MMSTOMMIiL Notaris TACX Notaris Van Ham N otaris T CX Notaris Canters Notaris Canters NIIÏÏWS UIT HEÏÏSBEK Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Bericht van Inzet, MEUBELEERING STOFFEERING. P. de Bakker- v. Delft. Mededeeling. H andels berichten verkoopen publiek verpachten verkoopen verkoopen Speciale Inrichting De navolgende onroerende goe deren. liet voor- en nagras van per- ceelsn aan de Rechtvaart en aan de Dijkbaansche Steeg onder Loonopzand en van een perceel aan den Loonschen dijk onder Capelle, in 4 kocpen 2375 Een perceel Bouwland, g-degen over de 1ste Zeine onder de ge meente Waalwijk, Sectie B. nos. 308 en 310, groot 8y aren, 30 centiaien. Steeds nieuwste staalboeken ter inzage. Alle reparatiën SPOEDIG en BILLIJK. een popi duif aanvliegen met aan den linker, poot een ring, gemerkt 107726 R Hannut, RAAMSDONKSVEER 25 Jani. Zaterdag middag reed A. v. Raarnadonk oit Waspik alhier in volle vaart op den hoek I ij het magazijn !er firma Simoni* de Kok onder de paarden van den heer M. Koning*, die z'u tweespan gelukkig met een forechen ruk tot staan bracht en bet genoegen smaakte, dat van R. bet er heelhuids afb'acht Z'n flets was echter ge Heel verbrijzeld. Voor de betrekung van onderwijzer aan de O. L. School alhier hebben zich 11 sollicitanten aangemeld. Maandagmorgen had in onze gemeente een droevig ongeluk plaat'. De gebroeders van Delft met hun zoons, gingen in een zoogenaamde schouw naar hun werk in den Diesbosch Onderweg werden zij op sleep.ouw genomen door het S.S. Broedertrouw' van de Stoomboot-onderneming J. Verschuren Zn. In den Amer kantelde door onbekende oorzaak plotseling het vaartuig, zoodat de vier inzittenden te water geraakten. Twes, de jongste van Delft en zijo zoon, werden gered. De anderen verdronken. Huni.e lijkeu zijn nog niet gevonden. Naar wij verder vernemen, moet de schouw geheel zijn rondgegaan in het water. Een der geredden, die zich aan den mast vast klemde, ging gehetl met het vaartuig rond en kon, toen het schip weer recht kwam, worden gered. De andere, die voorop stond, kwam bij een raampje vaE de Broedertrouw" boven en wist naar binnen te klimmeD, Maandagavond vertoonde zich i» onze gemeente een troep zigeuners, die met hunne bekende brutaliteit optraden. De politie was spoedig bij de hand en bracht hen over de grenzeu van het Veer. GEERTRUIDENBERG 25 Juni. Gisteren werd de heer N. Meijers alhier door den Raad dezer gemeente benoemd tot gemeente secretaris. De harmonie bracht den benoemde eeue serenade. Maandagmiddag had alh. een treurig ongeluk plaats. Enkele kiuderen waren aan het krijgertje spelen op de wallen. Plotseling viel een hunner de 9-jarige P. H. van den 3 M. hoogen muur en kwam met zijn borst op d.< tramrails terecht. Een balf uur later is het jongetje overleden. VLIJMEN, 25 Juni 1912. Onze dorps genoot de heer Adr. Klerkx, sedert een vijftal jaren volontair ter secretarie dezer gemeente is door B. en W. der gemeente Nieuwkuijk benoemd lot ambtenaar ter se cretarie aldaar, eene promotie welke zeker alle Vlijmeaaren hem van harte gunnen. Aau het handboogconcours 1.1. Zondag te Loonopzaud gehouden nam ook het 6-tal van h Buiten Verwachting/' alhier deel. Hoe wel Fortona onze schutters niet gunstig gezind bleek, kon toch het 6-tal nog den 7eu prijs behalen terwijl het tevens voor den rozenprijs in aanmeiking