Altijd bewijzen. u TE KOOI'. Een stadsgasmotor G. P. Duuring, Notaris Canters Notaris Canters Filiaal „De Korenbloem", de lekkerste [2 ets. reep. DE OORLOG. Reclame, Advertentién. een R. C. Keukenmeid eene Kindermeid, 8-29 JULI Bericht van Inzet. Paard enfokkerjj f750. 1500. f 1000. Grootestraat, WAALWIJK. II Sport. Kleine A dvertentiën. Bekwaam Nieuwwerker. van 2 paardenkracht, verkoopen M&&ET SIS1JS©§ Gevraagd te Eindhoven in een deffcigen dienst. die goed kan naaien en gewoon is met kinderen om te gaan. Gevraagd Hoog loon. Vast werk. G. FLIPSE ZONEN, Hofschcenmakers ARNHEM. zoo goed als nieuw, tegen den prijs van f 100. Alles met toebehooren. OOGARTS, 's Hertogenbosch AFWEZIG. 15 koopen te veld staande Rogge van af de Eerste Zeine tot den Meerdijk. De Provinciale Regelinga-Commiasie pn FABRIEKSMERKEN, geknipt uit de ETIKETTEN van Kf 1 onze SPORTCHOCOLAAD geven recht op franco en gratis toezending van onzen ZAKSPORTATLAS of een onzer andere fraaie Sportchocoladeprijzen naar keuze. Zie de speciale etalage in het filiaal van ,DE KORENBLOEM'. N.B. Proefmonsters gratis. 2420 als men niet zulke ongewoon groote hoeveelheden stassfurter-kalizouten gat Alle chilisalpeter en andere stikstofmest, stalmest Incluis; alle superhosphaat e. d. zouden weinig resultaat geven, als men op dergelijke gronden geen rijke be mesting met kaïniet, patentkali, chloor kalium, 40% kalizout gaf. Zonder deze laatste is het vrijwel onmogelijk welken bodem ook, tot ongewoon hooge pro ductie te noodzaken. Op zandgronden, waarop vroeger zonder of met geringe giften kalizouten, middelmatige oogstjes gewonnen werden, groeien nu oogsten, waarvan men verbaasd staat80 000 K. G. voederbieten en meer; 16.000 K.G. aardappelen en meer 2500 K.G. rogge en meer; 45000 K.G. suikerbieten en meer; 2700 K.G. rogge en meer. En dat door de kalizouten. Geen wonder de krachtmeter voor in- tensieven landbouw de kali is. En dat men vraagt, als men weten wil of een andbouwer met genoeg kracht boert, >Gebruikt hij kali? Hoeveel?* De strijd bij Sidi Said. Over den strijd bij Sidi Said nabij Boechamez op 28 Juni, bericht het Ste- fani-agentschap uit Feroea. Voor den aanval werden twee sterke colonnes opgesteldde eerste werd gevormd uit grenadiers, bersaglieri en een bataillon askari's de tweede bestond uit Infanterie, bersaglieri en eenbattail- lon askari's. Beide colonnes werden door afdeelingen artillerie gevolgd. Nadat de tweede colonne een heftigen strijd ge leverd had met sterke vijandelijke af deelingen en deze in het Zuiden had verdrongen, gelukte het haar, nadat de hoogten van Sidi Said bezet waren, de vijanden door een heftigen bajonnetaan- val terug te werpen. De eerste colonne werd door generaal Garioni in de rich ting van Maraboet Sidi Said gezonden. Toen deze colonne de buitenste duinen verliet, moest zij dwars over een duin, dat geheel vrij lag. Ondanks het vijandelijk vuur beklom zij de hellingen van de tegenoverliggende hoogten, greep de vijandelijke stellingen aan en maakte zich daarvan meester. Tegen 9 uur werd daar de Italiaan- sche vlag geheschen. Onder het gejuich der zegevierende troepen werden de hoogten weldra door de Italiaansche artillerie bezet. De vijand werd over de geheele linie verslagen en in wilde wan orde verstrooid. Artillerie en een batail lon askari's achtervolgden de vluchtende tegenstanders. Op het slagveld liet de vijand ongeveer 200 dooden en gekwets ten en een groote menigte wapenen en munitie achter. Vastgesteld werd dat de geregelde Turksche troepen het slagveld vóór de nederlaag verlaten en de Arabieren alleen aan de laatste aan vallen der Italianen hadden blootgesteld. Generaal Garioni liet de veroverde hoogte versterken. Ook liet hij het veld, dat