„NIET SCHULDIG." BHÏÏWB ÏÏIT 3EÏÏSB1K Gemengd Nieuws Burgerlijken Standi. Kerknieuws. Sport. Handels bericht en Ter Waalwijksehe Stoom drukkerij is verkrijgbaar de prachtige roman - Groot 370 paginas, gebon den in rood linnen. Prijs f 0,60. Bij Kon. Besluit van 9 Juli 1912, no. 52 is aan deze gemeente ais een extra- snbsidie, in de gewone kosten van het Lager Onderwijs voor 1912, toegekend een bedrag van f 500. WASPIK. A.s, Zondig zal de WelEerw. Heer Adr. de Glas in de parochiekerk al hier zijne eerste plechtige H. Mis opdragen met assistentie van twee Eerw. Paters Ca- pucijnen. Flet zoontjo van den heer H. van Berkel aihier viel van zijn fiets met het noodlottig gevolg, dat hij een arm brak. Dr. Sorts verleende heelkundige hulp. Het Volk. concert der vereeniging V. en V. alhier is 1.1. Zondag uitstekend ge slaagd. De uitvoering was buitengewoon druk bezocht. De verschilleude zang- en muziek nummers werden keurig uitgevoerd, zoodat het talrijke publiek ten zeerste voldaan was. De match tusschen Brabantia alhier en B. V. C. van Besoijen, welke 18 dezer hier moest worden gehouden, kon door het slechte weder niet doorgaan en is uitgesteld tot a. s. Zondag. 25 Aug. begint hier de kermis, Deze belooft dit jaar meer dan gewoon. O. m. komt er de schouwburgtent van de firma Bakker en voor 't eerst w der na lange jaren een mallemolen. De matinc/s van de verschillende gezel schappen beloven ook heel wat, zoodat we volop zullen kunnen genieten. Wanneer we daarbij nog allen den nad behartigen va^ onze drankweer, die ernstig aandringt op matigheid, dan wordt het beslist een plei- zierigè kermis. Het tweejarig kind van den beer C. de Houd alhier geraakte uabij de ouderlijke woning te water. De vader, die juist per fiets thuiskwam, zag het ongeval sprong ou- middelijk den kleinen drenkeling na en mocht het genoegen smaken zijn lieveling nog van een wissen dood te redden. KAAMSDONKSVEER, 18 Aug. .Op de scheepstimmerwerf der firma D. P. van Suijlekom Zn, geraakte de werkman P. H. met zijne hand tusschen een lier en verwondde zoodanig het lichaamsdeel, dat Dr. Quiiijns »lh. medische hulp moest verleenen. Gisteren reed de heer K. in volle vaart tegen een groote houd. Hij maakte een buiteling over het stuur en liep zulke verwondingen op, dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. DUSSEN. Zekere Mej. A, v. D., welke pas fietsen had geleerd en zich bu gisteren avond wat verder wilde bekwamen, week ongelukkigerwijze uiet ver genoeg uit voor een kar met koren. Zij kwam met haar fietB te vallen, waar over nu juist het rad der kar liep en bad het ongeluk met haar voet onder de fiets bekneld te rakou. Door een paar spoedig aanwezig zijnde personen werd zij naar huis gebracht en geneeskundige hulp ingeroepen. Door de maréchaussee werd gisteren tegen zekeren A. v. G. alhier proces-ver baal opgemaakt voor het niet aanwezig zijn van een arbeidsregister. Voor velen misschien eeue goede waar schuwing. GEEÜTRUIDENBERG. Tot administra teur aan de gasfabiiek alh. is benoemd de heer A. de Kroon Jz. 2e Luitenant W. 11. Doorman wordt 2 September a.s. van hier overgeplaatst bij de instractie-coinpsgnie te Schoonhoven. Vrijdag j.l. werden in de O. L S. de eerste lessen gegeven voor de opleiding van het Mercurius-diploma. De curcus wordt bezocht door 14 leerlingen 8 uit G'berg, 2 nit R'veer, 2 uit Oosterliout, 1 uit Made en 1 uit Terheijden. TILBURG. Op 24 dezer geeft de Socië teit Liedertafel Sonvetiier des montaguards een soiiée. Behalve een orchest is hiervoor geengageerd onze stadgenoot de bekende karakter Humorist Aagust de Laat met mede werking eener soubrette. Op den 25en geeft de K. E. Sociëteit Har monie Orpheus een inatinée waarbij eveneens genoemde Humorist zijne medewerking zei verleenen, TILBURG. De