kwam. Is dus het succes dezen keer al Diet groot geweest, met leege handen zijn ze toch niet naar huis behoeven te gaau. Een volgende maal de schade maar ïugebaald. V BOSCH. Gisteren herdacht de Wel- EdelZeerGelcerde heer Dr. A. van Moorse), le geneesheer aan het Groot-zieken-Gasthuis aldaar den dag waarop hij vóór 25 jaren werd bevorderd tot arts, op welken dag hij ook te gelijk werd benoemd tot officier van gezondheid 2e klas e. In December 894» promoveerde Dr. Van Moorse!, aan de universiteit te Jena tot doctor in de geneei-, heel- en verloskunde op proefschriltCasuistische Bei trage zur parametritie purulouta. Kaatsheuvel, 25 Juni 191*. Omnibusdienst. Met ingang van 1 Aug. a.s. zal de Om nibus van hier nasr Kaatskeuvel-Capelle niet meer rijden op de treinen van 's morgens negen uur. Als van ouds zal de „bus" dan alleen aansluiting hebbel met de treinen die voormiddags oDgeveer 7 en 11 uur en 's avonds om 9 uur van beide richtingen hier aankomen. Voetbal. Zondag 23 Juni speelde de voetbalclub „Wilhelmina" eeu vriendschapsmatch legen ^Klein maar dapper" alhier, die door „Wil- helmiua" schitterend werd gewonnen met7-0. Vechtpartij. Verleden Zaterdagavond ontstond nabij de Vaartkant eeu vechtpartij tusschen zekeren M. C. en H. Laatstgenoemde werd aan hand en aangezicht ernstig verwond. Zijn hoofd is op 4 plaatsen bepleisterd. Dp politie heeft dit zaakje in haudeD, en zal wel zorgen dat de ware schuldige ziju wel verdiende straf niet zal ontgaan. Voor de rust en veiligheid ware dit te wenschen. Fabrieksongevallen. Verleden Zaterdag overkwam de 19-jarige v. d. L. werkzaam op de stoomschoenfabriek van den heer H. van Boxtel een ongeval dat betrekkelijk goed afliep. Hij geraakte met de pols onder den ijzeren blok der z.g. „stansmachine" en kneusde hem dermate, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Verleden Maandag overkwam de 38-jarige C. v. d. B. op de fabriek van Gabbens eenzelfde ongeval met dezelfde machine Hem werd zijn band dermate geklemd, dat de hulp van den geneesheer noodig was. Beiden kunnen huu w.-rk niet verrichte zoodat de Ongevallenwet hui' finantieel steunen zal, Retraite. De eerste groep mannelijke retraitanten zal de volgende week uit onze beide pa- rochuë», vertrekken en deelnemen aan een retraite in het huis te Venlo. Een 16-tal deelnemers zijn door het lot aangewezen. Zij vertrekken a.s. Dinsdagnamiddag en keereu Viijdagsavoods terug. Moge deze eerste deelname, de heilzaamste gevolgen heb ben en spoedig door meerdere uitzendingen gevolgd worden. Met de kermisdagen «er- trekt weer een troep vrouwelijke deelnemers naar Tilburg. LOONOPZAND, 24 Juni. Het handboog schuttersconcours heeft een prachtig verloop gehad: „Salm Stim" kan er met genoegen op terugzien. 36 gezelschappen namen er aan deel. Te 1 uur werd het geopend door den edelachtbaren heer burgemeester van Vlijmen, beschermheer, die alle deelnemers een hartelijk welkom toeriep. De uitslag vau den harden kamp was le prijs Kapeldoelen te Tilburg met 77 punten. 2e h Unanimitas te Waspik met 70 3e L'Aventure le Tilburg met 65 y 4e y Ons Genoegen te Herpt 64 5e Moed en V ijt in 't G oen le Tilburg met 64 punten. 