ISÏÏWS VIT HSÏÏ3DSN Ingezonden Stukken. Sport. in wijde omgeving geniet, zal vooral op den Internationalen Feestdag van 2 Juni duizenden uit ons land en van over de grenzen doen toestroomen. Gilden, die onverhoopt geen uitnoo- diging mochten hebben ontvangen, kun nen zich voor deelname en aanvrage van Inschrijvingsbilletten etc. nog aan melden, tot uiterlijk 15 April, bij den heer P. J. H. Denteneer, le Secretaris, Stratum. Voor nadere bijzonderheden raadplege men den Feestgids diï ongeveer begin Mei verschijnt, aan alle deelnemende Gilde» gratis wordt toegezonden, en voor belangstellenden tegen een kleine ver goeding verkrijgbaar zal zijn bij den voornoemden Secretaris. CAPELLE. De gevolgen van de mijn werkersstaking, doen zich ook hier ge voelen. De prijs der kolen is opgevoerd van f0.85 tot fl.20 het mud, terwijl er voor dien prijs thans ook bijna geen meer te verkrijgen zijn. Woensdag 20 Maart gaf de Rede rijkerskamer >Vriendentrouw4 een uit voering in de zaal bij den heer L. F. van Dongen. De zaal was door een talrijk publiek vooral in aanmerking genomen dat het de voorjaarsvoorstelling was bezet. Opgevoerd werd »Schijn Bedriegt.4 Het stuk was niet erg geschikt ora 't publiek te doen lacheo. De algemeene indruk was dat de rederijkers in de keuze van dit stuk niet erg gelukkig waren geweest, doch dat veel, zeer veel goed is gemaakt, dopr het uitstekende spel. De rollen werden gekend, de voor dracht was goed, factoren, die beide mee hebben gewerkt om van het stukje te maken, wat er nog van te maken was. Zonder de andere spelers te na te komen, verdient boer Molkamp, wel een pluimpje, dat hij er in slaagde een ko mische tint aan te brengen. Na de pauze werd gegeven »Baas Gansendonk4, 't Viel echt in de smaak èn naar inhoud, èn wat betreft het spel. De inhoud was leuk en waar. Naast het type van een parvenu, het groote publiek, er op uit den hoogmoedigen dwaas belachelijk te maken en oplichters door vleierij ei bijna in geslaagd, Gan- sendonck tot hun slachtoffer te maken. Eindelijk de ontknooping. Gansendonck ziet het dwaze van zijn handelwijze en ontrukt zich aan de gevareo, die hem bedreigen, door zichzelf te beloven, weer tot de gewone menschen terug te keeren. Aardig was het type van zijn knecht Kobe, de gemoedelijke, in alles zijn baas gelijk gevende dienaar. Hij ziet de fouten van zijn baas, doch weet ook diens goede hoedanigheden op prijs te stellen. Hij is de man, die zijn meester weer op 't rechte spoor brengt. Wat de voordracht betreft, kunnen we kort zijn. Het spel voldeed het publiek in alle opzichten. De avond werd opgeluisterd doorstrijk- muziek van de staf uit den Bosch, en tot aller voldoening. Aan 't slot een gezellig bal. De uitvoering mag over 't geheel genomen, als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Een aansporing voor de werkende leden der kamer om hun leus »Vrien- dentrouw» gestand te doen en 't volgend jaar ons weer te komen verrassen met een paar uitvoeringen. Door den Voorzitter werd er op ge wezen, dat de Capellenaars zoo weinig Instemming betoonden, in den vorm van jaarlijksche bijdragen. Spreker be tuigde zijn spijt hierover, waar we ons volkomen bij aansluiten. De Vereenlging toch heeft Woensdag weer getoond, op steun aanspraak te mogen maken en heeft dit al jaren ge daan, Waar we nu toch al weinig vermake lijkheden, uit eigen kring voortkomende, hebben, mogen we verwachten, dat de Capellenaars, de Rederijkerskamer naar waarde zullen weten te schatten en door finantieele steun de levensvatbaarheid van 't gezelschap mede mogelijk zullen maken. HEISTRAAT. Vrijdag viel de dienatbode ▼an C. V. van een ladder met het gevolg dat zy een arm brak. ,Dr. van