Derde Blad. Provinciaal Nieuws. Uitvoeringen. NUMMER 31 ZONDAG 14 APRIL 1912. 35c JAARGANG. Groot Concert te geven door de >Liedertafel der Koninklijke Stoom- schoenenfabriek A. H. van Schijndel Waalwijk4 met hoogstvereerende mede werking van Mej. Rosy Prins, (alt, Kiel) den Heer Jos, Groenen, (baryton, Kiel) en den Heer Snijders, (accompagnateur Raamsdonksveer) op Maandag 15 April 1912, in de zaal »Musis Sacrum.4 Aanvang 8 uur precies. (Zie Programma's.) Waalwijk, 13 April 1912. Examen L. O. Tot deskundigen bij de examens voor hulpacte L. O te houden te Breda zijn o. tn. benoemd Nederlandsche taal en lezenG. van Oudenhoven, hoofd der school, Besoijen. RekenenJ. Spijkerman, hoofd der school te Waalwijk. N. O. G. Bij de verkiezing van twee leden in het hoofdbestuur van het N. O. G. ver kregen in de afdeeling Waalwijk de heeren Kiestra en Ter Agter elk 9 stem men terwijl de beide andere candidaten, de heeren Feberwee en de Jong geen stemmen behaalden. Mishandeling. In ons vorig nummer hebben we be schreven de mishandeling, waaraan de echtgenoote van F. v. d. D. blootstond van de zijde van haren man en waarom deze laatste werd gearresteerd en naar 1. den Bosch overgebracht. Wij hebben dezer dagen de mishan delde vrouw eens bezocht en waarlijk de aanblik is verschrikkelijk. Hoe 't mogelijk is, dat iemand, die nog aan spraak maakt op den naam van „mensch" op dergelijke wijze iemand, nog wel zijne vrouw, zoo kan mishandelen, is onbe grijpelijk. Haar geheele gelaat was op gezet, zoodat de oogen onzichtbaarwaren het geronnen bloed scheen overal door de opperhuid, in hals overal sporen van onmenschelijke wreedheid, haar arm door 't trappen en gooien gebroken, in 't kort, een aanblik werkelijk die men niet spoedig uit zijn geheugen wist. Wij zijn heen gegaan vol diep mede lijden met deze ongelukkige vrouw, die we gaarne in aller steun aanbevelen. Moge de snoode wreedaard zijn ge rechte straf niet ontgaan en moge hij maar voorloopig opgeborgen blijven, voor de rust der ongelukkige vrouw, in 't andere geval gelooven wij dat de buurt hem eene warme ontvangst zou bereiden. Voetbalver. Waalwijk Vooruit11 Door een misverstand tusschen Eind hoven en den competitieleider B.V. B. gaat de wedstrijd W. V.—Eindhoven morgen niet door. Deze ontmoeting zal niet meer op nieuw worden vastgesteld en heeft W.V. dus met 5—0 gewonnen. Nadat bekend was, dat Eindhoven niet opkomen zou, noodigde W.V. en kele andere clubs uit alhier een friendly game te komen spelen. Jammer genoeg zijn hieromtrent nog geen definitieve berichten ingekomen. Mocht echter een Ver. de uitnoodi- ging aanvaarden, zal dit door aanplak king voor de vitrine van den heer A. van Eijck, Stationstraat, alhier nader worden bekend gemaakt. W.V. II speelt morgen een revanche wedstrijd tegen de Waalwijksche Stu dentenclub. De vorige maal verloren de geel zwarten met sprekende cijfers, zoodat er nu al reden is, om te trachten flink revanche te nemen. Medaille-wedstr ijd. Zooals we reeds melden, zal Zondag 21 April een medaillewedstrijd op het W.V. terrein alhier plaats hebben. De deelnemende clubs Anthony, Zalt- Bommel, Kralingsche F. C. en W. V. zijn alle van gelijke sterkte, zoodat van de uitslagen moeilijk iets te voorspellen valt. De prijzen bestaan in Groote ver guld zilveren medaille, groote zilveren medaille en Herinneringsmedailles. Waalwijksche Studenten Vereeniging Vrijdag speelde W.S.V. op het terrein van W.V. een friendly game tegen de club „Door Sport Vereenigd" uit 's Bosch Al gauw bleek het, dat W. S. V. veel sterker was dan D.S.V. Vooral was hunne combinatie uitstekend. Het is dan ook aan een der backs te danken, dat er niet zooveel gedoelpunt werd. D.S.V. verloor met 4—0. W.S V speelde met enkele invallers. Wat de spelers