eene R.K. dienstbode TiPERLIEDEli DIENSTBODE GEVRAAGD, Flinke Dienstbode INotaris RANT Notaris Raat Grasverpachtingen. A. J. mTjansen Notaris VAN HAM publiek finaal verkoopen: r Buitenland, Advertentiën, DIENSTBODE. Terstond gevraagd Waalwjjksche Stoomtimmerfabriek H. M. RAGETLIE WILLEM II Notaris RANT Notaris RANT Bericht van Inzet. A. J. M. JANSEN. cas. soazaa .li11 'I1 <1 België, Engeland. Turkije. Mexico. Kleine Advertentiën. F. 3» 7a vraagt bekwame Loon 2122 cent per uur naar bekwaamheid publiek verpachten publiek verpachten publiek verpachten publiek verpachten publiek verpachten i:iii \U I!: I- uidt gunstig. Gemeente Gasfabriek. Mochten we in de laatste jaren ons steeds verheugen over den vooruitgang van bovengenoemde Inrichting, ook thans constateeren wij met genoegeD, dat de exploitatie over het afgeloopen jaar zelfs buiten verwachting zeer gunstig genoemd kon worden. Is deze voordeelige uitkomst grooten- deels toe te schrijven aan de goedkoope steenkoleuprijzen, toch mogen we niet ontkeunen, dat de meer en meer ver nieuwde inrichting van het bedrijf voor zeker hierin een groot aandeel heeft Door telkenmale aangebrachte verbete ringen en aankoop der nieuwste toe stellen en machines, wordt thans meer economisch gewerkt dan vroeger, waat- door besparing aan arbeidsloon en grond stoffen ten goede komt aan de exploitatie. Dat de uitbreiding en moderniseering van het bedrijf de goedkeuring van het Gemeente-Bestuur wegdraagt, bewijzen de leeuingen der kapitalen in de laatste jareu door den Raad gesanctionneerd. Het vermeerderend gebruik van gas is wel een bewijs dat de burgerij in de zaak belang stelt en dat gasverlichting slechts door weinigen kan worden ontbeeid. Met voldoening geven we daarom aaa de hand van het Verslag eeoige cijfers over de exploitatie van het diensijaar 1911 Het getal geplaatste gasmeters bedroeg op 31 December 955 stuks, waarvan 413 gewone meters en 542 muntmeters, alzoo eene vermeerdering tegenover 1910 van 27 gewone en 34 muntgasmeters. Aan gas werd geproduceerd 591338 M3 of 45401 M3 meer dan 't vorig jaar. De opbrengst per H.L. kolen bedroeg ongeveer 23 M3 gas tegen 21.81 MJ in 1910. Van de geproduceerde hoeveelheid gas 549426 M3 tegen 508631 M3 in 't vorig jaaar of 40795 M3 meer, terwijl het verlies bedraagt 41802 M3 7.07°/0 tegen 6.83°/o in 1910. Aan particulieren werd verkocht 21657J H L. grove, geklopte, parelcokes en gruis. Bij contract werd aan koolteer afge leverd 88434 K.G. terwijl aan particu lieren werd verkocht 3046 Liter. Het ammoniacwater werd dit jaar niet verkocht, daar eene inrichting tot stand kwam om het ammoniumsulphaat te be reiden. Dit nevenproduct zal vier h vijf maal meer opbrengen dan het onver werkte gaswater. Aan de gemeente Waalwijk werd voor publieke verlichting en de gemeente ge bouwen geleverd 42670 M3 gas, 560 H L. cokes en 18 Liter teer, terwijl ver schillende fittingswerken aan de gemeente gebouwen verricht werden. Deelen we verder nog mede, dat het winstcijfer aanmerkelijk hooger is dan het vorig jaar, terwijl toch een bedrag van ruim tienduizend gulden noodig was voor rente en aflossing, dan mag het jaar 1911 voor de gasfabriek ia alle opzichten een gunstig jaar genoemd wor den. De verkiezingen. Met rechtmatigen trots mag het katholieke Belgenland terugzien op de verkiezingscampagne; die achter den rug is. Het behaalde eene schitterende over winning. Zijn meerderheid is van 6 op 16 stemmen. Er is verwoed gestreden tusschen de katholieke partij en het kartel der socialisten en liberalen met een succes voor de regeeringspartij, die niemand zeker niet dusdanig had ver wacht, maar die een duidelijk bewijs zijn, dat de woorden van den liberalen senator Picard waarheid bevatten, toen hij zelde: België heeft onder de 28 jarige regeering een ongekenden bloei gekend.» We geven hier eenigszins meer ge detailleerd den uitslag, en ook eenige relletjes, die deze overwinning, den tegen standers heeft uitgelokt. De oude Kamer telde 86 Katholieken, 44 liberalen. 