Abonneert op dit hand-, zal- eo lakstempels Urbanus pillen Autocraat Firma Wed. Vermeer Co Het Bewijs YELO-WMIIIUCOM P.BIEHLAAGH-Vid. HEIJDEN, Vraagt prilscouranten. Hollandsche Buurtspoorwegen. Laatste Berichten. Advertentiën. Spekslagerij eo Zouterij- ADR, APPELS, LEDERSMEER, Firma Wed. Tielen. Ter gelegenheid van de Kermis te Waalwijk zal op ZONDAG 21 JULI a.s. een rijden van Waalwijk naar Sprang, Kaats= heuvel, Loonopzand en Tilburg, vertrek kende van Waalwjjk des avonds 10.15 De Directeur, r Attentie. Handelsberichten K lei ne A d ver ten tiën Firma W ed Tielen Machinale Uitsnijderij, L, J. Grootendorst.' waterdicht makend f 0.25 en f 0.15. Vliegenvangers, Perkamentpapier, Eau de Cologne, IJS-Eau de Cologne, hiervan droeg het goed verzorgde ac compagnement van den heer H. de Ruijter niet weinig bij. De tweede af- deeling van het program bevatte scènes van vroolijken aard. De groote komische spectakelscène. »Het voorbereidend militair onderricht in den Buffelpolder, uitgevoerd door >Entre Neus* werd uitmuntend vertolkt en bracht de talrijke toehoorders in een ware kermisstemmlng. Ook de Boeren- repetitie, uitgevoerd door hetzelfde ge zelschap, had een welverdiend succes. Spel en zang vielen over het geheel te loven. Een zeer geanimeerd bal besloot de welgeslaagde soirée. Bal. Daartoe door velen aangezocht heeft het bestuur van de Liedertafel Oefening en Vermaak besloten Donderdagavond 8 uur het van ouds bekend bal te geven Attentie Wij vestigen de aandacht van in dit nummer voorkomende advertentie van de Hollandsche Buurtspoorwegen. Laf Zondagavond werd een zekere V. uit Capelle, die langs de Burgemeester van Klokkelaan liep te wandelen, onverhoeds door een 3—tal tot heden onbekend gebleven individuen aangevalen en ern stig met een scherp voorwerp mishan deld. Gevonden. Een zilveren armband. Terug te be komen aan het politie-bureau. Provinciale Staten. Aan de Rapporten der zes afdee'ingen ontleenen wij het volgende Zooals men weet, hebben Ged. Staten voorgesteld de jaarwedde van den griffier der Staten te verhoogen. De commissie van rapporteurs stelt voor, gevolg gevende aan den wensch in eenige afdeelingen geuit en als waar deering van de werkzaamheid van den griffier het desbetreffend besluit in wer king te doen treden op den len Juli 1912. De commissie kan zich vereenigen met de uitgesproken wenschelijkheid om de koppelingen der tramwagens vau de verschillende maatschappijen zoo in te richten dat zij in elkaar passen, zoodat de wagens op alle lijnen gebruikt kunnen worden. De Commissie van Rapporteurs is van meening, dat noodzakelijk de gemeente Oirschot uit haar isolement dient opge heven te worden door eene tramverbin ding. Echter zou zij het meer een pro vinciaal belang geacht hebben, indien deze ophefting had kunnen geschieden door eene verbinding van Eindhoven over Oirschot naar Tilburg en Breda, zoodoende verder weder eene verbin ding makende tusschen Oost en West. Drie der leden zijn op dien grond van meening dat de behandeling dezer aan gelegenheid tot de najaarszitting dient te worden uitgesteld, terwijl de drie andere leden met het oog op de niet ongegronde vrees, dat het geheele plan van aanleg dezer tramlijn door uitstel in duigen zal vallen en hierdoor Oirschot in zijn isolement zal blijven, van oordeel zijn te mogen voorstellen reeds in deze zitting te besluiten conform het voorstel van Gedeputeerde Staten en de gevraagde bijdrage te verleenen, de hoop hierbij uitdrukkende binnen een niet al te lang tijdsverloop de tramlijn tot Tilburg te zien doorgetrokken. Belastingverlaging. In alle afdeelingen was men het er over eens dat de toestand der provin