Adverteert in dit Blad, fldvertentiën, Rotterdam s.s.Thor. ZOMERDIENST Hotel het Anker, J au Geertsen, IJzeren pijpen FirmaWedJoh.Vefhulst&Zonen, Guillaume Bogaers. MELASSEBR00D N. van Blerk, Blinds- en Varkensslaperi|. l\ Reedery Arie Smit", Jan de Leeuw, Groote voorraad. S. REMPT PIANO'S NATIONALE INDUSTRIE A.B00M POPPELIER Van Blerk's BRANDKASTEN Runds-, en Varkens vleesch Vuchterstraat H 44. 'S-HERTOGFNBOSCH. l Handelsberichten. B. H. Stumpel, Café en Uitspanning, Vrijhoeven-Cappel Paardenharen Matrassen. Kapok Matrassen. Springveeren Matrassen. Zeegras Matrassen, ^troomatrassen. Spiraal Matrassen. Als boven. Voedert uwe paarden Reclame. Nierziekte bekiuipt U onverwacht l\ A AR Slikkerveer, 144 Telef. no. 1. Agent: M EEKELS, Besogpn, N B. Elke Zaterdag wordt deze advertentie geplaatst I4u St. Jansstraat, 's-BOSCH Het goedkoopste adres is voor bochten flenzen en verbinding stukken voor stoom, gas- en waterleiding. Bij de 128 Waalwijk. Vraag prijscourant. Wbarom vreemd fabrikaat als het Hollandsche behalve goed hooper minjteiv zoo goec of beter is KESSELS' kon. ned. piano fabriekTILBURG Alom Atfenten tjexraaQd- 1 NRUlLoude P1ANQT, Wetenschappelijk, practisch sa mengesteld. £en krachtvoeder bij uitnemendhed. Geheel naar de eischen des tijds ingericht. lederen dag verkrijgbaar yersch van de eerste kwaliteit, aan zeer billijke prijzen. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. aan de Van Ewicksluis, in den Polder Anna Poulow neer geworpen. Schreuders op den rand van de mand staande, werd door den schok er uitge slingerd en kwam op den dijk terecht, waarbij hij zich aan het hoofd bezeerde. De heer Kayser sloeg met den ballon over dien dijk en kwam in het Oude Veer, een binnenwater, niet breeder dan een goede 200 meter terecht. Hoewel hij in die eenzame omgeving vrij spoedig we/d opgemerkt, zoo was het. door volslagen gebrek aan hulpiniddeleo, niet mogelijk hem ter hulp te komen. Zóó dicht in de nabijheid van land, moest hij daar den dood vinden. De heer Schreuder was door den val bewusteloos geworden, doch kwam spoe dig bij. Ten huize van den heer R. Dekkers, den opzichter van den Polder Anna Paulowna, werd hij opgenomen, verbonden en van droge kleeren voorzien. De heer Schreuders was zeer onder den indruk van het geval en van het verlies van zijn vriend. De heer Kayser was ongehuwd. De ballon en de instrumenten werden inmiddels^ aan land gebracht en even eens ten huize van den heer Dekkers geborgen. Noodlottige val. Een dragonder van het regiment, te Mézières in garnizoen, werd te Villers door zijn paard afgewor pen. De man bleef met zijn voet in den stijgbeugel beklemd en werd zoo een eind door het hollende paard meege sleept. Toen men het dier tot staan bracht was de ruiter reeds aan schedel breuk overleden. Slachtoffers det sneeuwstormen. In het noorden van IJsland hebben hevige sneeuwstormen gewoed met, zelfs voor dat eiland, strenge koude, waarbij eenige menschenlevens verloren zijn gegaan. Twee boeren, die in sleden door 5 paar den getrokken, over den landweg naar Reykiavick reden, werden dobr den sneeuwstorm overvallen. Den volgende morgen vond men menschen en paarden doodgevroren. Op een ander deel van het eiland was een vrouw, wier zoon op de weide schapen hoedde, door een plotseling uitbarstenden sneeuwstorm verrast, toen zij met haar dochter haar zoon wilde gaan zoeken. Deze vond, bij zijn thuiskomst 's avonds, de deur gesloten Hij ging op zoek naar de beide vrouwen maar moest wegens de duisternis het zoeken opgeven. Den volgenden morgen kwam de zuster alleen naar huis en deelde mede, dat zij en moeder in den sneeuwstorm