DIENSTBODE Militaire Oefeningen. Notaris JANSEN Een groote paftij TIMIMOltL Notaris Rant Notaris Rant HOOITOEMAAT Notaris Canters Notaris RANT Notaris JANSEN Notaris Canters Notaris Canters Café „DE KROON" GEOPEND L. Aarts-v. d< Werff. Luister eens! Mengelwerk. DE OORLOG. Buitenland. Bericht, van Inzet. Adverteert in dit blad. Oostenrijk, Kleine Advertentien. IBB1HH18 P. WIBlilB België. Engeland. Gevraagd Verkoop en Publiek verkoopen publiek verkoopen publisk verkoopen Verkoopen a contant verkoopen verkoopen verpachten voorheen DeLooiersbeurs verordening in twee vergaderingen zal worden behandeld wijl bij vaststelling door den raad deze binnen 2 X 24 uur aan Ged. Staten moet worden opgezon den en dit in dien tijd onmogelijk kan worden geschreven. Door den Secretaris wordt de politie verordening voorgelezen. Geen enkele wijziging wordt door de leden voorge steld. De heer Van Beurden dringt er op aan, dat in de verordening eeue bepa ling wordt opgenomen, waarbij automo bielen en stoomfietsen in de kom der gemeente geboden worden zachter te rijden. Vooral om hoeken van wegen is dit dikwijls zeer gevaarlijk. Het is al eens voorgekomen dat door het harde rijden een kar werd aangereden. F. v. d. Pluijm. je zou, zooals op veel plaatsen, kunnen bepalen dat ze niet harder dan 15 K. M. mogen rijden. Wordt besloten eene dergelijke bepa ling in de verordening op te nemen. 5. Ingekomen stukken. a. Schrijven Ged. Staten, houdende goedkeuring raadsbesluit tot aankoop en stichting van een brandspuithuisje te Hank. Van Beurden. Komt er dit nu nog dit jaar. Voorzitter. Ja. b. Procesverbaal van kasopneming d.d. 12 Juli. Uit het onderzoek is gebleken dat de boeken ordelijk en regelmatig I waren bijgehouden en het dienovereen- komend bedrag, f 1258 84'/2, in kas aan- I wezig was. j Tot plaatsvervangend telefoonhouder wordt benoemd J. Maijers. Hierna sluit de Voorzitter de open- 'bare vergadering en gaat de raad over 'in geheim comité ter behandeling van 1 6. Reel. Hoofd. Omslag. Vorstelijk bezoek H. teekent op de rekening voor de ont vangst van den koning van Noorwegen op het Elysée de volgende posten aan Aanschaffing en reparatie van kieeren 4.94'3.25 Reparatie van pruiken 72. Reparatie van kousen en i handschoenen 300. i Reparatie van sokken 48. Totaal 5.363.25 i In de maantf daaropvolgende, bij de ontvangst van den koning van Dene l marken, was deze rekening als volgt samengesteld Aankoop van livreien 4.267.50 Benoodigdheden voor kleeding 391. Aankoop en reparatie van pruiken 1.205.40 i Aankoop en reparatie van kousen 198. van schoenen 499. Totaal 6 561.40 J Wauneer men deze ongeloofelijke cijfers leest, moet men wel tot de meening overhellen, dat in gewone tijden iedereen op het Elysée uitgeschud is als Job en de bedienden niet behoorlijk gekleed gaan. Maar eigenaardig is 't wel dat, terwijl men in Mei ruim 5000 francs 1 1 heeft uitgegeven om alles in de puntjes te doen zijn, men een maand daarop I weer 6000 francs noodig heeft voor I reparatie en jrem^ttre a la taille* der kleedingstukken. Vooral dat >remettre a la taille" is geen kleinigheid en komt ieder oogenblik op de rekeningen voor. