iSïïfSTOHËïïSDSHr P. tl. van Mierlo-van de Ven, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. WED. ORIE-DÜMOÜÜN. Maikt, Waalwijk, JE Diverse Landbouwgereedschappen, Bierlaagh-mn der Heijden GROENTEN Merk MOLEN. MIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. MAGGI-ARTIKELEN. BLIKGROENTEN. Eerste Waalresche Fabriek van WANMOLENS, C. v. d. Assem de van de pas opge KAATSHEUVEL, 7 Jan. 1911. Vergadering „Hanze". Verleden Woensdagavond om 8 uur had in het hotel vergadering plaats richte Hanze. De Pres Jac. Verriel opende de ver gadering met den Christengroet en gaf het woord aan Kap. van Acht, door Z. D. H. de Bisschop als Qeestel Adviseur der Hanze benoemd. H;j beloofde om zooveel in zijn vermogen was, deze nieuwe en naar zijn oordeel noodig ge worden vereeniging, in alle opzichten te steunen en van dienst te zijn. Hierna verkreeg het woord de Heer Verberk uit. 's Bosch die op duidelijke en glasheldere wijze de werking en voordeelen der Hanze, aantoonde en ook deszelfs noodzakelijkheid, door voorbeel den uit andere plaatsen duidelijk bewees. De beide sprekers werden luide toege- jucht. Verder werd besloten om binnenkort te beginnen met het doen geven van een handelscursus. Op aansporing van den heer Verberk abonneerden verschillende aanwezigen zich op de »Hanzebode*. Moge deze nieuwe Middenstandsver eeniging meer en meer in bloei toe nemen, en onze neringdoenden ten goede komen. Kerstoratorium. Van de uitvoering van het »Kerslora toriuin* van Müller* verleden Vrijdag na het plechtig Lof is door velen ge profiteerd. De kerk was stampvol. A duurde het naar sotnmiger meening wat lang, voor hen die iets gevoelde voor muziek, was dit geenszins het geval. De mannen en kinderkoren klonken be houdens enkele vlekjes vrij goed en bleek er flink gestudeerd te zijn. De verschillende solo's voldeden goed, hoewel het op sommige plaatsen voor den Tenor wel wat lage toonen voor kwamen waarvoor de stem van den solist niet berekend was Overigens was de uitvoering te roemen en kunnen onze koristen en Directeur over deze uitvoe ring tevreden zijn. Zij zien hun ijverige studie met succes bekroond Al de aan wezigen waren dan ook zeer voldaan en keerden in echte Kerststemming huis waarts. Een woord van dank aan ons R. K. Kerkkoor is hier niet misplaatst voor hetgeen zij tot stichting der paro chianen hebben ten gehoore gebracht. Benoemd. Tot ambtenaar bij de directe belas tingen en accijnsen alhier, is benoemd de heer De Ruiter. LOONOPZAND. De bevolking der gemeente Loonopzand vermeerderde over het jaar 1910. door geboorte met 139 m. en 155 vr- vestiging 150 m. en 160 vr. totaal 289 m. en 315 Daarentegen verminderde deze door overlijden met 68 m en 75 door vertrek 151 m. en 194 vr. vr. vr. totaal 219 m. en 269 vr. zoodat een vooruitgang is te constatee- ren van 70 m. en 46 vr. Telde de gemeente op 1 Jan. 1910 7817 inwoners nl 4101 m. en 3716 vr- totaal 7817, thans telt zij 4171 m en 3762 vr. of 7923 inwoners. Er werden 58 huwelijken voltrokken. HEUSDEN, 7 Jan. 1911. Schip van Stupei Woensdagnamiddag werd aan de scheepstimmerwerf: >Rijn en Maas* wederom een ijzeren schip te water ge laten en wel een motor, die hier verder geheel in orde zal worden gebracht voor den dienst. Benoeming. In plaats van Ds. Koolhaas, die de volgende week vertrekt naar Zuidland is als voorzitter van den ring »Heusden en Altena* van de Nederl jongelings- vereeniging benoemd, de Eerw. heer Dr. Pannebakker, predikant te Neder-Hemert. Lezing. Naar wij vernemen ho->pt de Weleerw. heer