binnenlandT" Kerknieuws. Kunst en Letteren. Rechtzaken, Gemengd Nieuws. Uitvoeringen. H andelsberi chtön VwsprekiQgf van slechts >enkele4 der vele bezwaren, welke tegen de juistheid van meerdere openlijk uitgesproken be schuldigingen worden Ingebracht. Want behalve dat hij, die zoo handelt, den indruk wekt van zwakheid, laadt hij bo vendien den schijn op zich, dat hij een deel van den inhoud van het adres als volkomen juist erkent. De heer van IJselsteijn dan enkele 4 punten uit ons rapport besprekende, tracht allereerst goed te praten, dat door het rapport het cijfer der bij de winkelnering be trokken arbeiders wordt gesteld op on geveer 200, terwijl volgens het adres van onze Kamer, dit getal niet hooger is dan 142. De schrijver tracht dit ver schil te rechtvaardigen le. Door te zeggen, dat bij het on derzoek van deD heer Staalman» In het midden van 1911weder eenige nerin gen door patroons of bloedverwanten werden opgericht en het dus niet irra tioneel genoemd kan worden, dat in verband daarmee, het cijfer van bij de winkelnering betrokkenen op ongeveer 200 werd gesteld 2e. door de vraag te stellen of onze Kamer bij de telling wel mede gerekend heeft de arbeiders, die gedwongen wor- bij een bepaalden patroon hun brood te halen 3e. door er op te wijzen, dat zelfs al mocht het waar zijn, dat er thans slechts 142 personen op gedwongen wijze winkelen, zulks niets afdoet aan de be trouwbaarheid van een voor ruim zes maanden gevonden cijfer. Omtrent het eerste punt merken wij op, dat, zooals wij trouwens uitdrukkelijk hebben vermeld, het door ons gegeven cijfer den toestand weergeeft, niet zooals die thans is, noch zooals die was voor zes maanden, doch gelijk wij dien vonden op 1 Jan. 1911. En daar sinds dien tijd het getal bij de winkelnering betrokke nen voortdurend aanmerkelijk verminde rende is geweest, kan het door den schrijver genoemde cijfer onmogelijk juist zijn, ook niet als men het doet slaan op den toestand van vóór zes maanden. De onder 2 gestelde vraag, moet ab soluut ontkennend worden beantwoord, om de eenvoudige reden, dat reeds op 1 Jan. 1911 alle patroons den broodver koop, zooals die door het rapport wordt beschreven, hadden opgeheven en sinds dien nooit weer is ingevoerd. Tegen het onder 3 gezegde eindelijk merkt onze Kamer nogmaals op, dat zooals uitdrukkelijk in ons adres staat vermeld, de daar gegeven cijfers van het aantal arbeiders, die op gedwongen wijze winkelen, niet slaat op den toestand van thans, zelfs niet op dien van vóór 6 maanden, doch op den toestand zooals die was op 1 Jan. 1911, sinds welken tijd voortdurende ver beteiing is in getreden. Wij constateeren daarom, dat van de drie door den schrijver aangevoerde gronden ter verklaring van het verschil tusschen de door hem en onze Kamer gegeven cijfers, geen enkele ook maar eenigermate steekhoudend blijkt te zijn. Maar er is nog meer. Onze Kamer heeft zelfs het bovenvermelde onder scheid niet eens willen signaleeren, wijl zij het, vergeleken met de andere in het rapport voorkomende onjuistheden, een voudig niet vermeldenswaard achtte. Zij heeft dit eijfer enkel en alleen genoemd om het te stellen tegenover het zeer groote getal van hen, die niet bij de winkelnering betrokken zijn, ten einde daardoor weg te nemen den door het rapport gewekten indrukdat de toestand der arbeiders te dezer plaatse vooral wat de loonen betreft, slecht is te noemen. Het rapport toch had, na op name van een opvallend staatje der loo nen van bij de winkelnering betrokken arbeiders, daaraan enkel de opmerking toegevoegd, dat op de fabrieken 20 tot 40°/0 hooger loon wordt uitbetaald. Deze wijze van rappodeeren, zoo meen de onze Kamer, moest noodzakelijk den indruk vestigen dat de loonstandaard te dezer