verdwaald waren. De moeder stierf van uitputting. Haar lijk werd later in de sneeuw gevonden. Slaapziekte. Te Alkmaar doet zich bij een omstreeks 30-jarig meisje een geval van slaapziekte voor. De pogingen door. de geneesheeren tot op het oogenblik aangewend bleven vruchteloos. Te veel liefhebbers. Dadelijk bij den aanvang van de zitting der Arrondisse- ments-rechtbank van gisteren te Breda, deelde de president, mr. Hellegers aan de 15 landloopers, die terecht stonden, mede, dat de rechtbank niemand meer opzendt, die niet in het arrondissement Breda geboren is. Gelukkige Bredasche vagebonden I Automobiel verbrand. Aan den Spaarn- wouderweg, nabij den Hoofdweg, onder Haarlemmermeer, is Woensdagavond een automobiel in brand geraakt en geheel verbrand. De brand ontstond doordat men bij het nazien van een defect aan den motor met de soldeerlamp te dicht bij de benzine kwam De brandspuit kon den brand niet blusschen- De vlammen stegen tot boven de boomen uit. Een rijke *arme*. Op den Uilenburg te 's-Bosch woonde een zekere vrouw R...., haar man wordt op kosten der gemeente verpleegd in het krankzinni gengesticht terwijl de vrouw van den Algem. Arme onderhouden wordt. Eer gisteren moest de vrouw, daar zij ziek was en reeds zeventien dagen niet van haar bed was geweest naar het Ziekenhuis worden vervoerd. De wanorde en de vuiligheid, die in haar woning heerschten, zijn gewoon niet te beschrijven en de stank was ondra gelijk. Toen men echter ging inspec- teeren, vond men tot niet geringe ver bazing onder verschillende lompen en in lompen gewikkeldeen groote som geld. Wij hoorden van een groote vijftienhonderd gulden, er zijn geldstuk ken bij waarop schimmel zat, zoolang waren zij al bewaard 1 Uit alle voorwerpen en todden, die men, ondanks den vlezen toestand, den moed heeft te onderzoeken, komt nog geld te voorschijn Dorp in brand. Het dorp Berrescheid, bij Schnelden, staat in brand. De kerk en 9 huizen liggen reeds in asch. Daar er gebrek aan water is, zal het geheele dorp in vlammen opgaan. Ongelukken. Te Almelo is de ran geerder Voskamp door een trein over reden en gedood. Te Kollum is de smid Beerstra tengevolge van misbruik van sterken drank in een sloot geraakt en verdronken. Te Alkmaar verdronk de 24-jarige dochter van T. Smit uit Broek-op Lan- gendijk, die te Alkmaar diende. Vóór eenige jaren verdronk haar broer. Een in het vak vergrijsde dief Dinsdag middag kwam een bejaard heer in den winkel van den juwelier W. van Rossum de Chattel te Leiden en vroeg eenige gouden riugen te mogen zien. Van den koop kwam niets, maar toen hij den winkel had verlaten miste men twee zegelringen. De politie, onmiddelijk ge waarschuwd, legde de hand op den dief die de ringen nog om de vingers droeg. De aangehoudene bleek een oud koloniaal te zijn die reeds 30 jaar van diefstal en oplichting leefde en 12 jaren in de ge vangenis doorbracht. Ver schikkelijk auto-ongeluk. Een ont zettend auto-ongeluk had gisterennacht te Comines plaats op de Fransch Belgi- sche grens. Een zestal personen, waaronder twee kinderen hadden in de auto plaats geno men die in den stillen nacht met een flink gangetje er van door snorde. Eens klaps geraakte de machine door een nog onbekende oorzaak haar stuur kwijt, dui kelde pardoes het onderste boven en kwakte neer in een hoop zand. De twee inzittende heeren waren op slag doodeen hunoer. kreeg van het stuurrad zulk een geweldigen klap, dat hem de borst werd opengereten. De overige personen kwamen er met min of meerder of ernstige kwetsuren af. Een justitieel onderzoek is ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. Zelfopoffering van een