Ds. Js. van der Linden te 's Gra venhage, op Vrijdag 10 Febr., in de Geref Kerk alhier, eene lezing te houden over zijne reis naar Palestina. Het uur van aanvang hopen we nader mede te deelen. Wij twijfelen niet of velen :ien met belangstelling de komst van den be gaafden spreker te gemoet. Volop wild. Dat er nog volop wild is, bewijst het jachtveld van den heer Verhagen alhier. In 14 dagen werden niet minder dan 96 hazen geschoten. Een woord van lof mag den jachtopziener L v. d. Steen hoven niet onthouden worden. Leverde vroeger deze jacht weinig op, thans is het terrein in een wildrijk oord herschapen. Een even geheimzinnig als tragisch sterfgeval heeft te New-York plaats ge vonden. Mr. Charles Twigg en miss Grace Elosser, die op Nieuwjaarsmorgen in het huwelijk zouden treden, werden op oudejaarsavond samen dood gevon den op de canapé. De moeder van de bruid had het paar dat zat te minnekoozen in den salon, alleen gelaten en was naar een aangren zend vertrek gegaan, waar zij het geluk kige paar hoorde lachen en schertsen. Eensklaps werd het binnen stil De moe der ging toen even den salon binnen om een kijkje te nemen en riep haar dochter bij den naam. Zij kreeg echter geen antwoord. Toen zij op het paar toetrad, bleek, dat beiden dood waren. De huisdokter, de politiedokter en de politie s'elden terstond een onderzoek in, maar slaagde er niet in, het raadsel op te lossen. Bij sectie werd in de maag van beide dooden cyankali gevonden. In het huis of in de zakken van het paar was echter geen vergif te vinden Een vermoeden van zelfmoord is absoluut uitgesloten. Men veronderstelt nu, dat een of andere teleurgestelde vrouw den bruidegom vergitigde bonbons ge stuurd heeft, ten minste in den mond van den bruidegom vond men een half- gesmolten gombal. De moordenaars van Hondsditch. Vol gens de bladen heeft een ongenoemde vrouw de schuilplaats der misdadigers in de Sidney-straat aan de politie ver raden, teneinde de 500 belooning te krijgen en zich te wreken over de mis handeling, waaronder zij zegt vroeger hunnerzijds geleden te hebben. De bladen melden voorts, dat er nog onzekerheid over bestaat, wie een van de gevonden lijken is. Vrij zeker is het, dat beide mannen zelfmoord hebben gepleegd. Daardoor zegt de Daily Chronicle hebben zij zich aan de gerechtigheid onttrokken, nadat zij vele uren lang ruim duizend man politie en soldaten op een afstand hadden gehou den. Dit dramatische slottafereel, zegt het blad moge het wraakzuchtige rechtsgevoel van het volk bevredigen, maar het doet het allerminst het gewone recht van een beschaafd land. De Daily Telegraph spreekt het be richt tegen, dat de minister van binnen- laudsche zaken bevel had gegeven, het belegerde huis in brand te steken. De Daily Chronicle verzekert, dat de politie in een kastje bij de achterdeur een aantal bommen heeft gevonden. Zij vulden twee politiemantels, waarin zij naar het hoofdbureau der city-politie werden overgebracht. I)e bommen had den eenige waterschade bekomen. Volgens de Standard waren de overige bewoners van het huis in de Sidney- street er onkundig van, dat de twee misdadigers onder hun dak schuilden De politie heeft drie verdachten aan gehouden, o. a. een vrouw Bessie Gers- boc, die in het huis woonde, maar zij zijn losgelaten. De verbrande lijken werden gerech telijk geschouwd. Ruwe zede?i. Te Carosso, in Calabrië hebben 2 herders om een meisje ge vochten. Zij waren met bijlen gewapend en sloegen zoo fel op elkander in, dat een hunner op de plaats bleef liggen, terwijl