Zwaai Zoolledei en Croupons. De Velo- Waschmachine P. BIERLAAGH-v.d. m Firma Th. van Wijck, puim ovirusm G. J. Egberts en Zoon, IJzeren pijpen FirmaWed, Joh.Verhulst Zonen, Rotterdam s.s.Thor. Z HPUWS UIT HBÏÏSDBÏT Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Telegrammen. Advertentiën. Doet Uw voordeel üsa partijtje ieitenchroom W. BREKELMANS, Waarschuwing. A Th. D. Schomaker, Spek- en Vethandel, Groote voorraad. naar Reederij Arié Oorrespon de l tie Kerknieuws Laatste Berichten. Rechtszaken Handelsberichten. Directeur Vakschool. Zoekt uw voordeel isIatuurvJollen Ondergoederen terugzien. De Bond, den 22 Mei 11. met ruim 80 leden opgericht, telde op 31 Dec. 1910, 123 leden, waaronder 8 Geheel-onthouder» en 8 Propagandisten. Ofschoon de contri butie der leden zoo gering mogelijk moest gesteld worden, en de formaliteiten aan de oorichting, enz. verbonden, nog al eeuige uitgaven vorderden, sloot de nageziene en goedgekeurde rekening met een batig saldo van f 5.14. Er werden verspreid in de ge meente Kaatsheuvel, voor rekening van de zustervereeuiging St. Cassianus, circa 800 Ex. Oudersbnekje8 en voor eigen rekening, ter gelegenheid van Nieuwjaar 250 Ex. Nienwjaareboden en eeuige Sobriëtas-Alma- nakken. Tot vorming van flinker, over tuigde drankbestrijders in den feilen kamp tegen ingewortelde gewoonten, vuig winst bejag, dom voor oordeel, spottende critiek en dergel. werd de lezing van anti-alco holische geschriften ten zeerste aanbevolen en de weitschelijkheid bepleit, dat alle leden abonné's waren van «De Kruisbanier*, ons orgaan. Jammer, dat velen die onkosten niet bestrijden kunnen. Middelen zullen worden beraamd tot versterking van de kas, ten einde door geldelijken steun, de lezing van «De kruisbanier* door alle leden te bevorderen. Het werd betreurd dat tot heden de no tabelen. fabrikanten, werkbazen, de goede werking der Drankbestrijding miskennen, geen sympathie beloonden of steun verleen den, noch als lid toetraden. Zij toch vooral hebben belang bij matige, ordelievende ar beiders met een koel hoofd en vaste, krachtige hand. Zij ook plokken de vrachten door orde, trouwe plichtsbetrachting en eensge zindheid in werkplaatsen en samenleving gekweekt. Met een woord van dank aan allen, dio tot de oprichting of uitbreiding van de ver- eeniging door daad of raad hebben bijge dragen, eindigde het verslag. Voorts geeft de Voorzitter afgevaardigde ter tusschentijdscbe vergadering te 's Bosch op 27 Nov. 1.1. gehouden, hiervan een breed voerig verslag. De WelEerw. Heer ad/iseur, die nu tot het houden van e n kotte toespraak, optrad, betoogde dat het dragen der iusigne alleen, niet den waren Kruisverbonder uitmaakt. Hij moet propaganda maken door voorbeeld en woord ten bekwamen tijdedoor het tegengaan, uilroeien van oude drinkgewoon ten, zooals er ook hier Dog eenigen heer- echeu, o. a. het schenken van jenever bij begrafenissen, dat wel is waar thans min der dan voorheen nog wel eens voorkomt. Geeft, zeide Z.Eerw. bij too'n gelegenheid, op besliste wijze nwe afkeuring te kennen en wijst de omstanders er op. hoe dc eerbied voor den overledene, de ernst der plechtig heid door zoo'n onchristelijk gebruik geweld wordt aangedaan. Ieder, wiens gevoel niet geheel verstompt is, zal de gegrondheid ower opmerking erkennen en tot uitroeiing van dit euvel medewerken. Daarna bracht de secretaris het Dr. Ariëus- Ponds in herinnering, beval het steunen van een sanatorium voor drankzuchtigen, als soo juist op der» weg der drankbestrijding lig gende, ten zeerste aan, besprak in verband hiermede, de uitgave en het doel van M. Roelvink's boekje: Lessen iu Gezondheids leer' en stelde