Boechamez en de Donderdag bezette hoogten scheidt, in staat van verdedi ging brengen. De verliezen der Italianen bedragen 10 dooden en 78 gekwetsten, onder wie een officier. Bij de verliezen van Donderdag moeten nog 11 dooden ge voegd worden Uit dit verhaal kan men opmaken, dat er twee dagen lang bij Sidi Said gevochten is. De eerste dag Donderdag schijnt echter niet voordeelig voor de Italiaansche wapenen geweest te zijn, al glijdt bovenstaand bericht daar ook handig overheen. De Turksche berichten die van een terugdrijven der Italianen spraken, heb ben dan ook vermoedelijk betrekking op de gevechten van Donderdag. De oorlogscorrespondent van de Temps, De Zorg, bevestigt de Turksche lezing over dien dag, dat de Italianen zich na veel uren van strijd op Boekamesj moes ten terugtrekken, meer dan 30 dooden achterlatend. In den nacht evenwel, zoo vertelt De Zorg verder, vonden Italiaan sche verkenners en soldaten, die uitge zonden waren om de dooden op te zoeken, de Arabische loopgraven on bewaakt de zorgelooze inlanders, over tuigd, dat de Italianen des nachts geen aanval zouden wagen, hadden zich in de omgevende kampementen verspreid. Dadelijk werd de italiaansche staf ge waarschuwd, die een sterke colonne uitzond, welke zonder slag of stoot de Arabische loopgraven bij Delila bezette. Vrijdagmorgen werd het gevecht op vinnige wijze hervat, voornamelijk van den kant van Sidi Said, waar de Turksch- Arabische posities zoowel van de zeezijde als van den kant van Boekamesj werden aangevallen. Na een hevigen tegenstand werden de Arabieren gedwongen zich onder een kogelregen uit de Italiaansche kanonnen terug te trekken. Zaterdagmorgen begon het gevecht weer, zoodra de dag aanbrak. Ook de Secoio bevestigt, dat de Ara bieren den Maraboet van Sidi Said met de grootste hardnekkigheid verdedigd hebben. De vijandelijke benden werden door de colonne Avaccioli na een vier maal herhaalden bajonetaanval in de pan gehakt, waardoor het voorwaartsdringen van de brigade Lecquio voor een kracht- dadigen aanval op den Maraboet met kracht ondersteund werd. Tegelijkertijd beschoten veldbatterijen, alsmede het zware scheepsgeschut van de »C~rlo Al berto* den Maraboet en richten onder de reeds op de vlucht zijnde Arabieren groote verwoestingen aan. Een bericht van het agentschap Tin- formation uit Rome zegt, dat de ver meestering van Sidi Said, die tot resul taat had het verbreken van de verbin dingen tusschen het Turksche kamp en de Tunesische grens, den vijand 1500 dooden en 3000 gekwetsten heeft gekost. Het aantal gevangen genomen Turken en Arabieren zou de 500 te boven gaan. De Italianen raapten op het slagveld meer dan 1000 geweren op, een honderd tal kisten munitie en een groote hoe veelheid levensmiddelen. De vredesvoorwaarden. ROME, 2 Juli. In gesprekken en in de pers komt men gaandeweg tot over eenstemming over de voorwaarden, op welke de vredesonderhandelingen zouden kunnen beginnen. Daartoe behoort in de eerste plaats de erkenning van de politieke souvereiniteit van Italië over Tripoli en Barka. Ten aanzien van de godsdienstige suzereiniteit van den Sultan beroept men zich op ariikel 4 van de overeenkomst tusschen Oostenrijk-Hon- garije en Turkije over den afstand van Bosnië en Herzegowina. Wat de eilanden in de Aegeïsche Zee betreft, zou Italië zich zeer verzoeningsgezind toonen. Van een schadeloosstelling door Italië aan Turkije te betalen schijnt geen sprake meer te zijn na zulk een langdurigen en kostbaren oorlog. Vliegweek te Roosendaal. 