Nummer 65 Donderdag IT Augustus L911 34e Jaarg Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoonïielen. Eerste Blad. HT Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. FEUILLETON. BUITENLAND. Engeland. Portugal. BINNENLAND. ag ei- ?e te iVaalw||ksch6 en Liifstrtilseke Courant, Dit Blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden f0."5. Franco per post door het geheele rijk f0.90. Brieveningezonden stukkengelden enz., franco te zenden aan Uitgever. den UITGAVE: Telefoonnummer 38. Telegram-AdresECHO. AdvertentiBn 1—7 regels f 0.60daarboven 8 cent per regel, grcote letters naar plaatsruimte. Advertentiën 8 maal ter plaRtsiüg opgegeven, worden 2 maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciale zeer voordeelige contracten, gesloten. Reclames 15 cent per regel. WEET U V/EL HET VERSCHIL tcischen zelf het werk doen en het te laten doen SuhHrIjI Zeep doet werkelijk het vuil uit net waschgoed trekken, spaart U tijd en geld en bederft noch schaadt Uw handen noch Uw gced. I>it is juist het verschil tusschen het gebruik van zachte zeep en van Sunlight Zeep. Zondagmiddag hebben te Liverpool ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Die tooneelen zijn zonder voorbeeld in de geschiedenis der Engelsche arbei dersbeweging. In de buurt van St Geor ges HaII had een geregeld straatgevecht plaats. De politieagenten werden bij hun pogingen om op het plein voor het Hall-station door de menigte te breken, Van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." Ik verwacht er veel van, 'k heb reeds een wenk gegeven over het onrecht, dat u geschiedde. Die gedachte aan onrechtvaardig heid zal uw oom lang in de ooren klinken. Ik heb mijn plan, Reginald gij hebt u maar Btil te houden en mij te vertrouwen. Maar waarom zondt gij weigeren, my den aard uwer planneD mede te deelen Omdat mijne plannen nog slechts half rijp zgn. Weldra zal ik misschien meer openlyk kunnen spreken. Ziet gij die twee personen, die ginder in het park wandeleD Ja, ik zie ze 't zijn mij oom en zijne vrouw, antwoordde Reginald, met een teeken van ongenoegen. Zij zijn gelukkig, zijn zij 't niet 't Is een volkomen Arcadisch tafreelfje. Ik verzoek u, hen nauwkeurig gade te slaan. Wat zyt gy toch een gekko kerel, Car— rington 1 riep de jonge man uit en wierp zijne sigaar weg. Als mijn oom verkiest zich als een dwaas te gedragen, dat is geene reden dat ik de bewijzen van zyne dwaasheid naga Neen, maar er is eene andere reden ant woordde Victor met een onheilspellende blik in zijn zwarte oog. Zie dat groepje eeDS aan, terwijl het nog tijd is, Reginald want dik wijls znlt gij dat meer zien. Wat bedeelt ge Ik bedoel dat de dag niet ver meer af is waarop lady Evereleigh van baar boog stand punt zal afdaleD. Ik bedoel dat eene verheffing zoo plotseling als de hare, meestal de voor bode is van een even spoedigen val. Het uur zal slaan, waarop sir Oswald rouw zal dragen over dit huwelijk als den grootBten misslag vanzyn leven waarop by in zyne wanhoop, verscheidene malen teruggedreven. Velen werden daarbij gewond. De stakers hiel den hardnekkig stand en een uur lang was de politie niet bij machte het plein te ontruimen. De politierechter liet ten slotte de oproerwet aflezen. Militaire macht werd ontboden deze rukte met geladen geweren op en dreven de stakers in de zijstraten terug. Daar werden echter op kleiae schaal de gevechten voortgezet welke tot middernacht duurden. Het personeel van de ziekenhuizen was ijverig doende de gewonden te verplegen. Volgens de jongste opgave zijn onge veer 250 personen, voor het meerendeel politieagenten, gewond De stakers heb ben ook getracht in het Limostreek- station binnen te dringenzij braken de deuren open, doch werden door de