6e y Strijdlust in Vrede te Tilburg met 64 punten 7e H Builen Verwach'ing te Vlijmen met 63 punten 8e Vooruitgang te Tilburg met 62 9e y Al doende leert men te Dongen met 61 punten 10e Eendracht maakt macht te Baardwijk met 59 punten Zestal kampioensprijs, Recht door Zee te Riel met 56 punteD Rozenprijs, Prins Hendrik te Helvoirt met 4 rozen Eerekruis, C. Jansen met 19 punten 4 rozen Kampioensprijs, P. v. Hoof met 14 punten 4 rozen Nog werien er verschillende personeele prijzen verschoten. Ouder toepasselijke woorden werden door den president en andere heeren te half negen de prijzen uitgereikt, nadat de beschermheer onder een woord van warmen dank afscheic had genomen van de mededingende gezel schappen en aan de „Sophia" 's Vereeuiging" zijn bijzondere erkentelijkheid had betuigc voor hare hooggewaardeerde medewerking om dit schuttersfeest op te luisteren. Het was een woelige, doch gezellige na middag, het weer, dat zich te 12 uur dreigend liet aanzien, was allerheerlijkstde honder den vreemdelii gen en inwoners genoten van de mooie muziek en het prettig samenzijn. De werkzaamheden aan de rioleering- vorderen flink. Het is echter een grooten last, vooral nu de provinciale weg midden in ons dorp opgebroken Is en zoodoende het verkeer dikwijls met groote moeie- lijkheden plaats heeftvooral daar nu juist de hooitijd daar is en er dagelijks zoovele wagens met hooi beladen moeten passeeren. Het zal echter een groote verbetering zijn voor ons dorp. Heusden 25 Juni 1912. A fgevaar clige. Door de afdeeling Heus en van het Ned. Onderwijzers-Genootschap is als vertegen woordiger voor de e.k. Algemesne Vergadering die te Rotterdam wordt gehouden, aange wezen de Heer Abr. de Roon en tot diens plaatsvervanger de Heer J. Verzijl, respectie velijk hoofden vau scholeD te Heesbeen en DrongeleD. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft aan den weleerw. heer H. C. Bac kers eervol ontslag verleend als pastoor te Dussen, en heeft benoemd tot pas toor te Dussen den weleerw. heer F. J. M. Janssens de Horion tot kapelaan te s Bosch (H. Catharina) den weleerw. heer W. J. van Kesseltot kapelaan te Nijmegen (H. Augustinus) den weleerw. heer F. J. A. Werners tot kapelaan te Woensel (H. Petrus) den eerw. heer F. N. J. Hendrikxtot kapelaan te Veghel den eerw. heer J. A. van der Kamp en tot assistent te Beek (bij Nijmegen) den eerw. heer A. J. de Glas, de drie laatsten priesters van het Seminarie. Onweder. Zondag brak te den Hout omstreeks twaalf uur een kort doch hevig onweder los. Geweldige bliksemstralen doorkliefden de inktzwarte lucht en on middellijk volgde daarop telkens de ratelende donder. Plots verscheen een verblindende blik semstraal gevolgd door een ontzettenden donderslag, zoodat de menschen ver schrikt opsprongen, ja de dieren in den stal zich losrukten. Eensklaps weerklinkt het geroep van brand, de klok klept en ieder spoedt zich naar de plaats des onheils. De kolossale boerderij, genaamd »het Hoekske* stond in lichte laaie. Al aan stonds bleek het, dat het pand of zelfs een gedeelte er van niet te behouden was. Alle krachten werden dan ook samengetrokken tot het nevenliggende pand, de boerderij van en bewoond door Chr. van Leijsen. Met vereende krachten mocht het ge lukken dit pand te behouden, hetgeen zeker een kranig stuk werk was, daar deze boerderij zich slechts op een 25 meter afstand bevindt. Het is gedekt en vlak in de wind van het brandende perceel. Met bekwamen spoed kwam de brand spuit aan eu nam de taak der wakkere vrijwilligers over. Het