MiirwTsiim Eenfeit is het Vleeschhouweri{ en Spekslagerij 4. van Blerk, BIIÏÏWS UIT HSÏÏSBII De autobandieten. Advertentlën, Van Blerk's BRANDKASTEN. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten, Handelsbericht en Koning van Denemarken plotseling overleden. Uit de hand te koop M. Klerks 1 ook zijn vele rniten stuk gehageld of ge- j bersten, 't Is treurig om de verwoesting e aanschouwen. I VLIJMEN. Bij de eerste verpachting voor onze gemeente gehouden brachten de 24- perceeltjes 50 pCt. meer op dan het vorige jaar; gaan de nog komende verpneh- tingen even gunstig dan is het te verwachen 1 dat djt een aardig voordeel voor de ge- meentekas zal afwerpen en verhooging van i gemeentebelasting vooreerst niet te vreezen zal zijn. Aan de Iotelingen deztr gemeente Joh. Klaren, A. J. de Kroon, Woulerus Momraersteeg en P. J. Stevens is door deu Militieraad vrijstelling van den dienst ver leend wegens broederdienst en aan Joh. van Bokhoven is de aangevraagde vrijstelling wegens broederdienst geweigerd. Zaterdagavond gaf de harmonie „Con cordia" met medewerking van het dubbel Mannenkwaitet „Octavio* een buitengewoon concert. Het lange prog.amma werd door muziek en zangvereenigiug met veel facces afgewerkt, zoodat de toehoorders, wier getal jammer genoeg niet groot was, met volle lengen hebben kunnen genieten. Te hopen is het dat ondanks het geringe bezoek de opgeleverde baten groot genoeg mogen zij a om het doel, waarvoor de uivoering werd j op touw gezet, bereikt te zieu. Zaterdagavond werden de leden der j biljartclub „De zeven stoot* gevestigd bij Mej. Wed. Palier verrast met een wedstrijd waarvoor de prijzen door eeuige leden waren I beschikbaar gesteld. Het eigenaardige van I dezen wedstrijd was dat door de verpakking der prijzen in manden en doozen slechts de c gevers kennis droegen van de door hen ge- schonken prijzen en niemand dus bij het kiezen van een prijs na het einde van den I wedstrijd wist, wat er uit de mand of doos I te voorschijn zou komen. De meest govaar- lijke onthullingen werden daarenboven ge- I vreesd. Ratten, muizen, egels, meikevers 1 misschien wel booze gees'en verwachtte men bij opening van mand of doos uit hnune gevangenis te zien ontsnappen. Gelukkig bleek dat de gevers hou succes niet in dergelijke schokkende scènes gezocht hadden maar over het algemeen werkelijk aardige bruikbare prijsjes als een flesch Brabantsche elixer met schenkblad, eeu gebakken rogge- varken met een gevulde flesch voor rugge- graat, een kistje sigaren, een horloge, een //passe-partout," een aardig stelletje enz. hadden beschikbaar gesteld. De winners waren dan ook alleu bijzonder over dezen eersten wedstrijd tevreden en zien met verlangen naar een herhaling uit. Door den molenaar A. Cools, wiens windmolen voor eenigeu tijd afbrandde is thans aan B. en W. der gemeente Vlijmen het verzoek gericht om vergunning tot het plaatsen en in werking brengen van een zuiggasmotor van 25 P.K. CAPELLE. Van de hevige hagelbui, gevolgd door onweer, heeft ons dorp ook zijn deel gehad. Vele jonge planten en vruchten zijn vernield. Bij den heer P. H. (Heijetraat) sloeg de bliksem in. Het dak en een stuk gevel werden weggeslagen doch er volgde geen brand. Bij den postbode A. d. J. werd de telefoonschel beschadigd. Donderdag 16 Mei hoopt het echt paar A. van Oversteeg hun 40-jarig huwelijks feest te vieren. DeD