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat hier zelfs het stijve rapport een ironische tintje krijgt. Het is niet toelaatbaar, zoo schrijft hier de rapporteur Martin, dat uitgaven van zooveel belang j?Afi dezelfde soort zijn gedaan voor twee ontvangsten van vreemde souvereinen, die elkander met weinige dagen tusschenruimte zijn op gevolgd. Het onderzoek der memorie van uit gaven betreffende de aan den kleer maker betaalde kosten voor remise a la taille* bevestigt geheel en al deze meening. Het is toch weinig waarschijnlijk, dat de geconstateerde wijzigingen in de taille van het personeel (dat voor het grootste gedeelte permanent is) in den tijd van veertien dagen zulke veranderingen in de gala-, half gala en andere livreien hebben noodig gemaakt. Nadat op deze »gabégies« in het rapport de aandacht is gevestigd, gaat de rapporteur tot een andere afdeeling van hoofdstuk 38 over, getiteld „les Depenses de l'Elysée*. Men zou zoo meenen, dat wij daarvan reeds genoeg te hooren gekregen hebben, doch wat wij nu krijgen, zijn wel de aller-speciaal- ste uitgaven. Het zijn vooral de onkosten van den heer Lanes, indertijd secretaris generaal van den president der Republiek en thans den schoonzoon van monsieur FaiUlères. En uit die rekening blijkt t toch wel, dat wie 't dichtst bij het vuur zit, zich het beste warmt. Bij het bezoek van de Noorsche souvereinen heeft meneer Lanes frs. 748.10 uitgegeven voor den aankoop van sigaren en bij het bezoek van den koning van Dene- I marken voor sigaren frs. 379.80. Doch I I merkwaardig is wel, dat ook onder een vorige afdeeling, namelijk die der >dépenses occasionnées par les déjeuners et diners offerts aux souverains norvé- giens et danois du 27 au 30 Mai et du 14 au 18 Juin*, ook al een post voor aankoop van sigaren en sigaretten voor komt en wel van frs. 481.25 /oor de Noorsche en frs. 115.voor de Deensche souvereinen. Dat idee, om de posten telkens onder verschillende hoofden onder te brengen is men zal dit toe geven niet kwaad 't loopt zoo veel minder in de gaten. Die meneer Lanes is overigens niet voor een klein geruchtje vervaard, want hij laat zich ook wei eens gelden resti- tueeren voor gemaakte >onkosten*, ter wijl hij niet meer weet, waaruit de on kosten eigenlijk bestaan. Onder de stukken der begrooting komt ook een stukje papier voor, waarop het volgende geschreven staat >Ik verklaar te hebben uitgegeven de som van drie duizend zeshonderd zes en tachtig francs vijftig centimes (3.686 fr. 50 ets.), ter gelegenheid vaD het bezoek van H.H. M.M. de Koning en Koningin van Noorwegen, voor onder houd van paarden en materiaal. ik maak deze verklaring op, daar ik mij geen quitanties heb kunnen ver schaffen, van deze verschillende uitgaven Parijs, 1 Juni 1907. En Lanes contrasigneert Accoord bevonden. De secretaris-generaal van den President der Republiek J. LANES. En hiermede moet het zaakje dan maar in orde zijn. Het is waarlijk niet te ver wonderen, dat de rapporteur Martin tegen zulk een wijze van doen protest aantee- kent. En het behoeft dan ook geen bevreemding te wekken, wanneer hij aan het slot van zijn rapport zegt „Resumeerende, constateert de Reken kamer, eerstens de gewilde onvolledigheid der bewijsstukken en ten tweede de ver duistering (détournement) van een (on bepaald) gedeelte der buitengewone cre- dieten" En dan voegt hij er wel