35 socialisten en 2 Christen democraten. Er was dus een Katholieke meerderheid van 6 stemmen. Gegeven de uitslagen te Brussel, die reeds bekend zijn, met uitzondering dus van 15 bureaux, waarvan de uitslagen nog in moeten komen, zal de nieuwe Kamer aldus zijn samengesteld: 101 Katholieken, 44 liberalen, 39 socialisten, 2 Christen-democraten een Katholieke meerderheid dus van 16 stemmen. Alle ministers zijn herkozen, benevens Woeste, leider der rechterzijde en Schol- laert, oud-minlster-president. Een geneeskundig Consult. Wij willen onze lezers heden eens in de gelegenheid stellen de meening te hooren van een geacht en beroemd geneesheer, over eene aangelegenheid, die voor ons allen van belang is. Dr. Pol Demade, die in onderscheidene bla den de geneeskundige Kroniek schrijft, heeft in eeu boeiend opstel de vraag behandeld hoe het toch komt dat zoo vele lijders aan bloedarmoede zoo slecht geholpen worden door de gewone midelen. Hij zegt onder andere* De Katholieken winnen 1 zetel te Antwerpen, 1 te Turnhout, 1 te Gent, 1 te Dendermonde, 1 te Nijvel, 2 te Brussel, 1 te Roeselaire, 1 te Kort- rijk, 1 te Hasselt, 1 te Tongeren, 1 te Borgworm, 1 te Neufchateau, 1 te Luik. Zij verliezen er een te Zoningen. Telegrammen hebben gisteren melding gemaakt van relletjes in verschillende plaatsen, zooals te Brussel en te Gent. Ook in Antwerpen Leuven, Brugge en tal van andere plaatsen heeft de opge zweepte stemming zich in ongeregeld heden geuit. Het ergst is het evenwel in Luik toe gegaan. Daar zijn zelfs drie dooden gevallen. Er schijnen uit de industrie-streek om Luik tal van betoogers, meest socialisten, naar de stad gekomen te zijn. Voor het bureau van de »Gazette de Liège» ge komen, rukte zij daar de vlag af, die ter gelegenheid van de overwining der Katholieken was uitgestoken. De politie rekende een der betoogers in, doch de heele troep trok met hem mee naar het stadhuis. Voor dat gebouw groeide de menigte zienderoogen aan en toen om streeks halfacht de menigte een dreigende houding begon aan le nemen, liet de burgemeester de gendarmes en de burgerweer komen. Ondertusschen had de menigte een tramwagen omvergegooid en zich aan andere gewelddadigheden schuldig ge maakt. Zoo verbitterd was de stemming tegen de politie, dat, toen een man een gendarme, die van zijn paard gestort was wilde helpen weer op te stijgen, de menigte den man te lijf ging. Er werden barricades opgeworpen, en er werd van beide zijden geschoten 't was een tijdje zeer kritiek. Dooden en gewonden. Toen de burgerwacht betogers wilde tegenhouden, die naar het stadhuis wilden trekken, om de invrijheidstelling te eisch- en van iemand, die was opgebracht, werd zij overvleugeld. De gendarmes kwamen tusschenbeide. De betoogers lieten do trams ontsporen en gooide ruiten in. De gendarmen ont ruimden een socialisch vergaderlokaal dat geheel geplunderd werd Er zijn tal rijke gewonden. Later bericht. Bij de schermutseling bij het socialistische vergaderlokaal losten de gendarmen schoten. Er vielen drie dooden en vijftien gewonde' Alle straten in het midden der stad zijn door gendar men afgezet. Van de betoogers zijn velen gewond. Ook van de politieagenten, de mannen van de burgerwacht en de gendarmen zijn er gewond. Veel menschen zijn op gebracht. De menschen, die gedood zijn bevonden zich in het socialistisch