Derde Blad. Provinciaal Nieuws. van vertrouwen dat de na de toespraak gehouden scbaalcollecte den Eerw, Frater Venantius wel het bewijs zal geleverd hebben dat voor een goed doel ook hier de beurzen niet ge sloten blijven. - Nummer 9. Zondag 29 Januari 1911. 34e Jaargang. Wij herinneren er nogmaals aan dat over advertentie-gelden voortaan per maand, abonne mentsgelden per drie maanden wordt beschikt is *2 D o "5 5 c S 8.2 o 2 S De Echo van het Zuiden. Waalwijk 28 Jan. 1911. Lezing. Dinsdag 7-l Febr. a.s. des avonds ten 8 uur zal de heer J S. Meeuwsen, voor zitter van den Ned Middenstandsbond, eene lezing houden alhier ln het Hotel Verwiel. Onderwerp De moderne organisatie en coöperatie van den middenstand, toegelicht met lichtbeelden. Fabrikantenvercenigi7ig In de 11. Zaterdag gehouden verga dering van de fabrikantenvereeniging zijn bijna alle fabrikanten van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen als lid toegetreden Het bestuur is saamgesteld uit de na volgende heeren Jan v. Schijndel, Waalwijk, President. Adr. Pullens, Baardwijk, Vice-president. Jan Groenen, Besoijen, Penningm. B. Timmermans-Verschure, Waalwijk, Secretaris. Herv. kerk. Op Donderdag 2 Februari e.k des avonds te half 7 zal in de Hervormde Kerk te Waalwijk Ds K. Nobel, predi kant te Geertruidenberg, optreden en spreken over het onderwerp Vrijzinnig Christendom. Toegang vrij. Benoeming. Tot Hoofd agent van Politie alhier met den titel van «Chef' is benoemd de heer P. J. J. Letschert, Brigadier Koninklijke Marechaussée, gedetacheerd te Rucphen De indiensttreding is vastgesteld op 1 Maart a. s. Een dertigtal sollicitanten hadden zich voor deze betrekking aangemeld, doch slechts kwamen in aanmerking degenen, die in het bezit waren van het politie- diploma of met gunstig gevolg het exa men voor brigadier der Koninkl. Maré- chaussée hadden afgelegd B. V B.-G. VB. De wedstrijd van het Brabantsch tegen het Geldersch elftal, die morgen op het sportterrein alhier gespeeld zal worden, is op den oogenblik voor de voetbal liefhebbers the topic of the day. Daar het iets bijzonders op wedstrijdgebied geldt, wekt genoemde match uitermate veel belangstelling Iedereen verlangt er naar, het puike der Brabantsche spelers zich te zien meten, met de dito Gel- dersche- Verleden seizoen wonnen de Brabanters na spannenden strijd met 3—2. Het Brabantsche elftal is als volgt saamgesteld DoelWillemse, B V.C. (Bosch). Achter: Nuitermans en Hendrikse, (Dosko-Bergenopzoom). Midden: C.Hagenaars (Dosko), B.Smits (Geertruidenberg) enP.vanWes- sum (Tiel). Voor: Pieterse (B.V.CF. v. d. Donk (Hollandia) H. Verschure (W.V.) C. Stal en J. de Kroon (Sparta). Genoemd elftal speelt in zwarte jersey. Het staat vast, dat we van een span- nenden, magnifieken strijd en daarbij mo gelijk prachtig weer kunnen genieten, wat wel een reden is, om het publiek aan te raden, zich een wandeling naar het mooie W.V. terrein te getroosten. De wedstrijd zal om half drie aanvangen. Feestviering. Dinsdag jl. bij gelegenheid van het huwelijk van een der rir-' anten van de Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. v. Schijndel, ontvingen de ruim 1 50 arbei ders en arbeidsters een vrijen namiddag, benevens het noodige om zich te ver maken- In den avond vereenigden zich nagenoeg allen in de zaal Musis Sacrum, waar de Liedertafel, opgericht onder de mannelijke leden van het personeel, eene feestelijke repetitie zou houden. Nadat een koor gezongen was op eene wijze, die bewees, dat deze jeugdige vereeni- ging, onder leiding van haar ijvervollen directeur, den heer L. Kooien, reeds goede vorderingen gemaakt had. nam de heer Jan v. Schijndel het woord, om namens het Echtelijk Paar dank te be tuigen voor aller hartelijken gelukwensch en lieve attentie. Die toespraak werd luide toegejuicht, waarna men doorging met de uitvoering van koren, soli en komische scènes. Na den afloop togen allen hoogst voldaan en in volmaakte eensgezindheid huiswaarts. Generale Repetitie. Daar sommigen schijnen te meenen, dat op deze repetitie, die gehouden wordt Zondagmorgen om 12 V* uur, uit sluitend het koor zingt, vestigen wij er de aandacht op, dat alle solisten zullen medewerken, dus ook Mevr. v. Engeleu- Sewing en de heer W. v Son. Nieuwe vennootschap. Firma J. Mannaerts, Tilburg, machinale schoenfabriek benevens leerlooierij. Vennooten Petrus Josephus Mannaerts Franciscus Norbertus Mannaerts Johan nes Josephu* Mannaerts Johannes Han ricus Maria Mannaerts; Henricus Aloy- sius Jusephus Mannaerts; allen industri- eelen te Tilburg. 