Derde blad. BEKENDMAKING? r 1:1 Provinciaal Nieuws. SUMMER 86 ZONDAG 29 OCTOBER 1911. 34c JAARGANG. Waalwijk, 28 Oct. 1911. Benoeming. Bij Kon. besluit van 12 dezer zijn benoemd bij het Rijksproefstation en den Voorlichtingsdienst ten bate der lederindustrie, verbonden aan de Rijks school voor leerlooiers en schoen makers te Waalwijk tot tijdelijk assistent-scheikundige, met ingang van 1 December, H. v. d. Waerden, technoloog te Amsterdam, en tot tijdelijk amanuensis, met ingang van 12 dezer, E. Spithoud, te Leiden. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. No. 1875. onderwerp De Kamer van Koop- Nieuw Tarief handel en Fabrieken te van Waalwijk, in hare verga- Invoerrechten. dering van den 3 October 1911, Overwegende, dat het wetsontwerp tot vaststelling van een nieuw tarief van invoerrecht ten nauwste verband houdt met de hier bestaande schoen en lederindustrie, welker belangen bij eventueele verandering in het tarief van invoerrecht niet dezelfden integendeel strijdig met elkander kunnen zijn Overwegende, dat zij de belangen van deze twee voorname takken van nijverheid in haar ressort op onpartijdige wijze heeft te behartigen spreekt als hare meening uit dat een oordeelkundige heffing van rechten op zooileder en gedeeltelijk ook op overleder de lederindustrie zal ten goede komen, zonder de schoenindustrie daardoor noemenswaardig te hinderen dat het echter in het belang der schoenindustrie wenschelijk is, zonder dat de belangen der looierij daardoor worden geschaad, dat randenleder, z. g. welting" niet breeder dan 20 miiiineter geheel vrijgelaten behoort te worden, daar dit hier te lande niet niet wordt gefabriceerd. dat onder No. 330 d. van het ontwerp, handelende over afval van zoolleder ook behoort te worden gerangschikt split of gespleten leder, zijnde gelooide halve huiden, zonder nerf dat het van overwegend belang voor de in Nederland opkomende overleerin- dustrie zou zijn, en niet te veel strijdig met de belangen der schoenindustrie, indien onder No. 331 c. van het ont werp het gewicht van de vrij in te voeren kalfsvellen in plaats van op 2 K.G. werd bepaald op l'/g K.G. per geheel vel dat onder No. 331 d. van het ontwerp van een recht van 2 pCt. op chroom- gelooide geiten- en schapenleder wordt voorgesteld, het geen, hoewel het voor den schoenfabrikant slechts ongeveer pCt. der waarde uitmaakt, hem in niet geringe mate zal drukken, daar dit artikel voor verreweg het grootste deel uit het buitenland moet betrokken worden en eene belemmering voor den export van schoeisel zou kunnen opleveren Zij besluit aan het Bureau der Kamer op te dragen deze meening en wen- schen ter kennis te brengen van de betrokken autoriteiten en die desge- wenscht mondeling toe te lichten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Waalwijk. Dit adres is verzonden aan den Minister van Financiën, aan de Tweede Kamer der Staten Generaal en aan den heer Voorzitter van de Commissie voor Voor bereiding van het Wetsontwerp tot vaststelling eener Nieuwe Tariefwet. Examen. De heer F. van Bladel legde op 24 en 25 October jl. te Wageningen, ten overstaan der Nederl. Pomologische Vereeniging, met schitterend succes mo gen wij zeggen, het examen af voor „Fruitteelt". Dat dit examen meer om vat, dan de meesten wel denken, blijkt gèfttfegzaam uit het feit, dat het onder zoek loopt over de navolgende vakken a. Plantkunde en plantenbeschadiging. b. Grond- en bemestingsleer, c. Fruit teelt Steen- en pitvruchten, d. Fruit teelt Druif, moerbei, Vijg, Kleinooft. e. Kassen, vervroegen, bewaren, verpakken, handel, f. Praktijk, welke blijken moet door gedurende V/4 uur te werken naar opgave en onder toezicht der examen commissie. Voor zoo goed als al deze vakken behaalde de geslaagde een hoog cijfer inzonderheid