politie, die versterkiug had ontvangen, teruggedreven. De brandweerkazerne werd in een ziekenhuis herschapen. In haar verbittering wierp de menigte met steenen naar de brancards en huur rijtuigen, waarin de verwonde politie agenten vervoerd werden. Een politie officier brak daarbij een been en een politieagent werd de kin verbrijzeld. Naar een militaire patrouille werd van de daken met steenen geworpen. Meer dan 100 arrestaties hadden plaats. Gisteren is het er zoo mogelijk nog erger toegegaan. Er is met steenen ge worpen naar den rechter, sir Thomas Huyghes, waardoor hij aan het hoofd gewond werd. In den namiddag deden de stakers een aanval op een broodwagen en werd een restauratie door hen leeggeplunderd en vernield. Politie en soldaten dreven de menigte uiteen. Gistermiddag en gisteravond brak op verschillende plaatsen te Liverpool brand uit. De hevigste brand woedde in het gebouw van de >Shipping Federation* (de Reedersvereeniging), dat geheel en al in de asch werd gelegd. Men gelooft, dat de branden aange stoken zijn. De troepenmacht te Liverpool is ver sterkt en bovendien hebben 5000 man in het kamp van Aldershot bevel ont vangen naar Liverpool te vertrekken. De overheid heeft mannen van 20 tot 40 jaar opgeroepen om dienst te doen als speciale agenten. Het voorbeeld van Liverpool werkt fataal op andere arbeiderscentra in En geland waar de stakingsbacil toch al rondwaart. In Londen is er gisteren van hervat ting van den arbeid aan de haven eigen- ijk geen sprake geweest, hoewel het geschil is bijgelegd. Eenige duizenden lebben opnieuw den arbeid nederge- egd, omdat eenige stakers door de lavenautorlteiten ontslagen zijn. Boven dien stuit het hun tegen de borst weder aan het werk te gaan, terwijl de staking te Liverpool nog aan den gang is De toestand in de nijverheid in Zuid- Oost Londen is nog steeds ernstigte Sermondsey hebben 14.000 fabrieksar beiders het werk nedergelegd. Het personeel van de Londensche gemeentetrams dreigt Woensdag het werk te zullen neerleggen, wanneer niet aan hun eischen en grieven zal worden tegemoet gekomen. Uit de provincie komt ook slecht nieuws. De toestand op den Noord- Ooster spoorweg te New-Castle wordt ernstig. Het spoorwegpersoneel besloot geen goederen te vervoeren, die komen van of gaan naar plaatsen, waar gestaakt wordt. De wanordelijkheden te Southampton worden weer erger. De dokwerkers en kolentremmers weigerden kolen te laden voor de Amerikaansche boot Philadel phia*, bestemd om Woensdag uit te varen naar New-York, wanneer zij geen penny per ton kolen meer krijgen. De sjouwers en de havenarbeiders dreigen eveneens met staking, wanneer hun vak- vereeniging niet volkomen erkend wordt De nationale conferentie van spoor wegklerken te Leicester besloot een actie voor loonsverhooging op touw te zetten, en hoewel zij niet tot staking zullen overgaan, zullen zij weigeren het werk van ander personeel, dat staakt, te verrichten. De spoorwegarbeiders van Swansea en Lancashire hebben een motie aange nomen ten gunste van de nationale staking. Ook in Schotland hebben eenige groe pen van spoorwegbeambten het werk nedergelegd. Vijfhonderd beambten van de »Midland Railway* te Sheffield hebben het werk n den verstooten neef zal herstellen op de plaats die u toekomt als zyn erkenden erfgenaam, omdat gij hem daartoe waardiger znlt voorkomen dan zyn verdreven vrouw. En wie zal dat bewerken vroeg Reginald zyn vriend in verwarring aanstarende. Ik 1 antwoordde de dokter. Maar voor ik zoo ver ga, moet ik eenige zekerheid hebben over den pry's, die op mijne diensten zal gesteld worden. Als de kat die voor den aap de kastanjes nit het vnnr haalde, voornit eenig akkoord had gemaakt hoeveel zy van den bnit voor hare moeite