1 Jan. 1911. Jos. Groenen Als een bewijs hoeieer de heer Jos. Groenen Zondag 11. in den smaak is gevallen te Amsterdam, moge dienen, dat aanstonds na opvoering, de heer Thierie, directeur van de Koninklijke Oratorium-vereeniging, hem engageerde om in April de soli te zingen van la damnation de Faust, van Hector Berlios. Tramweg-ootvangsten Zuider-Stoomtram-Maatschappij. Dec 1910 f 8.271,1579, per dag-kilo meter f 6,86 - dito 1909 f 7,843,26, per dag-kilometer f 6.501/9 Sedert 1 Januari 1910 f 104,482,65V«» per dag-kilometer f 7,36; dito 1909 f 99,798,69per dag-kilom- f 7,01. Duitse he Schoenen en leder naar Nederland De uitvoer van schoenen uit Duitsch land naar Nederland, die in 1908 meeren- deels eene toeneming aanwees, heeft, in het verslagjaar '09 voor de meeste soorten eene vermindering ondergaan. De volgende cijfers geven een beeld van den uitvoer van schoenwerk in 1908 en 1909 (hoeveelheid in dz. 1000 ko.) M C C «3 Os O Os 00 O Os Os Os -0" V O O ro Os tvj VO «j o6 O o Os Os r—1 tH o H u V ro es 10 evi Os o cm i_ w. u u CM GO CS 00 00 vo OO CM VO r- Os O CM* co m CM es u-t SO CS O OO 00 CS ju a V a c rt JU O a N ■u a a D v o n o C N 1) O rt t» -o o O- 4J -O a. v o -o V D J3 -C O -G -o w C u» o U O 0 G O w - fl ivo E-00 lO "S O 10 o ca CL* g V O a c a w O -G U O "D y E so E vo vo lO lO v. a o Q- a S: v o u O "O b£J3 a o ca o w u CM In tegenstelling met den onbevredigenden handel in schoenwerk wijst de export van grondstoffen voor de schoenindustrie ten deele belangrijke vermeerderingen aan. Zoo werd in 1909 47.065 dz. zooi- leder en 83,372 dz. bovenleer uitgevoerd, tegen respectievelijk 36.052 en 79.140 dz. in 1908 Nederland had aan deze toe neming een evenredig aandeel. Evenzoo steeg de uttvoer van leder voor andere doeleinden in min of meer belangrijke mate. DRUNEN. Onze dorpsgenoot, de heer II. J. van Delft, candidaat-geraeente-secre- taris, isbenoemd tot ambtenaar ter secre tarie te Slompwijk. NIEUWKUIJK. In de jl. gehouden stierenvereeniging werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Uit dat verslag bleek o.m. dat het aantal sterfgevallen van net vee al zeer minder is geweest, wat na tuurlijk een finantieel voordeel voor de ver- eeniging beduidt. Slechts 8 sterfgevallen vielen te constateeren. De nog slechts eenige jaren bestaande raest-kalverenverzekering verkeert in zoo'n goeden doen dat zij reeds du een reserve fonds van f 400 heeft. Een der stierenhouderB bezit een door het Rijk en de provincie bekroonde stier, wat wel bewijst wat goede zorgen en ernstig willen vermogen. Met tevredenheid en voldoening kunnen vee- zoowel als kalverenverzekering dus op h.et jaar 1910 terugzien. Onze bij vonnis der arrondissements rechtbank tot 8 dagen gevangenisstraf we gens schending van het briefgeheim veroor deelde brievengaarder v. M. is door het Bestuur der Posterijen in zijne betrekking voorloopig geschorst en bereids door den waarnemer vervangen totdat bij einduitspraak zal zijn uitgemaakt of hier de al of niet onderschepping van eeD brief beeft plaats gehad. HERPT. De Woudrichemsche vissch hadden heden het geluk in de afgedamde Mass met een trek met den zegen ruim 2000 pond visch te bemachtigen. Voorwaar een buitenkansje. VLIJMEN. Door een commissie van advies voor den phytopothologischen dienst zijn in Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg 500 