Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. buitenland. Frankrijk. Engeland, China. üuitschland. NUMMER 14 DONDERDAG 15 FEBRUARI 1912. 35e JAARGANG. De algemeene toestand in het Borie- agegebied wordt voortdurend ernstiger en de ongeregeldheden nemen den vorm van geweldenarijen aan. Bij hel station Frameries wilde een samengeschoolde meningte twee plunde raars uit de handen van gendarmen be vrijden. Deze losten daarop schoten in de lucht. Frameries ziet er uit als een beschoten stad. Overal werden ruiten vernield. Te Paturages werden soldaten die beletten wilden dat een sleeperswagen werd geplunderd, met baksteenen gebom bardeerd. Een aantal soldaten werd ge wond, één zeer ernstig. Toen later, zoo wordt uit Bergen be richt 500 stakers wederom een wagen wilden plunderen, trachtten jagers te voet dit te verhinderen; zij werden echter achteruit gedrongen. Zij maakten daarop een charge met gevelde bajonetten en schoten vervolgens waardoor twee stakers werden getroffen. De meDigte vervolgde toen de soldaten deze vluchtten, maar maakten later weder een charge. Eén vrouw werd toen ge wond. Een door acht soldaten geëscorteerde expeditiewagen van de Staatsspoor werd door een bende oproermakers aangeval len. De soldaten velden de bajonet en dreven de aanvallers terug. Nadat deze laatsten echter versterking hadden ge kregen, ondernamen zij opnieuw een aan val, overmanden de militairen en plun derden den goederenwagen geheel leeg. Zaterdagmiddag heeft een samen komst plaats gehad tusschen vertegen woordigers der mijnbezitters en de stakers. De patroons-afgevaardigden namen een voorstel aan waarin zij goedvinden, dat voor den tijd van 3 maanden een proef zal worden genomen met de achtdaag- sche loonuitkeering, van welke proef de kosten door de provincie Henegouwen zullen worden betaald, De bestuurders der kolemijnen zuilen de mijn aanwijzen waar deze proef zal gehouden worden. Na drie maanden zal de >Bestendige Afvaardiging* een niet redenen omkleed rapport uitbrengen en zeggen of naar haar meening, de toepas sing van de wet op het pensioen prac- tisch mogelijk is bij handhaving der loonsbetaling, elke acht dagen. De staking in den Borinage. De kamer heeft met algem. stemmen een wetsontwerp aangenomen, strekken de tot beëindiging van de staking in de mijnen van den Borinage. De afhouding voor pensioenen op de loonen zal in de streek, waar de loonen vroeger bij de weekbetaald werden, slechts bij de maand geschieden. De militaire luchtvaart in Frankrijk In den Senaat heeft Millerand, de minister van oorlog, 28 millioen aange vraagd voor de militaire luchtvaart 15 Luchtkruisers, naar de laatste uitvin dingen gebouwd, zullen worden aange schaft. Een luchtvaarteskader zal over 8 (totnogtoe 12) automobielen en 1 w - gen, ingericht tot werkplaats, beschik ken. Op het oogenblik kunnen 13 van die kleine eskaders worden samenge steld. Een mobilisatieplan bestond voor elk eskader. Wij zullen in de toekomst 32 kleine eskaders kunnen mobiliseeren, verklaart de minister, met 344 vliegtuigen. Wij zullen 30 cenfa voor de luchtvaart be zitten. Een regiment voor dien dienst, bestaande uit 7 compagniën, zal wor den opgericht, 28 millioen zijn noodig, waarvan 5 millioen voor bestuurbare luchtschepen. Niets zal onbeproefd ge laten worden om aan de uitgaven haar grootste uitwerking te verzekeren. Het hoofdstuk van de begrooting wordt daarop aangenomen. Na langdurige beraadslaging heeft de Fransche Senaat, de Fransche Duitsche overeenkomst met overgroote meerderheid aangenomen De berichten over de crisis in de steenkoolnijverheid luiden heden alles behalve hoopvol. Honderdvijftigduizend mijnwerkers uit Zuid Wales hebben ken nisgevingen ingeleverd, dat zij het werk op 29 Februari zullen neerleggen. Veer tigduizend mijnwerkers uit Derbyshire, en andere mijnwerkers uit Noord-Enge- land en uit Schotland hebben vandaag hetzelfde gedaan. De algemeene staking wordt voor 1 Maart inderdaad verwacht. Uii New Castle wordt geseind, dat de