afbraak. Bunds- en Varkensslagerij. J VflNDERSANDEN VANRQ01J, /oor deschoonmaak Kastpapier in veilen en lolleo R, D, A, v, d. Woude, Zwartsluis Gepasteurizeerde Roomboter, HI1ÏÏWS UIT HïUSDIN Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws Advertentiën. Wed. Th. van Noort, Attentie Notaris DE VOCHT Runds-, en Varkens vleesch Beddenfabriek. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken Handelsberichten. Rechtszaken. Kerknieuws Sport. W. R. Schoofs-v, d. Wiel, publiek verkoopen Het grasgewas in de Klooster-, Putsteen en Paralelwegen. versch Closetplanken en rollen. Borstelplanken. FIRMA W^D. TIELEN, Overijselsche SQLIIDE ES GOEDKOOP. VEERENBED Eerste JLangstraatsche Stoomz ui velf abriek. DRUNEN. WAALWIJK. BESOIJEN. Eene groote partij afbraak, af komstig van het huis van den hoer A van Baal te Waalwijk. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Waalwijk zullen Vrijdag den 21 April 1911, na middag 3 uur ten Raadhuize ver pachten 635 ZEGT HET VOORT. Geheel naar de eischen des tijds ingericht. lederen dag verkrijgbaar van de eerste kwaliteit, aan zeer billijke prijzen. Witte gekleurde en koperen Punaises, Kastrand. Zilverpoets— doeken, Sidol, Goudbrons, Seccotine. 5H Een degelijk en solied 2 persoon FIJNE Pry s deze week f 1.44 per kilo Alles was in huur bij de z.g. Goude-Ploeg alhier, verzekering dekt de schade. DUSSEN. Op de Woensdag alhier gehouden stierenkeuring werden 7 stoks aangevoerd. Twee werden afgewezen oinrede zij te jong waren. Van de volgende personen werden de stieren goedgekeurd. B. van Dalen Dus sen, Leon van der Pluijm Hank. D. C. Koekkoek Dussen, Wed. H. de Rooij Hill en A. van Honsewijk, Dussen. DRONGELEN. Tijdens de omwen teling van 1813 was het bestuur onzer gemeente als volgt samengesteld: Willem Janse Millenaar, Maire, Jan A. Boll, Adjunct Maire, Hendrik van der Heijden, Pieter Kijken, Jan Peterse Co- lijn, Govert Versteeg Gzn., Adriaan Arnoldus van Osch, Johannes Krol en Govert van de Nieuwegiessen, leden van den gemeenteraad. W. J. Millenaar, de grootvader van onzen tegenwoordigen burgemeester, die voorheen lid van den principalen Raad was, was sinds 1811 Maire van Drongelen. Hij werd in dat jaar benoemd ter vervanging van zijn neef Willem Klaasse Millenaar. Na de verdrijving der Franschen werd W. J. Millenaar eerst provisioneel fun- geerend burgemeester en in 1815 bur gemeester; op een jaarwedde van f75. 29 Juni 1816 overleed zijne moeder Sijke Ouwerkerk, die den 5den Juli d.a v. in de kerk alhier begraven werd, waar reeds in 1786 zijn vader was begraven. Onze kerkelijke gemeente was in dat veelbewogen jaar zonder predikant. Ds Albert Gerbrand Brinkhoff Beusekamp was 12 April 1811 overleden en werd pas in 1815 door den candldaat A Nagel opgevolgd. In 1812 werd de tinnen wijnkruik aan gekocht, die thans nog bij het H. Avond maal gebruikt wordt. In tegenwoordigheid van heeren burgemeester en wethouders der ge meente werd Dinsdagavond de land- bouw-cursus gesloten, hier dezen win ter gegeven door den heer Van Gooi, H e-S. te Dussen. Bleek het dat de jongelui met lust en ijver de lessen had den gevolgd, tevens bleek dat de heer Van Gooi zich met voorliefde op dit gebied beweegt, en het leiden van zoon cursus hem uitstekend is toevertrouwd. Daar de cursus een twee-jarige is, zal nader worden meegedeeld, wanneer de lessen zullen worden hervat. KAATSHEUVEL 14 April 1911. H. Communie. De