plaatse laag is. Daarom heeft zij het noodig geoordeeld er op te wijzen, dat het getal der niet bij de winkelnering betrokken arbeiders 1122 bedraagt, ter wijl het cijfer van hen, die zulks wel zijn en van wie de gemiddelde loonstaat is opgenomen, niet meer dan 142 beloopt. Verder zegt de schrijver nog, dat het door 't rapport verstrekte cijfer omtrent den gemiddelden prijs der huishuur, als mede de ongunstige gegevens nopens den woningtoestand met den daarbij be hoorenden grond, uitsluitend betrekking hebben, op de arbeiders die werkzaam zijn bij neringdoende patroons. Maar vooreerst blijkt dit geenszins uit het rapport. Weliswaar handelt dit over de gedwongen winkelnering maar het spreekt toch hier en daar ook over arbeiders, die niet bij deze nering zijn betrokken. Zoo laat o.a. het rapport, na het bo vengenoemde loonstaatje, onmiddelijk volgen >De machinale fabrieken betalen 20 tot 40 °/o meer dan de patroons der handwerkers, terwijl er op de eerste 2 tot 2Vs uur korter gewerkt wordt dan de huisindustriëelen moeten doen, om vorenstaande loonen te bereiken.4 En daaraan wordt dan weer onmidde lijk toegevoegd>De huishuren bedra gen plm. f 0.90 per week. De woning toestanden zijn te Kaatsheuvel aldus, dat er zoo goed als geen huisjes gevonden worden, waarbij een lapje grond is, dat bebouwd kan worden.4 Wie zal nu daaruit opmaken, dat deze algemeen uitgestelde uitspraak uitsluitend slaat op werkiieden van neringdoende patroons. Onze kamer heeft meerdere niet-patroons naar hunne opvatting om trent den zin dezer alinea gevraagd, doch allen verzekerden, dat zij naar hunne meening moest worden beschouwd als doelende op de arbeiders van Kaatsheu vel in 't algemeen. In ieder geval doet het onze Kamer genoegen, dat door deze uitdrukkelijke verklaring van den heer van IJselsteijn een deel is weggenomen van den blaam, die wij weten het zeker door op vatting van bovenvermelde zinsnede in algemeenen zin, op onze plaats en onze industrie was geworpen. Maar ook na de bovengenoemde nadere preciseering van des schrijvers bedoeling, blijft toch nog altijd onaangevochten staan het feit, dat in het rapport wordt gezegd, »dat er zoo goed als geen huisjes gevonden worden, waarbij een lapje grond is dat bebouwd kan worden, >ter- wijl uit het onderzoek door onze kamer is gebleken, dat van zoodanige huisjes slechts een 15 tal in onze plaats worden gevonden. Daar ziet onze Kamer een nadere opheldering tegemoet van het enorme verschil tusschen <nat het rap port noemt, *zoo goed als geen huisjes* en het juist luttele cijfer van 15 dat in het rekwest wordt aangegeven. Ten slotte tracht de schrijver de door hem gegeven typeering der patroons woningen in Kaatsheuvel te rechtvaardige door te zeggen, dat de meest typische van deze thans zijn opgeheven. Wij daarentegen houden staande dat de in het rapport ontworpen schets, op verre na niet weergeeft het type der patroons woningen in Kaatsheuvel noch vóór noch na de enquête. Eindelijk nog zij opgemerkt dat de >amende honorable4 van den heer IJsel steijn omtrent de al of niet echtheid van het marmer4 in den gang der patroons woningen, evenals diens antwoord in den vorm van een ingezonden schrijven, door onze Kamer op hunne juiste waarde zijn geschat. Op grond van bovenstaande repliek en van het reeds vroeger verzonden adres, zal het Uwe Excellentie wel niet be vreemden, dat onze Kamer tengevolge van de »gerustheid4 waarmee de heer van IJselsteijn het rapport omtrent Kaats heuvel zegt te hebben saamgesteld, niet weinig »verontrust4 is geworden nopens de juistheid van andere in het rapport voorkomende opgaven, welke door onze Kamer niet aan een nader onderzoek zijn onderworpen. Trouwens het was voor onze Kamer niet doenlijk, alle gegevens van het rapport aan de feiten te toetsen. Reeds nu was het veld van onderzoek zóó uit gebreid, dat wij tot ons leedwezen met het adres niet konden gereed komen vóór de indiening van hoofdstuk X der begrooting in de 2e Kamer der Staten Generaal. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Kaatsheuvel. LOONSCHEN DIJK. De Heer M. H. van der Horst, hoofd der openbare lagere school te Loonschen Dijk, is in de Zaterdag gebonden vergadering van het Hoofdbestuur van het Nederlardach Ouderwijzers Genoot schap herkozen tot tweede penuingmeester. De wegen in het Noord-Westelijk deel van de gemeente Loonopzaud verwekken nog al eens de ergernis der bewoners, voorna melijk in den winter. De laatste dagen waren sommige reeds zeer slecht, maar door den velen regen van Zaterdaguacht staan enkele gedeeltelijk onder water. Zoo zijn een deel der Egbosee8teeg, der Lage Zandschel en van het Kerkpaadje herschapen in water vlakten. En die toestaud keert elk jaar terug. Is het daarom te vetwouderen, dat de be lastingbetalers soms luide mopperen Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch heeft aan den zeereerw. heer W. van Laar hoven eervol ontslag verleend ala pastoor te Groesbeek en heeft benoemd tot pastoor te Groesbeek den weleerw. heer J. M. Rovers tot rector van het gesticht ^Marientaal' te Groesbeek den weleerw. heer J. M. van der Yen tot kapelaan te Raamsdonksveer den weleerw. heer G. J. van den Hout, en lot rector van het Liefdegesticht te Oerle den weleerw. heer W. G. Peters, die kapelaan was te Erp. Edik Walker. Edith zal in deze maand nog een drietal zangavonden in ons land geven, te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, met medewerking van Louis Schnitzler, die de zangeres ook in haar concert te Brussel begeleiden zal. Caruso. Volgens het N. v. Nederl. is Coeiiraad Bos er in geslaagd Carnso te engageereD voor twee concerten in ons land. Het eerste concert zal plaats hebben in het Concertge bouw le Amsterdam, het tweede in het Gebouw te 's-Graveohage. Vermoedelijk zal het in April zijn. Moord te Vught. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren behandeld, de zaak tegen A. v. R., fabrieksarbeider te Vnght, thans gedetineerd, beklaagd, dat bij op of omstreeks 14 Aug. 1911, na te voren in kalm overleg het plan te hebben gevormd, Adriana van Roosmalen te Vught van het leven heeft beroofd, door haar met een mes eeHe diepe snede in den hals toe te breDgen. In deze zaak waren gedagvaard 8 getuigen en als deskundigen de doctoren P. Hillen en H. Y*. Numana te Vught en J. Casparie te VHertogenbosch. Het O. M. eischte tegen beklaagde 20 jaar gevangenisstraf. Een blijde gebeurtenis Men meldt uit Den Haag aan de »0. H. N.4 Het wordt blijkens mededeeling van een onzer hoogste autoriteiten in beperkte kringen als zeker aangemerkt, dat de blijde gebeurtenis in het Koninklijk ge zin tegen begin Juli kan worden tege moet gezien Zondags-Etiquetten. Vanaf 15 Januari a. s. zullen op de kantore der posterijen verkrijgbaar zijn onder benaming »Zondags-etiquetten4, strookjes, met de aanduiding »Niet be stellen op Zondag4. Deze strookjes kos ten 1 ct. per vel van 50 stuks en zijn te hechten op die stukken waarvan men verlangt, dat zij Zondags niet besteld worden. Sterftecijfer. Gedurende de maand November 1911 was onder de grootere gemeenten van ons land het sterftecijfer per 1000 in woners het hoogste te Delft: 17 32, dan volgden Zwolle met 15 85, Schiedam met 15.17 Dordrecht met 14.97, Zaandam met 14,95 'sHertogenbosch met 14.17 Maastricht met 14.11, Amersfooit met 13.17., Emmen met 13 08, Gouda met 12.77 Leeuwarden met 12.38, Haarlem met 1185, Breda met 11.63, Leiden met 11.54, Alkmaar met 11.39, 's Gravenhage met 11 19, Amsterdam met 