TEsüWS UIT HEUSDEH. Gemengd Nieuws. BEKENDMAKING, ANT00N TIELEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken. Sport. Correspondentie. H andels bericht en REGISTERS COPIEBRPERSK^. STEMPELS. Vertrek. 5000 H.L. 4000 1000 8000 5000 3000 f in alle modellen. Looperljes, Agenda's, Notities, Alphabets, Wand-, Week- en Dagkalenders, Almanakken, Rekeningen papier, blanco Factuurs, Wissels, Kwi tanties, Enveloppen. Copieboeken, potten en kwasten. Copieer-, schrijf- en stempelinkt. Liasplaten en feters. Brielhouders en Perforators. irn oeBteedt voor zeeuwen eigenheimers f 3,50 h, f 3f60 dito drielingen f 2,30 h. I 2,6q en zaudsoorten f 2.30 it I 3, per H.L KAATSHEUVEL, 21 Dec. 1910. „Apollo.c Verleden Zondagmiddag werd voor de lede der Harmonie Apollo* verslag uit gebracht over den finantieelen toestand der kas. De uitkomst was een batig s ldo van ruim f 72. Drie nieuwe bestuursleden moesten wor den benoemd. Als zoodanig werden gekozen de heeren Inn. Lombarts, J. Brok en Cr. Maas. Als Pres. in plaats van den heerJud. Mombers werd gekozen de heer M. Ron De nieuwbenoemden allen onzen geluk- wen8ch. R. K. Volksbond. Wederom beginnen hier stemmen op te gaan om onzen R. K. Volksbond om te zet- ten in een Gildenbord en zoodoende het lid worden van d», Vakvereniging verplichtend te atellen, om van de verschillende voor- deelen welke thans de Volksbond (of Gilden bond) hare leden aanbiedt te kunnen profi- teeren. Met de besluiten van de besturen met hunue Adviseurs van Volksbond en Ziekenfonds om hiertoe niet over te gaan, kunnen verschillende leden zich niet goed vereenigeD. Men wil nu eene algemeene ver gadering doen houden om de leden uitspraak laten te doen. Omnibus. In de gehouden vergadering van de Kaatsh. Omnibus-Maatschappij bleek, dat er in kas was f 70 met nog een te goed van gemeente subsidie van f 100. De schuld be droeg f 625, daarvan de storting van 200/9. Hanze. Tot ons genoegen kunnen we meedeelen, dat Z. 1). H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot Geestelijk Adviseur der Hanze alhier, den WelEerw. Heer v. Acht. Ieder, die ZE°rw kent en weet, wat hij gedurende den lijd, dat hij onder ons vertoefde voor het verenigingsleven gepresteerd heeft, kan niet anders dan deze vereniging geluk wenschen met deze benoeming. Missionaris. Naar wij vernemen zal der Eerw. Heer v. Rooij. alhier eerdaags als missionaris naar de verre gewesten vertrekken. Gods besten zegeu zij hem toegewenscht. Gesnapt. Werden op enkele plaatsen den '.aatsten tijd hier kippen gestolen, thans heeft men den dader op heeter daad betrapt. Het is een groote hond. Houders van kippen ziet dus de sluiting uwer hokken 's avonds goed na. LOONUPZaND. Door de Weledelen Heer H. E. Huizeuga Rijkslaudbouwleeraar te Breda zal op Vrijdag 23en dezer 's avonds precies ten 6 uur een lezing worden gehouden tot onderwerp verbetering van rundveestallen. Belangstellenden kunnen deze lezing bij wonen die plaats heeft in de harmoniezaal van den Heer G. Wijtvliet alhier. Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch heeft aau den weleer w. heer J. C. E.Janssen, kapelaan te Loonopzand, het adviseurschap opgedragen van de aldaar opgerichte afdeeling van de Hanze. HEUSDEN, 21 Dec. 1910. Feestviering. Dank zij de mildheid van een stadgenoot zuilen de verpleegden in het Protestantsch ziekenhuis Vrijdagavond feestelijk h t Kerstfeest viereB. Dat zoo'n gezellig avondje van harte welkom is, laat zich begrijpen. Benoemd. Na afgelegd examen is onze stadgenoot E. Kamerman aangesteld als leerling-klerk ten postkantore alhier. Werkelijk een mooie promotie voor genoemden jongeling, die zich wel beijveren zal een goed ambtenaar te