Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. NUMMER 18. DONDERAG 29 FEBRUARI 1912. 35e JAARGANG Waalwijk, 28 Februari 1912. Verkiezing Prov. Staten Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid der Provinciale Staten zijn candidaal gesteld de heeren H. J. Groote Bulderhaar Ten Velde te Werkendam. M. Kuipers, Vrijhoeven-Cappel. A. Snoek, Almkerk. P. Verhagen. Woudrlchem. De stemming heeft plaats op Vrijdag 8 Maart. N. O. G. De afdeeling Waalwijk van het N.O. G. heeft bij het Hoofdbestuur voor de Algemeene Vergadering de twee volgende voorstellen ingediend I. De afdeeljng Waalwijk van het N. O.G. overtuigd van het groote nut voor het kind, dat door de overheid alle die maatregelen worden genomen, welke kunnen verhoeden, dat door de school of het onderwijs schade worde berokkend aan de gezondheid der leerlingen of de natuurlijke ontwikkeling van geest en lichaam worde belemmerd, draagt het Hoofdbestuur op, datgene te doen, wat het aanstellen van schoolartsen van over heidswege kan bevorderen. 2. De afdeeling Waalwijk van het N. O. G. draagt het Hoofdbestuur op te trachten van regeeringswege te verkrijgen dat in alle gemeente een uniforme regeling voor ontslag worde opgenomen in de verordening^ Zij laat het geheel aan 't Hoofdbestuur over de wijze te bepalen, waarop de actie daarvoor zal worden gevoerd. Maria-vereeniging. Aan den oproep van het Bestuur der St. Paulusvereeniging gedaan aan de vrouwen en meisjes van Waalwijk en Besoijen, is op buitengewone wijze gehoor gegeven. Reeds voor het uur van aanvang, half zes, was dé groote zaal van den R. K. Gildenbond tot in alle hoeken gevuld, zoodat nog menigeen zich met een staanplaatsje moest tevreden stellen. De ZeerEerw. heer Brans, pastoor der parochie St. Jan Baptist opende met een hartelijk woord van welkom deze bijeen komst en sprak er zijn voldoening over uit dat zoovelen aan den oproep gehoor hebben gegeven. Hij bracht hulde aan het bestuur van de St Paulusvereeniging en in 't bijzonder aan den Eerw. Ad viseur, die alles in 't werk hebben gesteld om tot oprichting van eene Maria-ver eeniging te komen. De Voorzitter, de heer Houben, brengt dank aan den ZeerEerw. heer Pastoor voor zijne hartelijke woorden alsook voor zijne krachtige medewerking waarvan deze buitengewone groote opkomst zeer zeker een gevolg is. Verder wees de Voorzitter er nog op, dat door de St. Paulusvereeniging reeds veel tot beteugeling van het drank misbruik is gedaan Echter alles doen wat in 't belang der maatschappij gedaan moet worden, kan de bond van drank weermannen niet zoolang de vrouw nog niet naast hen staat. Staat die eenmaal naast ons, zoo zei Spr dan kan er een ongekende kracht van ons uitgaan. En dit is ook noodig want nog zoo talrijk vele gezinnen lijden door het misbruik van drank, nog zoovele moeders en kin deren lijden ontzettend veel leed omdat vader alles opofiert aan den drank. Gewerkt moet worden om die kanker uit de maatschappij te doen verdwijnen. Hierna gaf de Voorzitter het woord aan den Eerw. pater Ildefonsus. Deze begint met te zegtjen dat hij de uitnoodiging met vreugde heeft ontvan gen en terstond heeft aangenomen. Hij verheugt er zich over dat de zaal tot in alle hoeken is gevuld met vrouwen en meisjes van alle standen. Er valt op gebied van drankbestrijding nog zoo onnoemelijk veel te doen. Veel is er reeds door de mannen tot stand gebracht, doch nog zooveel moet gebeu ren. 