voor de praktijk, waarvoor hem door den Voorzitter een'extra pluimpje gebracht werd. De geslaagde genoot zijn opleiding aan de tuinbouwschool te Wageningen en aan de Vruchtenkweekerij „Leeuwe stein" te Hees. Wij kunnen niet nalaten den heer F. van Bladel van harte geluk te wenschen met zijn succes temeer, daar aan zaak kundige voorlichting op heNgebied van fruitteelt hier een bepaalde behoefte bestaat. Degenen dus in en buiten onze gemeente, welke van hun vrucht- boornen in tuinen of boomgaarden graag zooveel mogelijk plukken, behoeven dan niet meer naar elders, daar zij in den geslaagde een vakman bezitten, die hunne belangen op dit punt naar best vermogen wil en ook kan behartigen. Begrooting. De begrooting onzer gemeente, een lijvig boekdeel, is den raad aangeboden en bij de commissie in onderzoek. De begrooting maakt in zijn geheel een zeer goeden indruk, is flink, ruim opgemaakt en sluit in ontvangsten en uitgaven meteen bedragvanf 106.434.45V9 Het batig saldo over 1911 is ver moedelijk f 3000. De hoofdelijke omslag blijft 't zelfde nl. f 10.000. De ontvangsten der gasfabriek wor den geraamd op f 53999.50, de uitgaven op f38505. Verder bevat de begrooting nog als bijlagende begrooting der gasfabriek, een staatje der gemeenteschulden, een staat der salarissen van onderwijzers. R. K. Gildenbond. Morgen, Zondag, zal de R.K. Gilden bond van Waalwijk-Besoijen zijn jaar- lijksch feest vieren ter eere van St. Crispijn en Crispinianus.'s Morgensom 63/4 uur H. Mis in de kerk van St.Jan Baptist te Waalwijk met generale H. Communnie. 's Avonds om 6 uur al- gemeene vergadering, waarin de Z.Eerw. H.Gel. Heer Dr. J. Ie Blanc de feestrede zal uitspreken, terwijl tevens de nieuw benoemde Geest. Adviseur, deW.Eerw. Heer P. Kluijtmans, zal geïnstalleerd worden. Muziek, zang en voordrachten zullen verder de vergadering tot een ware feestvergadering stempelen. Ver wacht mag worden dat ook vele Hee- ren-donateurs van den Gildenbond en Heeren-Donateurs van het daaraan ver bonden Zieken-fonds, deze vergadering zullen bijwonen èn om de rede, uit te spreken door den Z.Eerw. Heer le Blanc èn om de installatie van den Geeste lijken Adviseur. Blijkens de elders in ons blad geplaatste advertentie, is de vergadering voor alle genoemde Heeren donateurs toegankelijk. Flervormde Kerk. In de Hervormde Kerk te Waalwijk zal op Woensdag 1 Nov. des avonds te 7 ure Ds. F. Reitsma uit Borculo op treden en een voordracht houden over „Modern Christendom". Albert Vogel. We willen nog even een aanbeveling zeggen over iets dat eigenlijk geen aan beveling noodig heeft, 't Is dan ook meer een herinnering. Vogel komt a.s. Maandagavond in „Musis" en met een uitgelezen programma. Allen die Vogel hoorden zullen er beslist heengaan, en die hem nog niet hoorden, zullen terecht verlangend zijn met hem kennis te maken en te genieten van zijne kunst. Wij zullen toonen op prijs te stellen dat hij eene plaats als de onze zoo vooraan op zijn tournee heeft gezet. Voetbalver. Waalwijk Vooruit Indien het weder het toelaat, zullen morgen beide elftallen van W.V. voor den B. V. B. in^het strijdperk treden. Het Tilburgsche Tavenu komt op het terrein alhier W.V. II bekampen. Tavenu speelde reeds een bondswed strijd waarin zij B.V.C. (Besoijen) twee puntjes ontnamen. Indien W.V. II niet hetzelfde lot wil ondergaan, moeten alle krachten wordeu ingespannen en iedereen zich geheel geven. Aanvang half drie. Het 1ste elftal gaat bij B.V.C. (Bosch) op bezoekover deze club loopen allerlei geruchten, doch op slot van rekening komen de Bosschenaren altijd met een puike combinatie voor den dag Vooral tegen Waalwijk zetten zij hun beste beentje voor. De geel zwarten zijn er dan ook nog nooit in- geslaagd de B.V.C. op eigen terrein te kloppen. Ja, één