NISÏÏWS UIT HBÏÏSDBN Handelsberichten. Burgerlijken Standi. Ingezonden Stukken. Functie Competitie leider. Tot op heden werden de functie van competitieleider B. V. B., ingaande sei zoen 1912-13 de volgende heeren offi cieel candidaat gesteld De heer J. van der Marck (Tilburg) door de vereenigingen Willem II* en >H. M. S.« resp. te Breda en Tilburg. De Heer C. Witlox Mastboom (Waal wijk) door de vereenigingen »Waalwijk Vooruit* en >Hollandia*, resp. te Waal wijk en 's-Bosch. De Heer A. D. de Roon (Waspik) door de Vereeniging »Brabantia« te Waspik. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATENBezoek van H. M. de Koningin aan Rotterdam (3). Kijkjes van de nieuwe opgravingen te Pompeji. Pater Fr. Verzett. FraterFulgentius Wulfingh. De bergrede. P. Ch. Lugano met den Monte Salvatoren. De Duivelsbrug in den Sint Gothardspas (4). De herrezen >Campanile« op St. Marcusplein te Ve netië. De >Terra Nova* van kapitein Scott. l)it de bergen de wijde wereld in Overgrootvader en achterkleinzoon. TEKSTHet Koninklijk echtpaar te Rotterdam. De dorschvlegel (slot). Bij de platen. In memoriam P. Ch. Smit. Een Oase (verv.) Beroemde Kathedralen. Moeder 1 P. Franciscus Verzett. Ord. Saulus. Een lafaard. De Prins Regent van Beieren. Inhoudsopgave. Rebusop lossingen. Ontzet. Bij beschikking der rechtbank te 's- Bosch is H. J. M. de Vocht, thans voort vluchtig, ontzet uit zijn ambt als notaris alhier. Meer bijzonderheden over deze aan- gelegenheid zijn tot dusverre niet bekend. Aanbesteding. Door de firma Wed. A. Aarts Zn. is 'aanbesteed vervoer en aanvoer van grond voor de werken ter uitbrei ding der stoomleerlooierij Van Iersel, Witlox Co., alhier en is dit werk ge gund aan de voerlieden A. Coppens, i alhier en Schilders te Baardwijk. 's Prinsen verjaardag. Overal in den lande is de verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen met opgewektheid gevierd. In onze gemeente wapperde van de openbare en eenige particuliere gebou wen de nationale driekleur. Mentor-Margarine. Wij hebben op ons bureau een zg. Mentorboek liggen en hebben ons de moeite getroost dit eens wat nauw keurig in te zien. Dit boek bevat een lijst van cadeaux, die aan de afnemers van Mentor-Margarine worden verstrekt. Men vindt in dit boek, de inrichting van den Cadeau-lijst, waaronder gouden, i zilveren, nikkelen, bronzen-artikelen, glas, porcelein- en aardewerk, naai machines, katoenen goederen, onder goederen, schoenen, laarzen, karpetten, huishoudelijke artikelen, kinderwagens, lampen, kachels, muziek-instrumenten, religieuse beelden, speelgoederen, enz. enz. Een aardige opsomming zeer zeker, maar nog belangrijker wordt het, als men in het boek onder een afzonderlijk hoofd, alle voorkomende artikelen stuk voor stuk ziet gerangschikt. Als men nu weet, dat de Mentor- Margarine een zeer goeden naam heeft, en in prijs elke concurrentie het hoofd biedt en men leest 't bovenstaande wat slechts een klein schema is van 'l geen het Mentor-boek bevat, dan lijdt 't geen twijfel of de Mentor-boter zal er ook in de Langstraat ingaan. Hoe de prijzen worden uitgereikt, kan men vinden in dat boek en in de in dit nummer voorkomende advertentie. Premiekeuring van spring stier en. Op j.I. Donderdag alhier gehouden premiekeuring van springstieren werden de volgende onderhoudsbijdragen toe gekend In de afdeeling eenjarigen verwierf de le prijs van f 120 de wed. G. Ver hoeven van De Werken c. a. met een zwartbonte (77 punten) en de 2e prijs van f 100 de fokvereeniging Capelle te Sprang met een zwartbonte (76 punten). De 3e prijs werd ingehouden. Bij de stieren van 2 jaar en ouder le prijs van f 120 Jac. van Oudheus- den te Herpt met een donkerzwartb. (84 punten) 2e prijs van f 100 de wed. Branten te Haarsteeg met een