SMID en JONGENS Ur. V AN MENS Jan Heinstraat 22. Notaris ?e yoCHT Uit de tiled te loop Bekendmaking. Capelle. A. van Beek, G. J. Egberts en Zoon, J. A. Dekkers, AntoonTielen. Raamsdonk. P. A. Konings, Waalwijksche Stoomdrukkerij Advertentiën, VERHUISD Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Spek- en Vethandel, Kachels, Haarden en Fornuizen. Antoon Tielen. Reclame. Gevraagd publiek ferkoopen publiek verpachten publiek verkoopen Capelle. UTRECHT. Kleine Advertentiën. Ook alle Onderdeelen Raamsdonk. 'zoo vrijgevig zijn de menschen er op 'wijzen dat ze zlcb te wenden hebben tot B. en W. 1 Ellas. Onvermogenden en minver- 'mogenden behoeven niet te betalen. Voorzitter. De verhooging van school- 'geld doelt op hen die het goed betalen 'kunnen. I Van Dortmond. Het schoolgeld kan 'gerust eenigszins verhoogd worden. 1 Van den Heuvel. De kwestie was alleen dat men graag zou zien dat de 1 onkosten der leermiddelen gedekt zouden 1 worden door het schoolgeld. Niemand bedoelde den werkman te drukken. Roestenberg. Dat is mijn bedoeling 'ook niet. 't Weegt zwaarder dat een I jongen van school blijft om het school- I geld, dan dat de gemeente enkele guldens voordeel heeft. 1 Van Dortmond. Niemand die armlastig is zal worden aangeslagen. Van Beurden. De angst van den heer R. is geheel misplaatst. Verster. Er zijn weinig colleges van B. en W. waar de reclames betreffende schoolgeld niet gunstig ontvangen wor den. Bovendien zijn de kinderen ver plicht naar school te gaan. Roestenberg. Ik zou het schoolgeld nimmer verhoogen- Voorzitter. Ik geef den heer R. in overweging de onderwijzers, die voor de leerlingen betalen mede te deelen, dat de ouders zich tot B. en W. kunnen wenden. 5. Adres v. d. R.K. Patroonsbond. Gewezen wordt op de toenemende industrie in de gemeente en de wensche- lijkheid van een college dat de belangen van Handel en Industrie behartigd Ver zocht wordt bij de Regeering aanvrage te doen tot oprichting eener Kamer van Koophandel. Onderteekend door Van Dortmond en Nieuwstad. Voorzitter. Geeft in overweging op het verzoek in te gaan. v Aangenomen. De Voorzitter dient een ontwerp in tot wijziging van den legger der open bare wegen en voetpaden en vraagt het D. B. te machtigen tot den verkoop van roerende goederen (boamen en hout). Aangenomen Voorzitter. Thans kan overgegaan worden tot de besprekingen der gasfa briek. Voor men deze zaak gaat be spreken, verzoekt de voorzitter, dat de heeren uitmaken wat zij verlangen. De gemoederen staan in de gemeente op het kookpunt. Daarom stelt hij de vraag Wat willen de Heeren? Of electricitelt, óf steenkoolgas, óf verbetering en voort zetting der bestaande acyteleenfabriek. Daarna kan het debat verder worden voortgezet. Men krijgt zoo een zuiver standpunt en hij hoopt dat er nu een einde aan de zaak zal komen. Hij zal dus in omvraag brengen waar de Heeren voor zijn. Roestenberg. Zijn de menschen op de hoogte van de adviezen omtrent electriciteit. Voorzitter. B. en W. hebben inlich tingen gevraagd aan de gemeente Soest. Onze plaats kan niet vergeleken worden bij een groote stad. Ook kan men niet bij particulieren om inlichtingen gaan. De kom van Soest telt 3000 a 3300 zielen, wat met onze gemeente over eenkomt. Hierna doet de voorzitter voorlezing van een vragenlijst met de antwoorden door de Gemeente Soest daarop verstrekt. Het besluit van de Gemeente Soest is, dat gas te preiereeren is boven elec tricitelt. Het licht is helderder en voor huishoudelijk gebruik gemakkelijker en goedkooper. De Voorzitter