Tweede Blad Provinciaal Nieuws. BINNENLAND. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Nummer 26 Donderdag 30 Maart 1911. 34e Jaargang. 1 De Koningin en de Prins naar Brussel. Naar het Haag*che correspoudentiebureau meldt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin en Z. K. H. den PriDi der Nederlanden, in de maand Jali van dit jaar een bezoek te brengen aan H H. M.M. den Koning en de Koningin der Belgen. Gouverne van Sutinatne. Men meldt u Den Haag aan de Tel. Ofschoon over len opvolger van mr. D. Fock, als gou ernenr van Suriname, nog niets met zekerheid valt te zeggen, zij toch medegedeeld, dat behalve de reeds vermelden, nog andere namen worden genoemd waaronder o a. die van het Kamerlid Van Vonren en die vau den heer J. C. E. Slo- temaker, directeor der invoerrechten en ac- cijneen in Noord-Brabant en Zeeland. In elk geval schijnt het de bedoeling der regeering te zijn, een Roomsch-Katholiek in die hooge functie te benoemen. De Tariefwet. Ons werd nit zeer goede bron weder eens verzekerd, dat het ontwerp Tariefwet deze week bij de Tweede Kamer zal worden in gediend. Het is mogelijk, dat het ditmaal waar is. Mr. J. G. Patijn. Heden oveileed op bijna 75 jarigen leeftijd Mr. J. G. Patijn, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Het Debietrecht op Tabak. Naar men uit 's-Gravenhage aan de »Tel.* meldt, is het zoo goed als zeker, dat het wetsontwerp tot heffing van een debietrecht op tabak in zijn tegenwoordigen vorm niet door de regeering zal worden gehandhaafd. De groote tegenstand, die uitsluitend uit kringen van direct belanghebbenden, als sigarenfabrikanten, sigarenwinkeliers en siga renmakers, is gekomen, en niet dus door politieke bijoogmerken is vertroebeld, schijnt aan het voornemen der regeering tot intrek king van dit onderwerp niet vreemd te zijn. steld en tevens van kracht verklaard. Daar verschillende personen te kennen hadden gegeven, dien avond verhinderd te zijn, werd bepaald, dat de per circulaire genoodigden tot en met 1 April alsnog tot lid zouden aangenomen worden, zonder betaling van entréegeld en zonder ballotage. Het leden aantal steeg tot 34. De nieuwe Zusters. Veel en geduldig heeft reeds jaren pastoor Kuijpers gewerkt voor zijn ideaal: zusters te hebben in zijne bloeiende Sint Antonius parochie. En eerder nog dan Z.Eerw. dor.'t hopen, zag hij zijn wensch vervuld. Zijn wensch, ja, maar ook die zijner parochianen, want allerwege hoort men van hen, hoe zij er mee ingenomen zijn, 1' Waalwijk 29 Maart 1911. Raadsvergadering. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 30 Maart a.s. des namiddags ten 6®/* uur. Aan de orde I. Ingekomen Stukken. II. Adres van de firma Kan Co. te Venlo om kwijtschelding der beloopen boete, inzake levering der straatkeien. (Voorstel van B. en W. ter visie.) III. Intrekking van de politie voor schriften afgekondigd den 16 Sept. 1910. IV. Adres van veldwachter J. Frok- lage om pensionneering. (Voorstel van B. en W. ter visie.) V. Ontwerp-besluiten tot onderhand- «che verhuring van bouwland en Van terrein aan de haven (ter visie.) VI Wijziging der begrooting 1910 en 1911. VII. Benoeming van een stembureau voor de verkiezingen van den gemeente raad en eventueel voor de Provinciale Staten en de Tweede Kamer. VIII. Voorstel tot aankoop eener veegmachine. ter visie.) IX. Voorstel tot het verleenen eener gratificatie aan den onderwijzer van Delft, wegens tijdelijke diensten. X. Aankoop van huisjes bij de gas fabriek. (Voorstel der gascommissie ter visie.) XI. Plannen tot oprichting eener handelsschool, (ter visie.) XII. Plannen tot rioleering en ge deeltelijke demping van de Loint (ter visie) XIII. Aanleg van leidingen voor rioleering en