aangaat, speelde Zec- kendorf zeer vlug en met taktiek. De twee van Loons waren zooals altijd harde werkers. Door hun toedoen werd er menig balletje langs den keeper ge trapt. Verden muntten nog uit J. Klij- oerg en A. Houben die goed samen speelden. De eerste speelt toch wel wat te veel op zijn eigen houtje. Ook de halfs waren in goede conditie. Zij lieten weinig kans voor de backs om ook eens te trappen. Deze hadden dan ook weinig te doen, maar wat ze te doen kregen werd goed verwerkt. De keeper behoefde zijn talenten niet te toonen. Gidus Madiol. In de vitrine van den heer Th. van Delft, fotograaf alhier, staat wederom een nieuw stuk werk geëxposeerd van onzen amateur-schilder Gidus Madiol. Het stelt voor een z.g. werkwinkel van onzen ouderwetschen huisschoen maker, een welbekend type met vrouw en dochter. Het is een werk, dat natuurlijk feilen aankleeft, maar dat zeer goed is, wat expressie, kleurschakeering en licht-ef- fecten betreft. Wij raden eenieder aan, dit mooie groote doek te gaan bekijken, dat geknipt is om een kantoor onzer moderne schoenfabrieken te versieren. Ter Bedevaart. De WelEerw. Heer P. Kluijtmans, ka pelaan alhier, zal a.s. Dinsdag ter be devaart naar Rome vertrekken. Competitieleider Door de vereeniging Waalwijk Voor uit4 is de Heer C. Witlox-Mastboom te Waalwijk candldaat gesteld voor de functie van Competitieleider B. V B. Kamer van Arbeid. Bij de Woensdag gehouden stemming voor leden van de Kamer van Arbeid voor het Schoenmakersbedrijf zijn uit gebracht voor de Patroons 39 stemmen hiervan bekwamen de heeren Van Ghert, Kaatsheuvel, 24,Jan Groenen, Besoijen 23 H. Klerks-Dekkers, Baardwijk, 31, J. IJpelaar, Drunen 33, en H. Pullens-van Gerwen te Waalwijk 22 stemmen voor de werklieden werden uitgebracht 338 stemmen hiervan bekwamen de heeren J. Sustrink, Baardwijk, 257, P. Moonen, Loonschendijk, 265, D. Voogd, Waalwijk, 271, C. Steenbergen, Kaats heuvel 260 en A Couwenberg te Drunen 260 stemmen. Festival. In de gisteren gehouden vergadering van de Liedertafel van de Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H v. Schijndel, is besloten om aan het te Dordrecht van Juli tot September te houden festi val deel te nemen. Bijzonder onderwijs. Naar wij vernemen zal nog dit jaar een aanvang worden gemaakt met het bouwen van een R. K, Bijzondere School voor jongens. De school zal worden gebouwd achter naast het Bondsgebouw. D.v.N. Spoorweg Lage Zwaluw e-Mo er dijk. De Minister van Waterstaat, gezien het verzoek van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, om in het Locaalspoorweg-reglement 1902 van toepassing te verklaren op den spoorweg Lage Zwaluwe-Moerdijkge zien de berichten van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten gelet op het tweede lid art. 5 van de over eenkomst met de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen van 21 Jan. 1890, bekrachtigd bij de wet van 22 Juli 1890 (Staatsblad no 134); heeft goedgevonden toe te staan, dat de dienst op den spoorweg Lage Zwaluwe-Moer dijk, met ingang van 1 Mei 1912, wordt uitgeoefend overeenkomstig art. 1 der wet van 9 Juli 1900 (Staatsbl. no. 118). Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij en Veefokkerij. Gedeputeerde Staten hebben den heer J. Oerlemans te Drongelen benoemd tot lid van de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noordbrabant en tot lid van de Prov. Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de veefokkerij in Noordbrabant, en zulks in de vacaturen ontstaan door het over lijden van den heer B. Snoek. In de Commissie voor de Paarden fokkerij hebben thans zitting de volgen de heeren Mr. A. Verheijen van Estveld te Box meer, Voorzitter C. Aarden te Stand- daardbuiten, F. Boex Jzn. te Eindhoven, J. Koopmans Jzn. te Steenbergen, P. den Ouden te Tilburg, M. de Roon Mzn.te Raamsdonk, J. Oerlemans te Drongelen, P. A. Thijssen te Beers, Jhr. Th. van Rijckevorssel te den Dungen, H. de Jong te Ginneken, A. C. Mattheeussens te Ossendrecht, J. Bessen le luit veld.art. te Breda, Militair lid, C J. J. Daniels te 's Bosch, secr.