vlugblaadjes verspreid, waarin de landbou wers dezer gemeenten nuttige wenken gegeven worden ten aanzien van deü snopi der kruis- bessenstruiken, zulks ter bestrijding van den A. kruisbessenmeeldauw. Wij vertrouwen, dat de landbouwers iu hun eigen belang en dat van het algemeen er bij den winter- snoei rekening mede znlleu honden. Ook in onze gemeente schijnt het zachte winterweer niet bevorderlijk aan den algemeenen gezondheidstoestand. Het aantal sterfgevallen is in de laatste dagen buiten gewoon groot; d g aao dag verkondigende klokken de teraardebest elling van een onzer ingezetenen. „Zwakke winters, vette kerkho ven* wordt ook hier bewairheid. Op de vergadering gisteravond in het café van den lieer J. Bonncf door huis eigenaren gehoudeD, op welke vergadering de bezitters van ruiui 100 huurwoningen tegenwoordig of vertegenwoordigd waren en welke geleid weid door den hr. M. H. Boom is een voorloopig bestuur gekozen, dat zich vooreerst, bezig zal houden met het ont werpen van statuten en huishoudelijk regle ment voor de nieuw geconstitueerde ver- eeniging. Over 14 dsgen wordt weder eene vergadering gehouden en intusschen propa ganda gemaakt voor het winnen van meer der leden. IJk en herijk van malen en gewichten zullen voor de gemeente Vlijmen plaats heb ben 27, 28 en 29 April a.s. VLIJMEN. Velen, zeer velen, hadden Zondagmiddag gehoor gegeven aan de uit— noodiging des morgens van den kansel tot de mannen gericht om den ouderavond te komen bijwonen, want toen wij onge/eer half vier het patronaatsgebouw binnen traden, zagen wij de ruime zaal reeds nagenoeg gevuld met mannen van eiken rang en 9tand, begeerig naar wat er te zien en te hooren gegeven zou worden en nog steeds bleven belangstellenden het patronaat binnenstroo men, zoodat toen de ZEerw. Heer Pastoor om bijua 4 uur de vergadering opende, we geeu plaatsje meer onbezet zagen. De ZEerw. Heer Pa9toor heette alle aanwezigen hartelijk welkom, gaf eene beknopte uiteenzetting van de beteekenis van dezen ouderavond, vertolkte in het kort den inhoud van het op te voeren tooneelstuk „de kabouters* en gaf vervolgens het woord aan den len spre ker van dezen avond, den WelEdel. Zeer Gel. Heer Dr. Weijers, arts alhier, die de nadeelige gevolgen van den drank voor het lichaam zou schetsen. Zullende bespreken de verschijnselen door het gebruik van al cohol bij den verbruiker optredende, meende spreker eerst de aandacht er op te moeten vestigen, dat de aard, enz. dier verschijn selen afhankelijk zijn o. m. van de hoeveel heid alcohol, die genuttigd wordt, van den meer of minder verdunden toestand, con- centratiegiaad der alcoholische dranken, van den tijd, waarover het gebruik wordt ver deeld, vau deu breedtegraad, waarop de gebruiker leeft en niet minder van den persoon des gebruikers. Het uadeelig wer kende bestanddeel van alle alcoholische dranken, jenever, bier, wijn, enz. is de ethijl- nlcohol, dat iu het algemeen als een zenuw gif beschouwd wordt. Volgens spreker, die niet tegen een genotmiddel wilde te velde trekken, maar in den drank slechts een schijngenotmiddel zag, moest ten zeerste tegen het gebruik en vooral misbruik van alcohol gewaarschuwd worden, uitgenomen natuurlijk het gebruik naar medisch voor- Bchrift. Niet zelden wordt de verklaring gehoord een borrel geeft kracht, verfrischt het brein, maar in werkelijkheid is het niet de alcohol is de zweep, die den arbeider 7.00 tot nieuwe krachtsinspanning aanzettende, hem zijne laatste krachten ontrooft en ook het denkvermogen werkt minder levendig, langzamer. Tot zekere hoogte kan het lichaam tegengiften vormen, de schadelijke uitwerking het gif daardoor gedeeltelijk opheffen van en dit verklaart ons hoe we vaak van de verschijnselen,welke we opmerkeu aan iemand, die bij uitzondeiing eens een glaasje heeft gedronken, niets zien bij hem, die gewoon is voor het middagmaal zijn bittertje te gebruiken. Blijft de vraag of het dagelijksch gebruik schaadt. Deze vraag