drinkwater in de Putstee g. (ter visie.) XIV. Aanstelling van een gemeente bode (ter visie.) XV. Ontwerp-pensioenregeling voor Gemeente-ambtenaren, (ter visie.) XVI. Aanbieding van het kohier van den H. O. XVII. Reclames tegen de aanslagen in den H. O. dienstjaar 1910. Ned. Herv. Gemeente. In de vergadering van stemgerechtigde mannenlidmaten der Hervormde Ge meente te Waalwijk, gehouden 20 Maart 1.1. is besloten voor de eerstvolgende 10 jaren de benoeming van ouderlingen en diaken en de beroeping van predikanten aan den kerkeraad op te dragen, hetgeen tot nu toe door de stemgerechtigde lid maten geschiedde. Sociteit Amicitia. De nieuwe Burgersoclteit, welke >Amicitia> heeten zal, hield verleden week Donderdag hare aangekondigde vergadering op het vereenigingslokaal. Een voorloopig reglement werd vastge- nu de Eerw. Zusters zich komeu vestigen. Morgen, Donderdag, komen de Eerw. Zusters met den trein van 11 44 Van wege de Vasten is het minder gewenscht uiterlijke feestelijkheden te houden hoe gaarne ook de parochianen uiting zouden geven aan hun vreugde, heeft men ge meend zich met dit program tevreden te moeten stellen. Van het station zullen de Eerw. Zusters worden afgehaald, door Waalwijk rijden tot aan de tweede Zeine en terugkeerend zich begeven naar de Kerk, waar een Veni Creatot zal worden gezongen en een hartelijken welkomstgroet gesproken door den Z.Eerw. Heer Pastoor. Tot 3 uur blijven dan de Eerw. Zusters op de pastorie en zullen dan door de kerkmeesters in haar voorloopige woning, netjes in orde gebracht en smaakvol versierd door de Zelatricen der H. Kinds heid, met een woord van welkom ont vangen worden. Ongetwijfeld wenscht menigeen bij deze eerste kennismaking wel iets naders te vernemen over de Zusters, die nu volop zullen gaan werken in de Langstraat. Naam en doel der Congregatie, Wei zullen zij altijd kort en bondig de Zusters van Waalwijk genoemd worden, de officieele naam is »Dochters van O. L Vrouw van het H. Hart.» De congre gatie werd in 1882 te Issoudun (Frankrijk) gesticht door den Hoogeerw. Pater Chevalier, die ook de stichter is van de Missionarissen van het H. Hart, en door de Zeereerw. Moeder Maria Louisa Hartzer, die nu drie jaren geleden, aan de liefde harer dochters werd ontrukt. Sinds zij uit Frankrijk zijn verdreven hebben zij zich gevestigd te Thuin, in België, waar thans het Moederhuis is. Het doel der Congregatie is op de eerste plaats naast eigen heiliging harer leden een bijzonderen eeredienst van aanbidding, liefde en eerherstel te schenken aan het H. Hart van Jezus ten tweede met behulp van dat Goddelijk Hart en van Maria, werken aan het heil van den evennaaste. De dochters van O L. van het H. Hart nemen alle liefdewerken aan, die binnen de grenzen van haar vermogen liggen, zooals het Missiewerk, de Ziekenver pleging en de opvoeding. Aan ieders ijver biedt de Congregatie bevrediging, voor alle begaafdheden heeft zij werk. Haar hoofdwerk echter is de Missie in de heidensche streken. Op het voet spoor der Missionnarissen van het H. Hart wijden zij zich aan de zaligheid der wilde bewoners van Oceanië. Op het oogenblik zijn er ongeveer 70 van die heldinnen, welke in de Vicariaten van Engelsch-Nieuw Guinea van Nieuw- Pommeren en van de Gilberts-eilanden den bodem met haar zweet besproeien. Hare huizen. De dochters van O L Vrouw van het H. Hart bezitten in België, behalve het Moederhuis in Thuin, nog vier kleine residenties in het mijngebied, waar zij zich wijden aan ziekenverpleging in huis. De armen en meest veriatenen hebben bij haar de voorkeur. Te Issoudun in Frankrijk, waar de vervolging haar heeft verjaagd, verblijven nog enkele zusters d e belast zijn met de zorg voor de vrouwelijke