ciale geldmiddelen ongemeen gunstig is te noemen en werd de vraag overwogen of de tijd niet daar zou wezen om over te gaan tot vermindering van den be lasting druk, die op de ingezetenen rust door de opcenten te verlagen. De Commissie van Rapporteurs be sloot dan ook met algemeene stemmen aan de Staten in overweging te geven de opcenten die jaarlijks op verschillende directe belastingen worden geheven te verlagen en stelde voor het aantal op centen op de hoofdsom der personeele belasting op de ongebouwde eigendom men eveneens met 2 te verminderen en daardoor gelijk te brengen met die op de gebouwde. Gedeputeerde Staten voeren hier tegen aan dat als zij die vermindering ook maar eenigszins mogelijk hadden geacht zonder de algemeene financleele positie zoodanig te verzwakken dat de econo mische ontwikkeling van on3 gewest niet meer voldoend kon worden gesteund een voorstel daartoe van hen zelf zou zijn uitgegaan. Maar die mogelijkheid be staat naar hun meening niet. Zij betoogen dat elke belasting ver mindering de provincie spoedig in een ongezonden toestand zou brengen dat de gewone inkomsten de gewone uit gaven niet meer dekken. En mitsdien moeten zij de aanneming der voorstellen van de C. v R, ten zeerste ontraden. In plaats van aan verlaging te kunnen denken, zullen zij bezorgd moeten zijn om eene verhooging daarvan in de naaste toekomst te ontgaan. Nieuw ere diet verder onderzoek electrische centrale. Zooals door den commissaris der Koningin in de vergadering van 2 Juli jl. is meegedeeld, acht de Commissie voor de electriciteitsvoorziening dezer provincie het thans gewenscht ook te weten, Onder welke voorwaarden bekend soliede Europeesche electriciteitsond^r- nemingen de provincie zouden willen be dienen, en heeft zij daarom eenige firma's uitgenoodigd te willen berichten of zij zich voor de zaak interesseeren en zoo ja, wat zij ter zake hebben aan te bieden. Wanneer straks de volledige antwoor den dezer firma's ontvangen zijn zal de commissie bij de beoordeeling der aan biedingen wellicht wederom voorlichting van deskundige zijde behoeven zooals die tot heden door de heeren Singels en van Swaaij werd verstrekt. Ged. Staten meenen daarom temoeten voorstellen een nieuw crediet te willen openen ten einde de kosten aan het verstrek ken dier nieuwe deskundige voorlich ting verbond'n eventueel te kunnen vol doen. Het volgend nummer van ons blad verschijnt als gewoon as Zaterdag, RED. BAARDWIJK, Die kwam gemakkelijk aan kermisgeld! Een jaartje uit onze ge meente wandelde Zondagavond van de Waal- wijksche kermis naar huis om eens op te lachten. Daar de huisgeoooten- aan de deur zaten, nam het paartje ook even plaats. Het. meisje legde haar handtatch zoolang op deD dorpel van het raam. Bij het weggaan vergat ze haar tasch waaraan ze niet meer dacht voor den vol genden morgen, toen het taschj", dat in een tuin laugs de straat gevonden was. De vinder had de beurs met het geld eruit gehaald en het taschjé daarna weggeworpen. HERPT, 16 Juli. Ook alhier is eene inspectie gehouden van de kruisbessenstrui- ken. Het bleek dat ook alhier, hoewei ge lukkig in nog zeer geringe mate de Ameri- kaausche kiuisbesscn meeldauw voorkomt. De grasmaaiei Adr. P. te Luttelherpt had het ongeluk bij het wetten zijner zeis niet op te letten en met zijn hand langs het scherp te g,.an waardoor een gapende wonde ontstond. Wat onze gemeente betreft is de hooi bouw het einde genHderd. Bij de grasver pachtingen werd algemeen geklaagd over de e hooge prijzen. De opbrengst he-ft echter de verwachting overtroffen, zoodat duurkoop en slotte nog goedkoop was. DUSSEN. Zondag werd hst ongeveer 9- jirig dochtertje