jubilarissen onzen gelukwenschen WASPIK, 14 Mei. Na eene langdurige ziekte overleed gisteren te Berlijn een onzer meest geachte ingezetenen, de WelEd. Heer W. de Roon. Na eene hoogst ge. vaarlijke operatie gelukkig te hebben door staan, is hij ten slotte nog aan de daarop volgende koortsen bezweken. Dit sterfgeval treft niet alleen de familie van den over ledene, maar geheel Waspik. Immers de WelEd. Heer de Roou was een van Waspiks beste burgers, steeds bereid te helpen, waar hulp noodig was, niet alleen met raad, maar tevens en vooral met de daad. Allen is het bekend, hoe menigmaal hij in benarde •omstandigheden, uitkomst brachten velen danken hem, dat groote bepioevingen hun zijn bespaard gebleven. De armen vooral ontviogen voortdurend talrijke blijken tan zijn gouden hart en milde hand. In dank bare herinnering zal hij dan ook in Waspik blijven voortleven. Dit zij zijner zwaar beproefde familie ter vertroosting. Hij ruste in vrede 1 Zondagavond 1.1. bad J. B. alhier enkelen gasten. De gastheer was royaal en spoedig waren zijne bezoekers boven hun thee en geraakten daardoor in een bij zonder luidruchtige stemming. Toen daarna door dronkenschap 't ramoer toenam, dat tusschenkomst van politie noodzakelyk was, werden de gasten baloorig. Een hunner ging zelfs zoo ver het hoofd der gemeente te beleedigen waarop hij onmiddellijk werd gearresteerd. Van een en auder is proces verbaal opgemaakt. Den gearresteerde, die overigens als matig en oppassend bekend staat, zal het wel blijken, dat jenever, die gratis wordt toegediend, nog zeer duur kan zijn. Op het Kerkpad hadden we gisteren avond een relletje, dat voor ei.kele der betrokken personen wellicht zeer onaange name gevolgen zal hebben. De Gebr. de J hadden ruzie, waarbij een hunner zich als een dolleman aanstelde. Bij tusschenkomst der politie keerden zij zich echter, bijgestaan door de vrouw vau een hunner, gezamenlijk tegen de veldwachter. Veldwachter de K kwam daarbij danig in het nauw en liep aan handen en gelaat zulke ernstige kwets uren op, dat hij zich onder behandeling van den dokter moest steilen en heden nog geen dienst kan dceD. Dit muisje zal wel een staartje hebben Zondag 1.1. ging een gecombineerd elftal van „Brabanti*" naar Kaatsheuvel om daar eeu match te spelen j tegen Juliana." Stand 21 in het vooideel van „Juliana" dat speelde met 2 invallers uit Besoijen. Voor de reeds gemelde voetbalwed- wedstrijden, uitgeschreven door //Brabautia" alhier, worden uitgeloofd Voor de afdeeling A op 16 Mei a.s. Ie prijs een groot Distinctieve. 2e prijs een klein Distinctieve, Voor de afdeeling B. op 19 Mei le prijs een Zilveren Kruis. 2e prijs een Zilveren Medaille. Op Maandag 27 Mei a.s. (2en Pinkster dag) zal alhier de Kampioenswedstrijd plaats hebben tusschen „Brabantia" Kampioen 2e klasse A B. V. B. en de kampioen 2e klasse B B. V. B. We verwachten dan een zeer spannenden strijd. RAAMSDONKSVEER, 14 Mei. Naar wij vernemen heeft de WelEerw. Heer E. Zwiers, predikant alh. zijn beroep bij de Gerefor meerde Gemeente te Asperen aangenomen. De hagelbuien, die Zondag met het onweer boven onze gemeente losbarsten heb ben hier en daar nog al schade aangericht. In de bloemisterij van den heer A. Nollan werden een veertigtal ruiten van de broei kassen verbrijzeld. Op de scheepstimmerwerf der firma D. P. van Suijlekom Zn. wilde de schilder J. S. zich op een der schepen begeven, hij stapte echter mis en viel. Gelukkig had hij nog de tegenwoordigheid van geest zich aan den kant van het schip vast te grijpen, zoodat hij tusschen hemel en aarde bleef hangen. Zijn makser kon hem nog bijtijds uit zijn benarde positie verlossen. TILBURG. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den gemeente raad is gekozen de heer Jos. Brouwers. Kaatsheuvel, 14 Mei 1912. Vereeniging van Huiseigenaren. Donderdagavond half negen vergaderde deze vereeniging in het lokaal van den heer A. Snoeren. De Voorzitter, de heer J. Verhiel opent de vergadering en geeft den heer M- v. d. Wee, den secretaris, het woord tot voorlezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierin was melding gemaakt van het voorstel dat reeds in de vorige vergade ring ter tafel werd gebracht, om een bepaalden termijn vast te stellen voor het opzeggen der huur. Hierover werd een uitvoerige discussie gevoerd en hoewel niet al het gespro kene voor openbaarmaking geschikt is, kunnen we toch mededeelen, dat het doel van het voorstel was een vast plaatselijk gebruik in te voeren. Had toch de vereeniging, waarbij de meeste huiseigenaren zijn aangesloten, eenmaal een uniforme regeling aangenomen, dan zouden dus bijna alle verhuurders zich daarnaar richten en de vastgestelde be palingen konden dan voor plaatselijk gebruik gelden. Het bleek echter, dat geen eensgezindheid te verkrijgen was, daar de meeningen omtrent dit punt zeer uiteenliepen, doch men werd het erover eens, dat het niet wenschelijk was een opzeggingstermijn in het huur contract vast te leggen. Met algemeene stemmen op twee na werd aldus besloten, zoodat de wijze van verhuren bij 't oude blijft. Verder kwam nog het teekenen van een huurcontract ter sprake. Bij het oprichten der vereeniging was bij reglement vastgesteld dat de ver huurder moest zorgen, dat tusschen hem en zijn huurder een geteekend contract bestond. Om echter geen ingrijpende verande ringen teweeg te brengen in eenmaal bestaande toestanden, had de vereeni ging tot nu oogluikend toegelaten, dat er tusschen een huiseigenaar en zijn oude huurders slechts een mondeling contract was overeengekomen, de nieuwe huurder moest echter steeds een con tract teekenen. Het Bestuur vindt het echter niet wenschelijk, dat de toestand zoo blijft voortbestaan. Het heeft nu besloten, dat het reglement moet worden uitgevoerd, zooals het daar ligt. Het gevolg van dat besluit zal zijn, dat alle huurders, die tot nu toe niet geteekend hebben, een schriftelijk contract moeten aangaan. De contracten zullen door het Bestuur aan de huiseigenaren worden gezonden, die ze binnen den bepaalden tijd weder bij het Bestuur geteekend zullen inleveren. Voetbal. Zondag speelde de K. V. V. »Juliana« een vriendschappelijken wedstrijd tegen een combinatie eerste en tweede elftal spelers der V.V. Brabantia4 van Waspik. De uitslag was 21 in het voordeel van •Juliana4. Wedvluchten Van de duivenclub »De Zwaluw4, gevestigd Hotel Wijdemans alhier, be haalden aank. lepr. P. Snaphaan 12 u. 17 m. 9 sec. 2e G. de Wit 12 21 57 3e M. Corstanje 12 27 3 4e C. Sauter 12 29 59 5e M. Corstanje 12 30 34 6e G. de Wit 12 37 49 7e P. Snaphaan 12 45 7 8e A. Aussems 12 46 4 9e A. Aussems 12 54 5 10e C. Sauter 12 58 6 De duiven waren 8 uur \s morgens te Noyon losgelaten. Van Prins Hendrik4, gevestigd Hotel C. v. d. Assem, behaalden