-penningmeester. De volgende heeren zijn leden van Commissie voor de veefokkerij Mr. A. Verheijen van Estvelt te Box meer, Voorzitter L. H. Coolen te Berg- hem, P. A. Jooren te Zevenbergen, J Oerlemans te Drongelen, B. van Meer te Hoeven, C. W. Oomen te Oosterhout, G. J. van Poppel te Gilzen, D. Sneep te Ossendrecht, P. A. Thijssen te Beers, C. Timmers te Steenbergen, W. Ver hoeven te Riethoven, P. Versantvoort te Stratum, C. J. J. Daniels te 's Bosch secr.-penningmeester. Adviseerende leden van laatstgenoem de Commissie zijn verder de heeren B. A. H. Lips, rijkslandbouwleeraar te 's Bosch, H. E. Huizinga idem te Breda, J. J. Wintermans, rijkszuivelconsulentte Eindhoven, E. Fonkes Struif idem te Breda. De Katholieke Illustratie4 van deze week bevat de volgende PLATEN: Dr. A. M. A. A. Steger. Karei de Groote tot Keizer gekroond. De te bouwen nieuwe effectenbeurs aan het Damrak te Amsterdam (4) Het ge vallen nest In doodsangst. Kijkjes van de Italiaansche Riviera. (5) Een prenten- briefkaart van de Chineesche revolutie. Uit Zuid-Amerika's woeste berglanden. Moeder Magdalena. Het meisjes-Pensio naat te Heythuizen in Limburg. (3) Jhr. van Aefferden. O. L. Vrouw van Lourdes te Heiokenszaod op Zuid-Beveland. (2) TEKST Mijn klooster-cel. Eene Oase. Professor Steger. I)e sage van Pilatus- roos. Bij de platen De beurs voor den effectenhandel te Amsterdam. De Riviera De Congregatie der Eerw. Zusters Fran ciscanessen van Heythuizen. Wie 't Paoschen woord. De gebraden bloed zuigers. De dorschvlegel. Inhoudsopgave. Rebus. BAARDWIJK. Aangemoedigd door het succes dat de omliggende gemeenleD hebben met de ontginning van woeste gronden, heeft het gemeentebes'uur besloten om ook hier als proef eenige perceeleu te ontginnen. Wij juichen dit besluit toe omdat het aan velen werk zal verschaf! n. ELSHOUT, Bij de heden gehouden stemming voor een üd van den gemeenteraad werden uitgebracht 148 stemmen waarvan 3 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren A. Cox 61. L. J. van Herpt Wzn. 51 en A. J. Klijn 33 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Cox en Van Herpt. HERPT. De heer H, Prins te Hen^cLo, die meer dan 33 jaren bij de Terv. Ge meente alhier het ambt van voorzanger heeft bekleed, heeft wegens hoogen leeftijd bedankt. In zijn plaats is thans benoemd onze voormalige dorpsgenoot C. A. Baaijens te Heusden. De kiezerslijst bevat 95 Damen, dat is 7 meer dan 't vorige jaar. 'a HERTOGEN BOSCH Door Gedepu teerde Stateu vau Noord Brabant is benoemd tot adjuucl-commies der le klasse ter pro vinciale griffie, jhr. mr. B. R. C. M. de Roy van Zuidewijn, doctorandus in le Staats wetenschap, thans substituut-grilfier bij het kantongerecht, te Amsterdam zijn bevorderd tot commies jhr. mr. W. J. M. van de Poll, thans adjunct-commies en >ot adjunct- commies der le kl. H. J. A. M. Raaijmakers thans adjonct-commies der 2de klasse. DRUNEN. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat thans officieel zijn benoemd aan de vakschool voor schoen makers te Olsterwijk, tot le leeraar de heer Louis van Drunen Janz., en tot 2e leeraar de heer Wouth. Vrijhoeven, beiden alhier. Terwijl wij de benoemden en hunne families van harte feliciteeren met deze prachtige betrekking, mogen we er wel eens op wijzen, welk een groote eer het is benoemd te worden uit een reeks van 68 sollicitanten vafi heinde en verre gekomen, voor de be noemden zeer zeker, maar niet minder voor onze plaats en industrie, die