liedertafol „St. Cecilia* directeur de heer P. Kallenbach te 's Bosch behaalde op het concours te Rotterdam, dsn eersten piijs in de eerste afdeeling, benevens den Efre-prijs. HERPT, 20 Aug. Gisterenavond had in „de Ploeg" alhier de verpachting plaats van 12 perceelen bouwland, toe- behoorende aan den heer A. J. Greven- broek. Notaris van Gent uit Heusden las de conditie voor waarbij werd bepaald dat 15 procent onkosten direct moesten worden betaald. Een der huurders vroeg het woord en wees er op dat, waar tegenwoordig overal de onkosten worden verlaagd of afgeschaft ze hier nog met 5 procent werden verhoogd, en dat het hier nog nooit was voorgekomen dat 15 procent werd geeischt. De notaris bracht de perceelen van 112 in veiling, doch niemand der aan wezigen deed een bod. De notaris kon toen onverrichter zaken naar huis. Kaatsheuvel, 20 Aug. 19K. Naar Afrika. Onze dorpsgenoot, de WelEerw. Heer M j v. d. Wee voor twee jaar priester gewijd en sedert dien tijd verblijvend in het Missie huis der V\ itte Paters te Algiers zal in de maand October a.s. vertrekken naar de binnenlanden van Afrika. Z.Eerw. is aangewezen om in Zuid Nyansi aan de bekeering der heidenen werkzaam te zijn. Moge het hem gegeven zijn om nog vele jaren weikzaam te zijn in 's Heeren dienst onder de negerbevolking van het donkere Afrika. Ons dorp mag er trotsch op gaan reeds twee van zijn Geestelijke zonen te zien arbeiden aan het bekeerings. werk. Te wenschen is het ook dat velen door gebeden en offergaven deze twee edele zonen steunen in hun Godwelgevallig Wc.rk. LOONOPZAND. Geslaagd voor examen Hoofdacte, de beer J. H. van Eijl, alhier. Heusden 21 Aug. 1912. Zwerveling, Dinsdagmorgen werd hier een onge- tulgd paard heelemaal op zijn eentje aangetroffen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat het hier of daar uit een weide is ontsnapt. Daar de eigenaar onbekend is, is het dank zij de goede zorg van dhr. D. v. K. die het opgevan gen heeft, gestald in afwachting van na vraag. Stoonibooten A uister damHeusden, De stoomtram voert de laatste dagen geregeld waggons, verbrand kolengruis aan, dat, naar men ons mededeelde, moet dienen totjaanvulling van den weg naar de tramhaven. Er is dus al een begin gemaakt voor het aanstaande werk, waardoor de tram met de stoonibooten Amsterdam—Heusden in verbinding zal komen. Mariaansch Congres. Wèl heeft Maastricht de eer van het eerste Mariaansch Congres in Nederland waardig betoond. Het heeft zijn straten en pleinen ge tooid met een versiering, die duizenden en duizenden vreemdelingen hebben be wonderd. Plantsoenen met springende waterfonteinen werden aangelegd, om Maria's beeld als in een lusthof te plaat sen. De liefde schreef Maria's naam honderdvoud op eereboog of schild. Het vertrouwen zegde zich uit in de lefprij zing van 's Moeders middelaarschap op transparant en schildering. De kinderlijke eerbied bad den Rozenkrans aan den rozeoovervloed tusschen spar- en bla dergroen. Het schoonste was voor de Schoone Vrouwe niet schoon genoeg geen moeite groot genoeg, geen offer vaardigheid gul genoeg waar het gold een grootsche manifestatie ter eere van Gods Moeder. De versiering is smaakvol, de versiering is algemeen. De illuminatie sloot zich daarbij geheel aao. Reeds op den windstillen, den rus- tigen Zaterdagavond was de verlichting schier algemeen. Hier was het een dichte heg van kleurige lampions, tusschen welke men voortschreed. Ginds lijnde een lange weg zich verre uit in twee elkander naderende lichtlijnen. Elders vormden de electrische lichten of de groen-gele lampions een koepeldak bo ven de hoofden. Er was een groote ver scheidenheid van versierings- en illumi- natiewijze en toch één groote éénheid van schittering en wélslagen. En omdat op zóóvele plaatsen van electrische