Een handeHnsKolontüle waien en Voederaftikelen met annexe Maalderij Vache Nekken en Liessen Splitnekken in soorten Eikcngelooide huiden en afval. W. L. H. VAN HILST, Nieuwe oogst Busgroenten. Luxe L&enwerk, Abonneert 0 op dit Blad Prdchtige zalen met fyne muziek Zegt het voort. Carnavalsfeesten te EN. GEM ASK ERDEv BALS. firma ADELBERG, Vischmarkt. Advertentiën WINKELHUIS, Bericht van Inzet. Notaris de VOCHT Roomboter, H.H, Landbouwers. Geregeld voorradig Scherp concurreerende prjjzen. Uitsluitend contant. Stationstraat 191. Waalwjjk Qo Firma G. Ivan HILST-van den Dungen Notaris DE VOCHT Bericht van xNotaris Canters R. VAN MIL-B0H Bezoekt de Carnaval Heusden, overal Gemeentenraad. Kleine Advertentiën. Te huur of te kojtip Eerste Langstraatsche Stoomz ui velf abriek. Een ijzeren Bakhoven A. C. Maijers erwten Prima doperwten Merk scheepvaart snij bonnen sperzieboonen bl§rik doperwten blik 50 Cent brik o ozen i> pond 58—60 cent. publiek verkoopen Beleefd vestigen wij de aandacht van onze clientèle op onze étalage, waar we derom geëtaleerd eene nieuwe zending voor alle dgefêinden. Costuums. Maskers enz. worden gelegerd door de Bestellingen worden ook aangenomen bij Louis van Adelberg, Markt W aalwijk* toe bevel geven. De vloot U op het oogenblik geconcentreerd in de haven van Tarento en ligt volkom? n gewapend en toegerust. Uitbrtiding van den oorloe Konstantlnopel, 13 Februari. De bladen melden, dat de Porte den mogendheden heeft medegedeeld, dat zij alle Itallaan- sche instellingen zal doen sluiten en nog andere maatregelen zal nemen, indien Italië tot een militaire onderneming te gen den Archipel of de Dardanellen mocht overgaan. In Barka. Derna, 13 Februari. In den afgeloo pen nacht zijn twee hevige aanvallen der Turken na een verwoed gevecht afgeslagen. De Turken wierpen hand granaten de Italianen gebruikten oor logshonden en electrische zoeklichten. Gene hadden 60 dooden en gewonden; de Italianen 3 dooden en 22 gewonden Tobrok, 13 Februari, Verschillen de onbelangrijke gevechten hebben met de Turken plaats gehad. SPRANG. Openbare vergadering vau den raad dezer gemeente op Zaterdag 10 Febr. 1911 des avonds ten 7 uur. Voorzitter. Edelachtb. heer G. Meijer. Aanwezig alle leden De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde Schrijven van Ged Staten houdende goedkeuring raadsbesluit af- en over schrijving. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Schrijven van Ged. Staten houden de mededeeling dat het besluit om f25 te geven aan de kweekelingen als ver goeding voor het geven van onderwijs niet kan worden genomen van onvoor ziene uitgaven, maar dat daarvoor een nieuwe post op de begrooting moet worden gebracht. Aldus wordt besloten. 3 Voorstel van B. en W. om aan H. M. de Koningin een adres te zenden houdende verzoek om een buitengewone subsidie te verleenen in de kosten van het onderwijs. Wordt besloten f 1000 te verzoeken. 4. Voorstel van B. en W. om aan H. M. de Koningin te verzoeken ontheffing te verleenen van art. 45 der onderwijswet. Voorzitter. Dit is noodig omdat wij anders de toelage zouden missen. Hoe wel wij herhaaldelijk een oproeping de den met f 100 boven het minimum daag- dea er toch geen geschikte sollicitanten op. Het onderwijs heeft echter geen schade ondervonden wijl er een plaats vervanger is geweest. Aldus wordt besloten. 5. Wijziging politieverordening. Het concept wordt voorgelezen. Daaruit blijkt dat behalve de berijder geen andere personen meer op een fiets mogen zitten. dat rogge en tarwebrood van goed, zuiver meel moet worden gebakken en van den naam van den bakker moet zijn voorzien evenals het gewicht dat het weegt. Broodslijters moeten steeds scha len op hun kar aanwezig hebben. Tus- schen het gewicht mag een speling zijn van 5 decagram voor het uitlichten. Iedere bakker moet gedoogen dat, als B. en W. of hij die namens B. en W. daartoe is belast, een broodkan nemen om het te onderzoeken. Is het brood goed dan krijgt hij schadevergoeding. Wordt het als niet deugdelijk bevonden, dan wordt het niet vergoed en krijgt hij ook proces verbaal. Een veldwachter mag de deug delijkheid niet onderzoeken. Brood dat voor particulieren wordt gebakken, b.v. een landbouwer die voor zijn vee 20 of meer brooden laat bakken, daar behoeft het gewicht niet op te staan, maar wel de voorletters van den naam van hem voor wien het is. 6. Benoeming van een stembureau. Worden gekozen als leden de heeren J, C. Maijers en B. Verhoeven, als plaats vervangende leden F. de Jong en M. Vos als 4e lid J. Haverhals en als plaatsvervangend 4e lid J. Rijken. 