Adverteert in dïï Bïad IgïïWS ÏÏIT HÏÏÏSDEN Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken. loopende hond de dader geweest is. Kippenhouders», dus opgepast RAAMSDONK(Dorp). Op de gehouden publieke aanbesteding van de vergrooting der schoenfabriek van de heeren J. v. d. Westen en Zonen was de laagste inschrijver de heer A. Roovers-Zwaans te Waspik h. t 1310. RAAMSDONKSVEER. In het hotel „De Witte Leeuw" is eene sociëteit opgericht met 20 leden. Tot bestuursleden zijn ge kozen de heeren H. Simonis Gzn. (Voorz.), II. Zijl mans Mzn. (Secr.) en G. van Suij- lekom (Penniugna). Op de candidatenlijst voor de ve - kieziug van ee lid van den gemeenteraad zijn geplaatst de heeren J. Zijlmans Azn. en M. Zijlmans Hzn. De collecte voor de stichting van een retrailenhuis te Vucht heeft te Raamsdonk opgebracht ruim f 80. A,s. Donderdag vangt om 6 uur in de oude O.L.8. de curauA over veeteelt aan, terwijl om half 8 de lessen beginnen over bemesting. Men kan ook aan eiken cursus afzonderlijk deelnemen. Bij de gehouden stemming van ue Ned. Herv. Geiu. alhier zijn als gem ch- tigden in het Kiescollege herkozen G. A. van Dongen, P. A. van DongeD, J. R. v. Wageningen en E. B. Zijlmaus. Eerstdaags zal door de uifgeversina»'- schappij „Futura" fe Leiden uitgegeven worden: Het Gild. wezen en de Coö jeratie door onzen dorpsgenoot, den heer Joh. H. Schoenmakers. Over hetzelfde onderwerp hield genoemde heer een rede voordeVer- eeniging van Handelsleeraren den 12 Oc'. te 's Hertogenboscb. Daar de candidaten van het Hanze-examen bekend moeten zijn met bovenstaande onderwerpen, is 'iet voor hen van het grootste belang, dat deze iu boekvorm zullen verschijnen. Dr. Ho/ing, die sedert 8 jaar hier gevestigd was, zal binnenkort vertrekken naar Roermond. Zijn praktijk zal overge nomen worden door dr. Lips uit Waspik, die zich metterwoon hier zal komen vestigen. De Madenaar Segers, die Zondag 12 Nov. met een nies hevig toegetakeld werd, is vooruitgaandehij is echter nog niet geheel buiten gevaar. Zijn wond mocht nog niet dichtgemaakt worden. HEUSDEN, 21 Nov. l9lf. 6" lui ting Bewaat school. Met het oog op het veelvuldig voor komen van Kink- of Slijmhoest, vooral onder de jonge kinderen, hebben de Eerw. Zusters der R. K. Bewaarschool besloten dez inrichting tijdelijk te sluiten een maatregel, die toejuiching verdient. St. Cecilia. Het zangkoor der R. K. Kerk heeft besloten dit jaar haar jaarlijkschen teer- dag bij gelegenheid van „St. Cecilia" te houden op Donderdag 23 Nov. en wel in het hotel van den heer Adr. Spierenburgh. Daar de keuken van Café Central als prima bekend staat, wacht de leden dus zeer zeker een ge noeglijken dag. Een prachtige vangst. Keesje Donker*, de beruchte in- en uitbreker is weer eens kostelijk in handen der politie geloopen. Nadat hij in den nacht van 15 op 16 Juli .1911 uit de strafgevangenis te "s-Hertogen- bosch gebroken was, waar hij een l5jaren uit te zitten had en men hem algemeen GEERTRUIDENBERG. Voetbal. Zon dag kreeg „Sparta" een papieren overwin ning te slikken van 5—0, doordat B.V.C, uit 's Bosch Zaterdag al getelegrafeerd had, dat zij niet opkwam. Waarschijnlijk zal deze vereeniging eerstdaags van het tooneel van den B.V.B. verdwijnen wegens achteruit gang van zaken. Tot consul van den Brabuntscben Voetbalbond is beuoemd de Sparta-secretaiis A. de Kroon Jr. DUSSEN. Onze vroegere dorpsgenoot den Heer A. Verhoeven Hzn. is dezer dagen benoemd tot Burgemeester der gemeente Wateringen (Z.H.) Den benoemde en zyne familie proficiat Kaatsheuvel 13 Nov. 1911. Pastoorsfeest. Verleden Maandag werd iu onze Zusters- school het z. g. Pastoorsfeest gevierd. Dit feest voor de kinderen welke de scholen der Eerw. Zusters bezoeken is nog een her- innering aan Pastoor Janssen z g. een kii dervriend bij uitnemendheid. Door b-m is dit feest ingesteld en wordt daarom „Pas