Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. NUMMER 52 DONDERDAG 27 JUNI 1912. 35e IAARGANG Waalwijk, 26 Juni 1912. Vakschool. Maandagavond hield de commissie uit den raad benoemd om B. en W. bij te staan bij 't ontwerpen der plannen voor de Vakschool en bestaande uit de heeren Van Schijndel, Van Everdingen en Tim- mermans-Verschure, met Burgemeester en Wethouders hare eerste vergadering ten raadhuize, waarbij tevens onze ge meente-opzichter tegenwoordig was. Naar wij met genoegen vernemen is men in deze eerste bijeenkomst al goed opgeschoten en hoopt men spoedig gereed te komen. Salarisver hooging Naar wij vernemen stellen Ged. Staten voor de salarissen van Burgemeester en Secretaris beiden met f 200 te verhoogen en alzoo te brengen respectievelijk op f1300 en f 1500. H. Kindsheid. 2 3-é* 1 Voor het eerst werd het feest der H. Kindsheid alhier dit jaar in 't openbaar gevierd. Na afloop der H. Mis trok een optocht van honderden kleinen door de Groote Straat, 't Was een kleurige, lange stoet met tal van mooie costuums en goede voorstellingen. We noemen o.a. kardinalen, zouaven, Z. H. den Paus, chineezen met manda- rijen, een bruine en witte Pater met negertje, Geloof, Hoop en Liefde, de H. Elisabeth met hofdames en arme meisjes, de H. Johannes, Chineesche meisjes met zusters en weesmeisjes en m.a. De geheele optocht bestond uit 34 nummers en trok natuurlijk groote belangstelling. Aan de samenstelling van regeling, costuums en voorstellingen was werkelijk veel zorg besteed en 't vormde alles bijeen een heel aardig geheel, waarvoor de weleerw. heer kapelaan van Sambeek, die den leiding op zich nam, zoowel als de eerw. zusters en de dames zelatricen een woord van lof toe komt. De harmonie «St. Crispijn" van den Gildenbond luisterde de feestelijkheid met hare muziek op. S/. Paulusvereeniging. Zondagavond zeven uur had de jaar vergadering plaats van de St. Paulus- vereeniging. Wegens onvoorziene omstandigheden kon deze vergadering, welke in Maart moest plaats gehad hebben, niet eerder gehouden worden en was de verwachting van het getal belangstellenden niet bij zonder groot. Echter moet gezegd, dat vele waren opgekomen. Ds Voorzitter opent op gebruikelijke wijze deze bijeenkomst, heet allen van harte welkom en installeerde hierna eenige nieuwe leden. Verder doet hij den leden eenige mededeeliugea omtrent het te vieren tëVrjarig bestaan. Hierna leest de secretaris de notulen en brengt vervolgens verslag uit over de werkzaamheden der vereeniging in het afgeloopen jaar. Hierin wordt o- m. her dacht de schitterende verkoop van de Sobriëtasbloem, het l2Vi-jarig priester- chap van den WEerw. Adviseur enz., terwijl een woord van dank wordt ge bracht aan het afgetreden bestuurslid der vereeniging den heer M. van Loon-Eras, onder wiens beheer de spaarbank oer St Paulusvereeniging zoo'n groote vlucht nam en welke vele jaren, tot grooter bloei der vereeniging heeft medegewerkt. Verder wordt door den administrateur der spaarbank verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en bleek hieruit dat de toestand van de spaarkas zeer goed genoemd kan worden, vooral het laatste half jaar gaat deze snel vooruit, zoodat nu reeds drie effecten van f 1000,— konden worden aangekocht. In dit verslag wordt tevens hulde gebracht aan de Spaarkascommissie, welke in het afge loopen jaar op bijzondere wijze van hare belangstelling deed blijken en welke de gelden der inleggers, door aankoop eener brandkast, het verzekeren der effecten en het reorganiseeren der boekhouding op de meest solide wijze verzekerde. Door den Voorzitter worden de heeren Jansen en van Iersel verzocht de aan wezige waarden te willen controleeren, waaraan deze heeren zeer gaarne vol doen. De heer Jansen doet van hunne bevinding mededeeling aan de vergade ring, welke haar tevredenheid met het beheer te kennen gaf door hun applaus. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken zijn afgehandeld, voert de tooneelclub op het blijspel >In den zwarten beer", hetwelk door de ijverige dilettanten zeer goed werd vertolkt. Een woord van lof voorzeker aan allen die hebben mede gewerkt, doch vooral aan de heeren v. d. L., J. V. en A. V. welke op meesterlijke wijze de hoofdrollen vervulden. Met de hoop deze club spoedig weer te zien togen allen voldaan huiswaarts. Rechtszaken. v. N. alhier, die gisteren voor de recht bank te 's Bosch terecht stond, als ver dacht van onzedige handelingen met minderjarigen, hoorde 21/s jaar tegen zich eischen. Liedertafel Oefening en Vermaak In de Zaterdagavond gehouden alge- meene vergadering der liedertafel«Oe fening en Vermaak" werd tot secretaris gekozen, de heer J. van Eijkelenburg en tot commissaris de heer Jan Groenen Besloten werd deel te nemen aan het op 8 September a.s., te 's Hage te houden internationaal concours, waar twee num mers naar eigen keuze moeten worden gezongen. Waarschijnlijk zingt de lieder tafel 't Lonkend Sterreke" en Opwaarts. Brand. Gisterenmiddag ten omstreeks 4Va uur hoorde de heer Th. Horst toen hij in zijn salon stond, eensklaps een hevige knal in den winkel. Hij snelde er hee«, en vond de geheele winkel met z'n vele haarwerken, kammen enz. in lichte laaie, hij moest terug, want reeds hadden zijn haren vuur gevat. Met behulp van eenige gedienstige buren, slaagde men er met emmers water in het vuur tot den winkel te beperken, daartoe spoedig bijgestaan door de zeer vlug ter plaatse zijnde brandweer die direct een flinke straal binnen wierp. In een kwartier tijd was alles afgeloopen. De winkel is totaal uitgebrand, de damessalon heeft groote waterschade. Verzekering dekt de schade. Wij kunnen nog mededeelen, dat de zaak geheel gewoon z'n gang gaat, daar de heerensalon niets heeft geleden. Onderwijs Naar wij vernemen, hebben zich voor de den lsten Juli a.s. vacant komende betrek king van onderwijzer(es) een vrij groot aantal sollicitanten aangemeld, zoodat vrij spoedig eene benoeming tegemoet gezien kan worden. Waalwijk Vooruit wint den Lauwerkrans Voor de 3e maal een succes. W-V. won Zondag op de seriewedstrijden den len prijs. Eerst te Oss, daarna te Besoijen en nu te Dorst. Zondag j.l. was de strijd echter bijzonder zwaar, daar het bekende Bredasche H. M. S. (kampioen le klasse A.) als tegenpartij optrad. Toen dan ook de loting uitwees dat W.V. direct tegenover H M.S. I zou spelen en dus in eens alles op het spel gezet werd, waren de onzen wel een beetje huiverig. De captain der geel-zwarten slaagde er echter in, de spelers het noodige zelfvertrouwen te geven, zoodat eenparig besloten werd, de uiterste krachten in te spannen. Beide partijen zijn op z'n sterkst. H. M.S wint den toss en laat WV. tegen den sterken wind opspelen. W.V. trapt af en onmiddel-jk is alles in actie. De geelzwarten zijn direct ingespeeld en bestoken reeds het Bredasche doel. De verdediging der tegenpartij heeft echter het voordeel van den wind, zoodat de backs met verre trappen het spel kun nen verplaatsen. De geel-zwarte achter hoede is echter in praebtigen vorm. De center-half werkt voor twee en blijkt een onoverkomenlijke struikelblok. Plot seling duikt hij tusschen een paar aan vallers op passeert naar rechts, vandaar komt de bal bij den center-voor die onverwachts met een schuiver doelpunt. Dit zet de W.V.ers nog tot harder zwoe gen aan, Zij domineeren, dan ook over alle liniën, alhoewel de uitvallen van H.M.S. ook uiterst gevaarlijk zijn Eens achten we een doelpunt voor Breda zeker, als onverwachts in den beneden hoek geschoten wordt. De W.V.