Kd. van Tilburg fi.ltWUK, NÏPÏÏWS UIT HEUSBBÏf Gemengd Nieuws. jmUwTuif KAATSHEUVEL Kerknieuws Ingezonden Stukken. Correspondentie, Laatste Berichten. B andehberiehten Confis ?ur, Cuisinier. er een treiu in aantocht is. We zouden wenscbeu «lat bevoegde mannen dit euvel trachten te verbelpeD. DUSSEN- Sluiting. Zondagavond had op plechtige wijze, de sluiting plaats der H. Missie, welke alhier gegeven is door twee E.E. P.P. Redemptoristen, van 2 tot 12 Februari. Was er 's morgens in beide predicates veel volk aanwezig, 'a avonds was de kerk stampvol, geen plaats bleef onbezet. Zondagavond nam dan Z.E.W. afscheid, in 't kort de voornaamste punten nog eens aanhaleode, waarover vooral in die dagen gepredikt was en maande de geloovigen nog maals aan om trouw de beloften na te komen, die ze gedurende de H. Missie hadden ge daan en bedankte allen voor de tron we op komst en 't vertrouwen Hun Ew. geschonken. Daarna gaf Z.Ew. de Pauselijke Zegen en werd het Te Deum gezongen. Na de zegen met ft Allerheiligste werd nog met begeleiding der fanfare gezongen No. 35 uit 't handboekje der H. Familie, waarna de plechtigheid was geëindigd. I RAAMSDONKSVEER. Aanbesteding. Op de heden gehouden aanbesteding voor het bouwen van monslerzalen, magazijn en werkplaats voor rekening van de firma W. J. Simonia de Kok alhier, werd ingeschreven als volgt: J de Jong, Oosterhont f 4999 Gebrs. Kleijn, Raamsdonksveer 4934. P. L. van Meer, Oosterhout n 4830. C. v. d. Avoird Zn., O'hout 4815 G. J. van Dongen, Raamsdonk 4740. J. Ligtvoet, Oosterhont 4728, J. B. Verkoijen, Oosterhout 4630. C. H. Leenhouwers, Zevenb. Hoek 4598. Het werk is aan den laageten inschrijver gegund. BEZOOIEN, 18 Febr. Zondag-avond had alhier een tragisch sterfgeval plaats. Terwijl de heer W. v d. Broek in een café aan het biljarteu was, zonk hij plotseling ineen en was een lijk. De ijlings ontboden geneeskundige hulp kou niet meer baten, daar de levensgeesten reeds geweken waien. 018TERWIJK, 11 Febr. A.s. Maandag 20 Februari zal onzn nieuwe Burgemeester de EdelAchtb. heer J. D. Keyzer, zijoe in trede doen in onze gemeente. Hadden de vereeniging tot bevordering van het „Vreemdelingenverkeer* en de Fietsclub „Juliana* en ook de ingezetenen reeds grootsche planDen beraamd voor de plechtige outvangst, op verlangen van Z.Edel Achtb. zal er geen uiterlijk huldebetoon g ii zal er ook geen feestelijke ont vangst plaats hebben. Ia den namiddag arriveert on»3 burge meester en zal hij afin het station worden verwelkomd, door het Dagelijksch Bestour en den gemeenteraad, waarna eene openbare _jaadsv»>» lering zai gehouden worden, waar bij Z.Jbü. ttcutb. door den waarn. burge meester zal worden geïnstalleerd. In den namiddag, zal door Z.Ed,Achtb. een rijtoer worden gefrtaakt door de gemeente «n dea avonds zal de burgemeester receptie houden, tijdens welke onze Kon. Harmonie „Asterius* den nieuwen burgemeester eene serenade aal Drongen. WASPIK. Zondag 1.1, speelde het 2e elftal van „Rapiditas* eene vriendschappelijke match tegen „Unitas*, voorheen „K H M. K.* alhier. Stand 32 in 't voordeel van laatstgenoemde vereeniging. Het eerste elftal van Rapiditas speelde tegen Sparta I nit Oosterhout. Stand 40 in 't voordeel van Rapiditas. A. s Zondag zal de vereenig. „Volks vlijt en Volksvermaak* alhier eene uitvoering geven in de zaal van den heer P, van Dougen-Monteus. Het programma is tijk aan afwisseling en belooft een genotvolle avond. KAATSHEUVEL, 15 Febr. 1911. Boerenbond. Alhier worden pogingen aangewend, om te geraken tot oprichting van een onderafd. van den Boerenbond. Verleden Zondag is van den kansel afge kondigd, dat a. s. Vrijdag om half zeven 's avonds, in een der lokalen van de school der Eerw. Zusters een vergadering zal ge- hondeu worden, voor alle landbouwers onzer plaats toegankelijk. Alsdan zullen besprekin gen gehouden worden en verdere maatregelen getroffen om tot de oprichting te komeD. Moge deze pogingen met sQcees worden bekroond. St. Honoratus. