F—Mandos Vinken. Fijne Heeien Mode-Artikelen. vaalwus. Een feit is het Vleeschhouwerli en Spekslageiij Lees dit m MMIE-MK1T. ONZE RECLAME PHGHOGRSPH VLIJMEN. Ronds- en VarkensvieBsch. L. v. Engelen, JHoteMieTAnkerT Jan Geertsen, mSÜïïIT HEÏÏSD1H Gemengd Nieuws. BEKENDMAKING. Advertentiën. a!iBiH--aosï,osi Jan de Leeuw, ZEEUWS UIT KAATSHEUVEL. Handelsberichten. A. van der Woude Rz. afé en Uitspanning, Overbrugging van de Bergsche Maas bij Kcisersveer. De burgemeesters van de gemeenten Dussen, Almkerk, Aodel, Giessen en Rijswijk, Breda, Dongen, Drongelen en Meeuwen, Geertruidenberg, Genderen, s-Gravenmoer, Oosterhout, Raamsdonk, Wijk en Veen, Vrijhoeven-Cappel, Was pik, Werkendam, De Werken en Sleeu- kvijk en Woudrichem hebben tot de Koningin een adres gericht met het ver roek te willen bevorderen, dat er op s Rijks kosten wordeaangelegd een ✓aste verbinding over de Bergsche Maas aij Keizersveer. In het adres wordt o.m. gezegd »dat bij de tot-stand-koming van de verlegging van den Maasmond het Eiland Altena in den wedloop der verkeers middelen is ten achter gebleven en als jevolg daarvan deze eertijds bloeiende ;n welvarende streek gaandeweg is ko men te geraken in een toestand van >teeds grooter wordend verval »dat de landbouw, een hoofdbron van lestaao, er achteruitgaande is, vele eer- ;ijds groote en welvarende boerensinstellin *en thans worden gesloopt, en de waar de van de landerijen na de verlegging van den Maasmond tot op «ongeveer de lelft is gedaald >dat eveneens de handel en de nij verheid, wegens het gemis van voldoende verkeersmiddelen er kwijnende zijn en de noodzakelijke levensbehoeften op het Eiland Altena na verlegging van den Maasmond zijn gestegen en slechts tegen loogere prijzen dan elders zijn te be komen „dat als gevolge van dezen toestand de oewoners van het Eiland Altena, die inders kunnen, een geschikt heenkomen naar elders zoeken. BAARDWIJK 6 Oct. Vrijdagmorgen ont stond brand in het pand bewoond door H. M. en F. K. In een oogenblik stond het huis met riet gedekt in vuur, zoodat in sorten tijd alles in een puinhoop was her schapen. Door de ijverige brandweer die direct ter ilaatse was, werden oogeDblikkelijk schoor- iteenen en muren omver geworpen, waardoor dan ook te spoediger de vlammen werden gedoofd. Voor F. K. is het een ramp geweest. Niets verzekerd en alles verbrand wat de man had. Niets is gered kunnen worden, zelfs het allernoodzakelijkste voor het huis gezin. Deze man is werkzaam op de fabriek van den heer E. Klijberg te Waalwijk. Mij werd verzocht (door F. K. hier openlijk holde te brengen in de belangstel ling en bemoeiingen in zijne ongelukkigs omstandigheden door zijn patroon hem be wezen. Oogenblikkelijk werden knechts van de fabriek hem toegezonden om F. K. in alles bij te staan. In Baardwijk en Waalwijk zal door de daortoe aangewezen personen een lijst worden gepresenteerd ter leniging van den nood vau F. K. DRUNEN. De Secretaris-penningmeester van den R. K. Lederbewerkers-Arbeiders bond, Afdeeling Drunen-Elshout deed deze week in een algemeene vergadering verslag over den coöperatieven steenkolen inkoop. 