Tweede Blad Provinciaal Nieuws. BUITENLAND. België. Duitschland. China. Portugal. Italië. BINNENLAND. Nummer 16. aderdag 23 Februari 1911. 34e Jaargang. en Wij lezen in de Gazet van Antwerpen* De Kalholiekeu zijn bepaald domkoppen, hunne scholen dompersscholen, dat is uitgemaakt. De uitslag van den wedstrijd tusschen jongelingen, die hunne hoogeschoolstudiëu voltrokken hebben, is openbaar gemaakt. Op 17 bekroonden zijn er 7 van de hooge- school van Leuven de aoderen zijn van de Staatshoogescholen van Oent en van Luik. Wat de twee viije liberale hoogescholen betreft, het getal hunner bekroonden is 'nul. De Vrijmetselaarshoogeschool van Brussel krijgt nochtans 40.000 frank hulpgeld van de stad Brussel; 25,000 trank van de stad Antwerpen en 200,000 frank van de provin cie Brabant. Lenven krijgt niets De Duitse/ie kroonprins door een Engelschman gered. De j-Neueste Nachrichten* weet mede te deeleu, dat de Duiteche kroonprins de laatste £week van November, toen hij op Ceylon was, door een beambte van de Engelsche regeering, een zekeren Murty, is gered, toen hij door een olifant was aangevallen en een zekere dood hem bedreigde. De prins was op jacht, toen hij plotseling vlak bij zich een olifant ontdekte. Hij had niets dan een geweer van klein kaliber bij zich, waarmee bij onmogelijk het dier kon dooden. Hij slaagde er slechts in, het dier een wonde toe te brengen en bevond zich in groot gevaar, toen Murty vlak langs den prins op den olifant vuurde. Hij raakte het dier tusschen de oogen, waardoor het gedood werd. LuidenB een belangrijk bericht van dr. Woe-Lien-Teb aan de ^Herald* uit Foe- sjatien, is bij de laatste microscopische on- derzoekingen van pestbacillen gebleken, dat deze in steeds grooter mate doode organismen vertoonen. De officieele rapporten van de 1 Wai-poe-woe constateeren dat de toestand voortdurend beter wordt in die streken, waar de doctoren in staat zijn de lijders te isoleeren en alle mogelijke sanitaire maat regelen te nemen. Te Foesjantien bezweken Zaterdag slechts 12 personen aan pest. Het oude hospitaal voor pestlijders, waar 1600 personen stierven, liet. men denzelfden dag tot den grond afbranden. Te Tsjang.t8jo.in en in de omliggende dorpen waar de Amerikaansche geneesheer dr. Young, aan het hoofd van den genees, kundigen dienst staat, is 't aantal sterfge vallen van 250 tot 75 per dag gedaald. Overal is men vol vertrouwen, dat de epide mie zich niet naar het Zuiden zal verbreiden, maar in het Noord-Oosten van Mandsjoerjje heerscht nog met onverminderde woede i"' zooals uit van die streek gezonden raporten blijkt. Volgens de Mundo heeft de overheid een uitgebreid complot ontdekt. De leden kwamen in Lissabon bijeen om middelen te beramen tot omverwerping van de republiek en terug- roeping van koning Manuel. Vijftien samen zweerders, onder wie een luitenant van het k leger zijn gearresteerd. Wat de verbanning betreft van den jour nalist Chagas en de oud-miuisterz Azevedo X Coutinho en Castello Branco, deze wordt door de regeering gerechtvaardigd met het argument, dat het voor hun eigen veiligheid geschiedde, daar bet volk verbitterd op hen was. Chogas wilde een door het volk gehate krant weer uitgeven, de anderen complot teerden tegen de republiek en verbreidden alarmeerende berichten. De paus is geheel hersteld en heeft zijn gewone bezigheden hervat. 350 Italiaansche geneesheeren hebben de regeering om uitzending naar Mandsjoerije verzocht om er de pest te bestudeeren. Het Roode Kruis zond hulp naar die streek. 