EEN EERSTE MEESTERKNECHT st. pmrauMK. Biljart-Concours Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. Houtverkoopingen Notaris Canters. G. J. Egberts en Zoon, Gepasteurizeefde Roomboter. N. van Blerk, Runds- en Varkensslagerij. J.VANDERSANDEN vanrooij. Advertentiën. Notaris CANTERS Spek- en Vethandel, Van Blerk's BRANDKASTEN. A. P.C. ROOTHAERT Runds-, en Varkens vleesch Firma Wed. Tielen. Reclame. Ingezonden Stukken. Gevraagd J. van Helvoirt, verkoopen UTRECHT Eerste Langetraatsche Stoomzuivelfabriek. REGISTERS COPIEËRPERSEN, STEMPELS, Neemt uw maatregelen bijtijds. vaardig: in het snijden en grondig bekend met het patronen maken. Eerste Loonopzandscbe SlooroscliocBfabriek 203 Gebrs. F. M. SCHOENMAKERS. te geven in het Café van den Heer J. VAN HELVOIRT, op PRIJZEN 1 e PrijsEen prachtige Reuzenkonijn 2e PrijsEen groote eewoDe Konijn. 3e PrijsEen kistje fijne Sigaren. Prijs per 10 stooten 5 Cent. 200 Café Hoek Putsteeg, Waalwijk Eerste KoopEen Huis met erf, tuin en bouwland gelegen onder de gemeente Baardwijk, kadaster sectie E nos. 897, 898, 899 en 83 samen groot 8 aren 98 cen- iaren, zijnde de massa van koopen wee en drie. Tweede koop Een huis met erf en tuin onder Baardwijk, sectie nos. 97, 898 en 899 groot 3 aren en 08 centiaren. )erde koop: Een perceeltje Bouw- and achter den tweeden koop, onder Baardwijk, Sectie E no. 83, groot 5 aren 90 centiaren Alslag SPEK, REUZEL DRUNEN. FIJNE Prijs deze week f 1.50 per kilo Eenmaal per week franco r.an huis in DruneD, Baardwijk, Waalwyk Besoyen, Sprang eu Kaatsheuvel. 102 Brandkasten fabriek. TILBURG. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste construcie. Ballen, Laken, Queuën enz. Geheel naar de eischen des tijds ingericht, lederen dag verkrijgbaar yersch van de eerste kwaliteit, aan zeer )illijke prijzen. in alle modellen. Loopertjes, Agenda's, Notitie's, Alphabets, Wand-, Week- en Dagkalenders, Almanakken, Rekeningenpapier, blanco Factuurs, Wissels, Kwi tanties, Enveloppen. Copieboeken, potten en kwasten. Copieer-, schrijf- en stempelinkt. Liasplaten en feters. Briefhouders en Perforators. H, Colija, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De heer H. Colijn is 22 Juni 1869 te Haarlemmermeer geboren. In 1892 werd hij benoemd tot tweede-luitenant bij het Indische leger, als hoedanig hij deelnam aan de expeditie tegen Lombok en, na zijn overplaatsing naar Atjeh, aan den strijd tegen Toekoe Oemar in 1896. In datzelfde jaar volgde zijn be vordering tot le-luitenant. Hij werd toen belast met het bestuur over het eiland Poeloe Weh en later met dat over de Sagi der XXV en die der XXII Moekims. Omstreeks hel mid den van 1899 werd hij als colonne-com mandant tevens burgerlijk bestuurder ge zonden naar de Westkust van Atjeh, waar hij in Augustus 1901 bij keuze be vorderd werd tot kapitein tevens werd hij toen benoemd tot adjudant van ge neraal Van Heutsz. In het begin van 1903 werd hij belast met het bestuur van de Passtreek. In 1904, na het uit breken van den Russisch-Japanschen oorlog werd hij naar Sabang gezonden, om daar toezicht te houden op de na leving der neutraliteits-voorschriften, door onze Regeering uitgevaardigd. Van Juni tot September 1904 vergezelde de heer Colijn generaal Van Heutsz naar Nederland. Na zijn terugkeer in Indië bleef hij nog voornamelijk met het oog op de regeling van het bestuur in de Gajo-landen, tot Maart 1905 in Atjeh van toen tot in 1907 bereisde hij d Buitenbezittingen, ter voorbereiding van regelingen betreffende het bestuur der pas onderworpen streken. In 1907 verliet hij het leger