180 H. L. steenkolen zijn dit eerste jaar aan de leden geleverd tegen f 0.84 per H. L. De leden waren hoogst voldaan over prijs en kwaliteit. Zij dankten bet bestuur voor de moeite zich voor hen getroost. Alle oude deelnemers en verschillende nieuwe sloten zich weer aan voor het volgende jaar. Dat nog zoo vele schoenmakers weigeren lid te worden van de vereeniging die èa het stoffelijk èn het zedelijk welzijn harer leden zoozeer bevordert is, wel jammer. NIEUWKUIJK 6 October. Der gewoonte getrouw zullen onze Harmonie en Liedertafel weder er het hunne toe bijdrage om de kermis te doen slagen. De Harmonie zal Maandag a. s. om 10 uur v. m. een matinée geven bij den heer P. A. Merkx. Het rijk voorziene programma der muzieknummers afgewisseld doorcomische scènes, belooft veel. Ook het programma van het matinée op Dinsdag door de Liedertafel te geven doet veel goeds verwachte. VLIJMEN, 6 Oct. Bij de Dinsdag 1.1. gehouden verkiezing voor den gemeenteraad zijn uitgebracht 387 stemmen, waarbij 13 van onwaarde. Hiervan bekwamen de heer J. van Engelen 225 en de heer M. van Giersbergen 149 stemmen, zoodat eerstge noemde is gekozen tot lid van den Raad. a. s. Maandag zal door Z. D. H. den Bisschop van 's-Hertogenbosch aan de kin dereu onzer parochie het H. Vormsel worden toegediend. BESOIJEN. B.V.C. heeft besloten om ook wederom In 't a.s. seizoen voor de competitie van den B. V. B. uit te komen. Een vorig seizoen was B.V.C. niet eig gelukkig, daar zij wegens ziekte meestal met een onvolledig XI tal moesten uit komen. Toch hadden zij zich kranig ge houden. Indien zij in 't a.s seizoen wat meer succes hebben en de belangstel ling wat grooter is, dan zal menig voet balliefhebber spannende wedstrijden kun nen zien. Mochten de nationaal gestreepten, bij hun spel in de 2de klasse A. in hunne verwachtingen niet teleurgesteld worden. In deze klasse zullen spelen B. F. C- Boxtel, T.A.V.E.N.U. Tilburg W.V. II- Waalwijk, Avendo II en H. M. S. II beide te Breda en B.V.C. Besoijen alle vereenigingen die nog nooit in Besoijen gespeeld hebben. Eenieder zal dus wel nieuwsgierig zijn om B.V.C. tegen deze clubs te zien spelen, a.s, Zondag om 2 uur hebben zij reeds bondswedstrijd tegen T.A.V.E N.U uit Tilburg op het terrein alhier. Op dus voetballiefhebbers, op naahet terrein, een spannenden wedstrijd mag men verwachten. >Tavenu is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken*. CAPELLE. Woensdag 4 October vergaderde voor het eerst de Rederijkers kamer Vriendentrouw* bij den heer L. van Dongen. Allereert werd een derde bestuurslid n 1. een commissaris van Orde gekozen. Zoodat het bestuur thans bestaast uit de heeren G. Quirens, Voorzitter, G. de Bas Secretaris. H. Dekkers, Com. v. Orde. Vervolgens werd ook nog besloten het blijspel >Ziek gemeld* niet in te studeeren, en naar andere, meer geschikte te zoeken. De lezing te houden met het doel propaganda te maken voor >Vrouwen kiesrecht*, zal niet door mevr. Severding, zooals in 't vorig nummer is gemeld, maa? door Mevr. M. Steverding worden gehouden. Hieromtrent vernemen we nog dat de spreekster zal optreden op Woensdag II Oct. ten 7l/s uur bij den heer L F van Dongen. Door het zingen van propaganda liederen begeleid door pianomuziek zal de gezelligheid verhoogd worden. Meer en meer schijnt de overtui ging, dat herhallngsonderwijs beslist nuttig is, ook in de Heijstraat door te dringen. Was er vroeger zoo goed als geen deelname, dit jaar zijn behalve van eenige jongens aanvragen ingekomen van niet minder dan twaalf