Derde Blad. Provinciaal Nieuws. wifuwsuTtTaatsheuvel Nummer 15. Zondag 19 Februari 1911. 34e Jaargang. Kaatsheuvel's kruisverbond. De Echo ra het Zuiden. Waalwijk 18 Febr. ign. Postkantoor Waalwijk. Lijst van onbesteldbare brieven en briefkaarten van hier verzonden geduren de de le helft van de maand Februari of vroeger. Wed. A. de Rooi, Tilburg. Frans Clabbers, in N.-Amerika. Emil Neuhaus, Dortmund. NOTA. Aan de afzenders wordt aan bevolen hun n^am en adres op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Langstraatsche Administr. Vereeniging De Langstraatsche Administratieve ver eeniging zal op Zaterdag 25 dezer in het hotel Verwiel eene vergadering houden, waarin onderstaande ingewikkelde vraag stukken zullen worden behandeld 1. Is het geoorloofd in een algemeene politie verordering eene bepaling op te nemen, waarbij verboden wordt luid roe pende schreeuwende te koop of om niet aan te bieden boeken, couranten, dag- of weekbladen en andere gedrukte of ge schreven stukken, de lezing van zooda nige stukken aan te bevelen of den in houd daarvan bekend te maken 2. Mag iemand, die krachtens de Hinderwet vergunning heeft tot het in werking brengen van een petroleum- of benzinemotor, een zekere hoeveelheid petroleum of benzine voor dat doel in voorraad houden, zonder een speciale vergunning tot het bewaren van petro leum of benzine verleend is 3. Wat verstaat de Hinderwet onder eene inrichting tot bewaring van vluch tige producten (art 2 no. IV dier wet) 4. A. en B., Nederlanders, vroeger hier te lande gewoond hebbende doch niet in de zelfde gemeente, wonen thans lin Duitschland wenschen daar samen een huwelijk aan te gaan. A vraagt aan den ambtenaar van den Burg. Stand zijner vroegere woonplaats, krachtens het ver drag tot regeling der wets-conflicten met betrekking tot huwelijk, eene verklaring i dat volgens de Nederl Wetgeving geen beletsel tegen bet huwelijk bestaat. Moet /de ambtenaar van den Burg. Stand 1 het onderzoek tot afgifte dier verklaring alleen uitstrekken tot de beletselen, die voor A. zouden kunnen bestaan, of ook onderzoeken of er voor B. beletselen zijn Moet de ambtenaar van den Burg. stand der vorige woonplaats van B. ook geen i verklaring afgeven Lezing. Maandagavond, 20 Febr. des avonds om 8 uur, zal op de zaal Musis Sacrum j als spreker optreden, daartoe uitgenoodigd door het Departement Langstraat van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen, de heer Mr. Smeenge, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp »De verzekering van werklieden voor den ouden dag. Waar zulk een actueel onderwerp, door een gevierd spreker als Mr. Smeenge behandeld wordt en de toegang geheel vrij is, zal de zaal Musis Sacrum wel te klein blijken. Wij raden daarom allen aan zich vroeg tijdig van plaats te voorzien. Zie verder de desbetreffende adver tentie in ons blad. De Hanze. Met genoegen kunnen wij melden, dat op 21 Februari a.s. in het hotel van den heer P. Verwiel des avonds om 8 uur precies als spreker zal optreden, daartoe aangezocht door de Hanze'' alhier de WelEd. Gestr. Heer J. S Meuwsen van Amsterdam, president van den Ned. Middenstandsbond, met het onderwerp De moderne organisatie en coöperatie voor den Middenstand, toegelicht met lichtbeelden. Waar, gelijk bekend is, de Middenstand vooral in onze dagen een harden bestaansstrijd te voeren heeft en de Regeering zooveel in haar vermogen is, alles doet wat dien Middenstand kan opbeuren, twijfelen wij niet of zeer vele handelaars en industrieelen, zoo van hier als van elders, zullen trachien die lezing, welke van zoo'n bij uitstek actueel belang is bij te wonen. De benoodigde intro ductie-kaarten zijn verkrijgbaar bij het Bestuur van de Hanze. Verder verwijzen we naar de in dit blad voorboipnégo-^ desbetreffende