NlElMSlllTKAATMiM II Eleetro Bioseope PRACHT-VOORSTELLMGEI s s s DRUKWERKEN NÏIÏÏWS UIT ÏÏSUSD2N Handelsberichten. Burgerlijken Stand Kantongerecht Hemden. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Advertentiën, GEVRAAGD Leeraar M. O. (Mtiouden, Handelstekenen en Handelsrecht. Kermis D runen. De alom bekende van C RI0SSI C. RIO S SI Adres Mr. van Coothstraat 240, WAALWIJK. 2271 M j* j* CO a o bfl E a5 c/5 a VAN DE MEEST GEWONE TOT DE FIJNSTE ALS ILLUSTRATIE-, RELIEF-, STEENDRUK, WORDEN DOOR ONS GELEVERD. Speciale Inrichting voor iiet ver vaardigen van MODERN DRUKWERK NAAR FOTO'S, MONOGRAMMEN enz. LEVERING VAN F IJ NE CLICHES. Aanbevelend, WAAL MOT STOOMDRUKKERIJ AÜTOOS TÜLB1. vereenigen met eene klassificatie der lan derijen, doch wenschte de heffing juist omgekeerd te zien, dus de hoogst gelegen landerijen het zwaarst belast, de lager gelegen het minst. Bovendien werd het ook wenschelijk geacht de klassificatie uit te stellen, tot dat alle bevloeiingswerken klaar zijn en de toestand in verband met het waterpeil beter kan worden beoor deeld zoodat het voorstel van het bestuur schipbreuk leed. In den loop van dezen zomei viert onze Z.Eerw Heer Pastoor zijn 40-jarig Priesterjubiié. Voor deze gelegenheid is door de zangers van het parochiekoor eene cantate in studie genomen, welke op gemelden feestdag uitgevoerd zal worden. HERPT. Den 2en Pinksterdag 'smid- dags halftwee zal de harmonie „De Eendracht" en de tooneelvereeniging „De Vriendenkring" alhier in samen werking een concert en tooneeluitvoering geven in de zaal van den heer J. Buijs alhier. Het programma bevat een rijke verscheidenheid van keurige muziek, tooneelstukjes en voordrachten, geen afgezaagde onderwerpen maar de nieuw ste snuifjes op dit gebied. Wij twijfelen dan ook niet of velen zullen deze uit voering gaan bijwonen. Zij zullen er geen spijt van hebben. BERN. Op 2en Pinksterdag zal de Maffendijk,de weg van hiernaar 't Eiland van s middags tot 's avonds 8 uur voor 't publiek zijn afgesloten. HEUSDEN, 24 Mei 1912. Biljartconcours. Gedurende eukele weken was er in de Buiten-societeit voor de leden de gelegenheid opengesteld deel te nemen san een biljart- concours, welk Woeasdagavond eindigde. De uitslag is, dat de na te noemen heeren in dezeltde volgorde als overwinnaar uit het strijdperk traden P. L. Honcoop, W. C. Stal, G. Beuning, M. Oerlemaos, J. van Oven en A. van dtr Kolk (de laatste drie Da kampiug)terwijl Mr. Schouten den con- solatie-prijs behaalde. R. K. Debating-club. Morgenavond 26 Mei treedt in de Deba- ting-club als spreker op de Heer K. de Mo' met het onderwerp; „Het Vaderland??" Aangezien genoemde Heer reeds meer hier met succes een onderwerp inleidde, lijdt het geen twijfel, of ook ditmaal wacht zijue hoorders een genotvollen avond. Natuur rnensch Heden werd onze stad bezocht door een z.g. natuurmenschiemand die door zijn uiterlijk eu vreemde dracht aller aandacht trok en die door den verkoop van een boekje reclame maakte om als vegetariër, d. w. z. planteneter te leven. Paardenfokkerij. «f. 1. Maandag en Woensdag werden te Almkeik en hier de keuringen gehouden tot overschrijving en opneming in de stamboeken van de „Nationale vereeniging tot bevor dering der paardenfokserij in Nederland." De paardeu die over- of ingeschreven