stationchef. Jean Marie Guérin, chef van het station Bollec Nointót, heeft 2 menschenlevens gered ten koste van 't zijn. Een passagiers- trein, uit Rouaan gekomen, stopte aan zijn station en een dame stapte, met een kind op den arm, even uit. Toen zij over de rails, naar den waggon terugkeeren wilde, reed juist een anderen trein het station binnen De chef snelde toe, trok dame en kind van de rails weg, maar raakte zelf onder de locomotief, wier wielen hem veipletterden. Guérin was 57 jaar en zou binnenkort gepen- sionneerd worden. Droevig ongeval Op het terrein der N. V. Leeuwarder Houthandel, te Schen kenschans bij Leeuwarden, speelde Woens dag tusschen stapels hout het vijf-jarig zoontje van den werkman B. Door een ongelukkig toeval geraakte het ventje onbemerkt onder een stapel balken en werd er dood onder weggehaald. (L Ct.) Ontploffing. Gisterenmorgen heeft te Manchester in de papiermagazijneo van Cbailwik, Lunt en Co. een ontploffing plaats gehad, door welke oorzaak schijnt men nog niet te weten, waardoor brand uitbrak en hel heele gebouw verwoest werd. Zeven werklieden kregen brandwonden, waarvan 5 zeer ernstige. Een werkmau stierf in den loop vaD den dag reeds aan de gevolgen der opgeloopen verwondingen. Zwemmen. Twee heeren te Naarden hebben den geheelen wiuter, zelfs in de zaldzame gevallen dat het water dicht lag en zij een plek moesten laten openmaken, dagelijks gezwommen. Ze hadden tot dusver geen nadeelige gevolgen van hun liefhebberij De stakende Mijnwerkers. Zooals wij vroeger reeds meldden zijn onlusten ouder de stakende mijnwerkers in Zuid-Wales uit gebroken, waarbij het tueschen hen en de politie tot een ernstige botsing kwam. Over de oorzaak en de omstandigheden van deze onlusten volgen hier nog enkele bijronder- hedeD. De ontevredenheid vond haar oorzaak in een verschil van de vereeniging van mijn werkers, welke vereeniging sedert den lsten November wekelijks een groote som aan steungelden heeft uit te betalen. Volgens dat voorstel zou er a.s. Zaterdag door de arbeiders over worden gestemd of zij de door de werkgevers aangebo en voorwaarden zou den aanvaarden of niet. De stakers nu waren over dit voorstel volstrekt niet tevreden en hielden Woensdag verscheidene vergaderin gen, waarbij duidelijk bleek, dat de over- groote meerderheid - r niet aan dacht, om het werk te hervatten. Op een van die vergaderingen kwam het tot heftige tooneelen. De mijnwerkers pro testeerden daar met kracht tegen alle po gingen om tot overeenstemming te komen en besloten met groote meerderheid de staking voort te zetten. Ten slotte nam men het besluit om uaar Clydach te gaan ten einde ook daar een protestvergadering te houden en de arbeiders van de Cambrian— mijn te bewegens om eveneens den arbeid neer te leggen. Van alle zijden sloten zich de deelnemers aan, en de stoet bestond uit meer dan 4000 personen. 160 Politieagenten werden den betoogers achterna gezonden en de stakers en de politie kwamen tegelijker, tijd in Clydach aan. De onruststokers splitsten zich in verschillende kleine afdee- llogen en gingen terstond tot gewelddadig heden over. Terwijl een troep verschillende gebouwen in brand stak, welke tot de Cambrian-mijn behoorden, vielen de anderen de winkels aan ten einde deze leeg te plunderen. De politie trad nu tegen hen op, maar werd met steenen ontvangen, zoodat lij vau haar wapens gebruik moest maken. Twee uren lang duurde de strijd. Aan beide zijden werden talrijke revolverschoten gelost, en eerst tegen den avond werd de rust weer eenigszins hersteld. Van de politie waren er twaalf zwaar gewond, en meer dan vijftig zijn lichter gewond. Ook