H. Communie der jongere kin deren is thans bepaald als volgt: Aan staanden Donderdag 20 April de kinderen van 10 jaar. Op Donderdag 27 Maart die van 9 jaar. Donderdag 4 Mei die van 8 jaar en Donderdag 11 Mei de kinderen van 7 jaar. Alles bij elkaar bedraagt dit ruim 500 kinderen. De onderrichtslessen zijn in vollen gang. Vaccinatie. Voor de zeer vele belanghebbenden zij hier meegedeeld dat as- Dinsdag 18 April de koepokinenting zal plaats heb ben. De behandeling begint ten Raad- huize om 9 uur en wordt verricht door Dr. de Both. Voor allen geschiedt deze behandeling gratis. Heidebrand. Door onbekende oorzaak brak er een brand uit op de heide van De K alh. Toevallig was er volk in de nabijheid, dat het vuur in dzn aanvang nog kon dooven. Toch is nog alwat verbrand. Machinaal. De heer Hollants zal eerdaags zijne zaak machinaal beginnen. Er gaat bijna geen maand om of men hoort, dat de een of andere patroon machinaal begint. LOON OP ZAND. Bij de Nederd. Hervormde Gemeente aan den Loon- schen Dijk is beroepen als herder en leeraar de Weleerwaarde Heer Ds. H. A. Heijers, te Renkum. HEUSDEN, 14 April 1911. Muloschool. Nominaal werd Donderdag de eerste steen gelegd van bovengenoemde inrich ting van onderwijs, do®r den Edelachtb. Heer P. L. Honcoop, hoofd der ge meente. De plechtigheid droeg een zeer eenvoudig karaktereen gewone met selsteen werd door Z.E-A. geplaatst, waarna door hem eenige woorden werden gesproken met betrekking tot de nieu we inrichting en het onderwijs daarin in de toekomst te geven. Hierna werd nog het woord gevoerd door den architect en een lid van den Gemeenteraad, waar mee de gebeurtenis tot het verleden behoorde. Dat de werklieden materieel niet vergeten werden, daarvoor zorgde de eerste-steen-legger op royale wijze. (Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kaatsheuvel, 14 April. de R. Gelieve het volgende in Uw eerBtverschijnend blad to plaatsen Bij voorbant myn dank. Zooals ik deze week vorram, en ook by nalezing in do Lederbewerker beb gezien, zal bet Bestuur van de Yakvereeniging zyn bij zondere aandacht gaan scheuken, aan een euvel dut volgens hen weer zeer onchristelijk is. Tor hunner oore is gekomen dat door arbeiders gewiukeld wordt in «bepaalde" winkels van familieleden der patroons. Maar is dat dan zoo verschrikkelijk. Al die bedoe:de «bepaalde" winkels zijn toch vrije winkels. En wat meer is, er wordt toch stellig en zeker couccrreerend verkocht. En als dit dan het geval is en tevens de waren goed en dngolijk, dan is het toch zoo'n bezwaar niet, dat die winkelier familie is van deD patroon. Hoofdzaak is toch maar, dat de waren goed en goedkoop zijn. Doch het is maar zoo, wanneer het Vakbe- stnur gesproken heeft diende alles tezwygen, Toevallig boorde ik deze week ook nog met zekerheid verklaren, dat bestuursleden zelf, hieraan meedoen en ijverig familiewinkels gaan winkelen. Dat klopt toch ook niet. Wanneer ik dit alles overweeg, dan dunkt me zoo, dat hier het spreekwoord van toepassing is «Ze zien den splinter in het oog van anderen, doch niet den balk in eigen oogen". Doch wil ik eens vertellen wat onchristelijk is. Dat de hoof den van het Vakbestnur en de hoofden van de coöperatieve bakkerscommisBie, bij patroons bij winkeliers en bakkers bergen met schulden maakten en na eerst die mensehen te hebben afgezet, un den strijd tegen al wat midden stander, dus ook winkelier