29-30 JuniJuli 1912. Men schrijft ons uit Roosendaal Er zou dan een vliegweek worden gehouden te Roosendaal, waarbij onze vroegere stadgenoot Dhr. Const- Busch als Aviateur. Busch is deze fde persoon, die voor eenigen tijd op zijn weg naar Roosendaal in de omstreken van Zeven bergen in de boomen verward geraakte Het is dan eindelijk 29 Juni, des avonds ca. 5 uur, stroomen volks begeven zich naar het terrein, waar de vliegdemon- straties zouden plaats hebben, maar nog grootere stroomen volks zijn geposteerd in de straten die het z. g. vliegveld om ringen. Langzamerhand komt nog meer en meer volk toegestroomd en begeef ook ik mij naar een der rangen. Reeds aanstonds wordt mijn aandacht getrok ken, door een clubje lui met groote strikken om hun armen en een der om standers geeft mij te kennen, dat dit het Comité is. Eindelijk bemerk ik dat ook, want met werkelijke waardigheid geven zij hunne bevelen links en rechts. Verder bemerk ik ook een vreemd wezen, ge huld in de z.g. vliegkleeding, men zegt mij, dat het Busch is. Ik herinner mij nog, dat eenige dagen te voren Busch eenige omstanders, waaronder ook ik was, met veel waardigheid vertelde. >Kijk, zie je die vlaggetjes, zie je hoe stil ze hangen Als het overmorgen zoo'n weer is en Busch vliegt niet, dan is Busch een lomperik». Maar niettegen staande dat. vliegt Busch nog niet. Het is al 7 uur en terwijl de N. K. H. Vlijt Volharding uit Roosendaal een lustig deuntje blaast, zie ik het terrein eens rond, dat een of twee dagen tevoren nog als hooiwei had kunnen beschouwd worden. Weer wachten, maar eindelijk. Busch bestijgt zijne machine en de motor wordt aan gang gedraaid. Na dat de motor eenigen tijd luid puffend en blazend heeft geloopen, roept plots de monteur >los« en op eens bemerkt Busch dat de machine niet meer wordt vastgehouden, grijpt haastig naar zijn hoogtestuur en met een razende vaart snelt hij over het terrein, een lange rook pluim achter zich aan. Ik zie nog steeds de machine over den grond rennen en een twintig meter verder is een groote rij boomen. Ha, plots verheft zich de machine en Busch vliegt. Een hoerah gaat op uit het publiek, maar plots zwijgt het weer, men heeft iets bijzonders ge zien. Busch is in de boomen gevlogen en stort met ijzingwekkende snelheid omlaag, gelukkig op tijd tegengehouden door een hek, dat een tuintje direct grenzende aan de Antverpiastraat, van deze straat, waarop zich honderden dicht opeengepakt bevinden. Daar ligt de machine, een ruïne gelijk, meest al het houtwerk gebroken, het linnen erg be schadigd en Busch, die komt op zijn gemak recht tegen de aansnellende toe schouwers in, maar luid roepend »Hler is Busch. Busch mankeert niets." Neen, maar als Busch een tien meters verder was gevallen, de ramp ware niet te over zien geweest. In het tuintje waar de machine terecht kwam zaten nog eenige seconden te voren, een zestal toeschou wers, en hoe die nog op tijd zijn weg gekomen is bijna onbegrijpelijk, te meer, daar het meest kinderen waren. Enfin, Roosendaal heeft Busch zien vliegen, maar niet hoog, niet ver. Het vlieg- comité uitsluitend uit bewoners van de kade heeft zijn vliegweek georganiseerd, maar ik begrijp niet, hoe het in het brein van die Heeren is opgekomen, een on- gebrevetteerd vlieger een vliegweek te doen houden. Laat ons alle God danken, dat er geen ongelukken zijn voorgekomen hoewel het geen haar scheelde. De machine is natuurlijk geheel ver pletterd, de schroef doormidden, alleen de motor is van buiten nog ia orde. Olympische Spelen. Nederland is wat het voetbulspe) betreft, krauig ▼oor den dag gekomen. Het elttal heeft zich allerkranigst gehouden. Het heeft van Zweden gewonnen met 43, en in de 2de ronde met 3—1 van Oostenrijk. In de demi—finale heeft het echter tegen de Denen het onderspit moeten delven met 1—4. Niettemin blijft het eene mooie prestatie wat de Hollanders op voetbalgebiod hebben te zien gegeven. Vooral üöbel was weer de ster. Uit