Premie-Obligaties „LOTIS1CO", Ed. van Tilburg w&xiMim, iNotaris Kietra m\ i nkiMM Waal wijks Belang. ZONDAG 19 NOV. Zaal Musis Sacrum. Ie Rang f 0,50 per persoon. - 2e Raog f 0,25 pet peisooo. HISUWS UIT SSUSDSH Burgerlijke Stand Ad verte ntiën Ruime Bijverdienste. Groote brand te Vlijmen. Notaris VAN HAM V achterstraat H 11. 'S-HERTOGENBOSCH. 5 (Vlaamsche Volkszanger). Entréele rang f 1.- 2e rang f 0.50. geven de als 1|20 lot Staatsloterij. NIEUWS UIT KAATSHEUVËl Gemeenteraad. 'ngezonden Stukken. Handelsberichten. Telegrammen. Correspondentie. AGENTSCHAP Confis3ur, Cuisinier. publiek verkoopen: publiek verkoopen Aanvang 8 uur. LedeD, Buitenleden en Donateurs van Waalwijks Belang met hunne Dames Hooge Regeering bereids eene subsidy van f 6000 in uitzicht stelde. VAN Nadere inlichtingen bij den Hoofdagent W. ZUURHOUT te Waalwijk en bij G. BOGAERTS, Markt aldaar. Kaatsheuvel 1/ Nov. 1911. Handelscursus Verleden Dinsdagavond is hier een begin gemaakt met de lessen voor den te geven handelscursus. Door 22 per sonen werd er aan deelgenomen. De kosten voor deelneming bedraag per persoon f 2,De cursus wordt ge geven in de O. L. School door den Heer Surig onderwijzer alhier. De eerst lessen waren gewijd aan renteberekening. Moge de deelnemers veel nut trekken uit dezen zeer nuttigen een leerzamen cursus. Jammer dat niet meer deelnemers komen opdagen. Boerenleenbank De oprichting van een boerenleenbank voor de leden van den Boerenbond is deze week een feit gewoiden. Donder dagavond om 6 uur is in eene alge- meene vergadering tot de oprichting overgegaan. De Heer Deckers uit Eind hoven was ook aanwezig om de noodige inlichtingen te verstrekken. Het Bestuur bestaat uit de volgende leden Jan Maas Dir., Jan Schonis, A. v. Ooyen, Jan v. Rooi, J. Verboven. De voorname functie van kassier werd opgedragen aan de Heer A. de Kortjz. Secr. van de Boerenbond. De raad van toezicht bestaat uit de Heeren A. Stassen Rijksontvanger. W. Smulders, J. Ver boven. Moge deze instelling strekken tot vooruitgang van onzen boerenstand. Arm gibroken Den leerlooier v. D. op den Horst overkwam deze week een ernstig on geluk. Zeker door onvoorzichtigheid kwam hij in aanraking met een drijfriem van den gasmotor welke drijfkracht levert voor schorskerverij en waterpomp in de looierij. Hij raakte beklemd tus- schen riem en poelie, zoodat hij zijn arm brak en nog enkele kneuzingen opliep. Door Dr. Ruding werd genees kundige hulp verleend en een verband aangelegd. Het werken zal vooreerst gedaan zijn. Ruitenvernieling enz. Bij H. v. B. in de Molensteeg werden dezen dagen bijna alle ruiten verbrijzeld. Ondanks een streng onderzoek door de politie bleef tot heden de dader onbe kend. Bij J. v. G. werd een konijn ontvreemd en bij de landbouwer V. een partijtje sparren weggehaald, welke in in een sloot waren neergelegd. Eer hiervan de daders zullen zijn opgespoord zullen de sparren wel in geiten, varkens en konijnenstallen zijn omgewerkt. Men mag zulke zaken niet ver van huis ter bewaring neerleggen. Want dieven slapen nooit. Vergaderingen. Ook in onze boeren schijnt de ver gaderingsmanie gevaren. De laatste 14 dagen vergaderde den Boerenbond drie maal, verleden Donderdagsmorgens ver gaderden de leden van het paardenfonds met de paarden erbij. Heden Vrijdag avond vergaderen de leden van de plaatselijke veeverzekering. Deze beide vereenigingen verhtugen zich steeds in gestadigen bloei Onze boeren beginnen dus ook het nut van het verenigings leven in te zien. Flink zoo. Herhalings-onderwijs. Voor het herhalingsonderwijs hebben zich aan de school is de kom 