de ander zich, bloedend uit ver scheidene wonden, naar zijn hut sleepte, waar hij nog denzelfden dag overleed. Aulomobiel-o?igeluk Te Weigen, in Würtemberg, reed een automobiel in volle >aart tegen een boomstam, die idden op den weg lag en waarschijn lijk van een vrachtwagen was gevallen. In de auto, die geheel vernield werd, zaten, behalve de chauffeur, een kinder meisje met 3 kinderen. Den chauffeur werd de borst ingedrukt, zoodat hij terstond dood was. Een der kinderen werd zoo zwaar gewond, dat het weldra overleed. Het kindermeisje en. de 2 andere kinderen zijn minder ernstig ge kwetst. Spoorwe^roovers. Drie bandieten dron gen het spoorweg station Obydi op de Duitsch-Oostenrijksche grens binnen, met' de kennelijke bedoeling de kas te plunde ren. De stationchef en zijn assistent wa ren echter met revolvers gewapend en maakten daarvan een zoo goed gebruik dat twee roovers er 't loodje bij legden. De derde ontkwam. Bij Seattle, in den Amerikaansche staat Washington, drongen 2 gemaskerde ban dieten den postwagen van den trein van den Noorder Pacificspoorweg binnen. Van de twee postconducteurs verwondden zij er een door een revol verschot en sloten daarna beide op in de W. C. Zij maakte zich meester van de aangeteekende postzakken en verlieten ongehinderd te Auburn den trein. Eerst toen deze te Kent kwam werd het ge- )eurde benrerkt en de postconducteurs >evrijd. Kwartjesvinders tn den treinIn den trein, die Woensdagavond 10 uur 8 uit Rotterdam in den Haag aankwam, is een Duitscher, tusschen Rotterdam en Den Haag, door kwartjesvinders met een twee drie klaveraas 2000 mark (f 1200) afhan dig gemaakt De Duitscher die zeer onder den in druk was, deed bij den chef zijn beklag waarop deze de reizigers deed waarschu wen voor de kwartjesvinders, die naar Amsterdam doorspoorden Aanranding Men melt uit Tegelen aan de >Limburger Koeriers Vrijdagavond is alhier een brutale aanranding gepleegd en nog wel in het vroeg van den avond vlak in de nabij heid van het dorp Tegen een uur of acht keerde de naaister v. d. H. van haar werk huiswaarts en daar het mid den op den weg nogal modderig was liep zij over het voetpad langs de boomen op de rijksweg. Op de ho ogte van de Munt sprong eensklaps een mansper soon van achter een boom te voorschijn greep haar van achteren vast en wist haar met geweld een prop in de mond te duwen om haar het schreeuwen te beletten. Gelukkig wist het verschrikte meisje zich los te rukken en den prop uit den mond te verwijderen, waarna zij al roepend om hulp naar de plaats terug keerde van waar zij gekomen was, alwaar zij in onmacht viel. Toen men de oor zaak van haar ontsteltenis vernam, is men dadelijk op onderzoek uigegaan, doch, men heeft van den dader geen spoor kunnen ontdekken, wat wel jammer is. MijnrampenUit Halifax, Canada, wordt gemeld dat in een mijn Nova Scodia Steel Company een ontploffing plaats had, waarbij 8 mijnwerkers ouder een ingestort gewelf bedolven werden. De ontploffing deed tevens in een neven mijn brand ontstaan. Aan de reddings ploeg is het gelukt, 2 menschen in veiligheid te brengen. Hoeveel arbeiders in de mijn waren is nog niet bekend en omtrent het lot der bedolvenen verkeert men eveneens in onzekerheid. Het aantal slachtoffers van de mijn ramp te Bolton, bij Manchester, is thans op 311 vastgesteld. Tot steun der nage laten betrekkingen is totaal 91.000 p. st. (f 1 092.000) ingekomen. Door het ijs gezakt Nabij Mannheim zijn 3 meisjes, die zich op het ijs van een beekje hadden gewaagd, er door gezakt. Zij werden