mijneigenaars van Northumberland en Durham de werkstaking als onver mijdelijk beschouwen en dientengevolge voorberaidingsmaatregelen nemen. Zoo is dan gisteren bij drievoudig edict het eeuwenoude keizerrijk China herschapen in een republiek, Joean- Tsji- Kai heeft van de keizerin-weduwe en van den regent alles gedaan weten te krijgen wat hij door de omstandigheden geboden acht, en in het besluit, waarbij de in stelling van een republiek wordt aanvaard, ontvangt hij, Joean, de opdracht om een voorloopig republikeinsch bewind te or- ganiseeren en met de republikeinen over leg te plegen over de oprichting van een groote republiek, die de Mandjoes, Chi- neezen, Mongolen, Mahomedanen en Ti- betanen zal vereenigen. Een Hercules-arbeid indien zij geen Si- syphus-arbeid zal blijken 1 Want wèl heeft nu den Kroon den republikeinschen regeeringsvonn aanvaardwèl legt zij zich neer bij de tusschen Joean en de republikeinen overeengekomen voorwaar den wèl beveelt zij - haar laatste bevel aan de hoofden der provincies het volk rustig te houden, doch het is zeer de vraag of in den chaos van revolutie, welke over heel het ontzaglijke Rijk van het Midden verspreid heeft, thans plotse ling orde althans regelmaat van rich ting zal kunnen worden gebracht door drie stukken papier. »De oudste* monarchie der wereld wordt een republiek* roept de Times* op een toon van verbluffing uit. >De wereldhistorie heeft nog zelden zulk een verrassende revolutie geboekstaafd. Geen enkele vroegere omwenteling strekte uit over zulk een groot gebied als deze. »China heeft zich luchthartig in dit avontuur geworpen en wij hopen van harte, dat aan het land 'ten stabiele en en vrijzinnige regeering ten deel moge vallen. Wij blijven echter van meening, dal het beter zou hebben gedaan door hervormingen tot stand te brengen onder een constitutionneele monarchie. >Het heeft den voorstanders van de republiek weinig moeite gekost de mo narchie omver te werpen thans is het aan hen te toonen, dat zij een betere regeeriag in het leven weten te roepen.* Ook latere berichten melden, dat alle partijen de edicten zullen goedkeuren. De meerderheid der republikeinen heeft reeds de volgende voorwaarden toege staan De keizer behoudt zijn titel (als geestelijk opperhoofd?) en ontvangt een jaarlijksche toelage van 4 millioen taels 7.2 millioen gulden)zoodra de zaken der republiek definitief geregeld ziju, wordt,, deze toelage tot 10 millioen gulden verhoogd. De Mandsjoes zullen ook in de toekomst hunne pensioenen genieten en wel zoolang, tot andere middelen voer het levensonderhoud van dezen gevonden zijn. De vrijheid van godsdienst wordt gewaarborgd. Het Hof blijft nu in de verboden stad, maar in de toekomst zal het in het zomerpaleis nabij Peking resideeren. Zooals men weet heeft de Engelsche minister van Oorlog, Haldane een be zoek gebracht aan Duitschland Hij is te Berlijn met heel veel onderscheiding ookvaugeu. Honderden fantasiën werden op dit bezoek gebouwd, maar uiemand weet het juiste doel 't resultaat ervan. Met recht mag verwacht worden, dat het veel zal bijdragen tot betere ver houdingen tusschen deze twee machtige rijken. Dr. Spahn lid van 't centrum was zooals men weet tot voorzitter van den rijksdag benoemd. Hij heeft bedankt om dat een socialist tot ondervoorzitter werd gekozen. Er heerscht een hopelooze warboel in de kwestie van het presidium van den Rijksdag. De nationaal-liberale frac tie, die bij de kwestie van de bezetting van het bureau van den Rijksdag was uitgegaan van het standpunt, dat zij noch uitsluitend met de rechter-, noch uitsluitend met de linkerzijde een bureau zou kunnen vormen, verklaart, dat na het besluit van Spahn, om uit het ge kozen nieuwe bureau te treden, de na tionaal-liberale partij nu buiten staat is aan dit bureau nog verder deel te nemen en daarom weigert prins Schonaich-Ca- rolath voor den vrij geworden post van voorzitter candidaat te stellen terwijl de fractie den nationaal-liberaal Paasche ver zoekt hel ambt van