Hamburg wordt aan de Tel. gemeld, dat de gepasseerde Zondug een ware onge luksdag is geweest voor de Daitscbe lucbt schippers. Ten eerste is er in de nabijheid van Rastock een ballon op een hoogte van 4000 M. door een wervelstorm aangegrepen. Het schuitje werd met zoo'n gewald heen en weer geslingerd, dat do inzittenden zich met alle kracht aan het touwwerk moesten vast klampen, wilden zij er niet uitgeworpen worden Dr. IlalbeD, de commandant, trok de gasblep open waarna de ballon »Hildebrand« genaamd met reusachtige snelheid daalde. I)r Halben verloor echter zijn tegenwoordigheid van geest niet en wierp alle ballast overboord. Toch was de schok van het schuitje tegen de aarde zoo sterk, dat drie inzittenden tamelijk zware arm- en been breuken opliepen. Hnn toestand moet echter niet levenBgevaarlyk zyD. By een vliegwedstrijd te Altona viel de vlieger Krüger van een hoogte van 40 M. Zyn wonden zijn niet ernstig, doch zijn machine werd totaal verbrijzeld. De vlieger Hart mann deed een val uit een hoogte van 30 M. Hij en zijn passagier bleven ongedeerd; zyn machine werd echter geheel verwoest. Ernstiger was daarentegen het ongeluk. dat den bekenden vlieger Benno Köniugs over Kwam. Hij moeBt een noodlanding doen, om dat er iets aan zyn motor haperde. Bij de landing sloeg de machine om. Könings borst kas werd ingedrukt. Maandagochtend is hij overl< den in het hospitaal te Altona. Königs was een der beste en moedigste Dnitsche vliegers. Hij was 27 jaar ond. Wij zouden knnneu zeggen //De Vink Pillen genezen deze of geie ziekte.*, maar indien gijzelt ziek zijt, zal deze verzekering niet zeer overtuigend zijn. Gij zult er de voorkeur aan geven iemand tot u te hooren zeggen ^Daaraan heb ik geleden, ik heb ioen de Pink Pillen gebruikt en ik lijd niet meer,* Na het verhaal van een genezen persoon gelezen te hebben, bestaat er volle zekerheid voor u en kunt gij met rrebt zeggen »De Pink Pillen hebben dezen per soon genezen ik leed waaraan hij leed, er is dus geeu reden waarom de Pink PilleD mij ook niet zullen genezen.* Laten wij eeu genezen peraoon aan het woord en geven wij dit op goed geluk aan den heer J. L. Maes, van Marumstrsat 87, te 's Gravenhage. Heer J. L. Maes. yik zend u deze weipige regelen, schrijft hij, om u mijn compliment te maken over uwe Pink Pillen die mij buitengewoon veel goed hebben gedaan. "Sedert lang gevoelde ik mij niet wel, ik was altijd bleek en had dikwijls moeite op de been ie blijven. Ik had nooit veel eetlost en mijn spijsvertering was moeielijk. Ik had reeds vele genees middelen en versterkende middelen genomen, alles zonder succes en ik vroeg mij af wat daarvan worden moest. Eindelijk beeft men mij uwe goede Pink Pillen aangeraden, die mij krachten hebben gegeven en mij spoedig hebben genezen*. Men ziet door dit voorbeeld uit duizenden dat de Piuk Pillen krachtig zijn en spoedig de meest uitgeputte lichamen kunnen her* stellen. De Pink Pillen danken hun kracht aan de eigenschap die zij bezitten om zoo te zeggen met iedere gift bloed te bezorgen en het zenuwstelsel te versterken. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1,75 de doos, en f 9, de zes doozen aan het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghen- laan 22huis, te Amsterdam. Voor 's-Bosch en omstreken bij de firma v. d. DRIES Vischmarkt Apotheker VBosch Drogisterij „EXCELSIOR" Koningin- nelaan, Herman J. A, ZEEGER8, firma P. J. van GILS Apotheek te Waalwijk en verder bij, verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 0 doozen. 2414 GEVRAAGD een bekwame Stikster tegen hoog loon. Adres S'oumschoenf&b'iek JOS.GROEN EN Besoyen. 