donkerzwartb. (83 punten) 3e prijs van f 100 wed. H. Verhoeven te Doeveren met een donkerzwartb (79 punten) 4e prijs van f 90 P. Nieuwenhuizen te Andel met een zwartbonten (78 pun ten); Deze stier woog 1252 pond. 5e prijs van f 90 de fokvereeniging te Capelle met een zwartbonten (77 punten.) Het maximum aantal punten dat be haald kon worden bedraagt 106. Er waren 19 stieren aangevoerd. Rijkspremiekeuringen. Volgens het door de Regelingscom missie opgemaakte plan, zouden de Rijkspremiekeuringen van fokmerriën gehouden worden op de volgende plaat sen en dagen des voormiddags 11 ure Eindhoven 28 MeiOss 30 Mei Bergen op Zoom 4 JuniZevenbergen 6 Juni en Almkerk 7 Juni. Omtrent Almkerk staat intusschen alles nog op losse schroeven. Het plan is nog niet goedgekeurd door den Minister van Landbouw en er zijn van verschil lende zijden bezwaren ingebracht tegen het verplaatsen van de keuring van Heusden naar Almkerk. Ook zal er vermoedelijk verandering in den datum komen, zoodat deze keuring reeds ge houden zal worden op 31 Mei. De keuringen tot opneming van paarden in het Ned. Paardenstamboek zullen in Noordbrabant dit jaar als volgt worden gehouden Oss 9 Mei des voorm. 9 u., 's Her togenbosch 9 Mei des nam. 2 u., Ber gen op Zoom 10 Mei des voorm. 11 u., Almkerk 20 Mei des voorm. 11 u., Zevenbergen 23, Mei des voorm 11 u., Eindhoven 28 Mei des voorm. lo ure. Ten bewijze dat in 't Land van Altena goede paarden gefokt worden, kan dienen dat gisteren op het erfhuis van wijlen den heer B. Snoek, te Alm kerk, paarden zijn verkocht voor de kapitale som van f 700 en f 800. Onderwijzers vergadering. Donderdag j.I. hielden de onderwijzers uit het Arrondissement Waalwijk hunne voorjaarsvergadering 35 onderwijzers en 5 onderwijzeressen waren om tien uur in de zaal „Musis Sacrum aanwezig. Door afwezigheid van den Voorzitter, Mr. G. v. Zinnick-Bergman, die eerst om elf uur komen kon werd de ver gadering geopend door den Vice-Voor- zitter, den heer Spijkerman alhier, die alle aanwezigen het welkom toeriep. Na voorlezing der notulen, die met eene kleine wijziging werden goedgekeurd, werd overgegaan tot het kiezen van een nieuwen secretaris in plaats van den heer Tavenier die door zijn benoeming als hoofd der school te Hooge-Zwaluwe, opgehouden had lid der vereeniging te zijn. In zijne plaats werd gekozen de heer H C. v. d. Waals, die verklaarde de benoeming te aanvaarden. Behandeld werden nu de volgende onderwerpen: „Aan welke voorwaarden moet een goede salaris regeling voldoen"? door den heer F. Mabelis van Capelle en „Het onderwijs in de kennis der natuur op de lagere school" door den heer M. v. Gennip. Beide onderwerpen werden uitstekend ingeleid, terwijl vooral het eerste nogal eene levendige discus sie uitlokte. Een woord van welver dienden lof werd genoemde heeren door den inmiddels als voorzitter opgetreden arrondissementsschoolopziener georacht. Hierna deed de Penningm. de heer F. Marks alhier rekening en verant woording over den toestand der kas, welke onderzocht en in orde bevonden werden. Besloten werd ditmaal een feestver- gadering in Waalwijk te houden op een nader aan te wijzen namiddag. Een uit de leden gekozen commissie van zes personen zal zich met de voorbereiding dier bijeenkomst belasten. Verder deelde de heer Spijkerman mede, dat hij in vereeniging met den heer Froklage eenige weken geleden een reis naar enkele scholen in Amster dam had gemaakt om te zien, hoe daar het teekenonderwijs was ingericht; dat het gemeentebestuur van Waalwijk de voor die reis benoodigde gelden had toegestaan, en hoe zij, dank de mede werking van de schoolautoriteiten, in die scholen met de meeste welwillend heid waren ontvangen en alle noodige en gewenschte inlichtingen verkregen. Hij vond