de stakers telden een groot getal gekwetsten, van wie velen zoo ernstig gewond waren, dat zij in het hospitaal moesten warden opgenomen. Een meisje vet moord. Te Rackow, in Pommeren, is uit het Kamerermeer het lijk op gehaald van een 26 jarig meisje, Tetzlaf genaamd. Blijkbaar was zij ver moord en, als van den moord verdacht is een jonge boer aangehouden, Lupkow genaamd, die verliefd op het meisje was maar door haar was afgewezen Tusschen de moordenaar en het slachtoffer moet een, hevige worsteling hebben plaats gehad, want zij had aan gelaat en borst verscheidene kwetsuren en haar beide polsen waren gebroken. Fougères, hel Fransch schoencentrum. Het voornaamste centrum der schoen industrie in Frankrijk is Fougères. Er zijn 40 schoenfabrieken met ongeveer 10.000 werklieden. De aanverwante in dustrieën, zooals de hakken- en doozen- fabricatie, medegerekend, kan men wel zeggen, dat 12.000 man, dat is meer dan de halve stad, van de schoenindus trie, leeft. Deze industrie, die een halve eeuw terug ingevoerd werd om de lin nenindustrie te vervangen, begonnen met de bescheiden >chausson de tresse" (viltpantoffels, muilen), waar vandaan de werklieden den naam „chausson- niers" kregen. Tegenwoordig worden geen „chaussons" meern Fougères ge maakt. De viltartikelen en muilen ver dwijnen er meer en meer wegens de hooge kosten van het handwerk, dat met de goedkoope machinale fabrikaten niet meer concurreeren kan. Het bedrag der jaarlijksche productie van Fougères kan tegenwoordig geraamd worden op minstens 30 millioen francs en het weke- lijksch loonbedrag op ongeveer 200.000 francs (10 millioen per jaar). Als voordeel dezer industrie wordt genoemd, dat de geheele familie van den werkman er werk in vindt, want zij behoeft net zoo veel vrouwen en kinderen als volwassen mannen. De machinale fabricatie heeft er sinds twintig jaar een groote ontwik keling ondergaan. Toch vinden de werk lieden er alle nog werk, zegt de bericht gever. en de toepassing der machine zal hun des te beter loonen bezorgen, hoe beter zij deze kostbare hulp bedienen, die hun gezondheid bevorderen, hun rusttijden verlengen en hun van het zwaarste werk verlossen zal. Niets is meer te vreezen dan een nierziekte, omdat deze u, zonder dat gij u er van bewust aijt bekruipt uw nieren kunnen cel nacel ver nietigd worden en hun kracht om het bloed'te filtreeren verliezen, zonder dat gij eenig ander wnarschuwend keoteeken heb' opgemerkt dan een gevoel van zwakte, »erneergeslageoheid en voortdurende vermoeidheid, want zelfs wan- in er de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit somtyda alleeu door weinig in het org loopen- de verschijnselen. Nierziekten doen echter niet iedereen op de zalfde wijze aan. Geen enkelen patiëut heeft alle verschijnselen zij loopen zeer uiteen bij verschillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellendig gevoel in hun rug en rheoraatisehe pijnen, doch niet het minste keuteeken van waterzucht; anderen lijden aan graveel, urinestoornissen en buiten, sporigen dorst, maar hebben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen en opgezwollen ledematen, en zijn totaal hulpeloos van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaarmoedigheid. Doch indien gij eenig teeken van nierziekte of blaasziekte hebt leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, voordat gij eenige idéé van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaar lijke ziekten en bijna zonder voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel is zóó ernstig, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Fosters Rugpijn Nienn Pillen bij het eerste