't Is dan ook onze innige overtuiging dat wij den strijd tegen het verderfelijk drankmisbruik niet zullen winnen zonder de hulp der vrouwen. Alleen als de vrouw zich bij ons heeft geschaard en mede in onze gelederen ten strijde trekt, zullen wij eenmaal kunnen uitroepenVictorie Alsdan wijst Spr. er op hoe groot de omvang van de drankbestrijding is en toont aan waarom de vrouwen en meisjes moeten meestrijden en hoe zij dat moeten doen. Er wordt veel gedronken in Nederland. Ver over de 200 millioen liter alcoho lische dranken te verdeelen in 50 millioen liter sterke drank, 150 millioen liter bier en 12 millioen liter wijn. Men kan dus gerust zeggen dat er een alcoholische stroom door ons land gaat. Gaat men de cijfers na, dan wordt er per hoofd gedronken, alles mede gerekend, zuige lingen en ouden van dagen, 9 liter sterke drank, naar ruwe schatting 25 a 30 liter bier ofwel 66 halve fleschjes bier per hoofd en 2 liter wijn. Hoe komt 't, dat er zooveel gedronken wordt. Er zijn drie oorzaken. Ie. De gewoonte om voortdurend da gelijks en bij alle gelegenheden en ge beurtenissen te drinken 2e De drinkdwang. Ook dat misbruik drukt op de samenleving. Dat drinken omdat het zoo hoort, omdat men er zoo moeilijk buiten kan, wijl anders de gast vrijheid niet wordt onderhouden. 3e. Een groote oorzaak is ook de heerschende ideëen over den drank. Moeders geven uit onwetendheid alcohol aan een kind denkende dat het goed is. Verder zegt men dat alcohol goed is voor de hitte, goed voor de koude, goed voor zieken en goed voer gezonden. Waarom Kath. drankbestrijding nood zakelijk is toont Spr. door cijfers aan. Daaruit blijkt, zooals Spr. terecht op merkt, dat het drankmisbruik een van de grootste kwalen is van de maatschappij, dat het alles ondermijnt zoowel gees telijke, stoffelijke als zedelijke zaken, kortom in elk opzicht wordt alles door drankmisbruik ondermijnd. Daarom mag niet gerust worden voordat de vrouwen zich onder het blauwe vaau hebben ge schaard. Dat hef drankmisbruik een dreigend gevaar is voor de volksgezondheid too- nen de cijfers zegt Spr. In Nederland sterven jaarlijks 10.000 menschen aan de tuberculose. In 1896 stierven er zelfs 18.000 aan. Volgens de statistieken moet de helft op rekening van den drank worden geschoven. Waar veel gedronken wordt, bezitten de menschen minder weerstandsvermogen tegen deze gevrees de ziekte. Er is geen enkel kerkhof, zegt de Eerw. Spr waar geen personen liggen die, al zijn ze geen dronkaards geweest doch slechts matige drinkers, niet een paar jaar te vroeg zijn gestorven. Door drankgebruik wordt de geest kracht van het volk ook zwakker. Dat ziet men aan Normandië waar per hoofd 75 liter drank wordt gedronken. Daar wordt op de 50 mannen een krankzin- nige gevonden. Dat zelfde treurige gevolg ziet men ook in ons land. In de laatste 25 jaar is het aantal krankzinnigen met 6000 toe genomen en zijn er 17 nieuwe krank zinnigengestichten gebouwd moeten wor den. Spr. wil alles niet aan den drank toeschrijven, doch dat drankmisbruik zeker een groote oorzaak daarvan is, zal wel niet worden ontkend. Ook de stoffelijke welvaart wordt door drankmisbruik ondermijnd. Jaarlijks wordt er 120 millioen guldeu aan uitgegeven. Is dit niet een groot stuk nationale welvaart Verder wijst zijn Eerw. er op hoevele menschen zoowel door misbruik, als door matig gebruik in hun zaken zijn achteruit gegaan. In zijn tweede gedeelte wijst Spr. er op, dat, als een vrouw misbruik maakt van drank de gevolgen er dan nog veel erger zijn. "Hij spoort allen aan mede te werken om te strijden tegen het misbruik Veel is hier reeds door de St. Paulusveree- nigfing gedaan. Vroeger werd hier even veel aan drank uitgegeven dan aan brood en werd er per hoofd 16 liter gedronken. Dat is nu verminderd met meer dan de helft. Sluit u aan roept Spr. dan zijt gij een liefdezuster zonder in een klooster te zitten. Als