der Meulen verleende de eerste geneeskundige hnlp. CAPELLE. Gisteren slaagde Mejuffrouw A. M. Verhoeven alhier, leerlinge der Rijks, noamaallesseu te Waalwijk, voor de acte nuttige handwerken voor meisjes.' Haar onse gelukwenscheo. RAAM8DONK(Dorp.) Tot haltechef alh. is benoemd de kalfechef te Lent bij Nijmegen welke halte wordt opgeheven. RAAM8DONK8VEER. Onze dorpsge- noote Mej. A. M. Meischke slaagde deze week voor het examen nuttige handwerken. De geslaagde onzen gelukwensch. Tengevolge van de uitvoering van het herstellingswerk aan de rolbrug over de Donge cal deze tusschen 25 en 30 Maart niet geopend worden. GEERTBUIDENBERG. Indien het weer 't Zondag toelaat, zal Sparta" alb. baar laatsten competitie-wedstrijd spelen. Winnen de rood-wicten, dan staan zij gelijk met ^Excelsior" nit Tilburg, maar de Tilbnrge- naren zullen dan de nammer-een-piaat« innemen door hun beter doelgemiddelde. VLIJMEN. Het volgend staatje ons welwillnoddoor den Directeur der Coöperatieve stonmzuiveltabriek alhier ter band gesteld kan een kijk geven op' de bedrijvigheid, welke in het jaar 1911 in genoemde fabrtek heeft geheerscht. Ontvangen werden 665664 K.G. volle melk,waarvan 9596 K.G werden ver kocht f7,40 per 100 K.G en 656088 K.G. werden verwerkt tot boter, waarbij werden verkregen 24617 K.G. boter d. i. 1 K. G. boter uit 26,6 K.G. melk. Het gemiddelde vetgehalte der geleverde melk was 3,27%. Bijgekocht 1950 K G. boter, in het geheel leverde de fabriek dus »f 26463 K.G. en bedroeg de boter opbrengst f 37984,67 Vs of gemiddeld per kilo f 1,44. Verder werden verkocht 82928 Liter karnemelk voor f2081,48V9; 68665 L. ondermelk voor f2069,11 en *oor f 106,20 spoeling. Litbataald werd f83609,83 of f 5,05 per 100 KG. of f5,20 per 100 L. melk. Wy hopen, dat de stoomzui elfabriek De Vooruit gang" ook dit jaar weder haar naam alle eer zal aandoen. Op de kiezerslijst voor deze gemeente staan 421 kiezers. Terwijl 21 kiezers van de lijst werden afgevoerd, zyn er 31 bij gekomen. HERPT. Een dronken landlooper stelde zi*h hedenmiddag zoo danig aan dat onze gemeente-veldwachter meende hem in den amigo te moeten stoppen. Maar, eilieve, bij het arrestantenlokaal gekomen, toonde den man niet veel zin te hebben em in de doos te worden gestopt. Hij rukte zich los en zette het op een loopen, achtervolgd door den vel lwachter wiens beenen niet rap genoeg bleken om den vluchteling ïti te halen, zoodat deze kans zag op Hedikhnizensch grondgebied te komen en alzoo den dans te ontspringen. Dat deze wedloop onder het van alle kanten saamgeloopen publiek heel wat hiraliteit verwekte, is te begrijpen. BESOIJEN. Zondag a.s. zal B. V. C. alhier een vriendschapsmatch spelen tegen f Sparta' uit 's Bosch op het terrein alhier. Aanvang half twee. SPRANG. Het bouwen van een model boerderij voor den Heer C. Quirijns te Sprang is onderhands aanbesteed aan C. Michael aannemer te Vrijhoeven-Cappel. LOONSCHEN DIJK. Woensdag ontving de Kerkeraad alhier bericht, dat Ds. De Braijn door een plotselinge ziekte zijner echtgenoote verhinderd was, Donderdag 1.1, het in het vorig nummer van dit blad aan gekondigd bezoek le brengen. Zijne Eerw. hoopte nu in het begin van de nieuwe week Loonschendijk met een bezoek ts vereeren. 't HERTOGENBOSCH. In de gisteren avond gehouden raaksvergadering is besloten aan eene commissie bestaande uit de raads leden Scfieffers en Dr. Woltering op te dragen den raad te dienen van advies in zake bet vakonderwijs. Aan de weduwe van den overleden hoofd commies ter secretarie, den heer J. C. Borsten uerd een ^eniioen toegekend van f600 'ajaars. Overeenkomstig het rapport der commissie ad boe werd de rentegarautie voor den bouw vau het nieuwe gasthuis verhoogd van f 15,000 op f 20.000. Benoemd werd tot bestuurslid der stichting Volkshuisvesting* de heer Ferd. v. d. Eerebeemt. Omtrent het rapport aangaande de mogelijk heid van het maken van eeu verkeersweg noar de terreinen ten Westen van het spoor wegemplacement, werd besloten het toege zegde plan van y's Hertogenbosch Belang" af te wachten. 