met betrekking tot een gering dagelijksch gebruik 10 ik 20 gram alcohol per dag allereerst beant woordende zegt spreker, dat dit gebruik zeker als schadelijk moet beschouwd worden in de eerste plaats voor de kinderen, inzonderheid met het oog pp hun zenuwstelsel, maar ver der ook voor de volwassenen, vooral voor degenen, die veel aan hersenarbeid doen of wier zennwge8tel makkelijk in wanorde ge raakt. En wat het gebruik bij groote hoe veelheden betreft, daar was de nadeelige werking zoo in bet oog loopend, dat een ieder wel het antwoord op de bovengestelde vraag zon kunnen geven. Bij het gebruik van eene groote hoeveel heid treden de volgende verschijnselen op verdeeld over de volgende stadiën. In het le stadium, dat der opgewektheid is de ge bruiker vroolijk, opgeruimd, rad van tong, enz. in het daarop volgende stadium der dronkenschap vertoont hij zich geheel anders gehumeurd, is licht geraakt, geneigd tot vechten, de radheid \an tong heeft plaats gemaakt voor stromheid in dit lichaamsdeel sinjeur begint te dubbeltongen. Nu volgt weldra het stadium der verdooving, het slachtoffer van den drank staart strak voor zich uit, neemt niet de minste notitie meer van wat om h^m heen gebeurt, verzinkt ten slotte in een diepen slaap om in dien slaap, die verre van rustig is en bij het ontwsken de nawerking van den drank het 4e stadium te ervaren. Is de roes uitgeslapen, zoo voelt hij zich katterig, loom, zijn geest is bene veld, eene drukking op den schedel kwelt hem, hij is lang niet frisch en zoekt de katterigheid te verdrijven vaak door weer het jeneverglas te grijpen. Om de nawerking verder te karakterieeereu wees spreker op het groote getal ongevallen, welke 'a Maan dags gebeuren en voor een groot gedeelte aan den 's Zondags gebruikten alcohol moe teu worden geweten. De inwerking van deu drank op 's menschen organisme behande lende, wees spreker op de verwoestende werking door den drank uitgeoefend op het slijmvlies van maag en darmen, noemde verder vervetting \an het hart, slepende nierenoulateking en gekrenkte hersenen als gevolgen ervan, dit laatste wel voldoends bewezeu door het groote aantal patiënten in de krankzinnigengestichten, door misbruik van sterken drank tot dezen eliendigen staat gebracht. Is dus het misbruik van sterken drank "oor de gebruikers ongetwijfeld na- deelig, ook op het nageslacht worden die schadelijke gevolgen nog overgedragen. Be strijding van deu alcohol i* dus zeer uoodig, en, zoo besloot spreker zijne voordracht, mocht mijne lezing iets bijgedragen hebben tot die bestrijdiug zoo zal ik mij zeer ge lukkig gevoeleu. Toen het applaus, dat op deze lezing volgde, bedaard was, werd het gordijn ge haald en het le bedrijf van „De wraak der kabouters* keurig afgewprkt. De jeugdige tooueelspelers, leerlingen van het patronaat eu de bijzondere scLool, hid.len alle eer van hun werk en vooral de kleermaker, ziju knecht en de koning der kabouters hebben hun rol meesterlijk vervuld. Als 2e Bpreker moest nu volgens aankon diging optreden een onderwijzer, die de nadeelige gevolgen van den alcohol voor den geest zou beschrijven. Door omstandigheden kon deze spreekbeurt niet door een ouder wijzer worden waargenomen en trad de Z. Cerw. Heer Pastoor in diens plaats. Waar zoo zeide spreker door den Weled. Heer )r. Weijers reeds is aangetoond de schadelijke werking van den alcohol op da hersenen ag het voor de band, dat de geestvermogens ook worden geschaad en bijgevolg ook de verstandelijke ontwikkeling De hersenen ziju het werktuig van den geest en raakt dit werktuig beschadigd dan wordsn ook de vermogens van den geest in den war ges'uurd. Geldt dit voor de grooten, de volwassenen, nog meer zal dit het geval zijn bij de kin deren, wier geestvermogeus zich Dog moeten ontwikkelen. Kinderen, aau wien alcoholische drank wordt verstrekt toonen op school weinig lust tot leeren, missen den noodigeu ijver bij hunne werkzaamheden en te ver wonderen is het dan