drankbestrijdster spijzigt gij de hongerigen, kleedt gij den naakte Een daverend applaus b wees hoezeer zijn Eerw. in den geest gesproken had. Dat de lezing vruchten heeft gedragen bewijst het groote aantal leden, bijna 200, dat zich staande de vergadering opgaf Tot bestuursleden werden gekozen Mevr. Gragtmans, Mevr. Houben, Mevr. Rubbens-Timmermans, Mevr. Janssen- Huijs en Mej. Ant. de Bree. Gouden Bruiloft. Hoewel wij weten, dat wij in den geest handelen van de geachte jubila rissen, als wij zoo min mogelijk schrij ven omtrent de Maandag 26 Februari 1.1. gevierde gouden bruiloft van den WelEd. Heer J. Timmermans Wz. en Mevrouw L. Timmermans-Martens, moe ten we er toch met enkele woorden melding van maken, èn om het heuge lijke der gebeurtenis èn om de personen zelf. Zeer zeker klemt dit te meer, waar iemand een heugelijk feit als dit her denkt, die bijna een halve eeuw zijne beste krachten wijdde aan 't algemeen belang van Waalwijk, die in Waalwijk mede instellingen grondvestte en opvoer de, sieraden in haar genre voor onze plaats en de geheele provincie, als de levensverzekeringsmaatschappij Noord- Brabant en 't kassierskantoor der firma W. Timmermans en Zonen, die aan tal van menschen daarenboven een bestaan bezorgen, en verder werk verschaffen aan zoovelen in en buiten onze plaats. Wij behoeven dit alles niet te herha len reeds meermalen hadden wij gele genheid hierop te wijzen, maar we wil len dit even doen uitkomen, waar we l.l. Maandag, in weerwil van den uit- drukkelijken wensch, nog zooveel be langstelling zagen. Hoewel ook met het oog op den H. Vastentijd op verzoek der jubilarissen alle publieke eer- en huldebetoon ach terwege zou blijven, wapperde toch reeds vroeg in den morgen van zeer veel hui zen de nationale driekleur. Nadat het echtpaar met zijne talrijke kinderen en klein-kinderen en verderen familieleden uit de' kerk huiswaarts gekeerd was. vereenigden zich in de met kostbare bloemen getooide woning de bedienden van Noord-Braband en sprak de chef de bureau, de heer Th. v, Mierlo, eenige hartelijke en waardeerende woorden tot het gouden jubbelpaar en bood namens het personeel eenige prachtige etsen aan. Hierna zong een koor, samengesteld uit het personeel, onder leiding van den heer-Herman Huijsman eenige mooie toepasselijke liederen. De jubilaris dankte met eenige harte lijke woorden voor de hen gebrachte hulde. Daarna kwam het personeel van het kassierskantoor. De heer Alph. van Hooff sprak namens dit personeel eenige waardeerende woorden en bood een kunstige penteekening aan, vervaardigd door den heer van der Heijden te Tilburg. Na afloop hiervan begaf het personeel van Noord-Braband zich naar Breda en van het Kassierskantoor naar 's Bosch alwaar hun door hun patroon een feest avond werd aangeboden. Vervolgens kwamen tal van autori teiten vrienden en kennissen hunne gelukwenschen aanbieden. Hoewel dus het feest geheel in de bedoeling der jubilarissen een stil ver loop had, werden toch de bedienden, de buurtschap en de armen der gemeente in de gelegenheid gesteld om op de meest ombekrompen wijze een genoeg lijke dag door te brengen, en werden ook aan tal van instellingen belangrijke giften toegewezen. Mogen de echtelieden, geacht en ge- eerd door allen, nog tal van jaren voor elkaar en hunne geachte betrekkingen en onze gemeente gespaard blijven. Voetbalver. Waalwijk Vooruit Begunstigd door prachtig weer en onder flinke publieke belangstelling had Zondag de wedstrijd W. V. II B. V. C plaats. Onmiddellijk na het aanvangs- signaal treedt W. V. aanvallend op. B. V C. zuivert echter telkens met forsche trappen het terrein, terwijl ook vele aanvaller, door