pelgrims en retraitanten. In Zwitserland, n.l te Freiburg ver blijven er ook eenige. Sinds lange jaren vertoeven zij in Australië, te Sydney, waar het Noviciaat is voor de Australische provincie. Bij dit hoofdklooster behoeren nog vier andere met bloeiende scholen, gelegen in verschillende bisdommen. En thans mag Waalwijk er fier opgaan, ze voor het eerst in Nederland te mogen opnemen. Wij hopen dat zij voor de Langstraat een zegen mogen zijn, door haar zieken verpleging, voor Waalwijk bijzonder een zegen door haar school, en eindelijk voor de Missie der Phillippijnen, waar ook dringend gevraagd wordt om Missie zusters. Benoemingen. Z. D. H. Mgr. W. v. d Ven, Bisschop van 's-Bosch, heeft aan den weleerw. heer W. van Lieshout eervol ontslag verleend als pastoor te Steenselen heeft benoemdtot pastoor te Steensel den weleerw. heer M. J. Bosettot kapelaan te Groesbeekden weleerw. heer P. J, van der Made en tot kapelaan te Boekei den weleerw. heer J. L M. Mandos. priester van het seminarie. Veilandverpachtingen. Te Meeuwen zijn Maandag groote weilandverpachtingen gehouden. De prij zen zijn aanzienlijk minder, sommige perceelen brachten 20% minder op dan 't vorig jaar. Verschillende perceelen werden op gehouden. Statenverkiezing te Zevenbergen. Bij de Maandag gehouden stemming voor een lid der Prov. Staten van Noord- Brabant is gekozen de heer W. F. Wol- ters, candidaat der R K Kiesvereeniging, notaris te Terheyden, met 3985 stemmen. De heer Wolters had twee tegen- candidaten jhr. Verheyen te Zevenber gen, die zich niet aan de uitspraak der kiesvereeniging hield en 942 stemmen op zich vereeoigde en de heer Van Drummeien te Klundert (anti-rev.), op wien 983 stemmen werden uitgebracht. Overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer. Op Vrijdag 24 dezer werd de daarvoor benoemde commissie, bestaande uit de heeren P Verhagen, N. Meijers, F. M. A. J. Ridder de v d Schueren, resp. burgemeesters van Woudrichem, Geer- truidenberg en Raamsdonk, bijgestaan door den heer J J. H. Snijders, secretaris der gemeente Dussen, als secretaris van de commissie, in audiëntie ontvangen bij Z.Excellentle Mr. L. H W. Regout, Minister van Waterstaat te 's Hage. Door de commissie werd daarbij op de bekende gronden, om de bevordering van de spoedige totstandkoming eener overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer verzocht, waarop door Zijne Excellentie werd toegezegd, dat deze aangelegenheid nader zal worden onder zocht en overwogen. Voor en na de audiëntie werden door de commissie besprekingen gehouden met de ter vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanwezige Kamerleden, de heeren Mr. J. A. Loeff, A. C. A. van Vuuren, J. Van der Molen en W. C. J Passtoors, afgevaardigden voor Waalwijk, Zevenbergen, Sliedrecht en Beverwijk, op wier steun en mede werking in deze de commissie meent te mogen rekenen. Na afloop van een en ander werde^ door de comnvssie in verband met haar streven nog bezoeken afgelegd bij den ïeer Mr. Dr. J. L. Salverda te Grave, secretaris generaal en bij den heer F. Doffegnies, administrateur bij het De partement van Waterstaat. Spoorwegverbinding voor het land van Heus den en Altena. Men meldt uit Heusden d.d. 27 Maart Onder leiding van den heer Groote Bolderhaar ten Velde, burgemeester van Werkendam, had te Meeuwen eene ver gadering plaats van burgemeesters en verdere belangstellenden om te komen tot eene spoorwegverbinding met be perkte snelheid voor het Land van Heusden en Altena. De heer Boesterd, ingenieur te Alk maar, was op de vergadering aanwezig, om de aanwezigen van advies te dienen. Na langdurige discussie werd eene verbinding van Keizersveer, Sleeuwijk, Werkendam tot aan de