onder toekenning van den rang van majoor en ging hij over in burgelijken dienst hij werd secretaris van het Gouverne ment van Nederlandsch Indië. In 1908 werd he nieuwe ambt van >Adviseur voor de bestuurszaken der Buitenbezit tingen* ingesteld en de heer Colijn als zoodanig benoemd. De heer Colijn is onderscheiden met de Militaire Willems orde 4e klasse (1895), de eeresabel (1900), de Militaire Willemsorde 3e klasse (1903) en [de orde van den Ne- derl Leeuw. Terwijl hij nog in Indië toefde, werd hij gekozen tot lid van de Tweede Ka mer voor Sneek. De heer Colijn behoort tot de anti-revolutionnaire partij. Het komt dikwijls voor, dat menschen aan nier- of blaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig vermoeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer niteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan de verschillende lichaams gesteldheden bij verschillende menschen. Doordat de niereR hnn plicht niet goed vervullen, gaat gij lijden aan pijn in den rog, of de zijden, gij krijgt last van pijn in de gewrichten en spieren en voorname lijk bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheumatisch. De urine laat een bezinksel achter en komt pijnlijk, soms bij zeer groote of bij zeer kleine hoeveelheden, en met een scherpen, onaangenamen reuk. 's Morgeus gevoelt gij u dikwijls te ellendig om op te staan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwollen handen en enkels. Wanneer zich verschijnselen als bovenstaande vertoonen, is dit een bewijs, dat de nieren te kort schieten in hun plicht om de on zuiverheden uit het bloed te filtreeren, Ver- waarloozing dezer verschijnselen leidt tot gevaarlijke ziekte als chronische rheumatiek steen, ontsteking vsn de blaas en urineka- nalen, hartzwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mogelijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het grootste nieren- en blaasgene^s- middel, dat de nieren hun verloren kracht weergeeft. Zij maken deze organen weer geschikt veor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt ten be wijze, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen krijgt. Ze zijn te Waalwijk ver krijgbaar bij de Wed. Orie-Dumoulin,Markt* Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één off 10. voor zes doozen. 202 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie Wilt U zoo goed zijn in het eerstvolgend nnmmer van uw veelgelezen blad een plaatsje in te ruimen voor onderstaande, by voorbaat daarvoor reeds mijn dank. De Eerwaarde heer van Heeswijk, kapelaan te Kaatsheuvel en adviseur van den Nederl. R. K. Lederbewerkers-arbeidersbond, neemt in uw blad van 18 dezer een openbare verde diging op zich voor den heer C. Roestenberg, bezoldigd beambte van dien bond, naar aan leiding van wat Marcelis en ik in uw courant van 11 dezer schreven over het ons op 8 Dec. te FlBbont overkomene. Afgezien nog van bet met hatelijkheden doorspekte verweer en heusch, had de schrijver niet tegenover een arbeider gestaan, ik geloof, hij bad zich wel driemaal bedacht alvorens zijn stuk zoo te plaatsen acht ik voor den doordachten lezer een wederwoord niet noodig maar daarop schijnt schrijver zijn effect niet berekend te hebben. Immers, die er voor bevoegd is een onbevooroordeeld oordeel te vormen, zal onwillekeurig opmerkenbet gaat hier eigenlijk over ietB voorgevallen op eene vergadering en die daarbij niet oor en ooggetuige was, kan zonder gevaar te loopen het boekje der waarheid te buiten te gaan zich niet in de uitvloeiselen daarvan mengen Alvorens op het bidzige, persoonlijk-heke