ver gaderlokaal. Een groot aantal straatlan taarns is verbrijzeld. Ook in Antwerpen kwam het tot relletjes. Uit alle berichten blijkt dat in België de burgenwacht (schutters) meer mee doet aan de relletjes, dan mee de orde handhaaft, 't Schijnt een prachtcorps te zijn 1 De >Métropole» stelt dan ook voor het zoo spoedig mogelijk te ont binden. Vooral in Antwerpen en Char leroi hebben deze rustbewaarders zich kranig gedragen en moest de politie meermalen tegen hen optreden. moeten. Vooral de zeelieden leggen weinig neiging aan den dag om opnieuw te gaan staken. Men hoopt dat de ar beiders zoo verstandig zullen zijn hun voorstel tot instelling van een verzocnigs- raad aan te nemen. Voorloopig werkt men op de levens middelenmarkt nog weinig van de staking en zelfs is de prijs van het vleesch op de markt te Smithfield door ruimen aanvoer eenigszins teruggeloopen, doch bij het voortduren van de staking zou dat anders kunnen worden. Er schijnt veel vleesch uit Argentinië te zijn aangevoerd Ook visch is nog in voldoende mate te bekomen te Bil lingsgate. Men schat het aantal werklieden, dat gisteren aan den arbeid was in de Lon- densche haven op 2000. De beslissing over het gisteren door de regeering gedane voorstel om een verzoeningsraad voor de haven van Londen in te stellen, wordt tegen Maan dag verwacht. De regeering verwacht van het voor stel, indien het door de werkgevers en werknemers wordt aanvaard, dat het een einde zal maken aan de voortdurende stakingen in de haven van Londen. De >Daily News» beweert, dat, indien de reeders weigeren mochten zich aan den verzoeningsraad te onderwerpen, de regeering aan het parlement machtiging zal vragen om hem daartoe te dwingen. Intusschen neemt het aantal georgani seerde arbeiders, dat het werk aan de dokken hervat, dagelijks toe. De reeders hebben zich bereid verklaard, wanneer de arbeid eerst overal hervat is, met de vertegenwoordigers der arbeiders overleg te plegen. Heden komt het hoofdbestuur van den nationale transportarbeidersbond bijeen om te beraadslagen over het verzoek van het Londensche stakingscomité om een algemeene staking over het geheele land af te kondigen. Waarschijnlijk zal dat verzoek grooten tegenstand ont- Het staal is zouals de geleerde professor Rossbach uit Jena constateerde, een van de weinige middelen over wier geneeskracht de geneesheeren het eens zijn. Het is noodig, het is onontbeerlijk maar op welke wijze moet het nu in 't lichaam worden gebracht Ik ken lijders aan armbloedigheid die jaren lang staal geslikt hebben, met elkaar veel kilo's staal, maar ze zijn armbloedig gebleven. YV elnu in de groote hoeveelheid zit het uiet. Groote hoeveelheden zijn eerder schadelijk. In ons heele lichaam zit niet meer dan even drie gram ijzer, het juiste getal ie 3.07 gram. Neen de groote hoeveelheid doet het niet. Maar Er is wederom een kolossale brand uitgebroken in Konstantinopel. De Press-Centrale verneemt uit Kon stantinopel De brand ontstond in een timmermanswinkel in spaanders. Het op merkelijke feit, dat toen de brand in de Stamboelwijk ontstond, ook een groote brand in Pera uitbrak, deed het ver moeden opkomen, dat de brand aange stoken was. Tal van verdachte personen zijn aangehouden. Het onderaoek heeft echter nog niets opgeleverd. De schade is nog geheel niet te schatten. Voor een waarde van vele millioenen is ver nield. Het getal dooden en gewonden is nog niet bekend. Het moet echter vrij aanzienlijk zijo. KONSTANTINOPEL, 3 Juni (8 30 's avonds). Men spreekt reeds van 1500 tot 2000 hulzen, die door den brand vernield zouden zijn. De brand breidt zich voortdurend naar het Westen uit. De brandende wijken bestaan bijna