H. Th. Horst, Geld verkrijgbaar H.Tfï.HORSl Notaris RANT Opruiming' J.Vfl ft otaris Canters Runds- en Yarkensslagerij. H.RAGETL1E. Haast u dus! WED. J SIKKERS ZONEN, Lees dit (WS RÏCÜM-PAMT. ONZE RECLAME PHONOGRAPH TH. A. VAN WIJCK, Kinderwagens. IJzeien en Houten Tuinstoelen. IJzeren pijpen FirmaWeü.Joh.Vefhulst&Zonen, Advertentiën. Mr. van Coothstraat. IC I IR^E! IF- Notaris DE VOCHT Runds-, en Varkens vleesch sassnf-sos&oes Groote voorraad. hinnrnland K leine A dvertentiën ""kleine kantoorbediende" ME TIEUB ËMÉfill VAH WELf. een aparte Damessalon publiek verkoopen publiek verkoopen VAN a verkoopen versch Stoomtimmerfabriek. Houthandel. Handel in Bouwmaterialen* Tel. 5. 372 WAALA/VIJK zoolang de voorraad strekt WTTWWWWWVIïWWW A. van der Woude Rz. Tapijten. Linoleum. Deze wordt artikelsgewijze voorgelezen en toegelicht. De rekening sluit in ont- vangst op f 9130.26® en in uitgaaf op f 9205.52®, alzoo met een nadeelig slot van f75.26. De restanten zijn met vorige I jaren f119.41®, waaronder f 20 van huur i voor eene tentplaats van den vorigen i huurder en f95.89 aan Hoofdelijken i Omslag, waarvan een gedeelte is afge schreven wegens overlijden en vertrek 1 van belastingschuldigen. Er wordt in overweging gegeven om machtiging te verzoeken om de eerste gerechtelijk te vervolgen, terwijl de on- willigen !n de betaling van den H O. en die kunnen betalen een dwangbevel zal worden beteekend, wat reeds in werking is gesteld. Er zal uitgezien moeten worden naar versterking der middelen om het evenwicht tusschen de inkomsten en u'tgaven te herstellen. Daarna is de vergadering gesloten. CAPELLE. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 29 Juli des voormiddags ten lO'/s uur. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Vermeulen Wzn. Ongeveer kwart voor elf opent de Voorzitter de vergadering aanwezig alle leden. Aan de orde wordt gesteld 1 Beëediging Raadslid Verheijden. In handen van den Voorzitter legt de heer Verheijden de voorgeschreven eeden af. Voorzitter. Ik feliciteer u met uwe benoeming als raadslid en ik doe dit met genoegen omdat u is de kleinzoon van hem met wlen ik hier het eerst aan de belangen van de gemeente heb samen gewerkt- Na uw Grootvader is uw vader raadslid geworden en nu is u afgevaar digd. Dit is dus reeds het derde ge slacht van uw geachte familie dat hier onder mijn Voorzitterschap zitting neemt, wel een zeer zeldzaam geval. Ik hoop dat u de belangen even trouw als uw vader en grootvader zal behartigen, en dat gij hun voetstappen zult drukken. Ik hoop, mijnheer Verheijden, dat u lange jaren aan het belang dezer gemeente inoogt arbeiden. Verheijden. Ik gevoel mij verplicht u een woord van dank te brengen voor de hartelijke woorden mij toegesproken. Tevens breng ik u ook dank voor de woorden van waardeering gesproken over mijn vader en grootvader die hier zoo'n geruimen tijd aan de belangen der ge meente hebben meegewerkt. Mijnheer de Voorzitter, er gaat op 't oogenblik meer in mij om dan ik in woorden kan uitbrengen. Ik zal zooveel als in mijn vermogen is en steeds onpartijdig, aan de belangen der gemeente arbeiden. Ik hoop daarbij met de overige leden en B. en W. even vriendschappelijk samen te werken zooals zij dat eertijds altijd hebben gedaan. 2 Lezen notulen. Na voorlezing worden deze ongewij zigd goedgekeurd en vastgesteld. 