het van belang de vergadering in te lichten van hetgeen zij daar hoor den en zagen en verzocht daarom den heer Froklage op eene volgende bijeen komst daarover eene lezing te willen houden. Deze verklaarde zich daartoe volgaarne op de najaarsvergadering bereid. Nadat de voorzitter een woord van dank had gebracht aan den scheidenden secretaris, den heer Tavenier, nog en kele zaken van huishoudelijke aard, vooral in betrekking tot de bibliotheek behandeld waren, werd de vergadering door den schoolopziener met een harte lijk woord gesloten. Visscherij In de laatste weken is de vangst van de gewone rivier- en binnenvisch zeer slecht. In den polder werd zelfs weinig gevischt daar de vangst de moeite niet loont. Ook de vangst van paling laat veel te wenschen over. De zalmvangst op de Maas was over het algemeen ge nomen zeer goed te noemen, daar de aanhoudende sterke wind groote scholen zalmen de rivier opjoeg. De visschers hadden dientengevolge een goede week, die het zeer lage weekloon der vorige weken eenigszins goed maakte. BAARDWIJK. Gisteren deed K. L. aan gifte van de geboorte van een drieling, drie dochtertjes. Moeder en k'einen maken het zeer goed en er is begrijpelijkerwijze heel wat belangsttlling voor zoo'n zeldzaam 8-tal Waar 't juist de verjaardag i an den Prins was, hebben de ouders een der k'einen Henderica genoemd, terwyl deze ook met een oranje strikje was getooid, 't Andere een wit, en 't derde een paars strikje als her- kenningsteeken. ELSHOUT. Voor den vacanten zetel in den Gemeenteraad werden gisteren uitge bracht 157 stemmen, waarvan 3 van on waarde. Gekozen werd de heer L. van Herpt met 86 stemmen, terwijl de Heer A. Cox er 68 verwierf. VLIJMEN 19 April. De Burgemeester van Vlijmen maakt bekend, dat tengevolge eener reparatie aan de groote brandspuit, de Wolputsche spuit pl.m. veertien dagen zal zijn gestationeerd onder het raadhuis. De met 1 Aug, 1.1. gepasporteerdeu van de landweer van de lichting 1905 moe ten 12 Juli a.9. hunne wapenen, kleederen en uitrustingstukken inleveren in de open bare school. De Burgemeester der Gem. Vlijmen brengt met verwijzing naar de door hem bij aanplakking gedane openbare kennisgeving, ter kennis van den verlofganger Adrianus Heesbeen, behoorende tot het 4e Regiment Veld-Artillerie lichting 1909, dat hij is opgeroepen van op Maandag, den 15 Juli 1912 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. BESOIJEN. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat de heer F. v. d. Heuvel, volontair ter secretarie ahier, met ingang van 24 dezer benoemd is tot ambtenaar ter Secretarie te Zutphen. SPRANG. Woensdag 1.1. had vrouw v. E. alhier het ongeluk van een trap te val len. Zij bezeerde zich daarbij zoodanig aan den schouder, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen HOOGE- ZANDSCHEL. Trekhondenwet, Deze week werd de beer G. K. alhier door de maréchaussees bekeurd wegens een dub bele overtreding der tr khondenwetle Minderjarige kioderen reden met de hon- denker en 2e voldeed deze niet aan de vereischte voorschriften, daar voor aan de burries haken ontbraken en er ook geen steuQ onder de kar aanwezig was. Moge anderen zich hieraan spiegelen. LOONSCHENDIJK. Naar wij vernemen, mag de kerkeraad van Loonschendijk niet overgaan tot het beroepen van een predikant voordat het bestuur der classis Heusden de in het vorig nummer van dit blad vermelde onwettige zaak uit den weg geruimd heeft. VRIJH.