kTïïïws uit heüsdmT MhliMSlirKUTSHKllll. STIKSTER. Gemengd Nieuws, Burgerlijken Stand. Adveptontién Ingezonden Stukken. Kerknieuws. Rechtzaken. Handelsberichten men Willem van der Marcke/ een historisch treurspel. Verder is xij begonoen met het blijspel: «Een mislukt pleizierreisje,' vrij bewerkt naar Hildebrand's Camera Obscnra met de bekende figuren uit de familie Stastok en Kegge. Bij het schaatsenrijden op de baan bij de Dongebrug reed Zaterdag de 15-jarige v. Z. in een wak. Met veel moeite wisten eenige moedige schippers den half verkleumde op het droge te brengen. Er bestaan plannen, om in onze ge meente een R. K. Bouw- en een R. K. Hanze-vereeniging op te richten. Zaterdagmiddag zakte de 12-jarige R. door het ij» aan de DoDgebrag, doch hij mocht het genoegen smaken door onzen burgemeester De van der Schueren te worden gered. GEERTRUI DEN BERG. Kapitein Blanken van het S.S. Thor VI is iu gelijke betrekking voergeplaatst naar 's Gtavtnd el. DUS8EN, 20 Jan. Gistere i waagden zich twee kinderen van zekere L. R. alhier op het ijs- De kinderen zukten er echter door, hetwelk juist door de moeder bemerkt werd. Zonder aan gevaar te denken begaf zij zich ook op het ijs om hare kinderen te redden doch ook zij had het ongeluk er door te zakken. Gelukkig passeerde juist zekere F. Kievits welke door het hulpgeroep van het drietal op het ongeluk werd opmerkzaam gemaakt. Spoed'g wierp hij zijn fiets langs den weg en smaakte het genoegen de moeder met hare beide kinderen op het droge te brengen. Een woord van hulde mag hier aan den kranigen redder niet onthouden worden. Uitvoering. Donderdagavond half acht geeft de Fanfare Wilhelmina uit Wijk een uil voering in het Hotel Concordia. Op het programma komen een keur van prachtige muzieknummers voor, welke zullen -wei den afgewisseld door een vijftal komische voordrachten, terwijl na afloop een bal is aangekondigd. Ongeval. Tengevolge van de gladheid der straten had de jongeling J. K. het ongeluk te vallen met het noodlottig gevolg een zijner beenen te breken. Moge hij spoedig her stellen. Begrafenis S. Verhagen. Geheel overeenkomstig het verlangen van den overledene en diens familie had Zaterdag de ter aardebestelling van den Weled.gestr. Heer S Verhagen, oud- kantonrechter en officier der orde van Oranje-Nassau in allen eenvoud plaats. Nadat het stoffelijk overschot in den familie grafkelder was bijgezet, die met tal van prachtige bloemstukken overdekt werd, sprak de schoonzoon van den af gestorvene enkele woorden van dank voor de stille hulde zijn diepbetreurden schoonvader bewezen. Ijsver maak. Had men door den kwakkelwinter de hoop op schaatsenrijden reeds zien ver vliegen, gelukkig kwam de Maas, die in de vorige week de uitenwaarden over stroomde en daardoor het verkeer strem de te hulp en bood zij op de onderge- loopen weilanden een prachtige en niet- gevaarlijke ijsbaan aan, waarvan velen profiteerden, zij het dan ook maar kort. Scheepswerf. Maandag werd op de scheepswerf, waar voorloopig toch nog werk genoeg was, de kiel gelegd voor een nieuw Sambre-schip, waarvan de overlangsche afmeting 47 M. bedraagt. Floralia Ondanks het dringend verzoek was de opkomst ter vergadering schraal. De Heer Reckleben, die wegens drukke bezigheden als voorzitter bedankt had, werd vervangen door den Heer Hilwig, terwijl de Heer de Moor als secretaris werd herkozen. Besloten werd o.m. dit jaar wederom jonge planten uit te reiken, waarvan later een tentoon stelling wordt georganiseerd, terwijl om wat variatie te hebben ook nog een bloemencorso zal worden g houden. K\AT8HEUVEL, 24 Jan. Rabetzegelvereeniging. Het