niet, dat zij weinig vorderingen maken. Elke druppel alcohol is voor hen een druppel vergif. Tot wat al zielsziekten voert niet het drankmisbruik. Delirium tremens, stompzinnigheid, onnoo- zelheid, vervolgingswaanzin zijn er vaak de gevolgen van. Treedt binnen in een krank zinnigengesticht. Daar vindt ge de levende bewijzen van de verwoestingen welke de alcohol aanbrengt in 's m nschen edelste be staan. En de schadelijke invloed van het misbruik blijft niet beperkt tot den gebruiker maai werk ook op de nakomelingschap. Dit was reeds aan de ouden bekend. Hypocrates, Diogenes, Plutarchas, Aristoteles, Lycurgus enz. stonden zich door hunne uitspraken en wetgevingen reeds overtuigd van de schade lijke werking op het kind en de tegenwoor dige wetenschap onderschrijft die der ouden. Huwelijken, waarin de man zich aan drank misbruik overgeeft blijven ofwel onvruchtbaar of verwekken kinderen, die ongelukkig zijn. Daarom, zei spreker, moet gij, ouders, uwe kinderen den drank onthouden en door uw voorbeeld mede werken aan de drankbestrij ding. Met eene opwekking oin zich als lid bij de- draukbestrijdersvereeoiging aan te sluiten eindigde spreker zijne met veel aau- dacht gevolgde rede. Eene voordracht door den patronaatsleer ling H. van Djjk en vervolgens het 2e bedrijf van het tooneelspel brachten weder een aan gename afwisseling en na het vallen van het gordijn achtte de Directeur van het patronaat, de Eerw, Frater Venantius het oogenblik gekomen om in eene korte toespraak tot de mannen, tot de vaders van zijne jongens een beroep te doen op aller steun voor het patronaatswerk en een offertje te verzoeken tot dekking der kosten voor de uitvoeriug het tooneelstuk gemaakt. Wij durven Als 8e spreker betrad de W.Eerw. Heer van den Heuvel het podinm, die in eene van het begin tot het einde, boeiende rede de nadeelige gevolgen van het alcoholmis bruik op godsdienstig en zedelijk gebied schetste. Het woord van kardinaal Manning aanhalende „het alcoholisme doet de meeste afbreuk aan de kerk' en van Dr. Egbert „de alcohol is de groote verwoester van het familieleven, noemde spreker een gealcoho- liseerd volk de groote kwaal dezer dagen. De voormannen in de drankbestrijding streven er dan ook naar de alcoholvrije opvoeding van het kind te bewerken om zoo te komen tot de vorming van een geslacht, dat niet de slaaf is van den drank. Tot dit doel zijn de oudersavonden georganiseerd. Van wat al leed, wat ellende is de drank de oorzaak. Hoeveel kinderen lijden gebrek door den drank Van hoeveel vrouwenleed is hij de oorzaak Hoeveel jongelingen door den drank aan zedeloosheid ten prooiSpreker noemde het alcoholisme de oorzaak van het paupe risme. Er werd door ons volk veel, schan delijk veel aan drank uitgegeven. Wat zou ons volk niet vooruitgaan in welvaart en zedelijkheid als de uitgaven door de drank gevraagd voor beter doeleinden werden be steed. Spreker verder de economische nadeelen iu het licht stellende van het drankmisbruik schetste ons hoe de patroon door zijn ver slaafdheid aan den drank zijne zaak ten gronde helpt. Wat al fortuinen zijn er niet vernietigd van bezitters en ondernemers. En voor den werkman, deu tcouomisch zwakkere is het eveneens de oudergang. Als een groot deel van het weekloon in de kroeg wordt verbrast en de vrouw maar moet zien met de rest rond te komeri, krijgen de kiudereu geen behoorlijke voeding en kleeding, lijdeu gebrek, de huiskamer raakt leeg en de lomme-d vol en tsn laatste komt de grijij zende armoede spoken voor de deur van den werkman. Zijn de nadeelen op economisch gebied dus groot, veel erger zijn ze op godsdienstig en zedelijk gebied. De drank is oorzaak van vechtpartijen, doodslag, vrou wenleed, kinderlijden, oudergrief, ontucht, enz. Da drankbestrijding was dau volgens spreker inderdaad een groot voordeel voor het Christendom. Heeft een niet-drinker, ondanks zijn gebed reeds veel moeite om braaf te blijven, hoe zal dit dan den dronkaard