Gewichtige "V erklaring Notaris Canters Notaris Canters ELECTR1SCH Licht en Krachtinstallatien W. van Boxtel Zonen, Tilburg. Reclame, Advertentiën. Bericht van Inzet. Ieder koope „Van de wieg tot het graf" Kerknieuws. Handelsberichten. van een geneesheer over de Abdijsiroop. verkoopenj .CREDO PUGNO" de nieuwe degelijke te gebr.rVan Kijk zich ophielden, alvorens van* particuliere zijden de politie Boston op het spoor werd gebracht. >Of de Nederlandsche justitie van meening was, dat de schuldige reeds voldoende waren gestraft door de vrij willige ballingschap, waartoe zij zeil' moesten besluiten en de treurige levens omstandigheden waarin zij dientengevolge verkeerden of wel, dat de groote on kosten f20 000 a f25.000 welke deze procedure voor den Nederlandschen Staat medebrengt, de aanleiding zijn geweest van een verzoek tot arrestatie af te zien, kunnen we in het midden laten/' schrijft het blad Hoe vriendelijk de gezindheid van het publiek echter tegenover de bankiers is, moge blijken uit de mededeelingen,'die ons van betrouwbare zijde werden ge daan, als zou een der crediteuren in Zeeland den Minister van Justitie het bedrag hebben aangeboden, voor de procedure-Van Eijk noodzakelijk» Tivte misdaden. In Alsdorf, een mijn dorp bij Kerkerade, hebben twee ern stige misdaden plaats gehad. Sedert enkele jaren hield een kostganger relaties met de dochter des huizes. Doch daar het meisje blijkbaar een andere man beloofd had om te trouwen, besloot de teleurgestelde zich te wreken hij zou het meisje en zichzelf dooden. 's Nachts om 1 uur begaf hij zich gewapend met een revolver in de slaapkamer van het het meisje, en schoot twee keeren; meis je werd tweemaal in het hoofd getroffen en viel bewusteloos uit het bed. Daarna richtte de man het wapen op zich zelf en joeg zich een kogel in het hoofd- Spoedig was de politie ter plaatse, het meisje werd vervoerd naar het zieken huis te Bardenberg, waar de kogels uit het hoofd werden verwijderd. Zij is niet doodelijk gewond, evenmin als de man, die, nadat hij verbonden was, naar de gevangenis te Aken werd overgebracht. Een ernstiger geval had enkele oogen- blikken later plaats. Tusschen verschillende jongelieden had een woordenwisseling plaats gehad, plotseling stiet een Oostenrijker een mes in de borst van een 20 jarig mijnwerker, het hart werd geraakt. De gestokene liep nog enkele passen en viel dood neer. De moordenaar sloeg op de vlucht, een wilde jacht begon op de vluchteling door politie en burgers, doch hij wist te ontkomen men vreesde dat hij de Hollandsche grenzen had bereikt en moest de vervolging opgeven. Doch Dins dagochtend gelukte het den Oostenrijker te arresteeren. Hij ontkende den moord gepleegd te hebben, later bekende hij en werd naar Aken ter beschikking der Justitie overgebracht. Groot ongeluk. Omtrent het ongeluk nabij*Grand Island, waarbij een 150 per sonen in de Niagara verdronken, worden de volgende bijzonderheden meegedeeld. Op den aanlegsteiger hadden zich een vierhonderd tot vijfhonderd personen verzameld, die van een uitstapje naar Island terugkeerden. De kapitein van het schip zag het dreigende gevaar en riep den menschen toe langzaam voort te gaan. Nauwelijks had hij deze woorden gesproken, toen de planken van den steiger braken en ongeveer 200 mannen vrouwen en kinderen luid schreeuwend in het water vielen, dat daar ter plaatse drie tot vier meter diep is- Door doodsangst aangegrepen klemden de ongelukkigen zich aan elkaar vast, waardoor het reddingswerk zeer bemoei lijkt werd. Van de overige personen maakte zich een paniek meester. Slechts eenige behielden hunne tegenwoordigheid van geest en trachtten de anderen, die