meisjes. Een deelname die in jaren bier niet is ver toond. WASPIK. A.s. Zondag zal bij de Eerw. Zusters alhier eene vergadering gehouden worden van de voorloopige leden der Mariavereeniging en verdere belangstellende dames. Alsdan zal ge noemde vereeniging definitief worden opgericht en een bestuur gekozenworden. Gisterenavond is op de Kerkpad alhier eene aanranding gebeurd. Toen de heer v. E. van 's Gravenmoer per fiets daar passeerde hoorde hij hulpgeschrei. Bij zijne nadering sloeg een kerel op de vlucht. De juffrouw, die om hulp had geroepen, werd in de grootste ont roering aangetroffen. De zaak is in handen der politie. Zondag 8 October krijgt de voet balclub Rapiditas alhier bezoek van B.V.C. van Besoijen. Nu de groenzwarten zich zoo kranig hebben gehouden tegen over Sparta, hebben we alle hoop voor hen. Unitas alhier gaat dien dag naar Oosterhout voor de seriewedstrijden van Tavenu. We hopen dat ook zij Waspiks naam hoog zullen houden. Door de overstrooming van Zater dag 1.1. zijn hier duizenden en duizenden muizen in 't veld verdronken. Bij hoopen liggen ze tegen de dijken aangespoeld. Het is dus te voorzien, dat de landbou wers het volgend jaar niet meer zooveel last van deze schadelijke diertjes zullen hebben. De zoon van den heer A. van den Wassenberg alhier had het ongeluk eene zware plank, die hij naar den zolder moest brengeD, te laten vallen. De plank trof den vader in 't gezicht, waardoor deze zoo ernstig aan den neus gewond werd, dat onmlddelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SPRANG. De Jongelingsvereeniging op Gereformeerden grondslag „Timotheus* alhier zal op 16 October a. e. haar 12Vg-jarig bestaan herdenken. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De Zangver- eeuiging /^Hallelujah' is voornemens om op 1 November a.s. baar eerste winter uitvoe ring te geven. De vereeniging is in den laatsten tijd in ledental flink vooruitgegaan, verscheidene jonge krachten traden als leden der vereeniging toe. De Geref. Jongelingsvereeniging Pred. hoopt in de maand Januari haar 42-jarig bestaan, feestelijk te herdenken. RAAMSDONK(Dorp). Gisteravond gaf het Kon. Gilde St. Bavo eene tooneeluitvoeriug ten huize van den heer J. Boons. Te 6 uur heette de heer J. van Disseldorp het talrijk publiek welkom eu voerde men het drama op: *De wees uit het gebergte*, waarin vooral de rollen \an Eduard en Albert uit stekend werden gespeeld. Treffend was het tooneel, waarin de ontmoeting plaats had van Vader Thomas en diens pleegzoon Ernest. Onder de luimige stukjes voldeed vooral jMoederskorf* uitmuntend en bet was vooral de onnoozele Lubbe, die het publiek door zijn koddig spel herhaaldelijk deed schaterlachen, Ook ,de kuipers* vielen met hun kluchtige pantomime opperbest in den smaak. De heer Anton Broeders, onze bekende katakterkomiek, die in Moederskorf' en „De Kuipers* de dankbare hoofdrollen op inderdaad voortreffelijke wijze vertolkte, gaf voor en na de pauze „Kinderspelen en Bil jartspel', De Straatmuzikant' en ^Liefdes verklaring van Jan Stoffel' en had telkens, vooral in 't laatste nummer, groot succes. St. Bavo mag zich verheugen in het bezit van een actief lid als de heer B. is. Te elf uur bracht de heer van Dieseldorp een woord van dank aan het publiek voor zijn onver deelde aandacht, aan den heer Norbert Snijders