zou krijgen, dan ware de naam van het dier geen bjjnaam geworden. Als ik mijn best gedaan heb, om n een ver mogen te verzekeren, dan moet ik mijne be— looning ook hebben myn waarde Reginald. Denkt gij dat ik ondankbaar zal zyn. Geenszins maar, ziet ge, ik verlang ge ne dankbaarheid ik moet eene goede ronde som in de hand hebben klinkende munt. Als gij^ twee derden erlangt van uw oom's vermogen, dan znlt gy een dertig duizend ponden 's jaars hebben, en op dit fortuin kunt gij gemakkelijk een twintig duizend ponden binnen twee jaar aan mij betalen, nadat gij iu het bezit der erfenis zyt getreden Twintig duizend Als gy de som te hoog vindt dan zullen wy er nimmer over Bpreken. De zaak is zeer moeilijk en 't is my tamelijk onverschillig, of ik er my al of niet in begeef. Myn beste Victor, gy verbijstert my Ik kan maar niet gelooven dat gy myn oom er toe zondt knnnen brengen, om mij de oude plaats in zyn testament terng te geven maar als gij het gedaan krijgt, dan zijn de twin tig duizend ponden de uwe. Goed, antwoordde de dokter op den koel— sten toon en met de honding van een man van zaken. Ik moet het zwart op wit hebben Gij moet mij twee acceptaties schrijven de eerste van tienduizend ponden, betaalbaar over één jaar, de andere voor dezelfde som, betaal baar twee jaar na heden. Maar als ik dat vermogen binnen dien tijd niet verkrijg, en dat is meer dan waar schijnlijk myn oom heeft een sterke ge zondheid, en... Da gezondheid van nw oom doet er nedergelegd. Het is niet onwaarschijn lijk, dat ook de arbeiders van de «Great Central Railway* zich bij de staking zullen aansluiten. Zeshonderd beambten van de »Great Western Railway te Bristol zijn in staking gegaan. Zevenduizend dokwerkers te Birming ham legden het werk neder en deden onmiddelijk daarna een aanval op de politie. De kolenschippers in de dokken van Grimsby hebben het werk gestaakt, zoodat geen trawlers kunnen vertrekken en de handel in visch stil zal gaan staan tenzij het geschil spoedig wordt bijgelegd. Stakers te Glasgow hebben gistermid dag de tramwagens aangehouden. De politie maakte een charge met den wa penstok en deed eenige arrestaties. De autoriteiten te Birkenhead hebben troepen aangevraagd. De nationale vergadering heeft een motie aangenomen, waarbij bepaald wordt dat de tegenwoordige ministers verkies baar zijn voor het presidentschap. Volgens het blad Mundo heeft de leider der monarchisten verzekerd, dat de royalistische samenzweerders zeer goed zijn toegerust en bereid zijn Por tugal binnen te vallen. Zij zijn vol goeden moed en vol vertrouwen, dat de republiek omvergeworpen zal worden. Dat vertrouwen baseert zich deels op een oneenigheid in de republiekelnsche partij. Een deel daarvan wilde namelijk de tegenwoordige ministers van het presidentschap uitsluiten. Zoo men uit bovenstaand bericht ziet, heeft de nati onale vergadering dit deel der partij dan toch zijn zin niet gegeven. niets toe. Ik zal u een tegenbewijs geven, om die handschriften te vernietigen, als gy het landgoed Raynham niet krijgt. Hier zyn zegels, 't Best is dat gij de acceptaties da delijk schrijft en onderteekent dan is die zaak afgeloopen. Hadt gij de zegels reeds bij a Ja, ik ben een man van zaken, al ben ik een wetenschappelijk man. Victor, gij doet mij soms sidderen, sprak Reginald gij hebt somtijds zoo iets duivelsch in nw manier van doen. Als ik die scboone dame ginds, maar van baar boogen troon neerstoot, dan zondt gij er weinig om geven, al was ik de duivel in persoon, grinnikte Carrington. Ik meen n te kennen Reginald, beter dan gij mij kent. Onder de gasten die binneu de laatste dagen op het kasteel gekomen waren, bevond zich Lydia Graham, de jonge dame, waarover de baronet met zyn neef