advertentie. Voetba^^yging Waalwijk Vooruit4 Morgein. ,aat W.V. voor de competitie naar Holiandia te 's Bosch. Hollandia schijnt voor W.V. onoverwinnelijk te zijn want alle bondswedstrijden het vorig seizoen tegen de groenen gepeeld, ein digden met 'n nederlaag der geel-zwarten. Ook dit seizoen moesten de W.Vers reeds eenmaal het onderspit delven n l. op den medaillewedstrijd te 's Bosch. Zal nu eindelijk met deze traditie ge broken worden Vet hooging invoerrechten. Uit Den Haag men aaa het N. v- d. D. Naar ik vernam is de indiening van het wetsontwerp tot verhooging van de invoerrechten binnen de veertien dagen te verwachten. Vastenavond. Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat met de a. s. Vastenavond weioig of niets in onze gemeente op het gebied van muziek of tooneelkunst te genieten zou zijn, thans kunnen wij melden, dat althans op Musis een mooie avond gegeven zal worden. Het zoo gunstig bekende Nederl. Too- neel -Ensemble, onder directie van de heeren Albers en Cheval, zal op Zondag 26 Februari a.s. des avonds om 7'/suur in genoemde zaal opvoeren het klucht spel in een bedrijf* >Hoog bezoek4, dat overal den levendigsten bijval verwierf. Dit spel zal gevolgd worden, door het reeds meer dan 5C0 malen opgevoerde >Brand in de Jonge Jan4, waarvan bij velen alhier de levendigste herinneringen zijn achtergebleven. Wij kunnen dus een drukken avond voorspellen, te meer, daar ieder op zoo'n avond profiteeren wil, de beidé tooneel- werken een bezoek overwaardig zijn, en de piijs van vijftig cent per persoon alleszins billijk mag heeten Voor plaats bespreking enz. zie verder de in ons blad voorkomende advertentie. Uitvoering. Voor liefhebbers van tooneelkunst zal morgenavond op de zaal der St. Paulus- vereeniging te profiteeren zijn Dan zal worden uitgevoerd door de tooneelclub der St. Paulusvereeniging het Anti- alcoholisch drama in 4 bedrijven getiteld Pater Mathew,4 dat op zeer veel plaat sen terecht den levendigsten bijval ver wierf. Trouwens dat op dit gebied iets uitstekend geleverd zou worden, daarvoor staat de naam van den schrijver, Pater Servatius O. C ons borg. Daar de entree prijs zeer laag gesteld is, n 1. 20 cent per persoon, twijfelen wij niet of de moeite der ijvervolle club zal door een overgroot en aandachtig gehoor beloond worden. Zie verder de reeds vroeger in ons blad geplaatste advertentie. Tweedaagsche Sociale Cursus. Door het bestuur van den Bond \an R. K. Werklledenvereenigingen in het diocees 's Bosch wordt op Zaterdag 25 Maart (feestdag O. L. Vr. Boodschap) en Zondag 26 Maart een Sociale Cursus gegeven in het gebouw van den R. K. Gildenbond te Tilburg. Men heeft deze twee datums gekozen, wijl de deelnemers dan geen werkverzuim hebben- De cursus wordt gegeven door den WelEerw. Heer L. Poell te Tilburg en den heer A. H. J. Engels Ambtenaar Centraal Bureau der K. S. A te Leiden. De te behandelen ontwerpen zijn 1. Noodzakelijk verband tusschen vak- vereeniging en algemeene werkliedenver- eeniging. 2. Hoe moeten wij ons vereenigings- leven propageeren. 3 Meer kennis der sociale wetten. 4. De arbeidersjeugd en de R. K. Arbeidersbeweging. De cursus is toegankelijk voor alle Katholieken. Toegangskaarten voor de vier cursuslessen kosten 30 cent, voor één enkele cursusvergadering 15 cent. Volgende week zullen nadere bijzon derheden omtrent den cursus worden gepubliceerd. Provinciale Staten. Donderdag had te 's Hertogenbosch eene vergadering plaats der Staten onzer provincie. Daar de leden was bekend gemaakt, dat de commissie ad hoe nog niet gereed was met haar raport over Pet oprichten van electrisch centrales, was slechts een klein getal leden opge komen, zoodat de Voorzitter de vergade ring verdaagde tot 1 Maart a.s. DRUNEN. Van de op de Jougelingen- Congregatie bestaande spaarbank