gloei lampjes was gebruik gemaakt, deels in kleurig glas gevat, deels in lampions verborgen, daarom kon zelfs de stevige donderbui, die Zondagavond de com pacte massa uit de straten joeg, niet al te veel schade aanrichten. En rustig bleven de keurige transparanten, rustig ook de honderden lichtjes van enkele eerepoorten, of de lichtende hemelbe* spanning der straten glanzen. En op een optocht als de religieuse van heden kan geen stad in Nederland bogen. Wie den meer dan anderhalf uur lan gen stoet in den aanvang zag, zal be wonderd hebben de massale grootschheid, dat kleurige decoratief vermogen, de meesterlijke ineenzetting. Wie doet dat Maastricht na Dat kunnen zelfs de stu dentensteden niet, ofschoon deze soms jaren zorg er aan ten koste leggen. Het zonne-weer had des morgens Bel gië en Nederland als leeg doen stroo men naar Maastrichttienduizenden. Toch ging alles zóó rustig, zóó kalm, zóó ordelijk, iets waarover we ons eiken dag hebben kunnen verwonderen, 't Was een familiefeest in een groot gezin de een ontzag den ander en zoo had ieder deel in de vreugd. De Zondag is het machtige Magnificat geweest, door Nederlan d inde Maasstad aangeheven. Miriam, Jephte's dochter, Ruth, de pralende koninginne Saba's waren de voorafbeelding van Maria uit het Oude Verbond. Dan kwam de uur-lange stoet der tegenwoordige vereering. De aarts broederschap der H. Familie was er uit heel Nederland wij poogden de vanen te tellen, maar er waren er te veel. Van het klein vaantje uit Goirle tot de reu- zenvanen van Amsterdam en Rotterdam, trokken het oog. De R. K. Volksbonden schaarden zich met hun vaaudels achter hun muziek. Middeleeuwsche pages droe gen op hun schouders het afbeeldsel van het Mariaheiligdom Maria ter Erke, of wel het glorieuze genadebeeld van O. L. Vrouw van het Zand door bruidjes om geven. De kanonikes van het adelijk stift Thorn schreden achter de afbeelding hunDer kapel. De praalwagen van Slt- tard, de «Hoop der Hopelozen®, lokte tot toejuiching en de statievolle groep van Averbode voerde het beeld der O. L. Vrouw van het H. Hart mede bene vens de afbeelding der beroemde Prae monstratensche abdij. «Magnificat anima meaDomine® schalde het dan juichend de lucht in uit de monden der rhythmisch de palmen zwaai ende maagdenrij, welke met zeer kleu rige bruidjes het miraculeus beeld der «Sterre der Zee® voorafging. En na het Magnificat de litanie van Loretto «Heer, ontferm U onzer® baden de weesjes Moeder van Christus, Onbe vlekte Moeder, verkondigden de figuren, die de eer van Maria als Moeder Gods op een praalwagen uitbeelden. «Geeste- lijke roos® stemden de meisjes in, kor ven en bouquetten van rozen torsende. »Koningin der Engelen,® zoo verheer lijkten de onschuld-figuurtjes van aan minnig kleine meisjes de Moeder-Maagd. Abraham, Isaac en Jacob met hun gezin, hun vee, hun ossen, schapen, paarden, brachten hulde aan de Koningin der Patriarchen. De Apostelen schaarden zich eveneens in deze Maria-groetenis. Hen volgden de Martelaressen en Be lijders op. En den rijkdom van praal wagens en groepen werd met Maastricht's zegekar besloten. De Nuntius heeft met andere kerke lijke en wereldlijke hoogwaardigheids- bekleeders van af het versierde stadhuis het défilé van den stoet willen bijwonen en zijn hooge bewondering jegens ver schillende groepen geuit. De onderwijzers, de Derde Orde van Sint Franciscus, jong Limburg, de H. Familie, de R. K. Volksbond... zij heb ben alle nog vergaderd of afzonderlijk betoogd. Maar de rijkdom van Marlahulde was te overstelpend. Er waren Zondag te Maastricht ruim 70.000 vreemdelingen. Er liepen 30 extra-treinen naar het Noorden. Vliegtocht ParijsBerlijn. Reuter seint, uit Berlijn dd. 19 Aug. De Fransche vlieger Audemars, is om 6 uur 50 op het vliegveld vau Johanoisthal