door arbeiders uit een naburige ijzerwarenfabriek er uit gehaald, maar van alle 3 waren de le vensgeesten reeds geweken. Trei7iroovers overvielen bij Ogden, in den staat New-York, een trein van den Zuider-Pacific-spoorweg. Zij schoten een neger-kellner dood en namen den pas sagiers omstreeksf 100 al hun baargeld af Noodlottige brand. Te Minersville, in den Amerikaanschen staat Pennsylvanië zijn 3 huizen afgebrand, waarbij 5 kin deren in de vlammen zijn omgekomen. Slimmer dan de politie'. Een juffrouw te Amsterdam wordt verdacht schoenen en andere zaken opgelicht te hebben en wordt naar het bureau van politie aan den Singel gebracht en overgegeven aan den kamerwacht. Om 2 uur wordt die afgelost door een collega, die van den vertrekkenden agent verneemt, dat de juffrouw wachten moet. 't Is de gewoonte bij de politie zich in dergelijke bewoordingen uit te druk ken, in plaats dat men elkander vertelt, wat voor vleesch op eenig oogenblik in de kuip zit. De nieuwe kamerwacht denkt, dat de juffrouw op dezen of genen inspecteur of op den hoofdinspecteur wacht. Heel gezellig wordt een praatje ge maakt. 't Wordt halfdrie. De juffrouw wordt ongeduldig en zegt: Ik zal even gaan zien of de inspecteur al boven is. 't Is nu al een half uur over den tijd 1 De agent vindt dit goed. De juffrouw gaat de wachtkamer uit en de trap op... neen, ze stapt kalmpjes de deur van het bureau uit In de Kalverstraat groet ze vriendelijk een dienaar der wet. Een eind verder maakt ze zelfs een praatje met zoo'n geheimden heer, die haar gelukweuscht met haar invrijheids- stelling 1 Deze laatste agent van politie komt terug op het bureau Singel en vindt dat op stelten, omdat »de juffrouw weg was. Nu werd het >cherchez la femme* gelukkig spoedig met succes bekroond. En thans zit de slimme juffer weer achter slot en grendel, maar nu niet in de wachtkamer der agenten. Amsterdamsche Apachen. Een achttal >apachen« heeft naar het »Hbl« me dedeelt in den nacht van Oude- en Nieuwjaar in de buurt YY te Amster dam danig huisgehouden. Eerst sloegen zij in een bierhuis op den hoek van de Gerard Doustraat den boel kort en klein. De gaskroon werd vernield, de kachel omvergeworpen, doch het slot was, dat de kabaaimakers buiten de deur gezet werden. Toen toog het edele achttal naar de Ceintuurbaan, waar het, in na volging hunner Parijsche broeders be sloot voorbijgangers aan te randen Eeni ge dames en heeren, die van een Oude jaarsavondviering huiswaarts keerden kozen zij tot slachtoffers uit. Een hunner ging op de voorbijgangers toe terwijl de anderen zich op een afstand hielden. >De man een kwartje, anders steken we julie overhoop 1* aldus sprak de Apache. Ten antwoord gaf een der heeren een kunstschilder, den aanrander een stomp. Dat was voor de anderen 't sein om aan te vallen. Een formeele vechtpartij volgde, waarbij de aangevallen heeren zich en hun dames zoo goed mogelijk met slagen hunner parapluies bescherm den, terwijl ze tevens om hulp riepen. Twee heeren werden door het gespuis op den grond geworpen, aan een der dames werd een handtaschje ontrukt, waarvan de Apachen zich den inhoud ongeveer drie gulden, toeëigenden. Op het hulpgeroep waren tenslotte politie agenten komen toeschieten, waarop aan randers het hazenpad kozen. Een hunner werd op de Hobbemakade gegrepen, een tweede werd later aangehouden. In den huiden, en leerhandel is 't nog stil zooals gewoonlijk bij de jaarsverwisseling. De Inlandsche huidenmarkt blijft luste loos, alle artikelen, vooral kalfsvellen wor den lager