tweede ondervoor zitter neer te leggen. Paasche heeft nu ook voor zijn benoeming bedankt, zoodat de socialist Scheidemann thans alleen het presidium van den Rijksdag uitmaakt en hedenmiddag den Rijksdag zal openen De >Köln Volksztg* zegt dat de hou ding van het centrum bij de a. s. pre sidentskeuze van zelf spreektde rech terzij ie zal blanco stemmen, da r .zij geen deel neemt aan de verkiez'ng van een presidium, waarin een socialist zit. Waalwijk 14 Februari 1912. Zijn wij goed ingelicht, dan worden er nog ernstige pogingen in het werk gesteld, om ook Waalwijk te doen deel nemen aan de reeks tentoonstellingen, die in 1913 in ons land worden gehou den. Wij hopen weldra hiervan meer te kunnen mededeelen. In elk geval zal eene spoedige beslissing noodig zijn, wijl ook in eetie naburige gemeente plannen worden gekoesterd. Uitvoeringen Zaterdagavond ten 8 uur werd in de zaal „Musis Sacrum" een muziekavond gegeven door de dames M. van den Vijver (concertzangeres), T. van Gorkum (violiste) en mevrouwvanMeurs,pianiste, den Haag. De zaal was slechts matig bezet, wat om verschillende omstandig heden wel te betreuren was. De oorzaak zal wel geweest zijn, dat voor velen Zaterdag niet de geschikte avond is. Nochtans was het een heel amusante avond en werden verschillende nummers van 't programma met veel genoegen door 't publiek aanhoord. Vooral de pianiste mevrouw van Meurs deed zich kennen als eene artiste op haar instru ment, terwijl we van Mej. van Gorkum, speciaal noemen „la Berceuse" van Fiedler en Ballder scène, de Bleroit. Ook Mej. M. van den Vijver beschikt over een goed en sterk sopraangeluid en goede voordracht. Alles bijeengenomen was het een aardige en gezellige avond voor het publiek en waarvan de ondernemer, zij het niet zooveel als hij ervan met recht kon verwachten, toch wel succes heeft gehad. Het soiree bij den heer Jos. v. d. Werff, was als altijd, zeer druk bezocht, en iedereen was weer zeer voldaan over 't duo Krijnen. Best vee- Deze week werd op de gemeentewaag gewogen een os, gemest door de kinde ren Aart van Huiten alhier, die het respectabele gewicht haalde van 1434 pond. Het beest dat nog geen drie jaar oud is, werd verkocht aan de veehan delaars Werther te Sprang. Wat 'n belangstelling Gaven zich vroeger gewoonlijk in de. maand Februari slechts een 5—lOtal kiezers ten raadhuize zelf aan, dit jaar hebben zich tot vanmorgen niet minder dan 135 nieuwe kiezers aangemeld. W. V. Antohny io. Deze wedstrijd had Zondag j.l. plaats en laten wij er maar aanstonds bijvoe gen, dat we maar zelden zulk een ge- animeerden en aangenamen competitie wedstrijd zagen. Onder tamelijk veel belangstelling en prachtig weer stellen beide elftallen zich met eenige invallers op, vooral het W.V. team is erg gehavend. Desondanks val len zij energiek aan, zoodat de verde diging der Ossenaren al onmiddelijk in actie komt. Deze is echter vóórhaar taak berekend. Het trio Stoltz slaat alle aanvallen af. Ook de voorhoede der gasten gaat nog al eens op verkenning uit, maar vinden ook een hechte ver dediging tegenover zich Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar, totdat na een hall uur spelen de Ossche keeper zich in het nauw ziet gebracht. Hij wil met een frische trap het leder retour- neeren, doch de bal komt juist tegen het hoofd van den back, vanwaar hij in het doel rolt. W.v. leidt dus eenigs- zins gelukkig met 10. Anthony komt nu geducht opzetten en het is alleen aan het eminente spel van den W. V. center en linkshalf te danken, dat zij niet kan doelpunten. Zooals deze twee W.V.ers Zondag j.l. speelden kan geen speler van den B.V.B. dit verbeteren. Na de rust is meestal W.V. aan het woord. De voorhoede weet echter niet van haar geboden kansen te profiteeren zoodat de stand 1—0 blijft en de geel zwarten dus twee kostbare puntjes rijker zijn. Voor a.s. Zondag stond op het pro gramma den over te spelen wedstrijd W.V.