worden. Maandag ontvingen de Brigadier en de Rijksveldwachter J. v. d. Bruggen en A. de Voogt de voor hen minder plezierige mededeeling, dat zij met ingang van 24 December voortaan hun woonplaats moeten nemen in Veen, hun eigenlijke standplaats. Deze intrekking van de hun indertijd gegeven permissie, hier te mogen wonen, is geschied op dringend verzoek der bewoners van de gemeente Veen. Mtsdaad In een bosch te Ooster- haude (Fr.) is het lijk gevonden van een zekeren De Jong, die vermist werd De justitie heeft het lijk in beslag geno men en schouwing gelast. Nader meldt men aan de »N. Ct4 dat het lijk werd gevonden met een doek om de keel gebonden. Klompen lagen rondom verspreid. Er werd geen geld op het lijk gevonden. De Jong moet ruim 100 gulden bij zich gehad hebben Vermoedelijk heeft er dus een misdaad plaats gehad. Treinroovers. Te Lodz heeft een bloe dige botsing plaats gegrepen tusschen een bende treinroovers en agenten der .rem naar warscnau d< ten vijf bekende treinroovers, die plaats- kaarten namen. Toen zij een van hen wilde arresteeren hoestte deze eveo waar op plotseling door zijne metgezellen een ware kogelregen werd afgevuurd. Alle omstanders wierpen zich ter aarde om niet getroffen te worden. Een agent en een oflicier, die met getrokken sabel uit het stationsrestaurant stormden in de meening dat zijn recruten aan het mui ten geslaan waren, werden gedood. Een gendarm, een machinist en een passagier werden zwaar gewond. De roovers maak te zich de algemeene verwarring ten nutte om te ontvluchten. Poging tot zelfmoordEen jonge vrouw wonende in een gang aati de Marken gracht Amsterdam, sprong gisternacht om halfvier in het water van die gracht omdat zij zich verbeeldde, dat zij haar kind in bed had doodgedrukt, wat ge lukkig niet het geval bleek te zijn. In bewusteloozea toestand werd de vrouw met behulp van een waker der Nederl. Bewakings-Maatschappij op het droge gebracht en nadat de levensgeesten waren opgewekt, naar 1 et Isr Ziekenhuis ver voerd. Gevecht tusschen inbrekers en politie- agenten. In Houndsditch, een straat van de Londensche City, bevindt zich een groot winkelpand, Exchange-Buildings genaamd» dat van achteren ook uitkomt aan Cuttlerstreet. Een der winkels in dit pand, die zijn ingang aan Hounds ditch heeft, is verhuurd aan den juwelier Harris. Deze woont elders en de juwe lierswinkel is 's nachts onbewoond- Vrijdagavond om halftwaalf merkte een politieagent onraad in dien winkel op, ofschoon er aan den gevel geen sporen van inbraak waarneembaar waren. Hij waarschuwde eenige kameraden en spoe dig waren 8 agenten ter plaatse, maar inmiddels hadden de inbrekers reeds lont geroken. Zij kwamen eensklaps naar buiten en losten revolverschoten op de politie, waardoor de sergeant, die de agenten aanvoerde op de plaats werd gedood en 4 agenten zwaar gewond. De politie schoot terug en deed een der inbrekers neervallen, waarna de anderen ontkwamen. Alles was zoo overhaast in zijn werk gegaan, dat de politie zelfs niet met zekerheid weet, hoeveel inbre kers er waren. De getroffen inbreker was zoo zwaar gewond dat hij den vol genden morgen in het hospitaal overleed De gewonde agenten werden eveneens naar het hospitaal gebracht en daar zijn 2 hunner aan hun wonden bezweken. Het onderzoek dat in den winkel van Harris werd ingesteld, wees uit, dat men hier met een lang vooraf beraamde misdaad te doen had. De dieven hadden namelijk een winkel in hetzelfde gebouw, aan Cuttlerstreet, gehuurd en uit dien winkel, onder den grond door, een gang gemaakt naar het magazijn van den juwe lier, in welk magazijn voor een waarde van 20.000 pond sterling (f 240.000) aanwezig was- Het was den dieven