beetwortels! ïiker- fabriek en verder van Sleeuwijk, Wou drichem naar Aalburg en Hedel en van Aalburg langs Genderen, Eethen, Meeu wen en Dussen weder aansluitende aan het Keizersveer, het meest wenschelijk geacht. Besloten werd nog eene commissie te benoemen die belast zal zijn met de voorbereidende werkzaamheden. Tot leden daarvan werden benoemd de bur gemeesters van Werkendam, Dussen, Woudrichem, Meeuwen en Drongelen, Genderen, Raamsdonk en van Wijk en Veen. Het secretariaat werd opgedragen aan den heer A. v. d. Schans, gemeente secretaris van Meeuwen en Drongelen. BAARDWIJK, 26 Maart. Heden werd door het bestuur der St. Clemens-vereeniging ftot onderlingen stean van R.K. werklieden ten tijde van ziekte en ongevallen* verslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 846.33 en de uitgaven f810.55 alzoo en batig saldo van f 35.78. Van donateurs en begunstigers werd ont vangen 74 50, Aan 51 leden werdei ver schillende bedragen uitgekeerd tot een ge zamenlijk bedrag van f 599. Uit alles blijkt, dat de vereeniging nuttig werkt en in bloeienden staat verkeert, zoodat het ijverige bestuur met zijn geestelijken adviseur met tevredenheid mag terugzien op het ver- loopen jaar, Maart 191011. DRUNEN, 28 Maart. Bij de op heden ten Raadhuize gehouden inschrijving naar Z.D.H. de Bisschop van 's Bo'ch heeft benoemd tot lid van het R.K. Kerkbestuur den heer P. W. van Kessel. De vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente bevat 447 kiezer?. Aanstaande Zondag des morgens onder de H. Mis van half zeven z-.l de gewone plechtigheid der E. H. Commanie van de rinderen van 11 jaren plaats hebbeD. Voor de kinderen van 10 jaren zal deze plechtigheid geschi -den op 11 April en voor de kinderen van 9 jaren op 20 April. Voor de kinderen onder de 9 jaren zaT de dag nader worden bekend gemaakt. VRIJH-CAPPEL. Het kohier van den hoofdelijkeu omslag dienst 1911, vermeldt de namen van 70 aangeslagenen, met een totaal geschat inkomen ad f 79454,20*. Htt totaal belastbaar inkomen beloopt f 62634,20* Het bedrag van het kohier is f 1195.66. De kiezerslijst dienst 1911^.eer gisteren definitief vastgesteld, vermeldt de namen van 82 kiezers, tegen 79 voor den dienst 191011. Op verzoek van den officier van jus titie te 's Hertogenbosch zijn in een schoe nenwinkel in de St. Jacobsstraat te Rotter dam in beslag genomen een 200 paar schoenenen pantoffels, vermoedelijk afkomstig frauduleuze bankroet alhier. geconstateerd. Of die afkomstig zijn van mishandeling, zullen de doctoren hebben uit te maken. Naar aanleiding van de geruchten, die reeds aanstonds, toen de man vermist was, de ronde deden (de vermiste zou n.l. op den avond te voren aan eenige ka meraden verzocht hebben bij hem te blij ven, daar hij bang was voor een pak slaag) begaf zich in den namiddag het parket naar Orthen en werd het lijk gerechtelijk geschouwd door de heeren doctoren De Grave en Nooren. Op verzoek van den heer commissaris van politie werd daarna door de maré- chaussée aangehouden zekere W. v. D., wonende te Rosmalen, en nadat deze een verhoor had ondergaan \oor den heer rechter-commissaris met het lijk geconfronteerd. Op last van den heer rechter-commis saris is daarna een bevel tot gevangen houding uitgevaardigd en werd de ver dachte naar het huis van bewaring over gebracht. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat de verdachte W. v. D. op Zondag en Maandag van Carnaval met hetzelfde meisje is uitgeweest, als waarmede Dins dag de veld-artillerist heeft geloopen. van een CAPELLE. De uitvoering van de ge mengde Zangvereeniging //Het Rozenknopje* is thans definitief bepaald op Zaterdag 1 April a.s. des avonds ten half 8 in het ge bouw der Ned. Herv. Gemeente. Gisteravond gaven de heeren van Ier land en de Laat een uitvoering in de zaal van den heer L. P. van Dongen alhier. De uitvoering wa9 niet zeer druk bezocht. Dit scheen ook wel invloed te hebben gehad op hetgeen de beide komieken ten gehoore ga ven Wat zij presteerden, voor wat betreft dc Laat, toch voldeed niet aan de verwach tingen, die het publiek koesterde. Mocht de heer de Laat bij 't slot den wensch uiten een volgende maal voor een talrijker publiek te mogen spelen wjj willen hem een tot weerzien toeroepen en dan voor een volle zaalin de hoop dan eerst het talent van den zoo gevierden komiek tot zijn recht te zien komen. Van Ierland scheen het weinige publiek toch nog ten volle te willen laten genieten. Zijn spel viel zeer in den smaak. Ook het bal leed zeer onder de echaarsche opkomst. Bij de aanwezigen was echter veel animo. WASPIK. Zondag 11. speelde Rapiditas een match tegen Sparta te Oosterhout. Stand 20 in 'I voordeel van Sparta. Rapiditas was door 't slechte weder on voltallig opgekomen, terwijl Sparta met in vallers speelde. Eene combinatie van Unias alhier speelde Zondag 11. tegen Prins Hendrik uit Waalwijk. De rust trad in uiet 1in 't voordeel van P.H Na de ru9t speelde Uni- tas met den wind in den rug, zoodat ze nu stellig rekende minstens gelijk spel te maken. Door bijzondere omstandigheden moest nu echter de keeper van Unitas uit— alleD, hetwelk de kansen voor Unitas zoo zeer veranderde, dat de uitslag was 60 in 't voordeel van Prins Hendrik. De heer Verbunt, sigarenhandelaar alhier, kwam gisteren bij eene lichte botsing te Lage-Zwaluwe zoo geweldig met zijn hoofd tegen een ijzeren stang van den spoorwagon, dat eeDe vrij ernstige hoofd wonde ontstond. In Lage-Zwaluwe verbon den, kon hij zijn reis toch voortzetten, doch moest zich te Rozendaal weer onder ge neeskundige behandeling stellen. Ds eerste dagen zal hij ziju werk niet kunnen ver richten. RAAMSDONK(Dorp). Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de jaarlijksche stierenkeuring te Oosterhout za plaats hebben op Donderdag 6 April deB vm. ten 10 uur. Zondag is door den Z.Eerw DUSSEN. heer Pastoor bepaald, dat de Eerste H. Com munie der elfjarige kinderen op den gewonen dag, dat is Passie-Zondag, zal plaats hebben terwijl de 9 en 10-jarige Woensdag den 19en April en de 7 en 8-jarige, Donderdag den 20en April voor de eerste maal tot de H. Tafel zullen naderen. Z Eerw. gaf als zijn uitsluitend verlangen te kennen, dat de kinderen volgens den wi van Z. H. den Paus, hunne gewone Zon- dagsche kleereB zullen dragen, terwijl Z.Eerw ook verzocht met Passie-Zondag allen buiten gewonen opschik achterwege te laten en vooral de kinderen dien dag niet met gout en zilver te tooien. RIJ EN. Stoomleer looierij. Met den bonw der groote nieuwe stoomleerlooierij is meu begonnen. De fabriek zal er eene worden zooals er wellicht geen tweede in ons land te vinden is. Voorzien van de nieuwste machines zullen er per week ruim dulzem zware huiden worden verwerkt. De heer Wallemacq treedt op als directeur. 's ROSCH. Zaterdag-morgen omstreeks 6 uur werd door een surveilleerenden een partij banden door de gemeente Drnnen politieagent ter hoogte van de Jan Hein ten verkoop aangeboden werd als volgt in geschreven M. v. d. Aa, Nieuwkuik, voor 19 ct. p. bos. A. v. Haider, Haarsteeg, 20 Verboord, Vlijmen, 21 P. van Buol, Vlijmen, 22 J. van Halder, Haarsteeg, 24 f y J. van Huiten, Elshout, h 25 Zoodat de hoogste inschrijver Jan van Huiten als kooper is aangewezen. straat in de Zuid-Willemsvaart een lij ontdekt. Bij nader onderzoek bleek het te zijn dat van den veld artillerist, die sedert Dinsdag van Carnaval vermist werd. Het lijk, dat gekleed was in een gele domino, werd opgehaald