en bakker is, gaan aanbinden Dit is onedel en onchristelijk. Het Bestuur moet in alle opzichteu tot zijn leden kunnen zeggon luister naar mijD woorden en handel naar mijn werkeD. Doch zooals het nu gaat, kan hot volstrekt geen dag zien. En dit zijn geen ijdele klanken, doch ware feiten. Zoo het onwaar is, dan zijn de personen welke ik bedoel in het belang der goede zaak en voor hunne leden verplicht dit tegen te spreken, of maar heen te gaan opdat anderen hunne plaats innemen. Zoo mag het niet gaan. Dat schaadt de goede zaak zelve. Eerst zelfverbe tering, voor men aan anderen zyn aandacht schenkt. Een goed bestuur meet boven alle verdenking verhaven zijn. En dit is lang niet. EEN VOORSTANDER VAN CONTANTE BETALING. WAALWUK, 13 April 1911. Beesten aanvoer 100 (tuks. Kalfkoeien t 180 f 280. Vaarzen f 150 200. Weikoeien f140 f200. Hokkelingen 1 60 f 110. Varkens 85 stuks f 8.t 12.50 Lammeren 50 stuks, f5 8 50 Boter aangevoerd 360 KG. Boterprijsen f 1,33 tot f 1,45. Ëieren 4 4'/i ceot. Zooals na de beduidende rijzing op de Euro- peesche hoofdmarkten was te verwachten, zijn de inlandtcbe huidenveilingen te Rotterdam en Amsterdam van eergisteren, weer met verhoogde prijzen en veel kooplust voor binnen— en bui- tenlandBche rekening geëindigd. De verhooging bedroeg door elkaar l'/a tot 4 cents per half kg. en zelfs voor licht beschadigde kalfsvellen tot 13 pd. 5 ets. Men besteedde 52ct. tegen 48Vs per half kg. op de veiling van 14 Maart. De markt wordt naar veler meening veel te hoog opge dreven waarlijk, de leerprijzen zijn er niet naar. Algemeen klaagt mea over den toestand der looierij en leerfabricage en toch bij iedere veiling der laatste weken stegen de prijzen. Voor W 1. huiden is de markt wel zoo kalm gesterad,doch eerste kwaliteit Saladeroi zomerossen zijn duur en schaars. De slachtingen in La Plata nemen echter zeer toe, zoodat tusechenseizoenhuiden met half haar en winterhuiden in grooten voorraad aan de markt zullen komen. Het beduidend déficit der zomerslachtingen in La Plata zal dus spoedig door half en winterharige huiden ingehaald zijn. De handel in O.I. mnder en buffelhuiden te Amsterdam en Rotterdam is tamelijk vast gestemd. Importeurs hebben zich niet te beklagen, dat ze de koopers in prijsvraag tegemoet zijn gekomen. Het gure, ongestadige weder, waardoor de maand April zich tot. dusver kenmerkt, is van zeer nadeeligen invloed op de fchoarmakerij. Veertien dagen vóór Paschen begint de oogstperiode voor dezen belangrijken tak van nijverheid en eindigt kort na Pinksteren. De zaken behoorden dus thans in volle actie te verkeeren. KAATSHEUVEL, 14 April. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.64 Middelprijs f 1,60. Laagste prijs f 1,53. WASPIK, 14 April. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,45 per Kilo. Eieren S'/s a 41/, cent. DUSSEN, 13 April. Boterprijs per K.G. f 1.19 a 1.30. Middelprijs f 1.26. Aanvoer 319 K.G. Eieren 0,75 per 26 stuks. GEBORENCornelia d. v. M. L. van Loon en C. v. d. Hoof. Johannes Adrianus z. v. C. A. v. d. Ven en M. W. van Kempen. OVERLEDENAntonetta van den Houdr, echtg. van P. A. v. d. Pennen 69 j. Theodorus van Noort, echtg. van A. v. d. Wens 65 j. O— Van 1—15 April. GEBOREN Nicolaas Johannes z. v. J. Blok en M. v. Heijst. Johanna Maria Mechelina d. v. A. v. d. Heijden en M. van Loon. Waltherus Adrianns z. v. V. H. Smid en M. F.. Duquesnoij. OV ERLEDENL. de Roos 74 j. HU W.