nog niet gelukt, buit te maken. Zaterdag avond waren 5 mannen en 3 vrouwen in hechtenis genomen, maar zij moesten Zondag weer worden losgelaten, met uitzondering van een vrouw, die nog in bewaring is gehouden. >Openbare gebouwen en »café's 5000 >Openb. verlichting voor «65 lantaarns 1400 >Condensatie en verlies 5000 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) NOGMAALS DE KAATSHEUVEL- SCHE GASFABRIEK. Het lag niet in onze bedoeling om over deze dwaze geschiedenis nog een woord te verspillen, ware het niet dat toevalliger wijze ons heden in de hand kwam de begrooting over 1911 van de Waalwijksche steenkolengasfabriek welke wij getoetst hebben aan de begrooting en aan het rapport van den Heer van Mierlo rapporteur in zake de Kaatsheu- velsche te stichten steenkolengasfabriek Op pagina 3 van zijn rapport zegt de Heer van Mierlo «Indien men nu in aanmerking neemt4 «de naar mijn inzicht betrekkelijke wel-4 «vaart Uwer gemeente, gevoegd bij de4 «niet onbelangrijke plaatselijke industrie4 «dan geloof ik niet te optimistisch te4 «zijn, wanneer ik op grond van voren-4 «staande gegevens aanneem, dat bij4 «eenige tegemoetkoming van gemeente-4 «wege, een gasdebiet van gemiddeld4 >60 Ms per inwoner en per jaar, of in4 «totaal 192000 kub. Meter binnen be4»4 «trekkelijk korten tijd kan worden be-4 «reikt.4 «Gaat men verder uit van de veron-4 «derstelling, dat in het verllchtingsge 4 «bied van Kaatsheuvel met zijne 33004 «inwoners, overeenkomende met onge 4 «veer 640 gezinnen, het 2/6 deel of 2604 «woningen voor gasaansluiting ln aan-4 «merking komen, waarvan de helft per4 «gewone meter en de andere helft per4 «muntgasmeter, dan zou de raming4 «van het vermoedelijke gasdebiet aldus4 «kunnen worden opgemaakt :4 «Gewone meters 130 aan- «sluitingen a 800 M8 104000 M®4 «Muntgasmeters 130 aan- «sluitingen a 350 M8 45500 «Industrieel verbruik voor «verlichting 6000 192000 M84 Mijnheer van Mierlo schat het verbruik van 130 aansluitingen per gewone meter op 800 M8 per jaar, dat der 130 munt gasmeters op 350 M3 per jaar. In hoe verre deze raming weer door een ver grootglas is bekeken willen wij aantoonen. Naar ons officieel werd medegedeeld heeft Waalwijk 389 gewone aansluitingen met een verbruik van 210000 M8. Mijn heer van Mierlo belieft ons doen ge- looven dat in Kaatsheuvel men per ge wone meter 800 Ms zal verbruiken terwij) in Waalwijk men het per aansluiting slechts tot 210000 389 of tot 540 M5 per aangesloten gewone meter brengen kan. (Hum 1 hum 1 Mijnheer van Mier lo schat dus het verbruik maar drie en dertig procent te hoog. Voor de munt gasmeters is deze bekwame rapporteur, wiens eerlijkheid wij nooit in twiifel hebben getrokken, dit tusschen haakjes, toch iets dichter bij het reëele alhoewel het dan toch nog een verschil uitmaakt dat niet mag verwaarloosd worden. Waal wijk heeft 510 muntgasmeters met een verbruik van 166000 Ms of circa 325 M8 per muntgasmeter. Waarom men dus in Kaatsheuvel per gewone meter 260 M8 gas meer zou verbruiken als in Waalwijken per muntgasmeter 25 M8 is ons een raadsel, maar dit is niet het eenige raadsel dat in Kaatsheuvel valt op te lossen 1 Voor de verlichting met 65 lantaarns te Kaatsheuvel rekent Mijnheer van Mierlo 14000 M8 gas, terwijl Baardwijk en Besoijen samen slechts 6800 M8 ver bruiken De 12500 Ms voor industrieel kracht- verbruik, de 6000 M8 voor industrieel licht verbruik alsook de 5000 M8 voor café's enz... gaan wij stilzwijgend voorbij, maar wij gelooven dat deze ook door een vergrootglas bekeken zullen zijn. Exploitatie Rekening Hierin vinden wij op pagina 11 rap port van Mierlo 6300 Hectoliters cokes opbrengst geraamd op f 0,50 per Hec toliter, terwijl