vlot geland. Audemars was Zondagmorgen uit Parijs vertrokken, met het plau om den Pommery. prijs, voor den grootsten afstand in één dag, te winneD. Het was echter bar slecht weer, het regende en er woei soms een wind sterker dan 30 M. Toch wist Audemars bet, na een tocht vol gevaren, tot het vliegveld van Wanne bij Bochum te brengen. Het slechte weer verhinderde hem op dien dag zijn tocht voort te zetten. Maandagmorgen is de koene vlieger om 7,34 te Wanne opgestegen met bestemming voor Berlijn. Hij vloog over Bielefeld, Hannover, Lehrte en daalde te 6 uur 50 te 'Johannisthal, waarmee hij de schitterende vlucht volbracht had. Vliegen. Maandag vertrok de oud-luit. ter zee H. G. vau Steijn naar Etampes, teneinde zich bij H. Farman in het vliegen te bekwamen Men herinnert zich dat .thans ongeveer een jaar geleden de heer Van Steijn en de luit. ter zee Rambaldo den ballontocht van Soerabaja uitmaakten, waarbij laatstgenoemde op zoo noodlottige wijze om bet leven kwab». De heer Van Steijn heeft met hart en ziel het werk voortgezet, waarvoor Rambaldo tijd noch moeite had gespaard en nam, in Europa teruggekeerd, in het voorjaar zijn ontslag uit den zeedienst, teneinde zich geheel aan de luchtvaart te wijden. In dc eerste plaats wilde hij daartoe zijn brevet als balloncommandant in Nederland ver krijgen, daar het brevet van balloncomman dant in Ned. Oost-Indië hier niet geldig is. Na de vereischte vaarten (een solo-vaart, een vrachtvaart enz.) en werkzaamheden te hebben verricht, werd hij eenige dagen geleden benoemd tot balloncommandant door de Ned. Vereeniging voor Luchtvaart. Hier mede gewapend zal hij zich thans te Etampes iu het vliegen bekwamen. In het bijzonder zijn daarbij zijn gedachten gevestigd op de watervliegtoestellen, waarvoor hij zich vroe ger reeds iu verbindiog stelde met Paulhan, die te Nice eeu school heeft voor hydro aeroplanes. (N. Ct.) Hoeven 37 jaren, echtg. van II. P. Stam. Marins Mariuus Stam oud 2 mud. z. v. A. M. Stam en G. A Vos. VKIJHOEVEN-CAPPEü Over de maanden Juni en Juli. GEBORENJohannes z. v. W. v. d. Hoeken en Maria van Drongelen. Maria d. v. Jan Bax en Geertruida Kluitenaar. Johanna Wilhelmina d. v. Gerrit Verhagen en Geertruida Hoefuagel. OVERLEDEN Adriaoa Dingena van der Moordaanslag. Te Tricht had gisteren een moordaanslag plaats. Een zekere S. de Lang ontmoette zijn vroegere meisje A. Pronk, die niets meer vau hem wilde weten. Zij was in gezelschap van haar va der, omdat zij elke ontmoeting met haar vroegeren beminde wilde ontwijken. De Lang loste revolverschoten. De vaderging voor het meisje staan en werd doodelijk verwond, het meisje zeer ernstig De dader heeft zich in handen van de politie gesteld. Het meisje is naar Utrecht ver voerd ter verwijdering van den kogel. De dader is gevankelijk overgebracht naar Tiel.' Treurig. Het kwam in den laaïsteu tijd wel eens voor dat er aan het Holland- sche Spoor te's Hage uit bestelgoederen voor werpe werden vermist. De politie werd gewaarschuwd en hield een oog in 't zeil. Za'erdagavond werd in de goederenloods een spoorwegbeambte op heeterdaad be trapt op het openen van een pakket en het .daaruit wegnemen van een paar voor werpen. Aan ontkennen viel niet te denken want dé voorwerpen werden bij onderzoek op den man, die reeds vele jaren in dienst der H. IJ. S. M was, gevonden. Uit vrees voor de gevolgen van zijn misdaad wierp de man zich eenige oogen- blikken, nadat hij zich ontdekt zag vóór een In de richting van Amsterdam rijden den trein. De man werd opslag gedood. De moordaanslag in den Trein. Om trent het bloedblad, door een krankzinni ge iu den trein nabij Ravea, Pruisen, Vrijdag aangericht, door drie bij hem in de coupé zittende vrouwen met een mes vreeselijk te verwonden. vernemeD wij het volgende De trein