I Dameswerker Jongens en ieisjes Notaris RAMT Notaris Canters 001 wei- en mm Notaris RANT Notaris Canters Dvefschfijving van Bouwland, N otaris Canters Een geheel Slageiijinventafis, Inzet. Advertentiën. Zitkamer en Slaapkamer Bericht van Inzet. Notaris VAN HAM FRÏTSVANBLADEL A.P. C. ROOTHAERT K lei ne A dvertentiën. Uit de hand te koop Oerlemans en Zonen. publiek verkoopen Openbare Verhuring verkoopen publiek verhuren publiek verkoopen Heer zoekt ruime gemeubileerde met volledig pension. Een eiken Kabinet, een dito Scb rijf bureau, een grooteen kleine Kast, 2 prachtige I ampen, een Klok en 2 Tafels. Gevraagd een bekwaam tegen goed loon. Op de Strcohulzenfabriek te Vrij hoeven Cappel worden gevraagd. Koop 1. Bouwland aan de Vaart, Sectie B no. 957 groot 0.73.40 U.A. Koop 2. Een Huis en Erf aan den Vossenberg, Sectie B no. 3480 groot 8 aren. Koop 3. Huizen, Erven en Tuin aan de Hooge Zandschel, Sectie A nos. 1694, 1695 en 1234 groot te zamen 0,20.72 H.A. RibbeD, Baddings, Planken van allerlei lengte en zwaarte enz. Besoijen en Waalwijk, 21 perceelen, binnendijks voor 8 jaar (1913—1920). 3 perceelen, buitendijks voor 4 jaar (1912—1915). 1 perceel binnendijks voor 8 faar (1913- 1920). Koop I op f 600. Koop II op f 600, Koop III op f 470. Het huis c.a. van Teunis Schou ten te Dussen is ingezet op f 800.- Notaris RIETRA Dussen. Gediplomeerd Fruitteeltkundige. WAALWIJK. Levering van alle VRUCHT BOOMSOORTEN.2Ü5 TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste construcie. Ballen,Laken, Queuën I 1 die niet voldoet aan meest elementaire eischen die men daaraan stellen kan. In den tegenwoordigen tijd mag 't geld, de mandaten en de verschillende be scheiden toch wel op een veilige wijze worden bewaard. Er kan zoo licht een ongeluk komen. Ik zou in overweging geven eene nieuwe brandkast aan te schaffen. We zijn zoo vaak vrijgevig met subsidies, laten we toch eerst zorgen dat 't geld en bescheiden der gemeente behoorlijk worden bewaard. Voorzitter Ik heb nooit gehoord, dat die brandkast niet aan de eischen, zelfs niet aan de meest elementaire eischen voldoet, zooals de heer Houben 't uit drukt. De ontvanger zelf heeft nooit geklaagd. Ik wil het echter graag door een deskundige doen onderzoeken. Houben. Er is toch meer over ge sproken, in elk geval weet men dat de gemeente-ontvanger alleen bij nalatig heid verantwoordelijk is. niet bij onge lukken. Aangenomen wordt dat B. en W. een onderzoek zullen instellen. Voorzitter. Bij Hoofdstuk V. komt f150 voor aanschaffen van verplegings- middelen voor de Dochters van O. L. V. van 't H. Hart. B. en W. kunnen zich daarmee zeer goed vereenigen, temeer daar die Zusters de liefdadigheid beoefenen op eene zeer bijzondere wijzen. Zij doen dit on vei - schillig welke godsdienst men belijdt zij passen niet alleen zieken op die aan 't bed gekluisterd zijn, maar gaan ook waar de vrouw ziek is, 't huishouden waarnemen, 't eten kooken enz., als de man dan van de fabriek komt, vindt hij zijn middagmaal en vroeger toch moest hij thuis blijven of vond niets, wat de armoede en ellende zeer in de hand werkte. Verschillende menschen zijn tot den arme gekomen door ziekte der vrouw daar ken ik voorbeelden van. Deze vorm van liefdadigheid is zeer geschikt voor onze plaats, daarom moeten wij zoo mild mogelijk zijn om die zusters hier te houden. Aangenomen. Van Riel. Ingevolge de memorie van toelichting van Burgemeester en Wethouders stelt de Com missie voor den Cemeenteopzichter eene gra tificatie van f 100,— voor dit jaar toe te staan. Voorzitter. Uit 't overschot Mr. Van Coothstraat kan dat gemakkelijk gevon den worden. Aangenomen. Hoofdstuk VI art. 3 onderhoud straten. Klijberg. Ik zou 't Dag. Best. in over weging geven aan deD Hoek eens rond te zien en ook daar trottoirs te maken, waar de boomen niet mochten worden gerooid 't ontsiert de plaats en is zeer lastig. Van den Broek. De boomen zullen in den weg staan. Voorzitter. U weet dat twee jaar ge leden van 't Dag. Bestuur een voorstel was ingekomeo, dat met alg. stemmen werd verworpen, 't. Vorig jaar heeft de heer Verbunt deze zaak reeds ter sprake gebracht. Ik persoonlijk voel er zeer veel voor en heb het voorstel gedaan. Ik moet u echter opmerken, dat het een werk is van zeer ingrijpenden aard, 't kan in ieder geval niet op deze be grooting komen. Ik schat zoo iets op f 600. 