2 jarige zwartbonte vaa Van Engelen te Vlymen, een zwartbon'e van A. Timmermans te Doeveren, eeu zwartbonte, van J. C. van Bokhoven te Herpt, een zwartbonte van J. A. van Oudheusden te Herpt, twee zwart bonte van Job. van Boxtel te Oudheusden en een zwartbonte van W. Hoeflaken te Wijk, Heusdcn, 23 Maart. 1912. Zeldzaam feit- Het echtpaar Adrianus van Baardwijk en Dingena van der Beek bad het voorrecht dsze week 19 Maart den dag te beleven, waarop zij voor 55 jaren door den band des huwelijks werden verbonden. Mogen zij in gezondheid hun diamanten bruiloft beleven. Prijs der Steenkolen Begin dezer week besloten de steenkolen handelaren alhier hun prijzen voorloopig per H. L. met f 0,25 te rerhoogen. Donderdag werd echter reeds bij bekken slag bekend gemaakt, dat wederom aan den onden prijs zon worden verkocht, wat voor velen een welkome tijding was. Keuring Springslieren. Op de heden gebonden voorjaarskenring van springstieren werden er 49 aaBgeboden. Daarvan werden er 23 goedgekeurd. Goed gekeurd werden een donkerzwartbonte van de wed. H. Verhoeven te Doeveren, een zwartbonte van C. J. Branderhorst te Genderen, een licht— zwartbonte van J. t. d. Heuvel te Genderen, een zwartbonte van L. G. v. d. Beek te Genderen, een 3 jarige zwartbonte van Gebrs. Oerlemaus-Van der Schans te Drongelen. een 1 jarige zwartbonte van dezefde eigena ren, een liebtzwartbonte vai> P. Nieuwkoop te Drongelen, een zwartbonte vaa Jac. de Wilt te Herpt, eeE zwartbonte van I. Bnijs te Herpt, een 2 jarige zwartbonte van de wed. Branten te Haarsteeg, een 8 jarige zwartbonte van de kinderen van Veldhoven te Hedikhuizec, een 2 jarige zwartbonte van dezelfde eigenaars, een zwartbonte van Van Engelen te Nieuwkuijk, een tijgerbonte van de wed. J. Buija te Oudhousden, een blauw bonte van Van Engelen te BokhoveB, een zwartbonte van De Haas te Engelen, een Kaatsheuvel, 23 Maart. Voorjaarsrnarkt. A.s. Maandag 25 Maart zal alhier de voorjaarsmarkt gehouden worden, als zijnde de laatste Maandag in de maand Maart. Retraitanten. Deze week keerde de eerste groep vrouwelijke retraitanten van hier uit Til burg huiswaarts. Zij hadden aldaar in het retraitenhuis nabij Koningshoeve een 3 daagsche oeiening gevolgd. Het getal deelnemers bedroeg 42 Allen waren opgetogen over hetgeen zij op geestelijk gebied genoten hadden. Ook het verblijf op stoffelijk gebied werd in alle opzichten geprezen, en eveneens wat betreft de vriendelijke en voorkomende houding der Eerw. Zusters. De oefeningen werden geleid door Eerw. Pater Jesuiten. Met de a.s. kermisdagen in Juli, hopen weer een groep jonge- dochters aldaar een retraite te gaan houden. Plechtige H. Communie. A.s Zondag 24 Maart (Passie Zondag) zullen in onze beide parochiën de kin deren van elf jaar, hunne plechtige H. Communie doen. Deze plechtigheid zal Zaterdagavond worden ingeluid. Want hoewel door onze Geestelijke overheid herhaaldelijk en uitdrukkelijk verzocht hebben, om alle wereldsch vertoon, uiter lijk praal, en feesten achterwege te laten, de plechtigheden in de kerk worden met deozelfden luister gevierd Zij verliezen ook geenszins iets van hunne grootheid of indrukwekkendheid. Moge het weet dien dag gunstig zijn. Nieuwe Scholen. Naar wij vernemen zijn de plannen voor twee nieuwe Scholen een voor Kaatsheuvel en een voor St. Joachims- moer, thaDS