2395 HALLOEINDÊÏÏÏjT^VONDEN WAT GEVONDEN? Het beste en soliedste ad res voor alle soo» ten Gramaphoonplaten en Gramaphoona. Het adres is A. KERREMANS, p/a, G. HENS, Mr, Schilder, Grootestraat Waalwijk. 2089 TE KOOP een zoo goed als nieuw HEE RENRIJWIEL aan zeer bill keu prijs. Adres bureau van dit blad. 2400 WORDT GEVRAAGD tegen 1 Augus tus, wegens huwelijk der tegenwoordige, EEN FLINKE R. K. DIENSTBODE Waar zegt de uitgever 1 2419 1—I I I I I II ITMÉ. EN v. g. g. t. voorzien fre br. lelt. H. Boek'i. van GEZ. VIJN, EhdhoveD. 2416 2399 111 fill SJI Brieven onder no. der advertentie bureau vau dit blad. 2415 IS VAN 2418 te Dronen, zal Maandag 8 yuli 1912 vóórm. S'/jUur ten verzoeke, van den Edebchtbaren Heer J. A. J. VAN HEIJST, burgemeester van Baardwijk, iu het openbaar op het terrein Koopen 13, 14 en 15 zullen vanwege den eigenaar worden gemaaid. Bijeenkomst nabij de Eerste Zeine op het Hoogeind, ten Oosten der woning vau JohanDes van Iersel. Betaling met Kerstmis 1912 mits soliede borgstelling. 2412 te Dtunen berichfdat de ten zijnrn overstaan gev°ilde onroerende goederen van de Erven LAMBERT BR ANTEN door inzet en ver- hooging staan als volgt Koop I op f 510.- K'op II op f 460.- Koop III op f 460.— Koop IV op f 920,- Koop V op f 1700.- Koop VI op f 453- Koop VII op f 585,- Koop VUI op f 416.- De toewijzing zal plaats hebben op Donderdag 11 Juli 1912 des namiddags 7 uur ter herberge der Wed. W. VAN FALIER te Vlijmen. 2411 VOOR DK in Noordbrabant, dat voor het jaar 1912 worden uitgeloofd; 1°. de volgende ooderhoudsbijdragen voor dekhengsten van tenminste 8 jaar oud in de Provincie Noordbrabant ter dekking ge- Bteld en wel in elk der vijf districten Het maximum bedrag der uitgeloofde by* dragen bedraagt f 250, het minimum f 50. Hengsten, welke in het voorjaar 1912 bekroond zijn met een premie van f 500 tot f1000, zoomede hengsten van 71/, jaar en ouder, die ondanks bet bestaaD van cornage zijn goedgekeurd, komen voor de. toekenning dezer onderhoudsbijdragen niet in aanmerking. 2°. de volgende premië i voor stamvaders en voor afstammelingen en wel in elk der vijf distric'en Voor de stamvaders die minstens drie der beste afstammelingen op de keuringen voor brengen, worden uitgeloofd 4 extra-premiën elk groot f50.— Voor de afstammelingen 30 premiën elk g oot f 10.De afstam- rael ngen moeten geboren zijn in 1912 en voorzien zijn van dekbewijzen. 3°. de volgende onderhoudsbijdragen voor tweejarige hengsten voor de vijf districten Het maximum bedrag der uitgeloofde bij dragen bedraagt f 100, het minimum f 50.— De keuringen zullen worden gehouden Te Eindhoven op Dinsdag 6, Oss v Donderdag 8, Heusden Vrijdag 9, u Bergen.op-Zoom u Maandag 12, Zevenbergen tt Dinsdag 18 Augustus 1912, voor dekhengsten van tenminste 8 jaar oud en stamvadeis met afstammelingen, telkens des voormiddag8 ten elf Hur en voor twee jarige hengsten na afloop der keuringen voor dekhengsten van tenminste 3 jaar. De Commissie is bevoegd, om byaldien in een of meer districteD het uitgeloofde bedrag niet zou zijn toe te kennen, alsdan het overblijvende gedeelte te besteden in die districten, alwaar dit geacht wordt nuttig te zijn besteed. Zij, die hunne hengsten naar de hiervoor omschreven bijdragen wenschen te doen mededingen, moeten daarvan, uiterlijk vóór 21 Juli e.k., bij den secretaris der Com missie, den heer C, J. «L DANIËLS, te 'c-Hertogeubosch, schriftelijk a ngifte doen. In de aangifte moet worden vermeld naam eu woonplaats van den eigenaar, naam van den hengst, ras, ouderdom, kleur en kenbare teekeneB, atstammiug, stamboek- uummer en hoogte. VHertogenbosch, 29 Juni 1912. De Provinciale Commissie voornoemd, De Voorzitter, Mr, A. VERHEIJEN VAN ESTVELT. De Secretaris, 2398 C. J. J. DANIËLS. SPORTCHOCOLAAD A. Driessen

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2