verbrandde pand is eigendom van de kinderen A. van Leijsen en werd bewoond door de dames Havermans. Het huis schuur en stal zijn verzekerd bij de A. G. te Brussel, van den in boedel was niets geassureerd. Eenige meubelen konden nog gered worden. Mede werd een prooi der vlammen eene kar en pl. m. 10.000 pond hooi van A. Koch, een partij stroo van C. O benevens hooi en stroo van A. B. Niels was verzekerd. Bij deze gelegenheid is weder gebleken, hoe ongelukkig de brandspuit geplaatst is, nam. buiten de kom van het dorp. Spuitgasten en vrijwilligers deden wat ze konden, de spuit kwam, bespannen met een paard, in vliegende vaart aan rollen, maar toch, was het ongeluk door de week gebeurd of bij avond, dan was de ramp niet te overzien geweest, dan was de heele westzijde van den Heuvel een prooi der vlammen geworden, omdat niet tijdig hulp aanwezig zou kunnen zijn. Aan koddige tooneeltjes ontbrak het niet, we zagen zelfs eene juffrouw ge wapend met een glazenspuit zich naar de plaats des onheils spoeden. Gelukkig waren haar diensten niet noodig. Onweer Boven Hamburg, in den Pfalz barstte Zondagavond een hevig onweer los. De bliksem sloeg in een woonhuis en doodde een man. In het dorp Kappel bij Warbu g, trof het hemelvuur een huis, waarin juist bruiloft werd gevierd. Het huis brandde gedeeltelijk, af maar de menschen wisten zich te redden. Uit Straatsburg wordt aan het Berl. Tagebl. geseind, dat Zondag een zware hagelstorm Elzas geteisterd heeft Van de beroemde kerk te Straatsburg werden 60 vensters vernield, waaronder veel kostbare, geschilderde kerkramen. In Midden-Elzas is de aardappel- en graan oogst grootendeels vernield. Ketelontploffing Te Forge ontplofte de ketel eener locomotief van een goe derentrein De stoker en machinist wer den gedood. Verdronken Op de Weser, voor Geeste- münde, sloeg Maandagmiddag een roei boot om, waarin 7 arbeiders zaten4 verdronken. Een politie-agent gedood. De Parijsche politieagent Malher is, in zijn woning aan de rue des Colonies, door zijn vrouw gedood. De man maakte veel misbruik van sterken drank en mishandelde dan dikwijls zijn vrouw. Toen dit Zaterdaga vond weer plaats had, ontrukte zij hem zijn dienstrevolver en schoot hem door het hoofd. OplichterspractijkenWaarschuwing Men schrijft aan het »Volk» Wat is het publiek nog oliedom en wat moeten de oplichters een boel geld verdienen 1 Tot deze conclusie kwam ik na mijn proefneming, waarbij ik een onderzoek wilde instellen naar de opbrengst van het oplichtersbedrijf hier te lande. Id navolging van een berucht Haagsch bureau, dat gelijk een cameleon van deur, telkens van naam verandert, plaatste ik in een 2-tal volksbladen een advertentie, waarin een vaste positie werd aangeboden tegen borgstorting van f 100. 1800 Brieven kwamen in ik moest me beperken en beantwoordde een kleine 100-tal, waarbij ik de positie zoo aan lokkelijk mogelijk voorstelde en een 2.50 tot f 5 vroeg als helft der infor matie-kosten. Is ontving f 37.50, dat natuurlijk aan de afzenders werd geretourneerd. Maar hoe oliedom is het groote pu- >liek, dat op zulke dingen ingaat en dat door ztjn onverstand het oplichtersbe drijf in stand houdt 1 Met vreeze vragen we ons af, hoeveel de goedgeloovigen wel kwijtgeraakt zouden zijn, indien ze in de handen van een »heuschen« oplichter gevallen waren Laat men toch verstandiger zijn 1 Melkkoeien f 150 k 290, kalfkoeien f145 300, stieren f 130 u 370 pinken 75 a 125 grafbal veren a vaarzen f 115 a 185 alles mager vee; biggen f8. a 13.