gesproken had. Bet was een schitterend meisje, met een schoon, open gelaat, heldere, gryze oogen, rechten nens en donker krullend baar. Het was eene vronw, die geen voorrecht, haar door de natnur ge schonken, ongebruikt liet. Zij kleedde zich prachtig, maar op eene wijze die hare middelen ver overtrof. Dat was dan ook de reden dat zy diep in schalden zat en de eenige kans om nit die moeielykheden te geraken, was een rijk huwelijk. Gedurende bijna negen jaren had zy getracht om zulk een buwelyk te sluiten. Zij was uitgegaan, zooals men dat noemt, op haar zeventiende jaar en na was zij negen en twintig. Gedurende dien tijd was zij gevleid en be wonderd geworden door een menigte minnaarB. Zij had zich daarmede vermaakt, zij had menige zege door de kracht harer schoonheid behaald; maar zij bad ook meer dan eene teleurstelling in hare schoonste verwachtingen ondervonden en nog had zij den hoogen prijs niet getrokken in die groote loterij der groote wereld een vermogend en hooggeboren echtgenoot. Haar negen en twintigste geboortedag was voorbijgegaan, en als zij zich nauwkeurig in den spiegel gadesloeg, dan moeBt zij zich zelve wel bekennen dat er iets van het schitterende harer schoonheid verloren ging. Ned. R. K. Journalistenvereeniging. Zondag 27 Augustus a s. houdt de Ned. R. K Journalistenvereeniging hare 8ste Jaarsvergadering te 's Gravenhage. Op de agenda komen om- voor de volgende punten lo. Verkiezing van twee bestuursle den wegens periodieke aftreding van de heeren J. B. Vesters, hoofdredacteur Ik wordt gael en bleek, sprak zy tot zich zelvewat zal er van mij worden als ik niet trouw Het vooruitzicht was inderdaad treurig. Lydia Graham had een inkomen van twee honderd ponden 's jaars, dat zy van hare moeder had geërfd, maar dat was een baga tel voor een meisje met de behoeften van mejuffrouw Graham. Haar broeder was kapitein in een zeer duur regiment, zelfzuchtig, buitensporig en geenszins geneigd om zyne beurs voor zijne zuster te openen. Zy had geen vast verblijf, maar logeerde nu eens bij de eene vermogende bloedver wante, dan bij de andere altijd bewonderd, altyd kenrig gekleed, maar niet altyd gelukkig. De groote teleurstelling, die mejuffrouw Graham in hare huwelyksplannen had onder vonden, was toen zij de aankondiging las in den Times, van het buwelyk van Sir Oswald Evereleigh. Zij bad den rijken baronet dikwyls in gezelschappen ontmoet. Zy was met haren roeder op Raynham geweest. Sir Oswald had blykbaar hare schoonheid en voortreffelijke eigenschappen bewonderd, en zy had zich verbeeld dat er slechts een gelegenheid toe noodig was om die bewondering in een warmer gevoel te doen overgaan. In ronde woorden Lydia Graham had gehoopt om met een weinig behendigheid lady EverBleigh van Raynham te worden. Er zijn geene woorden, krachtig geDoeg, om het spijt uit te drukken dat zich van haar meester maakte, toen zij vernam dat de baronet zyn naam en vermogen had toe geworpen aan eene vronw, waarvan de hooge wereld niets wist dan dat zy gansch onbekend was. Lydia Graham kwam op het kasteel Rayn ham met gedachten van nijd, die haar nart vergiftigden, maar zy vertoonde zich met hare Helste lachjes in hare Echoonste kleederen. Zy. wenschte den baronet met engelachtige woordjes gelnk en bood zijne echtgenote hare vriendschap a&D. Ik hond er mij van overtuigd dat gy voor elkander geboren zijt, lieve lady Evers- leigh, zeide zij, en wy zullen op een voet van vriendschap voortaan samen omgaan vindt gy dat goed van het «Huisgezin* en F. Wierdels, di recteur van «De Tijd* 2o. Voorstel tot stichting van een vereenigingsorgaan, toegelicht door den heer A. J. l'rins, redacteur van de «Til- burgsche Courant*. 