3 Ingekomen stukken. a. Mededeeling van een Kon. Besluit, dat tot zetter is benoemd den heer R. Middelkoop. b. Procesverbaal van kasopneming gedaan op 24 Juni. Uit het onderzoek is gebleken dat de boeken ordelijk en regelmatig zijn bij gehouden en dat het dienovereenkomend bedrag in kas aanwezig was. Voor kennisgeving aangenomen. 4 Verzoekschriften en afschrijvingen hoofdei, omslag. Voorzitter- Van den heer Adr. Ver meulen, die naar Boskoop is vertrokken, is een verzoek ingekomen om 9 maanden afschrijving van den H. O. cn van Mej. H. v. d. Beek voor 6 maanden afschrij ving. Wij stellen voor op de verzoek schriften in te gaan. De bedragen zijn respectievelijk f3,10Va en f 5,51 V«. Aldus wordt besloten. 5 Onderzoek geloofsbrieven herbe noemde raadsleden. De stukken worden in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heeren Oerlemans, Sneep en van der Hoeven. De Voorzitter schort de openbare vergadering. Nadat de commissie gereed is ge komen met het onderzoek, heropent de Voorzitter de vergadering en wordt besloten tot toelating. 6 Overlegging gemeenterekening over 1910. Wordt in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heeren Oer lemans, Verheijden en J. v. d. Hoeven. 7 Rekening van het algemeen Arm bestuur over 1910 en begrooting van dat college voor 1912. Wordt in handen gesteld van boven genoemde commissie. 8 Voorstel tot vernieuwing van het onderdek der brug. Voorzitter. Zooals de heeren weten is verleden jaar een nieuw bovendek over de brug gemaakt. Nu er zoo dik wijls de vrachtauto van Sneep over moet hebben wij de brug door den heer Wij- nands laten onderzoeken en bij dat on derzoek is gebleken dat het onderdek van de brug in een heelen slechten toe stand verkeert. Middelkoop Ons is door deskundigen aanbevolen om gebruikt taekhout hier voor te nemen. Dit, is goedkooper dan eikenhout en ook sterker. De heer Oerlemans is van meening dat dit hout niet zoo sterk is en ook niet de helft goedkooper is. Na eenige discussie wordt besloten een proef te nemen met taekhout. De kosten zullen ongeveer f 100 bedragen Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de openbare ver gadering. Bescherming van den arbeid. De heeren Schaper, Duys, Helsdingen, Hugenholtz, Ter Laan, Troelstra en Vliegen hebben een voorstel van wet iugediend, betreffende bescherming van den arbeid. In het stelsel van het ontwerp zijn in hoofdzaak de bedrijven verdeeld in dezulke, welke worden uitgeoefend in fabrieken en werkpiaatsen en de be drijven, waarbij dit niet het g£val is. Omschreven wordt wat onder fabiieken en werkplaatsen is te verstaan, In de eerste plaats de »open oi besloten ruim ten4 en de electrische stations bedoeld in de geldende Arbeidswet, en daaren boven zijn met fabrieken en werkpiaat sen gelijk gesteld kantoren, waar admi nistratie-arbeid wordt verricht, zwingel- keten en vlasbraakhokken. Voor alle arbeiders, die arbeid ver richten in dienst van een onderneming of daarmede gelijkgestelde instelling of inrichting, geldt de 10 urendag behalve voor de zeer enkele categoriën, welker uitzondering strikt onvermijdelijk was. Voor alle arbeiders die werkzaam zijn in fabrieken en werkplaatsen wordt drie jaren na inwerkingtreding der wet ge leidelijk de 8-urendag ingevoerd, zoodat deze