't Princesje Aan een particuier schrijven ontleent de „Pr. Gr. Crt." het bericht, stammend uit de omgeving van de Koningin, dat het Princesje al aardig begint te praten. Zij kent de dieren, waarmee ze speelt, al heel goed en geeft ieder den naam, waarop het volgens De Vries en te Winkel recht heeft Ook bestudeert zij ijverig deze herinnering aan de menschelijke beperktheidde klok Herhaaldelijk als het kleine ding haar hoort slaan, geeft zij groote bewijzen van belang stelling, ja „blok" is een'van de eerste I dingeo die zij heeft leeren zeggen. Zij belooft dus een dame van de klok te worden, wat haar zeer ten stade kan komen a's toekomstige Koningin wier beleefd heid o. a. in nauwgezetheid van klokbetrsch- ting bestaat, gelijk men weet. De sociale verzekering van minister Taltna. Naar aan de ,,Tel." van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, is 't ontwerp- Ziektewet in de afdeelingen der Tweede Kamer zeer ongunstig ontvangen. Gelijk bekend heeft minister Talma aan het ziek- te-verzekerings ontwerp vastgekoppeld eene organisatie van „Raden" die tevens als onderbouw zoHden moeten dienen voor de rest der sociale wetgeving. Ook tegen dit ontwerp Raden wet bleek men vrij eenparig ernstige bedenkingen te hebben zoodat ver. wacht mag worden, dat dit denkbeeld even min levensvatbaarheid zal blijken te bezitten als het instituut d r „bakkereraden" Aangezien voor de wetsontwepen een commissie van voorbereiding benoemd werd is het niet onwaarschijnlijk dat deze over- eeBkom8tig het nieuwe reglement van orde nog voordat de ontwerpen io staat van wijzen zijn, een uitspraak van de kamer zal uit lokken, of zij met instelling der raden ge noegen neemt, pen uitspraak die reeds nu niet twijfelachtig schijnt. Verwacht wordt, dat minister Talma, indien hij ook met deze ontwerpen weder échec lydt, uit het kabinet zal treden. De Tijd. Men meldt ons dat het R.K, dagblad De Tijd binnenkort ook 's ochtends zal verschijnen. JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 23 Februari 1911. Waalwijk 22 Febr. 1911. De Directeur der vakschool. In het grootste gedeelte onzer oplaag van 1.1. Zaterdag konden wij nog mede- deelen, dat de heer J. L van Gijn, scheikundig-ingenieur te Londen benoemd is tot directeur der te Waalwijk te stich ten vakschool voor het leerlooiers- en schoenmakersbedrijf en daaraan vei bon den proefstation voor deleder-industrie. Het is ons zeer aangenaam eenige nadere bizonderheden te kunnen mede- deelen omtrent den nieuw benoemden directeur, te meer waar blijkt dat deze keuze met groote ingenomenheid kan worden begroet, daar de benoemde een zeer bekwaam, ontwikkeld man schijnt te zijt^r Dé heer J. L. van Gijn is geborea te Rotterdam, zoon van een makelaar in huiden, die sinds een twintig jaren is overleden. Op 16 jarigen leeftijd had hij het eind-examen H. B. S. vijf-jarigen cursus achter den rug en behaalde op 20-jarigeo leeftijd het diploma nis tech- nologisch-ingenieur te Delft. Zooals men weet hebben sinds 1900 de Bonden der Lederfabrikanten en der Schoenfabrikanten op hun programma's gezetvakonderwijs/ en tal van adres sen in deze aangelegenheid werden ver zonden, tal van audiënties gevraagd en verkregen. Onder het ministerie Kuyper namen de vooruitzichten voor de vakschool vasteren vorm aan, zoodat op verlangen van Dr. Kuyper één der meest ontwik kelde jongelui van Delft die promoveerden te kennen moest worden gegeven zich speciaal toe te leggen op de looierij- chemie. Hiervoor werd door Prof. Hoo- gerwerf aangewezen de heer J. L. van Gijn. Hij toog naar Waalwijk, om daar in eene looierij opgenomen te worden, doch slaagde niet. Hij maakte daarop kennis met den secretaris van den Bond van Lederfabrikanten, den heer M. C. J. van Son te Waspik, die hem welwillend in zijne lederfabriek eene plaats verleende om hem de gelegenheid te geven de looierij wat meer van nabij te leeren kennen, voor hij Verder ging. Gedurende de zomermaanden van 1904 was de heer Van Gijn als volontair werkzaam in de lederfabriek der firma van Son en vertrok in October van dat jaar naar de looiersschool Hero Ids institute, directeur Dr. J. Gordon Parcker te Londen. In den jaarlijkschen wedstrijd van 1905 van de Guilds of London behaalde de heer van Gijn, verschillende gouden me dailles in de afdeeling