volledig vastgesteld. De eerste voor uitgebreid lager onder wijs zal bevatten 8 klassen en gebouwd worden in den tuin van het Hoofd der School. De tweede wordt in twee lo kalen ingedeeld, waarnaast een woning voor het Hoofd der School komt te staan. Voor beide Scholen zal bovendien nog een ruim lokaal voor de gymnastiek worden ingericht. De plannen zijn ter goedkeuring aan den Districtschoolopziener voorgelegd en de subsidie aanvragen zijn aan de Regeering verzonden. Moge de lang gekoesterde wensch van de bewoners van St. Joachimsmoer eens eindelijk in vervulling gaan. Het zal voor de parochie aldaar een groote aanwinst^ blijken zelf een School te be zitten. Sommige kinderen toch wonen op een klein uur afstand van een school en moeten om daar op tijd te komen reeds 's morgens om 7 uur het cate chismus-onderricht bijwonen. Geen wonder dan ook, dat hier naar verandering van dien toestand reikhal zend wordt uitgezien. Tentoonstelling /pij. Naar verluidt is te Kaatsheuvel be sloten af te zien van een eigen tentoon stelling 1913 en tevens besloten zich bij de eventueel te Tilburg te houden ex positie aan te sluiten. Tilb. Ct. Sollicitatie. Naar wij vernemen komt de heer Surig, eerste onderwijzer aan de open bare lagere school in de kom alhier, als nummer één voor op de voordracht veor hoofd der school te Vucht. LOONOPZAND. Toen dexe week de landbouwer B. met eene kar meit van 's- Gravenmoer huiswaarts kee-de kwam spelen- der wijze zijn paard te struikelen, zoodat het op de keien viel. Daar het spoedig was opgeholpen en geen letsel had bekomen, is alles goed afgeloopen. Verleden Dinsdag had in deze gemeente etne uiterst zeldzame gebeurtenis plaats, er had namelijk eene Executie vrrkooping plaats die heel wat volk byeen bracht; wijl er niet veel behoefde verkocht te worden, was de rerkooping dra afgeloopen. Nu het aardappelpoten begint aan te komen heeft het bestnur v. d. Boerenbond ook niet leden in de gelegenheid gesteld, kunstmeststoffen uit het pakhuis aan te schaffen, om alzoo verzekerd te zijn, dat men meststoffen krijgt die degelijk zijn omdat ie onderzocht zijn aan het Proefstation. De handboogschutterij >Salm Salm4, alhier gevestigd bij den heer G. Wijt- vliet heeft besloten op Zondag 23 Juni a.s. een nationaal concours te geven. Hiervoor zijn uitgeloofd 13 zilveren medailles, een zilveren lauwerkrans ge schenk van den hoogwelgeb. heer Jhr. Van den Berch van Heemstede, benevens een zilveren lauwerkrans van den edel- achtb. heer burgemeester G. Van derVen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur In uw nummer Van Donderdag 14 Maart lees ik in het Gemeenteraads- verslag van Vlijmen o.a. het volgende »De Heer T- van Wagenberg dringt er op aan dat aan Gedep. Staten nog medegedeeld zal worden dat het bedrag de fl. 10.nog niet is te boven gegaan, en voorts dat de aanklagers zelf vroeger ook altijd zoo hebben gehandeld. Ged. Staten zullen dan wellicht tot de con clusie komen dat het meer fitterij is geweest Ik ben zoo vrij deze uitlating van den Heer van Wagenberg in eene openbare Vergadering te beschouwen als eene, niet zeer verstandige kritiek-oefening op daden van vroeger zittende leden. Daargelaten nog dat het niet zeer »gentlcmanlike4 is personen aan te vallen op eene plaats waar deze zich niet (meer) verdedigen kunnen ontzeg ik ten eenen- male den Heer J van Wagenberg het recht om te spreken als hij deed. Het zou me in elk geval sterk interesseeren de bewijsvoering te hooren die de be schuldiging tegen >de aanklagers4 moest staven 1 Wat betreft den laatsten, volzin van zijn betoog, dezen uitval had ik aller minst van hem verwacht- Hij toch weet op de eerste plaats dat het strikt