toorsfeest," genoemd. Na zijn afsterven in 1889, is dit feest steeds in eere gehoudeD. Vooral de arme kinderen worden beloond met allerlei kleeren en ondergoed. Ouder alle kinderen wordt een prijsuitdeeling ge houden door den ZeerEerw. Heer Pastoor. Verder wordt de dag met zingen, spelen, en voordrachten-houden doorgebracht, onder toe zicht der Eerw. Zusters. Begrijp lijkerwijze wordt deze feestdag niet gauw vergeten. Het is een lust om op die dag de stralende kindergezichtjes te aanschouwen en hun on schuldig pretmaken gade te slaan. Geluk kigen kindertijd. Uitvoering Appolio Verleden Zondagavond om half zeven gaf onze Harmonie Apollo" een conceri voor hare honoraire leden. Was aanvankelijk het bezoek gering wegens het slechte weer, toen het opklaarde kwam er meer pnbliek. De verschillende nieuwe nummers welke het programma bevatten voldeden uitstekend, vooral het gevarieerd nummer voor ver schillende hoofdinstrumenten. Men kan mer ken dat er gestudeerd wordt en ambitie be staat. Ook de 2 comische duetten waren goed en wekten in hooge mate den lachlust van het publiek. De bezoekers hebben in alle opzichten genoten. Op 8 Dec. a s. geeft „Apo'lo" haar jaarlijksch Armenconoert ten bate der St. VinceutinsvereenigiDg. Beter toezicht. Verledeu Zondag geraakte het 8-jarig kindje van C. v. G. alhier in een diepen sloot vol water. Gelukkig werd dit opgemerkt door eeu voorbijgaugster, die het reeds be- wustelooze kind van een wissen dood redde Er zijn hier nog een massa moederp, welke hunne kinderen van 2 of 3 jaren onbeheerd laten rondloopen. Dit feit dus als een waar schuwing I »'n België waande, duikt Keesje weer plotseling in Rotterdam en in 't ge heel niet verbeterd op. Reeds een drie maanden moet hij hier weer vertoefd en zich herhaaldelijk aan diefstal schuldig gemaakt hebben, 't Is dus weer lang goed gegaan, tot hij gis teren weer leelijk in den val liep. De bakker A. P. v. G., zag hem gis terenavond uit zijn winkel aan de Sion- dwarsstraat komen, waar Donker zich met een valschen sleutel toegang ver schaft en f 5 plus verschillende voorwer pen gestolen had. Van G. die misschien C. Donker niet kende, maar alleen den betrapten dief in hem zag, volgde hem tot in de Lust hofstraat, waar hij hem aan 3 agenten van politie aanwees. Maar Keesje te vangen is gemakkelijker gezegd dan gedaan Hij haalde een scherp geladen revolver te voorschijn en loste een schot, dat den bakker van G. in het rechterbeen trof. Toen richtte hij weer de revolver op de agenten, maar terwijl hij op den agent le klasse A. G. de Haan aanlegde, sloeg de agent 2e klasse A. Klut hem het wapen uit de hand. Het schot ging wel af, maar trof geen doel. Een der agenten schoot uit verweer terug, ook zonder te raken. Terwijl A. Klut nu den beruchten dief reeds vast had, kwamen de agenten de Haan en M. Meyers toe gesneld en werd Keesje Donker met vereende krachten onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen op het poli tiebureau aan de Hoflaan in bewaring gesteld. Men vond op hem het gestolene uit den winkel van v. G. aan de Sion- dwarsstraat, plus voorwerpen van den diefstal waarvan gisterenavond door den groentekoopman A. V. uit de Tabor- straat aangifte werd gedaan bij wien men met een valschen sleutel was bin nengekomen en gestolen had f 8 aan kleingeld en een aantal lijfsieraden. Verder was Donker in het bezit van een groot aantal valsche sleutels, eenige nieuwe loopers en een breekijzer. Heden morgen is hij onder goed geleide naar het politiebureau aan de Meermansstraat overgebracht. Wegens ontvluchting, de diverse dief stallen en poging tot doodslag zullen wel enkele jaren van gevangenisstraf aan de andere 15 jaren toegevoegd worden. Donker droeg een blauwen bril en deuk hoed en was door de politie bijna niet te herkennen. Ik kan mij wel begrijpen, dat het u als zaken-man spijten zal, dat u de druk