gaf de WelEerw. Heer de Kort verleden Zondag het jaarvertlag over 1910. Hieruit bleek dat door 216 inleggers in de korte jaren van het bestaan dezer hoogst nuttige inrich- ting werd gepaard de kapitale soin van f 11828,71. Zijn Eerw. spoorde allen nog eens krachtig aan tot spaarzaamheid, de deelnemers tot volhatdiug de nog te vele achterblijvers lot toetreding. Mogen de laatsteu vooral die op- wekking eens ter harte nemen, om spoedig tot de overtuiging te komen, dat spaarzaam heid vooral voor de jeugd het tijdelijk en geestelijk welzijn bevordert. De tooneel vereeniging der Jongens- congregatie heeft dit jaar voor haar te geven uitvoeringen op Maandag en Dinsdag met de Vastenavond onder meer in studie het groote prachtige Drama in 3 bedrijven „De triomph des Kroises". Dit geheel nieuwe tooneelstuk zal Vastenavond Maandag ten half 7 wordeu opgevoerd. Dinsdagavond zal Zang- en Moziekvereeniging zich doen hoo- ren, terwijl dien avond de tooneelvereeniging een drietal komische stukjes zal verloonen. Het beate succes zij hun deel. Het aantal in te lijven manschappen ter volledige oefening, tijdvak 1 tot 15 MaaTt, voor de lichting 1911 bedraagt voor deze gemeente 2. Maandagavond 20 Februari hondt de Draukweerbond in de Jongens-congregatie ten half zeven eene Algemeent vergadering, waarbij als spreker zal optreden de heer J. J. Houben uit Waalwijk. Dien avond zal de alhier bestaande gymnnsliekvereeniging hare medewerking verleenen. Maandagavond j.l. gaf de alhier geves tigde tooneelvereeniging „Vondel* hare eerste goed geslaagde uitvoering in de zaal van den heer Pullens. De zaal was als 't ware geheel aitverkocht. De voorzitter opende met een kort woord den feestavond ea uitte den wensch, dat de vereeniging in groei en bloei mogen toe nemen. Door een levendig en erkentelijk applaus beloonden de talrijke aanwezigen den voorzitter hartelijk voor zijn goed gekozen woorden. Op enkele uitzonderingen na werden de op het programma vermelde nummers op verdienstelijke wijze opgevoerd. En in 't oog gehouden, dat men hier met een liefhebberij-gezelschap te doen had, kon de wijze van uitvoering ten volle aan spraak maken op de geestdrift die het aan wezige publiek gedurende den ganschen avond bezielde en op de tevredenheid, die zich na ieder nummer uitte in een dank baar applaus. Het geheel maakte den in- druk van veel zorg en toewijding, waardoor zoo niet alle, dan toch vele moeilijkheden, die aan de opvoering van zoovele num. mers verbonden zijn werden overwonnen. Was geen half werk Met voldoening mogen de werkende leden dan ook van zich getuigen 't ging buiteu de verwachting 1 Allen zonder uitzondering, waren volkomen berekend voor hunne taak welke lien was opgedragen. Een woord van lof mag toch nie' ont houden worden aan den heer H. Wagemakers, regisseur dezer vereeniging, zonder wiens tactische leiding deze uitvoering niet zoo goed tot zijn recht was gekomen. Een woord van hulde nog aan den nog jeugdigen pianist de heer A. Lemmens uit Tilburg, die het zijne er toe bijdroeg om door zijne opwekkende muziek een goeden indruk op de aanwezigen te maken. Tot slot werden nog eenige nummers ten beste gegeven, waarna ieder recht voldaan huiswaarts keerden, de hoop koesterende, dat de tooneelvereeniging „Vondel" nog dikwijls voor bet voetlicht mocht treden, tot waar genoegen der dorpbewoners VLIJMEN. Woensdag j.l. hield de coöp. stoomzuivelfabriek de Vooruitgang4 alh. ten herberge van H. Daelmans onder voorzitterschap van den Edel. achtbaren heer Burgemeester van der Ven onder groote belangstelling hare eerste ver plichte algemeene vergadering. Na opening der vergadering sprak de voorzitter ongeveer als volgtUwe trouwe opkomst, Mijne heeren, stemt mij zeer aangenaam en is voor mij een bewijs dat de fabriek uw aller