Twee Dienstboden, kantoorknecht m Doinioui-PiVJü, MODELLEUR Snijders en Stiksters. Kleermakersknechts, Straatkeien, R.K. Keukenmeid, Notaris RANT Notaris RANT Notaris Canters Adverteert in dit Glad. Advertentiën Notaris DE VOCHT Notaris de VOCHT N. Rundvee-Stamboek Aangiften, voer de Voor- jaars-inipeetie moeten uiter lijk l Maart sijn ingekomen bil den Seeretaris Notaris DE VOCHT Reclame. Kleine Advertentiën. Gevraagd voor direct publiek verkoopen publiek verkoopen Te koop aangeboden Circa 200^ stuks een weinig beschadigde liggende langs de nieuw aangelegde straat te Waal wijk. Afd. N.-Br. verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen verkoopen Gelukkig jong meisje. JEANNETTE L. M. C. v. d. STAY Met Mei a.s. worden te Haar lem in een klein gezin gevraagd P. G., voor keuken- en 2e meid. Bij zeer goede getuigen van )ekwaamheid en degelijkheid een ïoog loon. GEVRAAGD. Adres VAN GEND LOOS, Vereischten vlug, goed lezen en schrijven, kunnende rijden en goede getuigen. te Kaatsheuvel, vraagt een bekwaam GEVRAAGD voor Duitschland (Osterath) 2 bekwame R.K. zelfstandig kunnende werken, liefst beneden de 30 jaar, om direct in dienst te treden, met kost, inwoning en hoog loon. Reiskosten naar Duitschland wor den vergoed. Eene groote partij Timmerhout. Huis en Tuin a. h. Oosteind, kadaster Sectie B No. 1987, groot 10 aren 90 centiaren. AdresVAN KAN Co., VENLO. Eigenaren van Steen groeven. 409 Mevrouw J. MEIJLENK, Sta tionsplein 13 te 's Bosch vraagt met l Mei eene genegen huiswerk te verrichten en niet beneden 25 jaren. 413 (OP VASTENAVOND) Maandag 27 Februari 1911. Eene groote partij Timmerspar- ren, Opleggers Hopstaken, Boon staken, Heinsparren en Knuisten, benevens eenige koopen Brand hout en verder gerief. Voorts zwaar Eiken Schaarhout Takken en Snoeiling, zoomede een groote partij droge eiken Musterd. Drie koopen zwaar eiken Schaar hout op de Hoogies onder Waal wijk, naast de boerdei ij bewoond door de Wed. Nol van Zon. KOOP 1. Huizen, Erven en Tuin, sectie B nos. 1660, 2206 en 3065, groot te zamen 0.12.50 heet. KOOP 2. Bouwland achter koop 1, uitkomende aan de Vossenberg- sche straat, sectie B no. 3428, groot 0.80.30 heet. Eene groote partij gekapte Mast, waaronder Heinsparren en Op leggers, alsmede eiken Schaarhout, in ruim-100 koopen. Eene groote partij Timmergereed schappen, bestaande uit 30 koopen Leesten, Kachel, Kisten en Brandhout. 381 doch deze is beslist foutief 't kan heel goed gebeuren dat de industrie of han del door 10 gesprekken zich honderden guldens kan bevoordeelen of we kan verdienen. Als maatstaf moet men ne men is de industrie er door gebaat en dat meen ik van wel, aan den Vhjmen- sche kant zitten de meeste zakenmen- schen die er het meest van zullen pro- fiteeren, zelfs een gesprek kan een za kenman honderden gulden voordeel be zorgen. Van der Ven. Als wij meer van die aanhangsels hadden was het toch ge waagd. Voorzitter. Die hebben wij niet. Van der Ven. Dus B. en W. achten de bijdrage gewettigd. Voorzitter. Ja. Bij acclamatie wordt daarna het voor stel van B. en W. aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen eener rooilijn voor den Kerkpad. Voorzitter. Zooals de heeren weten is het perceel van Hermans afgebrand en nu i« bij B. en W. een aanvraag inge komen om herbouwing. Er staan geen gebouwen naast waarnaar de rooilijn kan worden vastgesteld. Voor de orde en veiligheid stellen B en W. voor de rooilijn vast te stellen 2 meter van uit de scheiding van den weg. In de Zwaansweg is het 3 meter maar dan wordt het daar wel wat te smal. Van fiuul. Heeft hij dan nog voldoende ruimte over voor te bouwen. Voorzitter. Ik heb den architect ge sproken en die heeft ook gezegd dat er grond genoeg is om te bouwen. Bij acclamatie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. (Slot a. s. Zaterdag). HEUSDEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 18 Februari des voormiddage ten half 12 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer Boncoop. Ongeveer 12 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de leden van Everdingen, Prins, Mol, Vos, Veerman, van Andel en de JoQg. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter. Even voor de vergadering heeft de aanbesteding plaats gehad Ik verzoek den secretaris voorlezing te doen van den uitslag. J. van Wijk Wijk f7753. H. van Wijk Heusden f8011. Gebr. DankerB f8222.— H. J. Boeren f8266. G. Blijlevens Made f8490. C. Michael Vrijb.-Cappel f9110. K A. v. Ryswijk Hensden f8970. H. Michael Loonschendijk f8990.— Voorzitter. Kunnen de heeren in beginsel besluten om aan den minste inschryver het werk te gunnen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. Voorzitter. Dan is aan de orde het aangaan eener geldleening, noodig geworden voor bet bouwen van een school. Omdat wij een vierde van het Rijk terugontvangen kunnen wij volstaan met f6600. Dit bedrag kunnen wij krijgen van het bestuur der Godshuizen tegen 3>/a pet. met een jaarlijksche aflossing van f200. Vos. Dat is een zeer voordeelige voorwaarde Als men de couranten zoo eens na gaat dan ziet men dat overal een hoogere rente moet worden beaald. Voorzitter. Dat is zoo, maar 't is voor het Godshuis hetzelfde, die hebben er zelfs nog voordeel by. De Jong. Voordeel heeft het Godshuis er precies niet bij. Met algemeene stemmen wordt besloten de leening bij het Godshuis aan te gaan. Voorzitter. Tot opzichter hebben wij benoemd de heer Boeren. De raad kan zich daar zeker ook wel mede vereenigen. Van Andel. Is by het bedrag van f6600 ook begrepen de som die noodig is voor het aanschaffen van scboolbehoeften. Voorzitter. Ja. 3. Adres van Dr. Oerlemans. Uit het schrijven dat door den secretaris wordt voorgelezen, blykt dat in adressante tuin een open «oo1 loopt, wat, nu hij een perceel van de Wed. Blom heeft aangekocht, zichtbaar iB geworden. Doordat de tuin niet hoog is gelegen gebeurt het ook meermalen dot de inhoud van 't riool overloopt wat niet alleen zeer hinderlijk is doch ook een onhoudbare Btank verspreidt. Uit een hygiënisch oogpunt beschouwd eischt ket dus dringend verbetering. Voorzitter. Het advies van mij is in deze de zaak in handen te stellen van B. en W. Die kunnen dan een onderzoek instellen. Het ligt toch in onze bedoeling om dat laatste gedeelte te overwelven, maar we, tenminste ik niet, weten niet goed waar het al dicht is. Vroeger hebben wij het al eens laten doen. Uit de algemeene discussie die over dit punt ontstaat blijkt dat achter de woning van den heer Prins het riool overwelfd is. Da heer de Jong kan zich met het advies van den Voorzitter vereenigen mits Bpoedig gehandeld zal worden. Nu is men daar toch aan het werk en zullen de kosten dus niet zoo groot zijn dan wanneer wij later de boel weer moesten opbreken. De heer van Andel is ook voor spoedige afdoening Nu is in de tuin nog niets in order {{smaakt. Wacht men wat dan gaat het wee astiger omdat de grond dan bewerkt is. De Jong. Misschien is dr. Oerlemans wel genegen om in de kosten tegemoet te komen. Voorzitter het is een gemeentewerk endaar zou ik een particulier niet in laten tegemoet komen, vooral hier niet omdat op te veel plaatsen het werk is verricht zonder dat door een enkele particulier in de kosten is bygedragen. Prins. Loopt de riool ook niet over een perceel grond waar de school zal worden gebouwd. Voorzitter ik zal eenB kijken. Ik geloof dat de loop aan de Wijksche Poort uitkomt. De riool is goed te vervangen door buizen. Na nog eenige bespreking wordt besloten dat B. en W. een onderzoek zullen instellen en zoo spoedig mogelyk een aanvang met het werk zullen laten maken. Ingekomen Stukken. 