alle aanwezigen iu de ge legenheid dit nuttig en populair geschreven werkje, tot stenn van het Dr. Ariëas-fonds aan te schaffen. Ook werden gedurende de vergadering ciroa 250 Anti-Alcoholische Prentbriefkaarten verkocht. En na, het aaugename met het nuttige vereenigende, geeft de Tooneelclub van den Volksbond een 4tal tooneelstukjes ten beste, waarvan vooral «Er is een dubbeltje ver loren*, spektakel scène, en «Een oud lid van de natte gemeente*, scène, doer het vroolijke en comische, zeer in den smaak vielen. Ouzen dank aan de Tooneelclub, die door hare welwillendheid en vaardig spel, deze vergadering zoo zeer opluisterdedank aan den Heer B., wiens vaardig pianospel veel tot de richtige uitvoering en veraan genaming heeft bijgedragen. Om 91/, uur's avonds sloot de Voorzitter, onder dankbetuiging, deze gezellige verga dering. De Secretaris, van Kaatsheuvels Krnisverbond, H. SELLER. ZEVENBERGEN. Naar ons nit het district Zevenbergen gemeld wordt, zouden velen het wenschelijk vinden, ditmaal den open gevallen zetel in de Provinciale Staten van Noord-Brabant te doen innemen door eeD specialiteit in vakonderwijs. Zij hebben daarom hnnne keuze gevestigd op den heer Mr, H. AUard, Groot-Induatrieel te Geertrnidenberg. Mr. AUard beeft reeds vele jaren zijne beste krachten gewijd aan de bevordering van het handels-, landbouw- en vak onderwijs en vindt zijne aanbeveling in het vele door hem reeds opdit gebied tot stand gebracht. HEUSDEN, 17 Febr. 1911. Aangesteld Onze stadgenoot de Heer J. Boeren is door de betrokken autoriteit aange wezen als opzichter bij den bouw van de Muloschool. Leerplicht. In hare vergadering van Donderdag avond werd het Bestuur van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim voor het jaar 1911—1912 als volgt gekozen: M. C v. d. Ven, Voorzitter; H, Wijnands, Vice VoorzitterW. van Wijnen, Secr. en J. Verhoeven Vice-Secretaris. Huisvlijttentoonstelling. Bij besluit van Heeren Burgemeester en Wethouders is het Bestuur der dit jaar te houden tentoonstelling van huis- vlijtprodukten vergunning verleend tot den verkoop van loten ten einde eenigs- zins de te maken onkosten te kunnen :estrijden. Feestavond. Woensdagavond kwam de Vtreeniging Kunst en Vermaak in haar clublokaal bijeen ditmaal niet om het publiek te vergasten op eenige voordrachten, doch om het zich zelf te doen op een maal tijd, waarbij het aan niets ontbrak en die naar de regelen der kunst was bereid. Zij hield n.l. haar jaarlijkschen teeravond. Volgens een ooggetuige liep hun spel ook ditmaal uitstekend van stapel, d.w.z. het >naar binnen spelen» moet onver beterlijk geweest zijn- Hoofdschotel was heerlijk wildbraad, terwijl de gasten als bijspijzen gezorgd hadden voor de noodige >moppen> en »uien Groot Concert. Zondagavond ten 6 uur bieden de drie Zusterverenigingen (Fanfare, Tooneel en Zang) gevestigd in het Patronaatsgebouw hun begunstigers een groot concert aan. Op het programma komen voor niet minder dan 17 nummers, die naar we vertrouwen op meesterlijke wijze zullen worden vertolkt, zoodat den bezoekers een buitengewone avond te wachten staat- Propaganda- Vergadering. Dinsdagavond om 7 uu wordt in de zaal van »Concordia» een vergadering belegd vanwege het Hoofdbestuur van het Centraalgenootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantie-kolonies met vrijen toegang. Doodgevroren. In de omgeving der Russische havenstad Kertsch zijn 18 men- schen dood gevroren, waaronder de land-1 eigenaar "Iljin, die op zijn terugkeer uit de stad naar zijn landgoed uit zijn slede was gevallen en. door de koude bevangen, op den weg bleef liggen. Mijnramp. Vier dooden. Bij eene