voor zijn keurig accompagnement en aan den heer J. Kuijslers voor de vroo- lijke stukjes, die h\j met mooie tenorstem tusschen de verschillende nummers zong. St. Bavo raag met voldoening terugzien op deze zoo goed geslaagde uitvoering. RAAMSDONK8VEER. Uit een dertigtal sollicitanten naar de betrekking van onder wijzer aan een Chr. School te Haile (Gelderl.) werd benoemd de heer G. Kommers Jz. alhier. A.s. Woensdag vangt het voorberei dend militair onderricht in de voormalige O. L. School aan. Op de scheepstimmerwerf der firma P. en A. Ruijtenberg was Zondag een gat in de kade geslagen juist waar een groote slecpkaan op de helling zat. Hierdoor kwam bet schip op een kant te leggen. Alle po gingen om het van de helling te krijgen, waren vruchteloos. De S.S. Thor VI en Broedertrouw mocht het gisteren gelukken, het schip op de gewenschte plaats te krijgen. De Hanze-cursus is deze week weer begonnen. Het aantal leerlingen is grooter dan verleden jaar. Als leeraren treden op de heeren Rutgers uit G'berg en Esbach uit Breda. DONGEN. Tot onderwijzeres aan de bij zondere school alhier is benoemd Mej. A. De Rooij. Kaatsheuvel 7 Oct. 1911. Kamer van Koophandel. Het bestuur van de Kamer.van Koop handel heeft de functies als volgt ver deeld M. v. Beurden, voorzitterTh. v. Dortmond, vice-voorzitterM. v. d. Wee, secretaris. Bouwvereeniging. Naar wij uit zekere bron vernemen zal uit den boezem van onzen R.K. Pa troonsbond eene bouwvereeniging ge vormd worden, waarvoor reeds verschil lende notabelen hunne medewerking hebben toegezegd. Dergelijke vereeniging op goede gronden rustende "kan van het Rijk flinke voorschotten bekomen. Moge deze pogingen met goeden uitslag be kroond worden, want het gebrek aan flinke arbeiderswoningen in onze plaats, doet zich al meer en meer gevoelen. En aan bouwgrond is hier beslistgeen gebrek Mogen we er spoedig meer van hooren. Vechtpartij. De 24-jarige Adr. N. in het Tweede Straatje is verleden Woensdag het slacht offer geworden van een ernstige mis handeling te Tilburg (Groeseind). Daar kwam hij in aanraking met eenige oud bekende uit Kaatsheuvel afkomstig, waar onder de alhier befaamde gebroeders H. en Mart. R. Na eerst flink geborreld te hebben kwam de ruzie en werd men handgemeen. Adr. N. werd met messen aan hoofd en armen dermate verwond dat hij per rijtuig naar huis vervoerd moest worden, alwaar aanstonds de hulp van Dr. de Both moest worden ingeroepen. De politie heeft de zaak in handen en zal hierin wel de noodige orde weten te brengen en de meest schuldigen doen straffen. Benoemd. De heer A. Stravers, alhier, is benoemd als directeur-instructeur van de harmonie van den Gildenbond te Waalwijk. We kunnen de harmonie met deze gelukkige keuze feliciteeren. Uitvoering. De fanfare »Concordia« uit Loon-op- Zand heeft besloten op 1 5 Oct. a s. een concert te geven in de zaal van Euphonia, alhier. Vauqueli?ie schoeisel. Te Duisburg is opgerichtde »Vertriebs- gesellschaft der Vauquellne Garantiestie- fel m. b. H.