Guillaune Bogaers. ARIA OlllMlltCilEY Ed. van Tilburg NI1ÏÏWS UIT HEUSDEN. Gemengd Nieuws. Gemeenteiaadsvergadering, Burgerlijke Stand. Advertentiën. Mkleeden-Fabrikant, BEKENDMAKING. Yuehterstraat H 41 'S-HERTOGENBOSCH. WAjUWIIS, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Sport de Vliegmachine DRAISMA 'VAM- VALKENBURG'S LEVERTRAAN-: LEEUWARDENS Confis3ur, Cuisinier «preker in een gloed- naar aanleiding van ten dit onderwerp giug volle reden spreken E Genesis 426 ten le de geboorte, tweede de kracht, en ten derde het kenmerk van de kinderen van Abel. Met de grootste aandacht werd deze lezing aangehoord en alle aanwezigen keerden zeer voldaan huiswaarts. WASPIK. Vermoedelijk door het verkeerd uitwijken schrokken de paarden van zekeren A. D. gespannen voor een wagen met hooi zoo geweldig dat zij ter zijde sprongen waar door de wagen hooi in de sloot naast den weg terecht kwam, terwijl de paarden den anderen kant bereikten. Aan de tegenwoor digheid van geest van den voerman, die de beesten oogenblikkelijk tot bedaren bracht, is h t te danken, dat hij zelf ongedeerd bleef zoodat dit ongeval zonder persoonlijke onge lukken afliep. Nadat de paarden afgespannen waren, kon men den wagen met veel moeite uit den sloot trekken. a. s. Maandag, 28 Nov. geeft „Una- nimitas* eene uitvoering, uitsluitend «mor dames, in de zaal van den heer L. Schroot op het Vaartje alhier. Gelyk immer zullen ook nu wpder onze schoonen in groote ge- talen opkomen. De mollenvangers zijn weer aan 't werk en menige wroeter wordt uit den grond gedolven om een armen drommel aan een daggeldje te helpen. Soms bedraagt de vangst van één persoon 40 50 stuks op één dag. De prijs is 8 h 9 cent. Kunnen we hel den vangers niet kwalijk nemen, dat zij den winter nog iets trachten te verdienen, de boeren echter moesten in hun eigen be lang de mollen beschermen. Immers de bonderden engerlingen zullen bij verdrijving van de mol vrij spel hebben. Het feest der H. Cecilia is hier deze week door het R. K. Zangkoor zeer opge wekt gevierd in het Hotel Teunen. De heer Teonen zorgde op uitstekende wijze voor den inwendigen mensch en de zangers zelf voor muziek en zang, zoodat de geheele dag een zeer gezellig verloop had. - Onze voetbalvereniging „Nooit Ge dacht* moet a. s. Zoudag op het terrein van *Sparta< te Geertruidenberg uitkomen tegen de Dongensche voetbalclub. De Dongensche club heeft een goeden naam, maar we ver trouwen, dat onze N. G'ers eens zullen toonen, dat ze van zich af weten te trappen. Zoowel voor het binnen- als voor het buitenland is er weinig hooiverzending, zoodat de handel niet druk is. Ook in de persen heerscht geene bijzondere drukte. Men besteedt voor eerste kwaliteit f 12,50 h f 14, mindere soorten f 10 it f 12, schraal pers- hooi f 7, it f 8,50 en roggestroo f 10, f 10,50 alles per 500 K.G. RAAMSDONK, 28 Nov. Het Kiescol lege der Ned. Herv, Gem. alhier, koos in zijn vergadering van heden als Ouderling den heer A. Redert en als Diaken den heer D. Konings beiden aftredend. Heden morgen is onze vroegere dorpsgenoot dr. J. van Dongen als scheeps dokter per S. S. Willem IV der West-In dische mail van Amsterdam naar West-ln- dië en Noord-Araerika vertrokken. In Maart 1911 hoopt Z.Ed. weer te patrieeren. Deze week vierde het zangkoor Ceci lia der R. K. Kerk ten huize van W. v. d. Westen zijn jaarfeest. Met voordrachten zang enz. werd de dag genoeglijk doorge bracht. Aan eten en drinken was geen gebrek en de goede geest en opgewekte stemming, die den geheelen dag onder de leden heerschten, getuigen van