van zekereu S. door een zonuesteek getroffen eu is aan de gerolgeu overleden. - Zondagavond werd het ongeveer 5 a 6- jarig zoontje van zekereu S. te Hank onder deze gemeente terwijl het voor het huis aan het spelen was door zekeren v. A., die daar per fiets passeerde omvergereden. Hij kreeg nog al ernstige kwetsuren aan het hoofd, doch zal wel spoedig weer geheel ersteld zijn. Genoemd jongentje was ee. roertje van het meisje dat dien dag door een zonnesteek werd getroffen. Toen zekeren R. gisterenavond per fiiets terugkeerde uit Capelle en hij wilde uitwijken voor enkele kinderen kwam hij iu het water terecht, zoodat hij behalve een vergeetsohe reis te hebben gemaakt nog een ualpak had op den hoop toe. Hij had grlukkig geen letsel noch schade aan de fiets bekomen. GEERTRUIDENBERG. Met ingang van 16 Juli is aan deD EdelAchtl). Fleer N. Meijcrs eervol ontslag verleend als burge meester van de gemeente Geerlruidenberg, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten in die betrekking bewezen. Voor het eindexamen van de Electro- technische school te Amsterdam, slaagde deze week onze stadgenoot, de heer C. J vin Bavel. Geslaagde en familie onze geluk- wenschen. LOONSCHEN DIJK. De Kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente van Loonschen Dijk heeft als predikant beroepen, den Wel- Eerw. Heer Ds. van Boven te Barneveld. naar de 4e en 3e klasse van de H. B. S.- met goed gevolg afgelegd. Maandag 16 Juli, zou in Capelle een vliegdemonstratie gehouden worden. Eenige inpezetenen hadden zich met de voorberei dende maatregelen belast en van alle kanten werd belangstelling geloond, door het intee- kenen op de lijs', ter dekking van de noo- dige onkosten. Maandag half zes zou de aviateur, de heer van den Burg, op een wei dalen. Van alle kanten stroomde het volk per fiets of te voet toe en al heel gauw zag ods Capelle een drukte aan de anders zoo stille haven, als nooit te voren is ver toond. Maar wie er kwsra, geen vlieger. De commissie had' zich telegr. fi-»ch in verbin ding gesteld met den a"i->teur en nu bleek, dar het lang niet zeker was, dat de heer van den Burg den tocht zou wagen. Toch hoopten allen. Op het terrein was alles vol levenplanken werden aangedragen, de politie stond reeds klaar, om 't dringend publiek tegeu te houden, de heeren com missieleden liepen druk beraadslagend over bet veld, allen waren in spanning, wanneer da groote gebeurtenis een aviateur in ons dorp, zou plaats hebben. De belangstelling steeg ten top toen een der leden van het vliegcommité overtuigd van het gewicht van dit oogenbtik, een verrekijker te voorschijn baalde, met waardigheid het glas voor de oogeu plaatste en met alle aandacht, iet luchtruim iostaarde. Alles hoop'e, doch de avie daalde niet en even later kwam 't bericht dat de wind te ongunstig was om te lauden. Dinsdag hebben we dezelfde vertooning gehad, echter wat minder toeschouwers en wat minder bedrijvigheid van de zijde vaD het comité. Nu rest ods slechts de glimp van hoop, dat ons na deze twee teleurstellingen, de voldoening zal geschonken worden, dat alle moeite i iet tevergeefs is geweest en ons klein Capelle nog deze week een lauding van een aviateur in de analen mag aan teekeneu. Zondag j.l. speelde de Capelsche voet- balvereeniging /rDoor Vrienden opgericht* een vriendschappelijke match tegeu de Sprangsche voetbalvereeniging Constantie* op het terrein van laatstgenoemde. D.V.O. speelde met twee invallers van het Waspiksche „Rrabautia.* De uitslag was 31 in het voordeel van D. V. O. Als scheidsrechter fungeerde de heer S. Oerlemans. VR1JH.