-G.V.V. „Sparta". Met het oog echter op den korfbalwedstrijd die alsdan op op het W-V. terrein zal plaats hebben vroeg W.V. aan Sparta uitstel aan, wat deze naar we hopen niet zal weigeren. Korfbalzut'dstrijd Tilburg-B re da, In het vorig nummer gaven we reeds een bericht over dezen interressanten strijd en willen we dit aanvullen door een kort overzicht van de voornaamste spelregels dezer gezonde en mooie sport te plaatsen. Elke pai tij wordt gevormd door 6 dames en 6 heeren. De speeltijd is evenals bij voetbal 2x45 minuten. De vereeniging die voor den aanvang den opgooi wint, heeft keuze van mand en opstelling. Een dame mag alleen dobr één dame worden gehinderd of afge houden (een heer mag nooit tegen een dame spelen en evemin één persoon door twee worden gehinderd.) Voor het uitgooien en inwerpen van. den bal gelden dezelfde bepalingen als bij voetbal. Voor een geldig punt, moet de bal van boven door den korf zijn gepasseerd. Nog dient opgemerkt, dat wanneer iemand den bal in de hand heeft, niet meer door dien persoon mag worden ge- loopen, evenmin mag de bal door een der tegenpartij uit de hand worden ge slaan. Ook mag nooit met het hoofd of den voet of den vuist den bal worden weggewerkt. Ziehier enkele der voor naamste spelregels dezer sport die we Zondag a.s. in een interressanten strijd Tilburg-Breda zullen belichaamd zien. De penningmeester, de heer H. G. v.-.n Everdigen bracht daarna de reke ning en verantwoording ter tafel, welke door de heeren de Vocht en Schaap werd onderzocht, die, bij monde van eerstgenoemde, adviseerden de rekening en verantwoording goed te keuren en den penningmeester te decbargeeren en hem te danken voor zijn keurige boek houding. De rekening sluit met een batig saldo van 148. In de vacature van den heer Verwiel werd met op twee na algemeene stemmen tot bestuurslid gekozen de heer H. Wiesman, wien wegens afwezigheid kennis van zijne Be noeming zal worden gegeven. De aftredende leden de heeren Dr. v. Gils, Jan van Schijndel en M. Ant. Liempt werden met bijna algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Daarna kwam aan de orde de be handeling der gewijzigde statuten. Arti- kelsgewijze werden deze voorgelezen en behandeld en na een geanimeerde bespreking, aangehouden tot eene alge meene vergadering over ééne maand, als wanneer de stemming over deze statuten moet plaatsen, daar thans niet 't vereisehte aantal leden tegenwoordig was. Na nog eenige mededeelingen en een rondvraag, sloot de Voorzitter met een hartelijk woord van dank aan de leden speciaal aan den edelachtb heer Burge meester deze geamineerde algemeene vergadering. Met genoegen vernemen we dat de heer H. Wiesman zijne benoeming als be stuurslid van W. B. heeft aangenomen. Nat. Militie. Het getal manschappen van de lich ting voor 1912 in het tijdvak van 1 15 Maart ter volledige oefening af te le veren bedraagt voor deze gemeente 5. Een konijnendief. Verleden Zaterdag misten de Eerw. Zusters in de St. Antoniusstraat 8 jonge konijnen. Hiervan werd aangifte gedaan bij den polderveldwachter v. D. Deze een onderzoek'instellende, kwam tot de overtuiging dat de konijnen niet door menschen gestolen waren, doch dat de dader onder vraatzuchtige dieren gezocht moest worden. De hond van S., een echte rattenvanger werd gehaald en weldra vond deze een pijp in den grond, welke hij begon uit te graven. Het duurde niet lang of hij had de rat te pakken. 6 konijntjes zaten nog springlevend in het hol. 2 ervan had de rat opgepeuzeld en de 6 andere bewaarde zij mogelijk totdat zij weer eens trek kreeg in een konijnenboutje Politiezaken Naar wij vernemen is bij de politie een zaak in onderzoek, waarbij een meisje werkzaam ter Kon. Stoomschoen- fabriek 1.1. Zondag door een drietal vle gels werd mishandeld. De daders moeten bekend zijn. BESOIJEN. De gemoogde Zang ver eeniging van n Vooruitgang zij ons Doel' van Waalwijk en Besoijen geeft a.s. Maau- dag een concert in de zaal van den heer D. v. d. Zaken, waarvoor is geëngageerd de Flumorist Aug. de Laat van Tilburg en eene soubrette van Rotterdam. Zondagmorgen