19 en aan die te Loonschen Dijk 15 leerlingen aangemeld. LOON-OP-ZAND. Heden had hier een vrij ernstig ongeluk plaats. Twee wielrijders kwamen zoodanig met elkaar in botsing, dat de eene, zekeie S. uit Besoijen bewusteloos werd opgenomen en per rijtuig moest worden huiswaarts gebracht. Dat hier in de omstreken nog ruimschoots wild aanwezig is, blijkt uit de gehouden drijfjacht, welke hier deze week plaats had. De eerste dag werden n.l. niet minder dan 70 stuks hazen ge schoten. Tot onderwijzer voor de te geven handelscursus uitgaande van de „Hanze" is benoemd den heer Van Eijl. Aan de herhalingsschool zijn be noemd tot onderwijzers de heeren van der Meeren en Van Gorp. Een tiental leerlingen nemen er aan deel. A.s. Zondag 12 dezer zal den heer Dr. H. v. Dortmond uit Dongen namens het Kruisverbond" optreden in de zual van den heer W. Cools met hetonderwerp „De Drankbestrijding.„ Tentoonstelling Dank zij den Eerw Heer Ds. Koolhaas predikant te Zuldland, hadden we hier het voorrecht te genieten van een ten toonstelling van voorwerpen, betrekking hebbende op den Bijbel Deze waren in min'atuur een getrouwe afbeelding van de werkelijke. O ai enkele te noemen zagen we een tempel met voorhof etc het logerkamp van Israelde doorne- kroon in het graf van Cristus den tempel van Herodus de visschersvloot van Petrus benevens vele voorwerpen in gebruik ten tijde van het Oude Testement, Wat de tentoonstelling verhoogde was vooral de bevattelijke onderhoudende manier, waarop Ds. K e.e.a. toelichtte, zoodat hij de talrijke bezoekers zeer aan zich ver- pl'chtte. Prachtig. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat ook ne jongelui C. Klijnen H. de Wind, leerlingen der Rijksnormaallessen alhier gisteren te Breda slaagden voor examen vrije- en ordeoefeningen zoodat alle candidaten dit jaar wederom succes hadden. Een bewijs, dat het onderricht in genoemd vak bij den Heer G. Zoon dus in goede handen is. BAARDWIJK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 8 Novem ber 1911 des avonds ten 7 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer J. A. J. van Heijst. Ongeveer 7 uur opent de voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Snijders, van Beijnen, v. d. Mee en Klerx afwezig de heeren Pulles en Ponkers. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen Stukken. a Schrijven van Ged. Staten houdende de mededeeling dat inzake het verzoek om buitengewone subsidie voor het onderwijs eenige formulieren moeten worden ingevuld betreffende de heffing van den Hoofd omslag. Wordt besloten hiermede tot het voor jaar te wachten. b Schrijven van Ged. Staten hou dende het verzoek om te willen mede deelen of de raad het wenschelijk acht dat de salarissen van Burgemeester en Secretaris worden verhoogd. Wordt besloten aan Ged. Staten te berichten dat de Raad het wel wensche lijk acht dat de salarissen worden ver hoogd wijl de werkzaamheden zijn toe genomen, maar dat de financiën van de gemeente niet toelaten dat verhooging wordt gegeven doch dat de raad van meening is* dat het Rijk aan het salaris moet bijpassen wijl het rijk de meeste werkzaamheden oplegt. Voorzitter. Dan kan ik de heeren nog mededeelen dat de achterstallige huurvan de oude tentbaas door middel van het Hanze Incassatie-bureau is binnengeko men. Ook zijn er verschillende posfen ingekomen van achterstallige Hoofd. Om slag. Diezijn ingekomen door een dwang bevel af te geven met door den deur waarder. Van Beijnen. Hebt U nog iets van Ged. Staten gehoord inzake Reclame Hoofd. Omslag van Lombarts. Voorzitter. Neen. Van Beijnen Ik heb gehoord dat