EEN JQNGMENSCH Notaris Canters Notaris Canters Aanbieding ANTHRAC1TS, CoinIS, f.d. HEUDEII-Wakto Advertentiën V. Aanbesteden Erfhuis te Drnnen. Notaris VAN HAM Kleine Advertentiën. Bestek No. 9. Het bouwen van een schoollocaal aan de open bare school. a contant Verkoopen: verkoopen publiek verkoopen De heeren A. v. d. Geld, Luijben, v. d. Wiel eu P. Vugts, leggen hierna volgens de wet hun eed af. Benoeming wethouder wegens perio dieke aftreding van den wethouder Luij ben. Bij de stemming bekwam de heer Luijben 5 stemmen terwijl er een biljet blanco was Gekozen dus de heer Luijben. Luijben. Ik dank de heeren voor het vertrouwen dat zij in mij gesteld hebben door mij als wethouder van Haarsteeg te herkiezen. Hierna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde. Aanbieding gemeente-rekening 1910. Voorzitter. Ik stel voor om hiervoor eenc commissie te benoemen en wel de heerenvan Oudheusden en Vugts, die de volgende vergadering wel verslag zullen uitbrengen. Aangenomen. Ingekomen Stukken. Een schrijven van de heeren Van Engelen en Van Bokhoven, houdende verzoek om gebruik te mogen maken Van een lokaal der school, en eene subsidie van f 50 voor het aanschaffen van meubelen, teneinde In staat te zijn een landbouwcursus te geven. Voorzitter. Zooals ge gehoord hebt zal er een landbouwcursus van twee jaar gegeven worden. Zij vragen f 50 subsidie. Het is maar voor eens. De Drunensche onderwijzer is de leeraar. Hij heeft het vorige jaar in Drunen zeer goed voldaan. Het duurt 3 uur, het getal der deelne mers moet minstens 10 en hoogstens 25 zijn, anders kunnen de lessen niet met vrucht gegeven worden. Luijben. Wanneer neemt de cursus een aanvang. Voorzitter. 1 Qctober. Luijben. Welke schoolmeubelen moe ten zij daarvoor aanschaffen. Voorzitter. Tafels, kachel, lampen, dat moet van die f 50, wat er te kort komt betalen zij zelfbij. De leerlingen moeten den ouderdom van 15 jaar bereikt hsbben. Met algemeene stemmen wordt het gebruik van het lokaal toegestaan en eene subsidie van f 50 verleend. Voorzitter. Zooals ge weet hebben we de behandeling van de telephooncel al tweemaal aangehouden. Thans is de gemeente Vlijmen genegen de helft der kosten bij te dragen. Tevens is er een schrijven ingekomen, meldend, om nu Vlijmen genegen is de helft der kosten bij te dragen, niet te talmen en bij het bestuur van de Post en Telegraphie op spoed aan te dringen. v. d. Wiel. Als er nu eens verhooging van tractement verlangd wordt, moet Vlijmen daar dan toch de kosten van dragen Voorzitter. Als dat noodig is kunnen we hierover in de volgende vergadering een besluit nemen. Hierna wordt besloten over te gaan tot het installeeren van een telephooncel Voorzitter. Zooals ge weet is in de Zandheuvel een perceel verpacht, zouden jelui het goed vinden dat we daarop banden aanleggen Van Oudheusden. Ik zou er hard voor zijn die te ontginnen. Voorzitter. Kunnen de heeren er zich mede vereenigen het aan te laten be steden. Ik zou dan eerst iemand vier dagen of een week voor proef laten werken, dan kunnen we bij de aanbe steding zeggen zoo moet het. Aldus wordt met algemeene Stemmen besloten. Ingekomen stukken. Schrijven van den heer Ceelen, onder wijzer die mededeelt dat hij de benoe ming onder dankbetuiging aanneemt. Goedkeuring door Ged. Staten van de wijziging begrooting 1911. Niets meer aan de orde zijnde eo niemand het woord nog verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 5 Sept. voor middags 10 uur. Voorzitterde edelachtb. Heer G. Vermeulen Wz. burgemeester. Afwezigde heeren A. L. Sneep, S. Oerlemans en Adr. van der Hoeven. Na opening der vergadering heet de voorzitter de leden welkom en stelt aan de orde de beeediging der herkozen leden de heeren R. Middelkoop en Joh. van der Hoeven. J. Nadat zij in handen van den voor zitter de bij de wet gevorderde eeden hebben afgelegd, feliciteert hij de leden met de herbenoeming en spreekt den wensch uit, dat zij nog vele jaren met genoegen zullen werken in dezelfde goede verstandhouding en vriendschap aan de behartiging der belangen der gemeente Capelle, hij hoopt de heeren nog meermalen te kunnen beeedigen. De heeren bedanken voor de felicitatie. II. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. III. Ingekomen is een brief van Ged. Staten houdende de goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der be grooting voor 1911. Voor kennisgeving aangenomen. IV. Benoeming wethouder. Met op een na algemeene stemmen wordt tot wethouder herkozen de heer R. Middelkoop. Nadat de voorzitter en de leden den heer Middelkoop gecomplimenteerd hebben en de wethouder daarop een woord van dank zegt, wordt de verga dering gesloten, nadat eerst eenlge ver trouwelijke besprekingen aangaande onderwijszaken zijn gevoerd. BESOIJEN. Openbare vergadering op Dinsdag 5 September vm. 11 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de edelachtb. heer C. G. Verwiel opent de vergadering en legt daarna, als raadslid, in handen van den oudsten Wethouder, den heer Broeders, de vcreischte eeden af terwijl daarna de heeren W. Klerx en J. C. Winkel dit doen in handen van den voorzitter. De voorzitter feliciteert de heeren met hun betrekking en hoopt dat ze veel genoegen en succes er van zullen hebben en daardoor meewerken aan den groei, bloei en welvaart der gemeente De notulen der vorige vergadering worden daarna voorgelezen en goed gekeurd. I. Ingekomen stukken. a Besluit van Ged. Staten goed keurende wijziging begrooting voor de kweekeling O. L S. b Begrooting Gezondheidscommissie 1912. Het aandeel van Besoijen is f69,92. c. Reclames H. J. Levie en Blom welke in geheime vergadering zullen worden behandeld Iir. Verkiezing wethouder. Met algemeene stemmen gekozen de hr. W. Klerx, die de benoeming aanneemt en door den voorzitter en de leden gecomplimenteerd wordt. IV. Wijziging begrooting 1911 is noodig omdat de kosten der verkiezingen met f 3.rijn overschreden. V. De begrooting voor 1912 wordt aangeboden in ontvangst en uitgaaf op f 10454,19. De algemeene armen ont vangt weer f200. een bijzondere bijdrage van 't rijk in 't onderwijs van f 800 het onderwijs kost t 100, minder en 't to taal der schulden is f 15990. De begroo ting wordt 14 dagen ter visie neergelegd VI. Voorzitter Ik stel de heeren voor eene tijdelijke geldleening van b.v. f 1000 ter voorziening van kasgeld tegen 3Vs' 4 uiterst 4'/aüV We leenen maar zooveel als we noodig hebben. Aangenomen. Daarna gaat de raad over in geheim comité. DU-SEN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 5 Sept. des na middags ten 3 uur. Voorzitter de heer van Steen. Aan de orde 1 Beeediging raadsleden. In handen van den Voorzitter leggen de heeren van Honsewijk, L v. d. Pluijm, F. v. d. Pluijm en v. d. Koppel de bij de wet voorgeschreven eeden af. Van Steen. Ik feliciteer u allen met uwe benoeming en ik hoop dat de al- goede God ons nog lange jaren in ge zondheid bijeen laat zijn opdat wij in eendracht en vriendschap voor den groei en bloei van ons dorp mogen werken. En hiermede geef ik het voorzitter schap over aan de burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. 2 Benoeming van een wethouder we gens periodieke aftreding van wethouder van Honsewijk. Met algemeene stemmen wordt de heer van Honsewijk herbenoemd. Van Honsewijk. Ik dank de heeren voor het vertrouwen opnieuw in mij gesteld. 3 Stichting brandspuithuis in wijk C. Voorzitter. Ik ben eens naar den Polder met die mau vezen spreken, maar hij verkoopt zijn huisje liever niet dan wel. 