lecht van de requestranten te dezer zake niet betwistbaar was. En waar de motieven hem niet duidelijk of geheel onbekend waren, daar erlangt de Heer van Wa genberg niet het recht om op deze wijze over het doen en laten van afge treden of uitgeworpen leden den stat te breken 1 Vermoedelijk zal de Heer van Wagen berg in zijn >carriére4 van Gemeente raadslid nog wel eens het genoegen hebben van meening te verschillen met een collega. Zal hij dan dien collega het recht toekennen om in de Vergade ringen zijne daden, zijnt voorstellen zijne uitspraken botweg als fitterij te betitelen Ik wil hiermee allerminst trachten 's Heeren J. van Wagenbergs sympathie te winnen voor een daad waarvoor de vier onderteekenaars nog immer de volle verantwoordelijkheid aanvaarden maar ik wensch wel een krachtig protest te doen hooren tegen uitlatingen als deze in eene openbare Raadsvergadering. Gaat hij niet accoord met de zienswijze, van anderen hij trachte dan te weer- leggen. A la bonne heure 1 Maar hij bedenke dat anderen ook hunne ziens wijze, hunne leidmotieven hebben, die zij niet steeds geroepen zijn aan Jan en Alleman bloot te leggen. Het ware mij werkelijk liever geweest als tijdens de Vergadering van zekere zijde geprotesteerd was. Waarom dit achterwege bleef kan ik nu niet beoor- deelen. Nu dit echter niet gebeurde stond mij geen andere weg open dan deze. Met dank voor de plaatsing Uw d.willige, HENRI E. van de VEN. Heusden, 22 Maart 1912. Geachte Redactie. Voor de lezers en lezeressen, speciaal voor den oppervlakkige, van het niet- voor-de-poese ingez. stuk van den Eerw. Heer kapelaan v. d. Meijden dato 16 Maart j 1., heb ik nog alwat op mijn kerfstok. Ter wille van mijn naam zou ik vaa dito repliek gediend hebben, ware het niet, dat Z.E. bij zijn bezoek ten mijnent mij witter gëwasschen heeft dan de sneeuw- Een te betreuren misver stand, dat thans opgehelderd is, was oorzaak ran zijn schrijven en 'k weet zeker, dat deze eenvoudige mededeeling zijn volkomen goedkeuring wegdraagt. Toch kan ik niet eindigen zonder hem hulde te brengen, omdat hij zoo afdoend gelogenstraft heeft, wat dt Genestet verkondde >Het houdt geen steek, zij een leek, Doch een steek houdt het toch.4 Onder dankzegging voor Uwe gast vrijheid De correspondent, die het niet verbruid heeft. JAN PAX. Naar Antwerpen. Versch als de broodjes vau m'n bakker en de leverworst van m'n slager, geef ik mijn Indrukken over Belglë-Holland weer. Ik snap, dat al mijn collega's er over zullen schrijven, maar daarom juist gun ik me geen tijd, de opgedane in drukken te conserveeren, en wil ik die allereerst aan 't papier toevertrouwen. Of ik schik gehad heb Menschenlief, ik heb gedanst, gehost, gesprongen Mijn schoenen ziin afgetrapt, mijn hoed vertoont sporen van dege neratie en als ik mijn oog laat rusten op de's morgens zoo zorgvuldig op de linkerrevers van m'n spuwpakje beves tigde oranjestrlk, besef ik meer en meer de waarheid van de logica, dat niets be stendig is hier beneên. Zaterdagavond in de residentie een begrafenis feestje hebbende bijgewoond, liet: ik me Zondagmorgens half 10 door de Holland-Express naar Antwerpen rijden. We werden bebombardeerd met exemplaren van De Sportkroniekdie een extra-oplaag had doen drukken, om weg te gooieD. Voor mij was een exemplaar op zwaar kunstdrukpapier gereserveerd, dat me door Moorman eigenhandig werd uitgereikt. Werkelijk bracht dat kunstdrukpapier thans eenige zwarte aan 't blaadje, tevens den dub belen omslag. 