jaar ging door een nederlaag op dit veld geleden, het kampioenschap voor hen verloren. Zal morgen met deze traditie gebroken worden Concert Liedertafel, Dezer dagen werd ons inzage verstrekt van de nummers, die door de solisten, Mej. Ado Beckers van Brugge en Henry van Loon uit Tilburg op-het concert van „Oefening en Vermaak" Zondag 12 Nov. a.s gezongen zullen worden. Het zijn alle eerste klas werken, die niet zullen nalaten een talrijk bezoek te trekken. Om ook het publiek in^de gelegen heid te stellen de solisten eens te hooren zal evenals een vorige maal, op ge noemden Zondagmorgen eene matineé gegeven worden. Dan zal worden ge repeteerd het groote toonwerk „De Vrede" v. Holl en zullen beide artisten ook optreden. Hiervoor, als voor andere dingen, de matinée en de uitvoering be treffend, verwijzen wij naar de aanplak biljetten en de programma's, die binnen enkele dagen verschijnen. Politiezaken. E. N. uit Capelle, die onlangs op de Markt alhier, door den agent van politie op heeterdaad werd betrapt op diefstal van een mes, is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Polderbevloeiïng. Door den Minister van Waterstaat is goedkeuring verleend aan de overeen- eenkomst met het waterschap de Binnen en Buitenpolder van Baardwijk en den Buitenpolder van Waalwijk, in zake de bevloeiïng van de gronden ten westen van het kanaal 's Hertogenbosch-Dron- gelen. Daar het seizoen te ver gevor derd is zullen de noodige werken eerst in 1912 tot stand kunnen komen, zoodat wij dit jaar nog van de inundatie ver stoken blijven. Staking van betaling door de Industrie en Handelsbank te Tilburg. Onze lezers zullen wel vernomen hebben van de sluiting van de kantoren der Industrie- en Handelsbank te Tilburg. Wij lezen daaromtrent 0. m. het vol gende in de N. lilb. Cit Reeds eenige dagen geleden werd door den directeur B. aan de Commis sarissen de balans voorgelegd, welke bij nader onderzoek bleek niet te sluiten. Hierover moet tusschen voornoemden directeur en de commissarissen oneenig heid zijn ontstaan met gevolg, dat be sloten werd door een accountant de balans nader te laten onderzoeken. Di recteur B. heeft echter de komst van den accountant niet afgewacht, doch is j. I. Zaterdag-middag met zijne echtge- noote circa 3 uur in de richting van Breda vertrokken. Middelerwijl wees het deskundig on derzoek uit,l dat blijkens de boeken van de Industrie- en Handelsbank voor een bedrag van circa f 130.000 door den vermelden directeur B. is verspeculeerd in welke speculatie eveneens de boek houder B. moet zijn betrokken. Wij kunnen mededeelen, dat, behou dens onverwachte complicaties de toe stand aldus is Door den directeur B. en den boek houder B. moeten circa f 130.000 ten nadeele der Bank zijn verspeculeerd. Deze heeren hebben in allerlei du- bieuse fondsen gehandeld. Tegenover dit te kort van f 130.000 staat het maat schappelijk kapitaal van f 115.000. De aandeelen der Bank zijn meest geplaatst onder de familieleden van den directeur H. Commissarissen van Indu strie en Handelsbank zijn de heeren V. v. Spaendonck, C. en J Houben. Indien de toestand blijft, zooals die thans is en door ons werd medegedeeld dan zullen de crediteuren der I. en H. Bank geen groote verliezen lijden. Behoudens enkele landbouwers, die met vrij groote bedragen in deze crisis zijn betrokken, deed de 1. en H. bank meest zaken met groote fabrikanten te Tilburg, hoewel ook verschillende win keliers en zelfs arbeiders in deze zaak geldelijk zijn geïnteresseerd. Op de vele vragen tot ons gericht, of de bedoelde directeur B. en de boek houder B. straffelijk aansprakelijk zijn voor hunne handelwijze kunnen wij mededeelen dat directeur B. als zijnde van Belgische afkomst als zoodanig niet door België kan worden uitgeleverd, doch 't zou