-keeper laat zich echter languit op den bal val len en redt schitterend. Het is een lust te zien, hoe de W.V.ers werken terwijl over het H.M S. elftal een zekere luste loosheid ligt. Middelerwijl hebben de geel-zwarten voor doel pech, als enkele prachtschoten juist de lat scheren. Met rust is de stand nog l0 voor W.V Na de hervatting is W.V. gesteund door den wind veel sterker. Vermoeid door het harde werken vóór de rust, beginnen zij eenigszins te verslappen. Nauwelijks heef' de captain dit bemerkt of hij vuurt met woord en daad zijn mannetjes weer aan, zoodat H.M S. weer teruggedrongen wordt. De oneffenheid van het terrein maakt echter een zuivere controle over den bal onmogelijk en redt dit dikwijls in laatste instantie het H.M.S. doel. Langzamerhand verstrekt de tijd en steeds blijft het 1 0.' De Bredanaars zetten er nu alles op en heeft het de geel-zwarte verdediging hard te verantwoorden, totdat onder groote vreugde der W.V.ers de scheids rechter het einde aankondigt. Het enthousiasme onder de spelers is natuurlijk enorm, want de lauwerkrans gaat nu bijna zeker mee naar Waalwijk. Na de wedstrijd Dorst-H-M.S- II, die door de Bredanaars met 60 ge ronnen wordt, komen de geel zwarten met H. M.S. II. in den eindstrijd. Deze match kenmerkt zich door een voortdurend sterker zijn van W, V wat tot gevolg heeft, dat er zeer laksch ge speeld wordt. Voor rust doelpunt de W V. links- Rbinnen, terwijl na de hervatting, de Prechtsbuiten door prachtige solorennen 'tweemaal het net vindt, waaraan de cen tervoor nog een 4e puntje toevoegt, zoodat W. V. den len prijs bestaande uit een zilveren lauwerkrans wordt toe gekend. De W. V.ers zijn dol van vreugde over dit succes, we kunnen ook niet nalaten, het kranige elftal hulde te bren gen, voor de schitterende prestatie. Zon der uitzondering hebben allen hun uiter ste best gedaan, om tot het einddoel te geraken- Moge Zondag a.s. de kroon op het werk gezet worden, door te Breda te zegevierenmaar neen, W. V.ers laat ons geen illussies maken, maar eerst jubelen wanneer het doel bereikt is. Te Breda nemen aan de bekerwed strijden deelH. M. S. Dosko (Ber- gen-op-Zoom) Antverpia (Antwerpen) Waalwijk Vooruit. Mishandeling. Gisterenmorgen stond voor de recht- bank terecht F. A. v. d. W. uit Besoijen, wegens mishandeling op zekeren De G. uit Waalwijk. Deze kwam op Pinksterdag beklaagde tegemoet die hem vroeg om mee tè gaan. Daar getuige wist, dat v.d. W. een gevaarlijk man is, ging hij niet met hem mee. Beklaagde sloeg hem daarop met een mes in zijn arm en bracht hem een wonde toe van 9 centimeter. Een week of vier te voren had getuige ook ruzie met hem gehad en bij die gelegenheid had hij hem door zijn mouw gesneden Dokter Sweens, arts te Waalwijk, heeft De G. onder behandeling gekregen. Zijn rechterhand was verwond. Daar de man echter links is, heeft hij steeds zijn werk kunnen doen, doch gedurende drie we ken minder goed dan anders. Een pees was geraakt doch niet doorgesneden. Getuige Theodorus Trots was op be- wusten Pinksterdag in de herberg van v. d. Pluym. De G. stond voor de her berg te praten. De beklaagde kwam er bij en wetend, dat beiden vaak ruzie hadden, zei getuige dou jongens, gaat je gang maar weer. Spoedig lagen beiden op den grond te rollen en elkaar te slaan. De beklaagde ontkent. De president waarschuwt hem, dat hij de streek hier niet onveilig moet maken, want dat ze hem dat anders hier wel eens zullen afleeren. 