wenscht nu tot stem ming over te gaan. De Heer Roestenberg vraagt nogmaals of de bestaande fabriek niet zoo gewijzigd kan worden dat ze voldoet. Over onze fabriek beweert men, zegt spr. dat ze niet voldoende geinstalleerd is. Hij durit zich nog niet uitspreken. Steenkoolgas of electriciteit kunnen groote zorgen ge ven voor de toekomst. Hij wenscht te weten of de zaak genoegzaam is onder zocht en of de bestaande fabriek niet rendabel kan gemaakt worden. Voorzitter. We kunnen niet telkens terug gaan. Roestenberg. De zaak is niet fijn on derzocht. Er zijn plaatsen waar acyteleen beslist goed werkt en rendeert. Voorzitter. U had daar eerder mee voor den dag moeten komen. Verster. Zoo men hoort is acyteleen duur. Dat is een beletsel voor den werk man om het te nemen. Dat moet niet uit 't oog verloren worden. Roestenberg. Dringt aan op nader on derzoek. Voorzitter, U moet bij de zaak blijven. Roestenberg. Er zijn bewijzen dat de bestaande fabriek niet deugt. Van Beurden. Alle aangeslotenen vin den acyteleen te duur I Roestenberg. Het komt er op aan waar de fout zit. Technici zeggen dat de zaak niet goed is ingericht. Het is geen bewijs dat acyteleen duur is, al is het hier duur. Van Beurden. Zijn er technici hier geweest om te onderzoeken Voorzitter. Er wordt wel gezegd en géschreven, dat er van uit het Raadhuis boerenbedrog wordt gepleegd. Hij heeft de Vries gevraagd door wlen hem zui veringsmassa geweigerd is en deze heeft verklaard dat het herr altijd gegeven is. We hebben proef genomen met ver schillende soorten van zuiveringsmassa- Men onderzocht voortdurend. Toch spreekt men van boerenbedrog om ziel tjes te winnen. Ook is beproefd meer druk te krijgen als de fabrieken 's avonds gesloten zijn. Men kan niet tot 12 komen. Ik geef toe dat de fabriek niet in orde is. Er zijn groote» e gashouders noodig. Ik respecteer ieders gevoelen, maar van het Raadhuis wordt er niet op geantwoord. Ik laat me niets klakkeloos aanwrijven en kom sterk tegen dat z.g. boerenbe drog op. Roestenberg Wij mogen niet afgaan op eigen gedachten of van anderen. Doch slechts dan als gebleken is, dat acyteleen goed geëxploiteerd, niet aan de eischen voldoet, geef ik gaarne mijn stem voor. Maar indien de gasfabriek er toch komen zal, ben ik voor het voorstel van B. en W. Stemming. Van den Heuvel Steenkoolgas. Rijken Lombarts Van Kuijk Roestenberg Acyteleen. Verster Steenkoolgas. Teulings Van Dortmond Hesselmans Van Beurden De Bresser Elias Daleu Van Beurden. De gascommissie heeft in hare laatste vergadering met alge- meene stemmen besloten, het volgende voorstel aan den Raad in te dienen. >Eene steenkolengasfabriek te bouwen in de kom der gemeente met aansluiting van Vrijhoeven en Sprang en de fabriek zóó te bouwen dat ten alle tijd de ge- egenheid voor Loon-op-Zand open blijft te kunnen aansluiten. Verder wil ik hier nog aan toevoegen dat de bedoeling der gascommissie is- dat, wanneer de gasfa briek b- v. na een paar jaar voldoende winst oplevert, Loon-op-Zand in de ge- egenheid te stellen eveneens aan te sluiten mits het geen geldelijk nadeel eischt. De finantieele toestand onzer gemeente is van dien aard dat wij absoluut zoo min mogelijk risico mogen nemen. Zooals de heeren bekend is, is het niet onmogelijk dat wij binnen enkele jaren komen te staan voor het bouwen eener nieuwe schooldoch dat niet al leen, maar de te maken veranderingen (plannen) voor het postkaatoor zijn door den ingenieur naar ik verneem afgekeurd, en zullen wij wellicht voor het feit komen van een nieuw postkantoor