Waalwijk slechts contrac teeren kan a f 0,38 a f 0,40 a f 0,42 a f0,46 a f 0,53 a f 0,30 Brengen wij dus naar aanleiding dezer geconstateerde foutieve beramingen de inkomsten der Kaatsheuvelsche steenkolen gasfabriek tot de ware proportiën dan hebben wij pagina 11 van het rapport post credit te lezen als volgt Per gas aan particulie'en Gewone meters 130 x540 M8 is 70200 M' a 6 cents Muntgasmeters 130 X 325 M3 is 42250 M3 a 8 cents Gasmotoren (waar Mijnh. v. Mierlo die onderdak bren gen zal Enfin 1 wij nemen zijn cijfers aan) Openbare verlichting, dito Cokes 6300 H. L. trok Mijnheer van Mierlo uit op eene productie van 195000 Ms, dan verkrijgt men voor 147000 M8 dus 6300 X147000 is 195000 of circa 4800 H.L cokes a 43 cents Huur meters, nemen wij het cijfer van v. Mierlo Fittingswerken enz.. Hier voor rekent Mijnheer van Mierlo f 1700, doch wij zul len het Waalwijksche cijfer maar voor meer reëeler aan nemen Koolteer (zullen het cijfer va» Mierlo nemen hoewel Waalwijk slechts kans ziet koolteer voor 75 cents te verkoopen bij contractter wijl Mijnheer van Mierlo koolteer zal omzetten tegen f1 10??? Gaswater Restitutie van de gemeen te voor lantaarnonderh. enz. te samen 26000 HL voor f11150 of gemiddeld per H.L. f 0,43 f 4914,— f 3380,- f 750 - 840,— f 2064,— f 550,- f 700 308,— 100,- f 300,— (146950 X 8.8) En als men nu weet dat in de uitga ven nog geen salaris van directeur of van boekhouder enz voorkomt (want het is niet aan te nemen dat men dit op het Raadhuis pro deo zal doen) en in de ontvangsten daarentegen heeft op genomen f 840,voor dorpsverlichting f 300,voor de bediening der lan- taarne (gerestitueerd door de gemeente) dan is de slotsom f 13000 ontvangenen f 13000 uitgegeven en dus nietsabsoluut geen centime overhouden. Waar is dan de compensatie voor de verloren tiendinkomsten En was dus ons ftotest dan niet welgemeend eti on afhankelijk van elke nevenbedoeling met tegen de eenzijdige voorlichting te waar schuwen Of zou dan ten slotte dit alles ook weer onbetrouwbaar en niet te controleeren zijn Met dank voor de plaatsing, La V. S. A. De Directeur A. W. NASCHRIFT. Waalwijk produceert volgens de be grooting van 1911 498800 cubieke meters gas en begroot daarvoor eene uitgave van f49575 weshalve de cubieke meter geproduceerd gas daar op circa f 0,10 komt te staan; niettegenstaande dat ziet Mijnheer van Mierlo kans dit te Kaats- hetivel te doen voor zegge acht en acht tiende cent inclusief de waarde der pro- dukten. Als dit zoo is, en wij twijfelen er niet aan of de directeur van Waalwijk kan het ook weten dan laat de Kaatsheuvel- sche fabriek verlies in plaats van winst, en wel f 2000 per jaar. Geachte Redactie. Gaarne zag ik in Uw veelgelezen blad een plaatsje voor het volgende ingeruimd. Bij voorbaat dank. Hot laatste nummer van de „Katholieke Lederbewerker" is weer eeu heel leerzaam exemplaar. Het enfant terrible, dat daarin de beschouwingen ovjr de staking te Waalwijk schrijft, praat dikwijls leelijk zijn mond voorbij, en dit komt gewoonlijk aan de waar heid ten goede. Zoo ook dezen keer. Tot nog toe heette het, dat de strijd werd gestreden voor het vrije verecnigingsrcchl. Maar, wanneer we elkaar „geen Mieke noe men", zoo zegt de stakingsredacteur, „dan weet ieder rechtzinnig katholiek Waalwijker, waar do knoop 'm wringt". Het lijkt wel, of tot nog toe de juiste waarheid nooit is gezegd. Hoe dikwijls hebben we nu al gehoord, waar eigenlijk do schoen wringt En toch is het telkens ergens ouders. Zoo lezen, we thans, dat de diepere kern van den strijd is„de handhaving der kerkelijke wetten", en de „verbolgenheid van den heer van Schijndel tegen de kerk en de geestelijkheid, die