ker niet meer zijt van «De Katholieke Lederbewerker;» dat u dat gaarne ge bleven waart, kan gemakkelijk uit uw artikel opgemaakt worden. Doch ik wensch alleen het «enge ver band» los te maken, dat er volgens uwe meening bestaat tusschen uw redacteur zijn van «De Echo van het Zuiden» en uw drukker-zijn van De Katholieke Le derbewerker», opdat daaruit blijke dat dit verband hoegenaamd niet «de juiste en eenige oorzaak» is geweest van het wegnemen van «De Katholieke Leder bewerker» van uwe drukkerij. Vooraf dient u zich echter een goed begrip te vormen omtrent de verhou dingen die er bestaan tusschen patroon en arbeider en tusschen leverancier en client, welke hemelsbreed verschillen 1 Het spijt mij, dat u mij als een huiche laar aan de kaak stelt en het doet voor komen, alsof ik u in November 1910 de vernieuwing van het contract toezegde en tegelijkertijd in onderhandeling was met een anderen uitgever Ik kan u beslist verklaren, dat de Ned. R. K. Lederwewerkersbond te dier tijde noch schriftelijke, noch mondelinge onder handelingen heeft gevoerd met den heer Gianotten uit Tilburg over het drukken van «De Katholieke Lederbewerker,» noch met eenigen anderen drukker. Reeds in de Bondsraadvergadering van 30 Octo ber 1910 was beslist dat het contract met den heer Tielen zou hernieuwd wor den u kunt dat vinden in het verslag van die vergadering, dat ter uwer druk kerij gedrukt is Wel werd er door de afdeeling Den Bosch in die vergadering op aangedron gen ook eens door een anderen drukker te laten inschrijven. Doch op mijn aan drang en gelet op de omstandigheden ik Overreden. Men meldt ons uit En schedé d.d 19 Nov. Gistermorgen is het 5 jarig dochter tje van V. Kok alhier onder een wagen van de gemeentereiniging geraakt. Zeer enstig aan hoofd en schouders verwond werd het kind opgenomen en naar het Ziekenhuis vervoerd, waar de kleine aan de bekomen verwondingen in den af ge loopen nacht Is overleden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Mijnheer. Beleefd verzoek ik u volgende regelen te plaatsen in «De Echo van het Zuiden» naar aanleiding van uw artikel<-Zoo zijn hunne manieren!" voorkomend in ge noemd blad van 19 November 1.1, Vooreerst moet ik u opmerken, dat, goed beschouwd, u geen Uitgever zijt geweest van «De Katholieke Lederbe werker», doch alleen de drukker. Uit gever was De Nederl. R. K. Lederbe- werkersbond. Doch dit is slechts bijzaak Vervolgens wil ik niet in even spijtigen en minachtenden toon antwoorden op dit artikel, welks inhoud mij voorname lijk spijt om u, omdat ik daardoor een indruk heb ontvangen, dien ik vóór dien niet gehad heb. werd besloten bij den heer Tielen te blijven. Zelfs hield ik een warm pleidooi voor den heer Tielen, naar aanleiding van een schrijven, dat ik toen kort ge leden ontvangen had van iemand uit Waalwijk, die én mij én den heer Tielen zeer dierbaar is. De heer Tielen zal verder ook geen enkel bewijs kunnen aanhalen dat ooit eenig verband getrokken heb tus schen de stakingsgeschiedenis te Waal wijk en De Echo van het Zuiden Hoe mijn oordeel daarover steeds geweest is heb ik herhaalde malen aan den heer Tielen en den heer Eijkelenburg ver klaard I Maar wel wil ik verklaren, dat mijne sympathie voor den heer Tielen is weg genomen door de plaatsing eeuer adver tentie, waarin eene vordering op de Werk verschaffing-Onderneming «Aquila» te Kaatsheuvel tegen eiken prijs werd aan geboden. Ik heb den heer Tielen toen duidelijk gemaakt, dat die vordering niet opvor- derbaar was gesteld door de schuldeisch- ter, noch dat zij iemand last had gegeven die op te vorderen. En dat derhalve hier een zeer vuige daad gepleegd was door de plaatsers dier advertentie, eene daad, die in het oog van elk fatsoenlijk lezer, beneden peil Is. Of meent de heer Tielen gevrijwaard te zijn, door de bewering dat er op Aquila vorderingen bestonden Maar dan kan men elke handels onderneming uit dien hoofde wel in zijne credietwaardic- heid treffen I Dat ik derhalve op onze laatste Bond- vergadering. bij de vraag omtrent de ver nieuwing van het contract met den drukker niet meer voor den heer Tielen een pleidooi wenschte te houden zooals ik dat vroeger deed, zal voor eenieder duidelijk zijn, waarbij nog kwam dat de offerte van den nieuwen drukker f 9.