omstreeks 9 nar brak by den heer C. Rox alhier een begin van brand uit, dat echter opoedig gebluscht was. Een gordyn was nl met de kachel in aan raking gekomen en had vlam gevat. De schade is gering. Het ergste echter is, dat van 2 kinderen die alleen in die kamer aan het spelen wsreu het jongste, een kindje van P/s jaar deerlijk in 't gelaat, aan ar men en aan handeo gewond werd, zoodat geneeskundige hulp noodig was. De toe stand is op 't oogenblik goed. In plaats van H. Keijzers, die zijn benoeming tot nachtwaker alhier niet heeft aangenomen, is nu benoemd M. Biermaun uit Oss. De Echo Tan het Zeiden. Plan igij. Waalwijks Belang De Maandagavond in Musis Sacrum gehouden algemeene vergadering der vereeniging >Waalwijks Belang* was, in tegenstelling met andere jaren goed bezet. Tegenwoordig was o. m. de eere-voor zitter, de edelachtb. heer Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele, burgemeester. In zijn openingswoord gaf de voor zitter Dr. Jan van Gils, zijn vreugde te kennen over deze goede opkomst, spoorde allen aan tot steun der vereeniging op verschillend gebied, wekte op om nog meer leden en medewerking te krijgen Daarna bracht de secretaris, de heer Jan Tielen het jaarverslag uit, waaraan wij een en ander ontleenen. Na eene korte inleiding zegt 't verslag o. m. Het kdeDtal bedraagt 92 ledeD, 7 donateurs en 13 buitenleden. Het Bustuur besloot tot berzieoing der statuten, die de algemeene vergadering thans zallen worden aangeboden Het verslag memoreert verder de deelname uan 't Congres van den Bood van vereenigin- gen tot bevordering van 't Vreemdelingen verkeer te Breda, waarvun de afgevaardigde de heer M. Ant, v. Liempt een kenrig program uitbracht met eeD uitnemend werkprogramma voor de toekomst. Van het Richard-Strauss comité kwam eeD verzoek tot opgave van namen van personen, die voor toezending vaa programma's enz. der Strauss-feesten in 's Gravenhage in aanmerking kwamen een lyst van bedoelde personen werd door odb aan dit comité toegezouden. 'l'er sprake kwam verdor het vieren van 't Kooinjpunefeest, dat niet onopgemerkt mocht voorby gaan, maar tevens werd besloten de feestviering niet te kostbaar te doen zijn. Door mudew rking der liedertatel ^Oefening en Ver maak# de W. G. V. on de Kon. harmonie nEuphonia# te Kaatsheuvel werd op de Markt een feestavond gegeven, die uitstekend slaagde en veel volk herwaarts lokte, gemeeute verleende hiervoor hare jaarliiksche subsidie. In eene volgende vergadering kwam eene belangrijke telefoon-aangelegenheid aan de orde. Tusschen twee plaatsen op e n afstand van 15 K.M. kunnen gesprekken gevoerd worden voor f0.20. Besloten werd te trachten deze gunstige bepaling ook geldende te krijgen in telefoonverkeer tusschen 's Bosch en Waalwijk, welk verzoek werd overgebracht aan de Kamer van KoophanJel, die daaromtrent een adreB richtte aan de bevoegde autoriteiten, wat jam merlijk niet hst resultaat had, wat we er zoo gaarne van hadden verwacht. Nog werd gewe zen op 't groote inconvenient, dat men door het lange wachten op 't postkantoor tusschen 12 Vit uur ondervindt, alsook op de veel te kleine brievenbus aan 't einde der stationstraat. Deze klnchtau werden ter bevoegder plaatse ingediend eo naar wij kunnen zeggen, met het resultaat, dat de klachten iu onderzoek z\jn. H'-t bestuur overtuigd, dat het ook op deD weg lag op eener vereeniging als W. B, om op wetenschappelijk gebied werkzaam te zijn, noodigde den heer Hullebroeck uit Gent uit, hier eene lezing te komen houden, die tot onderwerp droeg nVlaamscher Volkszang#. Vanaf de eerste vergadering van het Bestuur lag het in de bedoeling uitvoering te geven aan eene zaak, die het bestuur zeer noodza kelijk achtte en tevens een groot belang voor de geheele gemeente in zich sloot, nl. 