«, die ten doel heeft den in- en verkoop van schoenwerk met >Dauer« zolen en wel van de Nieder- rheinische Schuhfabrik G- m. b. H. in Kervenhelm, alsmede van 't door La Vauqueline Société Anonyme in Kaats heuvel vervaardigde Vauquelineschoeisel. Het stamkapitaal bedraagt 20.000 Mk- Directeuren zijn Heinrich Bollert, koop man, Duisburg Adolph Wigand, direc teur der Vauquellnefabriek, Kaatsheuvel Konrad Krug, koopman, Wevelinghoven. Van de firmanten brengt Heinrich Böllert schoenen met garantie-zolen, zoogenaam de Vauquelinelaarzen, die zich in de pakhuizen der lederfabriek Gustav Böllert te Duisburg, Heerstrasse 71a, bevinden, ter waarde van totaal 10.000 Mk. in mindering van zijn te storten kapitaal in. De acte der vennootschap dateert van 26 April 1911. LOON-OP-ZAND, 3 Oct. A.s. Maan dag 9 dezer biedt »Salm Salm* haren honorairen leden een Grande Soirée amusante* aan, met medewerking van het bekroonde duettenpaar, den heer en mevrouw Smitz uit Tilburg en de fanfare »Sophia's-vereeniging«. Het programma bevat verschillende persoonlijke voordrachten, solo's en duet ten en mooie nummers van de fanfare. Het kan een gezellige avond worden het bestuur heeft voor afwisseling ge zorgd. HEUSDEN, 3 Oct. 1911. Verkiezing Prov. Staten. In hare bijeenkomst van Dinsdagavond besloot de Prot. Kiesvereeniging zich te onthouden van een keus tusschen de de candidaten der verschillende fracties en hare leden alzoo de meest mogelijke vrijheid te laten bij de eventueele stem ming. i l' Familieveeten. In Kentucky houdt men zich nog altijd aan de oude gewoonte om familieveeten met de wapens in de hand uit te vechten. Daarover komen van tijd tot tijd berichten en zoo wordt thans uit Louisville gemeld van een ge weldigen strijd tusschen de familie Smith die een beleediging een vrouwelijk lid der familie aangedaan wilde wreken et de Barrets tot welke familie de belee- diger behoorde. Men ging elkaar met revolvers te lijf en de Smit's die door tal van vrienden gesteund werden, sche nen de zegepraal te zullen behalen, toen de politie de Barrets te hulp kwam. De Smith's trokken zich in de woning van het familiehoofd terug, barricadeer den het huis en aanvaarden zoo het gevecht met de politie die het heeft omsingeld en belegd. Er liggen reeds eenige gedoode en gewonde politiebe ambten op het slagveld, maar de strijd duurt nog voort zoodat een volledige ver- lieslijst nog niet Is te geven. Een Lynchpartij in Croatie. Een af schuwelijk bedrijf wordt gemeld uit Karlstadt in Grotië. Het naburige dorp Ribnik werd den laatsten tijd herhaalde lijk door branden getroften, zoodat de bevolking meende te mogen gelooven dat hier kwaadwilligheid in het spel was. De opgewonden menschen trokken nu op zoek naar den brandstichter. In een maisveld vonden zij een tsjechischen arbeider, zekeren Sochanek en op hem viel toen de verdenking. De arme man kon de woedende menigte, die zijn taal bovendien verstond niet beduiden, dat hij volmaakt onschuldig was. Hij werd op den grond geworpen waarna men hem handen en voeten bond. Daarna werden hem de oogen uitgestoken, en sloegen de onverlaten den ongelukkige met knuppels dood. Het lijk van den armen tsjech werd ten slotte op den brandstapel gelegd en verbrand. Een zevental raddraaiers zit reeds achter slot en grendel. SPECIALITEIT IN - Grootestraat B 142. 