1. Ingekomen schrijven van den heer Wuijster houdende mededeeling dat hij wegens vertrek uit deze gemeente ontslag neemt als lid van het College van Regenten over de Godshuizen. 2. Schrijven van het Hoofdbestuur van de Broederschap van candidaat Notarissen in Nederland- Uit het schrijven, dat door den secretaris wordt voorgelezen, blijkt dat het Hoofdbestuur er op aandringt geen makelaars te benoemen daar dit bij het publiek den schijn verwekt alsof de belangen aan deze personen geheel kunnen worden toevertrouwd. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Schrijven van Ged. Staten goedkeurende het besluit tot verwering in rechten tegen P. de Bruijn te Woudrichem. 4. Idem goedkeuring der plaats waar de school zal worden gebouwd. 5. Idem, goedkeuring van het kohier van den Hoofd. Omslag. 6. Idem, goedkeuring verordening tot heffing van het marktgeld. 7. Procesverbaal van kasopDeming bij den gemeente octvaDger. Uit het onderzoek is gebleken dat de boeken eu registers ordelijk en regelmatig waren bygehouden en het dienovereenkomstig bedrag in kas aanwezig was. De Mol. Mijnbeer de Voorzitter, ik wil eens vragen of u, als hoofd der politie het recht heeft om, als de goede orde dreigt te worden verstoord, in te grijpen. De reden dat ik dit vraag is het volgende Tusschen het pand van de heeren Metselaar en U. Vos is een houten heining. Nu is door Vos tegen die houten heining een stookgeFeenheid ge plaatst tengevolge waarvan Metselaar de brandassurantie is opgezegd. Zijn hypotheek houder heeft daar ook kennis van gekregen en dez9 zal zijn hypotheek intrekken als het huis niet tegen brand kan worden verzekerd. Door een inspecteur uit den Bosch is een onderzoek ingesteld, die kwam tot de conclussie dat het brandgevaar zeer groot is en geen enkele assurantie het huis zal willen ver zekeren. Voorzitter De heele kwestie is een per soonlijke hatelijkheid. Ik heb de brandmeesters opgedragen een onderzoek in te stellen en naar aanleiding daarvan is tegen Vos gezegd dat bij die stookgelegenheid moet opruimen. Van dat opruimen is niets gekomen en toen is Metselaar bij me geweest om, en terecht daarover te klagen. Wij kunnen daar weinig aan doen. Door den wachtmeester heb ik toen procesverbaal laten opmaken die heeft dat toen nog niet aanstonds gedaan omdat hij het nog moest onderzoeken. Of het procesverbaal nu opgemaakt is weet ik niet. Wij zullen den rechter hier maar laten be- öl 1886D De Mol. Ik dacht dat u hier wel zou kunnen ingrijpen. Voorzitter. Neen, waartoe een burgemeester bevoegd is, is alles in reglementen neergelegd. De heer Veerman wijst er op, dat, indien al deze stookgelegenbeden moofen worden opgeruimd vele waschvrouwen in moeilijkheden zullen gebracht worden. Da heer van Everdingen zegt dat de stook gelegenbeden op zich zelf niet gevaarlijk zijn, doch dat Vos er vijgenmatjes in stookt 't is hier een plagerij van buren. De heer De Mol wijst er cp, dat het toch meermalen gebeurt dat de vonken bij Metselaar, wanneer daar een deur of raam openBtaat, binnen vliegen. Na nog eene discussie, waaraan door alle leden wordt deelgenomen, zegt de Voorzitter dat hy de kwestie zal oplossen. Hij zal eerst trachten of de menschen goedschiks de kwestie willen oplossen, of ze een open oog voor eikaars belangen willen hebben. Gaat dit niet, dan zal men de rechter uitspraak laten doen. Hierna ging de vergadering uiteen. SPRANG. Raadsvergadering, gehouden te Sprang den 17 Februari 1911, des nam. 7 uur. Tegenwoordig al de leden, uitgezon derd het lid J. C. Maijers. De Voorzitter Meijer opent de ver gadering. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, worden aan de orde van behandeling gesteld de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen stukken. a- besluit van Prov. Staten tot toe kenning eener subsidie van f 1500 tot restauratie toren b. Kon. besluit tot goedkeuring der verhooging van het maximum van den hootdelijken omslag Beide besluiten worden voor kennis geving aangenomen. c. adressen van de hulptelegraaf en telefoonkantoorhoudster en vervanger om eervol ontslag uit die betrekkingen tegen 1 April a s. Wordt besloten deze aan te houden tot de volgende vergadering. a. Adres van J W. Kannemans om eervol ontslag als onderwijzer wegens benoeming te Breda tegen 1 Maart e k. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten eervol ont slag te verleenen met ingang van 1 Mei 1911. 2. Af- en overschrijving op de plaat selijke begrooting van 1910 tot een be drag van f 65. Met algemeene stemmen aangenomen. 3. Benoeming stembureau voor ver kiezing Kamer Staten en Gemeenteraad. Benoemd worden tot ledenMaijers en Verhoeven tot plaatsvervangers de Jong en Haverhals tot 4e. lid Vos, en tot plaatsvervangerRijken. 4. Benoeming stembureau voor ver kiezing Kamer van Arbeid. Benoemd worden tot ledenMeijer, de Jong en Vos, en tot plaatsvervangers Maijers, Rijken en Haverhals. Bij de rondvraag aan het eind der vergadering, dringt het lid J. Rijken aan op verbetering der Kattesteeg. Besloten wordt door het oprijden van zand te trachten eenige verbetering aan te bren gen. Hierna wordt de vergadering ge sloten. JACOBS Er zijn zoovele vrouwen, zoovele jonge meisjes die ongelnkkig zijn omdat zij lijden, dat wij gelooven goed te doen met het voor beeld van een jong meisje dat door de Pink Pillen een eind aan hare smarten heeft gemaakt, onder hare oogeu te brengen. Dat jonge meisje, dat ons haar portret tot dank voor hare genezing heeft gezonden, schreef ons tegelijkertijd het volgende briefje „Ik ben 22 jaren oud, en ik kan zeggen dat ix sedert mijne kindsheid altijd ziek ben geweest, mijne kindsheid was dan ook wel treurig. Ik had geen gezondheid en ik ben altijd in mijn werk gehinderd ioor ziekte. In het bijzonder leed ik aan hoofdpijnen, die mij iederen dag op het zelfde uur overvielen, en dat gedurende weken. Dan was ik ook zeer zenuwachtig en zeer gevoelig. Ik was onmiddellijk ver schrikt en om weinig zaaks van streek. Mijne zenuwen waren altijd ziek. Ik h b velerlei middelen gebruikt eu daarmee zijn mijne spaarpenningen verloren gegaan, zonder dat ik er de zoo zeer begeerde kracht en ge zondheid door heb. verkregen. Eindelijk heeft men my de Pink Pillen voorgeschreven, waarvan ik reeds veel goeds had hooren zeggen door menschen bij wie ik gewerkt had. Het verheugt mij u te zeggen dat uwe Pink Pillen een eind aan mijn onge lukkig leven hebben gemaakt, door mij de gezondheid weer te geven*. Get. Henriette Jacobs, Lieve VerschuierBtraat 30 te Rotterdam. Geef uwe spaarpenningen niet uit om u te genezen met middelen te koopen die geene bewijzen van genezing hebben gegeven. Neem de Pink Pillen die sedert 20 jaren u iederen dag altijd nieuwe genezingen aan- wijzeD. De Pink Pillen mogen duur schijnen wat hun prijs betreft. Zij zijn goedkoop wanneer men bedenkt dat zij genezen, dat zij snel genezen, dat zij uwe pijnen doen ophouden en u veroorloven te werken. Verkrijgbaar h f 1,75 per doos, en f 9, de zes doozen bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22 Amsterdam. Voor 's-Bosch en omstreken bij de firma v. d, DRIES, Vischmarkt Apotheker 's-Bosch Drogisterij „EXCELSIOR* Koning innelaan, Herman J. A, ZEEGERS, firma P. J. van GILS. Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten, Prijs f 1,75 de doos,f 9 per 6 doozen. 