le pr. Th. Ligtvoet, 2e pr. A. van Dongen, 3e pr. A. Hendriks, 4e pr. C. v. d. Assem, 5e pr. A. v. Dongen, 6e pr. A. Hendriks, 7e pr. Th. Ligtvoet, 8e pr. A. Hendriks, 9e pr. C. v. d. Assem, 10e pr. A. v. Dongen, 11e pr. Th. Ligtvoet, 12e pr. A. v. Dongen, 13e pr. A. Hendriks. De eereprijs was toegekend aan A. v. Dongen. De eerste duif was geconstateerd om 8 uur 19 m. 45 sec de laatste om 8 uur 34 m 15 sec. Zondag 26 Mei zal de duivenclub de Wilhelminabode4 een wedvlucht houden van uit Saint Denis. Gouden Bruiloft Het feest der Gouden Bruiloft, hetgeen verleden Zaterdag bij P. v. Rooij in de Hoofdstraat is gevierd, had een uitste kend verloop en is in alle opgewektheid gevierd zonder wanordelijkheden. De heele buurt was in vlaggentool en het huis der jubilarissen bedolven onder groen en bloemen, benevens een mooi, toepasselijk gedicht. Om 9 uur trok men in sierlijken optocht, waarbij een Har monie (gevormd door de jongens uit de buurt en tot een onzer Harmonieën be- hoorende) naar de kerk, alwaar door Pastoor Völker het H. Misoffer tot dankzegging werd opgedragen. Den geheelen dag heerschte in en om de woning der jubilarissen een opgewekte stemming, welke haar toppunt bereikte, toen 's avonds om 7 en 8 uur door onze beide Harmonieën cd Liedertafel het gouden paar een serenade werd gebracht. Behalve vele geschenken van familie en vrienden ontvingen de feestelingen van de buurtcommisle een fraaie gaslamp, waarvoor door al de buurtbewoners was bijgedragen. Aan de buurtcommissie, (de heer A. v. Roermond, Pre».) is het vooral te danken dat dit zeldzaam feest zoo ordelijk was ingericht en alles best van stapel liep. Moge het gouden paar ook eenmaal hun diamanten feest vieren. Ongeluk. Den omtrent 40-jarigen landbouwers zoon Ant. W., wonende op den Heikant, overkwam verleden Maandag een ernstig ongeval onder Sprang. Hij geraakte onder zijn met steenen geladen kar enl werd zoodanig gekneusd, dat hij naar huis vervoerd moest worden. Aanstonds werd de hulp van Dr. De Both ingeroepen, die constateerde dat het been niet ge broken, doch inwendig gekneusd was. Het noodige verband werd gelegd en nog lang zal het duren eer hij zijn ge regeld werk zal kunnen verrichten. Laffe aardigheid. Een kleermakersknecht alhier is ver leden Zaterdagavond het slachtoffer ge worden van een troepje laffe schurken. Bij gelegenheid der gouden bruiloft was hij ook meer dan gewoon »uit« geweest. Hij raakte in dien toestand verzeild bij een troepje personen. Zondagmorgen vond men hem op »den Horst4, nog dronken aan een boom vastgebonden, in een mierennest liggende, overdekt met roode plekken, zijn jas verscheurd en den hoed kapot gesneden. Op welke manier of door wie hij op deze plaats en in zulk een toestand gebracht werd, ligt nog in 't duister. Het wordt echter streng onderzocht. Voorzeker een laffe aardigheid. Matinee *Euphonia* Nergens bestaat blijkbaar tegenwoor dig zoo weinig liefhebberij voor muziek en concerten als hier in ons dorp. Ten minste bij de honoraire ledeu onzer beide Harmoniën. Op beide plaatsen worden deze concerten veel te slap be zocht. Zoo ook weer het matinée van •Euphonia4. En zulks is toch jammer, want steeds wordt er geijverd om een flink program te geven. Het bevatte ditmaal 6 nummers, waarvan 2 voor Liedertafel. Flink werd er geblazen en gezongen en het applaus was welver diend. Ook werd