't Is zoo gelegen, verkoopt hij het, dan scheidt het hem van zijn ander eigendom af- Later is er iemand bij me geweest en die zei zoo tegen me, ik zou van Leemans een kamer huren, daar kan de spuit goed in worden ondergebracht. Ik heb echter niet afgesproken omdat ik eerst het gevoelen van den raad wenschte te vernemen. Van de Koppel. Achter de nieuwe school is dat zoo'n bezwaar als daar een brandspuithuisje wordt geplaatst. Voorzitter. Dan moet je altijd die stoep op, dat is een leelijk bezwaar. De Wilt. Dat is daar toch een heel gemakkelijke stoep. Voorzitter. Maar dan zit je met de gevangenis weer zoo kort bij de school. Je moet overal rekening mee houden- De Wilt. Wanneer zit er iemand in de gevangenis, Zondags eens of wel met kermis. Voorzitter. Dat kan toch niet, ik heb al eens een remplement daarvoor van het hoofd der school gehad. Van de Koppel. Die stoep kan toch zoo'n groot bezwaar niet zijn. De Wilt. Dat is de beste plaats. Als wij daar een nieuw huisje bouwen, dan zijn we er in eens voor goed van af, terwijl als wij gaan huren het altijd wat zal zijn. Bovendien heeft daar niemand eenige last van gevangenen, al razen en vloeken ze nog zoo. Van Steen. Ik ben ook eens wezen kijken En nu zeg ik vooraf dat ik zelf bouwen prefereer boven huren, maar als men dan eens de begrooting nakijkt, dan ben ik het eens met de voorzitter, dan zou ik huren, want het bouwen van dat huisje zal zeker f 800 a f 1000 kos ten en de begrooting ziet er toch al niet rooskleurig uit en ik ben een vijand van den Hoofd. Omslag te verhoogen als dit niet strikt noodzakelijk moet. Moest ik gaan bouwen, ik zou het boven aan den dijk doen, want anders heb je wel 6 menschen noodig om de spuit uit het huisje te haleD, terwijl als je gelijkvloers bouwt het met 2 menschen lean doen en bij bi and is er altijd haast. Maar ik zeg nog eens, nu beu ik het met den voorzitter eens, nu zou ik een kamer huren. De Wilt. Wij hebben toch geld van de school. Van Steen Dat moet direct niet op gemaakt worden. Men moet wel rekening houden dat wij het dan voor minstens 5 jaar moeten huren, want Leemans moet het dan heelemaal laten veranderen De Wilt. Dan zou ik het zeker niet doen. Leemans. Ik zou ook zelf maar" bou wen, ik kan mijn kamer wel verhuren, er zijn er misschien al dertig om geweest. Van Beurden. Ik ben ook naar de Polder wezen kijken, maar toen wist ik van die kamer van Leemans nog niets af, maar wat is voor de gemeente het beste, het goedkoopste. Voorzitter. Het beste zal weer zijn dat wij het nogmaals aanhouden, nu tot de behandeling der begrooting. Aldus wordt besloten. 4 Aanbieding van de gemeentereke ning dienst 1910. De rekening sluit in ontvangsten op een bedrag van f 47544,411/a, uitgaven op f46951,26Vo alzoo met een batig tot van f 593,15. 5 Aanbieding gemeentebegrooting 1912. Voorzitter. Ik stel voor, voor het oa- zien der gemeenterekening en de be grooting een comirissie te benoemen. Tot stemming hiervan wordt overge gaan. (Hierna moest onze verslaggever de vergadering verlaten om tijdig in Raamsdonk aanwezig te zijn. Onze lezers zullen ons dit voor heden, nu het in alle gemeenten vergadering is, niet kwalijk nemen.) BAARDWIJK. Openbare vergadering van den" raad der gemeente op Dinsdag 5 Sept. J9H nam. ten 8 uur. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde 1. Beeediging en installatie van drie herkozen leden van den Gemeenteraad, de heeren van Heijst, Pullens en van der Mee. Na eedsaflegging worden zij ge feliciteerd en geïnstalleerd. 2. De heer Pullens die gedefungeerd heeft als wethouder wordt herkozen. 3. Tot derde ambtenaar van den Burgerlijken stand wordt benoemd de heer J. A. J. M. van Heijst Jr.* 4. De rekening over 1910 wordt vast gesteld in ontvangst op f 9130,26®, in uitgaaf op f9205,526. 