Bestuur vao den R. K. Volksbond heeft besloten, om de onder haar bestuur staande rabatzegelvereeniging over te doen aan het nieuwe Hanzegilde. Daar is het beter op zijn plaats en kan meer met vereende krachten, op contante be taling worden aangedrongen. Zooals het nu gaat, heeft dit rabatstelsel geen zin. Zelfs hij die alle maanden zoo maar eens betaalt, krijgt toch nog zegels voor contante betaling. Concert n Apollo*. Het concert dat de Harmonie sApollo* verleden Zondagavond om half 7 gaf, werd tamelijk druk bezocht. De nummers voor Harmonie werden flink uitgevoerd en getuigden van degelijke studie. De vele lastige passages in >Rlgoletto« van Verdi en >Les Alpes* van Steenebruggen kwamen betrekkelijk goed tot hun recht. De leiding blijkt bij den Heer Bisseling in goede handen. De Ensemble-scène >Het nachtwakersexamente Kalverdiik, bracht opnieuw de lachspieren in be- weging. Want ofschoon wij met het Armenconcert dit stuk ook reeds te hoo- ren kregen, het verliest hierdoor niets van zijn comisch karakter. Vooral de hoofdrollen Burgemeester enSe:r. waren in goede handen en oogstten luiden bijval. Kwartetconcours. Het zangkwartetconcours dat bij Eu- phonia 1.1. Zondag zou gegeven worden, is te elfder ure weer uitgesteld en thans bepaald op a.s. Maandagavond de teer- dag der Harmonie. En dan gaat het beslist door ook, welke omstandigheden zich dan ook zouden voordoen. Al zou slechts een kwartet overschieten, dan werd nog gezongen en verdiend een geldprijs. De deelnemers het beste succes. LOONOPZAND. 't Muziekgezelschap Concordia zal deelnemen aan het con cours, dat te Zalt-Bommel gehouden wordt, in de 3e afdeeling. Goed succes wordt u toegewenscht 1 Naar wij vernemen heeft de firma Gebr. Schoenmakers getracht 't huis van L. v. H. te koopen om zijn huis te kunnen sloopen en de stoomschoenfabriek met de geheele lengte van dat huls te ver- grooten. Deze ondernemende firma zal aan nemers en schoenmakers vooial dus weder meer werk verschaffen. Dat zij groeie en bloeie tot welzijn van werk man en dorp. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Samenspraak tusschen Poldersche Koos en Duussensche Nardus. (Aan de Pleunis-Steeg.) Koos. Hei, Nardus, wa is er toe Duussen wèr aan de hand Ik heb er al een paar Zondaagen over in den Echo gelezen, Tegen wie hebben ze 't nou weer? Nardus. Wa ge zegt Ik lees diejen krant nie, want er zijn er bij ons »onder 't groot* die zegge, dat eene kwajen ismar ik geloof toch wel da 'k et weet, ten minste da denk ik. In Zondag na de leste Mis ha'n ze 't er druk over in de Zwaan. Koos. En wa is 't dan Nardus. Ja, 't ging over de onge lukkig schepsel au den Hoogen Dijk, ge weet wel, ze zegge bij ons de kreu pele Kee*, 't is ook bar ook, dè zoo'n mensch zoo moet blijven wonen. Koos. Krek, nou ken ik ze, da's waar ook, ik kwam ze verleje week nog tegen met een plaaster op den kop, ze was met die glattigheid gevallen. Is da nou zoo erg, da ze daar bij jullie over schrijven Nardus. Jaa, mar, jaa, 't was toch wel wa tegen 't zeer beenik zal er oe een grap van vertellen, nou nie van Keeje, maar van Dirkskes in 't biuneneind Koos. AUa vooruit, laat heuren Nardus. Da manneke, moete weten, is al oud, 'i wordt gehauwen dur de buurt, en ge weet wel, da's allemaal goed voor eenen dag of acht. Eenen buur wier 't geven moei, en belde aan bij een lid van de Koemissie, zooas ze dé hier zeggen. Hij belde aan. De deur ging open. Voor dé buurman iets kon zeggen, zei de meid al met een bakkes als een schuurdeur: Da's zeker veur Dirke. Wel jattek meid, zei buurman, da kan zoo nie langer duren mee Dirke, ik