zulke beste krachten voortbracht. BESOIJEN, 9 April. Gisterenavond gaf de Chr. Zangvereeniging ^Hallelujah' eene uitvoering in het kerkgeboaw der Ned. Herv. Gem. alhier met medewerking van Mej, M. Gransch, sopraan uit Dordrecht. Kenrig werd het programma onder leiding van deu talentvollen directeur der zangver- eeniging, den heer L. Kooien uit Waalwijk, afgewe'kt. Het is onnoodig in bijzonderheden te treden, daar alle nnmmers goed tot hun jecht kwamen Wat Mej. Gransch betreft, zij was eenig. Door hare znivere stem en uitmuntende voordrtch', bracht zij hare toe hoorders ten-ondig in verrukking. Jammer dat zoo weinigen van haar zang genoten hebbrn, te meer nog, omdat het voordeeüg saldo ten bate der armen kwam. SPRANG. Dinsdag 9 April 1.1. hield de Geref. J. V. „Timoihens* alhier haar 13<1e Jaarvergadering. Nadat door den Voorzitter de vergadering op gebruikelijke wijze was geopend sprak deze een kort opeinngswoord waarin hij de aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. Na de verslagen van 8wcretaris en Pen ningmeester werden de aftredende Bestuurs leden W. M. Dalmaije', Voorz. en C. Klootwyk, Bibliothecaris herkozen. Hierna kreeg de WelEd. Heer H. Both, Eerevoor zitter der Vereenigiug, het woord voor zijn lezing overHet schoone in de Schepping Gods. De Schepping is zegt spreker ons treff-n der inter»allen werd geeiseht, op 't ook een middel ter kennisse Gods. Enkele bladzijden uit dat rijke en schoone boek ter Schepping ons te toonen is spreker* doel To-n God alles geschapeD had was alles zeer goed. In rijke verscheidenheid wedijverde •chier alles om het schoonste. Hadden wij voor alles slechts oog. Elke lauèstreek heeft haar eigen schoon en in schooue trekken «childerde spreker het schoone in op- en ondergang der zon, als zij het wolkentapijt met een mengeling van kleuren overspreidt in de maan en het prachtige sterreufbma- ment dat een zee van licht verspreidt aan deu hemeltrans; in het majestueuze onweder en den regeuboog. In gedachten brengt spreker ons in verren lande en doet ons het schoon der Alpen zien in bergstroom en waterval. Dan, de menseh het pronk juweel der Schepping, geschapen naar Gods Beeld, in wie zulke groote en heerlijke gaven zich ontplooien. De stille aandacht beweeg hoe de aan ezigeu genoten. Het woord van dank dat de Voorzitter den speker bracht, was dan ook welverdiend. Nadat nog enkele ledeo door voordrachten enz hadden hijgedragon tot het welslagen der vergadering, sloot de Voorzitter, na een woord van dank. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Door het lange groeizame weder, waardoor er veel gras was gegroeid, zelfs zoodat het op vele plaatsen in de aren stond, zijn de veehouders uiigelok* huu vee voor het grootste deel in de weide te brengeD, doch un komt er plotselinge weersverandering, storm waardoor al de buitenpolders znn overstroomd, afwisselende regenbuien, hagel en sneeuw, eu du staan de koeien met kromme of opgebogen ruggen in de weide. Men z et dus verlangend uit naar warmte voor bet vee, want uaar den stal terug halen gebeurt niet zoo spoedig, omdat' voor te huismoeders de schooi maak druk aan den gang fs. WASPIK. De liooihandel blijft zich kenmerken door een trageu gang van zakeD, zoodat bet erbij staat, dat de voorraden niet geheel worden opgeruimd, ofschoon de hooi oogst verleden jaar verre van overvloedig was. De oorzaak daarvan moet geweien worden aan de weinige vraag in het buiten land. De prijzen ziju dalend Men besteedt voor eerste soort hooi f 16, mindere kwali teiten f 18 ik f 14 en schraal persbooi t 8 f 10, alles per 500 K.G. DUS8EN. Hedenmiddag omstreeks 8 uur brak brand uit in het huis bewoond en in eigendom behoorende aan zekeren n. v. d. P. alhier. Alles werd een prooi der vlammen. Slechts een