— paarden I 60 a 100 Nuchtere kalveren fok— 1650 a 26.50 slacht— 8.50 14 50 Biggen f 1.20 a 1.40 per week. Op de botermarkt werden aaneevoerd 93/8 en 22/16 vn. en J.78 stokken ven kilo. Prijs le qoal. f 56, 70 a 75 ct. 2e qual. f 52, 3e 48. Per kil Op verzoek deelen wij mede, dat het Ingezonden stuk geteekend »Een belas tingbetaler* in een der voorgaande num mers van ons blad niet is geplaats door een der onderwijzers of hoofden van scholen uit de gemeente Loonopzand. BESOIJEN, 25 Juni. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1.34. Laagste prijs i 1,25. Eieren 4 A 4'/j cent per stuks. ROTTERDAM 25 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 45 paarden 1 veulen. 1 ezel, 1091 magere en 350 vette runderen 246 vette 392 nuchtere en jraakalv. 0 schapen oi lammeren varkens 123 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 a 44 ct., stieren 32 a 36 ct., kalveren 40 tot 47"/j ct., vette export kalveren ct., alle6 per kilo. TE VLIJMEN sal met tusschenkomst van Notaris Mr. SMOLDEREN te Mol! (België) Dinsdag 2 Juli 1912, bij inzet en Dins dag 16 Juli 1912 bij toeslag, telkein avonds te 6 urm, om te beginnen te 1 uren, ten koffirbuize van Mej. de WED GIJSMANS te Waspik, in het openbaar «eileu en I Voor de Erven van wijlen Mevrouw Van Moer Schoenmakets. GEMEENTE WASPIK. KOOP EEN. Bouwland te Waspik-Boven E. no. 1008 groot 34 a. 70 c.a. In huur bij G. van de Wiel tot einde seizoen 1913, voor f35 's jaars. KOOP TWEE. Hooiland in de Buitendijk- sche Velden, F. no. 382, groot 26 a. 80 c.a. Iu huur bij de wed. A de Wit, tet einde seizoen 1913, voor f 18.50 jaars. KOOP DRIE. Weiland en Hooiland in Benedenkerk, F. nos. 779 en 9<>3, groot 75 a. 60 c.a. In huur bij G. Kamp tot einde seizoen 1915, voor f 95,'s jaats. KOOP VIER Weiland en Bouwland, in Dijkeinde en Blok, G. nos^ 179, 180 en 181, groot 1 h.a. 12. a. 90 ca. In huur bij P Verschueren, tot einde seizoen 1916, voor f85 's jaars. KOOP VIJF. Weiland in Bovenkerk, Bin- neu, D, no. 332, groot 46 a, 70 c.a. In huur bij de Wed. J. Pruissers tot einde seizoen 1916, vour f 52.50 's jaars. II. Voor de Erven van den Heer J. C. L. Schoenmakers GEMEENTE WASPIK. KOOP EEN. Bouwland, in Bovenkerk, Binnen, aan de SpoorweglijD, D, nn. 1107, groot 20 a. 20 c.a. In huur bij W. Rekkers tot einde seizoen 1913, voor f 16,'s jaars. KOOP TWEE. Weiland in Benedenkerk, F. no. 778, groot 70 a. 30 c.a In huur bij A. M. de Bont, tot einde seizoen 1915, voor f85 's jaars. KOOP DRIE. Bouwland in Benedenkerk, achter het Spoorwegsiatiop, aan den parallelweg, F. no. 577, groot 25.50 c.a. In hunr bij L. Kamp, tot einde seizoen 1913, voor f 17.40 's jaars. KOOP VIER. Hooiland eu Bouwland, Bui tendijks G. nos, 1219 en 1222, groot 2 h a. 28 a. 10 ca. In huur bij de wed. A. Kamp, tot einde seizoen 1916 voor f 1 75.'s jaars. KOOP VIJF. Hooiland, »e Groot-Waspik Overdiep, A. nos. 295, 45 en 853, groot 1 b.a 60 30 c.a. In huur bij de wed. A. Kamp tot einde seizoen 1916, voor f70 's jaars. GEMEENTE CAPELLE. KOOP ZES Bouwland in de Geerakkers, F. no. 65 proot 32 a. Iu huur bij E. Nieawenhuijzen, lot einde seizoen 1917 voor f20 '«jaars. GEMEENTE 'S GRAVENMOER. KOOP ZEVEN. Hooilaod, in De Lage Weg, aan