sympathie en belangstelling heeft mogen verwerven Hebben wij voor en na de oprichting met een getal van slechts 36 leden een zwaren strijd moeten voeren, mocht de coöperatie zelfs van vele tegenwerking ondervinden, ja zelfs allen moreelen en ftnantieefen steun missen, gelukkig is het met onze vereeniging niet gegaan zooals velen hadden voorspeld. Met vereende krachten, taaie volharding en met Gods hulp hebben wij de coöperatie staande gehouden, en mogen daarom nu met trots constateeren dat het ledental, dat in Januari bij de opening 36 bedroeg, thans tot ongeveer 100 is gestegen. De fundamenten zijn thans nagenoeg sterk genoeg om het zware gebouw jaren en jaren te dragen, waarmede ik U allen geluk wensch de hoop uitsprekende dat het ledental in* 1911 moge verdub belen, wat niet onwaarschijnlijk is. Namens het bestuur biedt spreker vervolgens de balans aaB over 1910 en zegt dat alhoewel volgens de statuten het eerste jaar niets behoeft te worden afgelost hij met genoegen mede kan deelen dat f 350,in het reservefonds kan worden gestort. Het activa bedroeg op 1 Januari f 38615.25, het passiva f 38265 48 zoodat het saldo is f349 77 De schuldenlast bedroeg op 1 Januari j 1 f 12362,44. Er werden geleverd 46272 liter melk, waarvan is gekarnd 34027 pond boter, zoodat per pond ge middeld 138/io lRer ooodig was. Het gemiddeld vetgehalte bedroeg 328/n wat zeer gunstig is. Er werd aan de leden der coöperatie uitbetaald f 21393 18 of per liter 4s/* cent, waarbij natuurlijk nog moet worden gevoegd de waarde der terug ontvangen ondermelk- Voorwaar mijne heeren, alle mooie cijfers en dat nog wel met een gemiddeld getal leden van pl.m. 50. Met zekerheid zoo ver volgt spreker, kan ik U zeggen, dat de coöperatie als 't ware niet meer kosten krijgt van exploitatie, dan thans al mel den zich nog 100 leden aan, zoodat we vol hoop en verwachting de toekomst mogen tegemoet zien. De uitbetaling aan de leden wordt alsdan natuurlijk nog hooger omdat de exploitatie per lid door de toeneming van het ledental dagelijks kleiner worden. Alvorens nu tot de vaststelling dezer eerste rekening over te gaan, brengt spreker op de eerste plaats gaarne hulde en dank aan den bekwamen directeur, den heer Hiemstra, aan de leden van het bestuur, inzonderheid aan den heer Boom, ondervoorzitter, die zoo dikwijls zijne taak als voorzitter hielp verlichten. Spreker ait vervolgens den wensch, dat de coöperatieve stoomzuivelfabriek »de Vooruitgang4 onder Gods zegen moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen tot heil van den boerenstand in de gemeente Vlijmen, (applaus) Vervolgens werd de rekening over 1910 vastgesteld zooals deze door het bestuur was aangeboden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. van der Ven en J. v. Laar hoven en als commissaris de heer C Kuijs. Op voorstel van het bestuur werd be sloten eene weegbascule aan te koopen waarvan de kosten werden geschat op f500.— Een bedrag van f 50, werd beschik baar gesteld voor controlekosten, waarna het salaris van den directeur met f100, en dat van den onderdirecteur met f 50. werd verhoogd. Vervolgens werden behandeld ver schillende huishoudelijke aangelegenhe den waaruit men kan opmaken, dat de onderlinge verhouding tusschen de leden en het vertrouwen dat zij in het bestuur stellen zeer gunstig zijn. Door het bestuurslid Van Laarhoven werd dank gebracht aan den voorzitter voor de hulp welke hij steeds verleent aan de administratie, waarna het be stuurslid Schraven eene keurige rede ïield speciaal om den voorzitter namens bestuur en leden haitelijk dank te zeg gen voor alles wat hij voor en na de oprichting der fabriek in het belang van den boerenstand heeft gedaan. Spreker uit den wensch, dat de voorzitter nog lange jaren als hoofd der gemeente ook zal staan aan 