acht jaren na de inwerkingtreding der wet definitief zal zijn ingetreden. Voor dtn landbouw en alle andere bedrijven waar de arbeid niet in fabrie ken en werkplaatsen geschiedt, wordt een overgang tot den 8-urendag nog, als vastgelegd in de wet, niet mogelijk geacht. Voor den arbeid in fabrieken en werkplaatsen wordt tevens terstond in gevoerd de vrije Zaterdag (vau 1 uur af) met op dien dag een arbeidsduur van 7 uren. Voor fabrieken en werkplaatsen wordt dus de 57-urige werkweek ingevoerd. Ook de 7-ureudag op Zaterdagmiddag zal op andere bedrijven kunnen worden toegepast. In het ontwerp zij'n in het algemeen, ten aanzien van den arbeidsduur, man nen, vrouwen en jeugdige personen op ééne lijn gesteld. Met een arbeidsduur van 10 (resp. 8) uren mag dit rationeel worden geoordeeld. Overigens wordt over- en nachtarbeid voor jeugdige per sonen in fabrieken en werkplaatsen niet toegelaten. Daar alleen voor fabrieken en werkplaatsen en voor de landbouw bedrijven een verbod van nachtarbeid geldt, is voor een enkel ander bedrijf, zoo voor dat van het koffiehuis- en hotelbedrijf, een afzonderlijke bepaling ingevoegd. Aan den nachtarbeid wordt de voor waarde verbonden dat dezelfde arbeider slechts een van de drie weken dezen arbeid mag verrichten en dan slechts gedurende 8 uren buiten rusturen. Bo vendien wordt voorgeschreven dat in dag- en nacht- (z.g. continu) bedrijven de achturendag wordt ingevoerd voor alle arbeiders; die om de veertien dagen aan den nachtarbeid deelnemen, zoodat daarvoor het 3-ploegenstelsel zal moeten worden ingevoerd. De nacht is in de fabrieken en werkplaatsen gesteld op de tijdruimte van 6 6, in den landbouw van 65 (of van 64 voor het melken). Voor andere daar buiten vallende be drijven is een speciale grens gesteld voor sommige bedrijven (bijv. de zee- scbipperij) is geen grens te stellen De invoering van den 10-uren dagen per etmaal is hier voldoende. Wat betreft den kinderarbeid, is met het verbod van arbeiden gegaan tot den leeftijd van 14 jaren. Een leerplicht tot het 14e jaar behoort hierbij, doch bij het ontbreken daarvan kan daaromtrent hier geen voorstel worden gedaan. Binnenkort zal een wetsvoorstel volgen, de strekking hebbende de Leerplichtwet in dezer voege te herzien. Ten aanzien van de landbouwbedrijven kan een vol strekt verbod van wat men zou kunnen noemen kinderarbeid slechts gelden ten aanzien van een onderneming buiten het gezin van de ouders of voogden waartoe het kind behoort en bij wie het inwoont. In ieder gezin verricht het kind beneden 14 jaar wel eens eenige lichte hulp, die geen wetgever kan en zou mogen ver bieden. Eigenlijken geregelden landarbeid of arbeid in tuin- en boschbouw of in de veehouderij zal het kind volgens het ontwerp niet mogen verrichten. Lichte hulp wel. Wat lichte hulp is, daarom trent zal zich spoedig een Jurisprudentie vormen. Het spreekt van zelf, dat die hulp alleen mag worden verricht voor het gezin waartoe het kind, hetzij als eigen, hetzij als aangenomen kind be hoort. Hulde aan Minister Talrna. In Sept. zal te Den Haag door den bond van R.K. Werkliedenvereenigingcu een groote betooging worden gehouden om aan minister Talma dank te brengen voor hetgeen hij op 't gebied der so ciale wetgeving voor den arbeider heeft gedaan. De staking te Amsterdam. Het aantal