-AANGIFTEN J. F. C. M. Marks 30 j. en G. J. M. Brokken 22 j. o— HEUSDEN. Van 6—18 April. GEBOREN: Johanna Maria d. J. Merkx en J. C. van Meersbergen. Levenl. aangeg k'nd van J. J. Groenendijk. OVERLEDEN: H. A. J. Verhoeven 63 j. Aanbeveling. De heer C. W. van Ommeren, amb tenaar ter Secretarie alhier, komt als No. 2 voor op de aanbeveling voor ge meente-secretaris in het naburige Neder- Hemert. Arrondisemenis-Rechtbank te 's Hertogenbosch. Zitting van Dinsdag U April 1911 Uitspraak in aake het O. M. tegen J. v. d P. te Dassen, overtreding politieveror dening Dassen, vrijgesproken. Bedevaarten. De Nederlandsche Bedevaart naar Lourdea en de basiliek van het H. Hart te Parijs vertrekt op Dinsdag 1 Augustus uit Roz^n- daal. Eerst gaat de reis naar Parijs, waar een dag en een nacht verbleven worJt, om vervolgens door te gaan naar Lourdes, waar men vier dagen zal verblijven. Woensdag 9 Augustus z .1 deze bedevaart in Ro.endaal terugkeereD. Bij gelegenheid van het Eucharistische Congres te Madrid van 25 tot 29 Juni te houden, zal een Belgische bedevaart naar Spanje gaan, waaraan een Hollaodsche groep zich zal aansluiten. Deze groep zal Donder dag 22 Juni uit Rozendaal vertrekken naar Brussel. Op Zondag 25 Juni zal de bede vaart in Madrid arriveeren, waar men tot 29 Jnni verblijft. Daarna zullen nog de beroemdste Spaansche heiligdommen bezocht worden. Op Vrijdag 7 Juli zal de tocht geëindigd zijn. Vliegen te Bergen op Zoom. Op de Woensdrecbtsche heide nabij Bergen op Zoom zullen a. s. Maandag, tweeden Paaschdag en den daaropvolgen den Dinsdag, vliegproeven worden gehou den door de N. V. Rotterd Vliegmaat schappij. Deze maatschappij heeft op gemelde helde gebouwd eene loods, waar in zich bevindt naar de laatste eischen gebouwde 2 persoons eendekker type Blériot met Gnomemotor van 50 paar denkracht. Deze machine is bestemd voor de a. s. najaar manoeuvres in Gelderland te houden, om te beoordeelen het nut, dat dergelijke machine voor ons leger eventueel zal hebben- Alvorens echter aan deze manoeuvres deel te nemen was het gewenscht op een militair terrein eenige bewijzen te leveren van hare de deugdelijkheid, waarvoor de Woensdrechtsche heide is uitgekozen. De heer J van Bussel, dfe als bekend vlieger voor deze Maatschappij optreedt en waaraan nog meerdere aviateurs ver bonden zullen worden, is iemand die onverschrokken is en bij iedere weerge steldheid zoo noodig het luchtruim kiest. Reeds zeer vele militaire en andere personen, waaronder een dame hebbeD zich aangemeld om een tocht als pas sagier mede te maken. Vreemdelingen die zulks nog gaarne doen, worden ver zocht zich te wenden tot de directie voor zooverre de gelegenheid bestaat zal aan hun verzoek voldaan worden. Wat deze vliegdemonstratie vooral intressant zal maken zijn de verschillende manoeuvres die zullen te zien zijn om een vijand in zijne verrichtingen na te gaan, waardoor zeer hoog stijgen met plotseling dalen zich voortdurend afwis selen, iets wat nog nooit hier te lande is vertoond. De stoomtram vervoert van het station der spoor naar het terrein heen en weer tegen betaling van tien cent, zoodat men zonder eenig bezwaar de heide be reikt. Het terrein biedt een verrukke lijk schoon panorama, zoodat een tocht naar Bergen op Zoom op beide dagen een uitstapje zal zijn bij uitnemendheid. Reuter seint uit Chrevreuse Buyasson, een luitenant-ter-zee is te