't Is als ik me niet vergis bij Gerris, van Riel, Verbeek, Sweens, Ijzer- mans, van Riel en van Calker. Bij Ver beek ligt er zelfs geen band, dat kost al gauw f 60. We kunnen het in over weging nemen en naderhand met voor stellen komen. Ph. Timmermans, f 600 en dan zeker bestraten tot de hulzen toe. Voorzitter. Ik bedoel 2Vi M. Klijberg. Ik kan me zeer goed met uwe toezegging vereenigen. Van Riel. Als B. en W. met een voorstel komen, zou ik ook willen wijzen op dén slechten toestand van 't trottoir aan de zuidzijde. Voorzitter. Ook 2 jaar geleden, kwamen we hiervoor met een voorstel, toen was alles prachtig en goed, wat nu slecht is. Toen werd alles afgeketst met alge- meene stemmen. Denk er wel om dat dit alles van ingrijpenden aard is. Maar we zullen er iets van laten opmaken. Aangenomen. Van den Broek, 't Is de vraag of de heeren Verbeek 't toelaten. Voorzitter. Ik heb er destijds al over gesproken en dat was in orde. Van Riel. Dd Commissie kan zich vereenigeu met het aanschaffen van een standpijp met watermeter indien deze ook dienstbaar wordt gemaakt ter beBproeiïng niet alleen van plantsoen, doch tevens ook voor besproeiing en afspoeling van pleinen en straten, betgeen dikwijls zoo boog noodig is. Voorzitter. Dat is de bedoeling. Aangenomen. Van Riel. De Commissie stelt voor eene subsidie één jaar van f 150,— te verleénen met het 007 op de te maken kosten om de Fröbelinetbode naar behooren uit te werken en daarenboven toe te kennen eene bijdrage van 1150,voor den verplegingsdienst. Aangenomen. Van Riel. De Commissie vraagt of het bij hpt College niet een pnnt van overweging beeft uitgemaakt den gemeente geneesheer met de functie van schoolarts te belasten. In ieder geval beschouwt de Commissie het aanstellen van een schoolarts als eene dringende noodzakelijkheid. Houben. Ik heb het contract der gemeente met (Jen gemeente-arts eens nagekeken en ik kan niet ontkennen, dat het salaris van den geneeskundige royaal is. Maar we gaan hem een heel nieuwen werkkring scheppen, zonder dat met hem eenige bespreking is gehouden, op welke wijze dat zou gebeuren enz. Ik geloof dat de geneesheer er niets tegen zal hebben. Zooals ik zeide, zijn tractament is ook ïoyaal, maar een erkenning, al is het ook een kleine voor een nieuwen werkkring moeten wij hem ook geven. We kunnen zijn werk willekeurig maar niet vermeerderen. Voorzitter. Door B. en W. is er ook al overgesproken, en 't vorig jaar is er door den heer Klijberg ook al op ge wezen, die cr erg voor was deze nieuwig heid op onze school toe te passen. Ik voor mij vind het zeer goed Op onze openbare school wordt er door het hoofd en de ondeiwijzers er zeer opgelet en die geven wij direct kennis, als er een iets mankeert, maar dat is natuurlijk niet wat een schoolarts is. Ik ben het echter met den heer Houben eens, dat wij zijn werkkring niet kunnen verzwaren en een heel nieuwe werkkring zoo maar gaan scheppen, ik zou u in overweging geven. B. en W. deze aangelegenheid met den gemeente-arts te doen bespre ken, we kunnen het hem zoo maar niet in eens opdragen. Later kunnen wij dan met een voorstel in den raad komen. Klijberg. 't Is een uitgemaakte zaak, dat deze nieuwigheid noodzakelijk is. Ik kan me er zeer goed mee vereetvgen deze zaak te behandelen, zooals de voor zitter voorstelt. Gragtmans 't Dag. Best. is er hard toegenegen, de kwestie is, hoe zal men dat doen, of er salaris aan verbonden moet zijn enz. 