off-side staan zonder succes blijven. Wanneer de geel-zwarten keeper enkele malen ziin heiligdom goed verdedigd heeft, hierin door de backs trouw bijgestaan, trekken de W. V.ers weer naar de Besoyensche helft. Hier doorleeft het doel angstige momenten, totdat de linksbinnen met een mooi schot den eersteling ter wereld brengt. Dit moedigt den W V.ers nog meer aao, zoodat zij het spel in handen hou den en kort hierop uit een penalty voor de 2e maal scoren. Steeds blijft W. V. aanvallen doch doelpunten blijft verder uit. Was vóór de rust het spel reeds forsch, na rust verergerde dit nog. Vooral B V. C. zoekt hierin haar heil. W. V. neemt de zaken wat kalmer op, wat tot gevolg heeft dat de B V. C rechts binnen spoedig tegenscoort, om kort hierna de partijen op gelijken voet te brengen. Beide partijen werken nu hard om de leiding eo alhoewel W. V- beslist sterker is, valt deze Besoyen ten deel Haar links-buiten ontsnapt zijn bewaker en brengt met een prachtig schot den stand op 32, waarin geen verandering meer komt. W. V. II speelde beter en meer over legd, dan Besoyen terwijl de B. V C. ers den wedstrijd door hun forsch en enthou siast spel gewonnen hebben. Zondag as. zal het le elftal we der in het strijdperk treden tegen de Eindhovensche Voetbal Vereeniging. Deze was reeds eenmaal in Waalwijk doch slecht weer was oorzaak dat de wedstrijd gestaakt werd en deze a s. Zondag alhier zal worden overgespeeld. NIEUWKU1JK. Naar wij vernemen is de heer J. M. <r. Sas, sedert eenigen tijd alhier ter secretarie dezer gemeente werk zaam, benoemd tot ambtenaar der secre tarie der gemeente Tiel. VLlJMEM. 1.1. Zondagmiddag om halt 4 hield de Mariavereenigiug alhier eene ver gadering in het patronaatsgebouw. Door dc secretaresse Mej. H. v. d. Kamp werd in deze vergadering rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar. Aan de orde was verder de verkiezing eener secre- aresse waartoe bij acclamatie de tegenwoor dige functionnarisse Mej. H. v. d. Kamp werd benoemd. Door de presidente Mevr. Weyera-Blom werd nog een hartelijk woord van dank gericht aan alle propagandisten door wier bemiddeling en werkzaamheid de bloempjesverkoop zoo goed was geslaagd. Op de dezer dagen ter teekening aan geboden lijst tegen de eerlang in behandeling komende tariefwet hebben in onze gemeente circa 200 ingezetenen hunne handteekeniug geplaatst. Wel een bewijj, dat men hier iu het algemeen van harte hoopt van eene tariefwet verschoond te blijven. Onze dorpsgenoot, de heer Jos Fabrie is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot opzichter bij de gemeente-werken te Venlo. In den loop van 1911 zijn door onze gemeentepolitie 83 procesverbalen opgemaakt wegens allerlei overtredingen, waaronder slechts 4 voor mishandeling. Vergelijken wij dit dit aantal met dat van vroeger jaren, in 1908 beliep het ongeveer 300 dan nemen wit eene aanzienlijke vermindering waar, welke zeker wel pleit voor de ordelievendheid onzer gemeen'euaren. Op Donderdag 7 Maart a.s zal V avonds ten 51/, ure in het café van G. van Engelen de jaarlijksche verpachting der gemeente weiden plaats hebben. Door onze gemeente is thans een be gin gemaakt met het stekken van bandhout op 4 bunders iu de Wielkampeu en Bier- sersche dammen. Daarmede wordt ook weer werk verschaft aan 27 arbeiders in onze gemeente, wat iu den sl ppen tijd zeker niet genoeg gewaardeerd mag worden. BESOIJEN. B.V.C, Vergezeld van een, voor Besoijen groot aantal supporters, ging B.V.C. j.l. Zondag naar Waalwijk, om voor de competitie W.V. II te bestrijden en aan gezien W.V. hare nederlaag in Besoijen, aan het kleiue veld de schuld gaf cn nu op haar eigen groot veld