met de golven lagen te worstelen, te redden. Velen hielde zich aan de stukken van den steiger vast, anderen drongen vrouwen en kinderen weg, slechts be dacht op eigen lijfsbehoud- Wegens de sterke stooming van het water werden talrijke personen voortgesleurd. Verschei- de mannen die zich aan de peilers hadden vastgeklemd, moesten machteloos toezien hoe hun vrouwen en kinderen omkwamen. Na geruimen tijd wachtens verscheen een groote motorboot met de noodige mannen aan boord om redding te brengen Op het hulpgeschreeuw kwamen toen nog meer booten naar de plaats des on- heils. In het geheel werden vier en twintig lijken uit het water gehaald, volgens andere berichten slechts achttien. Zeven tien vrouwen en kinderen worden nog vermist. De geheele stroom wordt afge zocht om nog andere lijken te vinden. Goede vangst. Gisteren is te Parijs een 21-jarige Italiaan die opgaf Selpiano te heeten, gearresteerd. Hij schijnt een ge vaarlijk anarchist te zijn en moet ook met de auto-bandieten in verbinding hebben gestaan. Brutale aanslagIn Parijs-Caen heeft gisteren een brutale aanslag plaats ge had. Twee bandieten drongen het com partiment binnen, waarin een zekere heer de Borniol uit Parijs gezeten was. Voor de reiziger zich verdedigen kon hadden zij hem overmand en gebonden toen de bandieten hem van alles beroofd hadden wierpen zij hem uit den trein. Later werd de ongelukkige zwaar ge wond langs de lijn gevonden. Men ver moedt dat zijn aanvallers te Caen den trein hebben verlaten. Ongeluk. Te Genéve heeft men een90-jarlge alleen wonende vrouw half verkoold In hare woning voor het fornuis gevonden* Het schijnt dat zij dit met petroleum wilde aanmaken en dat daarbij hare kleederen in brand geraakt zijn. In de Haarlemmerstraat te Amster dam had een treurig ongeluk plaats Een 2Vs-jarig knaapje geraakte onder een motorwagen van lijn 5 waardoor bei de beentjes werden afgereden. Akelig verminkt werd het kind per automobiel naar het Binnengasthuis vervoerd, waar het kort na de aankomst is overleden. Voor de echtelieden P- Van Wijn gaarden, te Papendrecht, was het Zondag een droeve dag De vrouw verwijderde zich van huis om haar oudets met een verjaardag ge luk te wenschen. Haai man zou terwijl het Nieuwsblad inzien, De zorg voor zijn zoontje van 17 maanden oud, droeg hij op aan twee meisjes. Toen hij later buiten kwam en het kind miste, zag hij het drij ven in een sloot achter de woning. Na dat hij het knaapje op den kant ge haald had, bleek het reeds overleden te zijn. Zaterdagmiddag is een soldaat van het 2e regiment vesting-artillerie te Go- rinchem bij 't baden in de Merwede ver dronken. Hij was woonachtig te Heusen (bij Arn hem) en was de kostwinner van zijn moe der, een weduwe. Moord uit bijgeloof. Een schandelijke misdaad, gevolg van bijgeloof, is te Nabeul in Tunis gepleegd. Een Arabi sche vrouw aldaar heeft n.l. een inlandsch meisje, Mania geheeten, vermoord, ten einde haar bloed te drinken en te geven aan haar zieken zoon. Toen de polPie bericht ontving, dat een jong inlandsch meisje spoorloos ver dwenen was, stelde zij onmiddelijk een onderzoek in en dit leidde tot de ont dekking dat een Arabier Mohamed Hagar zijn knecht had opgedragen een meisje te begraven, onder een boom, dien de knecht nauwkeurig aanduidde. Bij opgraving werd werkelijk een kin derlijk gevonden met een wond aan het hoofd. Een negerin, die in verhoor genomen werd, verklaarde dat het dochtertje va Mohamed haar gezegd had» Maria is dood Moeder heeft haar met een steen op het hoofd geslagen, toen haar bloed opge vangen in een pot en dat aan mijn zieken broeder laten drinken". Bij een huiszoeking in de woning der moordenares werden