't Behoeft maar weinig te zijn. Kan men dat aan B. en W-over laten, dan is het in orde, b.v. f 50- Houben. Kunnen B. en W. dat salaris bepalen, mag dat. Van den Broek. Voor hoelang is de gemeente-geneesheer aangenomen. Voorzitter. Er is geen tijd bepaald zoolang hij bier blijft. Ph. Timmermans. Zou het niet goed zijn, als de commissie zou zeggen, hoe men zich in den breede zoo'n werkkring dacht. Van Riel. De schoolarts zou b.v. alle maanden de lagere school bezoeken en alle kinderen onderzoeken en maatrege len nemen. De behandeling natuurlijk niet. Voorzitter. Ja, openbare en bijzondere school. Van Riel. Zeker, inrichtingen van lager onderwijs. Van Everdingen. Ik acht 't niet ge motiveerd Om f 50 te geven. De ge meente-arts heeft zeker 20 jaar veel te veel verdiend. Hijis toch aangenomen in den dienst der gemeente. Voorzitter. Hij is, toen hij er kwam op dat salaris aangenomen en dit is een geheel nieuwe functie Van Everdingen. Ja, zeker maar er staat b.v. ook in die overeenkomst, dat hij de schutters moet keuren, die zijn er nu geen en dan mag hij wel wat daarvoor in de plaats doen. Hij kan ook niet anders doen, zal voor dat groot salaris toch wel wat erkentelijk zijn. Gragtmans. Schutters keuren, ja die waren er een 20 en nu 600 kinderen, f 50 was maar een voorbeeld. Van Riel. Ik denk dat de gemeente geneesheer geen vergoeding wil. Ik zou hem vragen of hij er zich mee wil be lasten, hij zal 't misschien heel graag doen ik zou geen verder voorstel doen Klijberg. Zoowel in 't belang van den gemeente-geneesheer als in dat der ge meente kan dat alles geregeld worden. Laten we eerst een besluit nemen van aanstelling van een schoolarts en 't dan verder aan B. en W. overlaten. We zou den een post pro memorie op de be grooting kunnen brengen en dan een volgende vergadering 't verslag doen. Voorzitter. B. en W. houden nog al vast en blijven vasthouden, dat niet ge tornd kan worden aan't tractament enz. van een gemeente-ambtenaar; daar zit gevaar in voor alle ambtenaars; er moet voor hen iets houvast, rechtszekerheid bestaan, gaat men aan dezen tornen, dan loopen allen gevaar en dat gaat niet. Van Everdingen. Ik bedoel niet 't hem zoo maar opdragen, maar het hem vragen. Aangenomen. Klijberg. Ik maak er bezwaar tegen de f 50 subsidie voor de Liedertafel die op de begrooting is gebracht te voteeren. Niettemin ben ik een warm voorstander van onze liedertafel, die den naam van Waalwijk dikwijls heeft hooggehouden. Die f 50 worden niet rechtstreeks aan gewend om 't algemeen belang te dienen en iedereen heeft evenveel recht 't Vorig jaar was 't iets anders, toen had ze pas een groot openbaar feest gevierd. Voorzitter Ik zal 't U even uitleggen, waarom dit op de begrooting is gebracht 't Vorig jaar was ook dit adres ingeko men. B. en W. gaven 't advies om er niet op in te gaan om geen precedent te stellen. De raad nam 't toch aan. Daarom hebben we gemeend, dat de raad 't plan had door te gaan hiermee en hebben we 't er tegen ons beginsel in, op gebracht. De heeren W. v. d. Broek en Houben steunen 't voorstel Klijberg, dat wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen- Voor Van den Broek, Klijberg, Hou ben, Verwiel, Ph. Timmermans. TegenGragtmans, van Riel, van Everdingen en Verbunt. Ph. Timmermans. Ik wil even m'n stem motiveeren, ik ben daarom voor't voor stel omdat 't komt uit den boezem der vergadering, de raad 't verlangen zelf daartoe uit. Houben. En hiermee hoop ik dat toch nu eens principieel is uitgemaakt, dat we toch niet ingaan op al die aan vragen om subsidie Voorzitter. Ook uit dat princiep stellen wij voor niet in te gaan op 't verzoek van de W. G. V. om subsidie, die overigens altijd zoo bereid wordt gevonden om openbare feesten mee op te luisteren. Aangenomen. Bij subsidie Armbestuur f3500 vraagt de heer Houben Is 't zoo strikt nood zakelijk. Gragtmans. 