wel mogelijk zijn bij de justitie in België een aanklacht in te dienen. De industrie- en Handelsbank, direc teuren de heeren Andre Houben en Emile Bidez. werd opgericht in 1903. Haar geplaatst kapitaal bedraagt f 100000 Zij keerde over 1904-09 respect, öjs 6' 6Vs- 6,6, en 5 pet. dividend uit. De boekhouder B, van de Industrie- en Handelsbank te Tilburg, (welke ge lijk is gemeldjsurséance van betaling heeft aangevraagd) heeft zich gisteren bij de justitie te Breda aangemeld. De dood van stoker Prinse De Dordr Ct. geeft het volgende verhaal vau den kapitein van de te Wolphaartsdijk omge slagen sleepboot Zeeland Onmiddelijk na zijn redding had kapt Maas al gevraagd, waar het volk uit de machinekamer was, of dit zich ook had kunren redden. Daar men den stoker en den machinist niet gezien had. was hij met de anderen van meening, dat de machinekamer vol water was geloopen en ze daar dus jammerlijk verdronken zouden zijp. Na zich op de Prinses Juliana van droge kleeren te hebben voorzien, werd met twee booten teruggeroeid naar de plaats des onheils, om te onderzoeken of er nog hulp geboden kon worden aan de achtergeblevene io de machine kamer- Niets kon echter worden bespeurd. Tweemaal zijn ze op het wrak geweest en hebben er op geloopen, doch niets werd gehoord. Toen passeerden een boot van de visscherijpolitie. De bemanning daarvan ging per roeiboot naar het wrak, doch ook zij hoorde niets. Het vermoeden was gewettigd, dat de machinist en de stoker, die nog be neden in de boot zaten, welke bijna geheel onder water zat, omgekomen waren. Het blijkt dus dat alle moeite is ged an om tot de overtuiging te komen, dat er zich geen levende meer aan boord bevonden. Er liepen 's avonds echter in den donker tegen 6 uur memchen over den dijk (het ongeluk gebeurde te 4 uur), en dezen hoorden hulp roepen. Even daarna kwam een jongen naar de Prinses Juliana geloo pen, welke aan den steiger te Wolp haartsdijk lag, om te waarschuwen dat er nog leven aan boord was. Met de boot zelf kou men er niet naar toe, het was laag water. De veerman stelde daarom zijn vaartuig beschikbaar en 5 man van de Prinses Juliana en de veld wachter en veerman gingen naar de Zeeland. Eer dat die er bij waren, hadden ande ren, die ook gewaarschuwd waren, den machinist al eruit gekregen. Deze was door de kolenbunkers op het bovenge deelte geklommen en had daar hulp ge roepen. Hij werd op de vastzittende veerboot gebracht. De veerman de veldwachter en volk van de Prinses Juliana zijn daarop de machinekamer ingekropen en hebben daar den stoker gevonden- Deze was verbrand, waarschijnlijk door het springen van de hoofdstoompijp, doch dit zal nader wel blijken, als het schip op de werf is. De stoker werd aan boord van de Princes Juliana gebracht, geheel ver minkt en ontveld Had hij die verwon dingen niet bekomen, dan had hij waarschijnlijk ook wel het leven er af gebracht. De machinist heeft uitdrukkelijk ver klaard dat hij het loopen op de boot na het ongeluk niet heeft gehoord, dus de over levenden waren geheel ter goedeitrouw in de veronderstelling, dat er geen leven meer in de machinekamer was. Doordat de lucht in de machinekamer was afgesloten, kon hij ademen en daar aan dankt hij zijn leven. De geredde machinist vertelde, dat hij *n de stoker Prince, onmiddelijk nadat de boot gekanteld was, in een kas bergplaats voor matriaal zijn gekropen. Ongeveer drie kwartier bleef de stoker, die al spoedig zijn positieven kwijt was, daar bij hem in deze benarde positie. De Reyer sloeg met zijn handen, om nog zooveel mogelijk luchttoevoer te krijgen. Prince kreeg het ten slotte te kwaad. Hij riep nog »raeester, meester, bidden, bidden, ik sterf I« Toen liet hij zich los en viel in het kokend water. De machinist bleef nog een tijdje zitten en zag