lende stuk van kapelaan v. Heeswijk in te gaan, zij hier nog eens verklaard, dat wij het verwijt aan het adres van Roestenberg, n.l dat bij door zijn ophitsende woorden de schul dige is van het zg. relletje, handhaventer illu8treeriDg hiervan het volgende Door Roestenberg werd te Elshout o. m betoogd dat Pans en Bisschoppen wilden dat de R. K. arbeiders zich vereenigen in R. K. vakorganisaties, in geen onderen, daar het toetreden tot andere vakorganisaties door hen verboden was. De Christ, vakorganisatie was door Pans en Bisschoppen veroordeeld. Die uitdrukkingen vond ik toch te »kras« vroeg daarom het woord en bracht daar tegen id a. enkele aanhalingen ait de Nieuwe Tllturgsche Coura-.t over den laatBt gegeven brief van Kardinaal Fischer, na zijne terugreis van Rome, waarin de Kardinaal verklaart dat Z. H Pius X in den strijd Christ, of Ivatb. vakorganisatie in Duitschlaud, zich neutraal verklaarde en beide goedkeurde b een citaat uit een stuk van de hand van den heer Kuyper in «De Groene Amsterdammer" waarin wordt aangetoond dat volgens den H. Thomas van Aquine, de wereldling de plicht van gehoorzaamheid heeft, alleen in dio zaken waarin hij bij den doop de belofte heeft af gelegd. Daarop gaf Roestenberg ten antwoord, dat het een leugen was te zeggeD, dat de Paus neutraal was ten opzichte van dien vakorga- nisatieBtrijd. Neen dat was een papieren Paus waaraan debatter geloofde, maar debatter (ik) geloofde niet aan den Paus van vleesch en bloed die te Rome zetelde, anders kan hij als katholiek zóó niet sprekeniemand die zoo spreekt is niet goed kutholiek anders zon hij gelijk spreker en alle R. K. vereenigde ar beiders, niet aan papieren Pausen, maar aan den Pans van Rome die met de Bisschoppen de Christ, organisatie veroordeeld heeft, ge- looven. Nog enkele soortgelijke lieflijkheden haalde Roestenberg aan en verzocht de vergadering om tegen mijne woorden te protesteoren. Ziedaar, geaohte Radactie, in hoofdzaak de tn8schen Roestenberg en mij gevoerdegedach- tenwisseling, wat wy noemden ophitsende taal en als zoodanig hure uitwerking ook niet heeft gemist. Thans dan nog enkele kantteekeningen op de persoonlijke aanvallen van den Eerw heer van Heeswijk, daarvoor zullen we het lyBtje door hem opgesteld even nagaan. Ja, eenmaal ben ik ook naur Dongen gegaan om Roestenberg te hooren spreken, doch toen de vergadering begon verzocht ons de plaat selijke adviseur vriendelijk ae vergadering te verlaten, waaraan door ons onmiddelijk werd voldaan, meerdere malon ontmoeten we Roes tenberg te Dongen niet; hoe openbaar K. tegen mij te Dongen sprak mag de lezer hieruit afleiden. De eerwaarde schrijver houdt bet my ten goede, dat ik op«wat verwarde onzinnige praatjes", «de loftrompet van hnnnen Bond", en »bet in het hatelijk daglicht Btellen", het antwoorden bewaar totdat hij die groote holle woorden vervangt door bewijzeD. Vervolgens tracht schrijver een bespottelijke voorstelling te geven door aan het ledental van onze vereeniging te Tilburg mijne pro pagandistische krachten te meten. Neen, Eerw. hier hebt U het verkeerde koordje gegrepen, laat den stryd over den vorm van organisatie eens aan de arbeiders over, ik geefu de ver zekering ge zult andere resultaten zien. Zijn Eerw. rekent uit dat ik zes leden per jaar heb kunnen winnen te Tilburg en zegt dat ik daarom voorloopig maar hier moet blyven voor ongeveer een jaar zeide hij mij, dat de R. K. Schoenmakersvereeniging te Tilburg 'n 50 leden telde die had toen zoowat 14 jaar bestaan, dns 4 leden per jaar gewonnen. Konden we nn overal waar schoenmakers