toen op verzoek van het Bestuur door de werkende leden in beginsel besloten om dezen zomer deel te nemen aan het Festival te Hilvaren- beek. Raadsvergadering. Maandagmiddag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering. De heer Th. van Dortmond was afwezig. Nadat de notulen van de vorige ver gadering waren voorgelezen en onver anderd waren goedgekeurd en vastge steld, stelde de Voorzitter aan de orde: Benoeming van 2 onderwijzers. Op de voordracht stonden de heeren 1. N. v. Kuijk, Waspik. P. H. Brands, Tilburg. J. H. de Baat, Bergenopzoom. 2. J. F. C. Teurlings, Tilburg. J. H. de Baat, Bergenopzoom. F. L. Sep, Baardwijk. Bij stemming werden met algemeene stemmen gekozen de heeren N- v. Kuijk te Waspik en J. F. C. Teurlings te Tilburg. Hierna ging de raad over in geheim comité ter behandeling van Vaststelling kohier Hoofd. Omslag. HEUSDEN, 14 Mei 1912. Hagelslag. Bij een betrekkelijk onbeduidend on weer ontlastte zich Zondagnamiddag, voorafgegaan door een angstwekkend gehuil in de lucht, een zware hagelbui boven de stad, zooals de meesten er nog nooit te voren een zagen. De schade aan ruiten, dakramen, groenten en fruit, is dan ook zeer groot. De kleinste korrels hadden den omvang van een groote radijs, de grootere van een halven gulden, terwijl er gewogen zijn van Va H.G., bij een middellijn van ruim 3 c.M. Huisvlijttentoonstelling. Misschien kan het zijn nut hebben te vermelden, dat de tentoonstelling in Concordia Donderdag 16 Mei den ge heelen dag voor eenieder toegankelijk is, zonder hoegenaamd eeuige entrée- gelden. Boffen. De heer J. v. Andel, die voor drie weken slaagde voor ouderwijzer is sedert Zaterdag reeds definitief als zoodanig aangesteld te Veen, Werkelijk een bui tenkansje. Wat stoom is voor de industrie, is ad- verteeren voor den handel, nl- de groote drijfkracht. Door eeu drijfriem gegrepen Te Zaamdam is de 9-jarige K. Hart aan de werf van de fabriek »De Beer4 van de firma Berghouwer Co., zonder door iemand opgemerkt te zijn, onder den molen gekropen, waardoor hij door den drijfriem werd gegrepen en zooda nig tusschen de machine bekneld geraak te, dat de dood onmiddelijk intrad. Droevig einde Het dochtertje van v. S. te Zwolle had, toen het voor haar moeder een breikous met naalden naar een buurvrouw zou breogen, het ongelijk te struikelen, waar bij een der breinaalden het kind in den ,ieus drong zoodat een hevige neusbloe ding ontstond. Ofschoon men eerst dacht, dat het goed afgeloopen was, begon het kind eenige uren daarna te klagen over hoofd pijn. Nader bleek, dat de hersenen ge raakt waren. De kleine is overleden. Van honger gestorvcfi. Te Los Angelos, in den Amerikaan- sehen staat Californlë is een dame ge storven, mevrouw Parkhurst die sinds 56 dagen geen voedsel meer had genomen. Toen zij stierf, woog ze nog 250 pond. Zij had willen vasten om te vermageren maar na eenige dagen weigerde haar maag alle voedsel. Het hart werd lang zamerhand zwakker, en daaraan is zij thans gestorven. Door ratten verslonden. In de Belgische gemeente Tiois Ponts zijn 2 kinderen in hun bedje aangevallen door 3 groote ratten. Toen de ouders kwamen, was het eene kind reeds dood en het andere, dat de ratten de keel hadden afgebeten, overleed kort daarop. Men seint ons Garnier en Valet zijn na uren lange belegering in een villa te Nogent hedenmorgen dood onder de puinhoopen van hun, door de politie in de lucht geblazen hui?