-OAPPEL 19 April. Woensdag, middag werd alhier onder zeer veel belang- stsllling de droeve plechtigheid vervuld het stoffelijk overschot van Mevr. Brummelkamp grafwaarts te brengen. Gedragen door de leden van Óen kerkeraad en hel bestuur der Geref. Jongelingenvereeniging werd het lijk te V- Capelle ter aarde besteld. Toen de kist in den grafkuil was neerge laten, trad naar voren de heer Ds. Brum melkamp te 's-Gravenhage lid v. d. Tweede Kamer der Staten Generaaldeze sprak naar aanleiding van bet doodsbericht het welk hem was geworden, en hield naar aan leiding daarvan een ernstig schoone rede, wijzende op het groote voorrecht der geloo- vigen n.l. dat de dood slechts voor hun meer is, de doorgang tot het eeuwige leven, daar we toch nog slechts eenige dagen ge. leden Paaachfeest vierden en herdachten hoe de Christus dood en graf voor de Zijne heeft overwonnen. Daarna nam het woord ds. Smit, broeder der ovprledene, en her dacht eveneens in gevoelvolle bewoordingen het graf vaD haar, die hier was Deergelegd. Aandoenlijk was het toen Da. Brummelkamp zelve ten slotte bij de groeve kwam en de aanwezigen fam, en vrienden, dankte voor de vele blijken van belangstelling in deze dagen ondervonden, en met luider stem de laatste levensdagen zijner lieve vrouw be sprak, de laatste boodschap meedeelde welke hem was opgedragen n.l. de jeugd aan te sporen vroeg te zoeken den Heere Jezus want dit bad zij zelve ook gedaan en nim mer heeft ook haar dii berouwd. Met een kort gebed sloot spreker deze rede welke op alle aanwezigen, die zeer talrijk waren een diepen en bij velen zichtbaren indruk maakten. Hiermede was deze plechtigheid ten einde en ieder keerde alsnu diep onder den indruk huiswaarts. Haar stof ruste in vrede. De Zangver. >Hallelujah* heeft deze week het be&luit genomen deel te nemen san het te houden festival te Dordrecht ter gelegenheid der tentoonstelling „Dordrecht en Omstreken" gedurende de maanden Juli- Augustua. CAPELLE 19 April. In de gisteren te Waalwijk gehouden vergadering van het onderwijzersgezelschap in het arrond. Waal. wijk werd de heer H. S. van der Waals alhier tot Secretaris van genoemd gezelschap gekozen. Woensdag had een ongeval plaats dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Het paard van den heer P. L. T. alhier weigerde te trekken. Na herhaalde aanspo ringen schoot het dier den verkeerden kant op, kwam te vallen, met het noo «lottig gevolg, dat de heer T. tusschen de hurry's en een schuurtje beknold raakte. De geneesheer, dr. Kohier, constateerde kneuzing. Wel had de heer T. hevige pijnen en was 't hem onmogelijk ts loopen, maar 't zal toch wel los loopen. WASPIk. In de gisterenavond gehou den vergadering van den Boerenbond is met bijna algemeene stemmen benoemd tot secretaris-penningmeester de heer M. van Dongen alhier. De vorige titularis, de heer W. Klaassen, had wegens drukke bezigheden zijn ontslag ingediend, het welk hem op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de bewezen diensten werd verleend. RAAMSDONKSVEER, 19 April. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Van Kuik naar Oostvoorne, werd tot onderwijzeres aan de Ned- Herv. School op 't Veer benoemd Mej. Kenniphaas te Wil- limstad. Voor de kinderen der beide Chr. Scholen te dezer plaatsen wordt op 30 April een aardig schoolfeestje bereid, ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de school aan 't Veer. Ds. Lütge, thans te Elberfeld vroeger predikant alhier, hoopt op den avond van 29 dezer, in de Veersc'ie Kerk een gedach tenisrede uit te spreken. Heusden, 19 April 1912. Gemeenieraadsvergader ing. Vergadering van den Raad der Gemeente Heusden op Maandag 22 April 1912, des namiddags te 71/s ure, ten Raadhuize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Verzoek M. A. Wech om vergunning tot het bonwen van een woning op gemeente grond ondpr Oudheusden. 3. Plan Demerbeschoeüng. 