't Was hem lang genoeg dat die snuiters der buitengemeenten Waal wijk onveilig gingen maken. Vorige week was er een uit Baardwijk met een schoen makersmes, nu weer een uit Besoijen met een knipmes, die in Waalwijk iemand mishandelde, dat moest uit zijn. De burgemeester rapporteerde ook al zeer slecht over den beklaagde, die be kend staat als een vechtersbaas De officier eischte een gevangenisstraf van zes maanden. Als verdediger trad op mr. Lion, die betoogde, dat niet het minste bewijs voor beklaagdes schuld is geleverd Pleiter meende, dat het best mogelijk was, dat De G. per ongeluk in het open mes had geslagen, te meer, waar de veldwachter verklaard heeft, dat beklaag de vaker met een open mes in zijn zak loopt. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Mr. 7- Loeff. De kamer-overzichtschrijver van de N. Rott. Ct. zegt in zijn overzicht van gisteren, over de behandeling der Ra denwet Toch moest hij (Minister Talma) in den namiddag een oogenblik het fiere hoofd buigen. Artikel 7a, dat op proces sueel gebied een novum invoerde, door bij „beroep* het denkbeeld «termijn* schier geheel te laten varen, althans schier alles van het oordeel van «het in beroep bedissend gezag* te laten afhangen, stuitte bij de heeren Loeff en Rink op zoodanige oppositie, dat de minister ondanks de protesten van den heer Duys, het artikel Introk. «Loeff is troef*, spotte de heer Thomson. En in derdaad is de afgevaardigde voor Waal wijk die niet ten onrechte tegen een incidentieele regeliog van deze materie en onelegante afwijking van den rege' was opgekomen, in de Kamer een mach tig man. Tentoonstelling te Tilburg. De volgende heeren hebben de uit- noodiging van het Bestuur aanvaard om zitting te willen nemen in het Eere- Cnmite der Internationale Tentoonstel ling van Nijverheid, Handel en Kunst, te Tilburg te houden van 18 Juni tot 18 Augustus 1913. Eere-Voorzitter Mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Voorzitter G. R. C M. Raupp, Burgemeester van Tilburg, Leden Jhr. P. J. J. S. M. van der Does de Willebois, Burgemeester 's Bosch, W. J. Prinsen te Helmond, Mr. A. J. M. Smits te Oosterhout, Jhr. Mr. F. X. A. Verheyen te 's-Bosch, leden der Eerste Kamer. A. H. A. Arts, te Tilburg. Jhr. T. B. D. van den Berch van Heemstede, te OosterhoutW. H. Bogaardt, te Breda A. N. Fleskens, te Geldrop Mr. D. A. P. N. Kooien te Utrecht, Mr, J. A. Loeff, te 's Hage, Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, te 's Bosch, A. C. A. van Vuuren, te 's Hage, Mr. Dr J. van Best' te Eindhoven, leden der Tweede Kamer' C. L. Bressers, te DoDgen, Mr. M. P, M. van Dam, te Breda, H. W. J. Mol. te Ginneken, Jhr. Mr. Th. G. M. Smits van Oyen, te Eindhoven, leden van Gedeputeerde Staten in Noord-Brabant. H. Eras te Tilburg, J. M. J. Kerstens te Tilburg, H. G. van Leeuwen te Boxtel, B H M. Mutsaers te Tilburg, Jhr. Mr. E. Verheijen te Loon op Zand, M. J. Willekens te Hl varenbeek. Leden van Provinciale Staten van Noord-Brabant district Tilburg. P. F. Bergmans, J. L. Goyaerts, wet houders van Tilburg. Jhr. T. R. J. B. van Grotenhuis van Onstein te Oosterhout, A. H. van Hoeck te Helmond, B. J. Hulshof te Bergen op Zoom, Mr. E. P. van Lanschot te Breda. P. H. van Mens te Eindhoven, Th. L, D. de Surmont de Bas Smeele te Waal wijk, J. L. Switzar te Dongen, Burge meesters van gemeenten in Noord-Bra bant alwaar Kamers van Koophandel zijn gevestigd. J. P. J. Asselbergs te Bergen-op-Zoom, S. A. de Beer te Tilburg, M. A. van Beurden te Loon op Zand, M. P. N. van Hout te Helmond, J. B. M. Merkel- bach van Enkhuisen te Breda, J. N L. van der Puit te Eindhoven, W. F. Simonis te Raamsdonkveer, J. B. Tim mermans te Waalwijk, Jos- J. van de Ven te 's Bosch, Voorzitters der Kamers van Koophandel in Noord-Brabant J. E. Scholten, Oud-Voorzitter der Vereeniging voor Tentoonstellingsbe- langen te Groningen, J. P. Nord Thom son, Voorzitter van de Nederlandsche vereeniging van Exposanten te Amster dam, D. W. Stork, Voorzitter der Ver eeniging van Nederlandsche werkgevers te Hengelo, J. C. E. Slotemaker, Direc teur der Directe Belastingen te Breda, S. vMeuwsen, Voorzitter van den