394 Nette Burgerlieden, wonende in de Hei straat te CAPELLE, vragen een flinke DIENSTBODE. Brieven te schrijven aan het Bureau van dit blad onder de letters A. T. 386 TE KOOP: Een kortharige JACHT HOND, reu, 8 maanden oud, voor f35. Brieven te zenden aan het bureau van dit blad onder letters J. T. 383 DIENSTBODE gevraagd tegen hoog loon eu verval. Zelfstandig, zindelijk en netjes kunnende werkeD. Geen wasch, eenige bekendheid met keuken is aanbeveling. Brieven letters H. A. bureau van dit blad. GETROUWD: JOSEPH A. J. M. PERNOT en die namens wederzijdeche familie, hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 's-Bosch, 21 Febr. 1911. 416 Op Zondag 26 Februari a.s. hopen onze geliefde Ouders H. DIDDEN EN A. M. TIMMERMANS, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbaie kinderen. Brieven onder letters A. B. aan het Bureau *an dit blad. 410 H. COLIGNON EN ClE. Aanbieding uitsluitend schriftelijk. 385 379 Eerste Loonopzandsche Stoomscboenfabriek GEBR. F. M. SCHOENMAKERS 889 Br. franco aan C. VAN DER PLUIJM, Stationstraat Waalwijk, waar verdere, inlich tingen zijn te. bekomen. 414 te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer J. DEGE- NAARS te Klundert, om contant geld. Op Donderdag 23 Februari igndes voormiddags ten 11 uie aan de Haven te Waalwijk. Op Vrijdag 24. Februari ign, des voor middags te 10 ure, ter herberge van G. L. ROIJMANS te Elshoutdes namiddags te één uur ter herberge van ANTOQN MERKX te Nieuwkuik. Op Zaterdag 25 Februari ign, des voormiddags te 10 ure aan de Haven te Waspik. 349 te Waa'wijk, zal by inzet op Donderdag 2 Maart 1911 en bij toeslag op Donderdag 16 Maart 1911, beide dagen des namiddags te 6 ure, ter herberge van J. MAAS te SpraDg ONDER DE GEMEENTE SPRANG. Eigendom van en bewoond door W. A* HILLIKHUIJZEN te Sprang c.s. Betaling der kooppeningeu 1 Mei 1911. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. Grond- eu andere lasten voor rekening van den kooper vanaf 1 Januari 1911, 387 415 De Heer en Mevrouw C. W1TLOX- Mastboom betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hun zoon ondervonden. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMER MANS q q. aldaar, in het openbaar (Dpze koopen vooraf te gaan zien.) De verkooping zal aanvangen PRECIES om 1') ure op „Plantloon* bij Lukas van der Kaa, te beginnen met den verkoop van Sparren. Zij die van vorige verkoopingen nog schuldig zijn worden niet als koopers of borgen aangenomen. 323 te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag 2 Maart igu, in het café »Euplionia> te Kaatsheuvel, bij toeslag op Donderdag 16 Maart igzi, in het hotel van C. J. VAN DEN ASSEM aldaar, telkens om 7 uur des avonds ONDER KAATSHEUVEL. v Verhuurd ged. aan Jan I)amen voor t 1.10, ged. aan kinderen Frinten voor f 1.ged. aan H. van Boxtel voor f 0 60, alles per week- Onverhuurd. 405 Bij den toeslag komen de koopen in massa. Een en ander afkomstig van wijlen mej. Helena van der Plas. De huren zijn voor den kooper van af den Maandag, volgende op den be taaldag der kooppenningen. Aanvaarding van koop 2 in eigen ge bruik bij de betaling der kooppenningen. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de heeren GEBR. VAN DER BEEK te Heemstede, op Dinsdag 7 Maart 1911, voormiddags ten 10 uur, in het Loonsch-Hoekje, nabij den Roestelberg Bijeenkomst bij den Roestelberg. Betaaldag 1 October 1911, mits borg stelling. 382 te Drunen, zal op Dinsdag 28 Februari 1911, des vourmiddag8 81/g uur, ten huize en ten verzoeke van CORNELIS TROMMELEN te Drunen a contant Bokstelling met Reep, Dommekracht, ijzeren Smidsschroef, 2 Boomkettings, ijzeren Handbooms, Slijpsteen met stellïpg, Trek zaag, Schaven, Zagen, Beitels, Boren, ijzeren Hamers, Nijptangen, Dissel, Toogpennen, Lijmschroeven, Kruiwagen, Zeis, Rijf, losse Trap, Hanglamp, Hangkast, Legkast, Tafel, Wasschraag, Ladder, partij Planken, Latten, Brandhout, oude Pannen, partij Hooi, Mest, Kachel, oude Ramen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Voor den Heer Hendr. van der Geld.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2