te bouwen. Loon-op-Zand vraagt naar rloleering enz. en om dat alles moeten wij de combinatie nemen die ons de meeste winst oplevert, en voor die winst het laagste bedrag van geldopname aanwijst en dat is, die welke door de gascom missie wordt voorgesteld, daar deze n.l- een netto winst aangeeft van f 4428. Het is wel jammer dat de ellendige finantieele toestand ons dwingt met dit voorstel te komen daar ik zoowel als de andere leden der gascommissie graag Loon-op-Zand ook hadden zien aange sloten. (Slot volgend nummer). RAAMSDONK. te Raamsdonksveer, houdende verzoek om verbetering te brengen in den slech ten toestand waarin de Suikerstraat thans verkeert. Adres van J. A. Baijens, grofsmid te Raamsdonksveer, houdende verzoek om aan de haven aldaar een kraan met een hefvermogen van pl.m. 2000 K.G. te mogen plaatsen. Beide stukken werden gesteld in han den van Burgemeester en Wethouders om advies. Schrijven van de heeren D. Timmer mans en I M. Kieboom, beiden leden der commissie tot wering van school verzuim respectievelijk te Raamsdouk (Dorp) en Raamsdonksveer, houdende verzoek om ontslag als zoodanig. Conform het voorstel van Burg en Weth. werd het gevraagde ontslag eervol verleend. 3e- Ontwerpbesluit tot wijziging van de instructie van het personeel ter secretarie. Deze instructie werd conform het voorstel van B. en W. gewijzigd. 4e. Hierna werden door den Voor zitter namens Burg. en Weth- de ontwerp verordening tot wijziging der verordening tot regeling van den werkkring der com missie van fabricage, der lichtcommissie en van de schoolcommissie. Na eenige discussie werden de ver ordeningen na hier en daar een kleine wijziging te hebben ondergaan, vast gesteld. 5e Ontwerp-besluit regelende de door den Gemeente-Ontvanger te stellen ze kerheid. In verhand met de reusachtige stijging der ontvangsten en uitgaven der ge meente, gedurende de laatste jaren, werd conform het voorstel van B- en W. be sloten een borgtocht van den Gemeente- Ontvanger van f2000.op f3000, te brengen. 6e. Benoeming stembureau voor de verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Werden als zoodanig gekozen de hee ren Timmermans en Simonis, zijnde de burgemeester Voorzitter. 7. Adres van A. B. C. van Dongen e. a- houdende verzoek om gebruik te mogen maken van een der lokalen van de oude O. L. School tot het doen houden van een dansscursus. Besloten genoemd adres ter onderzoek te stellen in handen van B, en W. Hierna ging de openbare vergadering over in eene met gesloten deuren ter Dehandeling van eenige reclames Hoot- delijken Omslag. Vergadering van den Gemeenteraad, gehouden op Zaterdag 3 December, des voormiddags 10 uur. Voorzitter F- M. A. J. ridder de van der Schueren. Secretaris J. M. Kieboom. Tegenwoordig alle leden met uitzon dering van het lid Mr. Heere (met ken nisgeving.) Na opening der vergadering door den voorzitter stelt deze aan de orde punt 1 der agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde ltd de heer J. C. Schoen makers. Deze stukken worden gesteld in han den van de heeren Simonis, Timmer mans en de Bruijn tot onderzoek. Deze heeren, vergezeld van den secretaris, verwijderen zich alsnu, gedurende welken tijd de vergadering wordt geschorst. Nadat genoemde heeren zijn terugge keerd en de vergadering weder is her opend wordt door den heer Simonis rapport uitgebracht en overeenkomstig dat rapport tot toelating besloten. 