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden van het bovengenoemd gilde zijn als zoodanig herkozen. H. Jacobs, President. M. Heijs, Secr.-Penningmcester. C. v. d. Wee, Commissaris. C. v. Disseldorp, De herbenoemden onzen gelukweosch. Moge deze vereeniging groeien en bloeien tot welzijn harer leden. Propagandaclub. Alh er is een nieuwe propagandaclub op gericht. De vorige bleek geen levensvatbaar heid te bezitten. Was de vorige aangesloten bij de R. K. Volksbond, de nieuwe heeft zich meer speciaal verbonden aan de afd. R. K. Vakvereeniging. Het bestuur is gekozen als volgt De Heeren Joh. Simonis, President, G. Havermans, Vice-President, W. v. Balkom, Secr.-Penniugm. De club zal elke week vergaderen. De WelEerw. Heer v. Heeswijk zal voor de leden (18) een cursus geven, om de nieuwe leden voor hunne moeilijke taak meer berekend te maken. Moge deze club meer ijver aan den dag leggen als haar voor gangster. Inbraak. Verleden Zondagnacht is op de Baan bij den landbouwer J. d. J. ingebroken. Naar wij vernamen is de dader door eon zij venater bi -.nengekomen. Op het gerucht stond de bewoner op en trof een persoon aan. Op zijn vraag wat hij kwam doen verlangde hij eten en drinken. Terwijl men het hem klaar maakte, ging een der hnisgenooten de buren halen, zoodat op een gegeven oogenblik een drietal stevige boeren verschenen, waarop de dief in de stal vluchtte. Hier werd hem een stevige aframmeling toegediend. Het bleek te zijn M, C. van Kaatsheuvel. Hij is aan de politie overgeleverd en gevangeu gebou. den. Een flinke straf staat hem te wachten. Kwartet-concours. a. s. Zaterdag zal bij de harmonie Apollo een onderling kwartet-concours gehouden worden. De heeren A. A. Groot van Tilburg en P. B, Bisselink, alhier, zullen de jury vormen. Ongetwijfeld staat ons een genotvolle avond te wachten. Moge de ijver der muzi kanten door een trouwe opkomst der hono raire leden beloond worden. Ongeluk. Terwijl gisteren avond de heer W. v. D. op den in volle vaart zijnden stoomtram wilde springen, stapte hij mis en werd door den tram weggeslingerd. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen. Baldadigheid. Een paar lnidjes van hier waren Zondag „nit*. Met de jeneverflesch bij zich begaven ze zich naar de bosschen, waar al heel spoedig de jenever begon te werken. Allerlei baldadigheden werden er uitgevoerd. Zekere C. verschafte zich toegang tot het huis van IJ op de Dreef en vroeg erom brood. Toon hem dit verstrekt werd, weigerde hij het aan te nemen, waarop de bewoner hem een gedachte aframmeling toediende en hem in zijn huis opsloot. De andere kozen inmiddels het bazenpaij. De politie is met de zaak in kennis gesteld. Dansclub. De hier onlangs gevestigde dansclub in het hotel Wijdemans gaat flink vooruit Werden de oefeningen steeds gehouden mei een harmonica, thans zal een flink orgel worden aangeschaft. Rnim 20 leden hebben zich reeds aangeme'd. Geslaagd. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de jongeheer Klij", alhier, geslaagd is voor de R. K. Kweekschool voor Onder wijzers te '8 Bosch. Voor het grootste ge deelte ontving hij zijne opleiding van den heer G. v. Woerkom, hoofd der school, alhier. Beiden gefeliciteerd 1 HEUSDEN, 14 Febr. 1911. Ongeval. De dienstbode van de familie R.v.D. alhier had Maandag het ongeluk met den arm in een stuk aardewerk te vallen en zich zoodanig te verwonden, dat de kans niet is buitengesloten, dat dat li chaamsdeel voor de toekomst geheel of gedeeltelijk onbruikbaar geworden is. Ongerief. Tengevolge van den zwaren mist, waren de stoombooten gisteren genood zaakt bij Woudrichem naar hier terug te keeren, tot groot ongerief van het reizend publiek en het goederen vervoer. Benoeming. Met ingang van 16 Maart a.s. is be- neemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier de heer H. van 't Hoff, thans In gelijke functie te Texel. Benoeming gesanctioneerd. De heer J. Zonneveld, tegen wiens benoeming als Diaken der Ned. Herv. Gemeente geopponeerd is, wordt als zoodanig a.s. Zondag bevestigd, nadat de uitgebrachte klacht door het Klassi kaal bestuur behandeld is en bevonden als te zijn van niet overwegenden aard. Het Hoogzuaardig Episcopaat van Nederland en de Eerste H. Communie der kinderen. In alle R. K. kerken en kapellen van Nederland is Zondag naar aanleiding van het Decreet, d.d. 7 Augustus 1910 uit gevaardigd door Z. H. den Paus be treffende de eerste H. Communie der kinderen, een collectief schrijven voor gelezen van den Aartsbisschop en Bis schoppen van Nederland. Na de bedoeling van de Stedehouder van Christus te hebben uiteengezet, schrijven H.H. D.D. H.H. aan de Ka tholieken van Nederland voor I- Niet naar den leeftijd moet be oordeeld worden of een kind in staat is zijne eerst H. Communie te doen, maar naar zijn voldoende ontwikkeling en kennis van den godsdienst. II. Om ter H. Communie te kunnen worden toegelaten, moet het kind ten minste den Kleinen Katechismus voor communicanten voldoende kennen en begrijpen. III. Bij de beslissing of een kind tot de Eerste H. Communie kan worden toegelaten, zal de biechtvader zich door gaans lateD voorlichten door den priester, van wien het kind catechismus-onderricht ontvangt. IV. De ouders zijn verplicht te zorgen dat hun kind, wanneer het verstand zich begint te ontwikkelen, ook de noodige kennis van den godsdienst verwerft om op zijn tijd te kunnen voldoen aan zijn verplichting om jaarlijks ten minste één maal te biechten en te communiceeren V. De ouders zijn dus verplicht zelf hun kind in zijn godsdienst te onder wijzen en het te zenden naar degenen die voor het Katechismus-onderricht zijn aangesteld. VI. Die verplichting der ouders om hun kind naar het Katechismus-onder richt te zenden, houdt niet op bij de Eerste H. Communie van het kind Integendeel, zij duurt voort totdat het kind naar het oordeel van den Pastoor of zijn plaatsvervanger, voldoende In den godsdienst onderwezen Is. VII. Wanneer een vader of degene, die zijn plaats bekleedt, vermeent, dat fcijn kind voldoende ontwikkeld en on derwezen is om te kunnen en dus jaarlijks ten minste éénmaal te moeten biechten, dan moet hij zorgen, dat het bijtijds aan dien plicht voldoet. Ook zal hij er voor zorgen dat het meermalen, hetzij met andere kinderen van zijn leeftijd te biechten gaat, teneinde een herhaald en goed gebruik van dat H. Sacrament te leeren maken en zijne jeugdige ziel rein te houden van zonden. VIII. Daarenboven moet de vader dan zorgen, dat zijn kind, om aan den Paaschpl'cht te voldoen, bijtijds zijne eerste H. Communie doet, indien zijn biechtvader het daartoe in staat acht. IX. Bij de Eerste H. Communie van een kind moet alles vermeden worden, wat zijne volle aandacht kan aftrekken van het groote geluk, waaraan het deel achtig wordt. Alle ijdele opschik en praal, alle wereldsche feestviering in de families moet dan achterwege blijven- De gewone Zondagskleeren zijn voor de Communiekinderen voldoende, passend en geweDscht. X- Het is de plicht der ouders te blijven zorgen, dat hun kind na zijne Eerste H. Communie jaarlijks voldoet