de Secretaris van den Arbeid die zaakjes in handen heeft van Lombarts en van de Grindt. Van der Mee. Als die er zich mee gaat bemoeien dan kunnen we met meer men- schen moeiten gaan krijgen. Klerkx. Als Lombarts meent dat hij in zijn recht is dan heeft hij gelijk. Van Beijnen. Ik begrijp hetnietgoed. Die vereenigingen werken er voor dat de werklieden een goed loon krijgen, Ze tobben er op dat ze zeker 10 tot 12 gulden moeten verdienen en dan zou hij, de Chef van die zaak of wat is hij, niet eens f 10 hebben. Voorzitter. Voor dat hij kwam is hem al f 12 toegezegd. Dat is officieel. Klerkx. Laat hem dan maar in troebel water visschen. Schrijner. Ik heb hooren zeggen van menschen die het goed kunnen weten, dat hij f 14 per week heeft. Klerx. Die komen hem, voor wat hij moet doen en doet, hard toe ook. Van der Mee. Zeker, ik wou dat hij er f 20 had, maar hij moet niet zeggen dat hij nog geen f 10 per week heeft. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheim comité. Het stukje is bedoeld als rectificatie van ons bericht. Wij nemen het als ingezonden stuk op, maar laten de ver antwoording voor rekening van den in zender. Wij handhaven daarentegen ons bericht, als komende uit zeer betrouw bare bron. RED. Mijnheer de Redacteur Ten zeerste zoudt U mij met opname van ondersta nd in uw veel gelezen blad verplichten. In de gemeenteraadszitting te Sprang van 5 Nov. wordt besproken het adres van de B.v.N.O. voor betere salarieering Mijn doel is even de aandacht te ves- gen op heigeen door wethouder Maijers daar wordt gezegd. Ziehier„Verlangend zie ik uit naar de bijzondere school, om zoo min mogelijk aan al die eischen behoeven te voldoen." De heer Maijers ziet dus verlangend uit naar het oogenblik, dat het met de openbare school in Sprang zoover zal gekomen zijn, dat er niet één onderwijzer meer zal noodig zijn. Hij weet zeer goed dat de Bond van Nederlandsche Onder wijzers in elke gemeente strijdt tegen misstanden op onderwijsgebied en voor betere positie van den onderwijzer en dit dus ook in Sprang zal blijven doen. En wat is nu de oorzaak, dat de heer Maijers zich zoo vergeet en dingen zegt' die hem niet passen Eenvoudig een adres aan de afdeeling „Langstraat" van de B. v. N. O. om verbetering te brengen in de salarissen der onderwijzers. De heer Maijers weet er niets van, als hij zegt, dat er EISCHEN gesteld worden. Er valt niets te EISCHEN er is te verzoeken, te vragen en dat is gedaan. En dan de onzin, als zou de gemeente raad verplicht zijn om de (gewaande) Gelieve mij een klein plaatsje af te staan in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het feit, jl. Woens- dag in Uw blad, wenschte ik eenige opheldering te geven. Daarin wordt vermeld als zou zekere G. K. op 11. Zaterdagnacht de gansche buurt nabij het Postkantoor uit haar nachtrust heb ben opgeschrikt door 't geroep van 1 „hulp en moord". Doch om welke reden dit plaats greep, schijnt men u verkeerd te hebben ingelicht, reden waarom ik i het een en ander in een ander licht wensch te plaatsen. Ten eersten dat G. K. niet aangeschoten, laat staan dronken was. Ten tweede niet aange maand was naar huis te gaan, wel werd begroet bij het passeeren met deze woorden „ha, bent ge weer na twaal ven op de straat",'waarop G. K. het op een loopen zetten de Dijkmijn in wel begrijpende wat deze woorden be helsden, waarop hem direct den politie hond werd nagezet met deze woorden „houd hem", waarop de hond hem aan den Dijk inhaalde en vast greep. On danks zijn verweer bleef %de hond hem vast houden, waarop G. K. hem voort- sleurde tot bij zijne