verhandeld, alleen stierhuiden, waarvoor ook in ons land voor buitenland- sche rekening kooplust bestaat, zijn prijs houdend. De Javamarkt en immers de O.I. hnidenmarkt in 't algemeen, is daarentegen vaat geBtemd en terwijl Inl. artikelen en W.I. huiden heel wat lager sluiteD op 't einde dan in den loop van het jaar 1910, is bij eerstgenoemde soorten het tegenover- gestelde het geval. Importeurs te Amsterdsm en Rotterdam hebben geen reden tot klagen. Op de hoofdmsrkten was de omzet in exotische huiden niet rnim, prijzen vast. Da voorraad is nergens groot en in de looierijen en leerfabrieken bestaat overal be hoefte. Fabrikanten zijn huiverig tegen de tegenwoordig hooge prijzen meer dan nood zakelijk op te doen. Men vertrouwt de houding van Amerika niet, dat intasscben al sedert geruimen tijd zoowel op de pro ductie-plaatsen in La Plata, als op de Eu- rupeesche markten werkloos blijft. Men be weert, dat de leder en schoeuennijverheid aan geene zijde van den Oceaan niet roosklenrigis. Voor leder is de opinie in ons land en in geheel Europa niet ongunstig, de voor uitzichten zija niet slecht. De schoenfabrie ken werken met volle capiciteit. KAATSHEUVEL, 5 Jan. Heden was de prijs der boterHoogste prijs f 1.39 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs 11,24 WASPIK, 6 Jan. De prijs der boter is hier thaus gesteld op 1,44 per Kilo. DUSSEN, 6 Jan. Boterprijs per K.G. f 1.34 a 1.46. Middelprijs f 1.40. Aanvoer 103 K.G. Eieren 1,10 per 26 stuks. HANDEL IN Kruidenierswaren, Comestibles, Drogerijen. Chemicaliën en Verfwaren, SPONZEN, ZEEM en DWEILEN Bussen Glansverf en Ripolin- Eau de Cologne en Odeur bij de maat en per flesch. Toiletzeep, Toiletcrême enz. En alle artikelen tot het Kruideniers en Drogistenvak behoorende. Alles prima kwaliteit bij uiterst billfjke prijzen. Beleefd aanbevelend, 101 Bestaat sedert 1885. STATIONSTRAAT. - WAALRE. (OVERAL BEKROOND.) Deze molens, uitstekend geschikt voor Landbouwers en Graanhande laars, maken van 60 tot 100 vat per uur schoon en scheiden alle onkruid af. Franco per spoor of boot van af 20 tot 40 gulden. Indien de molens niet aan de eischen voldoen, mogen dezelve binneiv een maand ongefrankeerd worden teruggezonden. Let vooral op het adres. Inlichtingen te bekomen bij den Agent 93 NAAST DE R. K. KERK, WAALWIJK. Sedert oprichting meer dan 2500 stuks afgeleverd. Men lette vooral op adres WAALWIJK. DOPERWTEN No- 21 D -n TUiNBOONEN j bloemkooli 1 halve 18 cts- SNIJBOONEN. SPERCIEBOONEN PEULEN BRUSSELSCHE SPRUITJES 1 Per heele blik 26 cts* WORTELEN - halve 16 cts. ANDIJVIE SPINAZIE POSTELEIN SOEPGROENTEN per blikje 12 ct. SPRANG. Over December. GEBOREN Corstiaan zv, Wilhelmus Arnoldus Helikhuizen en Adriana Zwijgers.Mein- dert en Machiel zonen van Leedert Bogers en Johanna van Beek. OVERLEDEN Karei Versteeg, echtg. v. Alida Cornelia van Zeist, 49 j. VRIJHOBVEN-t'APPEL. GEBOREN: Pieter Adriaan, zv F. P. Stam eu A. D. van der Hoeven. Maria, dv van A. Ros en W. Hoefnagel. Elisabeth, dv. G. voor de Poorteen J. M. Nieuwenhuijzen. OVERLIJDEN: Pieter Adriaan Stam, oud tien dagen, zv. H. P. .Stam en A. D. van der Hoeven. HEUSDEN. Van 31 Dec. tot G Jan. OVERLEDEN Johanna Catharina Verhoeven, oud 83 j., wed. v. C. H. v. d. Heijden. WAALWIJK, 5 Januari, 1911. Beesten weinig aanvoer, weinig handel. Kalfkoeien 1 170 f 260. Vaarzen f 130 180. Varkens 40 stuks f 7.50 f 12.-- Boter aangevoerd 520 KG. Boterprijzen f 1,32 tot f 1,47. Eieren 4 4 5 cent. t Firma Gez. Zjjlmans,

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6