gelukken. Spreker betoogde nu in den breede hoe een aan den drank verslaafde noodwendig tot ongods dienstigheid moet vervallen, zich aan geen goddelijke of kerkelijke geboden meer stoort. Hoe anders zou het zijn als die man alcohol vrij was opgevoed. Verder «til staande bij het huwelijksleven door den drank verwoest, schetste ons de gewijde spreker in roerende taal het leed door dien drank over vrouw en kinderen neerkomendeover de vrouw, die meeuetide in haar man eeu liefhebbend echtgenoot te zullen vinden er haar beul in ziet, over de kinderen, die in plaats van zich door zorgenden liefde te zien omringd, door den vader aan gebrek en ellende zijn prijs gegeven. Als bewijs van den invloed van den drank op de kinderen ten opzichten hunner godsdienstige en zedelijke vorming wees spreker op dc toeneming van het aantal jeugdige misdadigers, voor het meerendeel voortkomeude uit gezinnen, waar Bachus aanbeden wordt, voor het meerendeel af stammelingen van dronkaards. Een der wrangste vruchten zei spreker is de ontucht spreker richtte nu verder eene opwekking tot de vaders om nooit misbraik te maken van den drank op de le plaats in het belaug van zich zelf en op de 2e plaats in het belang der kinderen. Maar dit is niet genoeg. Gij moogt u niet tevreden stellen met er voor te waken, dat men later over owe kinderen spiekende er niet bij zal kunnen voegen „de appel valt niet ver van den boom. Ge moet verder zorgen. Ge moet uw best doen een geslacht op te kweeken, dat matig eu kuisch zal zijn in de toekomst. En daarom moet gij uwe kinderen den drank onthouden en niet dalden bij geen enkele gelegenheid dat aan uwe kinderen drank geschonken wordt. Gij zult zoodoende een apostolaat beoeteoen, dat ik g lijk zou durven stellen met het werk der missionarissen in verre gewesten, verhevener dan de verpleging der melaatsche.D. 'lij zult daardoor bewerken uw eigen heil, dat der kinderen, dat vbu uw gezin en mede dat van maatschappy en kerk. Een uitbundig applaus volgde op deze rede en kwam eerst tot bedaren, toen het gordijn opging en het laatste bedrijf van „de wraak der kabouters* werd afgespeeld. Na afloop hiervan kregen wij nog eene mooie, aardig ineengezette groep der tooneelspelers te zien, spookachtig verlicht door het roode schijnsel van een paar potten bengaalsch vuur. De Zeereerw. Heer Pastoor sloot vervolgens deu avond met een woord van dank voor de talrijke opkomst aan de genoodigden, aan den H.Eerw. Heer Deken voor diens tegen woordigheid, aau de sprekers van den avond, aan den Eerw. Frater Directeur van het patronaat en de andere Eerw. Fraters voor hunne medewerking tot het welslagen vau den ooderavond verleend. Onder erkenning, dat deze avond ons op velerlei gebied een groot genot heeft verschaft sluiten wij ons volgaarne bij die dankbetuiging aan en ein digen wij ons verslag, dat verre van vol ledig doch slechts een bescheiden uittreksel is van wat de sprekers ons hebben doen hooren. BESOIJEN. B. V. C. a.s. Zondag speelt de B.V.C- haar 3de competitie wedstrijd tegen «Victoria* 's Bosch. Heb ben de nationalen zich tot nog toe kra nig gehouden, toch zullen zij a s. Zon dag wel het onderspit moeten delven voor de rood witte Bosschenaren die be kend om hun mooi spel, hun naam zullen weten te handhaven, zoodat ons een spannende strijd staat te wachten, die naar wij hopen door een groot aantal B.V.C.-vereerders zal bijgewoond wor den. Ook om hen aan te moedigen, terwijl zij van hunne zijde al het onmoge lijke zullen probeeren, om misschien een puntje machtig te worden. Dus allen op post. Den wedstrijd be gint om 2 uur op het terrein alhier. Scheidsrechter is de heer P. Vermeulen 's Bosch. SPRANG. De Heer J. W. Kannemans alhier, is met ingang van 1 Maart a s. benoemd tot onderwijzer aan de Diakonie school te Breda. Voor de betrekking van onderwij zeres) met verplichte hoofdacte hebben zich 2 sollicitanten aangemeld.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 9