ten slotte, daar het water viel, daarover heen licht schemeren (het was nog niet donker). Daarop deed hij pogingen om boven te komen. Hij had expres niet geschreeuwd, om voor deze gelegenheid al zijn krachten te bewaren. De Reyer is toen over de machine ge kropen en met een sprong van 1V9 M. kwam hij in het kolengat. Door de kolen bunkers kroop hij vervolgens in de stuur- kast. Toen begon hij te roepen om hulp. Ongeveer 2 uur heeft hij daar zitten schreeuwen. Op den dijk zageil hem W-I menschen zitten, doch die wachten blijkbaar op laag water. Toen het water laag genoeg was, is hij er ef gestapt en naar den wal gewaad, waar hij op de gestrande veerboot werd op- nomen. BAARDWIJK. Dat in den polder achter onze gemeente nog hazen zijn blijkt wel ds t door den heer Verbunt en nog eeuige jage>s gisteren een 10-tal langooren werden nee - geschoten. Een mooie vangst I Door een wildhandelaar werd dezer jen een konijn aangekocht, een koloius van 17 pond. Vele kouijnenliethebbers zijn het reuzen-exemplaar gaan bezichtigen. DRUNEN. Berichtten wij voor eenigen tijd dat in Dtuneu waarschijnlijk weer een schoentabriek zou w rden opgericht, thans unnen wij mededeelen, dat hiermede reeds een begin is gemaakt. Pe ondernemers zullen voorloopig evenwel op bescheiden voit te werk gaan. Tegelijk begint ook een ander schoen- tabrikaut zijn fabriek eenigszins macbinual in te richteö. Vermelden wij nog dat de Eerste Drunen- sche Sloomschoenfabriek E. V. met succ< s werkt en zeer goed rendeert, dan kunnen wij toch beweren dat Drunen op gebied van .industrie vooruit gaat. Moge alle ondernemers een verzekerd succes hebben en zij nog meer navolging vinden dat kan voor Druuen niet slecht zijn. Deze week hebben de St. Crispijn— mannen volop feestgevierd. Maandag haddi n de gilde van St. Crispijn hun teerdag. D< s morgens om half 8 H. Mis. Na de II. Mis trokken zij met hunne harmonie door de straat om na afl >op daarvan in de gildekamer waar ondertusschen de vrouwen bijeen waren gekomen den dans te beginnen. Vrouw Pulles zorgde voor een extra maaltijd. Omstreeks 5 uur keerden de vrouwen huis- waarts doch lieten de mannen nog acnter, die verder den avond in gepaste vroolijkheid doorbrachten. Woensdag hield den Patroonsbond St. Crispinianus zijn feestdag. Des morgens ook een H. Mis en des avonds op de alge- meeoe bijeeukomst in de zaal der Jongens- Congregatie traktaat op woistenbrood. Op Maandag 6 November hopen de echtelieden' Jacobus van Irrsel en Adriana de Croe8 hun gouden bruiloft te vieren. Dat dit feest voor de hulpbehoevende oudjes een feestdag zal zijn is zoo goed als zeker, wijl de jubilarissen op de Druneneche heide wonen en de heidebewoners er slag van hebben gouden feesten te vieren. Dat de feestviering moge slagen is ook ons harte wensch. VLIJMEN. De heer Kwaad vliet uit Vucht is in onze parochie lijdelijk benoemd tot organist. Wij gelooven in den nieuwen functionaris iemand te moge begroeten, die degelijk musicus is en wel berekend voor zijne taak en wenschen hem daarom toe, dat zijne tijdelijke aanstelling spoedig in eene vaste moge worden veranderd. In de Vrijdagavond in het café van cien heer J. lluuuef g<*Uouderi vergadering van aangeslotenen bij de c«,operatieve Stoomzuivelfabriek alhier is in beginsel be sloten tot verkoop van ue ondermelk of te wel fiets aan een firma te Rotterdam legen den prijs van 31/* ceut per Liter. Dit besluit zal vermoedelijk tengevolge lubben, dat ook de karnemelk in prijs zal stijgen en voor de sfnemers voortaan tegen 3 cent per liter verkrijgbaar zal worden. Donderdagavond is in den gezegenden ouderdom van bijna 90 jaren sverleden de Weled. Heer N. van Oijeu in leven Wet houder dezer gemeeute. In den heer vau Oijen verliest onze gemeente een inwoner, die gewerkt heelt