in een oven over blijfselen van menschenbeenderen gevon den. Men leidt daaruit af, dat de vrouw ook nog andere misdaden op haar ge weten heeft. Moord. Te Cordele (Georgia) is giste ren een negerin, die haar meesteres had vermoord, gelyncht. Zij was als keukenmeid bij den heer Jordan, een rijken planter in dienst. Me vrouw Jordan had de negerin een be risping gegeven. Zij waren alleen in de keuken en de negerin nam een mes en stak haar meesteres dood. Nadat er on geveer twee uur naar de negerin gezocht was, werd zij gevat en naar de gevan genis gebracht. Eenige vrienden van Jordan wisten de gevangenis binnen te dringen, namen de negerin in een auto mobiel en brachten haar tot bij de woning van Jordan. Jordan, die bij het lijk van zijn vrouw neerzat, werd naar buiten geroepen en in zijn tegenwoordigheid werd de negerin, die luid kermde en om vergeving bad, aan een boom opgehangen. Ongelukken In de buurt van Lormont heeft zich Maandagavond een jonge man 'door een revolverschot gedood. Bij onderzoek werd men getroffen door de groote gelijkenis van den zelfmoordenaar met Charles Bill, het beruchte lid van de Bonnot-bende, den moordenaar van Blanchet. Het parket van Nancy is reeds ge waarschuwd. Men denkt, dat de auto bandiet geen uitweg wetend zich gezelf- moord heeft. Men seint aan de >N. Ct.c d.d. gisteren Bij de automobiel-wedstrijden voor den Grand Prix de France is nu al een ernstig ongeluk. De heer Collinet is met zijn auto over den kop geslagen en ge dood. Ongelukken. De 83-jarige heer Beren schot te Winterswijk is door een zonne steek getroffen. Van de in de St. Jobshaven te Rotterdam liggende Rijnaak «Dageraad* is Maandag de 16-jarige C. S., zoon van den schipper, te water gevallen en ver dronken. Eenigen tijd later is zijn lijk opgehaald. Gistermorgen is te Enschedé over leden het tweejarig zoontje van den wet houder Roelvink, dat door de electrische tram werd aangereden. In de domlnale mijn te Kerkrade geraakte de ondergrondsche arbeider M., met het hoofd tusschen twee geladen kolenwagens bekneld. Hij werd na voor- loopig verbonden te zijn, naar het hos pitaal te Heerlen vervoerd, waar hij is overleden. Te Schouwerzijl is het 2-jarigzoontje van schipper Danhof, van Bafio, over boord geraakt en verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het lVi jarig zoontje van den postbode S.p te Scherpenzeel, achter het huis verdron ken. Een zwemmer had in de zwem school achter het Wilhelminapark le Ut recht gisteren het ongeluk te duiken in een ondiep bassin. Hij kwam zoo hard tegen den bodem terecht, dat hij een arm brak en een zijner knieèn danig bezeerde. De 26-jarige gewonde werd naar het St. Anthoniusgasthuls vervoerd. Tijdens het oefenen in het roeien van de bemanning van het stoomschip «Rijndam*, van de Holland-Amerikalijn, thans te New-York, is een van de red dingbooten aangevaren door een veer pont, met spoorwagons beladen. De vertegenwoordiger van de Maat schappij bericht, dat er drie personen als gevolg van dit ongeluk vermist worden, n.l. de bedienden Du Mez en Bergman en de tremmer Wiegnink twee bedien den, v. d. Sluys en Denies, werden ver wond. De drievoudige kindermoord te Am sterdam. (Begrafenis der slachtoffers.) Op de begraafplaats St. Barbare te Amsterdam had Woendsdagmorgen halfelf de teraardebestelling plaats van de drie jeugdige slachtoffers, die op zoo gruwelijke wijze door den vader werden vermoord. Te 9 uur vertrok de lijkwagen waarin de drie kistjes, gevolgd door twee rouw koetsen, waarin de naaste famillleleden hadden plaats genomen, onder enorme belangstelling van het Wilhemina-Gast- huis naar den Spaarndammerdijk. Langs den geheelen, weg stond