werden kwamen voor zoover bet volbloedafstamme* lingen waien in het stamboek en de anderen in het hulpstamboek. De eerste werden ge brand met hoefijzer en de andere met eene H. Kaatsheuvel, 24 Mei 1912. Gouden bruiloft. Verletten Woeusdagavond om 8 uur trok onze Harmonie „Appollo" naar de „Recht vaart" om P. v. Heijst en Echtgenoote «en serenade te brengen, bij gelegenheid van hnn gonden Huwelijksfeest. De menigte volks welke haar vergezelde was ontzaglijk. Bij de netjes versierde woning van het gonden paar, werden verschillende siukkeu uitgevoerd en van weerszijden hartelijke gtjukwenechen en dankb tuigiugen geuit Om half IU keerde men huiswaarts, onder zang en dans, terwijl in en bij de woning der jubilarissen de pret tot laat in den avond werd voortgezet. Het beele feest had een rustig verloop. Waalwijk 25 Mei 1912. De vaste stemming in de Inlandsche huidenmarkt houdt aan, alleen het ar tikel paardehuiden gaat niet met den stroom mede. Overal in 't buitenland zoowel als in ons land wordt dezelfde toestand waargenomen. In hoofdzaak zijn lichte huiden en kalfsvellen, in de beste soorten, meest gezocht. Zoo is 't ook met lichte Java-runderhuiden gelegenprima buffelhuiden gevraagd. De inschrijvingen te Rotterdam op 15 en te Amsterdam op 20 dezer getuigen van voortdurende kooplust zoowel voor export als voor binnenlandsche behoef ten. De jongste veiling te Londen was geanimeerd maar het quantum goede waar liet te wenschen over. De W.-I. huidenmarkt blijft altijd door gunstig, en zelfs voor eerste qualiteit gezouten La Plata en droge Columbia huiden willig gestemd. De mooie zomerslacht- huiden zijn op de productie-plaatsen bijna opgeruimd en voor reeds aan de markt komende winterhuiden, April- slachting, worden hooge prijzen besteed. Voor rivier Saladeros betaalt men zelfs fr. 90 tot fr. 92 per 50 Kilogram. De leermarkt verkeert in goede stemming maar toch beklagen zich de looiers en lederfabrikanten, en terecht, over de prijzen die in verre na niet bevredigende marge laten. Te Antwerpen werd het derde zeil schip der Liebig Maatschappij, genaamd „Smart" op levering ten verkoop aan gebodenwaarschijnlijk 10 Juni vertrek ken uit La Plata met ca. 14000 Colon Liebig Sal. koe, inladingsgewicht geschat op ca. 25.90 K. laatste huiden onder zout op 30 April en ca. 4000 Colon Liebig Sal. koe, 20'/2 ko., onder zout 30 April. Deze huiden zullen waarschijnlijk reeds meestal uit halfhaar bestaan, maar zich min of meer op de huidige koersen in de Plata baseerend, zou de Liebig Maatschappij hare prijzen volgens Ant- werpsche conditie willen brengen op Frs. 99, 101 en 105 voor resp. 15/20, 20/25, 25/32 en 32/40 ko. en frs. 94 en 100 voor 14/20 en 20/28 koeien. HEUSDEN. DRUNEN. Deze week bracht de Commissie tot verbetering van rundvee stallen in Noordbrabant bij verschillende landbouwers alhier een bezoek, om deze in te lichten over het verbouwen van de bestaande potstallen. In overleg met de eigenaars werd nagegaan hoe de stallen het voordeeligst kunnen veranderd worden in de veel gezonder groepstallen. De gegeven inlichtingen betroffen hoofdzakelijk zindelijke melkwinning, ge zondheid van het vee en doelmatige mestbewaring. Op de Jongens-Congregatie is het druk kermis geweest. Het Concert van Zondagnamiddag is ook in alle