uitsluitend uit houten hui zen, die door nauwe stegen gescheiden zijn. Wreedheden. Blijkens een telegram uit de Mexicaan- sche hoofdstad, maken de rooversbenden van den pretendent Zapata in den staat Morelos, zich aldaar aan de schandelijkste wreedheden schuldig. Een troep van twee duizend vrijbuiters heeft Tres Marias in genomen en daarbij niet minder dan 188 man van het bondsleger gedood. Maar daarbij bleef het niet. Zij plunderden vervolgens de plaats uit en richtten brand stapels op, waarop mannen, vrouwen en kinderen werden geworpen, nadat zij hun de voeten met prikkeldraad aaneen had den gebonden. Daarop staken zij al de houten huizeD van het stadje in brand. In Chihuahua is de toestand kritiek, daar de opstandelingen beweren, dat Amerika den uitvoer van wapenen voor de regeeringstroepen toestaat. De Ame rikanen bevinden zich in gevaarlijke po sitie. De vrouwen en kinderen der Duit* sche kolonie zijn allen naar de Vereenigde Staten vertrokken. HALLO! EINDELIJK GEVONDEN? WAT GEVONDEN? Het beste en soliedst» adres voor alle soorten Gramaphoonplaten en Gramaphoons. Het adres is A. KERREMANS, p/a. G. HENS, Mr, Schilder, Grootestraat Waalwijk. 2089 NIEUW LEER. SPOED! Te Koop eene partij Leer plm. 1500 K G. waaronder partij riempjes en zwaar Zoolleer, afkomstig een er Drijfriemenfabriek. Partij gebruikte Tryp, prysje-partij voor binnen voerings als linnen en vloerzijl, 20 pompen, 40 goot- •teenen 10000 K G. balkijzer, 20000 pannen, 3010 tegels. Nieuw! Te zien en te be vragen bij C. J SMITS, Slooper en Koopman Loreoscheweg 3d, Tilburg. 2225 GETROUWD die, mede namens wederzijdsche familie, hun bartelijken dank betuigen vQor de zeer vele blyken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 2308 's Gr ev.-Capelle, 4 jfuni 1912. hierop komt het aau, dat het staal wordt opgenomen in het bloed. Het chemische staal wordt in vele geval len niet in het bloed opgenomen en doet derhalve het organisme geen goed. Het staal moet in plantaardige verbinding genomen wordeD. Ook prof. Nothagel uit Weenen zegt het met zoovele woorden »het staal is ods ran geen nut of voordeel dan wanneer het ods ia organische verbinding wordt toege diend door de plant". En aan deze voorwaarde zoo gaat Dr. Pul Demade voort, voldoet de SANGUINOSE. Zy biedt aan het menschelijk lichaam geen ander staal, dan wat in de Wegens omstandighedenTGEVRAAGD zoo spoedig mogelijk bekwame, nette van goede getuigschriften voorzien AdresNieuwe Tilburgsche Courant, Tilburg. 2278 als noodhulp of voor vast. Hoog loon. Adres Mevr. W. VAN WELY- van Houten, Haven 8 Roosendaal. 2286 2307 Voor terstond een voor dag en nacht, bewassching vrij (buitens huis) loon f 2,50 per week. Brieven franco r Hotel Restaurant «HET GOUDEN HERT. Ged. Boereasteiger 33 AB. 2280 Rotterdam. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TILBURG. Candidaten voor deH nieuwen cursus worden verzocht zich \66t 15 Juni mon deling of schriftelijk aan te geven bij den oudergeteekende met opgave van adres, leef tijd en van de school die het laatst bezocht is. De ouders van de candidaten, die kos teloos onderwijs verlangen, gelieven zich persoonlijk te melden. De Directeur, 2287 Dr. B. DIJK8TERHUI8. te Waalwijk, zal in het Hotel Verwiel le Waalwijk op Vrij'dag 7 Juni 1912 's voorm. elf uur A. voor de Diaconie der N. H. Gemeente van Waalwijk. Het voor- en nagras van 1.58.50 H, A. onder Waalwijk. Het voor- eu nagras vau 4.27.20 H. A. onder BesoijeD. B. voor de Diaconie der N. H. Gemeente van Besoijen: Hft voorgras van het 24 en het 34 «tuk onder Besoijen, aan de Oude Straat. C. voor den heer Janssens van Buuren te Tilburg. Het voor- en nagras van 2.21.20 H. A. onder Besoij»n. D. voor den Heer A. D. Lank- huijzen te Raamsdonk. Het voor- en Dagras van de Negen Geerden achter 't Raadhuis" cd van de zoo genaamde fSchutskooi* onder Capelle. Het voor- en nagras van de zoogenaamde ,10 hout" en »de 5 hont bij de Water- uiacbiiie" ouder Waalwij!'