't uit geven van een Gids voor Waolwyk en omgeving. Te meer werden wij daartoe aangezet door de vele aanvragen van buiten E-ne commissie uit ons bestuur stelde dit werkje samen, foto's werden genomen en met genoegen kunnen we zeggen, dat dit werkjd, waarvan wij veel heil verwachten voor onze plaats, weldra zal ver schijnen. Het zal in woord en beeld een idee geven van het verledene en tegenwoordige onzer gemente en omgeving. De gemeente steunde deze uitgave met eene bijdrage van f 100. Met de advertenties hopen we do kus slechts voor een goede f 100 te hot-ven aanspreken. Ter sprakn kwamen nog het in orde brengen van do gemennteklok, het houden van een sportdag in 't a.s. voorjaar, het houden van eene tentoonstelling van schilderijen, de han delsschool te Wnulwijk, zaken, waarin wy steun verzochten of waarin wij plannen ont wierpen, die d) een meer, de ander minder in een stadium vau verdere afwikkeling verkeeren. De bestuursvergadering van November bracht twee belangrijke zaken ter tafel, ten eerste de kwestie van het verleggen van den stoom- hootdienst naar Heusden en de plannen voor 1913 In de oerste kwestie hebben wy verschil lende malen g; correspondeerd nqet het bestuur der Mij der Holl Buurtspoorwegen. Eenig resultaat daarmee mochten we niet bereiken, en zullen wy met vertrouwen de werkzaam heid der bevoegde autoriteiten in deze voor onze gemeente zoo belangryke aangelegenheid hebben af te wachten. ZooalB men in de bladen beeft kunnen zien zyn er door de Mij. van Nijverheid plannen ontworpen tot het organiseeren van feestelijk heden, tentoonstellingen en congressen ter gelegenheid der opening van bet vredespaleis en de 100 jarige herdenking van ons onaf hankelijk volksbestaan. Niet zoodra had ons BeBtuur dit bericht gelezen of direct werd besproken bet houden eener tentoonstelling in dEn tijd, 't is dan juist 10 jaar geleden dat de vorige prachtig geslaagde expositie werd gehouden, en kan dit mogelyk samenvallen, al is het niet met do opening, dan toch met de eerste steenlegging der liijksvakschool, alhier. Besloten werd zich met het algemeen omité, dat een reclame op groote schaal in 't buitenland zal op touw zetten en dat duizenden vreemdelingen in ons land verwacht en die langs de tentoonstellings—plaatsen zal leiden, voorloopig in verbinding te stellen. Het comité berichtte ons, dat bet met zeer veel belang stelling onze plannen had ontvangen en nadut nog op verschillende bijeenkomsten vuu ons bestuur deze belangrijke aangelegenheid was besproken, werd besloten, een aantal groot industrieelen en andere personen in onze plaats uit te noodigen om deze kwestie met, ons te bespreken. Mocht deze vergadering niet die groote opkomst zien, die men zoo gaarne ver wacht bad, er werd toch een belangrijke dis cussie gevoerd, met het resultaat, dat het Bestuur belangryke aanwyzigingen ontving, die hetzelve van veel nut zullen zijn by de verdere in deze te nemen Btappen. In de laatst gehouden bestuursvergadering werd nog bedo'en aan ^Waalwijk Vooruit'een wissel beker uit te loven voor groote voetbalmatchen hier drie achtereenvolgende jaren te bondeD, wat weer zeker het Vreemdelingenverkeer in de hard zal werken, an bracht het prachtige winterweer het bestuur een nienw-idee, nl. het houden v»u een ar-wedstrijd. Hiervoor was Overal groote belargstelling, de voorwaarden, reglementen, juiy regeling, alles werd vastgesteld en zou Woensdag 7 Febr. 11. een prwchtige, in Brabant niet gekende wedstrijd hebben plaats gehad, indien de dooi, die tijdeus de vergadering inviel, al dezo ti ooie plannen niet den bodem had ingeslagen. Nochtans blijft een mooi nummer voor ons werkprogram in de toekomst. Het verslag besluit Kd hiermee ban ik gekomen aan 't einde van m'n verslag, vertrouwende dat dit korte resumeé een voldoende overzicht zal geven van hetgeen door Uw bestuur in den loop.van een goed hslf jaar in 't belang der vereeniging Waalwijks Belang en daardoor in 't belang van Waalwijk is gedaan, 't Zij mij veroorloofd aan 't slot aller steun, zoowel op financieel als moreel gebied in te roepen, opdat wij door onderlinge samen werking streven naar ons aller doel, een #grooter Waalwijk.'

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 5