10.62, Helder met 10.60, Hilversum met 10.55, Apel doorn met 10.40, Rotterdam met 10.28, en Nijmegen met 10.27. Het laagste cijfer had Vlissingen 6.14. Een welverdiende Koninklije onder scheiding. Z. M. Koning George van Engeland, heeft ia den Adelstand verheven, den heer Jozeph Beecham, 't hoofd der wereldberoemde Beechman's Pillen. Evenals in Holland- wordt eene derge lijke onderscheiding slechts verleend aan hen, die zich op de een of andere manier verdienstelijk hebben gemaakt, 't is om die reden dat deze onderscheiding aan den heerBeechan, eene bijzondere beteekenis heeft, omdat daarin eene er kenning van de Engelsche Regeering ligt opgesloten, waarbij zij den uitvinder van dit prachtig geneesmiddel, ook onzen lezers welbekend, een blrjk heeft willen geven van hare erkentelijkheid. De heer Beechman is bovendien reeds voor de 4e maal tot Mayor van St. Helens benoemd en heeft zich daaren boven op velerlei gebied zeer verdienste lijk gemaakt terwijl hij in zijn geheel Lankashire, bekend staat als een wel doener van behoeftige kinderen en ouden van dagen. Verwondingen. Te Nieuwstadt bij Sittard, heeft een bloedige, vechtpartij plaats gehad, waarbij zekere V. M. levensgevaarlijk is gewond door een messteek een long werd geraakt. Een kameraad van M. kreeg ook messteken. De marechaussee te Sittard werd telegrafisch ontboden. De daders, de gebroeders H. zijn over de grens gevlucht. Vrijdagmorgen is de wachter van D. nabij de Lunetten te Utrecht door een goederentrein aangereden en inwen dig verwond. Hij werd naar het zieken huis overgebracht. Methyl-alcohol. Maandag zijn te Leipzig nog 4 men- schen, tengevolge van het drinken van met methyl-alcohol vergiftigde jenever ziek geworden, waarvan er 2 gestorven zijn, terwijl van de reeds vroeger aan getasten er nog een overleed, wat tot heden het totaal doodenjop 76 brengt. l)e anderen liggen in het ziekenhuis en men hoopt hen in het leven te behouden- De plaatselijke overheid zet het onder zoek naar de in de tapperijen voorhanden dranken krachtig voort en neemt alles in beslag, dat verdacht wordt, methyl te bevatten. De moord te GrevenbeekIn de omstreken van Roermond bij de Duitsche grens is aangehouden en onder sterk geleide der maréchaussee gisteravond te Maastricht met den trein aangekomen een bende van 26 personen, vrouwen en kinderen inbegrepen, alle straatmuzi kanten, kermisreizigers, ketellappers enz Zij moeten heden voor den rechter van instruktie verschijnen in verband met den moord te Geverlkbeek. Spiritus di inker. Zaterdagmorgen is aan het politiebureau aan de Catharijne brug te Utrecht een zwaar beschonken man binnen gebracht, een bekend per soon, die zich geregeld bedrinkt door 't overmatig gebruik van spiritus, soms wel drie vierde kan per dag De onge lukkige was totaal buiten westen door den drank, zoo erg, dat hij aan het bu reau overleed. Een portefeuille met 13.610 gestolen- Gistermiddag is in de omgeving van het hoofdpostkantoor te Rotterdam den heer ,1. M. koopman in tricotgoederen kantoor houdende in de Wijnstraat, een verlakt lederen portefeuille uit een bin nenzak van zijn overjas ontstolen. Zij hield f 13610 aan bankpapier in. (N. R. Crt Postdiefstal 1 Een koopman te Cuyk kwam Zaterdag bij het afhalen van het postkantoor al daar van een aangeteekenden brief uit Rijssel, die volgens opgave 10.000 francs (f 5000) in papier moest bevatten, tot de ontdekking, dat er slechts 8000 francs in aanwezig waren. Bij nadere beschouwing werd een scheurtje in den enveloppe gevonden. Twee van de vijf lakken schenen boven dien met donkerder lak te zijn overge drukt en ook de stempels op deze lak ken een weinig te verschillen met die van de andere drie. Aan de binnenzijde van de enveloppe waren duidelijke