4. Mededeeling ingekomen stukken. Gezellig avondje De leden der Fanfare de Heilige Familie hadden deze week, wat men noemt een gezellig avondje op rekening van „den Pot* In gepaste vroolijkheid brachten zij den avond in het Patronaatsgebouw door, waarbij de inwendige mensch niet werd vergeten. Geslaagd. De Heer J. van Andel, leerling der R. N. Lessen slaagds gisteren prachtig op het examen van onderwijzer, gehouden te Breda. Werkelijk een goed begin. Demonstratie- Gisteren hield de Heer v. d. Rande uit Waalwijk zijn aangekondigde demonstratie met het brandbluach-apparaat „Rectos* en leverde daarbij het bewijs, dat zijn toestel van superieure kwaliteit is. Immers een groote hoop hout, gedrenkt met teer, bron olie en benzine werd ia brand gestoken de vlammen sloegen Meters hoog op en in een minimum van tijd doofde hij den vuur poel, terwijl meerdere proeven hetzelfde verrassende resultaat hadden. Afdoender bewijs van deugdelijkheid schijnt inderdaad niet te leveren. Verjaardag Prins Hendrik. Der traditie getrouw maakte de Heusden- sche Harmonie gisterenavond een muzikale wandeling door de stad, waarbij in de eerste plaats front gemaakt werd bij het hoofd der gemeente, waarna alle wijken een beurt kregen. Deze omgang, alsmede het prachtige weer, waren oorzaak, dat er een groote mas9a volks op de been was, die het muziek korps op zijn weg begeleidde. Ne der lands chen Bond voor Vrouwen kiesrecht. De afdeeling „Heusden en O" van ge noemden Bond hield Donderdag 18 April alhier eene ledenvergadering met introductie. Slechts een 20-tal personen waren opgeko men. Na opening door de Voorzitster Mevr. Erkelens, besprak deze in groote trekken het doel van den Bond en gat vele. voorbeelden uit die landen waar vrouwenkiesrecht bestaat dat daar, doordat de vrouwen het kiesrecht gekregen hebben veel is verbeterd met be trekking tot het onderwijs, kinderwetten, drankhandel, criminaliteit, verzorging van ouden van dagen enz. Dat in ons land nog zoo weinig ten gunste van het vrouwenkiesrecht gedaan wordt, weet spreekster voornamelijk aan de vrouwen zelf. De meeste vrouwen, ook al zijn ze voor vrouwenkiesrecht geven hiervan geen blijk, omdat zij vinden dat 't hen goed gaat, zij vergeten hierbij echter, dat er zoovele vrou wen zijn, wie hut niet goed gaat. Ook hechten mannen zoowel als vrouwen nog te veel aan den ouden vorm van het mannen- kiesrecht. De eerste taak der vereeu'gingen voor vrouwenkiesrecht is dan ook naar het ooideel van spreekster, de belangstellingein het staatsleven te wekken bij de vrouwen en hen te bewegen, als lid tot één der vereenigingen voor vrouwenkiesrecht toe te treden. Met een opwekking hiertoe eindigd. spreekster hare rede. Eén persoon trad als lid der afdeeling toe, die thans 4 leden telt Een huishoudelijk reglement, door het Bestuur gemaakt, werd bijna ongewijzigd goedgekeurd. Alleen werd het aantal be stuursleden van drie op vijf gebracht. Na nog eenige besprekingen ia verband met volgende vergaderingen werd de vergadering met dank aan leden en niet-leden voor hunne opkomst gesloten. Kaatsheuvel, 19 April 1912 R. K. Spaarbank. Donderdagavond zal op de pastorie alhier onder Voorzittersschap van den Z.Eerw. heer Pastoor Völker, de jaarlijksche algemeene ledenvergadering plaats hebben van de Ver eeniging „De R. K. Spaarbank te Kaats heuvel". Door den heer Surig den Secretaris- Penningmeester zal het jaarvei8lag worden uitgebracht. De beide leden, de heeren J. j Puls en M. v. d. Wee, die aan de brurt van aftreding zijn, kunnen terstond herkozen worden. Een schoenfabriek minder. Het personeel van de stoomschoeofabriek der firma Alph. Snoeren en Co. heeft deze week de aanzegging gekregen, dat deze fabriek tegen Aug. a.s. zal worden ont- bonden, en verplaatst naar Loonopzand. De twee medefirmanten de heeren C. Maas en P. van Dongen zullen aldaar met derden, de zaak voortzetten. Het personeel kan des- verkiezend, voor de nieuwe