was om 5 uur 43 minuten van Rauen vertrokken en moest te 5.56 te Finkenbrug aankomen. Een paar hon derd meter van het station, juist bij kilo- meterpaal 28, werd aan de noodrem ge trokken en moest de trein stilstaan; men zag toen een persoon uit een der ach terste wagens springen. Deze droeg eeu zwaiten stijven hoed, die hem afviel en de spoorberg afrolde De man liep hem na en verdween toen in het bosch toen men bij de door den man verlaten coupé kwam, zag men daar 3 vrouwen liggen die uit talrijke wonden bloedden. Zoodra meu begreep dat hier eene zware misdaad in het spel was, werd dadelijk jacht ge maakt op den ontvluchten dader. Aangezien de gewonden direct hulp roo- dig hadden werd n«aar Finkeuburg doorge stoomd waar de trein 10 minuten te laat aankwam. Door de doktoren Wanker, stationsarts en Goetske uit Falkenheim, die beiden telegrafisch waren ontboden, werd den gewonden hulp verleend. Dr Goetske, die het eerst aanwezig was, constateerde dat twee vrouwen geheel buiten kennis en zeer ernstig gewond waren. De derde vrouw kon met moeite de namen der slachtoffers opnoemen. Het zijn de wed. Boss, uit de Mullerstraat te Rauen, en mej. Karstadt en hare twintigjarige doch ter, uit hetzelfde dorp. Vrouw Boss is het ergste verwond heeft niet minder dan 8 steken gekregen waarvan een nabij het rechteroog, een in het sleutelbeen en verschillende in borst en handea. Daar de longen geraakt zijn, vreesde men het ergste. Ook de twintigjarige juffrouw Karstadt verkeerde in levensgevaar zij had een steek in de linkerzijde van het hoofd, twee steken in den rechterarm en een in de zijde. De moeder van het meisje heeft twee steken in de borst en in het bovenbeen Alle drie zijn per brancard vervoerd en later in een goederenwagen naar het ziekenhuis te Rauwen overgebracht. On- middelijk is de politie uit den omtrek aan bet werk gegaan, om den dader te vinden, Met twee politiehonden en acety- leengaslantaarns heeft men den omtrek afgezochtterwijl zeer veel particuliere personen zich beschikbaar stelden om den dader mede op te sporen, maar alles zonder resultaat. Naar beneden gestort. Gisteren is in de Terheijdenstraat te Breda de chef- monteur der telefonie H. T. R. door het breken van een telefoonpaal naar be neden gestort. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar het gasthuis ver voerd, waar hij 's avonds nog is overle den. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Afschuwelijk. Te Aires, vlak bij Bé- ziers hebben eenige kwajongens een hond bestreken met benzine en hem toen in brand gestoken. Het arme dier is huilende tegen een klein meisje aan- geloopen, dat met hare lichte kleertjes dadelijk in brand vloog. Het kind en de hond zijn beiden gestorven aan hunne brandwonden. Het gerecht heeft een onderzoek ingesteld. Wat zal het gevolg zijn van dat ondercoek en de mogelijke gerechtelijke vervolging? Wij -.veten het nietmaar in Frankrijk gebeuren zulke rare dingen met de jury's die zij daar hebben, dat het niet onmogelijk zou zijn, dat de jeugdige boosdoeners veroordeeld worden wegens dierenmishandeling, maar dat de dood van het meisje geen invloed heeft. Zoo werd onlangs een iongen te Parijs vrijgesproken, die i'q een volle straat op een ander jongmensch schootdezen miste hij, maar schoot een oude dame, die voorbijging dood. De jury besliste, dat de jonge man zoo onschuldig was als een lam De Petroleum oorlogOmtrent der .ooten strijd, die op het oogenblik cL «Koninklijke" en de «Koloniale® voe ren om de petroleum-heerschappij in Ic- dië een strijd, waaromtrent volgens cfe «Fakkel® ook de Koningin zich volledig laat op de hoogte houden schrijft c'.e Haagsche Kroniekeur van de >N. Gron. Crt® het volgende Het moet nu binnen niet al te langen tijd tot een beslissing over de Djambi- velden