stakende zeelieden heelt zich weer aanzienlijk uitgebreid, doordien het stoomschip Zeelandia, van de Kon. Holl Lloyd, met een bemanning van omstreeks 150 koppen is binnengevallen en ook deze bemanning besloten was zich bij tie stakers aan te sluiten. In het laatst van de voiige weck is de bemanning van de Frisia, ongeveer 100 man, van dezelfde maatschappij, de gelederen der stakers komen versteiken zoodat hun aantal uog altijd grooter wordt. Sinds de opheffing van debootwerkers- staking en andere stakingen wordt van militaire maatregelen minder gemerkt. De meeste detachementen zijn naar hun garnizoen terug, (gisteren vertrok dat van het 1ste leg infanterie.) Alleen de aanwezigheid der maréchaussée herinnert er nog aan, dat alles in de haven nog niet zijn normalen gang gaat. De vertrekken der stoomschepen der verschillende maatschappijen hebben met volkomen regelmaat plaats. gtvraagd. Aanbiedingen met eigenhandig geschreven brieven onder letter K aan het bureau van den „Echo van bet Zuiden". 1026 GETROUWD: Roosendaal 2 Aug. ign. De Heer en Mevrouw Tieleu-van Wely betuigen ook .ismens wederzijdache familie hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij bun huwelijk ondervonder. 1041 Wegens drukke ambtsbezig heden wordt de 25-jarige hu welijksdag 4 Augustus niet gevierd. 1045 A. DE JONG. A. DE JONG-Ballentijn. Capelle (N.B.) 2 Aug. 1911. Hiermede heb ik de eer mijn geachte clientèle te berichten, dat mijn zaak vanaf 1 Augustus a.8. verplaatst is van de Grootestraat (tegenover de haven)naar de Hieraan is tevens verbonden met lste klas Damesbediening. Moderne KAPSELS, haarwassching met machinale drooging, volgens het nieuwste systeem. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Coiffeur. 1043 van at f50. op korten en langen termijn,alsmede op maandelijksche aflossing. Discretie verzekerd. Geen kosten vooruit. Brieven onder lett. A. C. aan het bureau dezer Courant. 1004 Ik heb last van hoofdroos. Hebt gij al eens ,Kirep" gebruikt? vroeg mij een mijner vrienden, Ik antwoordde Waarom Omdat dit middel mij geheel genezeu heeft van hoofdroos. Ik meende reeds dat hier geen raiddel tegen bestond, maar het gebruik van een 'paar flacons heeft mij gebaat. Ik heb nu geen last meer van deze onaangename kwaal en rniju haar is glanzend en zacht geworden. Probeer het maar eens en ge zult over de uitwerking verbaasd staan." Kierop staat onder voortdarende Schei kundige controle en is wettig gedeponeerd. Verkrijgbaar te WAALWIJK bij te Waalwijk, zal bij inzet op Vrijdag 18 Augustus 1911 en bij toeslag op Vrijdag 1 Sep tember 1911, telkens om 7 uur des avonds in het Hotel Verwiel aldaar ÊEen Huis met Erf aan de Stationstraat te Waalwijk, kadaster Sectie B no. 1742, groot 75 centiaren. Toebehoorende- en bewoond worden de door G. W. Klerkx. De lasten, voor zoover niet betaald, zijn onmiddellijk voor den kooper. Te aanvaarden in eigen ge bruik bij de beta'ing der koopsom 13 October 1911. 