2. Ingekomen stukken. a. Besluiten van Ged- Staten. Ie d.d. 3 Nov. 1910 G. No 132, houdende goedkeuring van het Raads besluit d.d. 22 October 1910 tot het aangaan eener geldleening van f oOOO. 2e. d.d. 3 Nov. 1910, G No. 265, houdende goedkeuring Raadsbesluit tot het doen van buitengewone uitgaven, waarvoor de middelen niet op de be grooting zijn aangewezen. 3e. d.d. 24 Nov. 1910 G No. 267, houdende goedkeuring der gemeentebe grooting 1911 op het voor ontvang en uit gaaf gelijkstaand bedrag van f 39838,075 welke stukken werden aangenomen voor kennisgeving en voor zoover noodig ver zonden naar Burgemeester en Wethou ders ter uitvoering. Schrijven van F. J. J. Simonis e. a. f Tot onze diepe droefheid over leed heden na eene kortstondige ziekte tijdig voorzien van de Genade middelen der H. Kerk, onze geliefde Echtgenoot?, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Catharina van den Broek geboren HEEREN in den ouderdom van 64 jaren, Uit aller naam, A. VAN DEN BROEK. Waalwijk, 28 November 1910. Gevraagd tegen 1 Febr. eene flinke I van goede getuigen voorzien. Liefst zich in persoon te vervoegen bij Mevrouw QUIRIJNS le Raamsdonksveer. Tot onze groote spijt verzuimde onze Correspondent te Raamsdonk ons ken nis te geven van de te houden verga dering, zoodat wij met dit beknopt ver slag' voor ditmaal moeten volstaan. RED. op de Stroohulzenfabriek bij OERLEMANS ZONEN, Vrijhoeven -Cappel. Oor-, Neus- en Keelarts, van Vuchterstraat 6 naar TE WAALWIJK zal ten verzoeke, van de Erven van den heer JOH. VERHOEVEN te Drunen bij inzet op Dinsdag; 20 Decembar i910, ter her berge van de WED VAN DER SAN DEN te Drnnen, bij toeslag op Dins dag 3 Januari 1911 ter herberge van MART. VISSERS, aldi.ar beide dagen dei avonds ten zes ure, ONDER DE GEMEENTE DRUNEN. Huis, schuur en tuin kadaster Sectie E. No. 738 groot 23 aren 16 centiaren in twee koopen en massa, en een perceel heide Sec tie D. No, 1746 groot 58 aren 40 centiaren. Grond- en andere lasten voor rekening van de kooper van af 1 Januari 1910. Betaling der kooppenningen 15 Februari 1911. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. TE WAALWIJK. zal voor de familie VERMEULEN te Wat- pik op Vrijdag 23 December 1910 des voormiddags te 11 ure in het HOTEL DE TWEE KOLOMMEN van den heer A. Gerris-Simons te Waalwijk, voor den tijd van vier achtereenvolgende jaren, De perceelen bouwland gelegen onder de gemeenten Waalwijk en Dussen. Een goed onderhouden HUIS waarin twee woningen, met twee schuurtjes en tuin te WAAL- WIjR, in de Stationstraat; ver huurd voor f4.30 per week. Te bevragen bij Notaris RANT te Waalwijk. Hier - onzuiverheden. De nieren zijn zóó teer, dat de minste konde, inspanning of bnitensporigheid hen ian unfasten. Zij zijn dan niet meer in staat om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeten, en deze onzalverbeden vergiftigen als bet vare uw gestel, doordat zij met het bloed door het lichaam gevoerd worden en overal ziekte en verderf verspreiden. Gij gaat u dof, gedrukt en prikkelbaar gevoelen, des morgens staat gij reeds met pijn in den rug op en hebt gij blazen ouder de oogen. Iedere koude doet de nieren aan en brengt de urine - afscheiding in de war; brandende pijn bij de loosing, bezinksel of graveel in de urine, ongewone kleur en bewolktheid van het water, rheumatische pijnen, enz. kun nen optreden, Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken afdoend in zulke gevallen, doordat zij uit sluitend voor nier-en blaaskwalen dienen. Zy helpen de nieren op een zachte wijze, zij versterken de blaas en verwijderen al de opgehoopte onzuiverheden uit de urinewegen. Zij roeien de geringste sporen van