Burgerlijke Stand DE OORLOG. Advertentiën. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. Kunst en Letteren. Correspondentie. Rechtszaken. I Ingezonden Stukken. Gemeenteraad. Kleine Advertentiën. onderwerp: >Het MohamecUniseme en de Zending* in een flinke boeiende rede ten le over yDe persoon vsn Mohamed, ten 2e over /yDe leer van Mohamed,* ten 3e over „De zending onder de Mohamedaneu.* Aan bet einde werden oog eenige vragen gesteld naar aanleiding van het gesprokeue, GAPELLE. Naar we vernemen is de dezen winter te houden Landbouwwin- tercursus in de Heijst. school alhier, geopend. Bij de opening waren aanwe zig de heer Huizinga, rijkslandbouw- leeraar en de Edelachtb H. Burgemee ster van Capelle. De lessen worden gegeven door hr. Benj&minse. De cursus mag zich in een groote deelname verheugen, een 23 tal 4och hebben zich aangemeld. Met November zal het herhalings onderwijs in onze gemeente weer aan vangen, de deelname is groot aan de Heijstraatschool o.a. 20, waaronder 12 meisjes en 8 jongens Van de school in de »kom4 is dit nog niet bekend. Naar we vernemen zal de uitreiking van kleeren eu verdere uitrusting van de landweermannen voor Capelle om streeks half November plaats hebben. Hiermee schijnt ook in verband te staan de aanschrijving door particulieren ont vangen, dat inkwartiering van militairen in dien zelfden tijd zal plaats hebben. De kweekerij van den heer P. Trefters, alhier, schijnt zich steeds uit te breiden, getuige de vele verzendingen en de opbouw van een bijgebouw. Tevens schijnt 't plan te bestaan een landhuis er bij op te trekken, wat de hier steeds voortdurende slapte in de bouwvakken wat zal verminderen. Verleden week was het 25 jaren geleden dat Piet Huijgevoort van't Vaar tje werkzaam was bij de firma Adrianus Verheijden J.z. te Capelle. Begrijpelijk dat deze dag niet on opgemerkt voorbij ging. Als blijk van waardeering werd hem door de firman ten een prachtige leunstoel aangeboden en een feest werd bereid. WASPIK. Den brievenbesteller M. Luijken, alhier, is wegens voortdurende on gesteldheid eervol ontslag verleend. Dat hij nog vele jaren van zijn pensioen genieten. De velddieven slaan af en toe nog hun Blag. Zoo zijn bij Faro nit Boven 6 manden voederbieten en bij van Dongen een partij kool ontvreemd. De politie speurt. De heer Faassen, arbeider en wachter bij de S. S. alhier, vierde gister n onder zeer veel belangstelling, den dag waarop hij voor 25 jaren bij de maatschappij in dieu<t trad. Ook wij feliciteeren den trouwen be ambte van ganscher har'e. In de vergadering va 1 26 October 1-'. is door de Heerensociteit, gevestigd in hol^l Teunen, alhier, besloten 4 Dec. a.s. een een soirée te laten gevea door 't gezelscha Faveur. Deae uitvoering zal voor niet-leden bij introductie toegankelijk ziju. Gisteren liep hie: iemand met molentjes. Nu, dat zal overal wel eens gebeuren. Maar deze baas dreef met zijn molentjes (hft waren echte van papier) een levendige ruilhandel met de schooljeugd, welke zeer blij was zoo'n speeltuig te ontvangen voor een bier- flfjcb. Van alle kanten twain het kleine goed met ledige bierflesschen aandragen. Het is te begrijpen dat die man bij de tegen woordige zeer hooge glasprijzen uitstekende zaken maakten. Maar, of de brouwers en bierbottelaars er mee ingenomen zullen zijn ets iets anders. RAAMSDONK(Dorp.) In plaats van deu heer E. C. de Wit is tot bestuurslid de zuivelfabriek alhier gekozen de heer Joachj de Bont. Onze dorpsgenoot J. Snoek is met ingang van 1 November geplaatst als douane te Borkel en Schaft. Het herhalings onderwijs zal 1 Nov. weer beginneD. Wie er van profiteeren wi1, moet zich aanmelden bij het hoofd der school, den beer