spo ren te ontdekken van het voorzichtig openmaken van den brief. Volgens bericht van den afzender zijn de nummers van de vermiste biljetten bekend. Van Zigeunervreugd tot Zigeunerbloed bad De bewoners v.d. Ringdijk, den Om val en de Weesperzijde te Amsterdam genieten sinds eenige dagen weer van de aannwezigheid van een zigeunertroep Den laatsten Woensdag van 't vorig jaar waren er reeds eenige woonwagens gekomen met heen en weer trekkende paardenhandelaren en de volgende dagen kwamen er zoo van tijd tot tijd eenige wagens, die deel uitmaken van een Hon- gaarschen zigeunertroep aan. Ze legerden zich aan den Amsteloever tusschen Schol- lenbrug en den Omval. Al Spoedig wist de omgeving wat voor volkje er in de busrt was gekomen. Wel bepaalde de overlast zich tot gebedel, maar zij, die vooral in den avond langs het >kamp4 moesten zijn op dergelijke kolonies al lerminst gesteld. Zondag was het hoofd kamp aangegroeid tot zeveo groote woon wagens, terwijl een ongeveer gelijk aan tal wagens een vijftig meter verder naar den Omval waren opgesteld, bewoond door menschen, die Watergraafsmeer al meer met een bezoek vereerd hebben. Ook aan de oveizijde van den Omval, aan den Amsteldijk bij het voormalig Raadhuis van Nieuwer-Amstel, bevinden zich op het oogenblik een groot aantal woonwagens. De Hongaarsche zigeunertroep schijnt spoedig vriendschap te hebben gesloten met de Vlaamsche, en andere woonwa genbezoekers, en daar zij het Nieuw jaarsfeest met groote plechtigheid wilden vieren- werd besloten de bur^n tot het feest uit te noodigen. Een schaap werd ge slacht en aan het spit gebraden. Zon dag reeds. Dat mochten de voorbijgangers zien... voor een dubbeltje- Nieuwjaarsdag werd het gebraden schaap in de feesttent genuttigd en ook een biggetje, ganzen en wat verder aan het spit geroosterd werd. Een 100 kannen bier had den dorst moeten lesschen. De zigeunet familie had uitgepakt Alle sieraden waren tentoongesteld de vrouwen hadden zich op haar mooist getooid en... toen kwam de naijver. Dinsdagavond om 9 uur is de naijver aldus ontbrand, dat het tot een bloedige botsing is gekomen. De mannen zijn elkaar met stokken en messen te lijf gegaan, die van het zigeunerkamp tegen de mannen van de andere woonwagens. Er vielen geduchte klappen een twee tal liep ernstige hoofdwonden op terwijl eenige anderen kleinere kwetsuren be kwamen. Zij werden verbonden door een... pad vinder, die een cursus in verbandleer had bijgewoond. Inmiddels had de politie aan beide zijden van het kamp den weg afgesloten en hield de wacht bij de woonwagens, zoodat het publiek ongehinderd kon voorbijgaan. Den geheelen nacht bleef de politie uit Watergraafsmeer bij de woonwagens wacht houden en ving Woensdagmorgen reeds vroeg haar onderzoek aan. Spoedig bleek, dat er 3 zwaar gewon den gevallen waren, van wie een levens gevaarlijk. Er moet met stukken ijzer en een sabel op de meest woeste wijze zijn huisgehouden. Levensgevaarlijk gewond is Gustaaf Baumer. Zijn schedel ligt, waarschijnlijk tengevolge van een sabelhouw, open en vier ribben zijn gebroken. In dien vreese- lijken toestand heeft de man, onder zijn woonwagen liggende, den nacht doorge- iracht Woensdagmorgen is hij naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Bovendien zijn verwond August Braun, oud 41 jaar acrobaat en Charl Pettalo, paardenkooper. Beiden hebben ernstige schedelwonden en zijn na verbonden te zijn, eveneens naar het O. L. Vrouwegasthuis overge bracht. De oorzaak van den twist was het verlangen van Baumer en Braun, om bij Pettalo in den wagen te komen hetgeen Pettalo wilde verhinderen omdat hij minder goede bedoelingen bij zijn „be zoekers" veronderstelde. De politie hoorde nu verschillende mannen en vrouwen van