. Wilh. Hofmans. Joh. Hombergen. Joh. van Hooft. Joh Ger. Marie Hornes. gebr. Wilh. Adr. Jos. Jansen. Gijsbertus Kooymans. br. Henricus Hub. de Kort. Corn. Kroot. Corn. Chr. Kroot. Ant. Bertus Kuijsten. Vict. Hub Joseph van Laarhoven. Lamb. Leenheers, Leonardus Leijtens. Corn. Hub. Maas. Joh. Maas. Carel Corn. Lamb. Manders. Th- Moonen Hendr. Muskens, Adr. Ger. van Oostrum. Hub. Mart. van Oostrum. br. Joh. Corn. Joseph Pulles. Mart. Rombouts. Hub. Adr. Schalken. Toh. Jos. Schambergen. Ant. Hub. van Schijndel. Leonardus Hermanus van Schijndel. Franciscus Jacobus Spijkerman. Gerardus Timmermans. Willem Adr. Timmermans. br. Corn. Fred. Joh. van Tuijl. Joh. Corn. Verhelst. Edm. Walth. Verhoeven. Franciscus Jacob. Verhoeven. Nic. Wilh. Verhoeven. te klein Gijsbertus Johannes Verhoofdstad. Hendr. Lamb, van Vugt. Adr. van Well. Gerardus Anselmus van de Wiel. Petrus van de Wiel. br. Gerardus Hendrikus Wingels. BAARDWIJK. Johannes Petrus Burmanje, br. Cornelis Joh. van Heesbeen, gebr. Petrus Martinus Hesselbert, Hermanus Kanters. Karei Jacobus van Leent. Arnoldus Josephus Leijtens. Jacobus D. G. Leijtens, Jacobus Petrus J. Leijtens Gerardus Antonius Maas Jacobus Gerardus Maas Mar'nus Hendrikus Pullens Woutherus H. J. Pullens Ferdinandus Lambertus Sep. Beruardus Josephus Vissers. BESOIJEN. Arie Adriaan Faro br. Wilhelmus Henricus de Graaft" gebr. Johannes Ludovicus van Hilst Cornelis Johannes Klerkx Cornelis Leendert van der Kolk. Arie Hendrikus Kuijsten. Petrus Antonius de Louw. Johannes A. F. van Oudheusden Johannes J. A. v. d. Rande gebr. Jacobus de Roon. P>rdinandus Cornelus Snijders Marinus van Vugt CAPELLE Marijnus Willem de Bas Hendrik van Dongen. Wouter van Drongelen Cornelis Hendr. Hoefnagel Govert van den Hienes Canrades Th. de Jong. Cornelis de Jong Hendrik Korsten Maurits Mandeinakers Jacobus Mes Fieter Ant. Oerlemans Gerrit Jacob Ophorst Cornelis Priest. Autonie de Rooij. Gerrit de Rooij br. Willem Ros Ant. van der Schans. gebr br. gebr. br. te klein 18 Arie Taktor. 16 Adriaan van Tiiborgh. 17 Jacob van Tiiborgh 5 Corn. Timmermans. 21 Jan van Veen 15 Mart. Jacob Verduijn 11 Peter Verduijn te kidjj 4 Jan Verhagen. 3 Izaak Pieter de Visser. Daniël Noach v. d. Waals. Leonardus Waarts. Wouter van Zeist. HEUSDEN. M. J. A. de Bruin. M. C. Knieper. St. A. van Eeuwijk. Chr. C. van Rijswijk. A. D. van Baardwijk. H de Waal. M. van Hooft. J. W. Rooijakkers C. J. J. van Eggelen. Jac. van Sinttruijen. A J. C. de Mol A. Bruijstens. Joh. Poddewijn. H. A. M. J. M. Verhoeven gebr W. van Diemen H- Dammers. broederd SPRANG en VRIJHOEVEN-C APPEL 12 D. A Bolvers. J. de Bie broederd. Chr. Braspenning TH. J. Chabot L. van Esch D. Geenen J. W- Genuït te klein H. W. de Graaf T. v. d. Hamme A. Haverhals A. M. Hulst broederd. J. J. Ophorst S. A. Ramsteijn P. van der Schans Jac. Timmermans H. Wether C. v. Zeist broederd J. H. de Bruin P- v. d. Hoek 5 M. Hommel 10 D. de Jong broederd 16 W. T. Reub 14 K. v. d. Schans te klein 1 A. J. Snijders 7 P. T. Wittebol 7 19 14 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 25 8 9 11 17 23 13 15 18 3 24 21 22 2 20 4 6 19 Zoo juist brak eene staking uit onder het vrouwelijk personeel der Koninklijke Stoomschoenenfabriek der firma A. H, van Schijndel te Waalwijk. 44 Meisjes, allen lid van den N, R K. L. A. B. legden hun werk neer, terwij 28 mannen, leden van bovengenoemde vereeniging zich solidair verklaarden en eveneens de fabriek verlieten. De ongeorganiseerde meisjes en man nen bleven aan 't werk. Verdere bijzonderheden kunnen wij nog niet geven, alleen dat de stakende meisjes en mannen hedenmiddag ten uur eene vergadering zouden houden. Wij verzoeken andere bfaden, in 't belang der zaak, zich te onthouden van verkeerde berichten wij zullen in staat zijn beiderzijds de officieele mededeelin- gen te verschaffen. 3a Klasso. Trekking van 22 Augustus. GETROKKEN PRIJZEN. (Naar de voorloopige lijst.) 19450 3e Klasse. Trekking van 23 Augustus. GETROKKEN PRIJZEN. BESOIJEN, 23 Augustus. De pi ijs der boter was beden op de markt Hoogste prijs i 1,54. Laagste prijs 1,42. De prijs der eieren was 4 en 4l/s ct ROTTERDAM 22 Augustus. Tarwe f8.75 a 10.— per 100 K.G. Rogge verkocht van 16.50 tot f7. per 100 k.g, Gerst. Winter per 100 kilo f 9.10.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— A 0.— Haver per 100 k. f 0.a 0. Bruine boonen van 0.f 0. De va nii fiji tfji ui be ba Ol meer 1910 V< meul Oi de A zijn d. H Midc Di wore goec 1. E< Va 112.; Die hoed bet i ro88( zijne d&B. Palji M men heid Palji rug met E. deze andf med Ei ten 1 neer D allee dooi Belj vanf eene hanj Bton 4 w Prijs van f 1500 310 20334 f 1000 9501 16527 17367 20300 f 400 12573 18180 f 100 9258 13706 14046 15381 Prijs van f 25000 No 2555 f 400 No 17936 18562 f 200 No 9337 14721 19417 r f 100 No 424 2939 17158 «SP» bouwmaterialen 1

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6