huisdeur, bereikte deze opende en wilde binnengaan. Op hetzelfde oogenblik verscheen de chef van politie, ter plaatse gevolgd door de agent M die hem vast greep en hem naar buiten trok. Dat hij zich toen te weer stelde laat zich gemakkelijk be grijpen, wanneer men niets gedaan heeft en zoo wordt overvallen. Toen hij zich niet gelijk een lam liet mede nemen toen bedacht men zich maar niet langer en gaf hem zulk een flinke afrossing met het (gummistokje) dat zijne arm van de pols tot aan den schouder geheel blauw en opgezwollen was, en daarbij enkele gaten in het hoofd zoodat men hem des morgens voordat hij het politiebu reau verliet zeep en handdoek gaf om zich te wasschen en te zuiveren van het bloed dat zijn gelaat had over stroomd. (Een heel aardig stokje). Nadat men hem een flinke benauwd heid, gevoegd bij een malsche afrossing bezorgd had die hem half bewusteloos maakte zoodat hij slechts bij machte was om zijn hulpgeroep te laten hooren en men hem gemakkelijk de boeien kon aanslaan en mee voeren, ziet, dat was de reden, waarvan de buren verschrikt ontwaakten. Wanneer men dit alles beschouwd komt men tot een geheele andere verhouding, En al wordt het spreekwoord al heel lichtelijk geuit„Er wordt geen hond bont genoemd, of er is wel een plekje aanSomtijds maakt men de plekken veel te groot. Men behoeft hem wel niet aan te zien als een Jonas, maar de spreuk „Een dief, is altijd dief*behoeft toch ook niet altijd in praktijk gebracht te wor- dvn. Al is iemands verleden niet zoo geheel vlekkeloos, daarom behoeft men toch niet altijd als een zondebok te worden aangezien. Mijnheer de Re dacteur, hopende hiermede uw lezers ep eene gepaste manier omtrent dit feit te hebben ingelicht, breng ik nogmaals mijn oprechten dank voor de verleende plaatsruimte. EEN VRIEND DER WAARHEID. eischen te MOETEN inwilligen. (Was het maar zoo De heer Maijers hoeft heusch geen bijzondere school te verlangen om van die lastige Bond of te komen, want al zou er al een bijzondere school komen, dan nog zou de heer Maijers als hij wethouder van Sprang blijft, nog meermalen kennis moeten nemen van adressen van de „Bond van Nederl Ond." ter verbetering van het onderwijs en de positie van deii onderwijzer, óf (en we durven propagan dist Maijers wel op een briefje geven, dat dit niet gebeuren zal) 't aantal 'leerlingen der o. 1. s. moest op minder dan 25 ge bracht kunnen worden. 't Is gelukkig voor den heer Maijers (doch treurig voor de openbare school) dat al de kiezers in Sprang zoo rustig slapen. Nogmaals dankend, X. Vee aangevoerd 60 stuks. WAALWIJK. DRUNEN. HEUSDEN. Wij zijn genoodzaakt Vervolg Raads- verslag Vlijmen raadsverslag Waspik, Schetsen en Brieven, huidenbericht, uit spraak Kantongerecht enz. enz. tot een volgend no. te laten liggen. Hedenmiddag ongeveer 3 uur ontstond terwijl de ouders op het veld werkzaam waren, brand in de boerenhofstede van den landbouwer FJ. van de Wiel. In een oogenblik tijds stond liet geheele bedrijf in lichte laaie, zoodat niets kon worden gered. Akelig klonk het geloei en gebler van de koeien en kalveren die in den brandenden stal stonden en er niet konden worden uitgehaald. Alles wat zich maar in huis bevond, als eeni ge bankbiljetten, gouden en zilveren sieraden, werd een prooi van het vernielend element. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, stelde alles in liet werk om de naaststaande boerderij bewoond door den landbouwer* van Udenhout voor het vuur te behouden, doch mocht daarin ondanks de grootste krachtsinspanning niet slagen. Ook deze boerderij werd geheel in asch ge legd zonder dat van den inboedel iets gered kon worden. Alleen het vee heeft men hier kunnen redden. Bij het afzenden van dit bericht heb ben de vlammen zich aan het naast- staande perceel medegedeeld en men vreest dat ook dit perceel geheel in vlammen zal opgaan. De boerderijen zoowel als de inboe dels zijn tegen brandschade verzekerd. Doordat de schuren echter alle met den geheelen oogst waren gevuld, is de schade zeer groot. te Dussen, 1348 zal te Dussen -Polder bij L. .T. v. d. PLUIJM op Woensdagen 15 en 29 November 1911 telkens v in. 11 uur i)ij inzet en toeslag StesSk Wiiis, Erf, Berm en Tuin met Vruchfc- boomen te Dussen-Polder Buiten dijk, E 331 en 332, groot 5,50 a. eigendom van Teunis Schouten Een Huis in 2 woningen aan den Vaartkant, Schaarbosch aan den iNieuwen weg, Schaarbosch in de Vonderakkers, Bouwland op den Hil en Bouwland nabij de Hoofdstraat, alles te Kaatsheuvel, en Mastbosch op de Duiksche Hoef en Mast en Heide in het Galgen- eind onder foonopzand alles bij biljetten breeder omschreven. Interc. Telefoon 17t Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken. 104 Zondags van 10 tot 12 uur 6 cent per doos. - - - -- - -- (Buiten verantwoordelijkheid der R'.dactir.) Mijnheer de Redacteur. WAALWIJK, 10 Nov. 1911. Prijzen Italfkoeien I 190 f 270. Vaa.zen 1140 1 220. Varkens 40 stuks f5 tot 9 Koter aangevoerd 240 KG. Boterprijz.D l 155 lot f 1.65. Kieren 9 a 10 cent. WASPIK, 10 Nov. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1.60 per Kilo. Eieien S cent per stuk. DUSSEN, 10 Nov. Boterprijs per K.Ö. f 1.53 a 1.67 Middelprije f 1.64. Aanvoer 209 K.G. Eieren 1.90 per 26 stuks. KAATSHEUVEL, 10 Nov. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs 1 1.64 Middelprijs f 1,60. Laagste prijs I 1,49 GEBOORTEN Cntharina Johanna d. v. P. van der Geld en M. J. Verhuren. OVERLIJDEN: Hendiiku van Baardwijk echt geuoote »an Cornells van Nooy oud 74 jaren Elizabeth Maria van Beijnen oud 75 jaren Adriana Maria Snabel eclifge noore van Adrianus Kroot oud 58jaren Catharina Antouclta Maria van Hullen oud 5 jaren. HUWELIJKS AANGIFTEN Johannes Arnoldus Leonardus Manders oud 30 jaren en Maria Korthout oud 26 jaren. HUWELIJKEN: Henricus Spitters ond 22 jaren en Adriana van Veldhoven oud 24 jaren. GEBOORTEN: Franciscus Johannes z. v.Carolus Vesters en Cornelia Petronella Boom Cornelia Henricns z. v. Arnoldus Brok en Anna Maria van der Krabben Fiancisca Maria d. v. Heudrikus Pulles en Adriana de Wit Petronella d. v. Arnoldus Musters en Maria van WeertGerardus Hermanui z, v. Cornelia Brok en Theodoia Berdinn Geuids Leonardus Adrianus z. v. Cornells Pulles en Anlonia Smits. HUWELIJKEN: Jacobus van Giersbergen oud 28 jaren en Antooia van de Wiel oud 23 jaren Leonardos van Son oud 28 jaren en Anna van Drunen oud 22 jaren. Van 2 tot 9 Nov. OVERLEDEN: Adriana van de Lenr, 22 j. Johannes Adrianus Kuypers 10 w. Gemakkelijk te verkrijgen door het waar nemen vnn een soiled en aangenaam (GEEN VERZEKERING), zeer geschikt voor ledereen met vele relatlCa. Brieven onder I) 32 aan het Algemeen Advertentie-Bureau van II. GRONFKLD 4 Co. te Amsterdum. 1420 te Kaatsheuvel, 51 zal voor JAN SCHONIS en anderen, en voor den Heer MAR. G. COUWENBERG te Amsterdam, 13 en 27 November 1911, avonds 7 uur Mj CHR. SMIT en in „EUPHONIA" te Kaatsheuvel 1359 Welig gedeponeerd Kleurt en gee'l niel «f Met dient ter Conserveering en gelijktijdig »oor het glansend maken van schoenen laarscn Oh allerhand lederwerk pjlroontatfchen gordels, eadels. iwarfleeren llf/'iTSï. rijbroeken.paardentugen Kullebroecb.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 7