HIIUWS UIT HEUSDiZT Gemeenteraad. Ingezonden Stukken. fi andels berichten bestuur van het R. K. onze gemeente als volgt Het nieuwe Zangkoor is in samengesteld H. van Houten, President. J. G. vat. Onzenoort, Vice-President. Jos. Schoenmakers, Cirecteur. A. van Gerwen, Penningmeester. J. de Jong, Bibliothecaris. Th. Kolsteren, Secretaris. In onze gemeente heeft n.en het plan gevormd, om de kinderen van alle scholen, ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, te onthalen. GEERTRUI DEN BERG. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de viermaanders, die 1 December te Gorinchem op moeten komen, niet in deze gemeente maar in Geer- truidenberg moeten verschijnen, daar in Gorcum zeer veel gevallen voorkomen van febris typhoidea. DRIMMELEN 26 NoA Heden was het vijftig jaar geleden cïat Jantje van Drimmelen en Pietronella Cornelia van der Velden met elkander in den echt waren vetbonden. Dit gouden feest mocht voor die brave arme, oude luidjes niet ongemerkt voorbijgaan, ofschoon het Zaterdaga vond eerst bekend werd onder de inge zetenen. Op voorstel van de Heeren A. B. van Loon en Nic. van den Hoven werd direct een commissie gevormd, die er in den laten avond nog op uitgingen, om gelden in te zamelen van de inwo ners, om het gouden paar een cadeau te kunnen aan bieden. De verwachting van de commissie werd bij hun rondgang overtroffen. Binnen een uur tijd hadden zij ruim zestig gulden ontvangen, die toen maar dadelijk in gesloten enveloppe aan het gouden paar werd overhandigd, met eene gepaste aanspraak door den Heer van Loon. Men kan zich de vreugde haast niet voorstellen van die aime tobbers die niet wisten dat iets voor hen gedaan zou worden. Een schrijven was ook gericht aan het Bestuur van de fanfare Aurora te Made over dit gouden feest, waarop het bestuur dadelijk besloot het gouden paar Zondagnamiddag een serenade te brengen. Eene groote menigte kwam met het muziekgezelschap nog mee zoo dat 'n massa volk voor het huis van het gouden paar bij elkander kwam. Ver schillende stukken werden door Aurora uitgevoerd. Bij monde van den Heer J. van den Hoven werd het Bestuur en werkende leden van de fanfare in goed gekozen woorden bedankt, voor de eer die zij het gouden paar hadden aangedaan, 's Avonds werd nog een serenade gebracht door de Zangvereeni- ging »Onze Vrije Uren* alhier, waarmede de jubilarissen zeer verheugd waren. Zoo is dan alhier een feestje gevierd dat bij alle ingezetenen een aangename herinnering achterlaat. OUDENBOSCH. Te Oudenbosch is Zondag onthuld 't monument voor de Nederl. Pauselijke zouaven. Vele cor poraties waren vertegenwoordigd. Er had een H- Mis plaats in de St. Pieterskerk, waar Z.E. pastoor Blankers uit Leur een inleidend woord sprak. Om één uur begon de optocht door Oudenbosch, waar algemeen werd gevlagd. Luitenant Wils, voorzitter van den Alg. Ned. Zouavenbond, onthulde het mo nument met een rede. De eigenlijke onthulingsrede hield het tweede Kamer lid de heer Van Vuuren, waarna in de kerk een koor eenige nummers ten ge- hoore bracht. Ook de Weleerw. heer Donders, kapelaan van Woensel, voerde het woord, de Z.E, Pastoor De Wit uit Oudenbosch een slotwoord. De plechtigheid eindigde met een kort Lof, gecelebreerd door Mgr. Jansen, deken van Amsterdam. 's Avonds was liet monument elec- trisch verlicht. 