instorting in de mijn van Charleroi wer den vier werklieden bedolven- Men hoorde hen om hulp roepen, maar weldra volgde een tweede instor ting en men hoorde niets meer- Een jongeling, die een oogenblik naar een ander deel van de mijn was geroe pen behield hierdoor het leven. Zijn vier gezellen werden bedolven. Men werkt aan de opruiming der in gestorte massa, in de hoop, hen nog levend te vinden. Een groote volksmenigte staat voor den ingang der mijn. In den avond zijn de gravers dertig in getal, tot bii de bedolven werklieden genaderd. Drie van de vier waren reeds dood de andere verkeerde in een toestand, die weinig of geen hoop laat. Alle vier zijn huisvaders. Het fort Chabrol te Wychen ingenomen! De commandant van de marechaussee te Nijmegen heeft gistermorgen van de drukte der paardenmarkt gebruik gemaakt het huis met 6 gewapende manschappen binnen te dringen en vrouw G. te over meesteren. Zij is gevankelijk naar Arnhem overgebracht De koude. Ook in Russisch-Polen heeft men, door de buitengewone koude, veel last van wolven, die door den honger naar de bewoonde streken worden ver dreven. In de omgeving van Chistovotz vermist men 150 menschen, die, naar men vreest, door dat gedierte zijn ver slonden. In de geheele Krim is het buitengewoon koud. De sneeuw ligt zoo hoog, dat vele dorpen van het verkeer zijn afgesneden. De gouverneur die naar Jalta wilde gaan, moest zich door de drie meter hooge sneeuw een weg banen. Een aantal kudden schapen zijn dood gevroren. Vruchtboomen en tuinschut tingen worden door inwoners als brand hout gebruikt. Het kolenbekken in het Donetzgebied kan onmogelijk voldoende kolen leveren. Spoorwegongelukken. De Eransche VVesterstaatspoorweg berucht wegens de vele ongelukken, die daar voorkomen heeft Maandag zijn kwaden naam opnieuw bevestigd door drie ongeluken, een bij Courteville, een bii Hazebrouck en een bij Brohiniére. Om 5.15 's avonds passeerde een goederentrein, die van Le Mans kwam, het station Courteville en onmoette op het kruispunt den sneltrein Parijs—Angers die met een vaart van 80 K.M. reed Er had een botsing plaats, waarbij de goederentrein in brand geraakte. Eenige wagens van den passagierstrein werden werden verbrijzeld en van de menschen die daar in zaten werden er 8 gedood en 7 zwaar gewond. Het vuur tastte ook den restauratiewagen aan waarin juist 19 reizigers zaten te dineeren- Dezen kon den nog ongedeerd ontkomen, maar de wagen is geheel uitgebrand# Om 9.45 's avonds waren 5 dooden herkend. Het ongeluk bij Hazebrouck werd door den mist veroorzaakt. Daar had een bot sing plaats tusschen een trein die mijn werkers vervoerde over de lijn van Haze brouck naar Bailleux en een rangeer machine Er zijn 2 dooden en 20gewonden Het derde ongeluk had plaats met den trein, die om 8.42 van Parijs naar Rentes was vertrokken en die aan het station Brohiniére op een goederenwagen inreed- Vier reizigers geraakten tusschen de overblijfselen van vernielde waggons bekneld. Met behulp van dommekrachten slaagde men er in hen uit hun benarde positie te bevrijden, waarna men ze op snel in elkaar gezette brancards naar het dichtst bijgelegen hotel vervoerde. Een hunner, beambte aan de Militaire Aca demie van Salnt-Cyr, bevindt zich in een deerniswaardigen toestand. Drie an dere reizigers bekwa -t en slechts lichte verwondingen, terwijl de machinist en de stoker van den sneltrein ongedeerd bleven. Vree se lijk ongeluk. Op het gehucht Lokeren, onder Turnhout, niet verre van het voetbalplein van de club Excelsior* waren eenige kinderen aan het spelen. Zij begingen de onvoorzichtigheid een vuurtje aan te leggen op de heide. Het vuur deelde zich mede