opzichten een uitmuntend geslaagde uitvoering geweest. De openlucht-uitvoering der Gymnastiek was keurig en de gymnasten hebben bewezen dat zij na de laatste uitvoering verbazend veel zijn vooruit gegaan. Alle nummers van hun program werden accuraat afgewerkt en oogstten veel bijval. Vele vreemdelingen woonden de uitvoering bij. Maandagavond een volle zaal belang stellenden, die allen voldaan huiswaarts keerden. Hoe kon het ook anders. Zang en muziek waren goed en de acteurs van het blijspel >Een paard op zolder* zorgden dat er anderhalf uur gelachen kon worden. Dinsdagavond was de opkomst wel wat minder. De afwezigen hebben veel ge mist, want ook dien avond is er goed gewerkt. Was de muziek en zang niet zoo fijn als gewoon (na drie dagen kermis vieren kan men daar weinig van zeggen) de komieke voordrachten gingen puik en hielden er de kermisvreugde goed in. Voeg daarbij nog een dertigfal prijs winners van de gratis verloting, die daardoor nog al meer in goede stemming geraakten en men kan zeggen dat het bestuur weer geslaagd is in haar streven om de dagen van kermis voor hare leden aangenaam, gezellig envoor- deelig te maken. Donderdagavond hielden de leden der Paardenverzekering eene algemeene vergadering. Na opening door den Voor zitter en voorlezing der notulen door den Secretaris, bracht de laatste verslag uit over het afgeloopen jaar, 30 April 1911- 30 April 1912. Hieruit bleek, dat de 159 leden 160 paarden verzekerd heb ben voor een bedrag van f 34235 ki het afgeloopen jaar zijn voor 6 paarden aan schadevergoeding uitbetaald f1404. Het was geen voordeelig jaar voor de ver eeniging, doch wegens eene flinke reservekas behoefde de premie niet verhoogd te worden. De drie aftredende bestuursleden werden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Hub. van Son als Voorzitter, A. Robben en G. Pijnenborg als leden. PARIJS, 24 Mei. Volgens de Matin telde men vannacht om twee uur te Boedapest 20 dooden en 200 zwaar gewonden. In sommige wijken der stad hielden de opstandelingen rijtuigen aan, overgoten die met petroleum en staken ze in brand. Barricades zijn opgericht, trams en omnibussen omvergeworpen en in brand gestoken, straatlantaarns verbrijzeld en het uitstroomende gas in brand gestoken. Het lijkt een ware revolvtie. PARIJS, 24 Mei, Een telegram uit Boedapest aan de Matin meldt, dat het aantal arrestaties 500 bedraagt. De bank van leening is geplunderd. Er zijn schoten gelost op het huis van den pre sident der Kamer. Dertig huizen zijn in brand gestokendrie er van zijn geheel in vlammen opgegaan. BOEDAPEST, 24 Mei. In de kamer antwoordend op een interpellatie be treffende de algemeene staking, ver klaarde minister Lukacs, dat het voor wendsel tot de staking was de weigering om de werklieden-organisatie een ma nifestatie vóór de parlementsgebouwen toe te staan. De politie gaf machtiging tot het houden van verscheidene open bare vergaderingen in besloten lokalen, maar meende geen, vergadering van 50,000 opgewonden personen te kunnen toestaan, die pressie wilden uitoefenen op de voiksvertegenwoordigers. De minister kan niet toelaten, dat de meening ver spreid wordt, dal de houding van de regeering tegenover de kiesrechthervor ming de oorzaak van de staking was. Onlangs heb ik verklaard, dat wij be sloten