't Was eene schitterende katholieke betooging 1 'b Bosch de veelbesproken zaak van H. B alhier, beklaagd van op Zondagavond 24 Sept. de 24 jarige J. Z. met een mes te hebben gestoken waardoor de longen heetten geraakt te z'jn. De getroffene werd op last van de dokter naar het Gasthuis vervoeid en verbleef daar 14 dagen. In deze zaak werden 9 getuigen gehoord, waaronder de behandelende geneesheer Dr. de Both. Tegen den beklaagde werd 15 maanden gevan geni8atraf geeischt. Uitspraak over 14 dagen Diefstal. Na eenigen tijd van rust schijnen de dieven weer een begin te zullen maken. Bij den schoenfabrikant Jos. de Bout is ingebroken De inbraak is geschied in den nac'it van Zaterdag of Zondag. Eerst Maandagmorgeu daar in toen m n in de werkplaats kwam, werd de diefstal ontdekt. Een partij bovenleer zooals chroom, lak, stof, benevens eenige paar laarzen en riemschoen met nog een pak stikwerk Door de politie is een streng ooderzoek ingesteld. Verschillende personen ook van het personeel zijn ondervraagd. Tot heden toe zonder resultaat. Moge spoedig meer licht schijnen in deze zaak. Initia. Bij het gisteren gehouden kaartconconrs van Initia werden de prijzen als volgt be- haalh le pr. J. Maas 2e pr. Stokkermans 3e pr, J. v. Rooij4e pr. II. v. Dongen De geldprijzen werden behaald als volgt le pr. M. Schrauwers 2e pr. Stokkermans 3e pr. J. Snoeren 4e pr. A. de Louwer Markt. Heden werd hier de najaaismarkt gehou den. Er stonden betrekkelijk weinig koeien aan de lijn. Ook de aanvoer van varkens was weinig beduidend. De handel was vri levendig en de prijzen flink op markt. De verschillende kramers hadden geen reden tot klagen. LOON-OP-ZAND, 28 Nov. De lieder tafel „Echo der Duinen" gaf gisterenavond een mooi concert. Het programma was niet overladen, doch de nummers voldeden uil- stekend. Er werd goed gezongen het oude, in jaren niet meer gehoorde, met zijn keurig gezongen tenor-solo „Italiiiiischer salat" verwierf buitengewonen bijval. De persoonlijke voordracht „Sambukkiaansche Pinkprullaria" was in goede handen. Het komiek terzet irIa den groenen Ezel" en het blijspel „Kuok, de Zuidpooluitvinder" deden schudden van 't lachen, 'l zijn echt leuke stukken dave rend applaus bewezen, dat het publiek ge noten had. Het was een gezellige avond geweest voor leden en honoraire leden, wat hun bij het welkom door den Voorzitter was toegeweDscht. De nieuwe vioe-voorzitter, de heer D. van den Heuvel, bracht den talrijken toehoorders warmen dank voor hun trouwe opkomst, vroeg voortdurenden moreelen en financieelen steuQ voor de vereenigiog en beloofde zijn beste krachten te wijden aan den bloei van „Echo der Duinen". 1911. Kaatsheuvel^ 28 Nov. 1911. Tridium. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen zal met de a.s. Kerstdagen, door Eerw. Paters een 3 daagsche oefening gehouden worden voor de leden onzer H. Familie onzer beide parochieëu. Het plan is om op 2den Kerstdag de generale H. Communie te doen plaats hebben en 's avonds ue slotoefening. Zeer verschillend wordt er over gesproken of op 2den Kerstdag hier al of niet gewerkt zal worden. De Redactie van de „Echo" zou haar lezers een genoegen doen om zoo mo gelijk eens te melden, wat de wet der Zon dagsviering in ons land voorschrijft, welke dagen hieronder begrepen worden, en in hoeverre het al of niet werken op die dagen geoorloofd is. Wij hoorden over deze kwestie door gezaghebbende personen op zeer ver schillende wijze spreken. Niemand schijnt met zekerheid te kunnen zeggen hoever deze wet zich uitstrekt. Een en ander in verband gebracht met de afschaffing van den a.s. 2den Kerstdag. Zou de Redactie hiertoe iu staat zijn Wij hopen aan dit verzoek spoedig te voldoeD, RED. Rechtbank. Deze week diende voor de rechtbank te HEUS DEN, 28 Nov. Salarismeeting. 