aan toe verduistering der buitengewone credieten ten gunste van het gewone budget",doch wij meenen, dat hier de geachte rappor teur geschrokken is van zijn eigen stevige woorden. Want 't moge als eens een enkele maal waar zijn, dat uitgaven, welke eigenlijk op de gewone begrooting thuis behooren, onder deze buitengewone credieten zijn ondergebracht, dat is toch zeker niet het geval, waar 't b. v. de si garen en de suiker geldt. Wanneer zulk een rapport, waarbij het hoofd van staat zoo nauw betrokken wordt, eens in een ander land werd ge publiceerd, wat zou er dan het gpvolg van zijn? Wel dat binnen weinige dagen heel de politieke wereld op stelten stond en ernstig rekenschap werd gevorderd van de betrokken personen. Het minste, wat men verlangen kan is in zulk een geval toch wel, dat de betrokken personen eenige verklaring geven omtrent hun ge drag. Doch in dit >doux pays" schijnt nie mand daaraan te denken. Men gaat een voudig voort, en al maken enkele bladen eens wat agitatie, het volk bemoeit er zich niet mee. De radicale en socialistische bladen weten natuurlijk van den prins geen kwaad en de andere och, wan neer de Franschman daarin iets over de gabégle" gelezen heeft dan vouwt hij zijn krantje dicht en zegt wijsgeerig »Cest rigolo, ga 1" En hij glimlacht Vijf personen kwamen daarbij in de vlam men om Uit Weenen wordt aan de >Köln. Volksztg.* gemeld, dat de dader van den moordaanslag op Mgr. Pfluger, wijbis schop van Weenen een groot deel van zijn leven in de gevangenis en 't krank zinnigengesticht heeft doorgebracht. Hij was onlangs ontslagen uit een asyl. Het gelukte hem niet arbeid te vinden. Mgr Pfluger heeft bij den aanslag een wonde van 4 c.M. diep aan den rechter schouder gekregen. De wonde is ernstig maar niet levensgevaarlijk. De dader bekende, dat hij aanvanke lijk een aanslag op den prins-aartsbis- schop Mgr. Nagl van plan was. In ambtelijke kringen bevestigd men,dat de Italiaanche vloot zich voor de Dar- dancllen bevindt, en men legt er vrees voor een nieuwen aanval aan den dag Eenige oorlogschepen kruisen voor den ingang van de golf van Smirna Vrcdcsgcmchtcn. Uil Weenen wordt aan de Vossiche Zeitung geseind: De reis van Nail pasja naar Zürich wordt in diplomatieke krin gen te Weenen in verband gebracht met het hervatten der Italiaansche vredeson derhandelingen. Ernst'ge besprekingen tusschen Italiaansche en Turksche onder handelaars zullen spoedig in Zwitserland opnieuw plaats vinden, en, naar hier in diplomatieke kringen stellig verklaard wordt, zullen deze onderhandelingen zeer spoedig bevredigende resultaten hebben. EEN HALF HUIS TE HUUR. Te bevragen bij Wed. G. P. VAN IERSEI, Markt Waalwijk. 2615 GETROUWD 2603 HEHPT 11 8ERNI die mede namens de familie hunnen dank betuigen voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Sprang, 15 Aug. 1912. Haarsteeg-Hedikhuizen Voor de vele bewijzen van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank, ook namens wederzijdsche familiën. M. WERTHER A. WERTHER-Honcoop. Vlijmen Augustus 19i2. 