waren, de kwestie zoo spoedig mogelijk op te lossen, natuurlijk op de basis van onze overtuiging. Het schijnt, dat de leiders der socialisten een bewijs wilden geven van de macht van de partij om hun prestige, dat een weinig begint te verminderen, weer te doen toenemen. Ik weet niet, of zij er in geslaagd zijn maar waar ik wel van overtuigd ben is, dat de zaak van den vooruitgang niet gediend is door de onlusten, want geen enkelen vriend van den democratischen vooruitgang en ontwikkeling zal zich kunnen vereenigen met menschen die hun beginselen willen toonen door gewelddaden. Het schijnt dat de verantwoordelijk heid moet worden gesteld op rekening van de „gemachtigden." zonder mandaat die absoluut gezag uitoefenen over dui zenden menschen, die de gevolgen van het machtsmisbruik der leiders onder- vpnden." (Geestdriftige toejuichingen.) De kamer neemt nota van het ant woord van den minister. Bootwerkersstaking. De president van de internationale vereeniging van bootwerkers te Chicago gaf bevel tot een algemeene staking over het geheele land te beginnen met van daag, uit solidariteit met de* bootwerkers te dezer stede, die ongeveeer drie weken geleden in staking gingen. De staking in de Londensche haven. Het stakingscomité nam gisterenmid dag een motie aan, waarin de trans portarbeiders in andere deelen van het land dan in Londen worden aangespoord geen vrachten te laden of te lossen, die van Londen komen. Deze motie werd aangenomen naar aanleiding van de ge ruchten, dat een aantal schepen naar Hull en Southampton zullen gaan. Londensche Suffragettes veroordeeld. Mrs. Pankhurst, Mr. en Mrs. Lawrence die aan het hoofd stonden der Suffra- getten-beweging en beschuldigd waren van kwaadwillige samenspanning, zijn schuldig bevonden en allen tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. Brand. Men meldt ons uit Tilburg Gisterennacht werd te circa vier uur de brandweer gereduireerd. De voor eenige weken geopende Wilhelmina-ba- zer der firma Blazer aan de Heuvelstraat stond in lichten gloed. Het spoedige optreden der brandweer wist echter groot onheil te verhoeden. Ofschoon ook de belendende perceelen o.a. van de firma Bergmans hadden vuur gevat was men om een uur den brand zoo goed als meester. De bovenverdiepingen van den Wihelmina bazar brandden geheel uit en ook in het beneden-magazijn werd groote schade aangericht Omtrent de oorzaak is men nog in het onzekere. Ongeluk. -r- In de Hazenstraat te Amsterdam is een droevig ongeluk gebeurd; Daar was e^n juffrouw op de 3e ver diep bezig waschgoed uit het raam op te hangen. Zij leunde daarbij op een ijzeren hekje, niet anders denkende, of het was wel sterk genoeg. Ongelukkig was dit niet het gevalhet hekje brak at en de arme vrouw stortte met het hoofd naar beneden, op de binnenplaats In allerijl werd zij per auto zieken wagen naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd, maar, zooals'1 gevreesd werd, er was geen redden meer aan. Eenigen tijd later is zij overleden. Treurig. In Los Angelos heeft zich een treurig tooneel afgespeeld, waaruit duidelijk blijkt, hoe zeer de anarchisten daar gehaat zijn. De anarchiste Emma Goldmann zou daar komen spreken, doch nauwelijks had het volk van haaf aan komst gehoord, of zij werd met geweld uit het hotel gehaald