17 Dec. e k. wordt te Breda gehouden een meeting ter verkrijging van een betere salarisrrgeliug voor onderwijzers. Als afge vaardigden van de afdeeling Heusden. (N. O. G.) zijn gekozen de Heeren Verzijl en Weeda, respectievelijk hoofd der Openb. School te Drongelen en te Veen. Eerste winterconcert. Zondagavond bood de Fanfare der H. Fa milie aan hare leden een concert aan. Op bet programma prijkten een tiental nnmmers, waaronder ditmaal een paar viool-solo's alle werden op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Niet minder vielen in den ak de voordraenten door de leden van de tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak," zoodat èa bezoekers èn medewerkers met genoegen op dezen avond kunnen terugzien. Aanslaand vertrek. Met ingang van 1 Januari a.s. is orze stadgenoot de Heer A. v. Wijnsbergen, opzichter bij den Rijkswaterstaat in dezelfde functie overgeplaatst naar Amsterdam. Ned. Herv. Kerk. Bij de j.l. Vrijdag gehouden verkiezing voor twee ouderlingen en één diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn uitgebracht 61 stemmen. Hiervan verkregen voor onderling de Heeren H. Prins 56 st. G. van Ever- dingen 36, H. van Wijk 19, H. van Her waarden 7, Chr. Baaijens 2 en L J. Veerman 1 stem, zoodat voor ouderlingen gekozen zijn de Heeren H. Prins (aftr.) en G. van Everdingen. Voor diaken werden uitgebracht op G. van Everdingen 25 at, H. van Her waarden 17, Chr. Baaijens 16 en H. van Wijk 1 st. Daar de Heer van Everdingen (aftr. diaken) zijne benoeming als onderling heeft aangenomen, wordt ter verkiezing van één diaken a.s. Vrijdag eene herstemming gehouden tusschen H, van Herwaarden en Chr. Baaijens. Heusdensche Buitensocieteit. De gewone jaarvergadering van boven genoemde vereenigiog had Woensdag j.l. plaats. Bij de verkiezing van een bestuur had de voorzitter, de Heer Dr. Oerlemans, verzocht niet meer iu aanmerking te komen. In zijne plaats werd de Heer H. A. J. Beuniugh tot bestuurslid gekozen. De overige bestuursleden werden allen herkozen en hunne functies werden verdeeld als volgtJ. van Laarhoven, voorzitter, A. H. J. Beuningb, vice-voorzitter, P. A. van Andel, Secr- penningmeester, A. de Haan en A. Malingré, commissarissen. CAPELLE. Zaterdag 25 November was de raad der gemeente bijeen gekomen tot het houden eener openbare vergadering. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Vermeulen Wzn. Ongeveer 10,15 uur opent de voor zitter de vergadering. Aanwezig de heeren Rijken, Middelkoop Verhoeven, Verheijden, Oerlemans en Verhoeven. Afwezig het lid Sneep. Aan de orde I Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten waarin zij de ontvangst berichten van een af schrift der plaatselijke Strafverordening. b. Goedkeuring Ged. Staten van de begrooting 1912 met een slot van in komsten en uitgaven van f 20887,39. c. Afschrift van het besluit van Ged. Staten betreffende de goedkeuring der gemeenterekening met een batig slot van f3542,35. d. Proces—verbaal van kasopneming van 20 Sept 1911 waaruit blijkt dat de boeken regelmatig waren bijgehouden terwijl het vereischte bedrag aanwezig was. e. Een schrijven van het Hoofdbestuur van de vereeniging tot bestrijding van de prostitutie, houdende het verzoek om als er nog geen bepaling ter bestrijding daarvan in de verordening voorkomt deze alsnog daarin op te nemen. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. D. Schrijven van de afdeeling >Lang- straat* van den Ned. Bond van onder wijzers houdende het verzoek van eene herziening der salarissen. Voorzitter. Ik stel namens B. en W. voor om in deze voege te antwoorden De Raad der gemeente Capelle gezien het adres van den Ned. Bond van On derwijzers, gelet op de memorie van toelichting daarbij ingesloten, geeft te kennen dat er in de raad gevoelens zijn geuit voor herziening van de salarissen der onderwijzers maar dat deze regeling ook pas in 1908 tot stand is gekomen. g. Schrijven van Ged. Staten waarin om advies