verschijnsel der verschrikkelijke nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge'en het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaa9, en alleen een nierengeneermiddel kan de nieren heelen. Zij maken de nieren, blaas en urinewegen terdege schoon, gaan de ontsteking tegen en helpeu hen op een zachte wijze om weder tot gezondheid en natuurlijke werking te ge raken. Zij doen de gerinste sporen der nier- aandoening verdwijnen, en ge«en aan hu kracht terug om het vergiftige urinezuur af te voeren, waaruit zoovele noodlottige ziek ten bij mannen en vrouwen ontspruiten. Koopt geen pillen, die niet den volledi- gen naam Foster's Rugpijn Nieren Pill n op het etiket hebben. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de Wed. Orie Dumonlin, Markt. Toezending geschiedt francj na ont vangst van josiwissel h f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. 541 WAALWIJK, 24 Maart, 1911. Op de hoornveemarkt was de handel slap, aanvoer gering. Dit waarschijnlijk gedeeltelijk tenge volge van bet bericht in de Moniteur Beige, dat volgens ministerieel besluit 21 dezer, te rekenen vanaf 1 April 1911 en tot nader order, de uitvoer van rund vee, aan de tuberculineeringonderworpen, alsmede van geiten, langs de tolkantoren aan de Hollandsche grens is verboden. Weinig aanvoer, weinig handle. Kalfkoeien t 200 f 280. Vaarzen f 150 210. Varkens 40 stuks f 7.50 f 12.50 Boter aangevoerd 360 KG. Boterprijzm i 1,44 tot f 1,50. Eieren 3>/s 4 cent. KAATSHEUVEL, 24 Maart, Heden was de prijs der boterHoogste prijs 11.64 Middelprijs f 1,60. Laagste prijs 11,49. WASPIK, 24 Maart. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,50 per Kilo. DÜSSEN, 24 Maart, Boterprijs per K.G. f 1.40 a 1.49. Middelprijs f 1.46. Aanvoer 266 K.G. Eieren 0,75 per 26 stuks. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder den Heer JOHANNIS atJIRIJNS te Cape le, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. QüIRIJNS. O. W. H. VAN TUSSENBROEK. P. J. VAN TUSSENBROEK f.40 Huijsman De bekende en onbekende schuld- eischers van de nalatenschap van Mevrouw de Wed. P. T C. DRIESSEN, geb. Hoore- man, overleden te Vugt, den 25 December 1910, worden naar aanleiding van artikel 1082 B W. bij deze opgeropp^n, om op Zaterdag 1 April 1911 des «<5ó middags 9 ure. ten kantore Oude Delft. 238 le Delf', de rekening en veiantwooi iir.g van de vei- t-ffening harer nalatenschap aan te hooreD, en zoo er geen verzet plaat» heeft, het bedrag hunner vorderingen voor het gtheel te ont vangen. Namens Partijen, 542 Caud.-Notaris. MAART OCTOBER Van Waalwijk op Maandag en Dinsdag 3 uur v. m. overige werkdagen 6 uur. Van Rotterdam (Oosterkaie) alle werkdagen 1 uur n. m. Adres: BOTTERDAM, 162 Nieuwehaven, Telefoon 289 voorheen Interc. Telef. 436. 3 minuten van Station, komende de brug over rechts. 264 REMISE VOOR AUTOMOBIELEN. POSTSTRAAT TILBURG. levert prima kwa.iteit waterdichte DEKKLEEDEN, KARHUIVEN, WAGEN. DEKKEN, PAARDENDEKKEN, etc., in alle afmetingen. Dekklecden vanaf f 1.25 per vierk. Meter voorzien van koperen ringen. 130 vervaardigt aan billijke prijzen en soliede afwerking, o.m. de navolgende artikelen Uitstekende, prompte bediening. 246 Aanbevelend VLEUGELS 1 AUTO PIANOS fn&LECTRlSCHE ujt J, j VRAAG! anwos FMlOEKl de EAËRIEK 10JAAR GARANTIE u kunt wel du urderv Piano maar beter»!!' 481 Machinale broodbakkerij, WASPIK. 517 Waarborgen tegen BRAND en INBRAAK Vraagt offerte. 139 Brandkastenfabrie kTILBURG. WAALWIJKSCHE Aanbevelend 143 Interc. Telefoon 176. Dagelijksch hierover te, spreken. 104 Zondags waD 10 tot 12 ^aur

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 10