949 Hofleverancier van in. Het Gemeentebestuur van Waalwijk maakt bekend, dat ter koStelooze raad- pleging, op de Secretarie aldaar zijn nedergelegd, uittreksels uit de schat- tingslijst, bedoeld bij art. 53 der Tiend- wet \an 1907 (Staatsblad No. 222) be treffende eigendommen onder de ge meente Waalwijk. Waalwijk, 30 Sept. 1911. Het Gemeentebestuur voornoemd, Th. de Surmont de Bas Smeele. De Secretaris, F. W. VAN Liempt. dat door fijne kwaliteiten, door hoogst fijne bediening, doornaar de eischen der tijds te zijn inge richt, door zeer billijke prijzen, de WAALWIJKSCHE VAN 1106 De kooplust voor lol. huiden en vellen houdt aan. De looierij gaat langzaam voort zich voor najaarsbehoeften te dek ken. De hoofdmarkten Parijs en Berlijn o a. zijn vast gestemd. Veel zal er wel licht afhangen van het verloop der dezer dagen te houden veilingen in 't buiten land, waarnaar zich de Amsterdamsche en Rotterdamsche huidenclubs op 10 dezer wel gedeeltelijk zullen regelen. De stemming voor goede qualiteit O.I. run der- en buffelhuiden is ook beter, inferi eure waar daarentegen verlaten. Voor prima La Plata-huiden komt meer vraag, ook daaruit blijkt wel dat er groote be hoeften bestaan in de looierijen en leer fabrieken. Als de politieke horizon opklaart ver wacht men over 't algemeen meer leven in den huidenhandel en in de leder- en schoenindustrie. Intusschen werkt het weder reeds gunstig op onze nijverheid. Hoewel de leerprijzen niet aanmerke lijk stijgen is de stemming zoowel voor zwaar als voor licht zoolleder zeer goed, evenals voor overleder, inlandsch fa brikaat. Vreemde looimiddelen met meer vraag aan gesouteneerde prijzen. meer en meer afnemers gaat tellen Die zich een goed Nikkel met prachtige nikkelen Ketting weuschtaan te schaffen, zende postwissel f 2,50of een in veel beter kwal. f 3,75 en voor een met Halskoordje f 2,75. Toezending franco Een Anzicht-Album in prachtband, groot 24 bij 26 cM., inhoud 200 stuks. Een Panorama Spiegel, verrassend voor iedereen die er prentbriefkaarten op nahoudt. Voor den spiegel geplaatst, verkrijgt men sen verrassend effect. Twaalf mooie Kaaiten voor Album 6D Spiegels Een practische soliede Vulpenhouder met reserve pennen in Rood-Etui. Een mooi Boek in prachtband met fijne platen in kleurendruk. Verhalen voor de eugd 78 bladz. Een Postzegel-Album met afbeeldin gen der verschillende landen, zeer geschikt ter verzameling van postzegels. Een Potlood, sigaarmodel. Nieuw Een mooi Gezelschapsspel, verpakt in een doos. Een Trillerfluit. NieuwVoor onze lieveling. Dit Pakket inhoudende 20 stuks, franco tegen postwissel f 2.50, daarop behalve dui delijk de naam eu woonplaats staat „Re- clame-Pakket'. kost slechts f 3.50. Hierbij Muziek-Zang o Voordrachten 60 ct. per nummer. Rijke keuze Gramaphones en Platen. Groot Hollandsch Repertoir, zeldzaam mooi, dubbel bespeelbaar le kwal f 1.50 Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. 146 Dagelijks verkrijgbaar puik Aanbevelend 1788 Slagen^^-—o— voorheen St. Jansstraat, 's-BOSCH, Interc. Telef. 436. 3 minuten van Station, komende de brug over rechts. 264 REMISE VOOR AUTOMOBIELEN. 38) <9. WASPIK, 6 Oct. De prijs der boter is bier thans gesteld op f 1,70 per Kilo. Eieren 6 cent per stuk. issul'.1l'J1—1™' WAALWIJK, 6 Oct. 1911. Beesten aanvoer 90 stuks. (Veel handel.) Prijzen kalfkoeien f 190 f 28o. Vaaizen f140 f 225. Varkens 40 stuks f5tot 10. Boter aangevoerd 240 KG. Boterprijzen f 1.66 tot f 1.72. Eieren G'/a 7 cent- KAATSHEUVEL, 6 Oct. Heden was de prijs der boterHoogste prijs f 1.74 Middelprijs f 1,70. Laagste prijs f 1,68

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 10