2582 De justitie heeft nogmaals de speel zalen in het Kurhaus te Ostende ge sloten. In de laatste dagen was men weer begonnen met roulette en bacca rat, en er werden zeer hooge bedragen omgezet. De officier van justitie te Brugge drong met tien gendarmen de speelzalen bin nen en onder de talrijke dames en hee- ren ontstond groote opwinding. De da mes wierpen de ramen open en riepen luidkeels om hulp. In de naburige huizen meende men, dat er brand in het ge- douw was uitgebroken en men kwam met ladders toesnellen, langs welke de dames onder algemeene hilariteit tot den jeganen grond afdaalden. Inmiddels wer den de croupiers gearresteerd en een jedrag van 25.000 gulden werd in be slag genomen. f Generaal Booth, f LONDEN, 20 Augustus. Generaal Booth, de leider van het Leger des Heils is vanavond om 10 u. 20 min. gestorven. Te Eastborne, een drukbezochte aadplaats, is gisteren een vreeselijk drama afgespeeld. Kapitein Murray, die vroeger in het Engelsche leger diende, heeft zijn seide kinderen door revolverschoten ge dood, waarna hij het wapen tegen zich zelf richtte. Alvorens dezen driedubbe- moord te plegen, had hij het huis, en waarin hij vertoefde, in brand gestoken. tegen 15 September eene fat soenlijke netjes kunnende werken en van goede getuigschritten voorzien. MEVROUW LENZHOLZ, Groote Straat 170, Waalwijk. 2587 Jongelui, die lid wenschen te worden, van de met Koninklijke toestemming opgerichte Weer- baarheidsvereeniging, J uliana kunnen zich schriftelijk voor I September a.s. bij den Comman dant aanmelden. 2607 De Res. Ie Luitenant, BÜWALDA Hoek Mr. v. Coothstraat en Grootestraat 278. te Waalwijk, zal namens I. DEGENAARS te Klundert ooi contant geld Woensdag 28 Aug. 1912v.m, 10 uur a. d. Haven te Waspik. Donderdag 29 Aug. 1912, v.in. 11 uur a. d. Haven te Waalwijk. Vrijdag 30 Aug. 1912, v.in. 10 unr bij L. ROIJMaNS te Elshout en n ai. 2 aar bij G. DE JONG te Nieuwkuik. TE WAALWIJK zal ten verzoeko en ten woonhuize van A. OCKERS Wzn. aan de Heistraat te Capelle, op Donderdag 22 Aug. 1912 des voor middags 11 uur 2594 Meubelen, huisraad en boeren gereedschap, waaronder kabinet, tafels, stoelen, bedden, hooge kar eoz. NOTARIS RANT te Waalwijk, maakt bekend, dat bet Burgerwoonhuis te Besoijen van de ERVEN A GOEDHART aldaar, is ingezet en verhoogd tot f 1000. Toeslag Dinsdag 2J Augustus 1912 des avonds 7 uur ten koftiehuize van D. VAÏ^ DER ZAKEN te Besoijen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris verhoogd worden. 2590 TE WAALWIJK zal ten verzoeke en ten huize van de KINDEREN A. GOEDHART in de Be- soijensche steeg te Besoijen op Dinsdag September 1912, des namiddags 2 uur Meubelen en huisraad, waar onder kasten, spiegels, schilde rijen, tafels, stoelen, orgel, bedden, huishoudelijk gerief enz. Te zien een nur voor den aanvang det VERPACHTING VAN TE HAARSTEEG. verkoopiDg. 2595 te Waalwijk, zal bij inzet op Woensdag 4 September 1912 en bij toeslag op Woensdag 18 September 1912, telkens om 7 uur des avonds, ten koffiehuize van Mej. Wed. J. DE KORT te Baardwijk 2566 ONDER BAARDWIJK. Koop I. Een zeer gunstig ge legen Huis, Schuur en Tuin naast de R. C. Kerk waarin sedert jaren koffiehuis met vergunning wordt uitgeoefend, alsmede bakkerij en winkel, kad. Sectie E no. 981 groot 0.25.80 H. A. Koop II. Een perceel Bouwland in de Gezeitens, Sectie C. no. 397 groot 0.97.30 H. A. Bchoorende aan de Wed en Erven J. de Kort te Baardwijk. Aanvaarding bij betaling der koopsom,, Lasten over 1912, voor zoover dat betaald zijn voor rekening van den kooper. te Waalwijk, zal op Dinsdag 27 Aug. 1912, n.m. 2 uur, aan zijn kantoor om contant geld Alsnog eenige goederen behoo- rende tot het faillissement van den heer de Vocht, als Ledikant met ressort, een zoo goed als nieuw Trapnaaimachine (Singer), Gong, Pendule, Piëdestals, waaronder een met wit marmeren beeld voorstellende //Lezend Kind*, Karpetten, compleet porceleinen Koffies.