aan de heide. Toen begonnen d-r kinderen het vuur uit te stampen. Op deze wijze geraakten de kleederen van het meisje Elisabeth Willems, van nauwelijks 8 jaar oud, in brand. In een oogwenk was het kind door vlammen omringd. De anderen riepen om hulp en het slachtoffer uitte luide smartkreten, welke gehoord werden door den werkman Lenders. Deze, een ooge'uk vermoedende, snelde toe en poogde de brandende kleeren van het slachtoffer te blusschen Hierin slaagde hij slechts gedeeltelijk Hij was verplicht de brandende kleeren los te snijden, om de vlammen uit te dooven. Het kind had vreeseliike brandwonden bekomen over geheel het lichaam. Het werd naar het gasthuis gebracht, waar het na eeni gen tijd overleden is. Men begrijpt beter de droefheid der ouders, dan dat men die beschrijven kan. Correspondent Waspik. Uw berichten komen steeds te laat in. Red. Een zeldzaam Priester jubilè. Mgr. A. Herfkens, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, geb. in het jaar 1817, priester gewijd in 1841 viert dit jaar zijn zeventigjarig Priesterfeest. Deze nestor der priesters van het Aartsbisdom werd in 1852 benoemd tot pastoor te Terborgh, waar hij sinds eenigen tijd otium cum dignitate geniet na een pastoorschap van meer dan 50 jaren. Aanbesteding. Hedenmorgen had ten Stadhuize te Heusden de aanbesteding plaats van het bouwen van een School voor Meer Uit gebreid Lager Onderwijs te Heusden. Inschiijvers waren als volgt: J van Dijk Wijk f7753 H. van Dijk HeusdeD 8011. Gebr. Dankers - 8222. H. J. Boeren - 8266 G. Blijlevens Made - 8490. C. Michael Vrijh.-Cappel -9110 K A- v. Rijswijk Heugden - 8970 H Michael Loonschendijk - 8990 8 dagen beraad. WAALWIJK. HEUSDEN. Arrondissements-Rechtbank te 's Bosch Zitting van Donderdag 16 Febr. 1911. Men seint ons Benoemd totDirecteur der Rijks school voor leerlooiers en schoen makers met daaraan verbonden proefstation en voorlichtingsdienst ten bate der lederindustrie te Waalwijk J L. van Gijn schei kundig ingenieur te Londen. Gevraagd te HELMOND om met half Maart ia dienst te treden een bekwaam liefst Dameswerker. Brieven letter F. aan M VAN DE BURGT, Boekhandel Helmond. door Uw LEDER te koopen aan onderstaand adres. Zwarte Geitenchroom tl 30 ct. per voet. Bokxrunds tl 40 /r Bruine Liezen a 37'/a n r Pon,l Breide Satin Liezen k 77'/« Ook stetds voorradig Uitsluitend voor reparatie licht Zoolleer pn Binnenzoolleerbuiden; bruine en zwarte Croote, allea zter concurreerend. Ter opruimiug middelzwaar k 25 cent. Orders aan onbekenden worden niet nit gevoerd, zonder opgaaf van goede referentiën Aanbevelend, 407 Handel in Leder en Touwerij, Waalwijk. Wederverkoopers aanzienlijk rabat. De Velo-Waschmachine is voorzien van de naam VELO. Men wachte zich voor minder waardige namaak. De VELO wordt GRATIS op proef gezonden. Deze W»6cbm^cbiue ia de beate die bestaat. Een kind kan met de VELO de wascb doen. Vele degelijke attesten ter inzage. Alleen vertegenwoordiger voor de Langstraat naast de R. K. Kerk, WAALWIJK. 147 TWEE JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE. Wie zoekt thans een mooie gepolitoerde, donkere Mahoniekast of wel een mooie noten stijlkast gepolitoerd eerste klas werk; die worden thans werkelijk goedkooper aange boden. Er staan er maar 4 stuks, zijn die opgeruimd, da-i moeten ze weer a. d. gewonen concurreerenden prijs verkocht worden, de maat is 1,83 bij 1,15, dos zeer conrant. Alle soorten meubelen en de overige bekende Artikelen aan scherp concurreerende prijzen. Komt en Overtuigt l) iu bet bekende Meubel- en Tapijtmagazijn van WAALWIJK. 