een groote menigte opgesteld. Hoe dichter men de begraafplaats naderde, des te moeilijker werd het door de dicht opeenstaande menschenmassa heen te komen. Tot halftien was de toegang tot het kerkhof voor een ieder opengesteld, ter wijl na dien tijd door een 4-tal politie agenten den dijk van den spooroverweg was afgezet. Tegen halfelf bereikte de stoet het kerkhof. In een wijden kring stonden hier de menschen om het graf geschaard. De kistjes werden een voor een vol gens den leeftijd, op de baar naar het graf gedragen en vervolgens onder diepe stilte, slechts verbroken door het hart roerend snikken der moeder en van haar beide kinderen, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Hierna werden de beide door vrouw Bilderbeekgevlochten kruisen aan weerzijden van het graf neergelegd, waarmede de plechtigheid was afge- loopen. Gevaren van den Strompelrok. De «Gelderlander* verhaalt als histo risch Plaats van handelingDorpsstation van de Stoomtram Maas en Waal. De tram nadert staat stil, passagiers stappen in. Op 20 meter afstand nadert 'n stadsch jurfferke luchtschip op 't keurige kapsel, chique blouse, en.... strompelrok volgens den laatsten smaak. Het juffertje doet al haar best om vooruit te komen, maar och arme ze kan niet, en een kromming van den weg onttrekt haar aan het oog des conducteurs. Reeds klinkt het fluitje en de juffrouw, die hard wil loopen, valt pardoes op den grond. Een stevige boer nadert, ziet het nauwe rokje en begrijpt alles. Zal ik oe drage Asjeblieft, man I De boer neemt bet jufterke in z'n sterke armen, en draagt haar op 'n draf naar de tram, die op het gezicht van de reizigster even stopt. Onder groote hilariteit stapt het juf- ferke in de tram. Maria.- Congres. Geheel Maastricht is ic actie ter voor bereiding van de grootsche feesten bij gelegenheid van het Congres. Alle straten zullen versierd worden. Doch niet alleen op deze wijze werken de MaastrichtSche ingezetenen aan de voorbereiding van dit kerkelijk feest, voor Maastricht van zoo groote beteekenis, ook vergeten zij niet door hunne vurige gebeden het welslagen van het Congres van de Sterre der Zee af te smeeken. Sedert 15 Juni j. 1. is aangevangen een noveen van 9 Za terdagen. Eiken Zaterdag avond te half negen heeft er van uit de O. L. Vrouwe kerk de bidweg plaats langs de daarvoor bestemde straten. Het is een indrukwek kend schouwspel, te zien, hoe de talrijke mannen en vrouwen, vurig biddend tot de Sterre der Zee, gaan langs Maastricht's straten om dan teruggekeerd zijnde in de kerk van O. L. Vrouw, opnieuw de gunsten van de H. Maagd af te smeeken door bidden en zingen. Met grooten geestdrift worden deze bidwegen geleid door den Z.Eerw. Heer Pastoor Jacobs. Maastricht toont op waardige wijze te zijn de: >Civitas Mariana*. Waalwijk, 27 Juni 1912. Dr. SURER van <lp Geneeskundige Faculteit van Pafös heeft ons den onderstaanden briqf geschreven over de beroemde A.RDIJSIRO0P, Klooster Sancta Paul'o. Mijnheer. In mijne kliniek vooj- long- en^roncbitia- lijders was ik speciaal in de gelegenheid om met uwe Abdijsiroop proeven te nemen op verschillende mijner patiënten, aangetast door hevige bronchitis en ia het bijzonder door chrouische bronchitis van catarrhalen aard of gecompliceerd met asthma (asthmatische bronchitis). De verkregep resultaten hielden gestadig aan en de verschijnselen, waardoor zich de beterschap kenmerkte waren het gemakkelijker opgeven, 4e vermindering en het ten slotte verdwijnen' van de benauwd heden, alsook van de pijulijke verschijnselen van congestie. Deze vooruitgang deed zich in twee gevallen van ^sthhaafische bronchitis op een zoo spoedige eü merkbsre wijze voor dat ik