— in het voordeel was van den Nederl. R. K. Lederbewerkersbond bij elke ver schijning van het blad, terwijl de heer Tielen verleden jaar tevens beslist ver klaard heeft, dat door hem de uiterste prijs was genoteerd Alet den heer Tielen zijn wij het vol komen eens, dat de Vrijgestelde Beambte van den R. K. Typografenbond geen juiste conclusies heeft getrokkendoch tevens merken wij op voor de lezers van uw blad, dat die Beambte eene vergadering der afdeeling Waalwijk-Be- soijen heeft bijgewoond, doch geene Bondsraadsvergadering, en dat derhalve de Bondsraad geheel buiten de bespre kingen staat, die te W. B. gehouden zijn. Ten slotte mag ik er den heer Tielen misschien nog wel op wijzen, dat wij zigingen in de copie aangebracht, be- hooren tot het redactiegeheim, dat ook de drukker van een blad moet bewaren. Wat de heer Tielen verder nog over deze aangelegenheid zal schrijven, zal noch door mij, noch door het bestuur van den Nederl. R. K. Lederbewerkers- bond beantwoord worden. Ik voor mij ben er mij niet van be wust, den heer Tielen zóó behandeld te hebben, dat hij tot zulk een optreden gerechtigd is. Wel ben ik mij van het tegendeel bewust. Hoogachtend, L. VAN HEESWIJK. Adviseur v. d. N. R. K. L. A. B. We moeten beginnen met ronduit te -/crklaien, dat wij, die al zoovele en kranige verdedigingen van den WclEerw. heer van Heeswijk zagen, nog nooit eene zoo absoluut niet-geargumenteerde weer legging lazen. Het geheele stuk draait om de bijzonderheden, terwijl de kern der kwestie: »de groote oorsaakonbe sproken blijft. Hef gedeelte, wasrin de Weleerw. schrijver t heeft over »spijtigen en min achtenden toon en »dat het hem zoo erg spijt om ons och dit kunnen we niet beter in al al zijn niets-zeggendheid bestempelen dan met »venijni^en« toon. Verder kunnen we een heel stuk voor bijgaan, maar moeten er even op terug komen, waar hij spreekt over dat »enge verband», waarvan het hem toch hcusch niet geluk' iets los te maken. Ten eerste vragen wij den Eerw. schrijver nogmaals waarom geen enkele reden voor die qp opzegging werd gegeven. Wat wij schreven over het gebeurde einde 1910 blijft voor ons absolute waarheid, daar de ons toegezonden, en door ons gepubliceerde brief van hoogst betrouwbare zijde kwam. De heer Tielen zou geen enkel bewijs kunnen halen omtrent »'t ooit trekken van eenig verband tusschen de stakings geschiedenis te Waalwijk en »De Echo van het Zuiden Dit toch is me al te gek I Daar ging en gaat 't juist over De bovenstaande droevige verdedi ging van den Eerw. heer van Heeswijk, de Aquila-geschiede nis, de vele aanma ningen, bedreigingen in zaken enz. en dat zijn juist alle bewijzen die dit band ten duidelijkste aangeven. Nu is 't de »Lederbewerker", maar lang zamerhand na de veelbesproken onpartij dige houding werd tocc ook den drukker alle verder werk ontnomen. Waarom dat En dan die Aquila-geschiedenis? Denkt de Ee w. heer van Heeswijk dat wij, als er eene advertentie komt, eerst gaaninfor- meeren naar de invorderbaarheid van een bedrag dat daar in te koop wordt aangeboden. Weet hij dau niet dat niet wij, maar de inzenders verantwoordelijk zijn Wel zeker weet hij dat, want een klacht zou worden ingediend bij de rechtbank, maar daar bleef het bij, en naar wij gelooven maar goed voor Aqnila ook 1 Want toen wij van die klacht ver namen, hebben wij deze zaak onderzocht met het vaste voornemeo, juist in dit geval, de verantwoordelijkheid desnoods re dragen, omdat het