W. Willemse. Hedenmorgen len 10 werd eene opeubare raadsvergadering gehouden, waarvan eèn uitvoerig verslag komt in het volgend no GEERTRUIDENBERG. Sparta heeft morgen een dag van rust. 2 wetstrijden zijn nu gespeeld en 2 overwinningen zijn door de G.V.V. geboekt. De'match van Zondag j.l. die gestaakt werd we gens het slechte weer, wordt overgespeeld „Escelslor4 alhier moet een voor stel gedaan hebben aan de G.V.V. Sparta om zich bij hen aan te sluiten. Deze club bestaat uit jongens van 1317 jaar waaronder reeds zeer goede krachten schuilen. ROOSENDAAL. In den ouderdom van 66 jaren overleed alhier na een kortstondige ziekte de heer C. J. Verheijen, lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant, ridder in de orde van Oranje-Nassau, oud-secretaris dezer gemeente. Kaatsheuvel 28 Oct. 1911. R. K. Vakver. A.s. Zondag zal de candidaatstelling plaats hebben voor drie, aan de beurt van aftreden zijnde Bestuursleden van de R. K. Vakvereeniging. De [aftredende leden zijn Adr. Kops, M. Zwaans en A. Balfers. Zij hebben zich alle drie weer beschikbaar gesteld en zijn terstond herkiesbaar. De candidatenlijsten moeten worden ingeleverd bij Adi. Kops Secr. Ongeluk De 16 jarige zoon M. v. W alhier overkwam deze week een ernstig onge luk. Hij struikelde en viel, waardoor hij zijn been brak. Per rijtuig werd hij huis waarts gebracht. Door de ontboden as sistent vaD Dr de Both werd geneeskun dige hulp verleend en verband gelegd. Van werken zal vooreerst geen spraken zijn. En daar het ongeval plaats had buiten het werk, zal hem ook de Onge vallenwet in den steek laten. Boetengelden. Door onzen R. K. Patroonsbond is eertijds besloten, om de ontvangen boe tengelden der werklieden, af te dragen aan de St. Vincentiusvereeniging. Slechts door een Patroon de Heer M. v. Beur den is hieraan gevolg gegeven. Deze week is nu echter in overleg met het R. K. Vakbestuur besloten, om hierin verandering te brengen De boeten zullen nu aan de personeelen der fabrieken zei ven worden verdeeld. Voor de werklie den ook beter. HEUSDEN, 27 Oef. 1911. Verlrek. Onze stadgenoot, de Heer Overeem, klerk der posterijen en Telegrafie wordt met ingang vau 1 Dec. e.k. verplaatst naar Amsterdam. Buitengewone prijs Door de firma van den Berg en Co, margerinefabrikanten te Rotterdam zijn bij verschillende melkboeren hier en in den omtrek contracten afgesloten, vol gens welke deze hun melk zullen leve ren a 8Vs cent den Liter. Het vooruit zicht op goedkoopet e melk is daarmede weer voor een tijd verschoven. Heusdensche Hatmonie. In de gisteren gehouden jaarvergade ring der vereeniglng »de Heusdensche Harmonie4 zijn tot bestuursleden herko zen de aftredende Heeren S Verhagen F. Luijt, A B. de Moor en H. J. Ver hoeven, terwijl in de plaats van den Heer Reckleben, die bedankt heeft, gekozen is de Heer H. van Herwaarden. Zilveren Jubilè Johan Braakensitk. Een luistervink. Vlijmen. Wij kunnen uw'ingezonden stuk niet opnemen, wijl uw naam, als inzender, ons onbekend is. WAALWIJK. De Amsterdamsche verordening op dc winkelsluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een berichtje, voorkomende in de »Kath Lederbewer ker" d.d. 21 dezer, onder het plaatselijk nieuws van de afd. Baardwijk betreffende het ontslag van een harer leden bij de firma Hartog te Waalwijk, heeft het Bestuur der R. K. Vakvereeniging van lederbewerkers te Waalwijk een >ingezon- denstuk" geplaatst in uw blad van Woens dag jl waarin bovengenoemd berichtje geheel leugenachtig wordt verklaard- Ik wil dat stukje eens op den voet volgen. Vooreerst schrijft het geacht bestuur reeds vóór zijn onderzoek overtuigd ge weest te zijn van de valschheid van het bericht 1 Daarna is het met die overtui ging