't hoofd der coöperatie. Door den onder-voorzitter den heer Boom wordt daarna dank gebracht spe ciaal aan de leden, die steeds zoo in ruime mate hun vertrouwen schonken aan het bestuur, iets wat door het be stuur op hoogen prijs wordt gesteld en zeker ook in 't belang is van een goeden gang van zaken. Onder luid applaus sloot de voorzitter vervolgens deze welgeslaagde vergadering met den wensch dat >Vooruitgang4 on der Gods zegen steeds in groei en bloei moge toenemen. VLIJMEN, a.s Zondag 19 Febr. geeft bet Ned. Tooneel-Ensemble, Dir. Albers en Cheval iu de zaal van den heer G. van Wordragen alhier f Hoog Bezoek0 kluchtspel in een bedrijf en daarna Brand in de Jonge Jan', het snccesstnk van alle theaters. Prijzen der plaatsen le Rang f 0.60 Heer en Dame f 0 80. 2e f 0.25 v f 0.40. Aanvang 8 uur. Gisterenavond ten 6 uur hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering. Op het verzoek van P. Prinsen c.s. om verhooging der bijdrage aan den telefoon- houdeB te Haarsteeg in verband met de eventueele oprichting eener publieke spreekcel te Haarsteeg werd gunstig beschikt. Aan den heer H. A. M v. d. Linden, onderwijzer aan de openbare lagere school, werd met ingang van 1 April eervol ontslag verleend en op wachtgeld gesteld. In een volgend nummer geven wij va* deze vergadering een uitgebreid verslag. SPRANG, 16 Febr. Toezegging van beroep tot predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier is gedaan aan den Eerw. heer Ds. De Looze te Waarden. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Bij het Bestuur van het fanfare-corps „Strena" is in overleg met de werkende leden, het besluit geno men, dat na de Uitvoering op Donderdag 23 Febr. e.k. de repetitiefs voortaan niet meer des Zaterdags, doch des Woensdag 's avonds zullen plaats hebben. Een verloren geraakt telegram. Onlangs heeft zich het zeldzame geval voorgedaan, dat een telegram dat op den 4 Februari te 's Heerarendskerk* werd aangenomen en is verzonden naar Vrijh.-Cappel, nog door den betrokken adressant wordt verwacht. CAPELLE. Woensdag 1.1, gaf de Rede rijkerskamer /^Vriendentrouw' hare tweede winteruitvoering in de zaal van den heer L. F. v. Dongen. Het uiterst zware drama „Henri Burton, de vadermoorder' weid op uitstekende wijze vertolkt. Het kluchtspel „Lastige bezoekers' viel ook voor de juiste uitvoering zeer in den smaak van het pu bliek, dat telkens schudde van het lachen. Ook de comische scène: „Hanneske van Drumpt' werd goed gespeeld en viel daar door ook zeer in den smaak. Een uiterst geanimeerd bal besloot deze gezellige en druk bezochte uitvoering. WASPIK, 15 Febr. Op initiatief van den heer W. de Roon, Wzn. werd in eene gisterenavond gehouden vergadering bi. den heer P. Van Dongen- Montens, besloten tot de oprichting van eene rijschool, ouder den naam „Pegasus', waarvoor zich staande de vergadering een 15-tal leden aanmeldden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: W. De Roon, Wzn. presidentW. De Bont, vice-presidentJac Smits, secretaris ea P. Kamp L*n., penningmeester. RAAMSDONK(Dorp). Mej. M. van Aalst te Rasmsdonksveer is benoemd tot onder- w"zeres aan de R.K. bijzondere meisjesschool alhier. RAAMS" ONKvSVEER. De Ziekenver pleging, uitgaande van de Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse, hield heden avond hare derde vergadering, die op gebruikelijke wijze geopend werd door Ds. J. C J. Meischke. Het deed den aanwezigen goed te ver nemen, dat meer en meer de hulp der Zuster werd gevraagd. Niet minder dan 2017 maal werd door haar hulp verleend. Ook werden verschillende keeren gebruik gemaakt van de verplegingsartikelen. Moge het zijn, dat de kas, die. nu bij een uitgave van f 775 een te kort van 25 galden aan wees, het volgende jaar een batig slot zal hebben. KAATSHEUVEL, 18 Febr. 