} gevonden. Aan beide zijden vielen hon derden schoten. Twee agenten werden ernstig gewond. Men seint ons HAMBURG. De koning van Denemarken Frederik VIII is hedennacht op zijn doorreis alhier vertoevende, aan hartverlamming gestorven. Dit blad kost slechts 6 cent per week. Vanaf heden aan contant geld liggende op het terrein der gesloopte Kerk te Baardwijk 200,000 harde IJselsteenen, 180,000 groote soort trasklinkers, ongeveer 2t)00 blauwe plavuizen, zinken goten met uitloopbuizen, ijzeren ramen geschikt voor fa brieken, ijzeren poort met eiken deuren, zware balken, eene groote partij eiken ribben, een groote partij beste planken, en eene hoe veelheid leien. Alles op het terrein te bezichtigen en te bevragen bij MARINUS KLERKS en N. VAN KRIEKEN, Achterompad DRU- NEIL Ook nog een partij stal- en huisdeuren, ramen met kozijnen en eon partij latten, een prachtige trap, een prachtig beschot eu drie behangdeuren, bij 2158 Slooper Drunen. dat door fijne kwaliteiten, door hoogst fijne bediening, doornaar de eischen des tijds te zijn inge- i icht, door zeer billijke prijzen, de WAALWIJKSCHE VAN 11 meer en meer afnemers gaat tellen. Waarborgen tegen BRAND en INBRAAK 1 Vraagt offerte. 139 Brandkastenfabriek. TILBURG. BESOIJEN, 14 Mei. De prijs der boter was lieden op de markt Aanvoer 321 Kilo's. Hoogste prijs i 1,32. Laagste prijs i 1,24. Eieren 379 cent per stuk. ROTTERDAM 14 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 46 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1603 magere en 648 vette runderen 199 vette 787 nuchtere en graskalv. 0 schapen ol lammeren 0 varkens 303 biggen, 5 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 a 46 ct., stieren 32 a 36 cl., kalveren 45— tot 60 ct., vette export kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 135 A 280, kalfkoeien f 140 5 300, stieren i 110 a 340 pinken 65 a 120 graekal- veren a vaarzen f 110 a 190 alles mager ree; biggen f12. a 17.paarden 1 60 a 140 Nuchtere kalveren fok— 18A 26.slacht 10.— A 16.- Biggen f 1.80 a 2.— per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 109/8 eu 18/16 vn. en 192 stukken von l/3 kilo. Prijs le qual. f 54, 2e qual. f 50, 3e 46. Per 1L kilo 70 a 75 ct. GORINGHEM, 13 Mei. Men noteerde heden: Ristarwe I 9.75 a 10.roode dito i 9,50 a 9,75 witte dito 1 9.50 a 10.tnl. rogge G,5U a 6,75 Buitenl dito 7.10 a 7.50 gerat 7,a 7.50 haver 5,A 5.50 duivenbooncn f-,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 291 runderen 15 nuchtere kalveren, 35 vette varkens 1386 biggea. le qual. Kalfkoeien 1220 A 300 Kalf vaarzen 1190 o 240 Guiste vaarzen 1120 A 160 Melkkoeien 1180 A 240 I72 jarige ossen f 90 i 120 Pinken 1 80 a 120 Graskalvercn f Nuchtere kalr. 14 ii 20 Aangevoerd 35 vette vaikens van 28 a 29 ct per half kilo, biggen van I 9—, 4 18— per stuk. Aangovoerd 13 schapeD en 467 lammeren scha pen 20 a 30 lammeren f 10 A i 15 per stuk. Kippen f 0.a f 0.— per stuk. Boter 62 a 67 ct. per 7a kilo. Eie:en 1 0.95 A 1.per 26 stuks. ROTTERDAM 13 Mei. Tarwe f 10.50 a f10 50 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.50 tot f9.perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.1 0.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f-.OO A Haver per 100 k. f 10.a 10.50 Bruine boonen van f f

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6