aan zijn verplichting om ten minste één maal in het jaar te biechten en te com municeeren. Daarbij mogen zij het echter niet latenzij dienen namelijk ook te zorgen, dat het herhaaldelijk te biechten gaat en herhaaldelijk, zelfs dagelijks ter H. Tafel nadert, maar altoos naar het oordeel van zijn biechtvader. XI. Alhoewel een kind, dat door zijn biechtvader in staat geacht wordt om zijoe Eerste H Communie te doen, vrij is om, evenals alle volwassenen, alleen ter H Tafel te gaan, is het toch zeer raadzaam dit gezamenlijk te doen, na met de andere kinderen gemeenschap pelijk Katechismus-onderricht te hebben genoten en gemeenschappelijk te zijn voorbereid. XII. Gaat een kind, zonder gemeen schappelijke voorbereiding met andere kinderen, ter H. Tafel, dan moeten de ouders zelf des te beter zorgen, dat het zich waardig voorbereidt en met stich tende godsvrucht de H. Communie ont vangt. Daartoe zal hef dikwerf dienstig zijn, dat een kind door een volwassen persoon naar de Communiebank begeleid wordt. XIII. Wordt een kind, dat in staat is de H- Communie te ontvangen, ernstig ziek, dan moeten de ouders tijdig er voor zorgen dat het voor het ontvangen van het H. Oliesel en van de H. Teer spijs worde voorbereid en dat hem beide worden toegediend. Gegeven te Utrecht den len Febr. 1911. f H. VAN DE WETERING, Aartsbisschop van Utrecht, f P. LEIJTEN, Bisschop van Breda, t W. VAN DE VEN, Bisschop van's Hertogenbosch t J- DREHMANNS, Bischop van Roermond, f A J. CALLIER, Bischop van Haarlem. (Bniten verantwoordelijkheid der Redactie. Kaatsheuvel 14 Febr. M. de R Gelieve onderstaand schrijven een plaats te geven in het eerstverschijnend blad van De Echo van het Zuiden. Bij voorbaat dank. De Redactie van den R. K. Leerbe- werker schijnt er vreemdsoortige en on begrijpelijke persmanieren op na te houden, iedereen moet 't verwonderen. In haar voorlaatste nummer, geeft zij haren correspondent van het plaatselijk nieuws, gelegenheid, om de handelingen der bestuursleden van den R. K. Volks bond heelemaal in een verkeerd daglicht te stellen en wanneer dan een dezer leden, overtuigd van zijn goed recht en eerlijke bedoelingen die verkeerde be weringen tracht te weerleggen, en dui delijk die handelwijze wil rechtvaardigen, dan wordt tot tweemaal toe de g' legen- heid in het blad geweigerd- Dit is reeds onbegrijpelijk. Doch het vreemdste van al is wel het motief voor die weigering aangehaald. Het zou namelijk de be staande wrijving vergrooten zoo wordt beweerd. En juist het tegendeel wordt door ondergeteekende bedoeld en ook ervan verwacht, en ik ben er haast van overtuigd, dat zulks het geval zou ge weest zijn. De wrijving zou zeker ge deeltelijk, ja zelfs geheel zijn wegge- no - en. Want waardoor Is in hoofdzaak de bedoelde >wrijving« ontstaan. Iedereen die wat dieper in deze zaak is ingewijd, weet het. Deze is ontstaan door een besluit genomen door ons Volksbonds- sestuur. En doordat in mijn stuk op klare en duidelijk wijze, de houding van iet Bestuur in deze zaak werd gerecht vaardigd en duidelijk aangetoond, zouden een massa leden een geheel anderen kijk op deze zaak gekregen hebben en zoo doende de bestuursleden geen onver diend verwijt hebben gemaakt. Ze zouden gezien hebben dat het Bestuur niet anders ton of mocht doen. En daarom spijt het mij dat mijn stuk niet is of wordt geplaatst In een >Car respondentie* wordt door de Redactie op sommige door mij gedane aanhalingen eene beschouwing gegeven doch de zaak waar het eigenlijk om te doen was wordt niet aangeroerd. Wel wordt daarin eene duidelijke ver klaring, door Voorzitter en Vakbestuur aan mij gedaan in bijzijn van heel het Volksbondbestuur vernietigd en onwaar