er om te doen was den naam des inzenders te kennen en dan zou die man er plezier van gehad hebben I 1 Ons betoog ontzenuwen, dat juist het >enge verband* tusschen dit blad en den drukker van de Lederbewerker oorzaak is voor 't wegnemen van deze laatste, gebeurt natuurlijk in geen enkel opzicht, maar weer komt 't argumentvoordee- iger ofterte en de Weleerw. heer van Heeswijk is zoo vriendelijk hier een cijfer te noemen, f 9 minder per uiigave 1 Biavol Proritiat I Een goedkoop adres gevonden streek weet men genoeg) aanraden, zick eens te wenden tot hoogstaande katho lieken leeken in onze plaats en omgc. ving, mannen die hun sporen verdiend hebben op katholiek sociaal terrein, on 't gebied der Katholieke liefdadigheid pioniers voor de katholieke zaak, maar die ook in en om dezen strijd, tot schade van de (roede zaak zeer zeker, menige veer moesten laten. M. \z. ver- Eenige kantteekeningen mogen hierop volgen. Wij zijn zoo vrij U en het bestuur van Uwen bond, die toch strijden voor menschwaardiger en hoogci loonen enz. in overweging te geven die offerte eens op te zenden, b.v. aan 't bestuur van den R. K Typografenbond, aan 't be stuur van den Bond van Boekdrukkerijen, of b.v. aan den heer Ferdinand Wierdels, directeur van de drukkerij »'t Kasteel van Aemstel* te Amsterdam, met het verzoek eens even hun idee te geven over eene dergelijke offerte. Wij gelooven zeker dat al diemenschen IJ grifweg zullen zeggen, dat 't werk voor dien prijs, bij fatsoenlijke loonen en ook een menschwaardig loon voor den patroon, niet is te maken en dat het toch zeker niet op den weg ligt van een bestuur van een werkliedenbond, uitzuig-prijzen als deze te accepteeren en daarvan zonder meer te profiteerenl Neen dan herinneren wij ons nog dat voor een viertal jaren, de weleerw heer Fransen, kapelaan te Baardwijk, naar wij vermeenen lid der commissie van voorbereiding, zeide, toen hij ook een heel wat voordeeliger offerte kreeg, dat is geen prijs, waarbij een fatsoenlijk loon kan worden gegeven, de patroon wat kan verdienen en goed werk leveren. Daarenboven blijven wij er bij, dat zoo er niets aDders achter zat, men wel eens met ons zou gesproken hebben, al geven we direct toe, dat wij voor dergelijke concurrentie bedankt zouden hebben. Maar daarover gaat 't niet 1 Met geen enkel argument is ontzenuwd, wat wij schreven, dat alleen onze hou ding gedurende de staking, onze on- partijdige houding, (wij tarten iemand 't tegendeel te bewijzen) de oorzaak is. We hebben toch de vorige keer wel enkele bewijzen aangehaald of niet, en nog tal van brieven in ons bezit kun nen dat bewijzen. Er valt geen ontkennen, 't antwoord van den Weleerw. heer van Heeswijk zonder een enkel afdoende weerlegging, zegt genoeg. En als wij nog niet genoeg hebben bewezen, en als deze verdediging van den eerw. schrijver niet genoeg zegt, dan zouden wij den onpartijdigen (o.a. de redactie van »de Tijd* zie onder Prov. Nieuws) buitenstaander (in deze de R. In het „Huisgezin" ran 17 November II. komt een ariikel voor van den ZeerEerw Z?erGel. Heer Dr. Jos. van Gils, professor te Rolduc, over subsidieeriag van gemeente lijke handelsscholen door de Provincie. De strekking van dit betoog is, door het ontbouden van dezen steun de plannen tot oprichting van genoemde school te doen mislukken. En waarom Het nut, dat dergelijke school sticht, behoeft niet nader te worden uiteengezet, 't laatst nog werd dat in uw hoofdartikel van 1.1. Zondag ge daan en iedereen is daarvan oo'c genoegzaam overtuigd. Ook de schrijver van het bedoelde stuk zelve i«, naar ziju eigen woorden, met hart en ziel voor handelsonderwijs. Voor hem is echter eene conditio sine qua non dat deze scholen zuiver confessioneel zijn dat wil hier natuurlijk zeggen; Roomsch- Katholiek. En van dit standpunt uitgaande richt dr. Van Gils eene broederlijkever maning aan de