't Spijt me dat U de be grooting en rekening niet eens hebt nagekeken. De bedeelingen zooals die gebeuren, zijn zeer laag, enkelen van f 1, vroeger werd f 5000 gegeven, toen is *'t ingekort, men kon niet meer fatsoen lijk bedeelen, er moest een tekort komen men kan er niet buiten, vooral dit jaar niet. Houhen. Dat is zeker, maar ik ver zoek om speciaal er op te letten, vooral op de kleine bedragen, die moet men maar wat ver minderen, want dat bedeelen geeft geen opvoedende kracht en vooral de categorie >bedeelden" niet verder uit strekken. Aangenomen. Ph. Timmermans. Ik treed misschien in herhaling met hetgeen de heer Hou ben zeide, maar ik moet u zeggen, dat de kosten van 't armwe.en met name de subsid'e aan 't Armbestuur in onze gemeente zeer hoog zijn. Op gevaar af den schijn op mij te laden dat ik minder genegenheid gevoel voor den arme, meen ik als verantwoordelijk lid van den raad te moeten zeggen, dat een bedrag van t 8000 voor dit hoofdstuk, 4/5 van den geheelen H. O. zeer hoog is. Zeer zeker als er nood is moet gegeven worden, maar 't gaat niet aan, maar te blijven plukken, dan moet de liefdadigheid alles doen om minder te bedeeleD en dan moeten de particuliere instellingen van liefdadigheid of de particulieren maar dieper in hun zak tasten, maar niet steeds de gemeentekas worden aangesproken. Ik wil dit even releveeren met het oog daarop, dat we bij een volgende begroo ting van 't armbestuur weer niet voor een fait accompli wordtn gesteld en men er over 1913 rekening mes kan houden. Van Riel. De Commissie vindt f 164,— voor het on derhoud van het winkelhuis aan de markt to hoog begroot en stelt voor zulks tot f 100,— te verminderen. Voorzitter. De gemeente-opzichter wou het huis van buiten laten schilderen, niet dat het er zoo slecht uitziet, maar alles wordt over verschillende jaren ver deeld en zoo komt 't een wel eens wat te vroeg en 't ander te laat. Als we 't goed In de vetf houden, is 't veel goedkooper. Maar wij hebben er niets tegen er f 100 van te maken. Aangenomen. Van Riel. Aangezien de botermijn niets opbrengt, stelt de commissie voor de jaarwedde van den ambtenaar te doen vervallen en de jaarwedde van den afslager op f 25,— te stelleD. Het weinige dat te coteoren valt kan de afslager wel mede waarnemen. Voorzitter. De commissie heeft vol komen gelijk als ze zegt, dat de boter mijn niets meer opbrengt. We hebben een vrouw aangesteld om de boter te boren en ze kan nog niet betaald wor den uit 't geen ze boort, dus dan be grijpt u 't wel. De ambtenaar die aan gesteld is, blijft nog maar een jaar aan de gemeente en daarom zou ik 't nu zoo maar laten, de afslager ook. Ze 2ijn nu een jaar te voren gewaarschuwd. Ik geloof dat ze overal achteruitgaan. v. d. Broek In Besoijen toch niet. Voorzitter. Ze hebben mij toch ook wel gerapporteerd, dat 't daar ook achter uit gaat. Aangenomen. Houben. Zoudt U de af- en overschrij vingen voortaan Diet kunnen stellen in handen der begrootings commissie. We kunnen dat zoo niet begrijpen* Voorzitter. Alles ligt drie dagen ter visie Ven ter secretarie kunt U alle in lichtingen bekomen. Houben. Daar is toch niets tegen, 't gebeurt over al. De Voorzitter brengt dank aan de commissie van onderzoek en de begroo ting wordt vastgesteld tot een bedrag van f 106,934,455 in ontvangsten en uitgaaf. De Voorzitter geeft'daarna 't presidium over aan den oudsten wethouder den heer Jac. Gragtmans. Deze schorst daarna de openbare zitting. Na heropening deelt hij mede, dat naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten, besloten is aan dit college te berichten dat de raad adviseert het salaris van den Burgemeester met f200 en dat van den secretaris eveneens met f200 te verhoogen, dit laatste in te gaan over enkele jaren. Dit besluit is genomen met algemeene stemmen. De openbare vergadering wordt daarna gesloten, ter behandeling met gesloten denren van punt 7 Reclames tegen aan slagen in den Hoofdelijken Omslag 1911. TE HUUR nabij de haven eene flinke ruime, geheel VRIJE WONING. 