looierij-chemieen zag zich in October benoemd tot assis tent aan bovengenoemd college, welke betrekking hij op heden nog vervult. In 1909 werd het Herolds Institute opgeheven en vervangen door >The Leather-sellers Company technical col lege/ Towerbrldge-road London en de heer Van Gijn werd toen meer speciaal belast met de chemische onderzoekingen. Het nieuwe college is eene model-inrich ting met groote leeszalen, laboratoria, in 't kort geheel naar de eischen ingericht. Waar Dr. Parcker zeer veel afwezig is, soms gedurende maanden voor Ame rikaansche reizen enz., heeft de heer van Gijn steeds de geheele leiding, (hoe wel in naam echter een Engelsch assistent, daar de Guilds niet willen, dat in naam de leiding wordt gegeven aan een bui tenlander^ Wij hebben hier een en ander gegeven om de vakwereld en onze Ingezetenen wat nader in kennis te stellen met den nieuw benoemden directeur. Voegen we bij deze uitstekende antecedenten nog, dat de heer Van Gijn bekend staat als een aangenaam, zeer ontwikkeld mensch, dan mogen we zeker de toekomstige school en hare leerlingen feliciteeren met haren directeur, de gemeente Waalwijk met de aanwinst van zulk een burger. heer van Gijn is 28 jaar, van pro- testantsche beginselen en ongehuwd De benoeming gaat in 1 Maart a.s. Aanbesteding. Het bouwen van een winkelhuis voor den Heer G. Verhoeven van der Zanden te Waalwijk is opgedragen aan den aan nemer Ben hr. H C. v.d.MeijsteBesoijen. Uitvoering >St. Paulusvereeniging'1 Zondagavond gaf de tooneelclub der »St. Paulusvereeniging* alhier, eene uit voering, welke alleen toegankelijk was voor Dames. De zaal was stampvol Geen plaatsje bleef onbezet. Wel een bewijs, dat de roem dezer tooneelclub zich door de geheele gemeente heeft verspreid. De uitvoering van Zondagavond heeft dit andermaal bewezen. Deze tooneelclub kwam dien avond op met het tooneelspel>Pater Theo bald Mathew*, Anti-alcoholisch drama met voorspel in 4 bedrijven, van den ZeerEerw. Pater Servatius O. C. Er werd door allen uitstekend spel geleverd in dit mooie tooneelwerk, waar voor aan allen een woord van lof toekomt. En wij wenschen hier van harte dat deze vereeniging steeds in groei en bloei moge toenemen. Het >Eere wien eere toekomt* is ze ker niet alleen voor de spelers maar ook voor eenige heeren, die zooveel hebben bijgedragen tot het welslagen dezer uitvoering. Hoe zou de tooneelvoorstelling niet in waarde gedaald zijn, wanneer de grim- meerlng der spelers en het prachtige teoneel oiet zoo kostelijk was aangebracht door den heer Ant van der Lee. Een zeer onaangename maar toch onmisbare taak hebben bij eene tooneel- uitvoering de heeren souffleurs. Ook hun zij hier een woord van hulde gebracht. De Dames gaven ook luide hare tevredenheid te kennen door een dave rend applaus. 't Was een mooie genotvolle avond. a. s. Zondag zal de tooneelclub haar drama ten gehoore brengen voor de leden der St, Paulus Ver. Dezen wacht dus weder een mooie avond. Mr. H. Smeenge. Maandagavond ten acht uur werd van wege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Departement Langstraat, eene bijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad Mr. H. Smeenge, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Toen de Voorzitter, de WelEerw. heer Ds. Fetter, de bijeenkomst opende, was de zaal geheel gevuld met belangstel lenden. Dat verheugde hem, omdat het onderwerpDe verzekering van werk lieden voor den ouden dag, van zoo'n groote maatschappelijke beteekenis is wat ook wel hieruit blijkt, dat hetreeds op meer dan 400 plaatsen dezen winter is be handeld. De heer Mr. Smeenge het woord ne mende begon met er op te wijzen, dat toen het Nut van 't algemeen werd op gericht de omstandighedeo, waarin de maatschappij verkeerde vrijwel dezelfde waren als heden. Ook toen kwam de vierde stand vragen om zijn recht. Spreker ging vervolgens na wat het Nut gedaan heeft voor het onderwijs en