gevraagd wordt in zake ver hooging salarissen van den Burgemeester en den Secretaris. Voorzitter. Ik stel voor te berichten dat er geen termen aanwezig zijn die te verhoogen. II Verzoek om afschrijving aanslag van den Hoofdelijken Omslag, wegens vertrek uit de gemeente. Voorzitter. De heer A. de Bruin is vertrokken naar Vrijhoeven-Cappel den 5 Sept. Ik stel voor de aanslag tot op l/3 te verminderen. Die zal dus bedragen f 16,3772 Aangenomen. III. Voorstel tot invoering van straat verlichting op de Hoogevaart. Er is ook nog een adres ingekomen van de bewoners der Hoogevaart. Naar aanleiding van een adres verzon den aan de gemeente Vrijhoeven-Cappel is toestemming verkregen voor het plaatsen van lantaarns, tot wederop zegging. Ik stel voor om lantaarns op de Hooge vaart te plaatsen, 3 ten zuiden van den overweg en 4 ten noorden. De bedoeling is ze zoo te plaatsen le tusschen A. Verhoeven en Rozen- arand, 2e bij Vervoort, 3e tusschen De Rooij en B v. Pul, 4e hierover waren ze het nog niet eens, ofwel hoek over weg, ofwel voor den weg die naar den polder leidt. Oerlemans. Ik zou denken dat het niet anders mag. Verhoeven. Daar is niets op tegen. Voorzitter. 3e tusschen overweg en Vos, 6e Boterfabriek en bij A. v. d. Hoeven, 7e lantaarn aan het z.g. «Bruggetje* is ondoelmatig en geeft zoo hij daar staat, geen licht. Het was beter die aan de overzijde te plaatsen dan dient hij meer voor de Heistraat. Rijken. Die lantaarn- is daar alleen geplaatst om licht te geven aan het Bruggetje. Oerlemans Het verwondert mij sterk om 7 lantaarns te plaatsen daar waar er 8 noodig zijn. Om nu die huizen niet te verlichten omdat Vrijh.-Cappel het niet doet. dat is sterk. Voorzitter. Waarom verlicht Vrijh.- Cappel die dan niet. Oerlemans. Waarom Omdat ze van plan waren daar lantaarns te plaatsen, maar toen heeft de voorzitter den bur gemeester een voorstel gedaan. Voorzitter. Ik kan u verzekeren dat er nooit een voorstel gedaan is. Oerlemans. Ik kan u zeggen waar het geweest is, het was op de feestverga- dering te Leeuwarden. Rijken. Er is hoegenaamd geen voor stel van B. en W. uitgegaan. Het komt niet te pas om te zeggen dat er een voorstel van B. en W. is uitgegaan wanneer er op een feestje over gespro- cen is. Voorzitter. Het is misschien een los praatje geweest maar nooit een voorstel. Rijken. Dat kan immers niet, dan moet er de Wethouder ook iets van weten. Oerlemans. Het is mij door den Bur gemeester van Vrijh.-Cappel persoonlijk gezegd. Rijken. Wat ze daar in Leeuwarden bespreken acht ik voor een los praatje. Middelkoop. Er is hier over gesproken en hij heeft dat misschien terugkrabbe lend beweerd. Rijken. Ik zal er niet verder op ingaan. Oerlemans. Ik zeg dat het van den Burgemeester was en niet van B. en W. Rijken. Het eenigste wat hij kan Is grappen en ruzie maken, dat kan hij. Voorzitter. Ik kan den heer Oerlemans mededeelen dat de gemeente Vrijh.-Cap. er meer belang bij heeft daar een lantaarn te plaatsen dan wij, want de weg is daar zeer gevaarlijk. Oerlemans. De vorige vergadering is er reeds over gesproken om er in de gemeente Vrijh.-Cappel een te plaatsen. Toen is hier in de raad besloten dat de Voorzitter den Burgemeester van Vrijh - Cappel er eens over zou polsen. Middelkoop. De oorzaak is nog deze. De weg moet noodzakelijk verlicht wor den, als wij het vragen trekken zij terug daarom hebben we het zoo geprobeerd. Rijken. Zij hadden reeds naar lantaarns geïnformeerd om die daar te plaatsen Het is ter wille van de inwoners dat ik mijn stem geef, die zouden door die kwestie van licht verstoken blijven anders stemde ik tegen. Oerlemans. Is het veel moeite secre taris om de discusie van de voorlaatste vergadering na te zien. Verheijden. Die verlichting daar bij jelui is die van wege de gemeente of van de familie Oerlemans. Oerlemans. Daar heeft de familie Oerlemans niets mee te maken. Hier leest de Secretaris het gevraagde gedeelte uit de notulen voor, (Zie Echo van 17 Aug.) Middelkoop. De kwestie is deze. Met onderhandelen kunnen we tot geen re sultaat komen, de een trekt nu terug, de andere dan, op die wijze schieten we niet op. De gemeente Vrijh.