Hanze-vereenigingen in het bisdom Breda, die met requesten steun verleenden aan de pogingen tot oprichting der niet-coufessioneele, gemeentelijke han delsscholen; spreekt hij een „eerbiedig" woord aan de leden der Provinciale Staten van Noordbrabant, die in hunne zitting vin 27 November a.s. te beslissen hebben en steekt hij een soort liefdesverklaring aan „zijn' Waalwijk af, dat op 't oogenblik het meest in deze is geïnteresseerd en door hem 't meest wordt gedupeerd. W at de broederlij Ice* vermaning aan de Hanzevereeuigingen iu 't bisdom Breda aan gaat, zouden wij even willen opmerken, dat deze toch ook eeu geestelijk adviseur hebben, om in zulke zaken van advies te dienen! goed of af te keureu. Klaarblijkelijk heeft deze bond van middenstanders zich op een meer practisch standpunt geplaatst en wijselijk geredeneerd„Beter een half ei dau een lerge dop". Wat het „eerbiedige" woord aan de leden der Provinciale Staten betreft, wij stellen genoeg vertrouwen in dit college,.dat deze P°giug» odq eene partij—poliiiek in hun midden binnen te smokkelen, schipbreuk zal lijden. Trouwens, ook hun is niet onbekend, dat een zuiver confessioueele Roomsch-Katholieke School speciaal in Waalwijk en omgeving misplaatst zou zijn, wijl de bevolking waar voor ze zou worden opgericht, zeker voor de helft uit niet-Roomsch-Katholieken bestaat. o daarenboven, is het niei reeds een groot voorrecht, dat al de benoemingen zullen moeten geschieden door den Waalwijkschen gemeenteraad, die bijua uitsluitend uit katholieke leden bestaat. De laatste alinea van het artikel van Jr. ran Gils is een „non posumus" tegen over zijne geboorteplaats Waalwijk. Zijn hart doet pijn bij de gedachte dat hij Waalwijk dit stoffelijk voordeel moet ont— zeggeD. Wij hebben innig medelijden met die hartepijn, en met de blakende liefde voor z'n geboorteplaats, die wel iets lijkt op de liefde van den wolf voor Roodkapje, doch wij mogen niet verhelen, dat wij door hem in dit ideaal voor ons grooter Waalwijk diep zijn gegriefd, waar toch de eerw. schrij ver met zijii „trop de zèle" den doodsteek tracht toe te brengen aan een plan, dat voor onze gemeente van 700 verstrekkende beteekenis en een zoo onbetwistbaar nut zou ziju. Ook schijnt voor hem de bekende verdraagzaamheid in onze plaats en omgeving, waarop wij zoo groot gaan, weinig gewicht iu de schaal te leggen. Pijnlijk ook doet het aau, dat hij, als Waalwijker, juist thans de Waalwijksch3 school bestrijdt, terwijl in andere, 0. a. zijn eigen provincie, reeds lang zulke scholen bestaan. Hiermee zouden wij kunnen volstaan, indien iu het door ons besproken artikel van Dr. van Gils niet eene belofte voorkwam, die hij zelf bij eenig nadenken niet in ernst kan nemen. „Binnen een paar jaarmits het heilige recht triomfeere. Dr. van Gils zelf weet misschien beter dan een van ons, dat „dit heilige recht vooreerst nog niet „triomfeeren" zal, in goed Hollandsch gezegdDe subsi- dieering van confessioneele Handelsscholen zal voorloopig wel op zich laten wachten. En dan nog, stel dat de bedoelde subsidieeriag binnenkort een feit zal ziju, zal er dan direct te Waalwijk zoo'u byzondere R.K, school komen P Neem eens de R.K. universiteit, hoeveel jaren van voorbereiding die kost. Dat is ook heel wat anders, wordt ons tegengeworpen. Welno, neem dan de R.K. Bijzondere Jongensschool te Waalwijk. Hiervoor zijn de plannen reeds jaren gereed, hiervoor ligt de subsidie klaar, hiervoor is hel terrein aan gewezen en toch is de totstandkoming in de naaste toekomst nog niet te voorzien. Zoo'n belofte moge geschikt zijn, om de goe-gemeente zand in de oogen te strooien, ai wie eenigszins met de toestanden bekend is, weet wel beter. Jammer blijven wij het daarom vinden, dat van die zijde en met $ulke middelen getracht wordt, ona de vurig gewenschte

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6