de opvoeding om dan er op te wijzen, dat de mannen van het Nut zich daar mede niet tevreden hebben gesteld, maar dat zij ook hebben begrepen, dat de ouderen van dagen niet onverzorgd mo gen achter blijven, dat er een pensioen fonds moest komen. Die actie heeft aanleiding gegeven tot meerdere actie en voor 30 jaren geleden is men er bij de Staten al mee aan 't werk om een fonds te verkrijgen. Dat het er nu nog niet is, heeft vele oorzaken. De eerste is omdat de staat nu eenmaal niet zoo vlug werkt, de tweede dat er een categorie van perso nen is geweest die van verzekering af- keerig waren en het daarom tegen hiel den. Dat waren vooral de calvinisten, die ook de leerplichtwet hebben tegen gehouden, doch ze thans erkennen als een heilvolle wet en de derde oorzaak is gelegen in den politieken toestand, waarin ons land is gewikkeld. Op onderhoudende wijze ontwikkelde spr. het vraagstuk, wat is verzekering. Vaak vond hij daarbij gelegenheid op overtuigende wijze aan te toonen het groote nut daarvan. Na een wandeling met zijne gehoor in het dagelijksch leven te hebben ge maakt kwam hij tot zijn onderwerp >De verzekering van werklieden voor den ouden dag*. Spreker wees er op, dat pensioneering bij Staatsambtenaren reeds lang bestaat Wel wordt het stelsel door velen, een dwangstelsel genoemd, doch spr. kan zich daarmede niet vereenigen en zei nog steeds blij te zijn, dat ook hem die dwang is opgelegd. Vervolgens bespreekt hij niet enkele woorden de door de' ministers Lely, Kuijper en Veegens ingediende wetsont werpen tot staatspensioneeriug In herin nering brengt hij dan, dat ook door minister Talma een wetsvoorstel moet worden ingediend, dat echter, naar het zich laat aanzien, nog wel wat op zich zal laten wachten. Na er nog op te hebben gewezen, hoe de ministers die wetsvoorstellen hebben ingediend, aan het bedrag, noodig voor de pensioneerirg, zouden hebben willen komen, gaat hij over tot besprek'ng van het Deensche en Engelsche stelsel. Voor al bij het Deensche stelsel blijft spr. lang stil staan. Dc fouten, die dit stelsel z. i. aankleven bracht hij op duidelijke wijze aan het licht. In Denemarken, waar alleen ouden van dagen pensioen krijgen, die niet meer in staat zijn te werken en nooit met den straft echter in aanraking zijn geweest, kost het jaarlijks 5 millioen kronen of 2,723.000 gulden. In Engeland heeft men gezegd iedere oude van dagen krijgt fl. 378 per jaar; voor man en vrouw 700 gulden. Die een inkomen boven dit bedrag gaande heeft, krijgt niets, doch moet wel mee betalen aan het fonds. Dat door iedereen meebetalen heeft, zegt spr. nog al eens ontevredenheid verwekt, doch het stelsel is te billijken, want in zeker opzicht moet men eikaar helpen. Dat eischt de naastenliefde. Aan het slot van zijne rede wijst spr. er op, dat het wenschelijk zou zijn, dat men in zake Staatspensioneering een van gedachten werd, dat men laat varen de verschillende meeningen en dat allen mede werken tot de spoedige tot stand koming daarvan- De lezing die ruim 2 uur duurde, werd met veel belangstelling gevolgd. Hanze. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur der Hanze, hield gisterenavond in de zaal van het Hotel Verwlel de heerS. Meuwsen, president van den Midden standsbond, eene voordracht overDe moderne Organisatie en Coöperatie van den Middenstand, toegelicht met licht beelden. Dank zij de bemoeiingen van het be stuur der Hanze, die met ruime hand de uitnoodiging en tot bijwoning dezer voordracht had verspreid, was de zaal tot in alle hoeken gevuld met belang stellende middeastanders. De Voorzitter der Hanze, de heer W. van der Heijden, opende de vergadering en sprak den wensch uit, dat allen van de voorlichting van den heer Meuwsen zouden profiiteeren. De heer Meuwsen het woord nemende gaf in zijn inleiding te kennen dat hij gaarne aan de uitnoodiging van het bestuur, om hier te komen spreken, had gevolg