Coignieres doodelijk gevallen. Sedert eenigen tijd bevindt zich mej. L Engelkens uit Hees bij Nijmegen in 't vliegkamp van de heeren Verwey en Lugard, om zich in de vliegkunst te bekwamen. Aanranding in de Boschjes. Gisieieo middag, het zal ongeveer iets over drieën zijn geweest, wandelde eene dame, mevr. R. v. N., achter de Promenade in de Scheveningsche Boschjes, tot wie zich een tweetal naar het uiterlijk net gekleede heeren wendden, haar vragend naar den weg en hoe laat het was. Maat tegelijk werd der dame baar tascbje inhoudende geldswaarde ontrukt eu zetten de aanranders het op een loopeu. De dame, zeer ontdaan, riep uit alle macht om politie, maar er kwam nie mand opdagen. Toch was geroepen bij toeval gehoord door een leerling van de H. B. S. aan de Stadhoaderslaan, A. E. E., die van de school kwam en per fiets zich op weg bevond naar De Bataaf. IJlings naar de plek toegesneld zag bij nog juist een van de twee in de struiken verdwijnen, terwijl de andere kalm doorwan delde. Hij wierp zijn fiets weg en wist den aanrander den weg af te snijden, waarop hij hem aanpakte en na hem een flinken slag op het hoofd te hebben toegebracht, onder de knie kreeg en wel zoodanig dat bij hem tevens belette het tascbje weg te werpen. Terwijl het jongmensch den aanrandeB zoo in bedwang bield kwam de tweede ,/heer" aanloopen om zijn kameraad te verlossen en begon klappen uit te deelen maar het gelukte hem niet zijn medeplichtige te be vrijden. Het dappere jongmensch hield de beide kerels in bedwang tot er een politie agent naderde en en de aanrander van het jongmensch overmeesterd was en die in het bezit v»d het tascbje, arresteerde. Zoo'n flinke daad «an tegenwoordigheid van geest en kloekheid te vermelden, val niet elue dag te beurt. Stroopersdrama in het Luiksche. De jachtwachter Marron, in dienst van M- Edm. T'Serstevens, was op ronde in de bosschen van Stavelot, in gezelschap van ziinen zoon Jules en een vriend, Jean Blaise genaamd. Zij hoorden schoten op 300 M. afstand. De drie mannen omsingelden de plaats van waar het gerucht werd gehoord en de zoon riep: >Halt, hier is hij I« Onmiddelijk daarna klonk een nieuw schot, gevolgd van een smartkreet. De varier loste nu op zijne beurt 'n schot in de richting van de vluchtende stroopers. Daarna richtte hij zijne stappen naar de plaats, waar zijn zoon had geroepen Hij vond slechts zijn lijk. De moordenaar was de Duitsche grens over gevlucht en werd door de gendar merie van Recht aangehouden. Het is een Duitscher, zoon van eene welhebbende boerenfamilie. Hij zal uit geleverd worden. Brutale roof. In een der rijksten en grootste fiscale goudmijnen van Hongarije, de Berevisermijn, bij Nagybaoya, ver schenen in den laten namiddag van Woensdag, toen er niet meer gewerkt werd en er nog slechts eenige bewakers aanwezig waren, vijf onbekende indivi duen. De wakers wilden de indringers verwijderen, maar de roovers begonnen nu kleine dynamietbommen te werpen en dreven de bewakers op de vlucht- De bommen ontploften kort na elkaar maar troffen de vluchtelingen niet, die zich in een zijgang in veiligheid hadden gebracht en niet uit hun schuilplaats durfden komen, daar een der roovers met een bom in de hand de wacht bleef houden. Intusschen konden zijn vier medeplichtigen een grooten voorraad goud wegslepen, hetgeen tot bij midder nacht duurde. Toen de roovers zich verwijderd hadden, doorzochten de wakers