-CAPPEL. Bij Kon. Besluit van 21 Juni 1912 is W. H. Baron van Heec- kvren van Waliëa herbenoemd tot Barge- meester van Vrijhoeven-Cuppel. De Burgemeester van Vrijhoeven-Cappel roept onder dagteekening van 11 Juli 1912 de verlofgangers der Nationale Militie dezer gemeente P. van Beek, A. van der Schans eu J. Boezer op om respéc ievelijk van 5-22 Augustus, 30 Jili24 Augustus en 23 September5 October 1912, ouder de wa penen te komen. Vergadering van deu Gemeenteraad van Vrijh.-Cappel op Vrijdag den 19 Jvli 1912, des namiddags te half acht. Te behandelen 1. Opmaken dubbeltal college van Zetters voor de aftredende leden Van der Waals en Van der Hoeven. 2. Vaststelling staat oninbare posten 1911. 3. Aanbieding en voorloopige vaststelling gemeenteiekening 1911. 4. HernLuwde vaststelliug verordening haver- en kaaigeld, wijl de goedkeurings termijn van de vigeerends verordening ultimo December a.". expireert. 5. Aanbiediug Gemeentebegrooting 1913. DUSSEN. Gisterenavond ontving de familie v.d. P. aannemers alhier de treu rige tijding dat hun 20 jarige zoon, te Moerdijk bij het zwemmen was verdron ken. Voorwaar is het voor de ouders eene zware beproeving, daar het een oppassend en flink jongeling was. Sensaliewekkende moord. NEW-YORK, 16 Juli. Dinsdagmorgen is de bekende speler Hermann Rosenthal uit zijn hotel op straat gelokt en daar gedood door geweerschoten, gelost uit een automobiel, waarin zes personen zaten Twee van hen werden als poli tieagenten herkend. De moordenaars ontsnapten. De zaak heeft in New-York grooten sensatie gewekt. Hermann Rosenthal was een der voor naamste getuigen in het onderzoek, dat heden begint, inzake de aanklachten tegen de politie, aangaande het deelen in de winsten der speelhuizen. NEW-YORK, 16 Juli. Er is een per soon gearresteerd, die men houdt voor den chauffeur der auto, waaruit de moordenaars van Hermann Rosenthal schoten. De aangehoudene ontkent alle schuld. Verloren een Gouden Manchette- knoop in de Groote Straat vanaf hotel Gerris tot den heer van Laarhoven. Tegen belooning van f 1.te be zorgen aan 't bureau van dit blad. 2416 CAPELLE. (NB.) De leerling der openbare school in „de Kom*, Th. Locher, slaagde heden voor het gymuasium te 's Bosch. CAPELLE. Hedenmorgen (Woensdag) brak ongeveer half vijf, bi and uit bij M. K. slager alhier. Iu een minimum van tij 1 stond bet geheele huis, met nog een naast- staand dubbel huis iu lichte laaie. Het veel moeite slaagde men er in tenminste nog eenige huisraad te redden. Ook een schaar met hooi brandde tot den grond sf. Bij den heer H. was het onmogelijk iets in veiligheid te brengen. Zelfs de hond, de geit en de kippen kwamen om, 4 gezinnen met kinderen zijn dakloos. Zoo goed als niets is verzekerd. Burg. eu Weth. vau Capelle hebben Zaterdag, behoudens goedkeuring van den heer Districts-schoolopziener, besloten de zomer-vacantie uit te hreiden tot 3 weken, met ingaog van dit jaar. Onze durpsgenooten J. v. Dongen en J. de Bas, bebben hun overgangs-ixamen resp. Kaatsheuvel, 16 Juli 191a., Processie Kevelaar. Op Zondag 4 Aug. a.s. vertrekt van hier de groote processie uaar Kevelaar. Een 8-tal muzikanten van de Harmo nie >Apollo« zullen de reis meemaken tot begeleiding der gezangen. De processie keert 's Maandagsavonds terug, en wordt besloten met plechtig Lof en Te Deum Laudamus. Op de heenreis zal te 's Bosch in de kerk der Eerw. Paters Capucijnen de H. Mis gelezen worden en de voorgeschre ven oefeningen verricht tot het verdie nen van den aflaat vau >Portioncula«. Deze schoone bedevaart verheugt zich in gestadigen bloei. Retraite voor jongedochters In de volgende week (kermisweek) zullen van hier een 50-tal meisjes te Tiiburg gaan deelnemen aan een retraite in het huis voor vrouwelijke retraitanten aldaar. De deelnemers vertrekken Vrijdags en keeren 's-Maandags terug. Heden .overleed na een lang durig lijden, mijn broeder, de Heer H. DE JONG, Rijksveearts te Ginneken, vroeger te Barendrecht. 