hetzigeuner- eger. Op het politiebureau was het een bonte mengeling van zigeunerfamilies, waarbij de vrouwen de eene sigaret na de andere rookten. Mogelijk zit er ook nog een liefdeshisto rie achter, want een van de combat tanten was zeer prikkelbaar, omdat de mooie, jonge vrouw, met wie hij drie jaren had samengewoond, hem tnet haar kind verlaten .heeft. Zij vond in Water graafsmeer een onderdak en wordt thans door de politie beschermd. Baumer is er zoo ernstig aau toe, dat verhoor onmogelijk was. Met de andere gewonden ging dat beter. Als verdacht van schuld aan de mis handeling zullen heden 3 zigeuners voor den Officier van Justitie geleid worden. Inbraakin Klein Biljoen Na een afwezig heid van een dag ontdekte de rentmeester nan een Klein Biljoen (bij Arnhem), dat inbrekers in de woning waren geweest. Zij moeten door inklimming op de veranda en zoo in het huis gekomen zijn. Verscheidene kasten zijn openge broken- Van de brandkast was de ijzeren kap afgenomen en f 5000 er uit ontvreemd. Ook een kast met zilver was open gebroken, doch daaruit wordt niets ver mist De sleutel van de brandkast wordt vermist. Een lijk gevonden. Gisterenmorgen is, op Teteringsch grondgebied, nabij dc grens vaD Breda, in een sloot het lijk gevonden van een jonge vrouw. Aange zien het hier en daar met bloed bevlekt en verwond was, onderzocht de justitie of geweldpleging heeft plaats gehad. Het lijk is herkend als dat van de dienstbode R. v. T., uit Ginneken. Uitvoeringen te 's Bosch. Schouwburg Casino. Dinsdag 16 Ja nuari a.S. *Het Lustige Weeuwtje4. Schouwburg Casino. Vrijdag 19 Ja nuari a.s. Albert Vogel Girano de Bergerac. IV» jarige 0BfleB fn ■-■ijl' -)L r|jja»* l i IWffLlgJ IJIitt'JllUWÜLLJJU L J- BESOIJEN, 9 Jan. De prijs der boter was heden op de markt Aanvoer 291 Kilo's. Hoogste prijs 1 1,54. Laagste prijs 1 1,41. Eieren 5 cent per stuk. ROTTERDAM 'J Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 62 paarden 1 veulen, 1 ezel, 948 magere en 638 vette runderen 181 vette 311 nuchtere en graskalv. 0 schapen ol lammeren 0 varkens 144 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien tn ossen 37 a 43 ct., stieren 30 a 35 ct., kalveren 55 tot 70 ct., vette export kalveren ct., alles per '/a kilo. Melkkoeien f 140 290, kalfkoeien f 150 310, stieren 130 a 320 pinken a graskal- veren u vaarzen f 90 a 150 allee mager veebiggen f7 a 13.— paarden 1 60 u 160 Nuchtere kalveren fok16.4 22.slacht— 8.A 14.— Biggen f 1.20 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 17/16 vn. en 182 stukken van >/3 kilo. Prijs le qual. f 69, 2a qual. f 65, 3e 62. Per kilo kilo 82»/j a 8'7*/s ct. GORINCHEM, 8 Jan. Men noteerde heden: llistarwc 8. 50a 9.roode dito i o,~5 a 8,75 witte dito 1 8.40 u 8.80 Inl. rogge 6.30 a 6,90 Buitenl dito 6 70 A 7.— gerst 5,90 a 6 60 haver 4 50 A 4.75 inivenboonen f*,— a 0.blauwe erwten 0.— a 9,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 107 runderen 7 nuchtere kalveren, 22 vette varkem 266 biggea. le qual. Kalfkoeien 1210 a 300 Kalfvaarzen a 1^ Guiste vaarzen Melkkoeien R>0 A 25C Pinken 100 a Graskalveren T> Ta Nuchtere kalv. a 1° Aangevoerd 22 vette vaikens van 2b'/a a 27 ct' per half kilo, -- biggen van 16—, a 12 per 8t Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen a lammeren f 0 4 1 00 per stuk. Kippen f 0.00 a f 0.- per stuk. Boter 75 a 80 ct. per Va kilo. Eicien f 1.30 A 1.40 per 26 stuks. ROTTERDAM 8 Jan. Tarwe f 10.25 a. f 11.— per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.- tot f0.- per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.- 10.-. Zomer per 100 kilo 0.— a 10.— en Chevalier per 10C kilo f0.— A 0.0- Haver per 100 k. 1 8.90 a 910 Bruine boonen van f1 -

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6