. E. voor den heer P. Adriaanse te Besoijen. Het voor- en nagras van zes perceeltjes aan den Parallelweg, ooit de Besoijensche steeg, onder Besoijen. 2252 Zie de biljetten. kruiden en planten zelve aanwezig is, en uit die kruiden wordt afgezonderd. Daarom ver dient de SaDguinose een eereplaats iu de be handeling van kindereB, van herstellenden, van zwaDgeren, van grijsaardsalleen reeds hierom mag zij met aandrang wordeD aanbe volen aan alle oververmoeiden, overwerkten, zenuwzwakken, kortom aan allen, bij wie de rijkdom en dus de kracht en de waarde van het bloed verminderd is. Sommigen mijner collega's behandelen dergelijke gevallen by. giëoisch, ot door een voediüg, die vele zie ken niet verdragen. Dat is jammer. Ik raad hun in gemoede f Neemt eens een proef met te Waalwijk, 2295 zal ten verzoeke van den heer en mejuffr. NETTEN te Sprang ten kotflehuize van JOS VAN DER SANDEN ie BesoijeD op Vrijdag 7 Juni 1912 des namiddags 3 uur Het voorgras vaB Dijkland onder Besoijen, de zoogenaamde «10 Hont» en «15 Hont. En voor den heer A. OCKERS te Capelle. Het voor— en nagras van dijk land onder Capelle, de zooge naamde «9 Hont.» te Waalwijk, 2294 zal ten verzoeke van den heer en mejuffr. NETTEN t« Sprang ten koffiehuize van M. VAN VUUREN aldaar op Maandag 10 Juni 1912 des avonds 7 uur Voor- en nagras en de lek- toemaat van Weiland te Sprang aan de Oude Straat, 2 perceelen. (Zie biljetten.) TE WAALWIJK maakt bekend dat het koffiehuis met erf aan de markt te Waalwijk van M. DE LEEUW is ingezet op f 2500. Toeslag Dinsdag 18 Juni 1912 des avonds 7 uur in gemeld koffiehuis. Dagelijks kan ten kautoie van genoemden notaris verhoogd woróen. 2314 waarnemend Notaris te Waalwijk, zal op Woensdag 12 Juni 1912, v.m. 81/, uur, ter herberge van H. VUGTS te Haarsteeg, gemeente Hedikhuizen Onder de gemeenten Ammerzoden en Hedikhuizen. A. Foor de gemeente Waalwijk, Het voorgras van de Mauritsplaafc in 3 perceelen. Het voorgras van de Lage Zes Morgen in 6 perceelen. B. Voor den Heer Mackiel van Hooff te Haarsteeg. Het voorgras van 7 perceelen in de Middelste Blok en deAalsche Waarden. Betaling der pachtpenningen 24 December 1912, mits soliede borggstelling. 2274 w.d. NOTARIS TE WAALWIJK zal ten verzoeke van de heeren TIMMER MANS q.q. aldaar A. op Maandag 17 Juni 1912 ?,m. 9 ure in het Veerhuis te Baardwijk, Café VAN EWIJK, Diverse perceelen hooigras in den Baardwijkschen Overlaat on der Baardwijk en Drunen. B. op Donderdag 20 Juni 1912, n.m. 6 ure ter herberge van J. A. BUIJS te HERPT. 9 perceelen dijk en 3 perceelen in de Beddekens onder Herpt (Bern,) 23l& Alles breeder bij biljetten omschreven, te Kaatsheuvel, 2300 zal voor P. SPAN, 7 Juni 1912avonds 7 uur, bij H. v. d. MEIJS te Besoijeo de op 24 Mei jl. ingezette 2 hui zen (4 woningen) te Besoijen, staar.de met hoogen Koop 1 aan f 920 en koop 2 aan t 930. d* SANGUINOSE l" ik zelf heb de SAN- GUINOSE toegepast in zeer verschillende gevallen*bij klierachtige kinderen, bij be lemmering in den groei, bij herstellenden, na de influenza. Ik kan niet anders, dan de voortieffelijke uitwerking roemen. Zij werkte langzaam en geleidelijk, maar zij werkte gron dig en had geen schadelijke bijwerkingen. Dr. POL DEMADE. Verkrijgbaar by de meeste Apothekers en goede Drogisten. Van Dam en Co. Den Haag. de Riemerstraat 2c-4. •i III I ff 'i ills W—V— i 1 wy EN

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2