hare wetten moest handhaven". Juist, katholieke Lederbewerker 1 de wrijving, door U hier bedoeld, zal wel de oorzaak van al de misère zijn. Daarvan is elk rechtzinnig Waalwijker overtuigd. Maar wie heeft deze wrijving van particulier op openhaar terrein gebracht Dat deed niet de heer van Schijndel. Dat ded 'D de leiders der vakvereeuipii'g Eu daarin ligt buene onvergeeflijke fout. Zij hebben den persoon in den patroon willen treffen. En als zoodanig laat zich alleen verklaren, dat de leiding tevreden is, als deze strijd den heer van Schijndel een „bom gelds" kost, en by zijn „straf" draagt. Dat de Btakende arbeiders en arbeidsters niets winnen, veel verliezen is bijzaak De patroon heeft zijn „straf" Daarvoor hebben al die manuen en meisjes hnnne positie verloren daarvoor wordt de geheele katholieke arbei derschap van Nederland opgeroepen, haar znnr verdiende penningen te offeren. Heel die zg. strijd om recht blijkt dus niets dau een wraakoefening. Ziedaar de moraal, ziedaar het juiste karakter van dezen immoreelen strijd. „Eenige der stakende mannen en meines zijn naar andere fabrieken afgevoerd". Hoe koud, hoe hardvochtig klinkt dat woord „afvoeren" in den mond van hen, die steeds v<>or zich zelf het monopolie van arbeiders liefde opeischen. Het is of alle gevoel van verantwaordelijkheid en medelijden den leiders der vakvereeniging vreemd is. Het is of zij ten eenemaale niet beseffen, wat dit „afvoe ren" voor het meerendeel der stakers beteekent Laat die „afgevoerde" mannen en meisjes, laat al die arbeiders en arbeidsters zich toch vooral goed in hat geheugen prenten, wat bon eigen orgaan den 17 Dec 1910 verkondigde namelijk dot de diepe kern der staking zit in de „handhaving der kerkelijke wetten op particulier terrein". Laat hen dan nog eens nagaan, wat hun alles is voorgepraat en wijs gemaakt, en zij zullen ziende worden en begrijpen. Dan zal hun de keuze tusschen den vrede, die in de komende dagen de aarde wederom wordt toegezegd, en den „strijd voor een leuze" niet moeilijk zijn, EEN ARBEIDERSVRIENÜ. niks geheurd. Blaffen, dunt ie wei, zegge ze. Ok a8 ie biennen kumt, dnnt ie niks as blaffa. Ik henrde lest een van d'aanw marniekes van 't bloster zegge, dè zem daor al tertcheie kirrens op de wèrf gehad bebbe. Hij blafte dan wel, somwijlen wel 'n nor an 'n stuk mar beijte, dè leaf ik nie en dan lieten zem mar blaffe, en dan zeien ze mar niks en es io dan zo'n nnrke geblaft hè, zè dè manneke, dan lopt ie wer met de start taDsschen de been éwég. Maar 't is ginne witte, 't hè meer van inne Kees, zunnea aanwe, greijze Koos. Dè kaan potdoossie, toch wel den ergeste zijn, want ze zinnen bier, det inne witte Kees was. Misschien teunt if bij avond greijs. Mur dè's zeker, 't biet oppaassen, waant 't is krék ioder, of dè ge van de witte of van de greiiz« gehete wordt. Genaoveiid. Naorris. Zeg Mieje gendag. Genaovend, Koos Vansgelyke vnr Stiena's. Totaal der inkomsten f13906, Waaruit dus blijkt dat de inkomsten der Kaatsheuvelsche steenkolengasfabriek ruim vijf duizend vijf Honderd gulden te hoog zijn geraamd Op 195000 M8 raamde de heer van Mierlo een netto winst van f2235, zoodat de uitgaven Inclusief rente en amortisa tie dan zouden bedragen f19380 min de winst a f2235 of 17145, weshalve iedere Ms geproduceerd steenkHengas komt op 8,8 cent te staan. Indien wij nu deze norm aannemen voor de te Kaatsheuvel te verbruiken 147C00 Ms steenkolengas zijnde 70200 M3 voor 130 gewone meters 42250 130 muntgasmeters. cijfers naar Waalwijk afgeleid. 12500 M8 voor motoren??? 14000 dorpsverlichting 8000 verlies en eigen gebr. cijfers van Mierlo. West. Ie klasse. 't Zesde-H. V. V. 1-0 H. B. S Sparta 2 7 D. F. C.