en door de politie naar het lijkenhuisje te Orthen vervoerd en onder bewaking gesteld. Er werden verschillende verwondingen op KAATSHEUVEL, 29 Maart 1911. Eerherstel. Op waardige wijze hebben de leden ouzer beide afdeelingen de H. Familie verleden Zondag en Zaterdag blijk gegeven van aan hankelijkheid aan de Paus van Rome, door allen deel te nemen aan de Generale II. Communie welke tot intentie van onze H. Vader werd gehouden. Het diende tevens als waardig protest tegea de roofdaad ten- opzichte van den Paus, thans 50 jaar ge leden gepleegd, door hem te berooven van zijne rechtens toekomende staten. In gloed volle bewoordingen werd zulks in de gehou den bijeenkomsten door de aanwezige Eerw. Paters Capucijnen aangetoond, de Familie leden tevens aansporend veel voor het opper hoofd der Kerk te bidien en allyd trouwe zonen der kerk te zijn en te blijven. Zon dagmorgen naderden allen ruim 1100 in stichtende orde tot de H. Tafel en 's namid dags werd aan allen als bijzondere gunst door de Paters den Pauselijken Zegen ge geven en besloten met den zegen van het Allerheiligste. Zulke sprekende aanhanke- lijkheidsbewijzen, doen met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. Mond en Klauwzeer.t Alhier is ter keHnis vaD belaugl gebracht, dat met het oog op tieerechend mond en klauwzeer, het niet zelden gebeurd, dat deze ziekten overgebracht door per9ouen, welke met zieke vee zijn in aanraking geweest, wordt het als zeer wenschelijk om personen van wie veronderstM worden dat ze met ziek vee zijn in raking geweest, uit de stalleo te weren. En ook dat deze ziekte zich soms kan voordoen )ij schapen. Dringend word dan ook ver zocht, om als zulk geval zich voordoet, direct de veearts te ontbieden, om erger le voorkomen. R K. Kiesvereeniging. Het voornemeu bestaat hier eene R. K. Kiesvereeniging op te richten voor kiezers van leden voor den gemeenteraad. In de thans gehouden voorloopige vergadering is besloten eerdaags een circulaire te verspreiden waarin het doel van zoo'n vereeniging wordt uiteengezet. Op 9 April a.?. zal eene alge- meeoe vergadering worden gehouden. Amoenitas. Het bestuur van de handboogschutterij Amoenitas is heden als volgt samengesteld J. de Bondt. pres., J. Verheel, vice-pres., J. Lombarts le. Secr., A. Verhoeven 2e. secr., L. Gubbens en L. v. d. Hoven comm. Olympia. Bij Euphonia is een tooneelvereeniging opgericht, onder de onde benaming Olympia. Verschillende belangstellenden traden als werkend lid toe. f ar kt. Gisteren werd hier de voorjaarsmarkt ge houden. Ondanke het gure weder waren vele kramen opgesteld en lieten de koopers niet op zich wachten. De aanvoer van vee was tamelijk groot, doch de handel had levendiger kunnen ziju. 's Avonds was het zeer woelig in de gemeente. Een troepje van enkele lui maakte het bier en daar bepaald onveilig. Epkele personen werden deerlijk toegetakeld. Bij den kastelein J. Smit werden enkele ruiten ver nield. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Ongeluk. Het zoontje van J. verd gisteren door een wielrijder zoodanig aangereden, dat het viel en een arm brak. Wanneer zal er toch eens kalmer gereden worden. R- I. P. Gisteren had hier een droeve plechtigheid p'aats. Den oudsten zoop van den heer Th. v. Dortmond-Pennock werd de laatste eer bewezen. Te droeviger was het, wijl de overledene den leeftijd van 18 jaar bereikt had en de oudera hnn hoop op hem reeds gevestigd haddeD. Verschillende kransen, waaronder een van het personeel (dat ook de baar droeg en volgde) dekten de lijkkist, wel een bewijs van hunne sympathie tooi den doode. Hij raste in vrede 1 De Echo van het Zuiden. f 'UBSCD n f ir f n 0

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 5