1432 GEVRAAGD op een Stoomschoenfabriek te Waalwijk een bekwaam OVERLEER- SNIJDER. Brieven motto snijder bureau van den blad. 1450 Boodschappen, reparat:ëa enz. voor L. JONKERGOUW. horlogemaker, welke ver huisd is van Waalwijk naar 's BOSCH. Verwerstraat 98 kunneu bezorgd worden bij J0HAN HOMBERGEN, J 442 Coiffeur Markt Waalwijk. Brieven met prijsopgave onder No. 1423 Bureau van dit blad. 1423 Waar zegt de Uitgever. 1451 A. NIEU WEN H l J IJ SEN ZONEN, Kolbeistrdat 9, 1428 1448 De directie te Waalwijk, Zal bij inzet op Donderdag 23 Novem* ber 1911 en bij toeslag op Donderdag 7 December 1911, telkens om 7 uur des avonds, ten koffirhuize van JAC. V. d. ASSEM op den Horst te Kaatsheuvel Onder Kaatsheuvel. Behoorende aan den Heer Th. J. J. •van Woensel te Amsterdam. Behoorende aan de Weduwe en Erven W. van Beers. Behoorende aan Jan Dirk de Graaf. Zi te Drunen, ~j1 Donderdag 23 November ign, des voorm. 81/» uur La bij de R. K. Kerk te EU. hout a contant Eene groote partij timmerhout afko ,jg van het steigerwerk der kerkbeschilauing te Elshoat bestaande in Het hout heeft niets of bijna niets gele. den, is beslist van eerste kwaliteit en mooi droog. 1419 VAN ONDER te Waalwijk, zal op Maandag 4 December 1911, des avonds 7 nur bij DENIS VAN DER ZAKEN te Besoijen Voor de Diaconie van Besoijen. Voor de Ned. Her?, Kerk van Besoijen. 1411 Zie biljetten. te Drunen, bericht, dat de ten zijnen overstaan geveilde onroerende goederen der Familie VAN DER WESTEN door inzet en verbooging thans staan als volgt De toewijzing val plaats hebben op Maan dag 27 November 1911, de« namiddag* 6 uur ter herberge van THEOI). ELSHOUT te Druuen. 1427 te Drunen, 1441 zal overschrijving van Bouwlandpachten houden, IN NOVEMBER 1911 2. Donderdag 23, nam. van 5 tot 6 nur, te Vlijmen, bij de Wed. W. VAN F A LIER. 3. Vrijdag 24, lóórm van 8VS tot 9 uur, te Haarsteeg, bij de Erven P. EEKELS. 4. Vrijdag 24, nam. van 5 tot 6 uur, te Elshout, bij ANT. VAN DËN BRAAK. 5. Maandag 27, nam. van 4 tot 5 uur, te Drunen bij de Erven FR. DE WIT op de Kuiksclie Heide. 6. Dinsdag 28, nam. van 5 tot 6 uui, te Nieuwkuik, bij ANT. MERKX. 7. Woensdag 29, nap. van 5 tot 6 uur, te Drunen, bij MART. VISSERS. Alles nader bij biljetten omschreven. 56 te Kaatsheuvel, 1429 zal op Donderdag 23 November 1911, voormiddag 11 uur, ten woonhuize en ten verzoeke van den Heer CORN. WAGE- MAKERS te Kaatsheuvel, wegens beëindi ging der zaak a contant bestaande hoofdzakelijk uit Patent Van Berkel'ssnijmachine, toonbank, toonbankbascnle, 2 zoo goed als nieuwe worstrnachinen, vleeschblok, vleeschkorven, lange vleeschtafel, 24 koperen vleeschhaken, oBgeveer 50 overtinde en andere haken, groote bascule tu gewichten, katrollen met touw, vlep8chboom en toebeliooren, beste hond met kar en tuig, slede, ?oorraden vet, spek, droog vleesch en drooge worst, gas- ee andere lampen, eenige houten stoelen, kastje, eenige koopeu drooge mutserds en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden, Toeslag 29 November 1911 voorm. 11 uur hij L. J. v. d. Pluijm te Dusse polder. 1440 Fa. L. VAN BLADEL EN ZONEN. Wie verzekerd wil zijn dat zijne Vrucht- boomen goed worden gesnoeid, rationeel bemest, dat ziekten en schadelijke insecten op doelmatige wijze worden bestreden, wende zich tot bovenstaand adres. Verstrekken adviezen over den aanleg van Boomgaarden en Vrnchtentuinen. Soorten- keaze, Bemesting enz. Reparatiën en levering van 18®

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 2