en gedwongen om dadelijk weer naar huis terug te keeren. Veel erger liep het met haren manager, dr. Reitmann, af. Hij werd door een Angelos gebracht, moest daar neerknie* I len en de Amerikaansche vlag kussen. Daarop werd hij ontkleed, geteerd, met pluimen bedekt en brandde men hem drie letters in zijn lichaam. Nadat hij j ten slotte gezworen had nooit in Los Angelos terug te keeren, werd hij weer vrijgelaten. Noodlottige brand. Te Doloy, in den Amerikaanschen staat Oklahoma, heeft een brand gewoed in het gebouw der hoogeschool voor kleurlingen, waarbij 5 studenten, roodhuiden, in de vlammen zijn omgekomen. Misdaad. Te Marseille heeft een lid der bende, of althans een leerling van Bonnot, een nieuwe misdaad begaan. De bandiet in kwestie kwam den winkel van een olieverkooper binnen en eischte van deze een zekere som gelds. De winkelier weigerde natuurlijk, waarop de jongeman een revolver te voorschijn haalde en drie schoten op den verkoo- per loste. De ongelukkige man werd ernstig aan hoofd en borst gewond en een winkelknecht, die zijn baas wilde te hulp snellen, kwam er al even slecht af. De jonge bandiet verliet daarop ijlings den winkelhij wilde juist in een auto stappen, die voor de deur stond, toen buren kwamen toegeloopen, den schurk aanhielden en aan de politie overleverden. I)e toestand der gekwetsten is hopeloos. voor den Zaterdag van 18 uur. Zich vervoegen, bij TH. LEENAERT8 Groote Straat 265a. 2270 Opleiding voor de practijk en examens, door (volled'ge akte.) in is wederom gearriveerd om ge durende de PINKSTERDAGEN te vertoonen met een GEHEEL NIEUW PROGRAMMA. AANBEBELEND Hoogachtend, iH CD 03 03 N CD CD CO +2 a u cö bf> CO cd cd W r-t 2-— bfi C/5 <D bo Weinig aanvoer weinig hardel. Kalikoeien f180 tot f260. Kalfvaarzen t 140 tot I 190. Schapen 40 stuks f 5 50 tol f 9.— Varkens 60 stuks f8tot 13.50 Boter aangevoerd 220 KG. Boterprijzeo 1 1 21 tot f 1.29 Eieren 4 a 4'/» cent. KAATSHEUVEL, 23 Mei. Heden was de prijs der boterHoogste pri.is f 1.29 Middelprijs f 1,25. Laagete pfljs 1 1,17 Eieren 3'/j ct. per stuk. DUSSEN, 24 Mei. Boterprijs per K.G. f 1,21 a fl,31. Middelprijs f 1 28. Aanvoer 222 K.G. Eieren t 0,80 per 26 stuks. WASPIK, 24 Mei. De prijs der boter is hier t.lans gesteld op f 1 35 per Kilo. Eieren 4 cent per stuk. Van 16 tot 23 Mei. GETROUWD: Wilhelm Truggelaar, oud 23 jaar met Eliiabeth Heesbeen, oud 23 jaar Pieter Christoffel Heesbeen. oud 25 jaren met Lucia Kouman, oud 23 jaar. OVERLEDEN: Johanna Schilders, oud 43 jaar echtgenoote van Wouter Johannes van Baardwijk. Uitspraken op 23 Mei 1912. Hinderlijk volgen: J. v. d. P., J P. v. d. P. en A. A. v. d. P. te Dussen ieder f20 of 10 d. Nachtrumoer verwekkenJ. v. B. te Dussen f10 of 3 d. Jachtwet: B. F. B. te de Werken c a. f 3 of 2 d. G. L' te Eethen f2 of 1 d. en veib. verkl. v. d wildstrik. Visscherijwet: A. L. V. te Hardinxveld f5 of 2 d.. teruggave po'^knet, J. W. v. H. te Weikcn- d»m 2 na. f 20 of 2 m. 10 d., N. K. te De Werken c.a bekrachtiging vonnis dd. 2 April j,l. Ongevallenwet: H G W. te Heueden f 5 of 3 d. a Rijwiel zonder lichtb art. 435 sub. 3c W S.W S te Wijk f3 of 2 d en 110 of 3 d. Rijwiel zonder licht: A C J v K te Meeuwen en W V te Sleeuwijk f3 of 2 d. ,0 O rH •H

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6