firma blijven werken. Doch velen zullen hiertegen wel eetiig bezwaar hebben. Door het meerendeel van het personeel (alles te samen ongeveer 20 personen) zal dus wel naar een nieuwe patroon u orden omgezien. Waalwijk 19 April 1912. Niet ten onrechte is de aandacht der binnen- en buitenlandsche leerfabrikanten sedert eenigen tijd bijzonder gevestigd op de O -I. huidenmarkt te Amsterdam en Rotterdam. Voor prima buffelhuiden, maar vooral voor dito licht runder, wor den zeldzaam hooge prijzen bedongen, daar laatstgenoemd artikel met veel succes tot box-Ieder voor de fijne schoenmakerij bereid wordt. Inlandsche kalfsvellen en paardehuiden zijn flauw gestemd, terwijl overigens Inlandsche os-, koe- en stierhuiden zoowel in 't buiten- als binnenland aan ferme prijzen gevraagd blijven. In W.-I. huiden gaat naar evenredigheid van den geringen voorraad op de Europeesche hoofd markten nogal wat om. Óp de productie plaatsen in La Plata worden de prijzen weer opgedreven. Prima koehuiden zijn stijgende. Te Havre en Hamburg worden flinke partijen le en 2e kwaliteit droge en gezouten os en koe uit de markt genomen, terwijl men te Antwerpen, waar men bij preferentie de beste Sala- deros huiden aan de markt brengt, gisteren op levering tot afdoening kwam van 14,500 Colon Liebig osseD, einde Maart en half April onder zout, respec tievelijk tegen fr. 98 tot fr. 104 en fr. 97 tot fr. 103, na gewone sorteering van 15/20, 20/25, 25/32 en 32/40 kilo's. De leermarkt is vast gestemd naarmate de zomer nadert, komt er meer behoefte. Vreemde looimiddelen gevraagd. Afri- kaansche wortelschors (Garouille) fr. 2 a fr. 3 hooger per 100 K G- Fransche en Belgische eikenschors met aanbod tegen iets minder prijs dan vorig jaar. Bij gunstig weer zal de campagne in f ons land ook weldra voor goed een aanvang nemen. L Op 15 April is geconstateerd dat in het afgeloopen jaar te Saladeros en La Plata 1.730 000 stuks hoornvee zijn geslacht, tegenover het vorig jaar 849.000 stuks. WAALWIJK. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Opmerking aan den Correspondent uit Kaatsheuvel óver bericht Boerenleen bank dato 13 April. Oodergeteekende brengt namens het bestuur der Boerenleenbank te Kaats heuvel bij deze ter kennis, dat bovenge noemd bericht in geenen deele uitgaat van het bestuur der bank, noch van on- dergeteekende. Indien gemelde correspondent er be lang in stelt berichten te vernemen en te publiceeren die op waarheid berusten, dan vervoege hij zich in 't vervolg recht streeks tot het bestuur. Daardoor zal voorkomen worden dat verkeerde ge volgtrekkingen worden gemaakt en zal de onderlinge goede verstandhouding j bewaard blijven. Namens het Bestuur der Boerenleenbank Kaasheuvel, A. DE KORT Johz. Kassier. BeesteD weinig aanvoer en weinig handel. Kalikoeien f000 tot f000. Kalfvaarzen t 000 tot f 000. Weid* koeien f 000 tot f000 Pinken f 00 tot f 000 Schapen 84 stuks f 5.tol t 9.50 Varkens 105 stuks —f8— tot 13. Boter aangevoerd 240 KG. Boterprijzen f 1 23 tot f 1.34 Eieren 3'/j 4 4 cent. KAATSHEUVEL, 19 April. Heden was de prijs der boter: Hoogste pri.is f 1.24 Middelprijs f 1,15. Laagste prijs 1 0,99 I Eieren 3'/a ct. per stuk. WASPIK, 19 April. De prijs der boter is hier thans gesteld op fl 50 per Kilo. Eieren 3 a 3l/j cent per stuk. DUSSEN, 19 April. BoUrprijs per K.G. fl,U8 a fl,24. Middelprijs f120. Aanvoer 411 K.G. Eieren 1 0,80 per 26 stuks. wp—wwi—mtrrammmwr.mmn i w GEBOORTEN Hubertus Adrianus Joannes z, v. C. A. van de Ven en M. W. van Kempen Cornelia Louisa d. v. C. F. Aarts en H. P. Hurkraans. OVERLIJDEN: Adriana Helena van Zon oud 2 jaren. HUWELIJKS-AANGIFTENPeter Broeren oud 28 jaren en Petronella Theodora Maria Hornes oud 23 jaren.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6