kw^m eens vragen of de baas da nie kan veranderen. Wa, da motte mar vragen aan den dieje, die da in den Echo heeft laten zetten. Mee kwaam er de vrouw ok tusschen, en de zoon ok al, en dèr, ik heb het noit zoo ge- heurd, wat ze allemaal riepen Ga na den diejen en den diejen en den diejen, en als de baas thuis was, gooiden ie oe den dam af. Koos. Zoo, zoo, nou snap ik oe. Mar dè zou bij mij nie gebeuren, wè hebben die vrouwlie met die Koemissie te maken Nardus. Gij zijt boer, net als ik dan kundet goed begrijpen, in zoo'n geval, doen ze krek as de koeialles op éénen hoop. KoosIk zou ze wel anders leeren. Mar dh zeg ik, en da mein ik, bij ons wordt veur d'erm mienschen heel wa beter gezeurgd, al hebben we gin Koe- missie, jè, da >Duussen's groot* 1 't Is wa, moois. Mar nou gao 'k die stukskes van avend nog is nalezen, dan begrijp ik ze better. Nardus. Tot ziens dan, want ik krijg kaauw voeten. Koos. Houwd'oe. Mgr. IV. van de Ven. Mgr. Van de Ven is geheel hersteld. Wel zal het nog eenigen tijd duren, al vorens Mgr. is aangesterkt, hetgeen ech ter niet belet dat Mgr. weldra zijn ver heven werkzaamheden zal kunnen hervat ten. Zondagmorgen was Mgr. al vroeg op. De moord te Vug Ju. De Arrondissements Rechtbank te s'-Hertogenbosch veroordeelde heden Adrianus van R. te Vucht, wegens moord op Adriana v. Roosmalen, tot eene ge vangenisstraf van twintig jaren, met aftrek van het voorarrest. Beklaagde hoorde voorlezing van het vonnis en zijne veroordeeling tot zulk een zware straf met groote kalmte aan- Dronkenschap. De 22-jarige polderwerker A. H. v. H., te Raamsdonk, werd op 10 Dec. te Vlaardingen gearresteerd ter zake van openbare dronkenschap. Tegen twee agenten, die hem wilden overbrengen, verzette hij zich door te trappen, te rukken en op den grond te gaan liggeD. Bekl. kon er zich niets van herin neren. Eisch ter zake van wederspannigheid f 20 boete subs. 40 dagen hechtenis bekl. is nog nooit veroordeeld. Moordpartij. Maandag 11 Dec. heeft in kampong Oed jang Tannh, Makassar, een afschu welijke moordpartij plaats gehad, zoo meldt de >Mak. Crt." Twee jonge meisjes werden overhoop gestoken, terwijl de dader door den vader der kleinen op de plaats zelf neer geveld werd. Maar laat ons de toedracht der zaak geregeld vertellen, schrijft het blad. De Djaksa van Takallar kwam hier eergisteren met zijn vrouw en drie kin deren aan en nam zijn intrek bij een oom op Oedjoeng Tanah. Deze had sedert kort als bediende i - huis een goarees, die voor dien als koelie reeds sedert een jaar ongeveer te Ma kassar vertoefde. Wat dezen man bezield moge hebben, is vooralsnog niet duidelijk, maar hij kreeg het plotseling te kwaad en ver greep zich in koelen bloede aan twee der kinderen van den djaksa, meisjes van ongeveer 11 en 9 jaar, die niets kwaads vermoedende, zich met hem in het achterste gedeelte van het op palen staande huis ophielden. Alles ging zeer snel in zijn werk. Een groot mes te voorschijn halende, greep hij eerst het oudste meisje beet en bracht dit daarmede een vervaarlijke wonde in het onderlijf toe. Gillende vluchtte de kleine naar beneden, alwa r zij weldra den geest gaf. Intusschen was het monster, dat deze beestachtige daad had bedreven, reeds het kleinere meisje, dat naar het voorhuis waar de andere bewoners zich ophielden, wilde vluchten, achterna gesneld. Voor men te hulp kon vliegen, had hij met dit kind reeds op dezelfde wijze gehandeld. Op dit oogenbllk verscheen de vader der beide kinderen, de djaksa, die zich mede in het voorhuis bevond opmerk zaam geworden, op het tooneel. Van den aanslag op het jongste kind moet hij