speelde, giögen de nationaal gestreepten das niet zonder vrees naar Waalwijk. Doch B.V.C. heeft, bewezen, dat zij op een groot eld eveneens kunnen spelen, wint na een uiterst forscheu en ppanuenden wedstrijd, welke van beide zijde soma in ruw spel overging, weet. B.V.C., W.V. II iu dit srizoen voor de 2de maal te kloppen, ditmaal met 32. W.V. schijnt met spelers uit. het Isle XI tal, B.V.C. is ge heel compleet. Beide XI tallen ziju voor half time tegen elkaar opgewaeseu, doch uit verkeerde verstandhouding der B.V.C, backs neemt W.V. de leiding die zij daarna door penalty op 20 brengen. Als er ge draaid is valt B.V.C. onstuimig aan en maakt uit een voorzet van linke een ?egen- punt, beide doelen zijn onophoudelijk in ge vaar daar het spel zeer vlug is, doch uit een algeiueeu opdringen, weet den W.V. keeper geen uitweg met den bal, en werd met hal en al in het net gewerkt en a zoo gelijke stand is 22. De strijd om de leidiug werd steeds spannender, en het publiek zoowel als spelers geraken io vuur, doch de scheidsrechter brengt de gemoederen tot kalmte, B.V.C. zet er nog eens alUs op en m -ken hun 3de punt, welk tot het einde onveranderd blijft. Wel forceert W.V. nog een 3 lal corner doch die levren niets op, terwijl aan de overzijde B.V.C. pech heeft als zij 2 maal achtereen ttgen de bovenlat schiet. Het einde nadert met een welver diende oveiwinning voor B.V.C. mei 32 Zooals gezegd was het een zeer forsche wedstrijd, met wederzijdsc.he ruwe manieren doch die verder direct door scheidsrechter van den Hoek uit Tilburg naar behooren werden gestraft. Een woord van lof aan dezen kranigen en onpartijdigen scheidsrechter, is dan ook niet misplaatst, vooral met den buitenspelregcl wa» hij uitstekend bekend. A.». Zondag zal B.V.C alhier eene competitiewedstrijd spelen tegen T. M. S uit Breda op net terrein van laatstgenoemde. De vorige Veer won B.V.C. op eigen terrein van II. M. S met 32. Ze zullen nu echter wel een zwaren dobber hebben. Maar moed houden, jongens tn Zondag er flink op los. CAPELLE. Het batig saldo van de op 17 Februari, gehouden uitvoering door de Utrechtsche Onderwijzers Tooueelvereeniging „Dc U. O. T," bedraagt circa f 60. De helft zal overgedragen worden aan de centrale vereeniging voor vacantie kolonies, terwijl de rest bestemd is voor het Herstel lingsoord te Luutereu voor onderwijzers. RAAMSDONKSVEER. Dezer dagen had de Directeur der Centrale alhier het ongeluk in het gebouw der Centrale te struikelen eü bij het vallen een zwaar geladen conductor vast te grijpen, waardoor hij zulk een sterken stroom door 't lichaam kioeg, dat hij als verlamd zijn woning werd binnengedragen. Gelukkig is de toestand van den heer B. thans bevredigend. Verleden week raakte C- d. Z. alh. terwijl hij werkzaam was in de fabriek van Schipper cn van Doug, n met zijn arm be kneld tusschen een der machines met het gevolg, dat dit lichaamsdeel ernstig ge kneusd werd. Dr. Berkenstein te G'bcrg verleende eerste geneeskundige hulp. 1 Maart zal de voetbrug over de Douge electri8ch geopend en gesloteu worden. Benoemd. Tot onderwijzers aan de, Chr. School der Ned. Herv. Gem. werd benoemd Mej. Van Gardereu, thans iu be trekking aan de Chr. School te Vianen. De heer Vau Kuik staat op de voor dracht als onderwijzer te Oostvoorne, Ter Apel en kouit mede in aanmerking te Wierden (O.) GEERTRUI DEN BERG. De alhier ge vestigde zangvereeniging' „Ons Genoegen" zal in de eerste helit der volgende maand een uitvoering geven te Made iu het gebouw der Ned. Herv. Gemeente aldaar, wederom met welwillende medewerking van Mevr. Bos-ran Goch en de WelEdel. Gestr, Heeren Snoek en Wefers-Beltirick. Woensdag 28 Febr. zal