gemaakt. Dat de Redactie het zich niet anders kan denken, laat ik onbetwist. Doch een feit is het toch ook Het kent dan ook heelemaal de omstandigheden of condities niet waaronder ik werk. Verkeerde ik in andere omstandig- ïeden als alle andere werklui, geen oogenblik zou ik aarzelen. Met zekeren trotsch durf ik hier ver klaren, dat ik steeds vanaf de oprichting van den Volksbond en in alle andere tot stand gekomen instellingen mijn best heb gedaan, en alles wat de K. S. A can bevorderen in de hand heb gewerkt. Dat mijne bedoelingen verkeerd worden uitgelegd, kan ik ook niet helpen. Al spijt het mij dat de Redactie aan mijn verzoek niet heeft kunnen voldoen tot plaatsing van mijn stuk, het doet mij toch genoegen tevens, dat Bestuur der Vakvereenlging verklaart, nota te nemen van mijne bedoelde verklaringen, alsmede van de betere bedoelingen der personen over wie ik heb gesproken, er tevens bijvoegend te erkennen dat de bewerin gen van den correspondent te verreikend waren. Ook ik sluit mij aan bij den gedanen wensch, dat de goede harmonie tusschen Volksbond en Vakver- bewaard blijven. Dit zal strekken tot bereiking van liet doel waarvoor deze twee vereenigingen zijn ingesteld namelijk, de vervolmaking van geloof en zeden onder de leden, en de bevordering van de stoffelijke belangen der arbeidende klasse. J. v. ASeer. R. K. Volksbond, Kaatsheuvel. cul negotiis et omnl fenore solutl, een uurtje keuvelen over de forten te Vlissingen of de veroordeeling van Herrn Wilhelm Kussln in het Berlijnsche bierproces. Heel anders echter hebben twee advo caten in rechtsgebouw alhier de zaken opgevat. Nadat hun officieele taak was volbracht, hadden ze een ontmoeting in een der gangen van het palels van justitie en zijn aan 't bakkeleien gegaan, waarbij zooals men zegt, de een den ander met de portefeuille om de ooren sloeg, terwijl de tegenpartij van zijn vuisten en biijkl baar ook zijn nagels gebruik maakte. Al thans een der juristen heeft uit't gevecht een gezicht meegebracht, alsof hij thuis met de kat aan 't stoeien is geweest. Een sierlijke tatoeëering, duidend .op een bloedige verwonding'', om in den rechts term te blijven, prijkt op zijn gelaat. Aanvankelijk werd er gefluisterd, dat de heeren van plan waren elkaar aan te kla gen, maar ze hebben zich bepaald to' een heilige en dure belofte, elkaar nooit meer aan te kijken. Talloos zijn de moppen, die onder de advocaten der Bossche balie over het geval worden getapt, want de collega's exploi- teeren voornamelijk den humoiistischen kant van de zaak, wat niet hoeft te ver- wonderenj als men weet, dat een der be trokkenen de balie nog al eens haar leden kan laten schudden om zijn geestige zetten en opgewekte conversatie cum grano salis. Maar wat Raad van Tucht en de de ken der advocaten zullen doen daarover zijn de geleerden het nog niet eens. Uitvoerig verslag der feestvergadering van 't Kruisverbond te Kaatshenvel in 't vol gend No. RED. Ben kostbare hand In het Carmelieten klooster te Olivaes in Portugal is een hand van het beeld van St. Therersia afgeslagen. De hand was bezet met dia manten die een waarde van circa f 100.000 vertegenwoordigen. Een sprekende hondvan den houtvester Eben, waarvan wij onlangs melding maak ten, is in de diergaarde te Hamburg door een aantal geleerden onderzocht, die verrast waren over de verkregen resultaten en constateerden dat de hond inderdaad spraakvermogen bezat. Vechtende advocaten Men meldt uit 's Hertogenbosch aan De Tijd Een unicum wellicht in de juristenwe reld is hetgeen thans in het paleis van justitie alhier is voorgevallen. Dat advocaten der partijen in civiele procedures het altijd met elkander aan den stok hebben en