7. Benoeming van een stembureau voor de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf. Als Voorzitter wordt gekozen den heer Meijer, als leden de heeren J. Maijers en F. de Jong, ais plaatsvervangende leden de heeren B. Verhoeven, M. Vos en J. Rijken. Verder niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 12 Febr. des voormiddags ten lO'/i uur. Voorzitter de Edelachtb. heer G. Ver meulen. Ongeveer kwart voor 11 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig zijn de heeren Rijken, J. Verhoeven, Middelkoop, v. d. Hoeven en Verheijen, afwezig de heeren Sneep en Oerlemans. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde Ingekomen stukken liggen op de se cretarie ter lezing. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring suppletoir kohier Hoofd, omslag op een bedrag van f 16.08. b. Idem goedkeuring raadsbesluit af- en overschrtfving. c. Proces-verbaal van kasopneming d.d. 21 Dec. Bij onderzoek is gebleken dat de boe ken ordelijk en regelmatig waren bijge houden en het dienovereenkomstig bedrag in kas aanwezig was Voor kennisgeving aangenomen. d Een adres van de Landbouwver- eeniging Vooruitgang* te Nieuwendijk, houdende verzoek om steun en mede werking bij het zenden van een adres aan den Min. van Waterstaat, Handel en Nijverheid, waarin gevraagd wordt om verbetering te brengen in den slechten toestand aan het stoompontveer Sleeu- wijk-Gorcum Voorzitter. Aangezien in het adres niet staat aangegeven welke die slechte toe standen zijn en wij het niet weten, stellen B. en W. voor het schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. 2- Voordracht tot wijziging der ver ordening regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel. Voorzitter. Van de aid. Langstraat van den Ned. Bond van Onderwijzers is een schrijven met een memorie van toe lichting ingekomen. Adressanten verzoe ken om het salaris van de onderwijzers, dat nu om de 3 maanden wordt uitbetaald, voortaan iedere maand uit te betalen. Van 6 betrokken onderwijzers is er een schrijven ingekomen waarin zij aan bo venstaand adres adhaesie betuigen B. en W. stellen voor gunstig op het adres te beschikken. Verheijen. Zijn er voor de gemeente geen hoogere kosten aan verbonden. Voorzitter. Neen, 't is voor de ge meente zelfs nog lets voordeeliger, want nu wordt het bedrag van het geheele personeel op één mandaat gebracht bij wijze van een betaalsrol. Aldus wordt besloten. 3. Vaststelling voorwaarden verpach ting van landerijen en bermen der wegen. Voorzitter. Het bouwland wordt voor den tijd van 4 jaar en het hooi- en weiland voor 2 jaar verpacht, alles juist zooals vroeger. Aldus wordt goedgevonden. 4. Voorstel tot openbaren verkoop van grond van de bermen der gemeentewegen met vaststelling der daartoe betrekkelijke voorwaarden. Voorzitter. Dit is ook juist als vroeger. Verheijen. Wordt de grond allemaal verkocht Heeft de gemeente dan nog grond genoeg voor de weg naar't Veer als die weer eens afspoelt, of hebben B. en W. daaromtrent een ander idee- Voorzitter Het plan is om de Ooster- sche sloot uit te graven en dan een soort wal te leggen zooals vroeger is geweest. Rijken En de veronderstelling is dat er genoeg grond is. Middelkoop Die grond waaraan gras zoden is toch niet geschikt voor dien weg. Rijken. Het beste daarvoor is het af- krabsel van de grintwegen. Maar de weg is er nu goed vol. Verheijen. Bij overstrooming kan het toch weer zoo gebeuren. Aldus wordt goedgevonden. 5. Af- en overschrijving gemeente- begrooting 1911. Eenige posten, het aanschaffen van leermiddelen voor de openbare school, en het herstellen van de brug, zijn over schreden Het kan echter worden afge schreven van de post onvoorziene uit gaven. Wordt goed gevonden. 