geit en enkele kippen kooden worden gered. Oorzaak onbekend. WIJK. Woensdagmiddag werd de 52 jarige vrouw van T. 8, vermist. Na zoeken vond men de vrouw voorover in een nabij- zijn den sloot liggen en bleek het dat de levensgeesten reeds waren gewekeD, De vrouw Red den laatsten tijd aan toe vallen en is vij vermoedelijk door zulk een toeval getrcff-n, terwijl zij een emmer met water wilde «chippen. Terwijl de heer D. alt Genderen zijn weg naar Veen vervolgde maakte het paard nabij de Rivelsteeg door het achterop»ijden vau een dogcart zich zoo bang dat paard eb rijtuig spoedig in den sloot terecht kwam. De heer D. welke zich binnen in bet rijtolg bevond wist zich te redden door het stuk slaan van de ruiten, doch liep bij het uit klimmen aan hoofd en handen aanmerkelijke wonden op, zoodat de hulp van dea dokter noodzakelijk bleek. BERG EN-OP-ZOOM. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben geen termen gevonden te voldoen aan bet verzoek van mr. Hmogh, lid van den gemeenteraad, om den beer Juten, wethouder, vervallen te verklaren van het lidmaatschap van den raad, op grond van beweerde levering van drukwerk aan de gemeente. De heer W. Juten, die onlangs tot lid van den raad werd gekozen, doch zijn ge loofsbrieven nog niet inzo d, in afwachting vau de beslissing van Ged. Staten over de al of niet handhaving van zijn broeder als lid van den raad, zal do voor zijn benoeming bedanken. N. R. Crt. CAPELLE. Woensdag 10 April gat de Gemengde Zangvereeoiging 0het Rozen knopje' een uitvoering in de zaal bij den heer L. F. van Dongen. De uitvoering werd ingeleid door een kort woord van den heer A. de Jong, die als waarnemend voorzitter, de aanwezigen harte lijk welkom heette. Daarna werd met het nitvoeren van de verschillende zangstukken een aanvang gemaakt. De eerste drie Dommere waren ons al bekend, van vorige uitvoeringen, doch hieraan was juist duidelijk te hooren, welke groote schrede de bet'ckcelijk jonge vereeniging vooruit is gekomen. De nummers werden met veel gevoel, zuiver en goed in de maat gezongen en werden met applaus begroet. Door Mej. J. de Jong werd een solo ten beste gegeven, getiteld Vaar mijn bootje'. 't Was een echt mooi stuk, èa wat betreft melodie èn i bond. De soliste slaagde erin beide goed tot hon recht te laten komen, door haar zuivere en smaakvolle voordracht. We zonden acht reenvolge' s alle nummers de revue kunnen laten passeeren, doch laat ons hiermee volstaan, 't Koor heeft een recht gelukkigen avond gehad. Alle num mers zijn uitstekend van stapel geloopen, niettegenstaande er zeer zware stokken, waarbij veel van 't maatgevoel en 't zuiver provramma stonden. Zeer mooi waren het dameskoor: *Het Angelos", „Sterrennacht' en *de Serenade van een Landsknecht'. De heer eu mej. Molegraaf hadden veel succss met hun duo „Natuurgenot'. Ook het tfSenneulied* viel erg iu de smailt van 't publiek. Prijk'en op het programma reeds een keur van mooie nummers, toch zal 't wel allen in de zaal zeer aangenaam geweest ziju, dat door 't bestaar de mededeeling werd gedaan, dat er bovendien nog een paar solo's zouden worden gegeven. Mej. Molegraaf zoog nog Amerikaansch Wiegelied*, 't Werd heel mooi en natuurlijk gezongen. Ook tfMijn Vaderland", een bariton-solo door den heer C. Th. de Jong, bracht veel bij tot het welslagen van den avond, en mocht als extra nummer wel als een te waardeeren verrassing beschouwd worden. De kwartetten ^Gij lieve Voog'len' e i tfde Avond' waren ook heel aardig en moch ten dan ook veel bijval verwerven. De vereeDiging mag das met voldoening terugzien op deze uitvoering. Ze heeft getoond, dat met ernst en liefde voor de zangkunst in korten tijd heel wat te bereiken is, Niet het minst echter heeft /fRet Rozenknopje' dit sncces te danken