-Cappel moet en wij hebben er belang bij; is het nu niet mooi genoeg dat wij het gedeelte ver lichten waarbij wij belang hebben. Rijken. Ik vind het niet goed daarmee overeenkomsten aan te gaan kijk eeDs met de brandspuit en met de bruggen met Loonopzand. In den regel geeft het aanleiding tot kwesties en geeft geen resultaten want de een laat het voor den ander liggen. Als er geen Inwoner woonde, dan kwam er geen een lantaarn in heel de Hoogevaart. Als ik daar woonde dan had ik er al veel langer op getamboerd, jelui hebt daar zelf verlichting. Oerlemans. Als ze in de Hoogevaart zelf verlichting maken dan hebben ze ook licht. Het is alsof het een hatelijk heid tegenover Vrijh.-Cappel is- Verheijden. Zou het niet het beste zijn als alle discussie hierover gestaakt werd en besloten werd tot het voorstel van B. en W. Ik zou voor willen stellen om over 8 te stemmen. Middelkoop. Het voorstel is dus om er op het kanaal ook nog een te plaatsen- Oerlemans. Ja Vrijh.-Cappel doet het toch nooit. Het voorstel Oerlemans wordt het omvangrijkst zijnde, het eerst in omvraag gebracht. Voor stemden de heeren Oerlemans, Verhoeven en A Verhoeven; tegen stemden de heeren Middelkoop, Rijken en Verheijden. Voorzitte-. De stemmen staken dus het onderwerp zal tot de volgende vergadering verschoven moeten worden. IV Voorstel schoollokaal beschikbaar te stellen voor een landbouwintercursus. Voorzitter. De landbouwvereeniging Capelle, Viijh.-Cappel en Sprang ver zoekt den raad een lokaal beschikbaar te willen stellen voor het geven van sen landbouw-wintercursus. Ik stel voor hier voor een lokaal in het schoolgebouw in de Nieuw straat beschikbaar te stellen. Dit voorstel wordt zonder eenige dis cusie bij acclamatie aangenomen. V. Voorstel tot vergrooting van den tuin bij de school van de Nieuwstraat. Voorzitter. Bij het vergrooten van de Nieuwstraat is een groot gedeelte van den tuin, behoorende bij het huis van het hoofd der school in beslag genomen. Het toenmalige hoofd stelde er niet veel belang in, zoodat het zoo gebleven ismaar het tegenwoordige hoofd de heer Benjaminse interresseert er zich meer voor. Het voorstel is nu een daar aan grenzend stuk grond groot 4 H.A. bij het nog bestaande gedeelte van den tuin te voegen Het voorstel van B. en W. wordt bij acclamatie aangenomen. VII Voorstel tot af en overschrijvingen der posten der gemeenterekening 1911. Voorzitter. In verband met het aan houden van punt 3 wordt dit onderwerp eveneens naar de volgende vergadering verschoven. VIII Benoeming lid algemeen armbe stuur. Voorzitter. B. en W. hebben de voor dracht aldus opgemaakt G. Verheijden A- de Roon Bij de hiervoor gehouden stemming werd de heer G. Verheijden met 5 stem men gekozen terwijl A. de Roon 1 stem verwierf. IX Benoeming stembureau voor even- tueele verkiezingen vrn een lid voor den Raad, Prov. Staten en de Tweede Kamer. Bij acclamatie werden de volgende heeren benoemd, lste lid Rijken 2e lid Middelkoop. Plaatsvervangend lste lid J. Verhoeven 2e lid Oerlemans 3e lid de heer Sneep Plaatsvervangend 3e lid A. v-d. Hoeven. X Benoeming stembureau voor even- tueele verkiezingen van een lid voor de Kamer van Arbeid 1912. De volgende heeren worden bij acla- matie benoemd lste lid Oerlemans 2de lid Middelkoop Plaatsv. lste lid Rijken 2de lid A. Verheijden. XI. Vaststelling suppletoir kohier H. O. dienst 1911. Hiervoor wordt de openbare vergade ring geschorst om in geheime zitting over te gaan. Na heropening der openbare vergade- dering deelt de Voorzitter mede dat het suppletoir is vastgesteld op een bedrag van f 16,18. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. Van zeer goed ingelichte zijde ver nemen we dat hier een vergissing heeft plaats gehad. Wel staakten in punt 3 de stemmen maar deze stemming had alleen invloed op het aannemen of verwerpen van 't voorstel Oerlemans. Dat er ver lichting moest komen waren het alle leden eens. Punt VII wornt nu beschouwd als bij acclamatie aangenomen te zijn. RED. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd eenige plaatsruimte verzoeken voor het navolgende Zondag 11. 26 November hebben wij kunnen genieten van de eerste uitvoering van den Waspikschen Drankbestrijders- bond „St Batholomeus". Onze ver wachtingen voor deze jonge dilletanten- club was niet hoog, daar toch de meeste spelers voor het eerst op de planken verschenen, doch de club heeft zich kranig gehouden. De stukken werden flink afgespeeld en vonden allerwege bijval, eveneens de zangstukjes welke door enkele leden der liedertafel werden ten gehoore gebracht. Te betreuren echter is het, dat in den aanvang de stemming van velen werd vergald door de openingsrede van den geachten voorzitter. Dat hij in een vergadering van den drankweerbond zijn gevoelen uitspreekt ten opzichte de houding van de raads leden over de weigering van de subsidie aan zijne vereeniging zal niemand hem ten kwade duiden, doch dat dit al zeer ten onpas komt op een uitvoering waar vele niet-leden tegenwoordig zijn dat zullen velen met mij eens zijn. Doch niet alleen dit, doch vooral de wijze waarop de geachte voorzitter dit deed getuigde al van weinig piëteit. Dat hij de heeren raadsleden die voor zijne subsidie stemden, hulde bracht was zeker niet overbodig, doch het ging volgens mijn bescheiden meening alle perken der welvoegelijkheid te buiten om te zeggen dat de andere raadsleden niet waard zijn hun plaats in den raad in te nemen, dat zij de belangen der gemeente niet behartigen, en dat zij enkel eigenbelang voorstaandat het volgend jaar een nieuw adres in zee zal gaan en dat hij dan eens zal zien of zij nog langer durven weigeren. Tegen dergelijke uitlatingen waarbij de bedoelde raadsleden in hetopenbaar tot nullen worden gequalificeerd enkel omdat het adres zijner vereeniging niet met open armen werd ontvangen, dient met klem te worden geprotesteerd. De geachte voorzitter kent hen niet eens het recht toe van eigen opinie, in zijne rede, waar hij zegt dat niets ter wereld iets kan inbrengen tegen het nut van drankbestrijding. Dus moesten volgens hem de raadsleden er onverdeeld mee instemmen. Uit het raadsverlag in de „Echo" heb ik gezien dat alle leden zeker Instemden met het doel en het streven der ver eeniging, doch vonden dat de bijdragen van andere zijden moesten komen. De Geachte voorzitter gelooft toch niet daardoor die heeren ten gunste van zijn aankondigd adres te stemmen Ik voor mij meen dat hij zijn zaak eerder slechter dan beter zal gemaakt hebben. Men vangt meer vliegen met honig dan met azijn. Dit moge den geachten voorzitter wel onder het oog gebracht worden. U Mijnheer de redacteur mijn besten dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend. lias/fik, 27 November ign. P. BESOIJEN, 28 Nov. De prijs der boter was lieden op de markt Aanvoer 293 Kilo's. Hoogste prijs 1 1.47. Laagste prijs t 1,37. Eieren 8'/j a 9 cent per stuK.

Echo van het Zuiden | 1911 | | pagina 6