nog juist getuige zijn geweest. Zonder bedenken stortte hij zich, onder het te voorschijn brengen van zijn mes, daarop op den onmenschelijken schavuit en een hevige worsteling op leven en dood ont stond- Het pleit was weldra beslist. Na een korte spanne tijds zakte de kinder moordenaar levenloos ineen met een steek in de maagstreek en een in het hart. De ander was er evenmin ongedeerd afgekomen. Hij liep een gevaarlijke steek onder het hail op en wordt nu in het hospitaal verpleegd. Het jongste meisje, dat nog leefde, hoewel haar de inge wanden uit het lichaampje hingen, werd eveneens derwaarts vervoerd, maar gaf spoedig daarna den geest. BQvendien liep de oom nog een niet gevaarlijke wonde aan het hoofd op. Zooals gezegd, had het drama zich in enkele oogenblikken afgespeeld. Schout Brugman was toevallig in de buurt, maar kon niet snel genoeg Ier plaatse zijn, om zijn revolver nog een woordje te laten meespreken- Toen hij op het geroep samok" ijlings naderbij kwam, was alles reeds gebeurd en wentelde de moorde naar zich reeds in zijn bloed- Op een vraag van den schout tot de honderden toegesnelde inlandsche nieuws gierigen, of aan een hunner de man ook bekend was, hielden allen zich van den domme. Zonderlinge menschen toch. Blijkbaar waren ze bevreesd voor de gevolgen, indien bleek, dat zij wisten met wien men hier te doen had. Later bleek den schout, dat hij reeds meer dan een jaar in hun midden had geleefd, zoodat zich allicht een sobat onder de menigte ophield. Als eenigste verklaring voor de beest achtige daad wordt nog aangenomen, 'dat de moordenaar nog een oude schuld met de politie te vereffenen had en dat hij nu in de meeoing verkeerde, dat de djaksa was gekomen, om die te innen, waarop hij zich bij voorbaat wilde wreken. Maar dit is slechts een veronderstel ling zonder meer. Ongelukken. Men schrijft ons uit Hoorn Zondagmorgen is het zevenjarig zoontje van Koorn a/d Hulk verdronken. Het knaapje waagde zich te dicht bij een wak. Uit de Leuvehaven te Rotterdam is opgevischt het lijk van den kantoor- looper Trion, in dienst der cargadoors firma Hudig Pieters. De man was in den avond van 30 December uitge- gegaan om de hulpbrievenbus der firma, aan de kiosk aan het Beursplein, te lichten en sedert niet meer gezien, zoo dat hij toen te water geraakt moet zijn en verdronken. Aan het lijk ontbrak de rechterarm, terwijl het hoofd ernstige kwetsuren vertoonde, waarschijnlijk veroorzaakt door de schroef van een motorboot. Te Groenlo zijn Vrijdagavond de lijn- meeltabrikant F- en Mina L. bij het schaatsenrijden verdronken. Het ongeveer 5-jarig zoontje van A. Bijkerk, wonende aan 't eind van 't Diep, te Steenwijk, is in een bijt verdronken. Te üdoorn ia een twaalf-jarig knaapje door het ijs gezakt en verdronken. Te Sappenneer zijn twee meisjes in een wak geraakt en eveneens veidronken. Op de Finkumervaart onder Fir)kum is de 24-jarige G, Veenstra door het ijs gezakt en verdronken. Te Wijnjeterp (Opsterland) is de 8-jarige W. J. op weg naar school door het ijs ge zakt eu verdronken. Onder Henuaard (Fr.) is het zoontje van den timmerman H. te Spijk, door het ijs gezakt en verdronken. Het lijk werd ge vonden in een toegevroren wrak. Te Calemborcr is gisteren vermoedelijk door de strenge koade bevangen, eene be hoeftige oude vrouw plotseling op straat overleden. Zij. vierde gisteren juist haren 84sten verjaardag. Te Oosierdijk (gemeente Enkhuizen) is iemand dood aan een weg gevonden. Daar zijn portefeuille, beurs en gouden bril worden vermist, deekt men aan misdaad. Wolven in Rusland. Het buitengewoon strenge weer en de hevige