aan zijn eminenten directeur, den heer Kooien. Waar de heer de Jong, aan 't slo» van den avond hem hulde brengt voor de toewijding waarmee hij zijn taak volbrengt, hem prijst om zijn talent, aau de bezieling, die vau hem uitgaat en zich meedeelt aan de leden der vereeniging, het grootste deel van 't behaalde succes toeschrijft, dan sluiten we ons hier volkomen bij aan en wenschen we met spreker, dat de zangvereeniging nog langen tijd zich in 't bezit van zoo'n di recteur moge verheugen. Gelet, op den korten tijd en den aard der liederen, dan moet men den heer Koole.i in ziju werk op de repetities gadegeslagen hebben, om de groote vorderingen van dit gezelschap te kunnen begrijpen. Ten slotte nog een woord van lof aan den accompagnateur, dm heer J. de Jong. Als altijd, komt hij aln begeleider achteraan, ieder weet wat van'n pianist op een dergeüjken avond wo'dt gevergd en hoezeer een goede begeleiding op prijs is te stellen. De heer de Jong is zeker niet in zijn taak tekort geschoten, doch heeft zich hiervan op uit stekende wijze gekweten. Deze week had bij Adr. d. J. een schoorsteenbrand plaats, die door een hevigeu wind zich tamelijk leelijk liet aanzien. Dooi eenige ter hulp gesnelden werd met emmers water het vuur gedoofd' en liep alles nog zonder verdere onheilen af. Hadden de vorige week reeiSs land-t bouwn a hun vee naar de wei gebracht, me het oog op 't zachte weer en 'l frisscho voorjaarsgroen, door de koude, gure buien en de plotselinge vloeiing van het buiten water, in de polders, moesten de beestei weer naar stal worden gehaald. 's GRAVENMOER. Waar men al niet plezier in heeft I Op 2en Paaschdag zijn door baldadigen in den boomgaard van den heer J. R alhier, van de 800 boomen, niet minder dan 200 boompjes verwoest. Dn daders hadden alle boomjjjes een sned s toegebracht met een mes en daarna afge kraakt en wel z66 laag bij den grond ds. enting totaal onmogelijk is. Kaatsheuvel, 13 April 1912 Boerenleenbank. Daar de boerenleenbank hier nog slecht* korten tijd bestaat, kan het jaarverslag, d? t over enk le dagen door den kassier van bei Bestaar zal worden uitgebracht op geen gronte getallen wijzen, de bank was bij den afloop van het kalenderjaar nog te veel in wording. Maar met des te meer voldoening zal men op den staat der Bank van heden kannen wijzen, die znlke groote verschillen met de cijfer» van 1 Januari 1.1. toont. Uit alles blijkt, dat de leenbank een bloeiende instelling zal worden, die mede getuigen zal van de krachtige teekenen va;i leven, die onze boerenbond den laatsten tij 1 getoond heeft. Verschillende belangrijke voorschotten heelt onze Bank reeds verstrekt, bij na altijd gc garandeerd door twee borden, omdat men liefst de onkosten verbonden aan het nemen van hypotheken of het laten opmaken van eene notarieele acte vermijdt, doch de spaai - of depoeitogeldeD, die men bij de Bank de poneert overtreft nog belangrijk het voor schot, waarom de kassier het overtolligs bij de centrale bank heeft ondergebrach'. Ook stellen de ruime geldmiddelet het Bestuur in staat, de opkoopingen van kunstmest en veevoederartikelen uit t voeren die eveneens op groote uitbreiding en snellen vooruitgang wijzen. Zoo blijkt het pakhuis, dat men bij contract voor enkele jaren heeft gehuurd en dat roet zijne beide verdiepingen voor stapel plaats eene groote ruimte bood, nog eer wat klein te zijn. De opgedane kunstmeststoffen en an dere artikelen vinden hier grooten aftrek, zoodat het Bestuur besloten heeft in d maand Mei ongeveer, als slakkenmer 1 en andere stoffen billijk te verkrijgen zijn, een grooten voorraad op te doen. Jammer nu voor onze afdeeling dreig! een ernstig geschil tusschen onze afdee- De Echo van het Zeiden.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 9