bij zich gaan onderzoeken en heeft toen bevonden, dat, al mocht de een of andere meesterknecht het al eens ver boden hebben, dat de arbeiders hnnne boterhammen in een >Kath. Lederbe werker" medebrengen, die kleingeestig heid toch bij de patroons niet of nooit aanwezig is 1 Nu meende ik dat het bestuur der Waalwijksche vakvereeniging toch wel wist, dat een meesterknecht op de fa briek de vertegenwoordiger van den patroon is en weet zulks inderdaad het geacht bestuur dat, dan bevestigt het hier zelve de waarheid van het bericht en is bijgevolg commentaar geheel over bodig. Verder schrijft het geacht bestuur, dat het om meerdere reden verplicht is aldus te schrijven, goed, dat kan waar zijn, maar daarom wil ik nog niet publiek als leugenaar gequalificeerd worden. Intusschen neem ik geen letter terug van meergenoemd bericht en zal des noods de bewijzen publiceeren. Iets wil ik er echter nog aan toevoegen, en wel dit, dat er nl. een praatje rondgestrooid wordt, als zou de ontslagen persoon niet aan de vereischten van een snijder vol doen. Doch hierbij dient vermeld te worden, dat hij gedurende de ruim twee jaren, welke hij bij die firma in dienst geweest is, reeds tweemaal loonsverhoo- ging heeft gekregen, hetgeen toch aan een minderwaardig werkman zeker de firma Hartog niet zal geven. Dankend voor de verleende plaats ruimte. De inzender van eerstgenoemd berichtje. Baardwijk, 28 Oct. 1911. HEUSDEN. Openbare vergadering van den raad op Dinsdag 24 Oct. des avonds ten half acht uur. Voorzitter de Edelachtb. heer Hon- coop. Ongeveer kwart voor acht uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1912. Voorzitter. Ik stel voor deze in handen te stellen van een commissie en daarvoor te benoemen de heeren Van Andel, Veerman en Mol. Aldus wordt besloten. 2. Rekening 1910 en begrootingen 1912 Godshuizen. Voorzitter. Ik stel voor om ook deze bescheiden in handen van een commissie te stellen en daarvoor te benoemen de heeren Vos, Prins en Mol. Wordt aangenomen. 3. Voorstel Bestuur Godshuizen her ziening Reglement. Voorzitter. De heeren hebben allen een aischrift ontvangen. Wenscht men nog artikelsgewijze behandeling. Burg. en Weth. hebben nog een voor stel en wel om achter art. 3 een art. 3 bis te laten volgen behelzende dat het Regenten verboden zal zijn eenige leve ring te doen. Bij overtreding hiervan kan de raad zoo'n Regent vervallen verklaren. Alvorens daartoe echter zal worden overgegaan zal overtreder eerst worden gehoord. Veerman. Bij het bestuur van de Gods huizen is dit art. ook in behandeling genomen doch gevallen. Een Regent zou dus deel mogen nemen aan een aanbesteding. Als het nu ging over groote bedragen. Voorzitter, 't Is iets dat er in thuis hoort, men zal het in alle reglementen kunnen vinden. Veerman. Ik geef de meening van de Regenten van de Godshuizen weer. Van Andel 't Is een bepaling die er vroeger ook in voor kwam. Deze is nog wat verscherpt. Spreker juicht deze bepaling toe. De heer Prins zou het woord Rent meester willen veranderd zien in Seore- taris-penningmeester. De raad kan hier niet mee meegaan. Veerman. Er staat verder nog in het Reglement dat de Rentmeester een borg tocht en zekerheid moet stellen, is dit niet zeer lastig, 't Kan voorkomen dat iemand wel een borgtocht doch geen zekerheid kan geven. Mol. Door een borgtocht geeft men toch reeds zekerheid- De Voorzitter zegt dat in art. 18 staat dat men een zakelijke borgtocht moet hebben, 't Is goed van den armen en dat moet door zekerheid gevrijwaard zijn. Veerman. Iemand die niet in 't bezit van kapitaal is doch wel een goede borgtocht kan stellen zou dan nooit zoo'n betrekking kunnen vervullen, al is hij er nog zoo goed voor. Op voorstel van den heer Van Andel wordt besloten het woord zakelijke te laten vervallen. 