den echten vriendschapsband, die onze koorzangers verbindt. RAAMSDONK8VEER 25 Nov. Gisteren ontving de heer A. J. Bechtold, klerk der osterijen alhier het officieel e bericht, dat ij geslaagd is voor het fxamen telegraaf- radicaal. Met ingang van 29 dezer in heer B. verplaatst naar Tilburg. GEERTRUIDENBERG. Gisteren ont ving de heer G. Risseeuw klerk der poste rijen alhier, het officieele bericht, dat hij geslaagd is voor het examen telegraafradicaal. DU8SEN. Gisteren hield de raad openbare vergadering. Te behandelen 1. Installatie nieuwbenoemd raadslid. 2. Begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1911. 3. Verdeeling der gemeente in stemdistric- ten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. 4. Reorganisatie van het openbaar lager onderwys in de wijken A on B dezer ge meente. 5. Ingekomen stukken. Uitvoerig verslag volgend nummer. Milde gift. Evenals andere jaren werden door een mildadig stadgenoot eenige instellingen flink bedacht. Zoo ontving de Herv. Kerk f 800 de Diaconie der Herv. Kerk f 50 het Dia conessen-huisde Bewaarschool f25 en de Zondagsschool eveneens f 25. eene HEUSDEN, 25 Nov. 1910. Vacature. Naar we vernemen is de heer Wagenvoorde ie hier 15 Sept jl. in functie kwam als Directeur voor het Post- en Telegraafkan- oor. in gelijke betrekking benoemd te ellevoetsluis. Vrijdagmorgen begaf bakker van R. uit ijk zich met paard en wagen naar Heus- eu en door bet schrikken van zijn paard ad hij liet ongeluk met zijn gerij van den ijk te tuimelen. In minder dan geen tijd ag alles te water in den sloof, gelukkig onder dat persoonlijke ongelukken plaats adden. KAATSHEUVEL, 25 Nov- 1910. Concours. Bij het gehouden kaartconconrs in het café van den heer Alph. Snoeren was de uitslag als volgt le prijs H. van der Heijden 2e pr. A. Anssems3e pr. J. van Weezenbeek 4e A. van Roermond5e J. Koenraad. Ongeluk. Terwijl het 7-jarig kind van L. gisteren op straat speelde, struikelde het en brak een arm. Hanze. Verleden Donderdagavond om 8 uur werd hier wederom eene vergadering van de Hanze gehouden tot bespreking en goedkeuring der statuten en ver kiezing van een definitief bestuur en aanneming nieuwe leden. De heer Ver berk uit 's-Bosch was ook weer aan wezig. Na bespreking en vaststelling der statuten had de verkiezing van een bestuur plaats. Als bestuursleden wer den gekozen de heeren M. Rous J. Snoeren, Jac. Puls, Jac. Verriel en C. van der Wee Az. De heeren I. Lombarts en M. Heys, leden van het voorloopig bestuur had den bij hunne herkiezing bedankt. Er zal eerst aangevraagd worden de goedkeuring door het hoofdbestuur, ver volgens de bisschoppelijke en koninklijke goedkeuring, alsmede de benoeming van een geestelijk adviseur. Zoo spoedig mogelijk zal hier ook een correspon dentschap van de Hanzebank worden opgericht. De nieuwe vereeniging telt thans ruim 50 leden. Moge zij groeien en bloeien tot voor spoed van onze Middenstand. Baldadigheid. Zoo nu en dan hoort men nog hier en daar van baldadigheid. Bij N. II. werden dezer dagen een paar ruiten ingesmeten, Bij de wed. Z. een heining afgebroken en meege nomen. Langs den weg van de Kruisstraat naar den Loonschendijk, zijn door laffe vlegels een 5 of 6 tal boompjes van de gemeente rondom ontveld met een mes. Jammer dat de politie deze laffe daders van zulke heldendaden niet op ïeeterdaad kan betrappen. Ze zouden ïun straf' niet ontgaan. Najuarsmarkt. Dinsdag 29 Nov. zal alhier de najaars- markt gehouden, worden als zijnde het den laatsten Dinsdag van November, waarop deze marktdag is bepaald. Als iet weer