sneeuwstormen in het Zuid- Westen van Rusland zijn oorzaak, dat groote troepen uitgehongerde wolven de bewoonde streken opzoeken. Vooral in de afgelegen districten van Kieff, Podolië en Volhynië heeft men veel last van de ongenoode gasten. In het laatste gouvernement moeten zeventien perso nen, waaronder vrouwen en kinderen, in de laatste tien dagen door wolven zijn gedood. De boeren zijn verplicht 's nachts gewapende bewakers uit te zetten om de hoenders en het vee te beschermen De wolven gaan er met groote troepen op uit en leggen een groote vermetel heid aan den dag bij het aanvallen van reizigers en voetgangers en het plunde ren van schaapskooien en koeienstallen Verscheidene honderden landeigenaars hebben een wolvenklopjacht op groote schaal georganiseerd. Óp een van die jachten in Volhynië werden 29 van die dieren met behulp van goed gedresseerde wolfshonden gedood. Verschrikkelijke misdaad. Te Borzencin, in de nabijheid van Warschau, heeft een rooverbende het in het bosch staande huisje van den houtvester Weinburg, overvallenenacht van de negen bewoners gedood. De boschwachter werd later halfdood ge vonden. De roovers zijn met een rijken buit gevlucht. Doodelijk ongeluk. Te Rucphen had Zaterdag een hevige acetyleengas-ontploffing plaats in de smederij van A. Ros. De smederij werd geheel vernield, en de smid onmiddelijk gedood. Moordaanslag te Groningen. Zaterdagavond omstreeks 9 uur, ver voegde zich bij de firma A. J. Polak, puddingfabrikante, aan de Viaduct te Groningen, een persoon die vroeg of de heeren thuis waren. Toen het 18 jarige dienstmeisje A. S., dat hem opendeed, hierop een bevestigend antwoord gaf, schoot hij .haar met een scherp geladen revolver in de linkerborst. De heeren E en M. Polak, die bij het hooren vaa het schot en het gegil toeschoten, wer den eveneens door den onverlaat met revolverschoten ontvangen. Hij trof den heer E. Polak in de lies en zijn broeder in den arm. Vervolgens vluchtte hij door de gang naar den tuin en wist zich daar na eenige moeite over de 3 Meter hooge schutting te werken, doch verstuikte bij het af springen van de schutting zijn enkel, waardoor hij bleef liggen. Eenige voorbijgangers vonden hem daar en riepen een in de nabijheid zijnden agent van politie, wièn de toedracht der zaak spoedig bleek. De man werd gear resteerd en naar het politiebureau ge bracht. Hij was in het bezit van 2 zwaar geladen revolvers een dolk, touw met proppen en een zak zuringzuur. Hij be kende volmondig, maar liet zich verder niet uit. De gewonden zijn naar het Academisch 'ziekenhuis vervoerd, hun toestand is vrij ernstig. De dader is de 19-jarige v. d. Cley, meubelmaker, wonende te Groningen. Moot den te Berlijn. In de zaak van den drievoudigen moord in de Alte Jacobstrasse was tot Zaterdag namiddag nog steeds geen licht ver kregen. Te Guran bij Beeskow werden echter des namiddags drie mannen ge arresteerd, van wie men vermoedde, dat zij den moord in de Alte Jacobstrasse hebben gepleegd. Zij waren van Kottbuss gekomen met den D-trein en in Beskow hadden de beambten van het spoor el- kaars aandacht op het drietal gevestigd wier kleeren vol bloed zaten. De politie bracht hen naar de gevangenis. In het Noorden der stad, in de Saar- bruckenstrasse, had den vorigen dag, des avonds om 8 uur weer een brutale aanslag plaats gehad. Een sigarenhande laar, een oude man, had juist het licht in zijn winkel uitgedraaid en sloot de jalouzieën, toen er geklopt werd. Hij vroeg wie er was en het antwoord luidde een vaste klant die nog een paar sigaren wil hebben. De handelaar liet den man door een zijdeur binnen