4. Voorstel Burg. en Weth. regeling jaarwedden onderwijzers schoolM. (J.L.O. De regeling wordt voorgelezen. Hieruit blijkt het volgende Het begin salaris van het hoofd der M. U. L. O. School zal bedragen f 1350 het elndsalaris f 1550. Een onderwijzer aan die sehool met acte Fransch begint met f700 en klimt op tot f950, voor elke taalacte of wiskunde f 50 meer. Het hoofd dezer school is bovendien in het genot gesteld van t 200 vergoeding voor woninghuur. Het hoofd der lagere school begint met f 1100 en eindigt met f 1300 salaris en vrije woning. De onderwijzers beginnen met f570, en eindigen met f895 en de onderwijzeressen met f 550 tot f875. Wanneer een onderwijzer voor her halingsoefeningen onder de wapenen wordt geroepen, zal zijn salaris doorgaan. Veerman. Een onderwijzeres moet hetzelfde werk doen en krijgt minder salaris. Voorzitter. Dat zit 'm in het pensioen. Hierna wordt de regeling met alge- meene stemmen aangenomen. Een verzoek van Mej. Kramer om f25 vergoeding voor het geven van handwerkonderwijs aan de school voor M.U.L.O. Wordt toegestaan. 5. Voorstel B, en W. wijziging be grooting. Door het bouwen van een school voor M.U L O. zijn eenige posten die daarmede in verband staan overschreden. Door afschrijving van andere posten kan de begrooting echter kloppend worden gekregen. Wordt goedgevonden. 6. Ingekomen stukken. a. Een adres van de vleeschhouwers. Adressanten wijzen er op dat zij zo mers reeds om 4 uur moeten beginnen met hun werkzaamheden. Het komt nu dikwijls voor dat landbouwers lang na dien tijd beerputten ledigen wat een ondragelijken stank verspreidt en hun in hun Werkzaamheden belemmert. Adressanten verzoeken mitsdien maat regelen te nemen dat na 3 uur geen beerputten meer geledigd mogen worden. Voorzitter. Hiertegen zal wel geen bezwaar zijn. Besloten wordt dat zulks voortaan a leen van 123 mag gebeuren Op een adres van den heer Leeste- maker ons het terrein achter het Wapen van Amsterdam voor f35 per jaar en voor den tijd van 6 jaar te mogen huren wordt goedgunstig beschikt. a, Procesverbaal van kasopneming d.d. 29 Sept. b, Schrijven Ged. St. goedk. kohier Hoofd, omslag c. Idem tot aankoop van een perceel van de Erven Roomier. d. Idem goedkeuring gemeente reke ning 1910. Voorzitter. Kunnen de heeren goed vinden dat weer getracht wordt een veekring te stichten zooals voorheen. Wordt goed gevonden. Hierna gaat de raad over in geheim comité. De militaire toestand. De oorlog, die al bijna een maand geleden verklaard was, is in de laatste week eigenlijk pas begonnen. Het leek alles in den beginne voor de Italianen zoo vlot te gaan. Eerst verscheen de mooie indrukwekkende 'vloot voor Tri poli, om de stad op te eischen. Zij richte hare kanonnen op de forten om de stad en na een bombardement dat meer op een schietoefening leek, kon de landingsdivisie aan wal gaan, zonder ver zet te ontmoeten. De stad was in handen van de Italianen de Arabieren verbroeder den zich met hen en de nieuwe meesters begonnen zich in te richten. Spoedig echter moest de landingsdivisie zich aan den buitenkant van de stad verschansen, omdat de Turken buiten de stad bij lichte maan hun vijand aan den tand begonnen te voelen. Maar ernstige aan vallen leken het niet te zijn. Toen de eerste afdeeling van het Italiaansche ex peditie-leger geland werd, waren de matrozen, die achter de schansen hadden gelegen van de herhaalde nachtwaken doodelijk vermoeid. Maar noemenswaar dige verliezen hadden zij niet geleden. Intusschen hadden de Turken in de zandvlakte achter de stad zich georga niseerd en blijkbaar ook groote verster kingen van de Arabieren