het eenigszins toelaat kan er een groote drukte verwacht worden, vooral daar het St. Nicolaasfeest in aantocht is, zal door velen hiervan geprofiteerd worden. LOONOPZAND, 22 Nov. In aanslui ting met een bericht van verleden week kan men melden, dat door de ijverige bemoeiingen van den heer Ver berk en het Bestuur, de Hanze afd. reeds 35 leden telt. Er is besloten een Hanzebank op te richten, dank zij de heldere uiteenzetting van het nut van zulke inrichtingen door den heer Ver- berk Binnen korten tijd, de eerste stappen zijn altijd moeilijk, zal ook het corres pondentschap in werking treden. Voor rekening van den heer J. D. E. van den Heuvel, zal op den Hoogen Steenweg een machinale schoen fabriek komen. Ze moet van het jaar nog onder de kap zijn. De aannemers zijn dezelfde als die zijn woonhuis bouwen, de heeren C. Cornelissen alhier en A. van Tongeren te Tilburg. LOONSCHENDIJK. Bedankt voor het beroep alhier, ds. D. Ph. Keek te Zui- lichem. Een bom ontploftTe Genua had in een particulier huis een geweldige ont ploffing plaats. Het huis werd bewoond door een gunstig bekenden burger Amato genaamd, wiens zoon 22 jaar oud, juist dezer dagen van zijn militairen dienst was thuisgekomen. Toen de politie zich toe gang tot het huis verschafte, vond zij den jongen Amato dood badend in zijn bloed, op den grond liggen. Naast hem lagen zijn 2 zusters, 16 en 14 jaar oud die evenwel slechts licht verwond waren Het onderzoek heeft aangetoond, dat een dynamietbom, die de jonge Amato bezig was te vullen, is gesprongen. In een aangrenzend vertrek werden nog 2 ledige bommen gevonden- Doodgevroren. Twee bergbeklimmers uit VVeenenj prof. Dergane en de inge nieur Himmelbauer, die de -Plan-spitze* in de Stiermarksche Alpen, van den stei» len noordkant wil.den beklimmen zijn door een troep redders, die hen kwamen op zoeken, dood gevonden, niet ver van den bergtop. Zij lagen in 'n kloof, maar waren ongedeerd. Men vermoedt, dat zij ver moeid of door de duisternis overvallen daar zijn gaan zitten, in slaap gevallen en doodgevroren zijn. Dubbele moord te Spaarndavi. De jus titie zoekt in verband met deze misdaad naar een verdwenen aangetrouwd fami lielid van de vermoorden en heeft gi«- teren naar aanleiding daarvan twee na bestaanden van de vermisten gehoord. Aan de Haarl Cour kwam ter oore, dat de vrouw van een schipper, in den avond van den moord te Spaarndam met zijn schuit bij de sluis liggend een paar mannen tegenkwam, toeD ze even een boodschap deed. De een hoorde ze zeggencKom vooruit, ik ben morgen naar Keulen en en jij naar Brussel». Aan de justitie is hiervan mededeeling gedaan en naar den schipper wordt ge zocht. De terechtstelling van Crippen. Dinsdag werd aan Crippen meegedeeld, dat zijn verzoek om gratie was afgewezen en dat hij zich dus op den dood had voor te bereiden. Hij scheen eerst terneerge drukt, maar weldra herwon hij zijn zelf- beheersching en hij sprak weer over Ethel Le Neve. Met zijn verdediger had hij daarop een onderhoud, waarin hij zijn laatste beschikkingen maakte In den namiddag kwam miss Le Neve hem bezoeken. De ontmoeting was zeer tragisch. Toen zij het ontzettende nieuws vernam, barstte zij in tranen uit en Crippen moest haar nog troosten. De >Evening Times* bracht het bericht dat Crippen een schriftelijke bekentenis gegeven zou hebben, dat hij inderdaad zijn vrouw "had vermoord, maar dit bericht is nog door niemand bevestigd. Tegen den avond kwam Ellis, de beul van Londen, in de gevangenis te Pen- tonville, om de toebereidselen tot de terechtstelling te maken. Crippen