nier en blaasaaadoeningen uit; doch zoo laDg gij nog de geringste verschijnselen kunt opmer ken, dient gij uw nieren te hulp te komen, daar gij anders nooit veilig zijt voor een plotselingen ondergang der nieren. Overtuigt u, dat ons handelsmerk de man met aijn handen in de lendenen op de doos voorkomt. Gij kunt er dan zeker van zijn de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te hebben gekregen en geen wsarde- looze namaak. Zij zyn te Waalwijk ver krijgbaar bij de Wed. Orie - Dumoulin, Markt- Toezending geschiedt franco ia ontvangst van postwissel f 1.75 voor één of f 10. - voor zes doozen. in BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Loonopzand, Gelet op artt. 15 en 16 van het Regle ment op de openbare wegen en voetpaden in de Provincie Noord-Brabant 1904 brengen ter algemeene kennis, dat het ontwerp tot wijziging van den legger der openbare wegen en voetpaden in deze ge meente, voor zooveel betreft de daarop onder nos. 22, 34 en 73 voorkomende wegen, vergezeld van het verslag bedoeld in art. 15 van het reglement, aan den Gemeenteraad is ingezonden. Een afschrift van het vorengenoemd ver slag is vanaf heden gedurende 14 dagen, ter Secretarie, voor een ieder ter inzage nedergelegd. Belanghebbenden, die tegen den ontworpen wijzigingslegger of de daarbij overgelegde stukken, bezwaren mochten hebben, worden uitgenoodigd, deze binnen dien tijd, bij den Gemeenteraad in te brengen. Kaatsheuvel, 2 December 1910, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. L. VAN BESOUW. De Secretaris, J. G. ANTEN. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten sterfhuize van de Erven van den heer JOHANNES VERHOE. VEN te Drunen op Maandag 12 Decem ber 1910 des vóórmiddags te 10 ure, om contant geld den gedeeltelijken inboedel, eene partij hooi, steenkolenwagen, kruiwagen en wat verder te vorschijn zal worden gebracht. (Zie biljetten.) Bij deze deelen wij het geachte publiek der gemeente Capelle mede, dat wij ais vertegenwoor diger onzer drukkerij hebben aangesteld de heer Alle drukwerken kunnen aan hem worden opgegeven en wor den in uitstekende uitvoering en billijken prijs, in den kortst moge lijken tijd geleverd. Tevens is aan den heer Van Beek het agentschap van «DE ECHO VAN HET ZUIDEN" opgedragen. Achtend Alslag SPEK, REUZEL Vet gerookt Spek f0,72 p. Kg. Vet gezouten Spek Mager gerookt spek Mager gezoHten spek Gesmolten Reuzel Gesmolten Runilvet Geldersche Rookworst - 0.70 - 0,78 - 0,76 - 0,68 - 0,58 o - 0 80 h a WINKELBEDIENDE. Gevraagd te WAALWIJK en GEER- TRUIDENBERG een vlugge Wirkel- bediend© voor een koloniale zaak, bekend met het vragen en bezorgen aan huis. Borgstelling vereischt. Zonder prima refe rentiën onnoodig zich aan te melden. Br. fr. lett. W, NIJGH VAN DIT- MAR, Amsterdam. Reuzel en Rand vet verp-ktin bussen van 10 en 25 Kg. „Af Utrecht'. Onbekenden ^rembours' met l/0 korting^ TE CAPELLE Grooten voorraad, noodzakelijke vakkennis, bij jarenlange onder vinding, stellen ons in staat het beste bij het voordeeligste aan te te bieden. voortdurend voorhanden. Bij deze deelen wij het geachte publiek der gemeente Raamsdonk mede, dat wij als vertegenwoor diger onzer drukkerij hebben aangesteld de heer Alle drukwerken kunnen aan hem worden opgegeven en wor den in uitstekende uitvoering en billijken prijs, in den kortst moge lijken tijd geleverd. Tevens is aan den heer Konings het agentschap van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" opgedragen. Achtend

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2