^rvies, Wandborden, 2 zilveren Lepels, Gordijuen, Linnengoed, Dekens, Damesrijwiel, enz. Te zien 26 en 27 Augustus van 1012 uur. 2605 TE DRUNEN zal op Donderdag 29 Augustus 1912 's nam. 2 uur in de zaal der JONGENS- CONGREGATIE te Drunen Ongeveer 350 paar Schoenen, vervaardigd in de Vakschool voor schoenmakers te Drunen en be staande in Heeren- Dames- Jon gens, Meisjes en Kinderwerk. Alles van prima kwaliteit. Kijkdag op Donderdag 29 Augustus van 9 tot 2 nor. 2556 TE DRUNEN 2613 zal Woefisdag 28 Augustus 1912 des voorrn. 8 unr ten woonhuize en ten ver zoeke van den Heer JACOBUS SNIJDERS- Mkrks te Drunen a contant Stoelen, taiels, schilderijen, ko lomkachel. draaimangel, bascule met gewichten, fornuis, wasch- tobbe, potten, pannen, aardewerk, ladders, hooi, stroo, een geit, mest, brandhout en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. zal TE DRUNEN 2602 Vrijdag 30 Augustus 1912, voorm. 9 uur bij P. VAN DER LOO-Lokff te Haarsteeg Voor Mevr. de Wed. Alph. M. Sassen. 5 perceelen op den Elderwaard. Voor den Heer Mr. Charles Sassen. 35 perceelen op den Lagen Omloop. Een perceel tusschen het riet op den Lagen Omloop. Voor de Erven G. van Ile e so een. Den Elderwaard. Voor den Heer Ilendr. van Hcst. 15 Hont Elderwaard, afkom stig van de Wed. M. v. d. Tillaart, in 2 perceelen, no. 1 naast Gel derland, no. 2 naast den Omloop. Voor den lieer Ant. Pïillen. 45 aren in de Kempkes onder Bokhoven, ten westen van de Kleine Kerkermorgen, land van Mej. de Wed. Festen-Klijn, af komstig van Hendr. van Loon te Drunen. Voor den Heer Michiel van Oijen 10 hont hooiland genaamd Peer Tijssenkamp, 2e perceel naast Haarsteeg. Een perceel Ilooitoemaat,' no. 18 in den Boerenbrugkamp. MARKT B. 258 WAALWIJK. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken bekend dat vanaf ZATERDAG zijn café is. Voor goede consumptie, eene nette bediening en een flink loo- pende biljart, zal steeds de meeste zorg worden besteed. Mij in aller gunst aanbevelend, Hoogachtend, 2584 Wanneer gij lusteloos of moedeloos zijtwanneer gij lijdt aan algemeene zwakte geen eetlust; dadelijk ver moeid slecht slapen wak ker worden met hoofdpijn duizelig of benauwd. Neem dan eens des mor gens na uw ontbijt en des middags, een uur vóór den maaltijd, één eetlepel San- guitioseen gij zult heel spoedig de gevolgen onder vinden. De Sanguinose wordt door de zwakste gestellen verdragen. Zij versterkt uw bloed en maakt het rij k voedt daardoor uw zwakke zenuwstelsel en verschaft U een algemeene levensopge- wektheid^ Honderden en duizenden in ons land heb ben er de goede gevolgen van ondervonden Wacht u voor namaak VAN DAM Co. Den Haag de Riemerstraat 2c-4. Prijs per fl f 1,50 6 fl f8 12 fl f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Dro-J gisten. 2612X' EN

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2