gegeven. In een gezellige causerie toonde hij eerst hoe tegenwoordig, als een gevolg van de opheffing van het gildewezen, het mogelijk is dat een ieder, verstand of geen verstand van het vak, een bedrijf kan uitoefenen. Door de middenstanders wordt vaak gezegd, aldus spr., dat de grootindustrie hun groote concurrent is, doch dit is beslist oiet waar. De groote concur renten, dat zijn de knoeiers en de knoeiers zijn zij, die geen vakkennis bezitteD. In Oostenrijk heeft men dat voor 30 jaar geleden reeds ingezien. De midden stand was daar geheel vervallen waar vroeger bloeiende welvaart heerschte, daar was toen armoede. De regeering heeft ingegrepen en vakscholen opgericht waar de patroons een cursus kunnen volgen en waar zij over alles hun vak betreffende kunnen worden ingelicht. Men heeft er cursussen opgericht voor boekhouding en de resultaten zijn schit terend geweest. Spr. wees ook op het nuttige van coöperatie voor den middenstander en hoe men door coöperatie op gemakke lijke wijze met de groot-industrie kan concurreeren. Als bewijs haalde hij daar voor Oostenrijk weer aan, waar ieder jaar voor het leger 4 millioen paar schoenen moeten worden gemaakt en van die 4 millioen krijgt de klein-industrie de helft te maken en dat kunnen die middenstanders gemakkelijk door de coöperatie. Na de pauze Het de geachte spreker een 3 tal seriën lichtbeelden zien. De eerste serie waren allemaal kiekjes van model-werkplaatsen uit Oostenrijk, ter wijl de tweede serie ons liet zien de ware kunststukken die daar werden ver vaardigd. De derde serie bracht ons de mooie steden en dorpen van Oostenrijk, De heer v. d. Heijden dankte na afloop den spreker voor zijn leerrijke voordracht en deelde de vergadering mede dat de heer Meuwsen steeds be reid is om alle middenstanders inlich tingen te verschaffen, ook per corres pondentie. Daarna sloot hij deze vergadering. W. V.Hollandia jj. Schildercursus. Onze lezers zullen zich Dog wel her inneren wat wij in December 1910 schreven overden schildercursus der firma Claessens fréres. Welnu de cursus is deze maand afgeloopen, nu organiseeren de leerlingen een tentoonstelling van de werken door hen gemaakt. Wij willen de zaak nog niet vooruitloopen, echter kunnen wij wel zeggen dat deze tentoonstelling hoofdza kelijk wordt ingericht, eerstens otn te doen zien wat door onze schilders kan gemaakt worden, tweedens om bij het publiek den goeden smaak meer te ont wikkelen en ten laatste dat indien mooie werken voorkomen onze ingezetenen nie' buiten hun gemeente behoeven te gaat Den korten studietijd in aanmerking ge nomen, ongeveer 15 lessen, belooft de tentoonstelling wel te zullen slagen. Laai ons hopen dat de leerlingen er veel profijl van zullen trekken. BAARDWIJK. Toen de soon van den Landbouwer A. P. zijne laarzen wilde aan trekken otn zich ter kerke te begeven be merkte hij tot zij o schrik dat deze waren verdwenen. Van de dader(s) natuurlijk geen spoor te ontdekken. Door de bij den heer W. v. Helvoirt gevestigde Tooneelvereeniging zal op Zondag 26 Februari a.s. eene uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zallen worden ^Nihilis- tea* BI spel in S bedrijven en ylnkwar- tiering* in een bedrijf. Daar deze vereeniging over uitstekende krachten beschikt zooals gebleken is in hare vorige uitvoering, kunnen wij niet genoeg aanraden zich bijtijds zich van kaarten ad 30 ets. en 20 ets, te voorzien daar sog al veel belangstelling bestaat voor deze nog jeugdige, maar flinke vereeniging. Gepasseerden Zondag had hier een formeele vechtpartij plaats tusschen een inwoner alhier en een uit Besoijen. Liefdes kwestie schijnt hier een hoofdrol te hebben gespeeld. De vader van laatstgenoemd liefje is zoo wij uader vernamen nog al hardhandig opgetreden. Bij den heer J. de Kort alhier zal a.s. Vrijdag eene vergadering plaats hebben van den N B. Chr. Boerenbond Afdeeling Raardwijk. Doel1 Verslag ontvangsten en uitgaven 1910. 