niet aarzel om de Abdijsiroop te be. schouwen als het aaugewezen middel voor deze kwaal. Aangemoedigd door deze gèpstige resul taten kwam ik er toe bet middel ook bij ernstiger gevallen aan ie wenden, zoo&ls tuberculose der longtoppen in den eersten en tweeden graad en ik l}ad de voldoening te constateeren, dat ook Irter een zeer merk bare verbetering viel waa$ te nemen, door de snelle verwijdering van de stoffen, die de ontsteking veroorzaakten, ^aardoor vanzelf de koorts ophield tegelijk r^et het transpi- reeien, terwijl de eetlust wfcrd hersteld en de krachten toenamen. Ik aarzel dan ook niet stfljlig te verkla ren, dat de Abdijsiroop beslikt het aange wezen middel is voor de behandeling van long- en luchtpijpkwalen, daar vhet mij van alle geneesmiddelen, daarvoor aangewend de voortreffelijkste en steeds aanhoudende re sultaten heeft opgeleverd. Ik kan dit ge neesmiddel dan ook met warmte aanbevelen aan de talrijke lijders, die te kampen hebben met dergelijke kwalen, welke zoo spoedig een ernstig karakter aannemen. Dr. SURER, van de Geneeskundige Faculteit te Parys. Parijs, 28 Juni 1912. 2408 te Drunen bericht'dat, de ten zijnen overstag geveilde onroerende goederen van de Ervei LAMBERT BR ANTEN door inzet en ver hooging staan als volgt Koop I op f 510.- Koop II op f 460. Koop III op f 460.- Koop IV op f 92o!- Koop V op f 1700.- Koop VI op f 453.. Koop VII op f 585.— Koop Vfll op f 416, De toewijzing zal plaats hebben op Donderdag n Juli 1912 des namiddag 7 unr ter herberge der Wed. W. VAN FALIER te Vlijmen. 2411 te Drnneu, zal Maandag 8 Juli 1912 vdórm. 87j unr ten verzoeke van den Edelachtbaren Heer J. A, J. VAN HEIJST, burgemeester van Baardwijk, in het openbaar op het terrein 15 koopen te veld staande Rogge van af de Eerste Zeine tot den Meerdijk. Koopen 13, 14 en 15 zullen vanwege den eigenaar worden gemaaid. Bijeenkomst nabij de Eerste Zeine op het Hoogeind, ten Oosten JohanDes van Ier«fl. Betaling met Reri borgstelling. ten der woning van erstmis 1912 mits soliede 2412 en goedkoope Apo- (Ik geloof, ik strijd.) logie yan Pater BAS. VAN RESTEREN' (Onder stempel der Nederl. Apol. Ver.) Gij leert daardoor nw Geloof meer kennen en verdedigen. Prijs 20 cents, gecart. 30. gebonden 45, per post 2 cents meer, De Kerkelijke gebeden bij Doopen, Vormen, Trouwen. Bedienen, Sterven en Begraven in onze moedertaal overgebracht. Ieder Katholiek moet deze sehooue gebeden der H. Kerk verstaan. Voor een dubbeltje zyn ze in uw bereik en hebt gij in Uw huis gezin een onmisbaar boekje. Ingenaaid 10 cent gebonden 25 cent. Per post 1 cent meer. Wat stoom is voor de industrie, is ad- verteeren voor den handel, nl. de groote drijfkracht. ;.i> P5AMG S ft! VLEUGELS Vraag! Cataloog obezoek! de fabriek ELDERS WEL /DUURDERE KESSELS'KON.NED.PIANO-FABRIEK.TILBURG DESGEWENSCHT MET GEMAK VAN BETALING VANAF 5 GLD. PER MAAND. Prima werk aan uiterst Jagen prijs. Talrijke getuigschriften van de gwotste inrichtingen ter inzage, 'plannen en begroxtttóg^it .kosteloos. Eenig adres Voor Electrisch verwarmde ophaalijzers. in ieder verlangd model. Constante warmte en laag stroomverbruik. Vraag prijsopgave. Aanbevelend Kor vel 1217 Teleph. 85 2122 Heuvelstr. 10 Teleph. 427. Nieuwste systeem met 4 jaar schriftelijke garantie. Kunsttanden f 2.- Gebitten f 40-. Consult dagelijks, des Zondags van 912 uur. T A Of\ ThX1 *DT> A T7T7 Méc Dentist. Kerkatraat4. J IJHj JjXwüi V Jll) 0/h, Postkantoor' 95. 8-BOBOh. Varkens 60 stuks f7tot 13. Boter aangevoerd 200 KG. Boterprijeen 1 1.31 tot f 1.36 Eieren 4 4 4'/j cent. IRiSCHE L PIANO'S Hl ANOS KOOPEN MAAR GEEN TERE *0 kunsttanden

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6