41 Dagelijks verkrijgbaar Brooden van 12 tot 16 pondè, 31/» cent per pond. Aanbevelend, Groote Straat, Hoek Pntsteeg, 220 WAALWIJK. Jansen&Tilanus zijn verkrijgbaar bij F. L. R ATH, te Waalwijk. 103 Uwe AANDACHT s-v.p-i1 Vet gerookt Spek Vet gezouten Spek Mager gerookt Spek Mager gezouten Spek Gesmolten Reuzel f 0,68 p. Kg. -0.66 -0.78 - 0.76 0.66 Gesmolten Reuzel «Prima* 0,72 Gesmolten Rundvet - 0,58 Geldersche Rookworst - 0 80 Magere Rolhammeu 4 k 5 Kg. -1.20 u a Reuzel en Rundvet verp-ktin bussen van 10 en 25 Kg. Proeforders Spek bij minstens 10 K.G. Zending «Af Utrecht*. Onbekend «rembours*met l#/o korting. UTRECHT. 199 Het goedkoopste adres is voor bochten flenzen en verbinding stukken voor stoom, gas- en waterleiding. Bij de 128 Waalwijk. Vraag prijscourant. MAART OCTOBER Van Waalwijk op Maandag en Dinsdag 3 uur v. m. overige werkdagen 6 uur. Van Rotterdam (Oosterkaie) alle werkdagen 1 uur n. m. Slikkerveer, 144 Ageat: M. EEKELS, Besoij Adres ROTTERDAM, 162 Nieuwehaven, Telefoon 289. N B. Elke Zaterdag wordt deze advertentio geplaatst no. 1. GEBOORTEN Nicola»iuas Adriaan tv. Th. v. d. Schani en E. Tactor. OVERLIJDEN: Johanna Maria Schalken echtg. van A. d. Ossenblok 78 jaren. Van 918 Febr. GEBOREN Johannes Antonins zv. J. A. van Baardwijk en J. Dekker. OVERLEDEN Catbarina Klaren, 88 j. Uitspraak inzake het O. M. tegen: T. K. te Veen, mishandeling, wij. P. C. te Besoijen, jachtdelict, f 50 of 8 d. h. H. v. d. S te Loon op Zand, mishandeling, 9 m. gev. WAALWIJK, 17 Februari, 1911. Beesten weinig aanvoer, weinig handel. Kalfkoeien 1 200 f 260. Vaarzen f 140 180. Varkens 35 stuks f 6.50 f 11. Boter aangevoerd 480 KG. Boterprijzen f 1,46 tot f 1,52 Eieren 3 4 cent. De veilingen te Amsterdam en Rotterdam van Inlandscke huiden eD vellen, beiden in dato 14 dezer gehouden, toonen weinig verschil in de prijten met die van 17 Januari j L, maar toch over 't geheel is de maikt iets ingezakt, behalve voor lichte kalfsvellen, die zells iets honger no- teeren. In dezelfde verhouding liepen ook de publieke verkoopen in 't buitenland at. voor zoover de veilingen der eerste beltt van deze maand bekeod zijn. Toch is uien geneigd te gelnoven, dat de markt r.ich langzaam gaat herstellen, daar er nog groote behoeften in de leerfabrieken te dekken zijn, terwijl men uit Duitschland bericht, dat Amerika weer min of meer als koopster optreedt. De laatste berichten uit Amsterdam en Rotter dam omtrent de O.-I. runder- en buffelhuiden- markt, luiden bevredigend, nit de hand, zoowel als bij inschrijvingen zijn verschillende partijen aan ongeveer vorige prijzen verkocht. Voor W.-I huiden blijft de markt, zoowel op de productieplaatsen, o. a. in La Plata, als op alle Europeesche hoofdmarkten zeer vast gestemd. De looierij schijnt vooral veel behoefte te hebben aan eersto qualiieit Saladeroa huiden, ie weinig voorradig zijn, daarentegen is de markt goed voorzien van gezouten Mataderos, waar men dus in de beste soorten zijn toe vlucht moet nemen. Leder goed gevraagd, tegen iets betere prijten, m»ar het moet tot vervelens toe gezegd worden, nog steeds relatief, ver beneden huidenprijzen. Immers, man basteedt voor prima zware Sa- laderos huiden tot frs. 105 per 50 kilogram, tsrwijl de hoogste prijs voor zwaar leder bij flinke par tijen nog beueden f2.— per kilo wordt verkocht. KAATSHEUVEL, 17 Febr. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs 11.53 Middelprijs f 1,45. Laagste prijs 11,40. WASPIK, 17 Febr. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,50 per Kilo. DUSSEN, 17 Febr. Boterprijs per K.G. f 1.40 a 1.52 Middelprijs f 1.J8. Aanvoer 102 K.G. Eieren 0,95 per 20 stuks. ""■BP*" l\ VAN FRIEZENVEEN.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 10