verder het land in gekregen. Bekwame Turksche officie ren, die met de hedendaagsche wijze van oorlogvoeren goed vertrouwd waren, leiden de krijgsverrichtingen Het Turksche kamp werd dichter naar de stad toe verplaatst en van toen af aan vertoonden de troepen van den Sultan zich niet meer enkel 's nachts maar begonnen zij ook de Italianen overdag te bestoken. Wij weten nu dat er gevechten geleverd zijn, waarvan er een, dat van Maandag, zoo ernstig was, dat sommige bericht gevers al van een slag spreken. Er zijn er die de verliezen der Italianen in het gevecht van Maandag 23 dezer op 300 dooden stellen. Het 11de regiment bersa- glieri, dat tusschen twee vuren kwam, moet alleen 200 man verloren hebben, Dat de Italianen groote verliezen had den geleden, was reeds duidelijk uit de wijze waarop de militaire overheid dade lijk daarna tegen de Arabieren in de stad woedde. Bij honderden werden zij gevangen genomen, bij tientallen gefusilleerd. Men betitelde ze als ^opstandelingen4 en sprak van het >verraad van de Arabieren De onverbiddelijke gestrengheid van de Italianen in de stad Tripoli schijnt de Turken, of misschien alleen de Arabieren buiten de stad tot weerwraak geprikkeld te hebbeu. Wij lezen nu ten minste in de telegrammen, dat Italiaansche officie ren, die den vijand in handen waren gevallen, verminkt en opgehangen zijn. De strijd zal op zoo een manier steeds verbitterder worden. ER BIEDT ZICH AAN, direct, een BEKWAAM OVERLEERSNIJDER, tevens goed patroonmaker volgens nieuwste systeem. Franco brieven aan 't bureau dezer courant onder motto s c h o e o. 1860 ER BIEDT ZICI1 AAN om terstond in dienst te treden een net fatsoenlijk DAG MEISJE. Aan hetzelfde adres een Werk meid nog eenige dagen disponibel. Van b«*ste getuigen voorzien. Adres bureau van dit blad, ouder letter R. J. S. 1361 Aan de Heeren Donateurs van den R. K. Gildenbond te Waalwijk-Besoijen en de Heeren Donateurs van het daar aan verbonden Ziekenfonds wordt hierbij bekend gemaakt, dat de Feestvergadering van den R. K. Gildenbond, te houden morgen 29 Octoberwaarin de ZeerEerw. Hooggel. Heer Dr. L LE BLANC de feestrede zal houden, en waarin tevens de nieuwbenoemde geest, adviseur zal geinstalleerd worden, voor hen toegan kelijk is. De vergadering zal aanvangen ten 6 uur n.m. en opgeluisterd worden door muziek, zang en voordracht. HET BESTUUR VAN DEN R.K. GILDENB. te Waalwijk-Besoijen. declend vonnis gewezen, en deze verordening dus vok, evenals mr. K»r6ten, doch in itrijd met het oonnis van rar. Höfelt, verbindend verklaard. WAALWIJK, 26 Oct. 1911. Beesten aanvoer 140 staks. Prijzen kalfkoeien f 170 f 270. Vaaizen f160 f 240. Varkens 70 stuks f 4,/2 tot 9. Boter aangevoerd 280 KG. Boterprijzen f 148 tot f 1.56. Eieren 7 4 8 cent. Het mooie najaarsweer bevorderde niet weiüig het bezoek .op onze jaarmarkt. Ze kenmeikte zich door drukke beweging en veel handel iü landbouwproducten en andere.marktartikelen. Het verloop dor inlandsche huidenmarkt be antwoord aan de verwachting. De rijzing schijnt haar laatste woord nog niet te hebben gesproken dewijl er groote behoeften in dc trafiek bestaat en Amerika weer als koopster op de Europeesche hooldmarkten ageert, meent men terecht dat de prijzen vooreerst minstens gehandhaafd zullen blijven. De markt is bovendien overal in vaste stemming, voor alle soorten. Gunstig is de afloop der inschrijvingen van O.I. runder en buffelhuiden d d. 19 dezer te Rotterdam, en gisteren te Amsterdam Op de jong9te veiling te Londen werd veel gekocht; voor verschillende partijen kan men hoogere prijzen bedingen. De stemming voor VV. I. huiden to Havre, op de Duitsche stapelplaateen en te Antwerpen is zeer vast. Getonten La Plata