het 25 jaar I geleden zijn, dat de heer J. W. de Hoog het ambt van outvarger dezer gemeente aan- vaardde. Voor het examen ter verkrijging van een Hanze-diploma hebben zich alh. aan- 1 gemeld W. C. Hagen. J. W. Eindhout. J. L. Marcusse. A. F. Th. van der Meer. L. Slpgers. P. K. v. d. Waals. Tot kapitein van het S.S. „Thor VI is benoemd A. Wilschut, thans als zoodanig in functie op het S.S. »Thor VII*. WASPIK. Ons vorig bericht omtreut het couconrs hyppique van Pegasus alhie behoeft iu zoover verbetering, dat niet be doeld wordt een keuring »an hengsten en fokmerrien, maar een concours van aange spannen dekhengsten en stamboekmerritn. 1 April zal de heer J. Luiken, brieve,n- bode alhier, den dienst met pensioen ver- l*ten. We wenscheo hem nog vele jaren een welverdiende rast. Kaatsheuvel 28 Febr. 1912. Afgeschafte R. K. feestdagen. Onze Volksbond en Vakvereenigiug hebben huane goedkeuring gehecht aar het voorstel van den Ceutralen raad vat den Bond van R. K. Werklieden-ver- eenigingen in ons Bisdom. Dit voorstel is om aan alle patroons van ons diocees te verzoeken om ten eerste op 2den Kerstdag, 2den Paaschdag eu 2den Pinksterdag niet te doen werken ten tweede om op de overige afgeschafte I katholieke feestdagen; O. L. Vr. Licht- mis, 2 (Febr.) O L. Vr. Boodschap (25 Maait), O. L. V. Geboorte (8 Sept.), H. Sacramen'sdag en den plaatselijken Patroonsdag, het werk niet te doen aan vangen voor smorgens 8 uur. Zoodoende hebben de arbeiders gelegenheid om die dagen de H. Mis bij te wonen en dus die dagen, volgens den wensch onzer Geestelijke overheid meer christelijk door te brengen en aan zijn godsdienstige gevoelens meer uiting te geven. Postduiven tentoonstelling. Z terdag en Zondag was in het Hotel A. Wijdemans eene Collectie postduiven door de Vereeniging »De Zwaluw* ten toongesteld, waarbij verschillende prach tige exemplaren de aandacht trokken. Onder de bekroonde diertjes waren er, die den weg naar Bordeaux en Tours meer dan eens in een minimum van tijd hadden afgelegd en waarvoor tevergeefs dertig en meer gyllden werd geboden. De Jury die uit de Heeren H. v. Dort- mond van Dongen en F. De Jong van Tilburg bestond, kende de volgende prijzen toe. Blauw kras doffer oud. le Prijs. P. v. d. Meijden Rotterdam. 2e Hendiiks Ligtvoet. Zeer eerv. vermelding. A. Steens, Apeldoorn. Zeer eerv. vermelding, P. v. d.Velden. Eerv. vermelding, H. Corstanje W. Lugters. Blauw kras duif oud. le Prijs. Hendriks Ligtvoet Eerv. Vermelding H. v. Helmond, Vucht. Eerv. Vermelding F. Michael, Vrij- hoeve-Capelle. Blauw band doffer oud. le Prijs. Caspanni v. Beurden Tilburg. Zeer eerv. vermelding. H. F. Muit- jens, Den Bosch. Bonte doffer oud. 2e Prijs. F. Michael. Vrijhoeve-Ca- pelle. Zeer eerv. vermelding. H. F. Muitjer Den Bosch. Bonte duif oud. le Prijs. H. F. Muitjens. Den Bosch. Rood band doffer oud. le Prijs. P. v. d. Meijden Rotterdam. Zeer eerv. vermelding. J. Schalken Waalwijk. Rood kras duif oud. Zeer eerv. vermelding. F. Michaei Vrijh.-Capelle. Niet genoemde kleur doffer oud. 2e Prijs. P. v. d. Meijden. Rotterdam. Zeer eerv. vermelding, v. Beurden. Caspasni. Tilburg. Niet genoemde kleur duif oud. le Prijs Caspanni-v. Beurden Tilburg. Zeer eerv. vermelding. J. v. Honscho- ten. Haarlem. Blauw kras doffer jong. le Prijs. H F. Muitjens. Den Bosch. 2e C. v. d. Assen Muscus. Blauw kras duif jong. 2e Prijs. L. De Bever. Vucht. Zeer eerv. vermelding, H. F. Muitjer Den B»sch. Eerv. vermelding. Hendriks-Ligtvoet. Blauw band doffer jong. 2e Prijs. C. v. d. Assem Muscus Zeer eerv. vermelding, P. v. d. Meijden Rotterdam. Bonte duif jong. Be Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 5