Nederlandschen Bond van Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Industriee- len Middenstand te Amsterdam, M. laven, Hoofdinspecteur van den Arbeid te Breda, J. J- Klompe. Inspecteur van den Arbeid le klasse te Venlo, Mr. A. H. A. de Balblan Verster, oud kanton rechter van Tilburg te Oosterwijk, Jhr. Mr. A. J. M. G. de la Court, kanton rechter te Tilburg, J. B. Vesters, Voor zitter van den R. K. Journalistenkring te 's Bosch, Edo J. Bergsma, voorzitter van den A. N. W. B. te Enschedé, M. D. Meyer, ingenieur chef der cent. werk plaats bij de Mij. tot Expl. van S. S. te Tilburg, A. Van Beurden, F.. Elias, M. Schreinemacher, oud-leden van het hoofd comité der tentoonstelling stad Tilburg 1909 te Tilburg. Men schrijft uit Tilburg Ongetwijfeld zal de tentoonstelling van nijverheid, handel en kunst het volgend jaar hier te houden, een waardige plaats innemen in de rij van tentoonstellingen, dat jaar te houden. Tenminste te oor- deelen naar de voorloopige plannen, belooft deze tentoonstelling een nog ver beterde uitgave te worden van de zoo uitstekend geslaagde tentoonstelling van 1909. En dat hier veel kans toe bestaat, is reeds voor een groot deel verzekerd door het bestuur, waarin immers grooten- deels dezelfde heeren zitting genomen hebben, die met zoo'n groot succes de tentoonstelling van 1909 georganiseerd hebben. Wij werden reeds in de gelegenheid gesteld een teeketing van den plattegrond te zien Het terrein is gelegen tusschen den Bosschenweg en de St. Jozefstraat, met den hoofdingang aan den Bosschen weg. Het grondoppervlak, waarop de gebouwen zullen verrijzen, beslaat on geveer 14000 M2 terwijl voor tuinaanleg ruim 30000 M2. beschikbaar is. Het complex gebouwen zal verdeeld zijn in 2 hoofdgebouwen, nl. een. nijver heidszaal van 180 bij 30 en een machine zaal van 150 bij 30 M. Bovendien zal er speciaal een zaal zijn voor het onderwijs en een voor de kunst, benevens natuurlijk feestzaal, restauratiegebouwen enz. Dat een nog grooter terrein beschikbaar is voor sport, voor een kermesse d'été en dat er ook zal zijn een Lunapark, spreekt wel vanzelf, daar een tentoonstelling zonder deze inrichtingen wel niet goed denkbaar is. 2 Menschen verdronken. Maandagmorgen 6 uur had op het Bergscheveld een droevig ongeluk plaats De visscher v. Delft, wonende te Raamsdonkveer, bevarende met zijn 3 zoons een schouw, sleepte een eindje met de stoomboot «Broedertrouw III*, varende van Raamsdonk op Rotterdam. Ter hoogte van Drimmelen raakte de schouw vol water en zonk. De oudste zoon wist zich te redden door op de «Broedertrouw* over te stappen, de jongste klom in het mastje, dat een halve meter boven water stak, maar jammerlijk genoeg moesten vader en zoon voor de oogen van vele men schen verdrinken. Alle pogingen door de bemanning van de «Broedertrouw* in het werk gesteld om de ongelukkigen te redden waren vruchteloos. Pastoor E. J. M. Janssens de horion. De Piov. 's Bossche Courant schrijft over den nieuwen pastoor van Dussen Naar we vernemen is door Mgr. W. v. d. Ven aan den Z.Eerw. heer H. C. Backers, pastoor te Dussen eervol ontslag verleend en in diens plaats benoemd de WelEerw. heer E. J. M. Janssens de Horion, kapelaan te 's Bosch. (St. Catha- rina.) Met gemengde gevoelens zullen onze stadgenooten deze benoeming vernemen. Meer dan 121'/» jaar is de WelEerw heer Janssens de Horion in 'sBosch werkzaam geweest en blonk hij uit door ijver, vooral daar waar 't gold de toekomst dier stad de jeugd Hij toch was de ziel van het bloeiende patronaat van St. Catharina, hij wist de jeugd, 't patronaat op allerlei wijze aantrekkelijk te maken. Eduardus Josephus Maria Janssens de Horion is uit eene oude achtenswaardige familie gesproten en werd aldaar in 1866 geboren. In 1893 priester gewijd werd door hem eerst assistentie verleend in de parochie te Middelbeers, daarna volgde de benoe ming tot kapelaan (assistent te Tilburg (Heikant) en in 1899 bij de benoeming j van den Z Eerw. heer G. A. A. Bots, als pastoor te Deurne de benoeming tot kapelaan in St Catharina te 's Bosch. BESOIJEN. Bij de Zjndag voortgezette serieweds'rijd alhier, was de uitslag als volgt P. II. Tilburg—B. V. V. 