de KinkeMoot, A. do. 107, groot 48 a 40 c.a. Iu huur bij Jac. Pols tot einde seizoen 1918 voor f 26 's jaars. De huurpenningen worden over het loo pend jaar door de verkoopers voorbehouden. Betaaltijd der kooppenningen twee maan den ».a de finale toewijzing. Nadere inlicbtiugen verstrekt Notari» Tacx. 2374 zal TE KAATSHEUVEL zal voor ADRIAAN TIMMERMANS te Rotterdam, Vrijdag 28 Juni 1912, 'e avonds 7 uur, bij C. VERHAGEN op de Hooge Vaart te Capelle TE VLIJMEN Dinsdag 2 Juli 1912bij inzet en Dinsdag 16 Juli 1912, bij toeslag, telkens num. te 4 uren, om te beginnen te 5 uren, in HOTEL VERWIEL te Waalwijk in het openbaar veilen en VOOR DE KINDEREN ADR. VAN WAGENBERG In huur bij Siebrecht Vos te Sprang, tot 'inde Seizoen 1914, voor f47.50 'sjaar». Betaaltijd der kooppenningen 2 maanden a de finale toewijzing. 2368 'e, Drunen zal bij inzet op Donderdag 27 Juni 1912 en bij toeslag Donderdag 11 Juli 1912 telkens 's namiddags 7 uur ter herberge van de WED. WOUTER VAN FALIER te Vlijmen ten verzoeke van de Erven LAMBERT BRANTEN ONDER VLIJMEN. Koopen 1 tot en met 5Bouw land in den Akker, kadaster Sectie II nummers 2875 en 2876 samen groot 68 aren 30 centiaren. Verhuurd 'ct 11 November 1913 aan Wed. Will, vau ae Griendt voor f 17. per jaar en tot 11 November 1912 aan Hendr. Herman voor fll.Adr. Vei- scburen voor f 15Wed. Will, van de Griendt voor f 8.Willem Theod. van Vugt voor f 8.Corn. Jan Kuijs voor f 16, en Lamb. Parijs voor f16.alles per jaar. Te veilen iu de volgende 5 koopen Eeiste Koop. Het westelijk gedeelte langs de oude Heistraat tot het Kerkpad Sectie H nummer 2875, groot 20 aren. Tweede Koop. Het gedeelte grenzende aan en gelegen ten oosten van koop een van het Kerkpad tot ongeveer het midden zooals op het teirein is af gepaald van Sectie H. nummer 2876 groot ODgeveer 24 aren 15 ceutiaren. Derde Koop. Het gedeelte grenzeLde aan eu gelegen ten Oosten van koop twee zijnde ongeveer de oostelijke helft zooals op het terrein is afgepaald van Sectie II. nammer 2876 groot ongeveer 24 aren 15 centiaren. Vierde KoopMassa van koopen twee en drie groot 48 aren 30 ceniiarer». 'jfde Koop. Massa van koopen een, twee en drie groot 68 aren 30 centiaren. Zesde Koop. Bouwland in den Kamp, Kadaster Sectie B. nummer 785 groot 11 areu 50 centiaren. Verhuurd tot 11 November 1912 aan Jan Adr. van Kuijk voor f 17,— per jaar. Zevende Koop. BouwLnd in de Groote Kaveling, kadaster Sectie B nummer 487 groot 15 areu 60 centiaren. Verhuurd tot ll November 1912 aan Corn Kouwenberg voor f 25, per jaar Achtste Koop. Hooiland „het Geerke" zijnde 27 aren 10 centi.arpn gemeen en onverdeeld in Sectie C nummers 248 en 245 voor het geheel groot 1 hectare 71 50 centiaren. Te aanvaarden hij het einde van het seizoen 1912. De. buren over 1912 worden gereserveerd, Grond- en polderlasten ziju voor de koopers van af 1 Januari 1913. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. De toeslag geschiedt bij uitbranding vau waslicht. 2851 te Drunen bericht dat het ten zijnen over» «taan geveild Huis met Tuin te. Nieuwkuijk van de Erven MATHIJS VAN VEGHEL door inzet en verbooging iB gebracht op f450. De toewijzing zal plaats hebben op Dinsdag 2 Juli 19I2 des namiddags 7 uur ter beröerge van DE BONT te Nieuwkuijk. 2364 VOOR COMPLETE EN Aanbevelend, 2251 HAVEN. V

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6