komen en de heer De Waal Ma- lefijtzalbij het nemen daarvan ondervinden dat het gemakkelijker is in de Kamer met gegevens uit Indië een speechje af te steken, dan als Minister geroepen te zijn tot een daad waarmee millioenen en vitale belangen van Indië gemoeid zijn. Ik herinner mij nog een incident tus schen den heer De Waal Malefijt, het Kamerlid, en den toenma'.igen minister Fock, waai bij eerstgenoemde den be windsman verweet «de Koninklijke* niet te durven aanpakken. De millioenen, voor de ontwikkeling van Indië noodig, zoo heette het toen, waren voor het grijpen. Maar dan moest men de Koninklijke aandurven Jawel 1 men moestmaar zal thans de heer De Waal Malefijt, als minister, dit stoute stukje durven bestaan Ik erken echter dat de positie veranderd is door de oprich ting van de zoogenaamde «Koloniale®, die zich ook een «nationale® maatschappij noemt. Op Koloniën en in Buitenzorg schijnt men die overtuiging niet te zijn toege daan. En het laatste nieuws is dan ook, dat de regeering als voor waarde voor onderhandelingen met de «koloniale® heeft gesteld, dat door een wijziging in de statuten het overwicht van nationaal kapitaal en van Nederlanders in het bestuur voor nu en voor de toe komst afdoende wordt verzekerd. Men beweert dat de koloniale op dezen eisch is ingegaan en dat op 't oogenblik een concept van gewijzigde statuten op het departement van koloniën berust. In financieele en koloniale kringen wordt de afloop van dezen petroleumstrijd natuur lijk met de grootste belangstelling tege moet gezien. In de residentie wonen de oudgasten, de «petroleum-Koningen* en wat meer zegt. de speculanten I De belangstelling is dus gerechtvaar digd- Melkkoeien 1 200 a 260 'kJM 1111» l'WWIWMM—p—1—W— i'- mmmmamtrnrnrnmammmnrnmasmmmmamm BKSUIJEN, 20 Augustus. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs t 1,44. Laagste prijs 1 1,36. Eieren 41/» cent per 6tuk. ROTTERDAM 19 Augustus. Tarwe f 11.40 a fll. 0 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 tot 10.perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.t 0.Zomer per 100 kilo 0.a i 0.eu Chevalier per 100 kilo f—.00 d. Haver per 100 k. i 0.— a Bruine boonen van f—f ROTTERDAM 20 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 50 paarden 1 veulen, l ezel, 1073 magere en 458 vette runderen 153 vette 10S nuchtere en 675 graskalv. schapen ot lammeren varkens 182 Oiggen, bokken of geiten. Koeien en os9en 36 tot 43 a ct., stieren 30 tot 36 a 37 ct.,' kalveren 55 tot 57'/jCt., vette export kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 145 t 320, kalfkoeien f 150 a 340, stieren f 100 a 340 pinken 85 a 130 graskal- veren 30 a 90 vaarzen f 125 u 195 alles mager *ee; biggen f 11.— a 17.— paarden 150 a 180 Nuchtere kalveren fok18.— a 30.— slacht— 8.- 13- Biggen f 1.50 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 95/8 en 30/16 vn. en J.92 stukken von kilo. ï'rijs lé qual. f 57, 2e qual. f 53, 3e 49. Per kilo 75 a 80 ct. GORINCHEM, 19 Augustus. Men notèerde heden Ristarwe t 9.50 a 10.roode dito t 9,25 a 9,75 witte dito 1 9.u 9.50 Inl. rogge ;6,— a 6,40 Buitenl dito 6.40 a 6.90 gerst 5,70 a 6 90 haver 5,— a 5.60 duivenboonen f-,— a 0.— blauwe erwten 0.— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 285 runneren 6 nuchtere kalveren, 27 vette varkens 911 biggen. te qual. KalfkoeieD 260 a 320 Kalfvaarzen 1 380 a 260 Guiste vaarzen 120 k 160 2'A jarige osse» ,f Pinken 1 80 h 120 Graskalveren 1 40 70 Nuchtere kalv. 15 22 Aangevoerd 27 vette vaikeus van 29 a 30 ct per half kilo, biggen van t 8—, a 17— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 a per stuk. Kippen 0.60 a f 0.75 per stuk. Boter 75 f a 80 c. per "/a kilo. Eieien 1.25 1.30 per 26 stuks.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6