3o. De Vlaamsche bladen In strijd met de Nederlandsche Wet, toegelicht door den heer J. J. F. v. Zeijl, redac teur van «Zelandia* (Hulst.) 4o. Ingezonden stukken en de onder- teekening daarvan. Mr. J. C. de Marez Oyens. Sedert het vinden van het lijk van den oudminister mr. De Marez Oyens in den Haag ontvangen berichten, be vestigen het vermoeden, dat hij op een hoogte van het landschap, dat hij voor zijn wandeling had uitgekozen, door een beroerte of toeval is getroffen en toen in de diepte gevallen- Mevrouw de Marez Oyens en de se dert de droevige vermissing bij haar ver toevende familieleden zijn Zaterdagoch tend naar den Haag vertrokken. Het stoffelijk overschot van den oud- minister is intusschen naar de residentie overgedracht en op Eik en Duinen ter aarde besteld- Jozef Israelsf Jozef Israels is Zaterdagmiddag om half vijf te 's-Gravenhage overleden. Vrij onverwachts komt deze schok kende tijding. Nog op het laatst dei vorige week kon men hem, die vurig muziekliefhebber was, in het Kurhaus te Scheveningen zien bij een solisten concert. Wel viel het toen op, dat de kunstenaar verminderd was Loopen kon hij blijkbaar niet meeruitgestrekt op een ligstoel werd hij door een verpleeg ster en een bediende uit een automobiel getild en naar binnen gedragen en zijn geheele uiterlijk teekende verzwakking. Zaterdagmiddag tegen drie uur gaf zijn toestand, onder den invloed der heer- schende warmte, reden tot ongerustheid weinig uren daarna is de kunstenaar, die 27 Januari j.l. zeven-en-tachtig jaar ge worden is, gestorven. De beroemdste hollandsche schilder van de 19e eeuw, wiens naam in heel de beschaafde wereld met eerbied wordt genoemd, is heengegaan, de schilder die even als Meunter en Whistier zijn invloed Honoria was van natuur zeer teruggetrok ken. Haar hart verzette zich tegen lichtzinnige en ongemeene vriendschapsbetuigingen. Zij antwoordde beleefd, maar niet met zooveel warmte, op de aanbiedingen van vriendschap haar door mejuffrouw Graham gedaan. Lydia Graham voelde die koelheid in hare manieren en was er hevig door gekwetst. Zij meende reden te hebben die vrouw te baten, welke hare liefste hoop verijdeld had, wier schoonheid de hare oneindig overtrof en die versoheidene jaren joüger was dan*zy. Er was op Raynham oen persoon, wiens onderzoekende blik den haat opmerkte, dio schuilde onder de zochte manieren van Lydia Graham. Die echerpe opmerker was Victor Carrington. Hij zog dat de scboone dame lady Eversleigh verfoeide, en hij besloot daarvan gebruik te maken ter bereiking van zijn doel. Ik verbeeld mij dat mejuffrouw Graham te eeniger tijd in haar leven de hoop heeft gekoesterd om meoBteres van dit kasteel te worden, Reginald, zeide hij op sekeren morgen toen de twee jonge menschen op het terras op en neer wandelden. Hoe weet gij dat vroeg Reginald, tegelijk vragende en antwoordende Door geene duivelskunstenarijen, dat verzeker ik u, mijn waarde Reginald, Ik heb slechts mijne oogen den kost gegeven, 't Schijnt dat ik juist heb gezien, als ik uwen uitroep overweeg Mejuffrouw Graham heeft gehoopt lady Eversleigh te worden." Ik geloof dat zy al hare krachten in— Bpande, om mijn oom tot echtgenoot te krijgen. Ik heb hare gangen Dagegaan, tosn zij, twee jaar geleden, hier was maat ik maakte mij daar niet bijzonder ongerust over, waut ik dacht dat Sir Oswald zeker ongehuwd zou blyven. Zy wisselde bare vermaken af, met ook tegenover mij de coquette te spelen. In die dagen was ik de erkende erfgenaam, zooals gij weet, en ik twijfel er niet aan of zij bad mij getrouwd, als ik or haar de ge legenheid toe had gegeveD. Maar zij iB voor myn Bm&ak te zeer bij de baod en met al bare schitterende hoedanigheden, heb ik haar toch nooit bewonderd. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 1