wonen een derde R. K. leden per jaar meer winnen als den Katholieken bond, dan konden we plas de duizenden protestanten in dat vak eeu Bond vormen, die eerder in ernstigen als carricaturen zin aangetoond diende te wordeD. Voorwat de Eerw. schrijver over de bewuste Elshontsche vergadering aanvoert, verwijs ik naar het eerste gedeelte van dit stuk, moet er echter bij opmerken, dat het een leugen is, dat uit de door mij aangehaalde citaten moest blyken dat de Nederlandsche Bisschoppen 't verkeerd voor hebben met den wensch nit te spreken voor R. K. Vakorganisatie of den vorm van vakorganisatie in dien wensch be lichaamd al of niet de beste is, zal de toe komst wel bewijzen. Blijken deed uit de door mij aangehaalde citaten, dat Roestenberg de eenvoudige menschen van Drnnen en Elshout wat leugens op den mouw spelde, door te zeggendat de Christ, vakorganisatie door Pons en Bisschoppen is veroordeeld en, dat het niet waar was dat katholieke arbeiders de plicht hebben zich R. K te organiseeren. Roesten berg loopt niet met de werken Manning, St. Thomas van Aquine en Doutreleux onder den arm, en bracht mij aan 't verstand dat mijne citaten hem geeR lor overtuigden. Nu, om ie mand wat aan 't verstand te brengen is Roes tenberg de #geknipte' wel, en dat hij met hooger genoemde geleerde werken niet onder dej arm oopt kan men aan zijn optreden wel gewaar worden. Coolen zweeg als 't graf zegt schrijver. Waar heid bovenal. Welnu, waarheid is. dat toen ik boven weergegeven antwoord van R. had gehad en de voorzitter het debat wou sluiten, ik opstond en vroeg nog ééoe vraag aan R. te mogen stellen. Daarop gaf Roestenberg mij ten antwoord dat ik mij moeat schamen die vraag te doen, daar ik goed wiet dat de vraag die ik wilde stellen daitr niet gesteld mocht wordenda werkelijkheid is dus heel andera als kapelaan van Heeswijk wil voorstellen. Na dien is door geen onzer, wat dan ook, iets tot het maken van propaganda ondernomen, wij zagen wel in, dat van R. geen enkel fatsoenlijk antwoord te verwachten was en dat de vergadering reeds voldoende was op gezweept. De schrijver zet het tusschen dat ik R. vriend noemde. Nu eerw. wij beschouwen den stiijd over den vorm van vakorganisatie niet als iets persoonlijks maar zakelijk en strijden ook als zoodanig bij u schijnt dat echter anders. Op de laatste geniepige aanvallen van zijn Eerw. zal ik maar niet diep ingaan, wil hem echter doen weten, dat wij bij soortgelijke aan vallen op onze Katholiciteit, een zoete troost vinden in het H. Evangelie van den Farizeeër en den Tollenaar. Ten slotte wil ik nog even de aandacht vee tigen op het feit, dat in verband met het ons op 8 Dec. te Elshout overkomen, de schrijver die bevolking: in merg en been katholiek noemt, dat geeft mij eenig licht in de tot heden onbe grijpelijke zaakvan uit de Kaatsheuvel voor eenigen tijd een dreigbrief tot moord te hebben ontvangen, onderteekent met: ,eenige R. K. vereenigde arbeiders.' Geachte Redactie, ik meende uiet te mogen nalaten van de door den schrijver slim gezette waarbeden er wat recht te zetten liever deed ik zoo iets tegen een priester niet, doch niet aan mij daarvan de schold, maar aan het gewaagde van den schrijver, die zich op een terrein begeeft waarop hij zich van door derden verstrekt mate riaal moet bedienen. Aan U, geachte Redactie, nogmaals mijn dank voor de plaatsing. F. KOOLEN. Tilburg, 23 Dec. 1910. Vergun mij geachte Heer Redacteur een plaatsje naar aanleiding van de in zending van »Een R. K. Neringdoende* in Uw nummer van 1 Januari l.l. Dat men bij het opmaken van