en wilde daarop licht maken. Toen viel de pseudo-klant op hem aan met een groote bijl, en bracht hem een aantal slagen toe, tege lijk trachtende hem te worgen. Zij vielen worstelend op den grond, terwijl de aangevallene luid om hulp riep. Er kwa men buren toegeloopen, die tevergeefs poogden in den winkel binnen te dringen De aanvaller had intusschen de voordeur geopend en vluchtte de straat op, doch werd gearresteerd. De staking van het corps de ballet. van de Opera te Parijs duurt nog steeds voort, niettegenstaande de tegemoetko mende houding van de directie. Deze heeft nl. niet alleen de gevraagde sala- risverhooglngen toegestaan, maar zich ook in andere opzichten zeer meegaand betoond. Slechts in één opzicht meende zij van 't eenmaal ingenomen standpunt niet te mogen afwijken, zij wilde nl. de danseressen Ricotte en Rouvier, op wier ontslag door het personeel was aan gedrongen, niet ontslaan. Nadat zij dit bescheid hadden ont vangen, vergaderden' de dansers en dan seressen en besloten met algemeene stemmen, op twee na, de staking voort te zetten. De vrees, dat het overige personeel van de Opera, machinisten, electriëiens muzikanten enz. zich solidair zou ver klaren met de balletdames, is niet be waarheid tot nog toe. NIEUWKUIJK. Gevraagd een stikster, die ge negen is voor een schoenfabriek thuis te werken. Brieyen bureau van het blad onder num mer der advertentie, 1720 van 1 tot 23 Januari, GEBOREN: Hendrikua, z. v. M. Kleijssen en M. Giesen Adrian# d. v. W. Bruurraijn en J. Schuurman# Anna d. v. Th. Giessen en J. Falier. OVERLEDEN Marinn» J. v. Kaijk 6 j. Fran cijna van Dommelen 88 jaar. BESOIJEN, 23 Jan. De pi ijs der boter wae heden op de markt Aanvoer 288 Kilo'#. Hoogste prijs I 1,58. Laagste prijs t 1,48. Eieren 5 a 6 cent per stnk. GORINCHEM, 22 Jan. Men noteerde heden: Ristarwe 8.10 a 8.75 roodedito f 8,20 a 8,50 witte dito 1 7.90 s 8.75 inl. rogge :6,40 a 8,75 Buitenl dito 6 60 t 7.15 gerst 6,10 a 6 70 haver 4,40 a 4.95 •Inivenboonen t-,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 129 rnnaeren 3 nuchtere kalveren, 30 vette varkens 412 biggen. le qual. Kalfkoeieu i 260 a 300 Kallvaarzen '140 a 160 Guiste vaarzen 400 h 140 Melkkoeien 200 260 11/, jarige os.ea f Pinken 00 a Graskalveren Nuchtere kalv. 12 a 18 Aangevoerd vette vaikcns vai. 27 a 28 et per half kilo, biggen van «6—, a 12— per •tuk. Aangevoerd 0 s#hapeD en 0 lammeren scha pen a lammeren f 0 A l 00 per stuk. Kippen f 0.80 a f 1.20 per stnk. Boter 78 a 83 ct. per Va küo. Eieien 1.50 1.60 per 26 stuks. ROTTERDAM 22 Jan. Tarwe f10.- a f 10.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.50 tot f9.— per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.— a f 0.— en Chevalier per 100 kilo f.00 Haver per 100 k. 1 9.25 a 9-50 Bruine boonen van ff ROTTERDAM 23 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 3S paarden 0 veulen, 0 ezel, 902 magere en 427 vette runderen 192 vette 336 nuchtere en graskalv. 2 schapen oi lammeren 5 varkens 221 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 36 a 42 et., stieren 32 a 36 ct., kalveren 50 tot 60 ct., vette export kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 150 Af 295, kalfkoeien f 150 300, stieren f 140 310 pinken a graskal veren a vaarzen f 110 a 150 allee mager veebiggen f7 a 14.— paarden 1 70 a 140 Nuchtere kalveren fok— 16.— 22.— slacht— 8.- A 14.- Biggen f 120 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 56/8 en 17/16 vn. en 192 stukken ven ki,°- PrUB le qual. f 69, -2e qual. f 66, 3e 63. Per kilo 85 a 90 ct.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6