de kunst verstaan om op grond van dezelfde wetten des lands juist tot tegenovergestelde conclu sies te komen, ergo-., steeds tegen el kander vechten, wel, daar zijn ze advo caat voor. Maar dat vechten bepaalt zich in den regel enkel en alleen tot den uitleg der wet, en daarbij worden ge woonlijk geen andere wapenen gebruikt dan de mond en de mindere of meer dere welsprekendheid, scherpzinnigheid, ja, spitsvondigheid vaak, waarover elk hunner beschikt, in den dienst der zaak, die ze voorstaan. Dikwijls zelfs munten ze uit door het be zigen van wat men noemt »slaande argu menten", maar deze „slaande argumenten" laten geen sporen na op de respectieve lijke lichamen der juristen. Dat slaan is dan ook maar in de figuurlijke beteeke- nis van het woord. Na afloop van zoo'n juridisch gevecht drukken de tegenstanders elkaar ridderlijk en vriendschappelijk de hand en gaan veel al onder een bittertje in de sociëteit pro- Aanbesteding. Hedenmiddag ten 4 uur had in het café van den heer J. Fransen in de St. Antoniusparochie alhier, ten overstaan van den architect den heer Jos. van Ree, de aanbesteding plaats voor het bouwen van een winkelhuis met Bakkerij voor dea heer G. Verhoeven-van der Zanden. Inschrijvers waren als volgt Wed. Aarts, Waalwijk f 4598 W. v. Heesch 4605 A. Treffers 4178 H. v. d Meijs, Besoijen 3895 Wed. Roovers, Waspik 4545 W. Schoep Baardwijk 3848 J. Trompen Waalwijk 3895 H. Michael Loonschendijk 4695 P. van Huiten Waalwijk 4180 C. Michael Vrijh.-Cappel 4280 J- de Teuling Besoijen 3940 Kooien Nieuwkuijk 4675 A. Hombergen Drunen 4657 Vijf dagen beraad. 131 100 1 7,75 a 8,— •5.— a 5 40 320 240 BESOIJEN, 14 Feb. De pi ija der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1.53. Laagste prijs 1 33. De prijs der eieren was 31/# a 4 ct per stuk. ROTTERDAM 13 Feb. Tarwe f 10.— a f 11.50 per 100 K G. Rogge verkocht van 10.tot f0. per 100 kg. Gerst. Winter per 100 Silo f9.— 10.-. Zomer per 100 kilo 0— a 10.— en Chevalier per kilo fO,- 4 0. Haver per 100 k. 1 6 50 a 7 25 Bruine boonen van f 11 50 I 13.25 G0RINCHEM,13 Feb. Men noteerde heden: Ristarwe i 8 8 25 roode dito witte dito 1 7.40 a 8.- ml. rogge Buitenl dito 5 20 a 5.60 geist 4,o0 a o 60 haver 325 a 4mivenboonen 10,a 0blauwe erwten 0.- a 0.- alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd ISJ runderen 12 nuchtere kalveren. 21 vette varkens 554 biggen. le qual. Kalfkoeien Kali vaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien ll/j j»rige 08BeR Pinken Graskalveren Nuchtere kal'-. Aangevoerd 21 vette varkens vau per half kilo, biggen vod l 7 Aangevoerd 0 schapen en lamineren ocha- pen f0 a en lammeren f 0 i t 0 Der stuk. Kippen 1 0.— a f 0.— per stuk. Eieren 11.05 t 115 per 26 stuks. Boter 70 75 ct. per kilo. ROTTERDAM 14 Feb. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 43 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1191 magere en 493 vette runderen 159 vette 543 nuchtere en 0 graskalv. 38 schapen of lammeren 6 varkens 142 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 a 41 ct., stieren 30 4 35 ct., kalveren 60»/» tot 65 ct., vette export kalveren ct., alle6 per kilo. Melkkoeien f 165 4 f 3U0, kalfkoeien f 190 a 380 stieren 1 140 a 260 pinkeu 70 a 140 graskal- verên 0 a 0 vaarzen f 120 a 180 alles mager vee; biggen f 9.- a 16.- paarden f 50 a 180. Nachtere kalveren lok— 14.— i 19— slacht.— 8.4 12.- Biggen f 1 80 a 2.— per week. Op de boterm«rkt werden aangevoerd 37/8 en /16 vd. en 194 stukken a kilo. Prijs le (240 ft 1160 o 1 A 1160 4 250 f a t 4 l 10 a 20 24 'o. 25»/j ct a 17— per 26/16 qual 68, 2e qual f 64 kilo 80 4 85 ct. 3e qual. f 60 Per

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6