-Quick 0-2 Haarlem Velocitaa 1—1 Reserve le klasse. Hercules II—V. O. C. II 3—1 Oost. le klasse. Vitesse- P. W. 2-1 Reserve le klasse. P. W. IIVit esse II 0-3 Wilhelmina II-Quick II 4-3 Eenige ingezonden stukken (<»u«, dn*. »hu Loonopzand) enz. in 't volgend nummer. Red. Waalwijk, 19 Dec 1910. Saomensjraak tuussche Poldersche *Koos' en Duussensche Naorris* bij den lanteren-paol Duueeen-Póider, Zóndagaovond 18 Dec.'10. Koos. Hé det gebeurd, Naorris Naorris. Wai is er gebeurd, Koos? Wér kijves gehad van Stiena's, zeker Koos. Flaauwen, Duusserère, jou Mie is ók zó prut Die. Naoris. Alia, dan, zeg op, wai is veur nieuws Koos. GieBteren, beurden ik zegge, dat er weer eenen raozenden hond in den Polder is. 't Mot zekér zijn, waant hij mot den neijen dodgraover bij de broek gehad hebbe. Geluk kig sprong ie op zeij, en zoo kwam et, det ie er m'eeD gescheurde broek af kwaam 't was host dur zen onderbroek heen. Naorris. Is 't toch waor En oe zaag ie er uijt Koos. Nao dè ze zeggen, was 't eene witte. Naorris. Nou ge 't zegt. Ik heb er toe Duusseu ók iets van geheurd- Ja, zo zegge, det er daor veur in de Kerketraat ók ooit BESOIJEN, 20 Dec. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1,34. Laagste prijs t 1,24. De prijs der eieren was 6 ct per stuk. ROTTERDAM 20 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 44 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1219 magere en 574 vette runderen 248 vette 178 nuchtere en 0 graskalv. 3 schapen of lammeren 0 varkens 202 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en oasen 34 a 37 ct., stieren 25 30 ct., kalveren 45 tot 52'/j ct., vette export- kalveren ct., alles per ,/2 kilo. Melkkoeien f 160 f 270, kalfkoeien f 220 a 330, stieren 1 110 u 230 pinken a graskal veren 0 a 0 vaarzen f 120 a 160 alles mager veebiggen f 8.a 14.— paarden f 50 a 100. Nnchtere kalveren fok- 15.4 18slacht.- 8.~ 12.— Biggen f 1.10 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 62/8 en 26/16 vn. en 192 stukken a l/s kilo. Prijs le qual 60, 2e qual f 58 3e qual. f 64 Per kilo 80 a 85 ct. ROTTERDAM 19 Dec. Tarwe f8.50 a f9.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.tot f0. per 100 k.g Gerst. Winter per 100 kilo f 9.10.Zomer per 100 kilo 0.— a 10.— en Chevalier per 100 kilo f0.— 0.— Haver per 100 k. f 6 50 a 7.10 Bruine boonen van f f GORINCHEM, 19 Dec. Men noteerde heden Ristarwe 18.25 a 9.roode dito f 8,-- a 8,50 witte dito 1 8.25 a 8.75 inl. rogge 15,a 5,50 Buitenl dito 5 25 4 5.60 gerst 4,25 a 5 60 haver 3,25 a 4.— 'luivenboonen 10,a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 78 runderen 6 nuchtere kalveren, 26 vette varkens 450 biggea. le qual. Kalfkoeien 1240 a 300 Kalfvaarzen 180 a 240 Guiste vaarzen f 100 4 140 Melkkoeien 1140 200 l'/i jarige ossen f 4 Pinken a Graskalveren 50 4 100 Nuchtere kal*. 14 4 20 Aangevoerd 25 vette varkens van 25 a 25 /s ct per half kilo, biggen van 17—, a 17— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen f0 a en lammeren f 0 4 fDer stuk Kippen f 0.80 a f 1.20 per stuk. Eieren 11.60 4 1.70 per 26 stuks. Boter 65 4 70 ct. per kilo. Aangifte ter Inschrijving voor de Militie. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Waalwijk, gelet op de bepalingen dar Militiewet 190i, brengen ter openbare kennis dat gedurende de maand Januari 1911 dagelijks behalve op Zon en Feestdagen ter Secretarie deser gemeenie ge legenheid bestaat om zich voor de Nationale Militie te do«*.. inschrijven. Waalwijk den 14 December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. TH. de SURMONT de BASSMEELE. De Secretaris, M. A, J. van LIEMPT. L. S. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6