2477 A. DE JONG, Veearts. 's Grev.- Capelley 14. Juli 1912 Jovering van alle in alle modellen en afmetingen in den kortst mogelijken tijd door DAGELIJKS VERSCH verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, Groote Straat 142. WAALWIJK 138 van APOTHEKER, UTRECHT, volgens het oude en echte bereide recept Eischt fabrieksmerk. zijn zacht laxeeiend, bloed zuiverend en slijmafdrijvend, 1 ijzouder dienstig tegen on gesteldheden der maag, be vorderen de spijsvertering, nemen de duizeligheid weg en zijn zeer heilzaam tegen de gal eu scherpte in het bloed. Door het vermeerderde debiet tegen den verminderden prijs van 30 centen het ver- zegelde doosje met gebruiksaanwijzing ver- krijghaar. te \y Bosch bij LAMERS INDEMANS, Apothekers en bij GEBR. VERHEES, Or- tenstraat. 2324 te Waalwijk bij Wed. ORIE, Drogist. het is verkrijgbaar in busjes ad Dit is tot nog toe het eenige Ledersmeer dat het schoenwerk niet alleen heerlijk zacht, doch tevens waterdicht maakt oaserveert. Overal wederverkoopers gevraagd. Fabrikanten OUDEWATER. en •1 1564a van de uituiuutende hoedanigheid dei is geleverd, door de namakers, echter heeft nog geen enkele namaak de Velo-Waschmachine geëvenaard. Koopt dus de VELO en u bent uiterst tevreden. De WASCHMACHINE moet met de naam VELO gemerkt zijn alle andere merken zijn namaak. Dépot der Velo-Waschmachine Mij. naast de R. K Kerk, 909 WAALWIJK. verkrijgbaar bij 2467 BESOIJEN, 16 Juli. De piijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs t 1.44. Laagste prijs f 1,83. Eieren 4'/j 5 cent per stuk. ROTTERDAM 16 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 58 paarden 1 veulen. ezel, 986 magere en 564 vette runderen 198 vette 394 nuchtere en 116 graskalv. schapen ol lammeren 0 varkens 126 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en osseD 36 tot 43 a 46 ct., stieren 32 a 35 ct., kalveren 40 tot 50 ct., vette export kalveren ct., alles per '/s kilo. Melkkoeien f 155 A f "335, kalfkoeien f 150 A 345, stieren 120 a 300 pinken 75 a 125 graekai- veren 25 a 60 vaarzen f 110 a 180 alles mager veebiggen f9. a 15.paarden i 50 a 170 Nnchtere kalveren fok15.00 k 20.— slacht— 10.— A 14.— Biggen f L30 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 en 25/16 vn. en 214 stukken van */3 kilo. Prijs le 2e qual. f 51, 3e 47. Per kilo qual. f 55, 70 A 75 ct. 15 Juli. GORINCHEM, Men noteerde heden Ristarwe I 9 25 a 9.75 roode dito f 9,25 a 9,75 witte dito 1 9.25 u 9 65 tnl. rogge :6.50 a 6.90 Buitenl dito 6.75 A 7.10 gerBt 6,50 a 7 25 haver 4,75 A 5.50 duivenboonen f.,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 93 runneren 12 ouchtere kalveren, 28 vette varkens 625 biggen. le qual. Kalfkoeien 1215 A 300 Kaltvaarzen f175 a 230 Guiste vaarzen 1 k Melkkoeien i 175 A 230 ll/i jarige ossen f Pinken t a Graskalveren f Nuchtere kalv. 12 a 18 Aangevoerd 28 vette vaikeus van 28 a 28'/j ct per half kilo, biggen van t 7—, a 15— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 fper stuk. Kippen f 0.a f 0.per stuk. Boter 73 a 78 t. per '/s kilo. Eieieu i 115 A 1.20 per 26 stuks. ROTTERDAM 16 Juli. Tarwe f 11.00 a f 11.40 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 totfO.— per 100 k g GerBt. Winter per 100 kilo f 0.t 0.Zo mei per 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 kilo f— .00 A Haver per 100 k. 1 0.— s Bruine booncn van ff Extra Tram

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6