de balans aan die van een ander denkt, staat aan eenieder vrij. Iets anders is het om zijn gedachten dienaangaande te publiceeren. Vooral wat eens anders financiëele aangelegenbeden betreft, dient men terdege ingelicht te zijn en juist te weten, hoe het er mee staat, om daar in 't openbaar over te spreken. Maar bovenal is het zeer gewaagd om over een moreelen toestand in het publiek iets te zeggen. En wanneer ik dan »de balans van de Vak» naga, geloof ik, dat de inzender vrij slecht ingelicht was en daarom gerust zijn stukje in de pen had mogen houden. Alleen onderschrijf ik, wat de inzender zegt onder A. Moreele winst>Zeker heeft »de Vak» in Waalwijk personen leeren kennen.» Maar wat bedoelt hij daarmee? Dat »de Vak» menschen leerde kennen, doordrongen van echt Katholieke beginselen, die weten, wat des patroons en des werkmans is, óf menschen, die ich vroeger als vrienden van »de Vak» voordeden en naderhand bewezen, dit niet te zijn Dat »de Vak» weet, dat ze de eerst volgende jaren niet meer staken zal, is een phantasie van den inzender. Daar weet de inzender niets van, »de Vak» niet en ondergeteekende ook niet. Alleen weet »de Vak», dat ze staken zal, als er wettige reden zijn, dat ze eerst goed wikt en weegt alvorens er toe over te gaan, en hoopt èn »de Vak èn de inzender èn ik met alle andere nering doenden, dat zich in de toekomst geen redenen zullen voordoen en er niet meer gestaakt wordt. Dat de financiëele winst een groote 0 is Wie heeft U dat gezegd, geachte inzender Hebt U dat zwart op wit Zoo ja, wees dan zoo bescheiden en stel niet iemands financiëele zwakheid aan de kaak, met wien ge niets te maken hebt. 't Gaat U toch niet aan, of »de Vak» veel verdient of niet? Is het wereldlijk gezag bij den arbei dersstand ondermijnd? Wie heeft dat gedaan Geachte inzender, U zegt veel in die weinige woorden 1 Ik laat mijn vraag zoo staan en verwijs den inzender naar al de voorafgegane polemieken in dit blad en »de Katholieke Lederbewer ker». Dat hij daaruit eens opdiepe of zijne bewering waar is en wie er dan de oorzaak van is. Een krachtig frotest schrijf ik hier tegen des inzenders woorden, dat het geestelijk gezag bij den middenstand en bij de patroons geleden heeft. Wij, R. K. Neringdoenden, die ook een deel van den Middenstand uitmaken, eerbiedigen de Z.E. Heeren Gees'elijken en blijven ze eerbiedigen, wat er ook geschiede. Wat punt 3 van deze zijde betreft, eenzelfde antwoord als op punt 1. Zijn de 73 ijverige werklieden zoo op eens luilakken geworden Krijgen die gegeven brood Geachte inzender, U zegt dat tegen evenveel fatsoenlijke, Waalwijksche menschen 1 Hier ga ik ook iets beweren, wat niemand mij is komen zeggen, maar dat ik toch gerust neerschrijf>Er is geen enkele luilak bij Dat ze gegeven brood eten is eens deels een leugen, want ze betalen er zelf door hun contributie aan, en anderendeels een onverdiende qualifi- catie. Het is een brood, waarop ze recht hebben, krachtens hun lidmaatschap van »de Vak.» Die finantiëele verliesberekening be grijp ik niet. Hoe komt die iozender aan die f 100 Heeft hij inzage gehad van de loonlijsten der betrokken werk lieden Kent hij van ieder de wekelijk- sche uitkeering Weet hij juist hoeveel steun >de Vak» wekelijks ontvangt? Eerst dan zou dit gedeelte van de balans op te maken zijn. Geachte inzender, waren er geen rede nen genoeg, om zulk een balans maar niet te publiceeren Er zijn er nog twee le. Als Neringdoende staat U buiten de kwestie. U dient nóch de voorstan ders, nóch de tegenstanders van >de Vak». 