't Was een leuke pan in den trein, de 2e klasse-reizigers zaten eerste en de eerste-klasse passagiers zalen iweede klasse. Alle bekende en onbekende groothe den waren vertegenwoordigd het halve Bondsbestuur, het heele koperen dingetje, Coucki en Groothoff", Blöte en Jan van den Berg, Moorman en Maurits, Hörbur- ger met zijn broer, Hans en Hylkema, Meerum en Dr. van Staveren, Francken en Thomee, Vic Consalves en den vertegenwoordiger van Kees Bekker, Nijland en zijn buikje, Valkenburg en Bronger, Göbel en zijn handen, van Gend en Loos, Peek en Cloppenburg, Cbadwick en Casper Flick kortom alle onscheidbare combinaties waren present. We stoomden langs Rijswijk en Delft, langs Overschie en Wachtpost 15 Toen 1 Rotterdam 1 Nieuwe bestorming van den trein, nieuw tumult, nieuwe handjes, nieuw leven 1 Dordt, Roozendaal I Het halve Zuiden werd ingeladen, allen reisden eerste klasse, zoodat we een Zuidelijke eerste klasse kregen tot Es- schen toe. Esschen 1 Dit beteekentBestorming der buffet ten. De >kommetjes soep4, die, mits in bescheidener inhoudsmaat toegediend, ook >kopjes bouillon4 heeten, waren niet aan te sleepen. Als je in 't Fransch bestelde, kreeg je Hollandsch geld, en gaf je Hollandsch geld, dan kreeg je Fransche muntstukjes met Belgische gaaljes 1 'n Raar mecaniekje zoo'n grens- buffet 1 Van Esschen dubbel hard tot Antwer pen 1 Antwerpen 1 Hier duizenden Hollanders en Belgen, wachtend op 't Nederlandsch Elftal en mij. In gepavoiseerde rijtuigen ging 't naar >Duizend Zullen4, dat ze daar noemen »Mille Colonnes4. We aten er weinig, maar duur; Nijland kreeg niet half ge noeg, Meerum raste een halve rundbeaf van 't bord van Moorman, die op zijn beurt 't biertje van Hylkema verschalkte Chadwick bestelde ijspudding en kreeg Engelsche pleister, Göbel vroeg om Utrechtsche theerandjes en ze brachten hem ansichtkaarten. De eene kellner, liep den anderen overhoop, 't Was een lollige boel! Vroeg je om een >couteau4, dan was 't antwoord »Cato est sorti le match, monsieur l4. We zijn weer weggegaan uit de >Dui- zend Zuilen4, we zijn weer in onze >bakjes4 gekropen en tusschen drommen Belgen en Hollanders, allen getooid met in 't oog loopende kleuren, hunne na tionaliteit verradend, bereikten we 't terrein. Ik zocht stelling bij det hoofdingang, om eens goed te neuzen. Wat'n chic l Wat 'n mondain goe I Dames met en zonder harembroeken, smalle rokjes met elegante damesbeentjes er in geperst, hooge hoeden met snorlooze meneertjes d'r onder, piccolo's met reciameoboekjes van »De Revue der Spoiteu4, Belgen met Hollanders en Hollanders metBelgen, alles passeerde daar de revue en 't tourniquet. Er kwam geen eind aan, ik ben daarop, zonder 't eind, afwachten op de tribune geklauterd, liet me tus schen Nijland en Coucke, horizontaal rollend, door 't deurtje persen en kwam tusschen de heeren de Lavaleye en Havenith te zitten, voor me 't terrein en achter me de dochter van den Hol- landschen consul Moorman was jaloersch en fluisterde me in, dat ik »buiten-spel4 zat. »Geeft niets4, repliceerde ik Jaap, >lk hinder niemand l4 Toen zijn we gaan spelen I Of beterDe Belgen zijn toen gaan spelen met ons. Allemachtig 1 Wat 'n angsten heb ik uitgestaan. Bronger leerde Valkenburg, hoe ie 't niet doen moest en Valkenburg gaf aan. hoe Bronger 't deed, maar Göbel wat zeg ik mijnheer Göbel, neen prachtmensch Göbel, wél neen mirakel Göbel knikkerde al de knikkers van elf Belgen telkens 't veld in. Göbel 11 Göbel 1 I Göbel 111 't Was geen BelgiëHolland 1 'tWas BelgiëGöbel 1 Overal lees Ik verslagen van den BelgiëGöbel wedstrijd. Pots- tausend 1 Wat 'n kerel I 's Avonds deed gij me voor, hoe je 'n bal moet stoppen als je alleen voor vijf aanrennende Belgen staat, en hoe je 't leer moet vermeesteren, als je 6 meter van den bal en 6.00 M. van den achter den bal loopenden Belg

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10