1036 te Waalwijk, zal ten verzoeke van de heeren TIMMER MANS q.q a aldaar op Dinsdag 8 Augustue 1911, des vód'middags 10 ure precies, ter plaatse Onder de gemeente LOONOPZAND, op Plantloon. Ongeveer 20 H A HAVER, verdeeld in koopen, zooals door paaltjes is aangeduid. Na afloop dier verkooping te ongeveer 12 uur bij de Wed. v. Eeuwijk te Baardwijk. De volgende perceelen Hooiland in den Baardwijkschen Overlaat Koop A langs het Kanaal. Koop C de kleiue hoek Koop de groote hoek. Koop 1 tot en met 9 'angs de Rijks- gronden onder Druuen. Koop 10 het gras, biezen en riet in de kolken. Betaling der kooppenningen, mits soliede borgstelling Kerstmis dezes j»ars. Bijeenkomst bij Lucas v. d. Kaa, die tevens aanwijzing doet. 1003 DRUNEN. te Drunen, zal bij inzet op Vrijdag 4 Augustus 1911 en bij toeslag op Vrijdag 18 Au gustus 1911, telkens des namiddags 7 uur ter herberge van JAN MART. VAN DER SAIV DEN te Druuen ONDER DRUNEN. Eerste Koop: Een huis met erf en tuin ge legen aan de Groote Straat, kadaster Sectie A nummers 818 en 817 groot 13 aren 10 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Tweede Koop: Een perceel'je bouwlan-1 ge- legen in het Nouland van af het Nou- landsche Pad tot den Spoorweg, kadaster S clie A nummer 1517 groot 6 aren 10 centiaren. Te ean/aarden 11 November 1911 volgens plaatselijk gebruik. Derde Koop Een perceel bouwland gelegen i het Nouland over den spoorweg, kadaster Sectie A nummer 1515 groot 33 aren 30 centiaren. Te aanvaarden 11 November 1911 volgens plaatselijk gebruik. A lies, eigendom van Hub. H. E. Brugman en kinderen te Druuen. Grond- en polderlasten zijn voor-de Koo- pers van af 1 Juli 1911. Betaling der kooppenningen zes weken an den toeslag. 1014 WAALWIJKSCHE Geheel naar de eischen des tijds ingericht. lederen dag verkrijgbaar van de eerste kwaliteit, aan zeer Billijke prijzen. Aanbevelend 148 COIFFEUR. 1040 928 DRUNEN. Die zich een goed Nikkel met prachtige nikkelen Ketting wensehtaan te schaffen, 2ende postwissel k f 2,50 of een in veel heter kwal. k f 8,75 en voor een met Halskoordje t 2,75. Toezending franco Een Anzicht-Album in prachtband, groot 24 bij 26 cM., inhoud 200 stuks. Een 'Panorama Spiegel, verrassend voor iedereen die er prentbriefkaarten op nahoudt. Voor den spiegel geplaatst, verkrijgt men een verrassend effect. Twaalf mooie Kaaiten voor Album eu Spiegels Een practische soliede Vulpenhouder met reserve pennen in Rood Eiui. Een mooi Boek in prachtband met fijne platen in kleurendruk. Verhalen voor de jeugd 78 bladz. Een Postzegel Album met afbeeldin gen der verschillende lauden, zeer geschikt Ier verzameling van postzegels. Eeu Potlood, sigaarraodel. Nieuw Een mooi Gezelschapsspel, verj akt in een doos. Een Trilleifluit. NieuwVoor onze lieveling. Dit Pakket inhoudende 20 stuks, franco legen postwissel f 2.50, daarop behalve dui delijk de naam eu woonplaats staat «Re- clame-Pakket*. kost slechts f 3.50. Hierbij Muziek-Zaug 0 Voordrachten 60 et. per nummer. Rijke keuze Gramaphones en Platen. Groot Holiandsch Repertoir, zeldzaam mooi, dubbel bespeelbaar le kwal f 1.50 Kerkstraat 1 87-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. 146 WAALWIJK. Meubelen. Prachtige sorteering in bovenge noemde artikelen. Rijke keuze Spiegels, Schilderijen, Karpetten, Linoleum en Mcubelwrijfwas. Omlijsting van Portretten, Di ploma's en Schilderij platen. Inzetten van Spiegelglas. Verhuren 950 Het goedkoopste adres is voor bochten flenzen en verbinding stukken voor stoom, gas- en waterleiding. Bij de 128 Waalwijk. Vraag prijscourant. hui i i-nn/ngm i mm EN Koop B HU V stroohoeden 20 Gent

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2