2e. Als Neringdoende bestaat U, even als alle neringdoenden van Waalwijk, èn van de voorstanders èn van de tegen standers van >de Vak.» U hebt dus belang bij beiden en wees daarom niet oorzaak, dat een der twee partijen ons, Neringdoenden, uitsluit om een kwestie die ons alleen in zóóverre aangaat, dat wij, evenals ieder ander, persoonlijk er onze meening over kunnen hebben. U, M. de Redacteur, dankzeggend voor de plaatsruimte. Een ander R. K. Neringdoende. Geachte Heer Redacteur Bij deze verzoek ik UEd. in Uw eerst volgend nummer den heer Z, te willen mededeelen dat ik anoniem geschrijf eenvoudig ter zijde legdat echter, of schoon mijn gekozen standpunt genoeg is toegelicht, ik gaarne en uitsluitend dus te zijner eer hem van antwoord dienen wil, als hij zijn ingezonden stukje met zijn naam onderteekent. Bij voorbaat dank. Uw dw. dienaar, J B. F. v. d. HEUVEL. Loonopzand, 2 Jan. 1911. "U.il JJP.lLLL'lL'.' '...'JLÜ.Wg»» ZITDAGEN ZONDAG 8 JANUARI uitsluitend voor het inleveren der Spaarboekjes tot bijschrijven der rente. ZONDAG 15 JANUARI voor het terug ontvangen der Spaarboekjes mef bijgeschreven rente en voor toelagen en terugbetalingen. 20l' HET BESTUUR. GROOT te Druneu zal bij inzet op Dorderdag 5 Januari 1911 en bij toeslag op Donderdag 19 Januari 1911 telkens des namiddags 7 uur ter herherge van WILLEM DÈ JONG te Baardwijk Alles eigendom der Erven Frans van ersel en te aanvaarden bij de betaling der Kooppenningen, die moet plaats hebben 6 weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor rekening des koopers vanaf 1 Januari 1911, 179 te houden door Maandag 9 Jan 1911, voorm. 81/» uur, bij de Erven Frans de Wit te Drunen- Dinsdag 10 Jan. 191 voorm 9 uur, bij bij Ant. v. d Braak te Elshout. Donderdag 12 Jan 1911. voorm. 81/* uur, achter Nieuwkuik, nabij het Kanaal, voor de gemeente Nieuwkuik en den Heer Aioijs. Mommersteeg. Dinsdag 17 Jan. 1911, voorm. 8 uur, op Giersbergen en Klinkaert onder Druneu. Donderdag 19 Jan. 1911voorm. 8 uur, op Pessaert en Fellcnoord onder Drunen. Dinsdag 24. Jan. 1911, voorm. 81/, uur, achter Baardwijk en in de Biezen onder Loonopzand. 145 Vet gerookt Spek Vet gezouten Spek Mager gerookt spek Mager gezouten ppek Gesmolten Reuzel Gesmolten Rundvet Gelderpche Rookworst f 0,70 p. Kg. - 0.68 - 0,78 - 0,76 - 0,68 -0,58, -0.80 Reuzel en Rundvet verp kt in busseii van 10 en 25 Kg. ,Af Utrecht*. Onbekenden rembours' met 1 korting. 3 (Onder Rijkscontrole). Waarborgen tegen BRAND en INBRAAK. Vraagt offerte. 139 Reparatiën en levering an 136 WAALWIJKSCHE Aanbevelend 143 In en om de Keuken geeft huisvrouwen en a. s. huisvrouwen voorlichting op het gebied der voeding, van huishoudelijk beheer, van hygiëne, lu en om de Keuken behandelt artikelen over kookkunst, over conserveeren van levensmiddelen, inmaken van vrachten en groenten, onderhoud vaD huis- en huisraad, enz. enz. In en om de Keuken bevat tal van recep ten, zoomede uitgewerkte, bekende, een voudige maaltijden voor 4 volwassen personen. In en om de Keuken vormt bij het einde van den jaargang een kloek boekdeel met nuttige wenken en wetenswaardige stukken. In en om de Keuken is de raadgever van allen, die met matige middelen een ge zellig en gezond tehuis voor bun om geving willen scheppen. In en om de Keuken staat onder redactie van Mevrouw A. S. Tydeman- Verschoor Directrice der Huishoudschool, Laan van Meerdervoort, 's Gravenhage. In en om de Keuken verschijnt maandelijks en kost slechts f 1,90 per jaar. Abonnementen worden aangenomen door de Waalwijkehc stoomdrukkerij Ant. Tieler Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2