mocht hem niet zien, maar men stelde hem in staat, Crippen te zien, teneinde te kunnen berekenen, hoe lang het touw zou moeten zijn. Het is van veel belang, dat dit touw voldoende lengte heeft, om den veroordeelde terstond te dooden Is het niet lang genoeg, dan kan de doodstrijd nog eenige minuten duren. Woensdagmorgen werd niet, zooals anders bij terechtstellingen gebiuikelijk is, de doodsklok in de gevangenis geluid, omdat daar nog meer ter dood veroor deelden zijn en men hen niet noodeloos wilde verontrusten. Even over negen uur werd boven den gevangenismuur de zwarte vlag gehe- schen, ten teeken/ dat het vonnis vol trokken was. De proceskosten worden, zoowel van de zijde van Crippen als vaD die van het Openbaar Ministerie, op elk f 120.000 geschat, die uit de nalatenschap van Crippen betaald moeten worden. SPRANG. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 25 Nov des v m ten 11 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer Meijer. Ongeveer 1115 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Meijer, Maijers, Verhoeven, De Jong, Vos en Haverhals afwezig het lid Rijken. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1 Ingekomen stukken. a- Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring raadsbesluit verhuring ka mer onder raadhuis. b Idem Supplement Kohier Hoofd. Omslag. Voorzitter. Er is ingekomen een adres van veldwachter van Vulpen. Hij vraagt eene bijdrage in het onderhoud van zijn rijwiel dat hij uitsluitend ten dienste der gemeente gebruikt. Ik stel voor dit adres aan te houden tot eene volgende vergadering. 3 Eervol ontslag onderwijzer van Suijlekom. Voorzitter. Aangaande het verleenen van eervol ontslag aan den onderwijzer van Suijlekom waar omtrent in een vo rige vergadering de stemmen staakten, hebben B. en W. de zaak nog eens besproken en stellen thans voor het voorstel van den heer De Jong, om hem met ingang van 1 Februari eervol ontslag te verleenen. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. Vos. Wordt het hoofd der school beter. Voorzitter. Ja, in zooverre dat hij al buiten is geweest. Vos. En de andere onderwijzer, geeft die al weer les. Voorzitter. Ja. 4 Benoeming van een Armmeester wegens periodieke aftreding van den heer Vos. Met algemeene stemmen werd de heer Vos herbenoemd. 1 stem was in blanco uitgebracht. Onder dankbetuiging voor het in hem opnieuw gesteld vertrouwen neemt de heer Vos zijne benoeming aan. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. WAALWIJK. GEBOORTENAnna Maria Antonia d. v. B. J. Smelt en M. J. M. Veraart. OVERLIJDENGertruda Demmers echtgenoole van L. Kapteijn 74 j. Marinus Johannes Verdonk 8 m. HUWELIJKEN Johannes Antonius van Ham 28 j. en Gerdina van Veld hoven 27 j VOETBAL. Westelijke le. klasse. QuickHercules. Velocitas—H V.V. HaarlemH.F.C. D.F.C 't Zesde H B S.V.O.C. Reserve le. klasse. Hercules IIQuick II. H.V.V. II.—Velocitas II. H F.C. II —Haarlem II. V.O C II.H.B.S II- Oostelijke le- klasse. P.W.- Quick N. Vitesse—G.V C. Reserve le. klasse. Quick N. II.—P.W. II. G.V C. II—Vitesse II. Noordelijke 2e. klasse. Achilles—W.V.V. ForwardBe-Quick. VelocitasL.V.V. Zuidelijke competities Vlissingen E M.MNoad, Breda Middelburg- M. V.V.O.-Roosendaal Vooruit. ZeelandiaWillem II. Tilburg. Brabantsehe Voetbalbond. De volgende wedstrijden zullen Zondag as. gespeeld worden: 's-Bosch Wilhelmina IIIZalt-Bommel. Victoria IIB.V V. 