1911. Coöperatieve bakkerij. Alhier worden pogingen aangewend, om te komen tot oprichting eener coö peratieve bakkerij. Naar wij vernemen is het initiatief genomen door de Vakver. Door Propagandisten is bij de leden geinformeerd, welke en hoevele deelne mers wenschen toe le treden en van de coöperatie hun brood zullen betrekken. Hoogstwaarschijnlijk zal dus deze instel ling tot stand komen. Voor onze bakkers een zware slag, daar tegen zulke instellingen gewoonlijk niet valt te concurreeren, omdat ze ge woonlijk zeker ziju van hun afnemers, op tijd worden betaald en het risico niet persoonlijk gedragen wordt. Hatizebank. Thans is den leden der alhier opgerichte >Hanze4 de officieele mededeeling ge daan der instelling van een correspon dentschap der Hanzebank Het kantoor van het correspondentschap, ismetingang 17 Febr. gevestigd ten huize van van en den Heer C. A. G v. d. Wee Az. zal geopend zijn eiken Dinsdag en Vrijdag van 2 tot 5 uur namiddag, terwijl de Correspondent zich ook buiten de ge melde kantooruren, voor zoover noodlg en mogelijk ter beschikking zijner cliënten zal stellen. Vluchteling. In de par St. Joachlmsmoer zwierf dezer dagen een vreemdsoortigsujetrond. Hij werd door de onbezoldigde rijks- veldw. V. en A. van nabij bespied. Daar zijn vreemdsoortige manier van doen, argwaan wekte werden de Marechaussees ontboden. Deze namen hen- in arrest en gaven hem een onderkomen in de kazerne. Een versleten burgerpakje had hij aan, waaronder hij, zoo later bleek een pakje als gestichtbewoner aan had. Het gerucht liep dat hij uit Veenhuizen kwam. Na onderzoek zal hij wel naar de plaats zijner bestemming worden vervoerd. In arrest. De 26-jarige M. C- alhier door de Marechaussee gearresteerd als zijnde de dader van den inbraak bij J. de J. op de Baan bevindt zich nog in arrest. Hij is eergisteren' naar 's Bosch getranspor teerd. Door de politie wordt deze zaak streng onderzocht Moge de ware toe dracht der zaak duidelijk worden en de schuldige zijn verdiende straf niet ontgaan. LOON-OP-Z AND, Febr. Zondagavond gaf de >Sophia's4-vereeniging een mooi concert voor een volle zaal. De fanfare deed zich van haar beste zijde kennen en speelde o.a. zeer verdienstelijk >La Reve d'or,4 een flinke ouverture De marsch >Ik heb een bloempje geplant4 of >La Fleur cherie4 door Planteur, liep fiks van stapel en »La malson mater- nelle4 door Gerard sloeg in bij het geest driftige publiek. Het neusje van den zalm die werd opgediend, was wel het treurspel >Don Garcia Moreno4. Het stuk zat er in en dat zegt veel. Het werd dan ook ondanks dat het zwaar is èn wat inhoud èn wat opvoering betreft zeer goed ten gehoore gebracht. Alle acteurs, de een natuurlijk meer dan de ander, hadden succes met hun optreden daverend werden zij tóe- gejuicht. Ook het tab'eau-vivant aan het slot was mooi. Het blijspelletje >De nieuwe dokter Siem4 liet de toehoorder.' hartelijk lachen; het was een aardig tooneelstukje. De president, de heer A. H. Verster, sprak bij het begin een hartelijk woord van welkom en mocht bij zijn dankwoord op het einde terecht zeggen, dat het concert uitstekend geslaagd was, de vele bijvalsbetuigingen waren er toch de on- dubbelzinnigste bewijzen van. Leve de >Sophia's-vereeniging4 met haar hooggeachten grijzen beschermheer Jhr. A Verheijen. Vet slag der Fcestvergadering op Zondag, den 29 Januari 1911 De Voorzitter opent ten 6 ure namiddags met den Christelijken groetGeloofd zij Jezns Christus de vergadering, zijn dank betuigende voor de trouwe opkomst van de leden en genoodigden, waarna de secretaris verslag uitbrengt van den toestand en de werkzaamheden der vereeniging van af haar oprichtingwel is waar een kort tijdperk waarop wij echter met tevredenheid moet

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 9