's Bosch 0—1. Brabantia WaspikSparta 's Bosch 3—1. Eindwedsinjd. Bnbantia—B. V. V, 1—8. B. V. V. 's Bosch lsten prijs. Brabantia, Waspik 2den prijs. Ondanks het minder gunstige weer, waren, in tegenstelling met dru vorigen Zondag, alle clubs opgekomen. Ook was er tamelijk veel publiek. VRIJH.-CAPPEL. De uitvoering, die de heeren Jos. Wilmont en H. de Ruijter mor- genavond bij den heer A. A. Stam zouden geven, is uitgesteld tot Donderdag over 8 dagen, dus 4 Juli as, dea avonds ten 8 uur. LOONSCHEN DIJK 25 Juni. Te heer M. II. van der Horst, hoofd der O. L. School te Loonschendijk en lid van het Hoofdbestuur van het N. O. G. zal deze Onderwijzersvereniging vertegenwoordigen op de 34ste Algemeene Vergadering van de i Vereeniging tot Bevordering van de Vak- opleiding voor Handwerkslieden in Neder land" *elke vergadering gehoud n zal worden op Zaterdag 6 Juli a.8. te 'e Gravenhage, waar door den heer Bartels de beteekenis van de paedagogiek voor den vakonderwijzer voorgedragen zal wordeo, terwijl Mr Smeenge een inleiding znl houden over het pensioen- vraagstuk. WASPIK 25 Juni. Zondag 1.1. nam Bra bantia (met twee invallers) deel aan de seriewedstrijdeu te B«*soijen. Brabantia spedde eerst tegen Sparta van 's Bosch en won deze match met 31. In de fi'iale kwam Brab. te staan tegen over het zeer sterke. B V. V. 's Bosch en verloor met 81. Zoo kwamen de onzen met den tweeden prijs thuis. Nog speelden dien dag D. V. C. van Waspik tegen Hercules te Oosterhout op het veld achter Koreman aldaar. Bij rust was de stand 5—S voor Waspik, welk dan ook deze match won met 86, ofschoon Hercules tot drie keer een verschel speler kon laten invallen. De Handboogschutterij jUuanimitas" alhier begint zich kranig te gedragen. Op het concours te Loou-op-Zand, 1.1. Zondag gehouden, waaraan 39 gezelschappeu deel namen, wisten de onzen den tweeden prijs te behalen met 70 ponten in de 4 schoten. Een prachtigen zilve en lauwerkrans, ge- schoakfn door den WelEd.Achtb. Heer G. R. van der Ven, burgemeester van Vlijmen, werd hun onder welgemeende bravo's uitge reikt. Met een lustig lied trokken onze schatters huiswaarts. Deze overwinning is des te kraniger, als men bedenkt, dat Una- nimitas slechts 10 leden telt, terwijl ver schillende deelnemende gezelschappen een groot aantal leden hebben. UBanimitas is altijd nog zonder bescherm heer, wat velen harer leden betreuren. Maar desondanks bestaat hel reeds 25 jaar en met eere. Maandag 1.1. vierde dit gezelschap dit feest in het café van den heer L. Schroo', waar de doel gevestigd is. Het behoeft rau welijks gezegd, dat de nieuw behaalde over winning aan de feestvreugde zeer bevor derlijk wan. We wenschen van harte, dat Unanimitas toenemen in ledental (iu ambitie zal moeilijk gaan) opdat deze vereeniging eens roemrijk haar gouden feest viere. De WelEerw. Heer A. de Glas van hier, eerst bij de laatste wijding tot priester gewijd, is door Z.D.H. benoemd tot kapelaan te Beek bij Nijmtgen We feliciteeien Z.Eerw. wel met deze spo'dige promotie. 24 Juni. Door bijzondere omstandig heden heeft het beetnur van ^Pégasus* be sloten het concours-hippique, dat dezen zomer gehouden zou worden, niet te doen doorgaan, maar óit nit stellen tot een volgend jaar. RAAMSDONK (Dorp) 25 Juni. Gisteren kwam alhier bij den heer A. van Raamsdonk het Zuiden V

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 5