5. De begrooting over 1912 wordt aangeboden in ontvangst op f 8828,37 in uitgaaf op f9328.37 zoodat of wel belasting verhooging noodzakelijk Is of tijdelijke beschikking over liet vermoede lijk batig saldo over 19H ad f 500. De voorzitter zegt dat het eerste de aan gewezen weg is om het evenwicht tusschen de inkomsten en uitgaven te herstellen, doch dat het laatste het middel is om onder de tegenwoordige minder gunstige omstandigheden die zaak te verschuiven. De achterstallige landhuur ad f 20 van J. van Helvoirt is nog niet ingekomen, ook niet de Hoofdelijken Omslag van C. Pullens Lz., F. van Dalen, A. C van Rijswijk, C. Leijtens, H, Leijtens en M- Maas Az. Tegen de laatsten is een dwangbevel uitgevaardigd, terwijl voor de eerste machtiging tot gerechtelijke vervolging aangevraagd zal worden- 6. De armenbegrooting wordt ter vaststelling aangeboden op f 1596,94 in ontvangst en in uitgaaf. 7- Wordt mededeeling gedaan van een besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van 25 Juli 1911 G no. 16, waarbij het le Kohier van den Hoofdelijken Omslag wordt goedgekeurd. 8. Het 2e Kohier van den H. O. wordt vastgesteld op f 14,51. Daarna komen in behandeling twee reclames tegen den aanslag in den H. O. over 1911 en wordt de vergadering gesloten. NIEUWKUIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 5 Sept. Voorzitter de E A. heer P. J. v. d. Broek, burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. Circa 10 uur opent de Voorzitter de verg. waarop de notulen der vorige verg. worden voorgelezen, goedgekeurd eo vastgesteld. De bij de jongste verkiezing herkozen leden van den Raad C. de Hoog en J. v. d. Besselaar worden hierna beëedigd. De Voorzitter wenscht hun geluk met het vertrouwen dat de kiezers in hen gesteld hebben en hoopt dat zij in de toekomst dat vertrouwen niet zullen be schamen. To1; wethouders worden met algemeene stemmen herbenoemd de heeren wet houders C. de Hoog. als gedefungeerd hebbend raadslid en J. v. d. Besselaar wegens periodieke aftreding. De Voorzitter wenscht hen geluk met het vertrouwen dat hunne mede-leden in hen gesteld hebben. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde Aanbieding der begrooting van plaat selijke inkomsten en uitgaven voor den dienst vau 1912. De Voorzitter geeft voorlezing der verschillende posten van ontvangst en uitgaaf dier begrooting, sluitende in de daarbij behoorende memorie van toe lichting van Burgemeester en Wethou ders. Bij het opmaken der begrooting zijn B. en W. ontvangst en uitgaaf op f 10444.50, met tot de overtuiging ge komen dat te voorzien is dat in de toe komst met het oog op den slechten financieelen toestand der gemeente ver hooging van het percentage van den hoofdelijken omslag en dat der directe belastingen niet zal kunnen uitblijven. Na langdurige discussie wordt besloten gemelde begrooting gedurende 14 dagen op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage neder te leggen en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijg baar te stellen. Niets verder te behandelen zijnde en niemand nog het woord verlangende sluit de Voorzitter circa 12 uur de verg. KAATSHEUVEL. De openbare vergadering uitgeschre ven om 5 uur werd eerst ten kwart voor 6 geopend. Afwezig de heer Th. van Dortmond. Voorzifter, de heer Burgemeester van Besouw. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. De nieuwgekwzen leden de heeren Elias, Teulings, Rijken, de Bresser en van Rooij leggen in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden af, en worden door den voorzitter geluk- gewenschthij feliciteert de leden met 't vertrouwen in hen gesteld, dat zij zich wel waardig zullen toonen en hoopt dat zij vele jaren hun zetel mogen innemen. Tot wethouder wordt gekozen met 10 stemmen de heer Teulings, terwijl een was uitgebracht op den heer Elias, en een op den heer van Beurden. De Voorzitter feliciteert den grijzen wethouder en hoopt dat hij, als voor heen, de belangen der gemeente nog lange jaren zal behartigen en aangenaam in 't Dag Bestuur zal samenwerken. Vaststelling rekening 1910. De heer de Bresser lid der commissie van onderzoek deelt mede, dat alles in orde Is bevonden en dat de commissie adviseert tot vaststelling. Aangenomen- De Voorzitter leest voor een adres van 't Kruisverbond, waarin het zijn goede doel en werking uiteenzet en tot ultgebreideie propaganda eenejaarl. subsidie vraagt van f 50. De Voorzit ter 5telt voor dit adres te behandelen bij de begrooting 1912. GEVRAAGDtpgen 1 October eene NETTE R. K. DIENSTBODE in een burgergezin met een kind, zonder goede getuigen oncoodig zich aan te melden. Brieven onder no. dezer advertentie aan bureau van dit blad. 1154 GETROUWD die mede namens wederzijdsche familie hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij huu huwelijk ondervonden. Waalwijk5 Sept. 1911 1158 GETROUWD: l/A 1 f) die namens wederzijdsche familie hnnnen welgpmeeuden dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 1157 's Grevelduin Capelle6 Sept. ign. ER BIEDT ZICH AAN 17 jaar ond voor kantoorwerkzaamheden. Brieven franco onder no. der advertentie aan het bureau van dit blad. 1155 f f Tot onze diepe droefheid over- f lied heden plotseling onze innig geliefde Vader, Bebuwd- en Groot vader Adrianus van den Broek weduwnaar van CATHARINA HEEREN, in den ouderdom van bijna 70 jaar. A. MAHIEU-van den Broek. JAC. TH. MAHIEU en Kinderen. MART. VAN DEN BROEK. JOH. VAN DEN BROEK J. VAN DEN BROEK-v. Ree 1184 en Kinderen. PETRUS VAN DEN BROEK. MARIE VAN DEN BROEK. Waalwijk, 28 AuguQtus 1011. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Waalwijk zullen op Zaterdag 16 Sept. v.m. 11 ure ten raadnuize Inlichtingen te verkrijgen bij den Gemeente-Opzichter. TE DRUNEN, zal op Donderdag den 14 September 1911 de* voormiddags 8 uu ten huize en ten verzoeke vau HTJB. BRUGMAN te Drunen Mahoniehouten eu Eiken ChifFonière, Eiken Bureau, Spiegels, Tafels, Stoelen, Kachels, Schilderijen, Beelden, Petroleumstel, Lampeo, Stikmachine, Boekenrek, Potten, Pannen, Glas- en Aardewerk, Sirijkbouten, Draaibank Veeren Bed inet toebehooren, Kapokken Bed met toebehooren, Kruiwagen, Waschkuip, Zinken Teil, Ladder, Manden, Winkelbak, Lessenaar, Tuingereedschap, Slijpsteen, Partij Hooi, Stroo «=n Mest, Stakeu Hout, Aard appelen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 1148 te Drunen, zal Dinsdag 12 September 1911, des voorm. 8 uur ten huize en ten verzoeke van Mej. de Wed. LEON VAN BEIJNEN te Haarsteeg—Hedikhuizen A contant Bureau, Kabinet, Tafels, Stoelen, Ea ch els, Spieeels, Lam pen, Klok, Ketels, Keukengerief, Glas- en Aardewerk, 2 fornuizen, Landbouwgereedschappen, Snij machine, Snijbak, Hooi, Hout een Geit, Kippen en hetgeen verder ten ver koop zal worden aangeboden 1129 TE KAATSHEUVEL zal voor zijne principalen Dinsdagen 12 en 26 Sept. 1911, 's avonds 8 unr in „Eupbonia* te Kaatsheuvel 3 huizen met erf en tuin aan den Vaartkant en 1 huis meter! en tuin in het Stichtske»te Kaatsheuvel, eigendom van den Heer P. J. van Boxtelverdeeld in 4 koopen. Alles te aanvaarden bij betaling kooppriji voor of op 7 November 1911, 1149 Hollandsche Staatsmijn Wilhelmina 20jso f 1,15 Belgische beste soort, gruisvrij 20|go f 1,20 Deze prijzm zijn: uit de wagoni genomen, a contant, bij directe be stelling en bij afname van minsteni 10 mnd. Grootere afmetingen aan scherp concurreerende prijzen. WAALWIJK. 1169 EN EN

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2