voor de belangen zijner woonplaats zooveel in zijn vermogen was. Bijna 50 jaren was de overledene lid van den Raad dezer gemeente en ruim 18 jaren bpzette hij den Wethouderszetel. In beide betrekkingen na beijverde hij aich steeds om de gemeenteoaren en gemcmte-belangen te dienen in welk feit wij dan ook voldoende verklaring vinden, waarom aijn mandaat bij elke periodieke aftreding werd hernieuwd. Waarlijk de dood heeft hier een einde gemaakt aan een welbesteed, werkzaam leven. De volgende week begin November hopen de echtelieden Lambertus Zeeuwen en Petrouella van Heivoort alhier hunne 50- jarige echtvereeniging te vieren. HERPT. Donderdag had alhier de ver kiezing plaats voor een lid van den ge meenteraad. Uitgebracht werden 74 stemmen, waarvan 2 blanco. Hiervan verkreeg J. A. J. Buijs 37 en H. H. Buijs 35 stemmeD, zoodat gekozen is J. A. J. Buijs. VRIJH. CAPPEL. De Zangvereer.iging 0Hallelujah* zal op a.s. Woensdbg des avonds te fi'/i ui" haar reeds aangekondigde uitvoering geven. De programma's welke hiervoor reeds verspreid zijn bevatten een 12tal nummers, en beloven een genoegolijken avond te worden. De lezing j.l. Woensdag gehouden door Dj. A. Merkelijn Miss. Dienaar des Woords voor Zeeland, ia het gebouw der Geref. Kerk werd door een vrij talrijk publiek bijgewoond. Spreker sprak naar aanleiding van zyn I' ijl] 1 1 De Echo van iet Zuiden. AANGIFTE VOOR DE ZEEMILITIE. Burgemeester en Wethoudeia der gemeeote Waalwijk breDgen, ter voldoening aan art. 138 der Militiewet lüOl, bij dene ter kennis van wie het aangaat, dat de lotelingen der lichting van 1912 en de lotelingen bestemd ter aanvulling der lichting van 1911, die verlangen bij de zeemilitie te dienen, worden uitgenoodigd zich voor 1 November eerstkomende bij hen, Burgemeester en Wethouders,, aan te melden of te doen opgeven ter Gemeente-secretarie te Waalwijk, tot welke aanmelding of opgave eiken werkdag van 9 uur voormiddag tot 12 uur middag te dier plaatse gelegenheid zal zijn. Voor indeeling bij de zeemilitie komen uit sluitend in aanmerking de lotelingen, die ter volledige oefening worden ingelijfd. Vooi ts moeten zij een beroep uitoetenen of eene positie bekleeden als is aangegeven in de lijst vastgesteld door den Minister van Marine." Voor nadere bijzonderheden zie bekendmaking in de vestibule van het raadhuis. Waalwijk 3 October 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester Th. DE SURMONT DE BAS SMEELE. De Secretaris, F. W. VAN LlEMPT. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIBKEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Waalwijk maken bekend, dat de verkiezing van twee leden der Kamer van Koophandel en Fa brieken, die op 1 Januari 1912 aan de beurt.van aftreding zijn, zal plaats hebben, voor zooveel betreft de stemmiag op 22 November 1911, de herstemming op 27 November 1911 en dat op beide dagen telkens des voorraiddags van 9 tot 12 uur het stembureau zal zitting houden in de Raadzaal van het Gemeentehuis tot het in ont vangst nemen der stembiljetten. Waalwijk, 14 October 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Tn. DE SURMONT DE BAS SMEELE. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De Burgemeester der Gemeente Waalwijk Gelet op d missive van den Minister van Financien van 18 September 1911 Afdeellng Re gistratie No. 23 deelt aan de houders van gezegelde nummer- bewijzen voorgeschreven bij de Trekhondeuwet 1910 mede. dat die bewijzen kunnen worden ingewisseld tegen ODgezegelde, en de betaalde zagelkosten zullen woiden gerestitueerd. Belang hebbenden kunneu zich daartoe ter Secretarie vervoegen des voormiddags van 9—12 uur. Waalwijk, 27 October 1911. De Burgemeester voornoemd, Th, DE SÜRMONT DE BAS SMEELE

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 9