koe cn droge Columbiahuiden hadden eene ruime markt, terwijl te Antwerpen o. a. een kaveling 25/32 mooie beleerde ossen met half haar fr. 105 per 50 ki'o bedroeg. Onder deze omstandigheden lijdt't geen twijfel dat de leermarkt gunstig beinvloed wordt. Voor alle soorten z olleder en ovcrleder, bestemd voor zwaar winterschoenwerk, bestaat goede vraag. Prima zwaar zooileder loopt langzaam op tot f 2 per Kilo, andere soorten naar evenredigheid, alles met meer kooplust. KAATSHEUVEL, 27 Oct. Heden was de prijs der boterHoogste prijs f 1.74 Middelprijs f 1,70. Laagste prijs f 1,69 WASPIK, 27 Oct. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,60 per Kilo. Eieren 8 a 8'/j cent per stuk. DUSSEN, 27 Oct. Boterprijs per K.G. f 1.48 a 1.66 Middelprijs f 1.58. Aanvoer 101 K.G. Eieren 1.70 per 26 Btuks». HedeD werd ons toegezonden het nummer van de Amsterdammer» meer bekend als de «Groene», gewijd aan den heer Braakensiek, die 25 jaar lang zijne medewerking aan genoemd weekblad heeft verleend, Allen in den lande durven wij zegcen, kennen den populuiren teekenaar, die hun zooveel oogen blikken van genot, maar ook van diepe ontroering door zijne weergalooze teekeningen verschaft heeft. Begrijpelijk is het, dat alle partijen geen enkele nitgezonderd, den teekenaar en illustrator thans hunne hulde breDgen. Ileelc kolommen zouden wij hier kunnen vullen met gelukwen schen, tot hem op zijn jubilé ge-icht, zelfs door hem die hij in zijne typische onnavolgbare prenteD dikwijls duchtig onderhanden heeft gehad. En waarom zulks? Omdat hij eerlijk was, de beschouwers wel vaak liet lachen, doch nimmer de door hem behandelde personen bespotte of in een hatelijk daglicht stelde, omdat hij immer zaken van personen wist te scheiden en het goede in alle partijen, en viend en vijand in beeld bracht. Van de vele gelukwcnschen in poesie of prosa tot den jubilaris gericht, nemen wij hier slechts de twee kleinste, die Daar onze roeening den teekenaar het be,t caracteriseereu Amsterdam, 24 October. Beste Jo, bad Vader Cats jou gekend, gewis bad hij gedicht Het puntje van de teekenpen, Is 't felste wapen, dat ik ken. En hij zou gelijk gehad hebbeD. 1.1. CHR. NUIJS. Karakter wordt veraischt om ieder de waar beid te durven zeggen kunst is noodig om het roó (e doeD, dat het den mensch innerlijk beter maakt. Braakensiek heeft dien moed eu die macht. J. TH. DE VISSER. Den Haag 23 Oet 1911. Ook wij brengen den jubilaris or.ze beste ge— lukwenschsn en drukkeD daarbij de hoop uit, dat de teekenstift nog vele jaren in zijne hand kunstproducten mogen voortbrengen. Verschillende berichten moeten blijven liggrD» terwijl eenige abonneraents—adverten— tien niet kannen worden opgenomen deze worden as. Woeüsdag geplaatst. Wegens den a.s. Woensdag invallenden feestdag zal ons blad Dinsdagavond verschijnen. Heeren adverteerders en correspondenten gelieve daarmee wel rekening te houden. RED. GEBOORTEN Petronella Anna Maria Elisabeth d. v. G. J, Wagemakere en M, J. de Zeeuws Josephu9 Cornelis z v. C. J. Muteaeut en C. van der Bijl. OVERLIJDEN: - Antonius Hendrikus Aarts oud 4 jaren. - Pietje Kruijf oud 25 jaren. HUWELIJKENJohaunes De Boeck oud 27 jaren en Allegonda Johanna Kroot oud 28 jaren. Een dreigbrief. De Rechtbank te Breda, veroordeelde A. M. B beklaagd van het schrijven van een dreigbrief aan den kassier Laane te Bergen-op-Zoem en van poging tot oplicutlng tweemaal gepleegd tot ander nalf jaar gevangenisstraf. De kantonrechter mr. F. Kranenburg heeft heden in vier zaken van overtreding van de verordening op de winkelsluiting een veroor jMnmoiB Tiuinrir p tt f.trimhTrtiaai:rfniriT,yf''- x» r-4 VO co

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 10