6. Beslissing betreffende voorstel tot plaatsing van een lantaarn meer op de Hooge Vaart. Voorzitter. In de vorige vergadering staakten daaromtrent de stemmen. Ik zal het nu opnieuw in omvraag brengen. Het voorstel van B. en W. is geweest om 7 lantaarns te plaatsen en dat van Oerlemans om er nog een bij te plaatsen. Het voorstel van B- en W. in omvraag gebracht wordt met 3 tegen 2 stemmen aangenomen- Voor 7 lantaarns stemden de heeren Rijken, Middelkoop en Verheijenvoor 8 lantaarns de heeren J. v. d. Hoeven en B. v. d. Hoeven. 7. Benoeming van een commissie tot keuring van stieren en bepaling van het dekgeld. Worden benoemd tot leden de heeren J. v. d. Hoeven, Oerlemans en G. Ver meulen Voorzitter. Het dekgeld is bepaald op f 2.50. Dat is nogal hoog en daar over is ook nogal veel uitgegaan. Over dat besluit, om het op f 2.50 tc stellen is toen niet goed over nagedacht. Wat mij betreft ik zou voorstellen om het maximum te stellen op f 1. B. v. d. Hoeven. In de vergadering van de stierhoudersvereeniging is ook besloten om het dekgeld op f 1.— te stellen, dus ik kan goed met het voorstel van B- en W. meegaan. De heer Verheijen zegt, hoewei geen landbouwer zijnde, er veel voor te ge voelen om het dekgeld op f 1.te krengen. De heer J. v. d. Hoeven me<kt op dat er een hoopje ontevreden zijn omdat er onder de stierhouders vereeniging eenige raadsleden zijn. Wordt met algemeene stemmen be sloten het dekgeld op f 1te brengen. Verheijen. Zooals de heeren wel weten, hebben er voor een 14 dagen geleden een paar ernstig uitziende brandjes plaats gehad. Was er niet zoo spoedig hulp bij de band geweest de gevolgen zouden niet te overzien zijn geweest. Ik was er met den heer Sneep zeer spoedig bij, zoodat ik de werking van de brandspuit heelemaal heb kunnen zien. Dat was treurig. De slangen zijn overal lek en materiaal orr. dit te ver helpen was er niet. Bovendien kon men niet eens tot aai de daklijsten spuiten. Die 28 man die er aanwezig waren heb- kranig gewerkt. Voorzitter Er zijn reeds maatregelen genomen om daarin te voorzien. Er is een stuk besteld wat op de tromp moet worden geschroefd. De heer Rijken merkt op dat de ge heele organisatie niet deugt. Er zijn meer dan 100 man aan verbonden, dat is veel te veel. Hoe minder volk er bij is, hoe beter. Wordt besloten binnenkort de spuiten te probeeren en dan na te gaan welke verbeteringen moeten worden aange bracht Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. BILT AB.TC0N C0UBS C»të JOS VAN DEUNEN, WAALWIJK. Begin 17 >*"#0 Februari.4 Prijten. 6 cent 10 stooten. Reglement Ier insagf' TE WAALWIJK. Een h^cht gebouwd met daarachjtér gelegen fabriek, annex machinekamer, nabij het Station, "geschikt voor schoeD- sigarep* of ander fabriek. Bfiéren onder no, der advertentie Burea» van dit blad. 1779 te WaaWyk, maakt bekend dat bet onroerend goed onder Drongelrn van de GEBR. ^TREFFERS met de verboogingen in,yf)od staaV op f 750. Lie toeslag blijft bepaald o\ Dinsdag 20 Februan 1912, des namiddags te B ure in het koffiehuis van P. NIEL WKOOP te Drongelrn, Dadelijks kan ten kantore van voornoem_ den Notaris worden gehoogd. 177 RUNEN. ider Rykscontrï Prijs deze week f 1.64 per kilo Eenmaal per week franco aan hnis in Druuen, Baardwijk, Waalwijk, Besoyen Sprang en Kaatsheuvel. 102 X. TE KOOP roor spotprijs. Moet weg wegens plaatsge brek. Te bearigen by Broodbakkery 1792 BESOIJEN, Wegens yertiek over te nemen zee*" goeden stand in do ge- qjkw Waalwijk. op me 1243 AANBEVELEND, Inlichtingen te bekoman ten Kantore van ^NOTARIS DE VOCHT te Waalwijk. 1796 TE WAALWIJK zal ten veiaoeke van de heeren TIMMER MANS q.q.a. aldaar, op Vastenavond Maandag 19 Februari 1912, voormiddag» te 10/our precies. Een groote partij mooie hein- sparren, opleggers, hopstaken, boonstaken, palen en geriefhout. Voo ts eene partij droge eiken musterd, km listen snoeiling en takken en eenige koopen zwaar eiken schaarhout. De verkooping tal Mnvangè* precies om 10 nur op f Plantloon' bij LUCAS VAN DER KAA. 1735 Betaling dat kooppenningen mita aoliade borgatelling róór of op 1 October 1911. V TE DRUNEK bericht dat de ten zijnen overstaan geveilde onroerende goederen ondér Nieuwkayk, van de ERVEN CÖRNELIS VAN DER AA door inzet en verhopging thans slaan als vo'gt/K Koop I op fliso;— Koop II op f 880,— De toewijzing zjri plaata hebben op Vrij dag 23 Februafi 19*2 dét^namiddags 7 uar ter herberge Nieuwknijk. Aanbevelend van SCHALKEN te 1794 1443 1795 V %9 99 iy 1» 99 yy

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2