2 Idem paardenverzekering. 3 Idem brandassarantie. 4 Idem der Leen bank. 5 Betaling contributie. BESOIJEN. B. V. C. Met 3 spelers uit het 2e elftal, ging B. V. C. j.l. Zondag naar 's-Bosch om aldaar voor de competitie, Victoria te gaan bekampeu eu hebben meer succes gehad dan op eigen terrein, daar zij slechts met 30 geklopt werden. Daarbij moesten zij na de rust met 10 man verder spelen, daarbij een botsing een onzer spelers zijn linkerschouder werd ontwricht en verder spelen voor hem niet doenlijk washet geval werd dan ook door de andere spelers ten zeerste betreurd. Om reden dat er nu reeds een 3tal der beste krachten voor enkele weken verhinderd zullen zyu om hunne kleuren te verdedigen, is het B. V. C. Bestuur genoodzaakt eenige wedstrijden uit te stellen, doch hoopt het tevens dat de B. V. C. aanhangers hnnne blijken van sympathie niet znllen verliezen door dezen maatregel en zien wij dan ook in den eerBtvolgenden wedstrijd wederom allen aanwezig. CAPELLE. De handel in hooi was de laatste dageo vrij levendig. De prijs be draagt f 15 per 500 K.G. VRIJH.-CAPPEL. De loteling der lichting 1911, A. J. Snijders, is blijkens beschikking De Echo van het Zeiden. l.'ftxe wedstrijd had Zondag te *8 Bosch, onder een enorm sterken wind dietoeibal bijna onmo gelijk maakte, plaats. VV. V. heeft eerst het voor deel van den orkaan en profiteert hiervan ook duchtig, want binneu tien minuten leiden de geel L7arjen met Deze voorsprong geelt aan dc W V. verdediging echter te veel gerustheid, wat VV. V. een tegenpuntje kost hetgeen door llinker verdedigen, voorkomen had kunnen worden. Dit tegonpuDtje werkt echter aanstekelijk op de W.Vers. zij l'orceeren een corner. Dc rechtsbuiten plaatst den bal goed voor deu rechtshalf, die met een ferm schot den voorsprong vergroot 3—1. Weer oeg»an de geelzwarten de fout, de zaken kalmpjes op te nemen, waarvan Hollandia gebruik maakt, om aan te vallen en op dezelfde wijze als de le maal te doelpunten. Met den stand 3—2 gaat de rust in. Het ziet er voor W.V, niet erg gunstig nit, wont één puntje voor, is verre van bemoedigend, nu Hollandia de sterke wind meê- krijgt. HolUndia ie dan ook vol goeden moed an waant zich zeker van de overwinning. O n mid del ijk na de hervatting dringt Hollandia onstuimig op, doch gelukkig blijkt, dat dc VV V verdediging zich geheel hersteld heeft. Het beele elftal werkt enorm, om den voorsprong te be houden. Voorloopig blijlt de VV. V. helft het tooneel "an den strijd, doch allengs wordt <}e druk op de geelzwarten veste minder en zien we de VV. V. voorhoede bij tusschenpoozd snel door breken, en zoodoende aan de verdediging wat opluchting verschaffen. De groenen blijven ecliter uiterst gevaarlijk en waren in deze periode voor back en keeper niet in zoo'n uitstekenden vorm geweest, dan w»re voorzeker de stand niet zoo lang 3—2 gebleven. Eindelijk komt met een prachtschot van den Hollandia linksbinnen de gelijkmaker 3-3. Dit prikkelt (la W.Vers. Met enorm enthousiasmo wordt afgetrapt, iedereen gerft zich geheel en ie met een heilig vaar bezield. ,Dit heelt dan ook tegengevolge, dat Hollandia terug gedrongen wordt en haar uiterste best moet - oen, om de fauatieke aanvallen der W, Vers af te slaan. Werkelijk denken we dat dc rechtsbinneu, die een hard goed geplaatst schot inzendt, succes zal hebben, doch de keeper bezweert het gevaar. Nog een Hollandia uitval en de seheidsrechter blaast inrukken. De VV. Vers tljo natuurlijk in hun nopjes, dat zij het op gelijk spel hebben kunnen honden, terwijj voor dc Hollandia nien- schen deze uitslag danig tegenvalt. De wedstrijd kenmerkte zich door een aange naam verloop en werd er ondimks de groote spanning die er heerschte van beide zijden uiterst fair gespeeld. A.s. ioudag zal alhier gespeeld worden de competitiewedstrijd W. V.—Willem II (Tilburg.)

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 5