's Bosch. Eindhoven E.V.VHelmond II. Breda: Advendo—Excelsior, Tilburg. Bergen-op-Zoom Dosko—Sparta, Roosendaal. Waalwijk Be8oijen Capelle Druuen Dussen Raamsdook Sprang Vlijmen Waspik Verkrijgbaar te bij ANDRÉ VAN HILST ad. Markt eu a.d. Haven H. BOTH. C. VOSv. Gent. ff J. E. IJPELAAR v. d. Wiel. J. J. PAES. Wed. G. KONINGS. A. GEENEN. P. VAN WALDEREN. C. VAN BAVEL. POSTSTRAAT TILBURG. levert prima kwa.iteit waterdichte DEKKLEEDEN, KARHUIVEN, WAGEN- DEKKEN, PAARDENDEKKEN, etcin alle afmetingen. Dekkleeden vanaf f 1.25 per vierk. Meter voorzien van koperen ringen. Wat de Motor is voor Ka eR Ka Burgemeester en Wethouders van Baard wijk Gelet op artt. 22-27 en op art. 12 2e lid vau het reglement op de openbare wegen en voetpaden in Noord-Brabant 1904 doen te weten dat de wijziging van den legger der open bare wegen en voetpaden 8 October 1910, door Herren Ged. Staten can Noord-Bra bant bij hun besluit van 17 November 1910, G No. 18, is vastgesteld en dat deze gedurende 30 dagen vanaf 1 Dec. a.s. tei inzage ligt ter secretarie alhier en dat ge- dnrende dien termijn tegen die beslissing bezwaren bij de Koningin kunnen worden ingebracht. Baardwijk, 26 November 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester en Secretaris. J. A. J. VAN HEIJST. De Wethouder, B. SCHRIJNER. voor Erwtensoep en Hutsj gezouten Kluitjes, Ribjes stukjes in vaatjes van 5, Mgr. p. p. f 0.30 Heerlijke Pekelworst in vaatjes van 5, 10 of 20 Kgr. Gezouten of versche halve varkenskoppen met kin nebak Gezouten of versche door gaande pooten Versch spek, vleesch en ribben deoreen Nieuwe gerookte beenham Gerookte rolham zonder been van 8 tot 15 pond p. st. Heerlijke versche Rook worst nergens zoo fiju verkrijgbaar Lekkere hoofdkaas Rolpens, rund- en varkene- vleesch Gerookte ossentongen p. st. in soorten van f 1.25 tot f2.50. Geconserveerde Ossenton gen in blik van circa 1 Kgr. p. blik De van ouds bekende harde boerenmetworst Preskop (delicatesse) Deficieus gerookt vleesch. Muisjes gewicht 2 tot 5 Kg. Namuisjes 1 tot 4 Kg. Bovenbillen 8 tot 8 Kg. Ronde billen y 5 tot 10 Kg. Botjes 2 tot 6 Kg. Rabat bij zekere hoeveelheid van iedere soort 3 stukken gelijk 21/s ct. p. pond. 6 stukken gelijk 5 ct. p. pond. 12 stokken gelijk 7Vg CL p. pond. 24 stokken gelijk 10 ct. p. pond. Lekkere harde blokworst bij 5 p. f 0.6279 bij 10 p. Echte Saucise de Boulogne Fijne Boterhammenworst bij 5 p. f 0.3779 bij 10 p. De bekende Leverworst De bekende Bloedworst Dik vet gerookt Spek bij 10 pond Dik vet gezouten Spek bij 10 pond Mager gerookt ontbij'epek, ribjes uitgepeld bij 10 pond Versche Bladreuzel bij 10 pond Zuivere gesmolten blad reuzel, proefblikken van g Kgr.netto franco over de post met inbegrip van blik door geheel het land a in vaatjes van 5, 10 of 20 Kgr. Reusing's Leverpastei per blik Hunnink's Leverpastei per blik ot zijnde en Kam- 10 of 20 p.pond. f 0.45 n 0.2279 H 0.25 n 0.70 0.55 0 40 0.65 rt 1.50 n 0.90 0.85 0.85 0 80 0.80 4.20 v 0.47 tr 0,35 0,25 0.65 0.60 0.85 0 40 0 35 0.25 0.30 0.49 0.48', 0.47 0.4679 0.50 n 0 497 1/ 0,45 0.44 Zending rembours15 Kgr. halve vracht25 Kgr. franco naaste station. Winkeliers vraagt inkoopprijscourant Aanbevelend, J. REUSING Jr. VLEESCH WARENFABR1EK, BOXMEER (N.-B.) Telefoon Interc. No. 11. ATTEST uit een Klooster. Gisteren hebben we de proef ge nomen van Uw gerookt vleesch en alle Zusters hebben het zeer smakelijk gevonden. U kunt ons dus over een acht of 14 dagen een 24 stukken leveren aan den door U opgegeven prijs. Hoogachtend, ZUSTER PROCURATES. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken. Zondags van 10 tot 12 iiiir Ongeval. 18 0.42 0.60 0.6O 0.60

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 10