de geheele mijn, maar konden nergens eenspoorderroovers ontdekken. Zij deden daarop aangifte bij de directie, en nu werd vastgesteld, dat de bandieten zich door middel van touwen hadden laten afzakken in een buiten ge bruik gestelde schacht, waar zich de goudvoorraad bevond. Daatbij moesten zij verscheidene ijzeren deuren met dy namiet doen springen. In het geheel hebben de roovers voor verscheidene honderdduizenden kronen aan gouderts buit gemaakt Men gelooft dat zij het kostbare metaal aan touwen hebben opgeheschen en vervolgens op wagens hebben weggebracht. De wakers konden het gelaat van een der boeven goed waarnemen, die hen met zijn bom in bedwang had gehouden. Waarschijnlijk heeft een ontslagen mijnwerker de bende aangevoerd, daar slechts, een met de plaatselijke gesteldheid zeer vertrouwd man in de wijngangen weg weet Er bestaat zeer weinig hoop dat men de roovers zal kunnen grijpen. Ondergeteekenden Wed. TH. VAN NOORT en Kinderen betuigen haren hartelijken dank voor de prompte en nette uitkeering, die zij genoten bij het overlijden van haar man en vader van de Internationale Mij. van Verz. te Eindhoven door den Agent W. R. SCHOOFS. 642 en Kinderen. Waatwi/k, ij April iqii. Den ondergeteekende W. R. SCHOOFS- v. d. Wiel, Kloosterwerf 163, Waalwijk, is ngent van de volgende loteiijen Waalwijksche Verloting 300 prijzen 25 cent per lot. Trekkingdag 12 Juni e.k. Haagsche Verloting. 2000 prijzen 25 cent per lot. 3 Mei e.k. Amersfoortsche Verloting 1ste prijs 32 koeien waarde 8000 gulden, wordt 7500 gulden terugbetaald, 50 cent per lot. Trekking zonder uitstel 10 Aug. 1911. Beleefd aanbevelend tot verkoop van loten. Uw Dn. 641 WAALWIJK. TE WAALWIJK zal op Donderdag 27 April 1911 vóór- middags te 10 ure op het terrein om con tant geld Inmiddels kan dagelijks uit de hand worden gekocht. WAALWIJKSCHE Aanbevelend 143 in verschillende kleuren. Sinds de oprichting onzer zaak in 1876, zijn onze Reclame-Bedden in geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevredenheid en nabestellingen beve®tigen dit. Geen opge smukte reclame. Het Beddenvak is een van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken. Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naasie station vrijzicht. Peluw eo 2 kussens, linnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met mooie sluiting en 2 Matrussen voor i 32 Veel beter kwaliteit f 89 Beslikt iets extra's f 49 Kapokbedsteilen, 2 persoons met dezelfde toebebooren I 26.—, f 32.— en f 36. Bijpassend ijzeren Ledikant f6 50. zeer zwaar f7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch-Pine met een le kwal. Spiraalveeren Gozondheids- Matras met tegendrnkveeren, een le kwal. Kapokmatras, Peluw, 2 Kussens, 1 wollen. 1 watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f 69,50. Niet te verwarren met de. goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM. breed fl 50- Dito CONGOLINNEN f 1,25. Zesr fijne kwaliteit SLOOPEN f 3.30. Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel Guttaper^halinnen f2.de vlerkante meter. Windkussens f 5 f6.f 6.75 en f 7.50 Rijke keuze WiegenKinderstoelen, Ledikanten, Matrassen enz. Kerkstraat No. 187-140. Int. Tel.4. Vraagt geïfl. Prijscourant. 181 (Onder Rijkscontróle). Eenmaal per week franco an huis ia l) runen, Baardwijk, Waalwijk, Besnijen Sprang en Kaatsheuvel. 102

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 10